Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) lorcsi


lorcsi
veterán

Vajon mit dolgozik es kerreg a winyo, ha filmet nézek,es lestoppolom :F
Ez normalis ?
Sot, volt hogy csak bekapcsoltam a nast ..üresjáratbam volt es akkor is kerregett, ez igy normal ?

Pcnel ertem..hatter folyamatok, op rendszer..stb..de uresjaratban ott sem kerreg

(#1402) Zaji


Zaji
őstag

Van egy Eminent külső merevlemez házban egy WD 1TB merevlemez. Az előlapon található USB-be csatlakoztattam. Szeretnék átmásolni dolgokat, de nagyon lassan másol:

Hogyan lehetne gyorsabban másolni? :U

(#1403) krealon válasza lorcsi (#1401) üzenetére


krealon
veterán

"Pcnel ertem..hatter folyamatok, op rendszer..stb..de uresjaratban ott sem kerreg"

A NAS-on Linux az operacos rendszer, ott ugyanugy vannak hatterfolyamatok.
Process info nelkul viszont nem lehet kitalalani, hogy epp mi tortenik rajta.

(#1402) Zaji
"Az előlapon található USB-be csatlakoztattam. Szeretnék átmásolni dolgokat, de nagyon lassan másol:
Hogyan lehetne gyorsabban másolni?
"

PC-re kotve a merevlemezt, es kabeles (UTP) halozaton masolva az adatokat, sokkal gyorsabb szokott lenni.

(#1400) Zaji

"Böngészőn keresztül el tudom érni. A NAS starter utility kell egyáltalán?"

Ha tudod a NAS IP cimet, es hogy hogyan kell halozati megosztast csatolni, akkor semmi szukseg ra.

(#1404) Tonyk válasza Zaji (#1400) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem! Ki sem kellett volna nyitni a cd tokját.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1405) Zaji


Zaji
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Van egy új gondom. A videók lejátszásánál a tv-n (Sony KDL 42W650A) nem minden videót játszik le. Amit már a NAS-vel töltöttem le azt elindítja. Másoltam a video mappában 3 videót, ezek közül egyet elindít, de semmi nem történik, tehát nincs se kép se hang. A másik két fájlt pedig el sem indítja. Kell valamit telepíteni DLNA-hoz vagy ez alapból működik? Esetleg a tv topikjában érdeklődjek, mert mobilon nem okozott gondot a lejátszás.

(#1406) Tonyk válasza Zaji (#1405) üzenetére


Tonyk
veterán

ez tv nyűg nem pedig dlna

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1407) arty válasza Zaji (#1400) üzenetére


arty
veterán

szerintem nem kell :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1408) Zaji válasza Tonyk (#1406) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm. Írtam a Tv topicba.

Lehet másik médialejátszót telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1409) Tonyk válasza Zaji (#1408) üzenetére


Tonyk
veterán

lehet

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1410) Zaji válasza Tonyk (#1409) üzenetére


Zaji
őstag

Erről van valahol leírás egy kezdő számára? Ha van, légy szíves oszd meg velem. Köszönöm.

A saját felhő készítése nagyon izgatja a fantáziámat, de még csak ismerkedés fázisában vagyok ezzel a technikával.

[ Szerkesztve ]

(#1411) Tonyk válasza Zaji (#1410) üzenetére


Tonyk
veterán

Fáradj át a 310-es topicjába, ott le van írva minden többször is. (keress rá a hozzászólásaimra, azok között megtalálod)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1412) krealon válasza Tonyk (#1411) üzenetére


krealon
veterán

NSA310 topik

(#1413) tomic


tomic
addikt

Tudnátok nekem abban segíteni,hogy a meglévő 2x1tb tárolót le szeretném cserélni 1db 3tb-re akkor mi a teendő a beállításokkal?
Vagy inkább úgy kérdezem a ki cserélésen és a formázáson kívül van még valami teendőm a nas-al,hogy minden menjen a régi kerékvágásban?

(#1414) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Tudátok abban segíteni, hogy adott egy 325v2-es Nas illetve egy külső HDD amit a Nason lévő első USB-re dugrok rá, majd szeretnék pár filmet átmásolni.
Erre kellene olyan alternatíva, valami gyári megoldás erre hogy a 2 tároló között tudjak másolni fájlokat amiket szerenték?
(Itt ugye van egy gomb erre az előlapon, amin viszont minden adatot átmásol a nasról a rádugott ráolóra mindaddig míg be nem telik)

Másik megoldás tudom a midnight commander lenne, de most ezen kívüli alternatívákat keresk.
Esetleg még van olyan is hogy a hálózatra dugott számítógépen intézőben elérem mindkét eszközt de akkor a szük keresztmetszet sajanos a router, ami jelen esetben max 12mb/sec-et tud csak.

A külső HDD USB3-as, kb 30-40mb képes írni, a Nas-ban egy WD RED 3TB-os HDD van , ami meg ennél több írási sebességet tud, és ezt szeretném kihasználni.

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1415) Tonyk válasza stigma (#1414) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott a "fájlkezelő" az adminisztrációs oldalon. Viszont értelmesen és hatékonyan csak mc-vel lehet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1416) stigma válasza Tonyk (#1415) üzenetére


stigma
addikt

Ok, köszi, akkor majd ismerősömnek megcsinálom, mert hamar megy, ha ért hozzá az ember. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1417) gaborbella


gaborbella
csendes tag

Az FTP-t hogy tudom eletre kelteni?
Belso halorol latja, de kivulrol nem. A routeren atengedtem portot. Vmit meg kell allitani?

(#1418) Tonyk válasza gaborbella (#1417) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen portot engedtél át?
Ha nem a 21-et használod , akkor portot megadod kapcsolódáskor? ip:port

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1419) gaborbella válasza Tonyk (#1418) üzenetére


gaborbella
csendes tag

Nem a 21est hasznalom. Atirtam, es ezt a portot engedelyeztem routeren is (elvileg)
a canyouseeme.org szerint is engedve van a port
ftp://IPcim:port
igy nezem

[ Szerkesztve ]

(#1420) Tonyk válasza gaborbella (#1419) üzenetére


Tonyk
veterán

passzív módban próbálod?

szerk: A routerben, ha van NAT helper / FTP helper opció, akkor engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1421) krealon válasza Tonyk (#1420) üzenetére


krealon
veterán

"A routerben, ha van NAT helper / FTP helper opció, akkor engedélyezd."

Viszont mivel

"Nem a 21est hasznalom. Atirtam, es ezt a portot engedelyeztem routeren is "

A ip_conntrack_ftp (ez az iptables tuzfal modul, ami az FTP parancs csatornaban a PORT parancsok atirast vegzi tobbek kozott), csak 21-es porton figyel, igy ez esetben hatastalan. :(

(#1422) gaborbella válasza Tonyk (#1420) üzenetére


gaborbella
csendes tag

A transmissiont latom kivulrol

(#1423) gonorrea


gonorrea
senior tag

Valami bibi van nálam, mikor indítom a pc-t, bootolás után kiírja, hogy nem tud csatlakozni a hálózati meghajtó!
Próbáltam kézzel csatlakoztatni, de kiírja, hogy hálózati hiba (hibakód 80070035), és nem csatlakozik!
Sima windows intézőben látom a nas-t meg az összes mappát elérem (olvasás-írás megy), rasberry pi is látja a megosztott filemek!

Mi lehet a hiba?

Ja valamelyik nap egyszer csak új ip-t kapott a nas, .177-ről .178 lett a vége, át írtam a routerben is ezeket a portokat :(

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1424) gonorrea válasza gonorrea (#1423) üzenetére


gonorrea
senior tag

bocs lejárt, nem portokat írtam át, hanem ip végét (bocsesz)

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1425) Tonyk válasza gonorrea (#1424) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]

+ kéne annak a nasnak egy fix, vagy static dhcp-s cím, de erősen!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1426)



addikt

Ha a két winchesterből 1 kötetet csinálok (nem raid, hanem EXPAND), akkor jól feltételezem, hogy bonthatatlan kötés jön létre?

Szóval ha később cserélném az egyik hdd-t vagy valamelyik tönkremegy, akkor az egész tartalom kuka?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1427) Tonyk válasza (#1426) üzenetére


Tonyk
veterán

Jbod esetében meghibásodás esetén az ép hdd tartalma elméletileg visszanyerhető (pl a raid-0-val ellentétben). Ergo ha kiveszed az egyik lemezt, a másik lemez tartalma megmenthető (kivéve az esetlegesen átlapolódó adatok). Az már más kérdés, hogy a teljes adatmennyiségből mi és mennyi lesz rajta a még működő hdd-n.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1428) válasza Tonyk (#1427) üzenetére



addikt

köszi!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1429) tomic


tomic
addikt

Kicseréltem a 2x1 tb tárolóimat egy darab wd red-re. A beállítások és a telepített programokat újra kell ugye raknom.
A kérdésem az lenne ,hogy milyen programokat kell felraknom ahhoz,hogy a hálózatomon belül a média player lássa a transmission mappámat?Jelen esetben semmit nem lát még a hálózatot sem. A lejátszó nem lett elállítva. Minden jól áll rajta. Az ip címek fixek azokat leellenőriztem.

(#1430) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Nehany napja vasaroltam egy ilyen NAS-t, 1db WD Red HDD tarsasagaban. Ugy nez ki akadt vele egy kis problemam. Elkezdtem ra telepiteni alkalmazasokat, de valahogy a nagyobb alkalmazasoknal nem sikerul a telepites, ugyanigy a firmware-t sem volt kepes letolteni.
Ami felment: NFS, SMART, TFTP

Ami nem sikerult: Transmission, SSH, PHP-MySQL, stb (ami nagyobb mint 1 mega)

Jelenleg ezekre a dologra gyanakszom:
- Valamilyen NAS beallitas
- Valamilyen Router beallitas (1043 v2)
- Net problema (Digi kabel)

Valakinek van esetleg otlete hol keresgeljek? Elore is koszi

Udv

(#1431) Tonyk válasza Nyx89 (#1430) üzenetére


Tonyk
veterán

Tölsd le innen ami kell, ide: /admin/zy-pkgs

A ZYPKG_INFO.tgz fileban találsz egy ZYPKGS nevű file-t. Azt megnyitva a kívánt csomag tartalmához kapcsolódó bejegyzést cseréd le a /admin/zy-pkgs/zypkgs-ben található, megfelelő tartalommal (De csak a hozzá tartozóval, ne az összeset!) . A netet vedd el a nas-tól és telepítsd a megszokott módon.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1432) Nyx89 válasza Tonyk (#1431) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Szia!

Koszonom! :R

Idokozben viszont en is valami hasonlo modon oldottam meg tegnap hajnalban, siman felmasoltam a megfelelo helyre a csomagokat FTPn keresztul, majd Refresh list, ezutan latta forrasnak a NAS-t a csomagokhoz es minden telepites rendben zajlott.

Viszont az alap kerdes marad: Miert nem tudja feluleten keresztul ezt megoldani? A szoftver vagy valamilyen modon inkabb a halozat hibaja ez?

Koszi

(#1433) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Valaki már próbált skin-t váltani Midnight Commanderen?

Én a 4.8.1.7-est tetem fel, viszont az totál fekete. Találtam jó pár leírást (pl) de sajnos nem találtám az ini fájlt az alábbi helyen =>~/.mc/ini file.

Van erre valakinek valami ötlete?
Esetleg az is jó ha megmondja hol az ini fájl amiben a Colors változó attributumait írom majd át.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1434) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Uraim,
ti hogy boldogultok a mobilos felülettel?
nekem megnyílik böngészőben, de szét is fagy, a nagyobbik bajom, hogy nem csak a böngésző a mobilon, hanem a NAS is elérhetetlenné válik, és muszáj rebootolnom manuálisan

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1435) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok,

Egy windows alapú trójai rengeteg filet rakott fel a tárolóra; a furcsa az, hogy az időszak alatt amikor senki nem tartózkodott otthon (napközben) és természetesen gép sem volt bekapcsolva. Legalábbis a file attributumok alapján.
Kerestem, de én nem találtam olyan alkalmazást ami a NAS-on futna és lehetne konfigurálni a file létrehozás monitorozást, és erről jelentést küldetni.
Nem vagyok linux/NAS guru, mint a problémából is látjátok, szívesen veszek bármilyen(akár angol nyelvű) segítséget is a témában.
Infóként: a hálózat routeren keresztül kapcsolódik kifelé; wifi jelerősítés miatt van egy másodlagos emeleti router ami repeaterként funkcionál; vannak kifelé nyitott portok, illetve regisztrált zyxel -es külső elérése is van a NAS-nak.
Természetesen a vírusvédelmemet most kiegészítettem malware figyeléssel, megelőzendő a problémát; de "hátha" átcsúszik valami, illetve a monitorozás nem állandó a Malwarebytes -ban (free verzió).

Kérem a válaszokat privátba, nem érzem teljesen NSA függőnek a problémát.
Előre is köszönöm,

(#1436) stigma


stigma
addikt

Szisztok. Zxcel cloud-ot szeretnék a Nasra rakni amihez van egy youtube video is , amit most nem linkelnék be.
Jelen esetben a webes felületen ,,pároztatni" / párosítani kell az adott eszközzel. Erre ha nem működne a NAS(325 v2) elején lévő gomb, amit hossazn kell nyomnom, akkor új eszközt hozzá is tudok adni, de MAX cím alapján.
MAC címet merrefele találok, tudok lekérdezni, esetleg a menüben megnézni, mert a főoldalon ki van írva nekem , de nem jelenik meg semmi.

Segítséget előre is köszöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1437) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Pici segítségeteket kérném.
A web felület azt írja, hogy leromlott a kötet.
A smart fül alatt mindkét winchester állapota: GOOD.
Le szeretném ellenőriztetni Hard Disk Sentinel programmal is.

A következő leírás szerint indítanám putty-ból a hdsentinelt: [link] lap alja.

Így léptem be a nas-ba: [kép]

A következő történt:

NSA325 login: admin
Password:

BusyBox v1.17.2 (2014-08-11 14:09:54 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

~ $ wget
wget: missing URL
Usage: wget [OPTION]... [URL]...

Try `wget --help' for more options.
~ $ wget http://www.hdsentinel.com/hdslin/armv5/hdsentinelarm
--14:53:49-- http://www.hdsentinel.com/hdslin/armv5/hdsentinelarm
=> `hdsentinelarm'
Resolving www.hdsentinel.com... 87.229.73.241
Connecting to www.hdsentinel.com[87.229.73.241]:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 1,583,360 [text/plain]

100%[====================================>] 1,583,360 3.58M/s

14:53:50 (3.57 MB/s) - `hdsentinelarm' saved [1583360/1583360]

~ $ chmod 755 hdsentinelarm
~ $ ./hdsentinelarm
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.12.6016 (c) 2014 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...
No hard disk devices found. Please run as "root".

És itt elakadok.
Mit csinálok rosszul?

Köszi előre is a segítséget!

U.i.:
Ha szerintetek ugyanazt fogja hozni, mint a zyxel smartja, akkor nem bonyolódok bele...

Másik.:
Web felületen a kötet fül alatt a javítás ér valamit? Vagy csak többet ártok vele?

[ Szerkesztve ]

(#1438) G@ß! válasza G@ß! (#1437) üzenetére


G@ß!
őstag

Az is érdekes, hogy eddig a HDD_2 ledje pirosan világított, most már újra zöld.
Viszont még mindig leromlott kötetet ír. :F

[ Szerkesztve ]

(#1439) spiky03


spiky03
veterán

Pár napja erősen zúg vagy mit csinál a NAS. :F

Szerintetek mitől lehet?
Eddig nem csinálta.
Megnéztem, hogy mi pörög benne, de semmi.
CPU használata: 5%
CPU hőmérséklete: 43 °C
Ventilátor sebessége: 1200 RPM

Valakinek van valami ötlete?

Mondjuk azt nem csináltam meg, amit korábban írtatok, hogy meg kell húzni a csavarokat mindenhol benne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1440) shteer válasza spiky03 (#1439) üzenetére


shteer
titán

a venti?

..szerintem jónak tűnik

(#1441) spiky03 válasza shteer (#1440) üzenetére


spiky03
veterán

Passz
Nem tudom, mert nem állandóan csinálja, csak néha.
Lehet hétvégén majd szétkapom és meghúzom a csavarokat.
Remélem nem a winyóm haldoklik. Elvileg good állapotban van a NAS szerint.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1442) arty válasza G@ß! (#1437) üzenetére


arty
veterán

admin-al léptél be, pedig root-al kellene! nem ugyan az!

(#1436) stigma - nem nagyon értem mit is akarnál...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1443) stigma válasza arty (#1442) üzenetére


stigma
addikt

Re. Utánanéztem, hogy van egy Zyxel Cloud nevő odlal, ahol a NAS-t tudod összepárosítani, amjd felhő szolgáltatás tudsz kialakítani vagy épp FTP, Galéria, stb. Ad neked egy fix domaint amit regisztrálsz. Bökkenő ebben az, hogy a videon 540-el van készítve , de ahogy utánaolvastam, sajnos 325 V2-es NAs nem képes erre, szóval itt megbukott nálam minden.

Saját felhő kialakítására az ownCloud nevő alkalmazást kell majd hackelnem a NSA-ra. (Szóval a kérdést megválasztoltam magamnak sajnos)

Esetleg a 2 hsz.-el feljebb lévő kérdésem nem tudod megmondani? => Midnight Commander-nél hogy tudok skin-t feltenni, mert nekem full fekete és alig látok belőle nomrálisan valamit sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1444) G@ß! válasza arty (#1442) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi!
Ha valakit érdekel, hogy mit dobott ki a putty:
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.12.6016 (c) 2014 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : WDC WD20EFRX-68EUZN0
HDD Serial No: WD-WCC4M3205575
HDD Revision : 80.00A80
HDD Size : 1907729 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 31 °C
Highest Temp.: 41 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 255 days, 7 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.

HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : Hitachi HDS5C3020ALA632
HDD Serial No: ML4220F312SJ4K
HDD Revision : ML6OA580
HDD Size : 1907729 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 32 °C
Highest Temp.: 44 °C
Health : 7 %
Performance : 100 %
Power on time: 458 days, 16 hours
Est. lifetime: 7 days
There are 702 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
Based on the number of remapping operations, the health of the disk was decreased in different steps.
There are 47 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

Ejnye. :(

(#1445) arty válasza stigma (#1443) üzenetére


arty
veterán

arra annyit tudnék mondani, hogy szedj le másik repoból másik mc-t (mostanit szedd le előtte), hátha... :)

(#1444) G@ß! - raid-ben voltak a hdd-k? raid0 vagy 1?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1446) G@ß! válasza arty (#1445) üzenetére


G@ß!
őstag

Szerencsére RAID 1-ben.
De úgy tettem be a winyót 1 éve, hogy egy se volt neki...
Mondjuk utána éjjel nappal ment a nas.

(#1447) arty válasza G@ß! (#1446) üzenetére


arty
veterán

lehet már korábban elkezdett romlani, csak a smart mostanra adott "kritikus" állapotot ... jó a sentinel, mondhatni nélkülözhetetlen :) sokáig terveztem, hogy a logját levéllel küldetném hetente, csak már nincs kedvem megint "linuxozni" :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1448) stigma válasza arty (#1445) üzenetére


stigma
addikt

Eddig 2 változatot próbáltam, (4.8.1.7 és 4.8.1) ezekkel nem jártam sikerrel, de hétvégén lesz időm kipróbálni.
Azért köszönöm a segítséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1449) G@ß! válasza arty (#1447) üzenetére


G@ß!
őstag

Mivel régen, amikor a sz.gépben volt a hdd akkor is volt sentinel, ezért van kiindulási alap.
Pár képet megér: kép1 kép2 kép3 kép4
Elnézést ha valakit zavart a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

(#1450) gaborbella válasza G@ß! (#1437) üzenetére


gaborbella
csendes tag

Szerk: mar megoldva

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.