Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) TRob1 válasza sedo (#2050) üzenetére


TRob1
veterán

Melléteszel egy képet ugyanolyan néven mint a film (vagy a mappájába folder.jpg, folder.png... néven)

¤ R'n'R ¤

(#2052) sedo válasza TRob1 (#2051) üzenetére


sedo
tag

Köszi! Úgy látszik csak türelmetlen voltam, mert valóban megjelentek így a borítóképek :)

(#2053) jacekLFS válasza Tonyk (#2030) üzenetére


jacekLFS
tag

Bakker, nem vettem észre a hozzászólásod.

Hálózatokhoz nulla vagyok, de tényleg ez az igazi analfabéta. Elvileg a portforwarding beállítva

:Szolgáltatásnév Port tartomány Helyi IP Helyi port Protokoll Hozzáad / Töröl

Válassza ki a DHCP-kliens IP-címét.

HTTP Server 80 192.168.1.159 TCP

valahogy így kell kinéznie?

asus rt n65u routerem van
nsa325v2 nas

Nekem annyi lenne a lényeg hogy a merevlemez tartalmát, filmeket képeket el tudjam érni más számítógépekről, amik nem belső hálózaton vannak. Pl párom otthoni számítógépéről le tudjam másolni a filmeket, a nasról.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2054) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Tegnap elvégeztem a cooler modot a vadiúj nasomon. (Már most hangos kerregő hangja volt)
Coolink Swif2 80L az új légforgatóm, amit a mellékelt rugalmas pöckökkel rögzítettem. Most csend van, csak a levegő hangját hallom, azt is csak odahajolva. (A következő terv, a doboz moddolása, hogy mint hangerősítő ne funkcionáljon)
Ajánlom másnak is.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2055) Tonyk válasza jacekLFS (#2053) üzenetére


Tonyk
veterán

Ehhez az FTP lenne a leggyorsabb megoldás számodra (nem a legbiztonságosabb), hanem a leggyorsabb és legegyszerűbb. Legbiztonságosabb a vpn lenne, de mint írod, nem vagy otthon ezekben, így ebbe nem is mennék bele.

:Szolgáltatásnév Port tartomány Helyi IP Helyi port Protokoll Hozzáad / Töröl
Név:FTP
Port tartomány: pl 15021
Helyi ip: a nas fix ip címe
Helyi port: 21
Protokoll: TCP

Ezen felül regisztrálni kéne a noip.com -n egy domain-t (ingyenes), és azt a nasban beállítani Hálózat - dydns menüpont alatt.

Ezek után a választott domain nevével : 15021 -es porton éred el a szolgáltatást. pl.:

ftp://jakeLFS:15021

vagy pl TC alatt beállítod ftp kapcsolatként (ctrl+f) -> cím: jakeLFS:15021
(A név és jelszó a nason beállított user neve és jelszava)

Előnye az általad vázolt www publikálással, hogy ezzel fel is tudsz távolról tölteni fájlokat a nasra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2056) jacekLFS válasza Tonyk (#2055) üzenetére


jacekLFS
tag

Noipn regisztráltam már, azt meg tudtam csinálni :D

VPN beallitasrol esetleg leírást nem tudnál küldeni? Kis utána olvasás után szerintem megprobalkoznek vele.

Köszönöm a segítséged.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2057) Tonyk válasza jacekLFS (#2056) üzenetére


Tonyk
veterán

310-es topikjában talán már leírtam , nézz át oda. Sajna a VPN nem ilyen next-next-finish... A legjobb lenne ha a routered tudná a vpn szerver funkciót. Abban csak be kéne kapcsolni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2058) dragonj


dragonj
újonc

Sziasztok!

Vásároltam én is egy ilyen nas-t,arra kérném a segítségeteket,hogy hogyan kell media lejátszót telepíteni rá mert valahogy hiányolja(vlc wmp).
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#2059) arty válasza dragonj (#2058) üzenetére


arty
veterán

mi hiányolja?
a nas a médiát szolgáltatja, nem lejátsza....

konkretizáljuk: tévén akarsz filmet nézni róla?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2060) dragonj válasza arty (#2059) üzenetére


dragonj
újonc

Szia!

Egy telekomos interaktiv beltérin szeretnék filmeket lejátszani ami számitogép,laptop,mobil-ról müködik is.
Nason lévő tartalmat is látja a képekkel zenékkel nincs is gond de a videoknál amikor már bent vagyok a mappában és magát a filmet akkarom elindittani akkor azt irja ki,hogy nem támogatott formátum,számitogéprő,mobilról taletről ugyanezt megosztva simán le játsza.Maga a nason lévő media kezelő felületen se tudom a videokat lejátszani ott kéri,hogy telepitsek wmp-t+vlc-t. Viszont mobil,tablet,laptop megint csak simán lejátsza a nason lévő videokat.

(#2061) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

A Onedrive szinkronizációt fel lehet a nas-ra rakni vagy esélytelen?
Google a barátunk, de nem sok eredménnyel kecsegtet.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#2062) jacekLFS válasza Tonyk (#2057) üzenetére


jacekLFS
tag

Tudja a routerem a vpn funkciót. Utána nézek hátha meg találom, de ha nem nagy kaland és van kedved/időd leírni hogy mit hogyan csináljak, és utána hogy érem el, akkor azt nagyon megköszönném :R

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2063) jacekLFS válasza jacekLFS (#2062) üzenetére


jacekLFS
tag

Odáig sikerült eljutnom hogy vpn szervert engedélyeztem routerben, létrehoztam egy vpn kapcsolatot, viszont az internetem sebessége drasztikusan csökkent 200/100 ról 30/10 re... így állítottam be [link]

[ Szerkesztve ]

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2064) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
a hétvégén én is egy ilyen készülék büszke tulajdonosa lettem.
Szeretném kérni a segítségeteket a beállításában.
Mit szeretnék?
torrent szerver lenne belőle ami éjjel-nappal töltene, seedelne egy 750 gigás notebook vinyóra.
Úgy láttam, hogy van benne valami letöltő kliens, de elég gagyinak néz ki, ezért kérdezem, hogy nincsen valami komolyabb, jobb alternatíva torrent letöltésére?
Igazából annyi lenne még, hogy a hálózaton lehessen látni, hogy mik vannak a nas-on. Tehát mondjuk egy laptoppal is le tudjam róla játszani a filmeket.+ Nem tudom van-e olyan lehetőség, hogy távolról is tudjak bedobni torrentet, pl ha útközben vagyok és mire hazaérek le legyen töltve.
Remélem nem voltam túl össze-vissza.
köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

(#2065) Anonymus23 válasza smallmer (#2064) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát kb a témaindító cikk erről szól, vagy az alapján, vagy ha nem a programcsomagok közül akarod telepíteni a Transmissiont, akkor a 310-es topikjában is van leírás a telepítésről, de itt is volt már egy párszor linkelve az a leírás is.

;) - The Power of the Light Side

(#2066) arty válasza dragonj (#2060) üzenetére


arty
veterán

keress rá a topikban a 'minidlna' szóra és próbáld meg valamelyik leirás alapján feltenni - ez egy dlna szerver, de nem egyszerű belőni....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2067) Tonyk válasza jacekLFS (#2063) üzenetére


Tonyk
veterán

Saját hálózatról próbáltál a saját hálózatodra csatlakozni? :( Ennek nem sok értelme van /lenne. Ezt máshonnét próbáld.

Ha nem állítasz semmit az alap vpn kapcsolaton, akkor kapcsolódás után minden azon keresztül fog menni. Ezért célszerű úgy állítani be a kapcsolatot, hogy csak a az adott hálózatra történő forgalom menjen a vpn-re, a többi az alap kapcsolaton keresztül menjen.

VPN-kapcsolaton jobb klikk, Tulajdonságok, majd a képen látható helyen VEDD KI a pipát az "alapértelmezet átjáró használata a távoli hálózaton" elől.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2068) jacekLFS válasza Tonyk (#2067) üzenetére


jacekLFS
tag

Ahh, el sem tudom mondani mennyire hálás vagyok az eddigi segítségedért. Elvileg akkor innen már csak arra lenne szükségem hogy távolról ezt mi alapján fogom elérni? ( mit hova kell írnom, chrome vagy Tc szóval hogy hogy is fogok én erre csatlakozni, vagy bárki?) Illetve vpn szerver kész van, de van egy olyan fül is hogy vpn client, ott kell valakit/valamit hozzá adni?Nas-on semmit sem állítottam, eddig minden a routerben van beállítva, dyndnstől kezdve a vpn ig minden, nashoz nem nyúltam. Próbáltam utána olvasni hogy minél kevesebb dologgal terhejjelek, de ennyire tellett eddig tőlem :F :D

Vpn nél openVPN vagy PPTP szerver kell? jelenleg PPTP szerver van.

[ Szerkesztve ]

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2069) jacekLFS válasza jacekLFS (#2068) üzenetére


jacekLFS
tag

közben pptp át lett állítva open vpn re, azt olvastam az biztonságosabb

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2070) jacekLFS válasza jacekLFS (#2069) üzenetére


jacekLFS
tag

Olyan hogy NAT áthaladást kellene engedélyeznem? Kezdek kicsit besokalni ezzel, ha nagyon bonyolult innen tovább haladni akkor lehet hagyni kellene ezt a dolgot, keresek akkor egy szakembert aki kijön és beállítja.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2071) Tonyk


Tonyk
veterán

ha ennyire nem vágod a témát, hagy pptp-n azt a legegyszerűbb beállítani a kliensen (Windows). Egyelőre jó lesz az.
Csatlakozás után úgy éred el mint a nasodat otthonról. Sajátgép/számítógép címsorába beírod, hogy \\nas-ip. Pl.: \\192.168.1.15 . Nyilván azt az ip-t írd ami a nas ip-je....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2072) _Smooth


_Smooth
senior tag

Fene, akárhogy próbálok visszakeresni, nem találom, pedig talán pont Te segítettél abban is, Tonyk.
SQL közös adatbázis több gépen lévő kodi számára. Szeretném újra beállítani, de már nem emlékszem, hogy kellett.
Talán wiki-s linket kaptam akkor is - de se mailjeim közt, se itt nem találom.

Köszi előre is, ha tudnátok dobni egy ilyet.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2073) _Smooth válasza _Smooth (#2072) üzenetére


_Smooth
senior tag

OK, asszem megtaláltam... legalábbis egy részét. (a filet, amit fel kéne másolnom a különböző kodis eszközökre)
De azt nem találom, hogy NAS oldalon mit kéne beállítanom MySQL-ben.

Megtaláltam azt is :)

Ha bárkit érdekelne:
[link]

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2074) krealon válasza _Smooth (#2046) üzenetére


krealon
veterán

"Amennyiben FFP usb kulcson fut, van bármi teendőm?"

Ha a transmission is a pen-re telepult, akkor a log fajl, a torrent es resume mappa legyen atiranyitva a HDD-re, hogy kimeld a pendrive-ot. ( pl /i-data/md0/admin/tm/ )

(#2075) _Smooth válasza krealon (#2074) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm, ezekre nem is gondoltam. :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2076) _Smooth


_Smooth
senior tag

Valami nincs rendben... nem akar működni ez az adatbázis dolog.
Mit hagytam ki? SQL-en beállítottam a felhasználót, minden jogot megkapott. File-ba bemásoltam a szükséges dolgokat, megadtam a jelszót és az IP-t, majd a filet bemásoltam két gépen is a kodi userdata mappájába. De nem szinkronizál (sőt, a notin lévő irgalmatlanul lassan frissít, gyakran nem válaszol, fagy le teljesen - adv.settings.xml nélkül is).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2077) _Smooth


_Smooth
senior tag

Transmission is kikészít.
Beállítom, hogy mely fájlokat ne szedje le. A kliensekben úgy is jelzi, h nem töltötte le, de a mappában ott van minden file.

Egy másik nagy problémám, hogy a kliensben átnevezgettem a mappákat, hogy a Kodi számára könnyebben emészthető legyen (név (év) - azon belül season #) stb.
Na most egyik sorozat 2. évadát valahogy bevágta az első mappájába, és nincs neve sem, nem is engedi átnevezni, nem is tudom áthelyezni. Ez látszik a kliensben.
Ha megnézem a mappákat, akkor "sorozatcím", azon belül "sorozatcím" újra és a második évad kivételével az összes többi, majd a "sorozatcím"-en belül ott a második évad mappa is (és itt neve is van).

Úgy utálom a tetves torrentezést -.-
Rá kéne szoknom a lemezeim rippelésére.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2078) akika1111


akika1111
csendes tag

sziasztok!

A tárgyban említett eszköz vásárlása előtt állok, és a segítségeteket kérem.

Lehet volt már erről szó itt, ezért előre is elnézést kérek!

Erre a NAS-ra rá lehet kötni Android médiaplayert? Egy ilyennel szeretném összekötni valahogy, hogy otthon a "nem okos" TV-n tudjam nézni a tartalmát: http://iranianiptv.com/products/android-smart-tv-box/
USB kapcsolattal meg lehet oldani?

TP-Link TL-WDR4300 as routerem van, erre lenne kötve, ugyanúgy, mint az Android Box is. Lehet gondolom belső hálózattal is, de azt szeretném elérni, hogy ne foglalja a hálózatot, úgy működjön mint egy külső winyó, ha lehet.

A másik kérdésem az lenne, hogy erre lehet kötni IP kamerát? Illetve ezt próbálta már valaki? ha lehet, milyet lehet? milyen programmal lehet menedzselni?

Köszönöm!

Üdv,
Ákos

(#2079) Tonyk válasza akika1111 (#2078) üzenetére


Tonyk
veterán

USB kapcsolattal meg lehet oldani?

nem, és nem is nagyon találsz olyan nast, ami ezt tudná.

úgy működjön mint egy külső winyó, ha lehet.

Ezt felejtsd el.

"A másik kérdésem az lenne, hogy erre lehet kötni IP kamerát?"

Ha a kamera tud FTP-n, SMB-n vagy NFS-en keresztül rögzíteni akkor igen. Már ha a rögzítés a cél. Ha Online nézegetni akarod , akkor erre nincs lehetőség zyxelen, csak ha a távolról VPN-en bejelentkezel a hálózatodra és böngészőn kersztül már lan-ról nézed, vagy kiforgatod a netre a kamerád 80-as vagy 443-as portját.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2080) _Smooth válasza akika1111 (#2078) üzenetére


_Smooth
senior tag

De miért akarod mindenáron USB kapcsolattal?
Pont az a lényege az eszköznek (különben meg vegyél USB-s külső merevlemezt), hogy hálózaton képes megosztani több (szinte bármilyen) eszközzel a rajta tárolt tartalmat.

Azon a droid boxon, amit linkeltél, van RJ45 csati.
Kösd rá a routerre mind a két eszközt és (szerintem - bár androidot messziről kerülöm, azért meglepne, ha nem tudna hálózatról tartalmat begyűjteni) menni fog, amit szeretnél.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2081) M_AND_Ms válasza akika1111 (#2078) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem tudom mennyire van beégetve a nézhető webes tv-k ebbe a dobozba, de nem biztos, hogy izgalmas a 700 perzsa és iráni tévét nézni. Ennek én utána néznék.

Amúgy a lényeg, hogy a NAS-hoz egy akármilyen DLNA képes eszközt szerezz be, amit a tévére köthetsz. A NAS lesz a DLNA szerver, ami szolgáltatja a NAS által tárolt filmeket, zenéket, képeket. A jövendőbeli eszközöd pedig lesz ennek a kliense, ami majd lejátssza neked a kívánt tartalmat a rákötött tévére és/vagy zenegépre.

Tévé okosításhoz akár elég egy ilyesmi eszköz: [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2082) _Smooth


_Smooth
senior tag

#1 Ebben a Transmission mizériában tudnátok valahogy segíteni?
Vagy jobban járok, ha törlöm azt a kb 60GB-t és letöltöm újra? :(

#2 Illetve a PHP/SQL adatbázissal kapcsolatban is jól jönne némi ötlet/segítség.
Ott az adatbázis létrejött a nason, látom a filmeket, azok minden adatát stb.
De valahogy nem szinkronizálja a két eszköz között (noti + RPi) a megnézettként jelölt dolgokat és a többit.
(ráadásul, amióta beállítottam az adatbázist, azóta irgalmatlan lassú a kodi tartalom frissítése, és sűrűn bele is fagy percekre - de akkor is, ha a file nincs az adott mappában)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2083) akika1111 válasza _Smooth (#2082) üzenetére


akika1111
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Elvileg az Android Box tudja a DLNA-t. Akkor azzal meg lehet oldani? Mármint a film nézést?

A kamerát szeretném, ha a cucc rögzítené, és egy esetleges (akár webes) felületen lehetne néha megnézni, hogy mi a helyzet otthon?

Most néztem kamerákat, és van olyan, ami NAS rögzítést támogatja, pl:
http://www.aliexpress.com/item/Onvif2-4-H-264-Ambarella-IP-Camera-1080P-2-0MP-outdoor-bullet-waterproof-Low-stream-WDR/32420636551.html?spm=2114.01020208.3.151.OSj5KY&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_80,searchweb201644_0,searchweb201560_9
Ehhez viszont írnak egy szoftvert, IP Search.exe, amivel lehet nézni.

Ezt szerintetek hogyan lehet megoldani, illetve ha mondjuk 2 db kamerát szeretnék, akkor azt egy switch-be bedugom, és azt a NAS-ba? Vagy azt hogyan tudja rögzíteni?

Bocs, nem vagyok otthon a dologban, nagyon nem. :F

Bármilyen segítségért hálás vagyok!

Köszi!

(#2084) krealon válasza akika1111 (#2083) üzenetére


krealon
veterán

"A kamerát szeretném, ha a cucc rögzítené, és egy esetleges (akár webes) felületen lehetne néha megnézni, hogy mi a helyzet otthon?"

Ezt ugy hivjak, hogy NVR (Network Video Recorder).
A NAS-ok kozul talan a Synology-ban van ehhez hasonlo funkcio.

(#2085) akika1111 válasza krealon (#2084) üzenetére


akika1111
csendes tag

De ez a kütyü akkor csak felvenni tud, de kívülről nem tudok belenézni az élőképbe sehogy?

(#2086) Cxgrav válasza akika1111 (#2085) üzenetére


Cxgrav
senior tag

A NAS betűszó a Network Attached Storage, azaz a hálózatra csatolt tároló rövidítése.

Az élőkép nézéséért nem a NAS a felelős, hanem az(zok) az eszközök amelyek készítik/rögzítik a képet.
Vagy a kamera felületére tudsz belépni és ott nézni az élőképet, vagy van hozzá külön egy rögzítő box amely összegyűjti a rákötött kamerákat és annak a felületén lehet nézni.

Picture me Rollin' by 2pac

(#2087) akika1111 válasza Cxgrav (#2086) üzenetére


akika1111
csendes tag

Köszi szépen az infót. Így akkor nem annyira erőltetem a dolgot. Jó lett volna kiváltani egy kamerarendszert ezzel, de igy nem annyira jó a megoldás. Azt hittem, hogy egyszerű lesz. A film nezes akkor viszont tuti a DLNA val. Ez is teljes siker számomra! Köszi

(#2088) arty válasza akika1111 (#2087) üzenetére


arty
veterán

Ne DLNA-n szenvedj, hiszen a NAS és a droidos lejátszód is tud sambát (megosztást) ... dlna a kompatibilitási gondok bölcsője, nyomorogjanak csak vele, akik a tévé médialejátszóját használják :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2089) amargo válasza akika1111 (#2087) üzenetére


amargo
addikt

viszont pl a xiaomi kamerajat egy droidos telefonnal osszetudod parositani es tavolrol is tudod otthon nezegetni, plusz abba tudsz microSd kartyat is pakolni. de ez akkor is a kamera vegzi nem a nas.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2090) theboobaq


theboobaq
aktív tag

sziasztok,

Megjavult most a google drive sync (nem dobja a hitelesítési problémát) viszont azt vettem észre, hogy egy idő után nem hajlandó tovább letölteni a drive-ról a cuccokat. Közben azt írja, hogy szinkronizálás. Ha nyomok egy Factory resetet akkor megint leszinkronizál egy darabig majd nem másol tovább semmit. Gyári Fw van fent nekem a nas-on.

Valaki találkozott ezzel?
Lenne esetleg valami más alternatíva google drive szinkronizálásra?

[ Szerkesztve ]

(#2091) akika1111 válasza arty (#2088) üzenetére


akika1111
csendes tag

Mint írtam, nem vagyok a témában otthon, most olvastam róla egy kicsit, de elég bonyolúltnak tűnik. Ezt a NAS-ban kell beállítani gondolom. le tudnád írni egyszerűen, hogy ezt hogyan kell, vagy lehet megoldani?

Köszi szépen!

(#2092) Tonyk válasza arty (#2088) üzenetére


Tonyk
veterán

"dlna a kompatibilitási gondok bölcsője, nyomorogjanak csak vele, akik a tévé médialejátszóját használják"

Érdekes módon nekem még az elmúlt két évben nem volt vele gondom dlna-val és Samsung tv-vel, de ez biztosan az én hibám...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2093) gafz


gafz
csendes tag

Sziasztok!
Azt meg lehet oldani valahogy, hogy a 2 belerakott HDD-t külön lemezeknek kezelje? Vagyis ha valamit felírok, az csak az egyik vagy másik lemezre kerüljön.
Inicializációkor felkínálja az "individual disks" opciót, de ha jól látom JBOD-ot hoz létre ilyenkor is.

(#2094) _Smooth válasza gafz (#2093) üzenetére


_Smooth
senior tag

De mégsem egy kötetként kezeli - ha jól tudom.
Nekem sikerült Raid1 mellé is egy lemezt JBOD-ként felcsatolni.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2095) gafz válasza _Smooth (#2094) üzenetére


gafz
csendes tag

1 lemeznél csak JBOD-ot lehet választani...

(#2096) _Smooth válasza gafz (#2095) üzenetére


_Smooth
senior tag

Csak arra akartam utalni, hogy a JBOD (Just a Bunch Of Disks) megnevezés ellenére, akár egy lemez is kaphatja ezt a titulust.
Így két külön kötet is lehet JBOD, nem kell megijedni ettől az elnevezéstől.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2097) gafz válasza _Smooth (#2096) üzenetére


gafz
csendes tag

Csak az a probléma, "individual disk"nél is mindkét lemezt párhuzamosan tölti az adatokkal...

(#2098) jacekLFS válasza gafz (#2097) üzenetére


jacekLFS
tag

Hasonló problémám van jelenleg nekem is, van egy 2tb illetve 3tb Wd Red-em és 2Tb nek látja individual disk el.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#2099) Tonyk válasza gafz (#2093) üzenetére


Tonyk
veterán

lehet

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2100) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Elkezdtem beállítani a NAS-t, de nem jutok előrébb. Megakadtam. A témaindító alapján próbáltam csinálni, de...

Szóval betettem 1 HDD-t, elindítottam a starter alkalmazást, leformázta a lemezt, beállítottam egy fix IP-t neki, majd nekiálltam volna a programok telepítésének. Itt kezdődtek a gondok. Letöltöttem a legfrissebb firmware-t (V4.80(AALS.0)C0), a programlistában nem jelent meg az FFP, csak a TM. Letöltöttem, bemásoltam a megfelelő helyre (Admin\zy-pkgs\), megjelent az FFP a listában, telepítettem, de már telepítés alatt eltűnik a listából. Gondolom feltelepül, mert aztán egy darabig nem tudok mást telepíteni, de egy idő múlva enged. Ekkor TM fel.

Jönne a putty-os rész, de a telnetnél megakadok: megpróbálok belépni, de "Network error: Connection refused" hibát kapok. Ha SSH-ra teszem a rádió gombot, akkor be tudok lépni, de nem tudom, hogy kihagyhatom-e a telnetes részt. WIN8.1-ről próbálkozok. Van tippetek, mit hagytam ki, rontok el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.