Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a TV-n nem minden letöltött filmet látok ami a NAS-on van. Korábban valahogy tudtam frissíteni a listát egy paranccsal, de nem emlékszem hogyan. Milyen parancsot kell beírni?
Köszönöm a válaszokat.

(#8002) gumimaci1235 válasza Zaji (#8001) üzenetére


gumimaci1235
tag

Talán ez:
/ffp/start/minidlna.sh rescan

(#8003) Zaji válasza gumimaci1235 (#8002) üzenetére


Zaji
őstag

Ez az!
Köszönöm szépen.

(#8004) sziku69 válasza Tonyk (#8000) üzenetére


sziku69
senior tag

Jogos amit írtál. Ha lesz egy kis időm összekapom magam és felteszek néhány képernyő mentést.

(#8005) Zaji


Zaji
őstag

/ffp/start/minidlna.sh rescan
A fenti parancsra ezt "kaptam":

Miért nem engedi a rascan-t?

(#8006) gduck válasza Zaji (#8005) üzenetére


gduck
addikt

Előtte adjad ki a su parancsot ;)

(#8007) Zaji válasza gduck (#8006) üzenetére


Zaji
őstag

Oh. Köszönöm szépen.

(#8008) Tonyk válasza Zaji (#8005) üzenetére


Tonyk
veterán

ne adminnal, hanem root-tal lépj be ilyen műveletekehez.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8009) Tonyk válasza Tonyk (#7986) üzenetére


Tonyk
veterán

Új TM ismét: #9401 (d857a5821a) [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8010) veze válasza Mr Dini (#4821) üzenetére


veze
őstag

délelőtt egy ujrainditás után elérhetetlen lett a nas,
Nas starter utility érzékeli , kiirja a a vincsestererk tárkapacitását, a mac address -t, de a státusza "unreachable" és az Ip cime 0.0.0.0. és a belépéshez szükséges jelszó is visszaállt alapállásba..
Probáltam konfigurálni a korábbi fix IP cimére. egy alkalommal sikerült és "online" -ra váltott az állapota ( starter utility-ben) de a böngészőből akkor sem lehetett elérni ( tüzfal nem blokkolja) ujrainditottam, ismét nullázódott minden de már konfigurálni sem tudom, hiába töltöm ki az Ip cim és a többi ide tartozó adatokat, csak ezt dobja: "The NAS not responding" Ha automatikusra állítom , akkor se kap ip-t a routertol..
három gépről is probáltam a belső halózaton ,de egyik se látja, router se.
meghalt a hálózati kártyája? vagy mi lehet?
A probléma ugy kezdődott hogy a hátso usb-be dugott külső HDD-t nem látta ( de a belsőket igen) ezért indítottam újra..

[ Szerkesztve ]

(#8011) veze válasza veze (#8010) üzenetére


veze
őstag

kiszedtem belőle mindent, beletettem, egy régi 320gb-os vinyot szüzen, és azzal most minden működik.. tehát a vas rendben van ugy tünik, nem azzal van a baj..

(#8012) gumimaci1235 válasza veze (#8011) üzenetére


gumimaci1235
tag

Winchestertől nem függ, hogy kap-e ipcímet.

(#8013) veze válasza gumimaci1235 (#8012) üzenetére


veze
őstag

igen, de arra gyanakszom, hogy maga a nas szoftvere, amit arra telepített, mikor üzembe helyeztem azzal, szóval abban sérülhetett valami ( vagy a HDD lett hibás )

(#8014) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

A nas szoftvere nem a winchesteren van. Az ffp telepszik oda.

(#8015) gumimaci1235 válasza veze (#8013) üzenetére


gumimaci1235
tag

Van BackUp-od a beállításokróĺ?

(#8016) veze válasza gumimaci1235 (#8015) üzenetére


veze
őstag

van, de nem értem el a webes felületet sem, igy viszatölteni sem tudtam
Viszont korai volt az öröm mert az szüz uj telepités is addig volt elérhető, amig ujra nem inditottam.. utána már az is kinullázta az IP cimet és nem érhető el webes feluleten , Nas utilityből se konfigurálható, mert not responding :((

[ Szerkesztve ]

(#8017) gumimaci1235 válasza veze (#8016) üzenetére


gumimaci1235
tag

Csináltál resetet?
Teljes resetet próbálnám meg a helyedben. 16 mp-ig a reset.
Ha a routered rendben van és csinálsz egy resetet akkor sem működik. Akkor vagy hardver vagy utp kábel probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8018) Tonyk válasza gumimaci1235 (#8014) üzenetére


Tonyk
veterán

"A nas szoftvere nem a winchesteren van"

Nem így nem igaz. Az első hdd inicializálásakor kerül oda sok minden...

Vedd ki a hdd-t és nézd meg mi történik, majd tedd vissza és nézd meg akkor is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8019) gumimaci1235 válasza Tonyk (#8018) üzenetére


gumimaci1235
tag

Persze ír oda is, de ha reseteli akkor is kiderül, hogy működik-e a hálózat.Akár IP cím ütközés is lehet, ha nem csak a DHCP osztja ki a címeket, hanem van beállítva fixen is cím. A routert sem árt újraindítani.

(#8020) veze válasza gumimaci1235 (#8017) üzenetére


veze
őstag

kábel csere volt az első,
a 16mp reset megoldott mindent, most márt nem dobálja el az Ip-t bárhonnan elérhető csak uj admin, music ,photo stb könyvtár szerkezett lett és azok tök üresek. ott van minden a HDD-n mutatja az elfoglalt területet csak éppen nem érem el :U

(#8021) gumimaci1235 válasza veze (#8020) üzenetére


gumimaci1235
tag

A beállításokat a backup-ból töltsd vissza. Azt írtad az el van mentve.

[ Szerkesztve ]

(#8022) veze válasza gumimaci1235 (#8021) üzenetére


veze
őstag

havonta csináltam egy mentést, de azt irja ki bármelyikre, visszaállításkor hogy "érvénytelen file"...

(#8023) gumimaci1235 válasza veze (#8022) üzenetére


gumimaci1235
tag

Puttyval + MC-el eléred a nas tartalmát?

(#8024) veze válasza veze (#8022) üzenetére


veze
őstag

Ugy tünik megvan minden.
kettő HDD volt a nasban egy féléves wd red, és egy régi 1,5TB-os Samsung.
fél éve telepitettem ujra az új wd-redre az egészet, majd utána mellé tettem külön kötetként a samsungot. így működött tegnapig
Nos miután kivettem belőle ez utobbit és maradt a wd red, ujraindulás után megvan minden a szokott helyen és rendben, vissza sem kellet írni a mentést.
Ismét leállítottam vissza bele a Samu, ujraindít, a WD-n megvan minden , de a samsung noha belső külön kötetként azt irja hogy rendben, és 23% foglalt, a tartalmát nem lehet elérni , üresnek látja, (mc is) viszont lehet rá másolni/visszamásolni stb windows alá is lehet hálózati meghajtoként beállítani és a teljes mérete elérhető és üres...
Ez nem tudom mi volt... de egyszer már jártam ugy win géppel is hogy egyik nap kikapcs másnap meg be sem bootolt , volt benne egy szintén régi vinyó (nem op rndszer) azt kivettem, és egyből indult.mintha a régi blokkolta volna még a bootot is ( bios viszont látta) linux alatt ujra lett formázva és aztán már win alatt is ok lett ismét..
szerencsére fontos dolgok nem vesztek volna oda igy sem, mert ami igazán fontos, arrol hetente csinál biztonsági mentést a nas backup egy külső vinyóra ami különben offline a mentésen kivül..

[ Szerkesztve ]

(#8025) gumimaci1235 válasza Zaji (#8001) üzenetére


gumimaci1235
tag

Én is kűzdöttem ugyanezzel a problémával. (Közben volt hogy azt a filmet amit nem látott a TV, Putty + MC-er átmozgattam más megosztott mappába, és aztán megjelent a TV-n, de egy idő után ez nagyon idegesítő volt.) Nem találtam más megoldást. Lereseteltem a NAS-t, és újraraktam mindent. Azóta megszűnt a problémám.

(#8026) veze válasza gumimaci1235 (#8025) üzenetére


veze
őstag

A megosztásokkal variáltam és mostmár az elveszettnek látszó samsung tartalmat is elérem és a tv is lejátsza minidlna-val (ott csak film volt) megy a transmission is az összes korábbi tartalommal.
A legérthetetlenebb az hogy semmit nem állítgattam , csak használtam és egyszer csak eldobta a fix Ip, nem volt elérhető webes felületen, aztán nem volt elérhető se ez, se az.. a mentést nem hagyta visszaírni és egyebek. 16mp reset és megosztások ujrairása most megoldotta a problémákat, tehát nem hardware hiba volt

(#8027) gumimaci1235 válasza veze (#8026) üzenetére


gumimaci1235
tag

OK

(#8028) veze válasza gumimaci1235 (#8027) üzenetére


veze
őstag

azért köszönöm a támogató segítséget :R

(#8029) gumimaci1235 válasza veze (#8028) üzenetére


gumimaci1235
tag

Ugyan, nincs mit. Te oldottad meg a problémát. Én csak tippelgettem.

(#8030) -Philip-


-Philip-
tag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek nekem, egy napja nem találok megoldást a problémámra.

Már-már szokásos kérdésem van, minidlna-t és transmission-t szeretnék telepíteni a szűz NAS-omra.

Mindent végigolvastam százszor, kutakodtam, próbálkoztam, ezerszer nekifutottam de nem megy :B

Azt írtátok, hogy slapt-get használatával a legegyszerűbb telepíteni ezeket a programokat, ezért ezen az úton indultam el (meg a többin is, az sem vezetett eredményre).

Amit megcsináltam eddig:

Metarepository megvan, SSH-t, MC-t és ffp-t feltelepítettem.

uwsiteloaderrel hozzá szeretném adni a slacker-hez a barmalej2 féle repo-t, de hibaüzenetet kapok:

fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//CHECKSUMS.md5')
FATAL: br2: No CHECKSUMS.md5

Gyanítom, hogy ez a link már nem él, így megpróbáltam a /ffp/etc/funpkg/sites fájlba beírni egy olyan címet, ahol a tartalom még elérhető:

https://nas-central.mrdini.me/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/
(köszi Mr.Dini :) )

Az uwsiteloader elindítása után a repo-knál a régi, nem működő útvonal jelenik meg és a hibaüzenet is természetesen ugyanaz.

Így nincs br2 telepítve ebből kifolyólag slapt-get sem, és így gyakorlatilag el sem tudok indulni. Megszánna valaki mielőtt ipari hulladékot kreálok a NAS-ból?

Mit/hogyan/honnan pontos leírásra lenne szükségem, a linux nem az én világom (és most sem lett a kedvencem).

Előre is köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

- Rallymania -

(#8031) gumimaci1235 válasza -Philip- (#8030) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia! Én kiszenvedtem egy kicsit "más" megoldást. Kb. 2 hete telepítettem mindkettőt egy 310 és egy 325-ös NAS-ra. Csak ehhez nincs leírásom. Igaz transmissionból a gyári 2.82-est használom. Régebben próbálkoztam az FFP-ssel, de hibásan működött.

(#8032) Tonyk válasza Tonyk (#7986) üzenetére


Tonyk
veterán

Új TM! #9304 [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8033) -Philip- válasza gumimaci1235 (#8031) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

Ha belegebedek is megcsinálom valahogy normálisan, de ezek a halott linkek tönkretesznek idegileg.

A google drive-os elérhetőség megvan, ott fent van minden, de akárhogyan telepítem, nem működik.

slapt-get-et feltelepítettem, funpkg -q slapt-get paranccsal ellenőriztem, megvan.

Ha futtatom a slapt-get -u frissítést, ugyanarra a halott linkre hivatkozik és nem működik.

Ha a nas-central.mrdini.me-s linket beírom a slapt-getrc fájlba, ott pedig erre panaszkodik:

Retrieving package data [https://nas-central.mrdini.me/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/]...Failed to download: Problem with the SSL CA cert (path? access rights?)
Sources failed to download, correct sources and rerun --update

A pokolba kívánom az egészet, de valahogyan (a segítségetekkel) akkor is megoldom, vagy tényleg összetöröm és veszek helyette egy olyat amivel nem kell ennyit szívni egy minidlna-hoz és transmission-höz. ;)

- Rallymania -

(#8034) Gabás válasza Tonyk (#8032) üzenetére


Gabás
addikt

nem jó a link

(#8035) Tonyk válasza Gabás (#8034) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi!

Új TM #9304 , immáron helyes linkkel : [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8036) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Sziasztok!

Eddig jól működő NASom kicsit megroppant, a következő tünetet produkálja:
A windowson keresztül nem érem el filekezelővel, azt írja: a hálózati elérési út nem található.
A böngészőn keresztül belépve az admin felületen minden rendben lévőnek látszik, de az alkalmazás felületen nem látom a filokat.
MiniDNLA működik, lejátszik. Transission szintén.
Putty/mc-n keresztül fájlokat, könyvtárakat látom, a jó helyen, de "kintről", vagyis windows alól nem látom a könyvtárszerkezetet, nem látom a filokat, nem tudok semmit csinálni.
SMB1 engedélyezve, már régebben.

Hogy induljak el?

X.

Cave canem!

(#8037) Tonyk válasza Xabi78 (#8036) üzenetére


Tonyk
veterán

"SMB1 engedélyezve"

ellenőrizted?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8038) sziku69 válasza -Philip- (#8030) üzenetére


sziku69
senior tag

Én is ebben a cipőben járok. Már napok óta nem jutok előrébb.
Sajnos nincs egy használható leírás sem. A linux nem az én világom.
A legújabb firmware van fenn.

(#8039) -Philip- válasza sziku69 (#8038) üzenetére


-Philip-
tag

A helyzet elkeserítő, de nem reménytelen.

El akartam kerülni a kézzel telepítgetést, a slapt-get egyszerűbb lenne, de ha nem működik...
A minidlna fent van, az összes javasolt lib-et feltelepítettem funpkg-val a google drive-os mentésekből, de most éppen ez a baja:

== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA325v2 RPeti-NAS, firmware V4.81(AALS.1) ==
root@RPeti-NAS:~# /ffp/start/minidlna.sh status
PROCESS STATUS INFO: minidlna is not running
root@RPeti-NAS:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.9'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@RPeti-NAS:~#

Fent van a libjpeg-8c-arm-1.txz, szóval éppen fogalmam sincs, hogy hogyan tovább ;)

[ Szerkesztve ]

- Rallymania -

(#8040) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Ki az aki a fórum elején lévő összefoglalóba ki tudná javítani a NAS-sal kapcsolatos okosságokat egy használható verzióra. Miért jó az, hogy mindenkire rá van bízva, mit tud kifötörni a 8000 bejegyzésből, vagy egyéb helyen az internetről!? Mert valahol lehet megvan a megoldás de esetleg napokba telhet mire valaki a sok próbálkozás után megoldást talál. Így csak elég lenne azoknak segíteni akik a használható leírásban nem igazodnak el.Vannak segítőkész és hozzáértő emberek akik nélkül nem jutnánk előrébb. Nekik is könnyebb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#8041) Xabi78 válasza Tonyk (#8037) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Igen, továbbra s engedélyezve van. Ráadásul FTP se működik, meg a saját kliensben (pl. androidos zyxel app) sem látszanak a fájlok. De közben Putty alatt látom, és a miniDNLA és a Transmission is műxik.

Cave canem!

(#8042) gumimaci1235 válasza Xabi78 (#8041) üzenetére


gumimaci1235
tag

Beállítás backup.
Hard reset. (16 mp)
Beállítás visszatöltése.

Én ezt próbálnám meg...

(#8043) Xabi78 válasza gumimaci1235 (#8042) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Hard reset után a winyó tartalma nem száll el?

Cave canem!

(#8044) gumimaci1235 válasza Xabi78 (#8043) üzenetére


gumimaci1235
tag

Nem

(#8045) sziku69


sziku69
senior tag

Találtam egy ilyen hozzászólást a minidlna telepítéssel kapcsolatban.
Nem lehet ez a megoldás?
Még nem tudtam kipróbálni, de hátha itt jobban ért hozzá valaki.

(#8046) -Philip- válasza sziku69 (#8045) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

Próbáltam ezt a megoldást is, de nekem nem működött :U

Betette a listába, el is kezdte telepíteni aztán egyszercsak 5% körül mindkettő beragadt és nem települt fel.

A problémámat gumimaci1235 fórumtárs megoldotta, óriási nagy köszönet neki itt is :R :C

- Rallymania -

(#8047) sziku69 válasza -Philip- (#8046) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha lehetne róla egy frissített leírást írni az nagy segítség lenne! :R

[ Szerkesztve ]

(#8048) gumimaci1235 válasza sziku69 (#8047) üzenetére


gumimaci1235
tag

Én neked is felajánlottam a segítséget...

(#8049) sziku69 válasza gumimaci1235 (#8048) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia! Igen, tudom. De nekem a Teamviewer tabu. Biztos bennem van a hiba, de alapból bizalmatlan vagyok.

(#8050) gumimaci1235 válasza sziku69 (#8049) üzenetére


gumimaci1235
tag

rendben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.