Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) stefi68 válasza hakos1987 (#2399) üzenetére


stefi68
addikt

Igen a TM felrakható FFP nélkül is, bár én felraktam az FFP-t is mert kíváncsi voltam hogy másol MC-vel a saját USB-re dugott tárolóról. Háát, semmi különbséget nem tapasztaltam...

Persze +10...20..30e-ért mindig vannak/lesznek jobb és jobb kütyük de én nem szántam rá többet.
Egyébként az eMag-nál vol/van a legjobb áron 27.900,-ért még most is ingyenes kiszállítással.

Mondjuk én találtam egy 1 éves példányt, ami még garanciális 1 évig, jóval kevesebbért...

Ahogy a kolléga is írta SSH klienssel telefonról is meg tudsz mindent csinálni, amit PC-ről.
Más kérdés, hogy mennyire lehet kezelni egy 5" körüli képernyőméreten keresztül a klienst.
Párat kipróbáltam, eddig ez vált be a legjobban: Serverauditor

Ha valaki talált/használ jobbat, ne tartsa vissza...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2402) hakos1987 válasza arty (#2400) üzenetére


hakos1987
őstag

Aha, köszi, most fordítsd magyarra légyszi! :)

Szóval: hogy tudok mappákat/fájlokat létrehozni, másolgatni NAS-on? pl. egy megtekintett filmet törölni? Ha webes felületen nem lehet.... Androidon ES Filex Explorer látja a hálózati mappákat. Csak úgy? Távolról akkor esélytelen mókolás nélkül?

stefi68: Én is néztem az Emag-ot, ha ilyet veszek, akkor onnan. Csak azért hezitálok, mert legutóbb se jártam körül a nas témát, vettem a DLink-et.... ugyan nem rossz, de gyenge... most viszont hosszabb távon gondolkodok, ezért igyekszem minden eshetőséget megvizsgálni.

szerk: és az SSH klienshez kell valamit mókolni, vagy csak engedélyezni a NAS beállításaiban?

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2403) Tonyk válasza stefi68 (#2398) üzenetére


Tonyk
veterán

Samsunggal nincs is nagy probléma, csak LG, Panasonic vonalon vannak/voltak gondok a felirattal Twonky esetében. Ettől függetlenül a minidlna erőforráskímélőbb és fürgébb megoldás mint a twonky.

(#2397) RicHarD

Nyilván WAN (publikus ip vagy ddns cím) és port. (ip_vagy_cím:port)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2404) arty válasza hakos1987 (#2402) üzenetére


arty
veterán

annyit tegyél meg, hogy elolvasod a témaindító cikket magát ;)

tonyk: úgy tudom a legújabb, a J szériás samukkal van a feliratgond...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2405) hakos1987 válasza arty (#2404) üzenetére


hakos1987
őstag

okés, megtettem, valami kezd már összeállni a fejemben :))

dilemma 1.0: NSA325v2 + 1tb WD RED vagy NAS520 és marad egyelőre a mostani 750gb hitachi vinyóm, később pedig 2db wd red....

dilemma 2.0: fájlkezelés Androidos eszközről vagy webes felületről (utóbbi elvileg akkor nincs) esetleg távolról PC-ről (munkahely), mert valahogy kéne pakolgatnom a fájlokat :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2406) Tonyk válasza arty (#2404) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott is megjelent egy ilyen jellegű hiba, a Samsung dlna kliensében történt változás miatt. Úgy tudom a nagyobb dlna szerverek fejlesztői rajta vannak az ügyön, hogy a J szériát is szeressék.
Hosszú ideje fennálló problémák felirat és hangsávváltás terén az LG-vel voltak. Minidlna használatával ezek kezelhetővé váltak.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2407) Osiris válasza Tonyk (#2392) üzenetére


Osiris
őstag

Köszi! :R
Ezt meg is lehet valahogy adni az ffp-nek mint elérési utata? ("rsync://drive.google.com/folderview...")
Vagy osszam meg magán a nason a letöltött csomag könyvtárat?

(#2408) arty válasza Tonyk (#2406) üzenetére


arty
veterán

nomeg a legutolsó webos frissítés is sokat segített - haver elsőszériás lg-je azóta tud "mindent", amióta megkapta még azt a könyöradomány-peccset. szánalom az egész tévéipar, remélem az android letakarítja a 'csába ezt a sok sz*rt. (nem sokkal jobb az se, de legalább van kodi és mehet a lejátszás SMB-n, kikerülve a gyártóspecifikus dlnaganyét)

(#2405) hakos1987 - ha cégtől ki van engedve forgalom bizonyos portokon, akkor azt a routereden (amin ideális esetben valami vpn megoldás enged át) a nas-ra forwardolod, amire be ssh-zol, ott elindítod a midnight commander-t és másolgatsz, rendezgetsz benne, mint ha ott ülnél egy gép előtt és totalcommanderben pakolgatnál - csak ez lasabb (pl 2 hdd közötti másolás 15-25mb/s max) és kevésbé szemetgyönyörködtető, enyhén körülményesebb is

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2409) Balinov válasza stefi68 (#2398) üzenetére


Balinov
félisten

Twonky-val en ugy vettem eszre az elmult 2,5 fel ev alatt,hogy csak bizonyos feltetelek teljesulese mellett valaszthato a felirat. ha pl. mappban van egy mkv + sample, de a felirat pl. SUBS alkonyvtarban van, akkor nem okes, ha egy konyvtarban akokr igen, de a legtutibb modszer, amit eddig talaltam,hogy a felirat fajlt a videoeval megegyezore atnevezem. Mondjuk ez nekem nem akkora ervagas, par eve leszoktam mar a feliratos engdub filmekrol, siman engdub, oszt jovan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2410) hakos1987 válasza arty (#2408) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi, ha elvileg megoldható nekem az elég, max valakit b.szogatok, hogy segítsen kicsit :DD

Akkor már csak a dilemma 1 maradt, hogy nsa325v2+1tb red vagy nas520 :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2411) arty válasza hakos1987 (#2410) üzenetére


arty
veterán

520 honnan jön és miért esélyes egyáltalán? :)

ha egyébként most 750gb-on elvagy, akkor én azt mondom: 325v2 + 750gb, amíg nincs pénz egy 3tb-os-ra, vagy ami akkor a fajlagosan legolcsóbb lesz, aztán amikor kinövöd a 3.75 terát, akkor ugrás 6-ra vagy épp 9-re, kidobva a 750-est... ami épp jó áras, ki tudja mikorra telik be :) elvileg 16+16tb-ig jó vagy, ha nem döglik meg a vas és lesznek ekkora 3.5-ös sata hdd-k :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2412) stefi68


stefi68
addikt

Én meg azt nem értem, hogy ha már egyszer a gyártó nem tud olyan szoftvereket kiadni az adott termékére ami maradéktalanul el tudja látni a feladatát (pl. ez a feliratkezelés), akkor mért nem oldja meg, hogy egyszerűbben lehessen a külső forrásból származó programokat telepíteni?

Nem tudom a drágább NAS-oknál milyen szoftverek állnak rendelkezésre, azok mennyire használhatók a mindennapi életben.

De az is egy kissé furcsa, hogy valaki vesz egy ilyen kütyüt mondjuk 30e-ért, hozzá vinyót 15-25e-ért, tehát rákölt a szórakozásra 45-55e Ft-ot és még utólag szórakoznia kelljen az FFP, repok, meg miniDLNA, stb. rámókolásával.

A mai világban már mindenkinek informatikusnak kell lennie? :Y
Én az saját ismerősi körömet nézve, egyről sem tudom elképzelni, hogy ilyenekkel foglalkozzon...
Vagy aki nem ért hozzá az ne is vegyen ilyesmit? :F

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2413) solti válasza stefi68 (#2412) üzenetére


solti
senior tag

A synology NASoknak jobb a szoftvere (ds), de nem véletlenül drágább is. Aki NSA325 v2-t vesz, az azt mondja, hogy olcsóbban veszek egy relatíve jó vasat, és vállalom, hogy gugli és ffp.
Lehet venni a Synot is, és akkor out of the box működik, de ennek ára van.

Szóval vagy van sok pénzed és veszel egy drága és jó terméket és akkor nem kell érteni hozzá, vagy értesz hozzá és veszel egy budget terméket, amiből megpróbálsz sokat kihozni. Nem kell mindenkinek informatikusnak lenni, de el kell fogadni, hogy sok dologhoz kell ez a tudás, vagy meg kell fizetni valakit, aki ért hozzá. Amúgy az NSA325v2 + informatikus lehet, hogy = Synology DS 21x Csak hát a mai világban sokan elfelejtik, hogy kellhet otthonra is IT tudás hiába van ott a kényelmes Windows10 vagy tudom is én...

Azt meg csak csendben teszem hozzá, hogy 55e nem sok egy NAS+HDDért, az igaziak azért ennél jóval többe kerülnek...

Egyébként meg az alap funkciók az NSA325v2-n is működnek, az mkv+srt lejátszása DLNA-n nem alapfunkció szvsz.

(#2414) M_AND_Ms válasza stefi68 (#2412) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

És aki vesz x százezerért egy kazánt az sem tudja önállóan beüzemelni. A termék ára nem jellemzi, annak beüzemeléséhez szükséges tudást.

Ne feledd, a NAS egy szerver, amihez szükséges némi tudás. (Amúgy, a Twonky nem a Zyxel terméke, ők csak hozzá adják.) Mai bonyolult világunkban szinte mindennel így van. De, ha jobban bele gondolok, így volt ez azelőtt is. Öregapám, anno vett egy fényképezőt, azzal egy alap kép készítéséhez is szükség volt olyan fényképész ismeretekre, amelyek alapfogalmait még csak nem is hallotta egy mai, digit gépes kocafotós.

A tudás hatalom. Ez most is igaz. De lehet játszani a hülyét is... :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2415) Tonyk válasza Osiris (#2407) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudod megadni, de töltsd le ami kell és funpkg -vel telepítsd fel az adott csomagot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2416) arty válasza stefi68 (#2412) üzenetére


arty
veterán

miből gondolod, hogy a gyári twonky tehet róla, hogy a felirat nem jelenik meg a samsungtévén?

lehet, hogy éppen a samsungtv a hibás... lásd lg korábbi helyzete :)
de arról se a nasom tehet, hogy a pana plazmámon be-beáll a film...

az tény, hogy 28 ezerért és hozzáértés nélkül a zyxel 325v2 NAS az annyit tud, amit a neve sugall: hálózati adattároló. nem tökéletes dlna szerver, nem webhosting szerver, nem torrentkliens, se nem levelezőszerver, de nem is kamerás megfigyelőrendszer. ezen szolgáltatásoknak felára van: vagy a rászánt időddel vagy a rászánt pénzeddel fizetsz értük, a választás a tiéd.

nekem jó lehetőség volt a gép, mert 40-50 ezret egy synoért sose adtam volna, de alapszinten szeretnék a linuxban is otthonosabban mozogni, jól jön (jól jöhet)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2417) hakos1987 válasza arty (#2411) üzenetére


hakos1987
őstag

A NAS 520-at csak most találtam a Zyxel weboldalán és a specifikációja meggyőző. Szoftveresen nyilván ugyanúgy neki kell feszülni, mint a 325v2-nek, csak a több erőforrás miatt bízom benne, hogy pl. az 500/22-es netemből többet ki tud használni letöltésre.
Amennyiben ezt venném, még kibekkelném egy ideig a 750-es vinyóval, de ennek az az ára, hogy bármit letöltök, azt pl. ha megnézem, utána törölnöm kell, ha később újra megnézném, újra letöltés... na meg sokszor szelektálok programok, vagy akár saját videók, képek közt, hogy elég legyen a hely. Viszont pár hónapig ha így kihúzom, utána vennék 1 tb red-et, aztán mégegyet később és raid 0-ba összefűzném

Annyi, hogy ha a 325v2-t venném, akkor most előrehoznám az egyik 1tb WD red vásárlását és pár hónap múlva a másikat....

összességébe a 2Tb nekem baromi sokáig elég lenne, azért pl. sorozatokat törlök ha megnézem, meg van, hogy 3D BD filmeket szedek, azokat kiírom lemezre....

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2418) stefi68 válasza arty (#2416) üzenetére


stefi68
addikt

Nekem semmi bajom ezzel, részemre tökéletes.
Szeretek mókolni ilyenekkel :K

Apropó kamerás megfigyelő...
Ezzel össze lehet hozni egy ilyet, mondjuk 1-2 wifis IP kamerával?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2419) arty válasza hakos1987 (#2417) üzenetére


arty
veterán

1+1tb raid0-ba?!
ennél rosszabb konstrukció szerintem nem létezik... sebességelőnye ilyen nas-ban 0, de ha egyik behal, mindened odaveszik...

ráadásul baromi drága is!

méret - ár = 1 tb ára
1 tb - 19.2e = 19.2e / tb
2 tb - 27e = 13.5e / tb
3 tb - 34e = 11.3e / tb
4 tb - 49e = 12.25e / tb
6 tb - 80e = 13.3e / tb

jól látszik, hogy a 3tb-t éri megvenni, ill. ha nincs annyi pénzed, akko esetleg a 2tb-t, de 1+1 raid0-ban szóba se jöjjön :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2420) hakos1987 válasza arty (#2419) üzenetére


hakos1987
őstag

jogos mondjuk! :))

Viszont így továbbra is azt erősíted bennem, hogy NAS520 és marad egyelőre a mostani 750-es vinyó, amíg nem lesz pénz nem 2x1 Tb-ra, hanem egy 2 terrás red-re... :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2421) Alex91 válasza hakos1987 (#2420) üzenetére


Alex91
félisten

Azert en elgondolkoznek a helyedben egy Synology vagy QNAP NAS-on!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2422) _Smooth válasza Alex91 (#2421) üzenetére


_Smooth
senior tag

Vagy, ha már 50k környékén járunk, akkor építeni egyet?

(Asrock Q1900DC-ITX + egy noti táp + 2GB SODIMM + FreeNAS... ez így 45 alatt kell mardjon ház nélkül)?

Esetleg Q1900 helyett N3150DC (+20%, jár hozzá a táp is és 10W helyett 6W TDP) - még így is 50k alatt.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2423) hakos1987 válasza Alex91 (#2421) üzenetére


hakos1987
őstag

az is megvolt, ebben az árban pl. egy Synology 216se jönne ki, Qnap TS131, Qnap TS212P jönne ki.
Talán Qnap lehet még jó vétel végülis, ott gondolom nem kell trükközni semmivel

szerk: építést kihagyom, mindenképp NAS méretben szeretnék maradni és valami kompakt cucc kellene inkább

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2424) Richard válasza _Smooth (#2422) üzenetére


Richard
őstag

A gyári DC-s tápegység hány db HDD-t bír el? N3150DC-ITX-nél

(#2425) _Smooth válasza Richard (#2424) üzenetére


_Smooth
senior tag

65W-os, szóval 2-t biztosan, de az alábbiak alapján akár több is beleférhet.

Az AS3102T a két darab 2 TB-os WD RED merevlemezzel felszerelve 13,8 wattot fogyasztott üresjáratban, a merevlemezek lekapcsolásakor pedig 7 watt környékére csökkent ez az érték. Fájlmásolás és/vagy multimédiás tartalmak fogyasztása közben 14-18 watt közötti értékeket mértünk, de maximális terhelés alkalmával sem láttunk 20 wattnál magasabb értéket a műszeren. Kikapcsolt állapotban 0,6 watt volt a fogyasztás.

Ezt ennek a kisebb, 2magos tesójával mérték (nem ITX lapon), aminek szintén 6W TDP van megadva.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2426) stefi68


stefi68
addikt

Repo-k telepítéséhez kiadom az alábbi parancsot:

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh

Erre ezt az üzenetet adja: Permission denied

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2427) stefi68 válasza stefi68 (#2426) üzenetére


stefi68
addikt

Ááááá, root-két kell belépni... :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2428) stefi68


stefi68
addikt

Újabb probléma:

Miután az UW Site Loader-ben kiválasztottam mindent (kivéve KyleK)

Package List was updated with the sites from the following maintainers:
fonz Mijzelf Uli Memiks barmalej2 Arie

Erre OK majd megkérdezi:

Do you want to run 'slacker -U' to download the latest package lists?

Erre is OK, ezután:

Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync error: received SIGINT, SIGTERM, or SIGHUP (code 20) at rsync.c(549) [Receiver=3.0.9]
FATAL: s: No CHECKSUMS.md5
Thanks for using UW Site Loader!

A slacker -a minidlna parancsra pedig
No packages found (status Iiu, pattern (minidlna)) a válasz.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2429) Mr Dini válasza stefi68 (#2428) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos az inreto is meghalt... :( Ezért nem fut le az uwsiteloader, sem a slacler -U.
Manuálisan kell hozzáadni, mint régen a repokat az rsync paranccsal.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2430) stefi68 válasza Mr Dini (#2429) üzenetére


stefi68
addikt

És azt hogyan?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2431) Mr Dini válasza stefi68 (#2430) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Közben kifejtettem privátban. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2432) NTonee válasza stefi68 (#2412) üzenetére


NTonee
veterán

,,De az is egy kissé furcsa, hogy valaki vesz egy ilyen kütyüt mondjuk 30e-ért, hozzá vinyót 15-25e-ért, tehát rákölt a szórakozásra 45-55e Ft-ot és még utólag szórakoznia kelljen az FFP, repok, meg miniDLNA, stb. rámókolásával."

Én is ezen akadtam ki elég rendesen. Át is futott az agyamon, hogy helyből adom is el a fenébe, de aztán eszembe jutott, hogy talán a többinél sem jobb. A Twonky nálam például semmire sem volt képes. Toshiba tv-m van, még lejátszani sem sikerült semmilyen videófájlt, nem hogy felirattal kínlódjak. Ott voltak a fájlok, látta a tv, de nem tudott lejátszani semmit. Felraktam a minidlna-t (felkínlódtam pontosabban, elég hülye vagyok a témához) és azóta megy minden videó szépen.

(#2431) Mr Dini: okosíts engem is pls :B

[ Szerkesztve ]

(#2433) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#2431) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miért privátban?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2434) stefi68 válasza M_AND_Ms (#2433) üzenetére


stefi68
addikt

Ott tartok, hogy mivel nem megy az inreto.de ezért a miniDLNA-hoz minden függőséget kézzel kellene felrakni.
El is kezdtem egyenként, a futáskori hibaüzenet által hiányolt függőségeket Tonyk csomagjából pótolni, de nincs mindig névegyezőség. Így aztán elég nehéz kitalálni, hogy ami hiányzik neki az melyik csomagban van.

Ha valakinek van jobb tippje, hogyan lehet felrakni manuálisan a miniDLNA függőségeit, szívesen veszem. :K

(#2432) NTonee: Azért ne add el, jó kis gép ez!
Nem panaszkodásképp írtam amit írtam. Igazából nincs vele bajom, csak az derült ki akinek kiterjedtebb funkciókra van szüksége, vagy mókol, vagy rászán 20-30e-el többet.
A Twonky-ból egyelőre az hiányzik csak, hogy nem tudja (nálam) ott folytatni, ahol abbahagytam.
Meg hát a kísérletező kedv... :)

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2435) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Légyszi segítsetek már, nem vagyok szakértő a témában, sosem volt még NAS-om.
Egy Zyxel NSA 325v2 NAS-t miként kell beüzemelni nulláról működőképes szintre?
Szájbarágós érdekellne.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2436) _Smooth válasza makoss (#2435) üzenetére


_Smooth
senior tag

Azt azért nézted, hogy hova írtál, ugye? :D
Vagy mit értesz 0-ról működőképes alatt?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2437) stefi68


stefi68
addikt

Ha ez jön be az inreto.de oldalon, akkor helyreállt a szerver?

Na majd este próbálkozok megint...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2438) makoss válasza _Smooth (#2436) üzenetére


makoss
addikt

Igen,, megnéztem ezért is írtam, mert kínai a "Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel" leírás.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2439) Tonyk válasza stefi68 (#2434) üzenetére


Tonyk
veterán

"Így aztán elég nehéz kitalálni, hogy ami hiányzik neki az melyik csomagban van."

Melyik függőség megtalálása okoz problémát?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2440) _Smooth válasza makoss (#2438) üzenetére


_Smooth
senior tag

Mi a célod az eszközzel? Mire akarod használni?

Ha csak adatot akarsz tárolni rajta, meg azt hálózaton elérni, akkor elég pár alapvető lépés:
- Routeren fix IP-t állítani a NASnak.
- kikapcsolt állapotban berakni a merevlemez(eke)t, majd bekapcsolni.
- a hozzá kapott lemez segítségével számítógépről fel tudod ismertetni vele a lemezet (talán NAS seeker, vagy valami ilyesmi gomb a képe alatt - de vigyázz, mert mindenképp formázni kell a lemezeket, minden - esetlegesen ezeken tárolt - adatod el fog veszni), be tudsz állítani egy jelszót a belépéshez és hozzá tudsz férni a kezelőfelülethez.
- ezek után az IP címre hivatkozva be tudod tallózni a kötetet/mappákat egy hálózati meghajtó gyanánt, és akkor így már tudsz rá mentegetni is.

Amennyiben ezt a helyi hálózatodon kívül is szeretnéd elérni, úgy szükséged lehet egy külső fix IP-re, vagy egy dinamikus domainnévre, illetve az egyes portok megnyitására a routeren.

Ha ennél többet szeretnél, azt vagy kicsit egyszerűbben, ezen a grafikus felületen való kattintgatással, vagy kicsit "bonyolultabban", de hatékonyabban ffp segítségével teheted meg.

FTP-vel pl nem volt gondom, de a gyárilag elérhető letöltés funkció (torrent kliens) nem volt túl meggyőző. ffp alatt telepíthető transmission tényleg jobbnak bizonyult, még ha akadt is vele némi problémám eleinte.
DLNA szolgáltatásnak még egyelőre nem álltam neki, de itt is egy ffp-s verzió az ajánlás a gyári helyett.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2441) stefi68 válasza Tonyk (#2439) üzenetére


stefi68
addikt

Tegnap este ott hagytam abba, hogy a "libavformat.so.55" hiányzott neki.
Mr Mini reggel írta, hogy az az ffpmpeg része.

Ha este menne az inreto.de akkor inkább a "hagyományos" utat választanám.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2442) Tonyk válasza stefi68 (#2441) üzenetére


Tonyk
veterán

ffmpeg része valóban, amihez nem kell a inreto (fonz) , mivel a br2 (barmalej2) tárolóban van benne:

slacker -aA ffmpeg-2.1.8

Vagy letöltöd az általam korábban adott linkről és funpkg -i vel telepíted:

funpkg -i ffmpeg-2.1.8_git20150612-arm-1.txz

Természetesen ezt a parancsot onnan adod ki, ahol a fájl van. Ellenkező esetben teljes elérési utat adsz meg a fájl előtt.

Nem kell ettől annyira félni, hogy a "hagyományos útra" kelljen várni, + máshogy nem is tanulsz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2443) stefi68 válasza Tonyk (#2442) üzenetére


stefi68
addikt

Letöltöttem a csomagodat még este, abból szedtem ki a dolgokat, ameddig jutottam.

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik függőség melyik csomagban van? Pl. az előbbi libavformat.so.55

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2444) Tonyk válasza stefi68 (#2443) üzenetére


Tonyk
veterán

tapasztalat? google ;)
Egyébként, nem az én csomagom.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2445) Mr Dini válasza stefi68 (#2443) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Végre megy az inreto. Mostmár mehet az uwsiteloader. Ne töltsd le újra, csak add ki az uwsiteloader.sh parancsot és a KyLek kivételével mindent jelölj meg. Ezután jöhetnek a függőségek annyi különbséggel, h slacker -a csomagnévvel tudod feltenni. Ha beírod a fenti keresőbe, h minidlna, vagy ránézel a blogomra, akkor megtalálod a parancsot, ami felrakja a függőségeket egybe.

Ui.: Mr Mini-nek még senki sem hívott! :P :D

@többiek, akik kérték, h osszam meg a pm lényegét

Leírtam neki, h amíg nem mennek a repók, szedje le Tonyk kollega mentését és abból tegye fel egyenként funpkg -i <csomagnév> paranccsal. De mostmár tárgytalan, mert megy!

Szerk.:

@stefi68

Ahogy Tonyk is mondta, google. Vagy a legjobb, ha az ilyenekre rákérdezel. Amúgy nem sok ilyen csomagkönyvtár van, mint az ffmpeg, így viszonlag ritkán fox találkozni olyan függőséggel, ami nem különálló, hanem egy library része.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2446) makoss válasza _Smooth (#2440) üzenetére


makoss
addikt

Az a helyzet, hogy a szomszédnak már régen van NAS az otthonában, és emlegette, hogy nem-e szeretnék én is egyet, most beugrott ez a téma, hogy elkezdenék foglalkozni ezzel, pedig annyi tudással rendelkezem amit a szomszéd is mondott:
Távolról ér el fájlokat, filmeket munkahelyéről.
Ha ennyit tud, illetve néhány ismerősömnek megadva privát kódot belépéshez az jó volna, csak tisztában kéne legyek néhány dologgal kapcsolatban. Bocs ha hülyeséget kérdezek! :R

1: Mivel nem értek ehhez, de van egy szaki ismerősöm, távolról be lehet-e ezt a NAS-t állítani, üzemelni? (TeamViewer 7)
2: Mire elég az 512 MB ram? (gépemben 8GB van)
3: Cserélhető-e a Ram?
4: Egyidőben hány ember használhatja a vinyómon tárolt adatokat?
5: Említenek a "Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel" leírásban írási, olvasási sebességet, ezt hogyan kell érteni ha a netem jóval lassabb? Illetve azon a helyen is lassabb ahol használná(k)m.
6: Mivel egyenlőre távolról, munkahelyről szeretném a NAS vinyóján elérni az adatokat, filmeket, képeket lejátszani, mire jó még ezen kívül a Zyxel NSA325 v2?

Azért kérdeztem a nullát, hogy a NAS olyan állapotáról indulva, hogy mikor már benne van a vinyó, tápkábel bekötve, RJ45 kábel bedugva a Tp-link TL-WR841ND routerembe.

Köszi előre is a választ! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2447) Mr Dini válasza makoss (#2446) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

1. Ha egy otthoni hálón lévő gépet osztassz meg teamvieweren, akkor eléri és be tudja (ha tudja :P) állítani. De szerintem nem nay feladat és rengeteg részletes leírás van itt (is) hozzá. Ha meg csak fájlmegosztás a cél, akkor csak a winyót kell megformázni, azt ennyi.

2. Arra, amire ki van találva, elég annyi ram. A PC, az egészen más, mert ott pl böngészel stb, aminek bizony kell a ram.

3. Minek?

4. Amennyit elbír, ezt nem tudom. 25 embert biztosan elbír, de lehet, h többet is.

5. Belső hálózaton, kábellel gyors a másolás. A külső hálón függ az interneted sebességétől. LAN-on, csak a router (gigabites v.nem), a kábel (minimum cat 5e gigabit esetén) és a gép hálókártyájától függ.

6. Dlna szervernek, torrentnek, letöltésvezérlőnek (nem a torrentre gondolok), elvileg YT videók feltöltésére, nemsokára GDrivera stb...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2448) stefi68 válasza Mr Dini (#2445) üzenetére


stefi68
addikt

Na, megy a miniDLNA!
Így azért egyszerűbb, hogy megy az inreto.

És folytatja a filmet, ahol abbahagytam, bár ez nektek gondolom nem újság.

Mr Dini, elnézést a név elírásért, pedig az M nem is a D mellett van.

Hogyan lehet megnézni mi fut a NAS-on?
Nem arra gondolok, amit az admin felületről indítottam, hanem amit manuálisan telepítettem.
Az ugyebár nem jelenik meg az admin felületen.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2449) stefi68


stefi68
addikt

Ja és kimentettem a képernyőképet amikor miniDLNA függőségeit raktam fel.
Ha jól gondolom akkor ezeket kell feltenni ha nem működik az inreto.de, igaz?

Hátha jól jön még...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2450) Mr Dini válasza stefi68 (#2448) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ssh-n.

A top parancs kiadása után láthatod a jelenleg legtöbb "energiát" felhasználó folyamatokat. Ctrl+C vel tudod megszakítani, ha ki akarsz lépni belőle. De a nas webes felülete is a top kimenetét ágyazza be, így ott is látszik. Ha pedig a teljes listát szeretnéd látni, akkor pl ps -axfu parancs.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.