Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Tonyk válasza stefi68 (#2449) üzenetére


Tonyk
veterán

De kár volt mind felrakni... Ez van amikor leírom a pontos parancsot és nagy ívben tesz rá az akinek íródik... namid1

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2452) makoss válasza Mr Dini (#2447) üzenetére


makoss
addikt

Köszi a választ, az 5. pontban a külső illetve belső hálózaton pontosan mit értel? :R
(belső ami még a házban van?)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2453) Mr Dini válasza makoss (#2452) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Belső hálózat alatt a routerhez való wifin, vagy kábelen való közvetlen csatlakozást értem. Külső hálózaton meg pl a haver/munkahely netjéről való hozzáférést.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2454) makoss válasza Mr Dini (#2453) üzenetére


makoss
addikt

Ok. Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2455) makoss válasza Mr Dini (#2447) üzenetére


makoss
addikt

Persze vannak hibái a NAS kütyüknek úgy általában, amiért nem rohanok egyből NAS-t venni, például kettő dolog is amin elgondolkodtam:
Az egyik, hogy ugye sebesség írás olvasás amit a cikkben van okés, de a külső hálózaton megint az van, hogy csak úgy jön le a cucc normálisan, ha az adott netsebesség is jó :U
A másik, meg, hogy ugye úgy volna normális, ha állandó lenne a távoli elérés, úgyértem, hogy szeretnék egy olyan helyen lenni, pld. meló, ahol van internetkapcsolat.
No meg az is, hogy az ne legyen egy bizonyos szerverre letiltva ugye....
Gondoltam én már egy külön laptopra is ami állandó interneteléréssel van, de nem igazán látok olyan csomagot ami ezt kihasználná.
Természetesen szivesen várok ötleteket, meggyőzéseket, hogy miért is kéne ilyen NAS-t vegyek! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2456) amargo válasza makoss (#2455) üzenetére


amargo
addikt

neked nincs rá szükséged, ennyi. vegyel egy laptopot bele egy par terres vigyot es azt tuod hurcibalni munkaba, barátokhoz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2457) M_AND_Ms válasza makoss (#2455) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"csak úgy jön le a cucc normálisan, ha az adott netsebesség is jó"
Ez minden hálózatra kötött cuccnál így van, tehát ez nem a NAS hibája.

"ha állandó lenne a távoli elérés, úgy értem, hogy szeretnék egy olyan helyen lenni, pld. meló, ahol van internetkapcsolat."
Ez megint nem a NAS hiányossága.

Tehát, te nem azért nem veszel NAS-t, mert "vannak hibái a NAS kütyüknek úgy általában".

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2458) Anonymus23 válasza makoss (#2455) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem az elvárásaid előzik meg a jelen kort itt Magyarországon, vagy máshol kellene élned, ahol az igényeidnek megfelelő net és hálózati sebesség rendelkezésre áll (mmondjuk itt MO-on, ahol Digi 1 Gbps elérés van minden helyen ahol megfordulsz), vagy várni még jó pár évet, mire a technika itt is felnő ezekhez az igényekhez.
Kicsit utópisztikusak a jelen elvárásaid 2016-ban Magyarországon általálsnosságban. :F
Az, hogy ezek miért a "NAS kütyüknek" a hibája, azt nem értem, mert ha ez hiba, akkor is inkább a net szolgáltatók "hibája". Nem az egyébként.

Kicsit belegondoltam, hogy az én gyerekkoromban még az volt sok helyen a "színes" TV, hogy egy színes üveglap volt a TV elé téve. Igazi színes TV-t sok év múlva láttam nagybátyámék, és emlékszem, hogy rácsodálkoztam, hogy a focimeccsen zöld a fű :) Arra várni kellet 1 percet, hogy bemelegedjen a TV.
Az első számítógép, amivel kapcsolatba kerültem azok a Primo-k és HT-k voltak, akkor még azt se tudtuk mi az az internet... De még ma is eszembe jut mennyit toltuk a C64-essel... Vonalas telefonunk sem volt, nem hogy mobil, meg azon netezni :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#2459) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Azt mi okozhatja, hogy nem érem el a NAS-t a webes felületen keresztül?
Egyébként működik, SSH-n elérem, sőt pl. a 9091-es porton elérem a transmission-t is.
De ha beírom a böngészőbe az ip címet, port nélkül, nem érem el.
Újraindítás után működik valameddig.

(#2460) Mr Dini válasza Pampipapi (#2459) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez érdekes! Pont most volt egy másik fórumtársnak (Syl) problémája ugyanezzel.

Az nsa310 topikban olvass picit vissza, ott leírtam egy lehetséges megoldást.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2461) Balinov válasza Mr Dini (#2460) üzenetére


Balinov
félisten

detto ezzel kuzdottem (es kuzdok) en is. no webes/admin felulet eleres. Mindjart ranezek a masik topikra

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2462) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, elnezest a trivialis kerdesert, de...

ha 192.168.192.55 porton a TM 9091-es porton megy (legalabbis ezen keresztul erem el TM GUi-val) akkor hogyan kell egeszkonkretan a portforwardog a Samsung/UPC horizon routerben beallitani.

Segitsegkepp itt par kep,hogy is nez ki a portforward menuje.

Jol gondolom,hogy a public port-nak megadom a 9091-et, target IP-nek a 192.168.192.55-ot, target range-nek meg ugyanugy a 9091-et?

Aztan persze tesztelni,hogy tenyleg nyitott-e a port

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2463) Mr Dini válasza Balinov (#2462) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2464) Balinov válasza Mr Dini (#2463) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, remelem menni fog. Mar csak a mag miatti json szerkesztest kell megcsinalni vmikor es akkor mar lesz*rom azt is,hogy nem erem el az admin feluletet.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2465) Pampipapi válasza Mr Dini (#2460) üzenetére


Pampipapi
tag

Köszi, de jobban örülnék ha nem tüneti kezelés lenne....

(#2466) Balinov válasza Mr Dini (#2463) üzenetére


Balinov
félisten

Muxik, köszi, már csak azt kell megoldani hogy ne 10-20 perc alatt induljon el a letoltes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2467) ladlac válasza Tonyk (#2249) üzenetére


ladlac
tag

Egy ideig nem volt lehetőségem tesztelni, de így valóban működik, köszönöm. Van még mit tanulnom.

(#2468) ngabor2


ngabor2
nagyúr

NAS, twonky vagy tévé hiba, hogy a képeket nem tudom megjeleníteni a tévén? Gyári fw, csak a transmisssion van pluszban fenn. Videólejátszás megy gond nélkül, ap-n keresztül is, pendrive-ról a tévé megnyitja a képeket, sőt, gépen a twonky megjeleníti a képeket.

(#2469) Mr Dini válasza ngabor2 (#2468) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem a képeket lassan ugyan, de átviszi a Twonky Kodi-n.

Ha belevágsz az FFP-be, akkor meg lehet próbálni, hogy a miniDLNA áttolja-e az adott TV-re.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2470) stefi68


stefi68
addikt

Érdekes ez a képnézegetés....
Korábban észrevettem még Twonky-n, hogy 1-1 kép betöltése 6-8 mp-et vesz igénybe.
Ez most MiniDLNA-val felment 20 mp.-re :W

Ezek mind régi képek, 20 évvel ezelőttiek!
Aztán elkezdtem kísérletezni és rájöttem, hogy az új képeket gyorsan betölti.
Erre kipróbáltam egy mappán, hogy csoportosan átkonvertálom őket, mondjuk a dpi-t levettem 322-ról 319-re.
És láss csodát, a képeket a konvertált mappából már gyorsan tölti be!

Nem tudom ennek mi az oka? Lehet a régebbi képformátumban (jpg) valami másképp van kódolva :F

Tehát majd ráérő időmben át kell konvertálgatnom az összes régit...

ui.: Most ahogy bogarászok a képek közt azt veszem észre, hogy ahol tud indexképet generálni, azok gyorsan töltődnek be, ahol nem, azok lassan...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2471) arty válasza stefi68 (#2470) üzenetére


arty
veterán

"When viewing photos, progressive and/or lossless compression JPG may not be supported by your player via DLNA. Also resize photos to "suggested photo size" by the player's docs for problem free image slideshow. DLNA spec restricts image type to JPG or PNG, and max size to 4096 x 4096 pixels - and that is if the DLNA server implementation supports the LARGE format. The next size limit down (MEDIUM) is 1024 x 768, so resizing may help to show photos correctly."

nem tudom mekkora/milyen fotók azok, ill. hogy milyen eszköz, amin nézed őket... de gyanús, hogy valamiért nálad megtörténik a konverzió és ezért lassu ennyire :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2472) stefi68 válasza arty (#2471) üzenetére


stefi68
addikt

Ezek régi archivált képek, azaz normál méretű papír alapú fotókról képolvasóval beolvasott jpg formátumú, 300-350 dpi felbontással, 24 bit színmélységgel, kb 300-400 kB méretűek.
Tehát semmi különleges..., az viszont lehet hogy progresszívek.

..... Igen, közben kipróbáltam, ha progresszívként mentem el változtatás nélkül, már lassan tölti be.
Akkor ez az oka.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2473) GrandS


GrandS
senior tag

Bővíthető ez a készülék printer porttal (LPT)?

(#2474) Tonyk válasza GrandS (#2473) üzenetére


Tonyk
veterán

nem

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2475) steven100


steven100
csendes tag

Sziasztok. A dropboxot hogyan kell aktíválni? a felh. és a jelszót hava kell írni?
Koszi elöre is

(#2476) gonorrea


gonorrea
senior tag

Nekem programcsomagok közül van felrakva a TM (2.82), érdemes lecserélni ffp-sre (fenn van az is), illetve honnan kell letölteni, illetve frissíteni?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2477) Tonyk válasza gonorrea (#2476) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezt töltsd le , és ffp alól :

funkpgk -i transmission-2.84-arm-0.txz

Abból a könyvtárból add ki a parancsot ahová a letöltött fájlt másoltad a nasra!

slackerrel is telepíthető lenne, de a kylek tárólóban van a TM, és az viszont hónapok óta nem működik...

Telepítés után be kell állítani!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2478) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok. Hogy lehet az említett NAS-on új profilt létrehozni és a meglévőt zárolni?

(#2479) Tonyk válasza jackal79 (#2478) üzenetére


Tonyk
veterán

milyen profilra gondolsz?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2480) jackal79 válasza Tonyk (#2479) üzenetére


jackal79
aktív tag

Ezt szeretném:
"Nincs Zyxelem, de talán azon is működik, amit tenni szoktunk a biztonság érdekében. Tiltsd le az Admint és hozz létre egy másik felhasználót admin jogokkal"

Mit szoktatok tenni a biztonság érdekében, hogy illetéktelen ne férjen hozzá?

(#2481) Mr Dini válasza jackal79 (#2480) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Annak mi értelme van? Ha vki amúgy is feltörné, akkor okozol neki plusz 2 másodperc fáradozást...

Amúgy ha a nasod otthoni hálón van és nem nyitottad ki a portokat kívülre, akkor felesleges.

Szerintem amúgy sem hagyja törölni az admin-t. Ha lehet is, akkor azt a webes felületen tudod megtenni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2482) jackal79 válasza Mr Dini (#2481) üzenetére


jackal79
aktív tag

Transmission miatt kellett portot nyitni. Synology NAS-nál javasolják ezt a megoldást. Védelem érdekében mit szoktatok tenni, mert én a beállítások között sok mindent nem találtam.

Egyébként lehet más felhasználónevet adni, mert arra sem találtam semmilyen opciót.

[ Szerkesztve ]

(#2483) Mr Dini válasza jackal79 (#2482) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem a transmissonre, hanem mondjuk a webes felületre, sshra, vagy egyéb érzékeny dolgára a nasnak. A tm port nyitásától nem lesz gondod.

Ne izgulj, nem lesz gond. Ha biztonságot akarsz, válassz erős jelszót, azt csá.

Az admin nevét nem tudod megváltoztatni, de más usereket tudsz létrehozni. Ott egész nyugodtan váltogathatod a neveket!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2484) jackal79 válasza Mr Dini (#2483) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi!
Webes felület alatt mit értesz, mert én csak azt használom :)
Nekem a NAS Starter Utility nem igazán jön be, van esetleg más alternatíva?

(#2485) arty válasza jackal79 (#2480) üzenetére


arty
veterán

nem adjuk meg az admin/root jelszót annak, akinek nem akarjuk, hogy tudja ... :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2486) jackal79 válasza arty (#2485) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi :)
Erre nem is gondoltam!

(#2487) arty válasza jackal79 (#2486) üzenetére


arty
veterán

:D

a transmission daemont is gondolom/remélem nem root futtatja (hanem nobody), szal nagy gond nem lehet, még ha valami exploittal jogot is szereznek...

(ssh-n a top parancs kiírja h adott processzek kinek a nevében futnak)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2488) deph


deph
tag

Sziasztok!

Ma vettem meg egy ilyen NAS-t. Úgy látom azt írtátok hogy a gyári CD-t felejtsem el első beüzemeléskor.
Ha először belépek, akkor asztali gépről böngészőből érdemes indítanom és beállítnaom, telepítenem a szoftvereket?
Gondolom a HDD első formázását is bízzam a NAS-ra.
Van-e valami amire esetleg figyeljek első beüzemeléskor?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2489) Tonyk válasza deph (#2488) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha először belépek, akkor asztali gépről böngészőből érdemes indítanom és beállítnaom, telepítenem a szoftvereket?"

CD-t felejtsd el, felesleges (hacsak nem vagy totál sügér ehhez a témához). Böngészőből lépj be, igen. Máshonnét nem is nagyon tudsz ;)
Szoftvertelepítés: Gyakorlatilag készre kapod a rendszert, max a Transmission kell telepíteni, a gyári klienst meg letiltani. Ez a gyári felületről kttő+egy kattintás. (más kérdés, hogy így kitenni a netre a TM-et felér egy öntökönlövéssel.)

"Gondolom a HDD első formázását is bízzam a NAS-ra."

Te nem is tudod formázni úgy hogy jó legyen. Ezt a nas végzi.

"Van-e valami amire esetleg figyeljek első beüzemeléskor?"

Arra érdemes figyelni, nehogy melléülj a széknek! Komolyra fordítva, max arra figyelj, hogy fix ip-t vagy static dhcp-s ip címet kapjon a nas. (A portforwardok miatt lehet belőle szívás, ha dinamikus ip kap.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2490) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Hülye kérdés: FFp-t, hogy tudom feltelepíteni?

(#2491) Nono0000 válasza jackal79 (#2490) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

Témaindító cikket olvastad?

Tedd meg! :))

[link]

[ Szerkesztve ]

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#2492) polberto


polberto
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a távoli eléréshez melyik portot kell nyitni a routerben?
A zcloud progit szeretném használni mobilról. A programcsomagból telepítettem a myzyxelcloudot, beregisztráltam, megnyitottam a 21,8080,9089,9090,9091-es portokat és mégsem müködik az elérés.
Az sem egyértelmű hogy a mobilon a zcloud app bejelentkezésnél az address-hez a router ddns, vagy a myzyxelcloud-nál megadott címet kell beírni?
Illetve az admin oké de a jelszó melyiknél megadott legyen?
Köszönöm szépen.

(#2493) zako


zako
tag

Nos, nagyon úgy néz ki, hogy feltörték a NAS-omat... A Transmission-ban megjelent egy csomó torrent ma este, amelyeket nem én töltöttem le. A routerben azonnal kivettem a TM és a NAS web gui portforwardjait, admin jelszót cseréltem és kitörölgettem az "idegen" torrenteket. Mit kellene még tennem, hogy megelőzzem a hasonló meglepetéseket?

Ez hogyan lehetséges egyébként? Brute force támadás lehetett?

(#2494) M_AND_Ms válasza zako (#2493) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ilyen nekem is volt. Az én kliensem töltött le, nem az én nC*re-os accountommal.

Azóta minden port (csak a Tm sajátja nincs) zárva. Kívülről nincs semmi, se ftp, se webes felület. Minden csak Vpn-en keresztül érhető el.
Továbbá a jelszavak is sokkal bonyolultabbak lettek.

Amúgy, elég ha a webes felület sima http-n megy, akkor már simán "kileshető" a jelszó.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2495) Anonymus23 válasza zako (#2493) üzenetére


Anonymus23
veterán

A TM-re állítottál be felhasználónév/jelszót?
"Admin jelszó" módosítás az a NAS-hoz, vagy a TM-hez volt?

;) - The Power of the Light Side

(#2496) zako válasza M_AND_Ms (#2494) üzenetére


zako
tag

Mondjuk ennek az egész torrentes "hackerkedésnek" az értelmét nem látom: a lebukás gyakorlatilag azonnali és mivel a saját accountját használja, én pedig törlöm az általa letöltött torrenteket, nem tud seedelni és kivágják az oldalról, nem?

(#2497) zako válasza Anonymus23 (#2495) üzenetére


zako
tag

Igen, van jelszó a TM-hez. Az admin jelszót a NAS esetében változtattam meg.

(#2498) Anonymus23 válasza zako (#2497) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk én elsőnek a TM felhasználónevet és jelszót változtattam volna meg...

;) - The Power of the Light Side

(#2499) M_AND_Ms válasza zako (#2496) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, bár én hiába jeleztem a tracker oldalnak érdemben nem foglalkoztak vele, csak megválaszolták, nem adnak ki adatokat. Nem is akartam azt, csak annyit, hogy hassanak oda, vágják ki a hóra a kis nethuszárt.

Engem anno, egy másik oldalról csak azért dobtak ki, mert jeleztem értelmetlen az akkor kitalált hit'n run szabályrendszerük és tettem egy módosítási javaslatot (ami hasonlít az nC*re-on alkalmazotthoz. Ez volt 2006-ban)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2500) arty válasza zako (#2497) üzenetére


arty
veterán

hiába van TM-hez juzer/jelszó védelem, mivel sima http, így "bárki" lelesi belépéskor a kombinációt, mivel sima szövegként megy mindkettő...

ha mindenképp kintről akarsz TM-ezni, akkor SSH portra forwardolj (valami kevésbé gyanus portot, kintről pl 53455-t a nas belső ipjének 22-esére) és pl kliens gépen puttyval csinálj tunnelt, amin keresztül eléred a TM weboldalát, "belülről"...

ssh tunnelre van ezer leirás, hogy hogyan kell összehozni, guglizd meg :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.