Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) spiky03


spiky03
veterán

Az szerintetek miért van, hogy nem tudok belépni a NAS webes felületére?
Azt írja, hogy nincs ilyen oldal. :F

Elvolt mentve pedig egyik fülön a Chromban.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1902) solti válasza spiky03 (#1901) üzenetére


solti
senior tag

Ilyet nekem is csinál néha, ilyenkor restart oszt jólvan... Bár általában nem is kell a web, mert csak cifs-t meg transmission remotet használok...

(#1903) Cxgrav válasza Ano (#1900) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Pontosan.
A /admin részt pedig úgy fogod megtalálni, ha a webes felületen engedélyezed ezt az admin megosztást. :B - de gondolom így már nem is hiányzik :)

Picture me Rollin' by 2pac

(#1904) spiky03 válasza solti (#1902) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor csak a hard reset segít ilyenkor?
Mert ugye a felület nélkül nem tudom rendesen újraindítani, csak a NAS-on a bekapcsoló gombbal...

Pedig pont azért akartam belépni, hogy csinálok egy restartot meg befrissítem az fw-t az újra.
Meg megnézem mi pörgeti úgy a winyót benne mert nagyon kerregett. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1905) Anonymus23 válasza spiky03 (#1904) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem kell reset, csak indítsd újra a bekapcs gombbal.

;) - The Power of the Light Side

(#1906) rgeorge válasza spiky03 (#1901) üzenetére


rgeorge
addikt

Nekem az androidos kliens (zMedia) használata után volt ilyen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1907) Ano válasza Cxgrav (#1903) üzenetére


Ano
őstag

Nem felcsatolt megosztással dolgoztam, így ezért nem értettem a hivatkozások elnevezésért ... de lényeg, hogy (habár egy kis kinlódással, de) most már működik minden ... már csak 2 dolgot kell megcsinálnom a NAS-on ...

1: 3 nap után elkezdtett a vinyó kicsit berezonálni és az egész könnyű műanyag külső borítás átvette és felhangosította az egész rezonanciát, ami már bőven az ingerküszöbb fölötti hangerőt produkált ... még nem néztem meg, de szét lehet szerelni, hogy valamilyen szivacsos borítást tegyek belülre erre a műanyag lemezre, ami elnyeli a rezgéseket? Vagy milyen megoldást ajánlotok (tudom ... nyomjam tele purhabbal az tuti megoldja :DD :DD :DD )

2: A TM-et még be kell állítanom, hogy tudjak letöltögetni ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1908) spiky03 válasza Anonymus23 (#1905) üzenetére


spiky03
veterán

Igen erre gondoltam én is. :)

Nah majd este ha otthon leszek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1909) Ano válasza Ano (#1907) üzenetére


Ano
őstag

Úgy tűnik sikerült megoldanom a rezonanciát, amit a HDD keret kis lötyögése okozott ... 1 HDD van most benne és az is lötyög kissé, de igazából a nagy hangot az üres HDD keret adta, aminek legalább 2-3 mm-es lötyögése volt (a vinyó SATA csatlakozója adja meg a kellő stabil rögzítést a keretnek), így a biztonság kedvéért mindkettő keret tetejénél begyömöszöltem egy kis PZS darabot, ami picit megfeszítette a keretet, így már egyik sem mozog és a rezonancia teljesen el is tűnt!

Kissé MacGyver megoldás, de hatékony, olcsó és főként gyors megszüntetése a rezonanciának ...

A TM-el kicsit bajba kerültem ... szépen beállítottam hogy pl a letöltendő torrenteknek a default mappája a "Video" mappa legyen (leginkább filmeket töltenénk le), de azon belüli struktúrában nem lehet tallózni a TM Remote GUI-val ... mert azt mondja hogy:

"Nem található az útvonal. Használd az alkalmazás beállításai opciót az útvonalak beállításához."

Beállítottam itt pár sűrűben használt útvonalat, de sajnos a hibaüzenet továbbra is megvan és nem tudok tallózni, illetve a lehullómenüben sem lehet kiválasztani az előre definiált útvonalakat ...

Hogyan tudnám ezt mégis megtenni?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1910) Avicularia válasza Ano (#1909) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam így néz ki, ebbe a két könyvtárba szoktam letölteni. Z-nek van felcsatolva a NAS.
/i-data/md0/video=z:\video
/i-data/md0/admin=z:\admin

(#1911) rsf válasza Ano (#1909) üzenetére


rsf
senior tag

A rezonancia engem is zavar és én is arra gondoltam, hogy a ház erősíti fel. Mély búgó hang jön ki belőle. Elötte a 310-es csendben volt, csak a ventije adott hangot. Hétvégén majd én is foglalkozok vele, de lehet, hogy ha belerakok még egy hdd- t akkor már csöndben lesz.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1912) Tonyk válasza Ano (#1909) üzenetére


Tonyk
veterán

"Beállítottam itt pár sűrűben használt útvonalat, de sajnos a hibaüzenet továbbra is megvan és nem tudok tallózni"

Nem sűrűbben használt útvonalat kell beállítani, hanem a pontos elérési útvonalat.
pl. ha a TM az /i-data/md0/video-ba tölt, akkor ezt kell beírnod:

/i-data/md0/video=\\nas-ip-vagy-nev\video

vagy

/i-data/md0/video=\\nas-ip-vagy-nev\kotetneve\video

Egyenlőség jel előtt számít a kisbetű-nagybetű, valamint a / és a \ jelekre is figyelni kell! Egyenlőség jel előtt / van, egyenlőség jel után után pedig \

szerk: Nem csak felcsatolt meghajtót lehet megadni, hanem hálózati megosztást is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1913) Ano válasza Avicularia (#1910) üzenetére


Ano
őstag

Jaaaa hogy a felcsatolt meghajtót lehet csak megadni ott ... nekem olyan továbbra sincs :D

Én a távoli fájlrendszerben (a NAS-on) szerettem volna tallózni, hogy ott hová töltse le ...

(#1912) Tonyk: köszi az infót ... talán ez lesz rá a megoldás!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1914) spiky03 válasza spiky03 (#1908) üzenetére


spiky03
veterán

Restart után már jó lett, elérem a felületet.
Frissítettem is mindent. :D

Egy kérdés.
A SMART-ban mi is a winyó fejparkoltatásának a száma?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1915) Avicularia válasza spiky03 (#1914) üzenetére


Avicularia
veterán

wd rednél 193, samsung 2 terásnál 225 nálam

(#1916) sodreg


sodreg
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Gondoltam a 3 TB-os WD RED mellé berakom a már régóta pihenő 1TB-s WD Green HDD-met, mert kezdett kevés lenni a hely az előbbin. Kivettem az első slot-ból a RED-et, betettem a második slot-ba a Green-t, és úgy formáztam meg külön kötetként (JBOD-ba). (Jóval korábban próbálkoztam úgy, hogy a 2. helyre tettem rögtön az 1TB-set, de valamiért úgy nem látta a HDD-t a NAS.)
Utána visszatettem az első helyre a RED-et is. Így látta mindkettőt a NAS, de egyik lemez tartalmát sem tudtam elérni se a saját fájlkezelőjében, se TC-ben. Sőt a telepített pkg-eket sem látta a NAS (S.M.A.R.T, Transmission stb...)
Felbátorodtam, töröltem a Green kötetét, majd hozzáfűztem a RED-hez. Persze ezek után találtam meg a fentebb olvasható bejegyzést, hogy mindenképpen külön kötetre formázzam őket.
A kérdésem az lenne: hogyan lehet megszüntetni a JBOD-os összefűzést? Vegyem ki a RED-et, és formázzam újra a Green-t?
Továbbá újra olvastam itt a fejparkolás problémájáról. A RED HDD közel kétéves, Load Cycle Count értéke 3038. A Green van vagy 5 éves, itt az érték 2027. Ez most soknak vagy kevésnek minősül ennyi idő alatt? (Valahogy úgy érzem soknak. :(
Lehet valahogy ezt az értéket állítani a NAS alól is, vagy ki kell szedni és PC-ben lehet vele csak mókolni?

(#1917) ^Clown válasza sodreg (#1916) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a Green szériás WD-k sajátossága, én pl. pont ezért nem vettem Green HDD-ket, inkább drágábban RED-et.

(#1918) sodreg válasza ^Clown (#1917) üzenetére


sodreg
csendes tag

Itt pontosan mire is gondolsz?

(#1919) ^Clown válasza ^Clown (#1917) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A fejparkolásra, hogy ez az érték normális a green vinyóknál. A többire nem tudom a választ sajnos.

(#1920) shteer válasza sodreg (#1916) üzenetére


shteer
titán

5 év alatt nem sok az. Lehet FFP alol is, de szvsz egyszerűbb a PC-s módosítás.

..szerintem jónak tűnik

(#1921) rsf válasza sodreg (#1916) üzenetére


rsf
senior tag

Én most hétvégén akarok berakni a NAS-ba egy 2. HDD-t különálló kötetként.
Ezek szerint csak úgy fogom tudni ezt megcsinálni, hogy kihúzom a mostanit az 1-slotból, majd a másikat betolom a 2-es slotba. Igy csak az új fog látszódni indítás után. Ezután a NAS menűjében létrehozok a HDD-n egy kötetet csinálok pár megosztást, majd a NAS-t ujraindítom mostmár mindkét kötettel.
De ezzel az a bajom, hogy a NAS létre fog hozni pár előre definiált megosztást(video,music stb.) amiket le sem lehet törölni. Namármost így ezek a megosztások mindkét hdd-n rajta lesznek?
Én a 2-es HDD-n csak egy megosztást szeretnék Backup néven.
Vki nyilatkozhatna erről, hogy mi a helyes menete a különálló kötet létrehozásának.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1922) rsf válasza shteer (#1920) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem egy Green volt 1,5 évig a 310-ben. A parkolások száma majdnem 400ezer volt amikor kivettem ez a winyó máig működik. A WD amúgy 300ezret garantál a green száriánál.
Szóval a fenti számmal nincs semmi baj.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1923) Tonyk válasza rsf (#1921) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem értelek miért bonyolítod az életed? Berakod a 2. hdd-t létrehozod a különálló (nem fűzöd össze össze az 1-es hdd-vel) kötetet és használod. Miért kéne cserélgetni, kivenni a 1-es hdd-t?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1924) rsf válasza Tonyk (#1923) üzenetére


rsf
senior tag

Azt irta sodreg, hogy úgy nem látta a 2. HDD-t a nas.
De lehet, hogy mindjárt nekiesek a bővítésnek.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1925) Tonyk válasza rsf (#1924) üzenetére


Tonyk
veterán

Tedd be az újat, inicializáld és használd. Ennyi. Az ordas hülyeség, hogy cserélgetni kell!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1926) spiky03 válasza Avicularia (#1915) üzenetére


spiky03
veterán

1143 fejparkoltatás az soknak számít egy WD RED-nél?
Ha jól emlékszem márciusban lesz 1 éves.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1927) Tonyk válasza spiky03 (#1926) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem sok, mert 300.000-500.000 lenne a gáz. Nálam 7/24-ben megy 2 éve és valami 100 alatti szám van benne ;) Az is abból jött össze, hogy hetekig nem kapcsoltam ki a fejparkoltatást.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1928) spiky03 válasza Tonyk (#1927) üzenetére


spiky03
veterán

Nálad, hogy olyan kevés? :Y
Nálam is megy 7/24-be amióta megvan.

Csak akkor volt kikapcsolva, amikor nem volt áram. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1929) Cxgrav válasza rsf (#1921) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Az előre definiált megosztásokat ki lehet kapcsolni a webes felüleleten a megosztások/share résznél egyszerűen.
Csak magát a kötet kell meghagynod mint megosztás, azt meg úgy nevezed el ahogy akarod formázásnál.

Picture me Rollin' by 2pac

(#1930) arty válasza shteer (#1920) üzenetére


arty
veterán

ffp alól hogy kell? vagy hogy lehet megnézni, hogy ki van-e kapcsolva?

a parkolás a load/unload cycles? mert bár sose kapoltam ki (se a toshibán, se a wdreden), elég kicsik nálam a számok, annak ellenére h 200+ napja mennek ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1931) Anonymus23 válasza spiky03 (#1928) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nálam:
Load cycle count: 36
Power off retract count: 36
Power cycle count: 39
Power on hours: 18155 (~757 nap)
Start stop count: 73
A kezdetektől fogva ki van kapcsolva. Amúgy sok jelentősége valószínűleg nincs.

Ez kb azt jelenti, hogy átlagban 3 hetente 1x volt leállítva, ami persze nem igaz, mivel a kezdetekben és teszteléskor/telepítéskor jó párszor ki/be volt kapcsolva.

;) - The Power of the Light Side

(#1932) Ano


Ano
őstag

Egy kérdésem lenne ...

a Leírás szerint:
"File system support:

Internal HDD: EXT4
External HDD: NTFS, EXT2, EXT3, EXT4, FAT32, ReiserFS, XFS
"

Lenne egy NTFS vinyó amiről átmásolnék sok 100 GB-ot a NAS-ra ... legegyszerűbb az lenne, ha beletenném a 2-es vinyó keretbe, ráadásul úgy lenne a leggyorsabb a másolás ... de a leírás szerint nem kezeli az NTFS-t belső vinyóként ... ez most csak elírás, vagy tényleg így van?

Nem értem mi a különbség a belső vagy a külső vinyó kezelése között ... vinyó ez is meg az is ... miért ne lehetne belsőre is NTFS vinyót betenni pl másolásra?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1933) Tonyk válasza arty (#1930) üzenetére


Tonyk
veterán

parancsolj: [link]

325 esetében nyilván a testvér, kétlemezes (320) verziót kell nézd

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1934) Tonyk válasza Ano (#1932) üzenetére


Tonyk
veterán

"legegyszerűbb az lenne, ha beletenném a 2-es vinyó keretbe, ráadásul úgy lenne a leggyorsabb a másolás "

Ez a legbonyolultabb és a leglassabb megoldás lenne.
Hálózaton keresztül másold, úgy a leggyorsabb és még csak szerelni sem kell.

Mert így oldották meg. Linux hajtja, az meg extx filerenderrel szeret működni. ;) A rendszer is hdd-ről fut e miatt is kell az ext4 (Az első kötet inicializálásakor települ fel).
Egy szó mint száz, NTFS-t csak külső kötetként használhatsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1935) spiky03 válasza Anonymus23 (#1931) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam ugyan ezek:

Load cycle count: 1144
Power off retract count: 16
Power cycle count: 18
Power on hours: 14628
Start stop count:1135

Nálam miért olyan sok a parkoltatás? Amikor én is rögtön kikapcsoltam amikor belekerül az új winyó.

Habár lehet, hogy a 310-ben nem volt kikapcsolva, csak amikor váltottam 325-re. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1936) Anonymus23 válasza spiky03 (#1935) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mindegy, az 1144 sem sok egyáltalán.
A kikapcsolás után le kell teljesen állítani a winchestert, és utána beindítani. Sokan ezt felejtik el, és csak újraindítják a NAS-t, és így nincs leállítva a fejparkolás.

;) - The Power of the Light Side

(#1937) Ano válasza Tonyk (#1934) üzenetére


Ano
őstag

"Ez a legbonyolultabb és a leglassabb megoldás lenne."

A bonyolultat még csak-csak elfogadom, de miért a leglassabb???

SATA csatlakozón keresztül érhető el leggyorsabban bármelyik vinyó ... nincs köztes "média" ... nem értem ezt a "leglassabb" dolgot ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1938) Ano válasza Ano (#1937) üzenetére


Ano
őstag

Még egy kérdésem van ... a windows kezel Ext4 FS-t? :)

Mert sajnos az adatok szállítása (szó szerint) sajnos másképpen nem megoldható, mint, hogy a windows-os gépen rámásolom az több gigányi adatot és a másik helyen meg beleteszem a NAS 2. keretjébe és úgy másolom át az adatokat ...

Sajnos minden más megoldás túl bonyolult lenne (USB/LAN stbstb) ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1939) sodreg válasza Tonyk (#1925) üzenetére


sodreg
csendes tag

Nem állítottam azt, hogy csak így működne a dolog. Nekem volt ez a problémám és így oldódott meg.

(#1940) Tonyk válasza Ano (#1937) üzenetére


Tonyk
veterán

CPU ír-olvas vs. CPU csak ír....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1941) rsf válasza Ano (#1938) üzenetére


rsf
senior tag

Rakd be a két vinyót egy asztali gépbe majd puppy live linux aztán copy.
Ez a leggyorsabb. Én igy másoltam anno át az adataimat egy WD greenről egy WD red-re.
Persze elötte formáztam a HDD-t a NAS-ban.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1942) aky01 válasza Tonyk (#1927) üzenetére


aky01
tag

Nálam
Load cycle count: 1036507
Power off retract count: 268
Power cycle count: 5136
Power on hours: 25018
Start stop count: 5805

Egy WD Green hdd-ről van szó. Mielőtt a NAS-ba került külső merevlemeznek használtam évekig, majd miután beszereltem a NAS-ba, rögtön ki is kapcsoltam a fejpakolgatást (azóta változatlan az érték).
Így megy 2 éve hibátlanul 7/24-ben.
Mellékelek képet is, bizonyítva, hogy nem elírás.

[ Szerkesztve ]

(#1943) Ano válasza rsf (#1941) üzenetére


Ano
őstag

Az a baj, hogy ahová viszem az adatokat, ott nincs gép amibe belepakolnám a vinyókat ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1944) rsf válasza Ano (#1943) üzenetére


rsf
senior tag

Hát pedig meg kellene oldani vhogy...
Mert ha nem akkor csak a hálózaton keresztüli másolás marad.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1945) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Uraim,

a nas tud olyat, hogy "auto backup"?
egy, a hálózaton lévő gépről mondjuk napi rendszerességgel (pl. éjjel ?!) átmásoljon automatikusan 1 vagy több mappát?
illetve ne valami tömörített formátum legyen a backup végeredménye, hanem 1:1 copy...

egy ismerősöm szeretne direkt ilyen auto backup funkcióra iylen nast, csak nem tudjuk, hogy ezt meg tudja-e oldani automatikusan :F

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1946) Ano válasza rsf (#1944) üzenetére


Ano
őstag

Na ... akkor figyeljetek!!! :)

blkid
/dev/sdb1: LABEL="WD_Green_2T" UUID="00841F82841F797C" TYPE="ntfs"

mkdir /mnt/internal-ntfs/
mount -t ntfs /dev/sdb1 /mnt/internal-ntfs/

igaz hogycsak read only, de tudok másolni!!!

Szóval így is lehet hozni adatot a NAS-ra :)

Ja és mivel kb 1 terrát másolok így utána "CTRL+Z" aztán "bg" parancs ... így nem kell bent lennem SSH-ban sem a másolás idejére :)

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1947) Tonyk válasza Shokkolo (#1945) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP alatt felcsatolod a hálózati megosztást és olyan mentés csinálsz amilyet szeretnél.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1948) Tonyk válasza Ano (#1946) üzenetére


Tonyk
veterán

és ez még lassabb is mint a hálózaton történő másolás....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1949) Ano válasza Tonyk (#1948) üzenetére


Ano
őstag

Jelenleg nem volt alternatív lehetőség, így a sebesség nem számít ... tény hogy a CPU folyamatosan 100%on pörög és a hőmérséklete is 45 fok körül mozog, de legalább másol szépen ... a twonky-t leállítottam a másolás idejére, hogy ne akarjon indexelni :)

Egyéként kb 45MB/sec-el másol átlagban ... nekem ez megfelelő ebben a kényszer helyzetben!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1950) Tonyk válasza Ano (#1949) üzenetére


Tonyk
veterán

A 45MB/s az jó nason belül két hdd között.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.