Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Mr Dini válasza Konyika (#2900) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Gondolom azért, mert a lényeget kihagytad, mégpedig a roterben a portforwardot. De ha megy a seed nélküle is, akkor nem érdemes piszkálni.

Milyen dlna szerver van a nason? A minidlna tud olyat, h megadhatod a mappákat, hogy hol szkenneljen. Ehhez kell FFP és az uwsiteloader.(részletek a blogomban)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2902) Konyika válasza Mr Dini (#2901) üzenetére


Konyika
senior tag

Igen. Végig kellett volna olvasnom nem csak nyomogatni. Bocsi. :)

A Nas teljesen gyári nem volt még mókolva, tehát a gyári dlna kliens van rajta.

szerk: Nem is tudtam a blogról mindjárt neki is állok :)

[ Szerkesztve ]

(#2903) Konyika válasza Konyika (#2902) üzenetére


Konyika
senior tag

Na most így látja a TV az admint is, remélem nem csináltam hülyeséget?

[ Szerkesztve ]

(#2904) atee_83 válasza Mr Dini (#2874) üzenetére


atee_83
csendes tag

Tonyk és Mr Dini köszönöm a segítséget és tippeket. :C Valóban az a kb 1MB különbség a két HDD mérete között okozta, hogy nem lehetett létrehozni a RAID1 kötetet.
Megoldás:
HDD-k kivéve NAS-ból, rákötve PC-re. A régebbi HDD klónozása az újra (HDClone program tudta kezelni az 1 MB különbséget). Röpke 3 óra és meg is volt a pontos másolat. A másolat berakása NAS-ba, ellenőrzés. Szerencsére mindent sikerült átmásolni, tökéletesen működik. Majd a régebbi HDD-n kötet törlés és visszarakás NAS-be. Ez után már megjelent a "Migrate" gomb és pár óra után már kész is a RAID1 kötet.

(A Zyxel Support válaszát azóta is várom.)

[ Szerkesztve ]

(#2905) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha valakit érdekel webkamera szerver, annak hasznos lehet: [link]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2906) deph válasza Mr Dini (#2898) üzenetére


deph
tag

Akkor miért a DLNA, ha csak egy sima SMB-hez hasonló fájlböngésző? Továbbá minek erős hardver a NAS-ba, ha csak fájlkiszolgáló és torrentkliens?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2907) deph válasza stefi68 (#2899) üzenetére


deph
tag

Van ilyen progi, de csak h264 kódolást tud átteni mp4-be. :(

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2908) Mr Dini válasza deph (#2906) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Továbbá minek erős hardver a NAS-ba, ha csak fájlkiszolgáló és torrentkliens?

Sajnos egyáltalán nem számít erős hardvernek egy armv5-ös kirkwood proci. A transzkódolás egy rendkívül prociigényes dolog, próbáld ki, hogy ffmpeggel egy mkv-t avi-vá konvertálsz. Nekem egy 5 perces full HD klippet háromnegyed óráig konvertált...

Akkor miért a DLNA, ha csak egy sima SMB-hez hasonló fájlböngésző?

Gondolom azért, mert a legtöbb TV csak a DLNA-t támogatja. Én csak smb-t, meg nfs-t használok.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2909) deph


deph
tag

Érdemes az új fw-re váltani? Mindent újra fel kell rakni ha felrakom? FFP, mc stb...

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2910) deph válasza Mr Dini (#2908) üzenetére


deph
tag

Köszi, de ezt elvégezte eddig a Dune lejátszó is. Mondjuk ügyes jószág ez a NAS és teszi a dolgát. Legközelebb majd "okosabb" TV-t veszek :) Bár a Pioneer plazmától nem szívesen válok meg... :)

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2911) Mr Dini válasza deph (#2909) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nagyon nem változott semmit, de miért ne?! :D

Nem, minden megmarad a régi csak az fw frissül.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2912) atee_83


atee_83
csendes tag

Sziasztok,

Egy újabb kérdés:
A Transmisson-t be lehet úgy állítani, hogy SSL kapcsolaton keresztül működjön?

(#2913) hzx0 válasza Mr Dini (#2905) üzenetére


hzx0
aktív tag

Szia.
Ezt esetleg hálozaton levö kamera folyamatos rögzitésére is lehetne használni?

(#2914) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

adott egy Zyxel NSA325v2, sima egyszerű fájlmegosztás.
Adott egy Borland Database Engine alapú szoftver, amit több gépről is használnak. Ennek a cuccai a NAS-on vannak egy adott mappában, az szépen látható minden gépről, még meghajtó betűjele is van.
Minden szép és jó, de a BDE csinál egy PDXUSERS.NET fájlt, amit kizárolagosan arról a gépről lehet csesztetni, amelyik létrehozta.
Kérdés, hogy ehhez van-e valami paraméter a Zyxel-ben, hogy ne használjon oplock-ot, mert szerintem itt erről van szó.

Ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2915) krealon válasza VeryByte (#2914) üzenetére


krealon
veterán

" BDE csinál egy PDXUSERS.NET fájlt, amit kizárolagosan arról a gépről lehet csesztetni, amelyik létrehozta.
Kérdés, hogy ehhez van-e valami paraméter a Zyxel-ben, hogy ne használjon oplock-ot, mert szerintem itt erről van szó.
"

Ha egy fajlt egyszerre tobb kliens nyit meg irasra, mi garantalja, hogy nem tortnik irasi kiserlet egyazon idoben? (Koltoi kerdes, a valasz: semmi.)
Tehat uzembiztosan nem megoldhato a problema.

Ilyen esetekben szokas adatbazis-szervert hasznalni, ami egymaga kezeli az adatfajlokat es tartja a kapcsolatot a kliensekkel.

A BDE 4.0+ hasznalata eseten elvileg lehetseges a Multiuser hasznalat (vagyis kliensoldalon kell kezelni a dolgot, nem a halozati megosztast kell tuningolni):
http://corel.force.com/learn/articles/en_US/Master_Article/Configuring-the-BDE-version-4-0-and-higher-to-allow-multi-user-table-access?&source=kba

(#2916) VeryByte válasza krealon (#2915) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi.
Ezt mind én is tudom, de az ember azzal főz ami van, konkrétan egy ebből a szempontból eléggé ócska szoftverrel.
Kösz a BDE-s leírást, nagyjából hasonlót csináltam, de azért a 3. pontot majd ellenőrzöm a dépeken.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2917) Mr Dini válasza hzx0 (#2913) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, kezeli az ip kamerákat is egy pici konfigmódosítással. (A konfig: /ffp/etc/motion/motion.conf) Tud olyat is, h csak akkor rögzít, ha mozgás van. Bár a gyenge proci miatt "csak" képekbe rögzít real-time.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2918) solti válasza Mr Dini (#2917) üzenetére


solti
senior tag

Motion nem tud mozgóképet vele? 1.gen Raspberry Pi-vel simán ment 2 kamerával is, igaz, nem fullHD-ben rögzített, csak 640x480, de működött. Ezt nem tudja az NSA 325v2? Ehh

BTW hétvégén sikeresen dobtam rá Openvpn szervert, a build-dh kicsit sokáig tartott (~másfél óra), de amúgy rendben levőnek tűnik.

(#2919) Konyika


Konyika
senior tag

Lenne egy buta kérdésem.

Reset után nem érem el transmissiont csak belső hálóról. Mit kell állítani, hogy kívülről is elérjem?

(#2920) Mr Dini válasza solti (#2918) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Amit az rpi-n tud, azt ez is tudja. Egyedül az ffmpeges funkciók vannak letiltva.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2921) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Adott egy NSA320-as NAS, aminek tartalmát szeretném elérni a net feelől, biztonságos módon (titkosított adatátvitel, jelszavas hozzáférés preferált). Ehhez kérném a segítségeteket (mit és hogy kellene beállítani). SSL-lel nem boldogultam.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2922) Tonyk válasza Egon (#2921) üzenetére


Tonyk
veterán

VPN

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2923) Egon válasza Tonyk (#2922) üzenetére


Egon
nagyúr

Céges gépről is szeretném elérni, amire nem telepíthetek VPN klienst.
FTPES kellene, vagy valami hasonló.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2924) M_AND_Ms válasza Egon (#2923) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vpn kliens a Windows7-ben már benne van

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2925) Egon válasza M_AND_Ms (#2924) üzenetére


Egon
nagyúr

De csak PPTP, nem?
Illetve ha lokál admin jogosultság kell a konfiguráláshoz, az sem jó...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2926) hzx0 válasza Mr Dini (#2917) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi választ. Ha gyenge a vas akkor nem kisérletezek vele. A kamera saját sw is tud képet csinálni riasztáskor ftpn a nasra. Fojamatos felvételt sajna nem.

(#2927) Tonyk válasza Egon (#2925) üzenetére


Tonyk
veterán

l2tp; ipsec is van benne ha jól emléxem

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2928) M_AND_Ms válasza Egon (#2925) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az lehet - nekem van admin jogom, így nem okozott gondot

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2929) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! A Twonky szerver jelszava ugye megegyezik az admin jelszóval? Úgy rémlik, hogy kb. fél éve még be tudtam lépni a twonky webfelületére, de most nem megy. A jelszó biztos jó, mert ugye a NAS-on be tudok lépni vele weben is, megosztásokhoz is stb.
Egyébként a NAS admin jelszót hol lehet megváltoztatni?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2930) TRob1


TRob1
veterán

Hello.
Ha én a nasban csücsülő 2db raid-ben lévő 500as hdd-m ki szeretném cserelni 2db raidben lévő 1TB-osra, van vmi egyszerű módja hogy minden menjen tovább ahogy eddig volt?

¤ R'n'R ¤

(#2931) Mr Dini válasza hzx0 (#2926) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megpróbálok majd egy olyan csomagot készíteni, ami tud rögzíteni is. Találtam egy ffmpeg modot, ami sokkal jobbnak tűnik. Írtam ezzel kapcsolatban a fejlesztőnek, várjuk meg a válaszát!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2932) hzx0 válasza Mr Dini (#2931) üzenetére


hzx0
aktív tag

Szuper lenne.

(#2933) Konyika


Konyika
senior tag

"Reset után nem érem el transmissiont csak belső hálóról. Mit kell állítani, hogy kívülről is elérjem?"

Erre esetleg valaki? Mit csinálok rosszul? A nasnál volt frissítés és reset a routerhez nem nyúltam így ott elvileg minden jó.

(#2934) Anonymus23 válasza Konyika (#2933) üzenetére


Anonymus23
veterán

A NAS webes felületét eléred kívülről?
Nézd meg a setting.json fájlt, hogy nem-e ott van valami disznóság.

Egyik ismerősnél lett egy restart, és már nem is a korábban beállított mappákba mentette a cuccost...
De hogy miért, azt nem tudom :(

;) - The Power of the Light Side

(#2935) Konyika válasza Anonymus23 (#2934) üzenetére


Konyika
senior tag

A webes felületet sem érem el csak belső hálóról. A setting.json fájlt merre keressem?

A Nas gyári nem volt még mókolva. Szerintem csak valamit nem állítottam vissza. Webes közzététel? Megosztás? Nem tudok rájönni. :(

(#2936) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

szerintetek "erdemes" FFP-t lecserelni entware-ng-re?

entware csomagok:[link]
forumtema: [link]

(#2937) Tonyk válasza eastsider (#2936) üzenetére


Tonyk
veterán

ha már cserélni akarod, akkor arm5-ösre cseréld ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2938) eastsider válasza Tonyk (#2937) üzenetére


eastsider
nagyúr

hopp, csak kimasoltam a forumtemabol

[link]

amugy nagyon sok package van ra. eleg jonak hangzik...

valaki probalta mar itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#2939) Tonyk válasza eastsider (#2938) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó lenne ez, azaz a koncepció, mivel az FFP már tényleg elég régi és nem is tartják karban.
Tedd fel, próbáld ki. Megy FFP-vel együtt is. Ha nincs olyan csomag használatban, ami nincs ebben benne, akkor csak nyerhetsz vele. Ha van, akkor marad a fordítás (vagy használod tovább az FFP-t). Ha viszont nincs komoly feladata a nasnak ami miatt szükséges lenne a csere és csak e-penis növelőként hatna, akkor tök felesleges szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2940) eastsider válasza Tonyk (#2939) üzenetére


eastsider
nagyúr

olvastam rola regebben, es most talaltam ra, hogy mi is ez. vegigporgettem a packageket, es nem talaltam ami kellene, szoval marad az ffp :)

(#2941) TNTSA


TNTSA
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Hétvége óta boldog tulajdonosa vagyok egy NSA 325v2 -nak.Eddig minden megy,2db LG tv és egy Samsung Blu-ray lejátszó működik az otthoni hálózatról.Egy kérdésem lenne:a NAS-ra USB csatlakozóval rákötött Maxell 2TB-os külső HDD taralmát hogy tudnám megjeleníteni a 2 TV-n és a Blu -ray lejátszón a hálózaton keresztül?A TV csak a NAS-on tárolt anyagot látják,a csatlakotatott HDD-t nem.Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de még csak most ismerkedek a témával!Előre is kösz a segítséget!

(#2942) Tonyk válasza TNTSA (#2941) üzenetére


Tonyk
veterán

Megosztani próbáltad?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2943) TNTSA válasza Tonyk (#2942) üzenetére


TNTSA
csendes tag

Ezt hogy tudnám megoldani,bocs de nem vagyok szaki.

(#2944) Tonyk válasza TNTSA (#2943) üzenetére


Tonyk
veterán

Nas menüjében megosztások alatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2945) TNTSA válasza Tonyk (#2944) üzenetére


TNTSA
csendes tag

Szia!
Most nézem benne van a HDD a megosztásokban.A hálózat látja is,de a 2 TV és Blu-ray nem.

(#2946) Tonyk válasza TNTSA (#2945) üzenetére


Tonyk
veterán

DLNA? Ha igen, akkor vedd fel a Twonkyban (gondolom még ezt használod) az adott könyvtár(aka)t, hogy ott is keressen.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2947) TNTSA válasza Tonyk (#2946) üzenetére


TNTSA
csendes tag

Ok!
Megpróbálom és jelentkezek,sikerült-e?
Kösz a segítséget!

(#2948) TNTSA


TNTSA
csendes tag

Király!
Meg is van a HDD!Nagyon köszönöm!A miniDLNA-val jobban jövök ki mint a Twonky-val?Mekkora a különbség?Például a Samsung Blu-ray lejátszóján nem tudom pörgetni a HD filmeket.Ez megoldódna egy jobb programmal?
Bocs még nem volt időm átnézni a fórumot,próbálkozom,de nem vagyok egy "szakember".Biztos lesz még kérdésem,ami másnak egyértelmű. :))

(#2949) Tonyk válasza TNTSA (#2948) üzenetére


Tonyk
veterán

A minidlna egy nagyon kis fürge prg. kevés erőforrást emészt fel, nem terheli feleslegesen a cpu-t. A Twonky egy nagy dög, lassú, képekből csinál vagy 10 féle előnézeti képet suttyomban, ami kb az eredeti képek méretével vetekszik, stb.
Én mindenképpen a minidlna-t javallom. Fáradj át a 310-es topicjába, az amúgy is jobban pörög és minden felmerülő kérdésedre választ kapsz, akár egy szimpla kereséssel is. De kérdezhetsz is. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2950) TNTSA válasza Tonyk (#2949) üzenetére


TNTSA
csendes tag

Tényleg köszönöm!Megpróbálom este telepíteni a miniDLNA-t. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.