Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) bala90 válasza arty (#1045) üzenetére


bala90
csendes tag

Köszi a tippekett, holnap implementálom a key auth-ot, és megpróbálom letiltani a password logont, remélem, engedi a rendszer.

(#1052) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Amatör vagyok a témában, már most megjegyzem. Egy gyors kérdésem volna. Hogy lehet úgy beállítani a NAS-t, hogy a teljes tartalmat lássam hálózati meghajtóként? Mert egy perpill egy-egy mappát tudok megosztani.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1053) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Több mint 3 hónap után összeomlasztottam a Transmissiont, és újraindítottam a nast, most meg elég akadozva tölt le, minek nézzek utána?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1054) kaman


kaman
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy azt meg lehet e csinálni a videó mappában benne van az összes film,ezt rendszerezni szeretném hogy akció...filmek úgy hogy parancsikonokat szeretném bele másolni a mappákba úgy hogy lássa a tv.
Külső merevlemezről ezt meg tudtam oldani csak az nem NAS rendszer volt.
Ez megoldható így vagy nem?

(#1055) amargo válasza kaman (#1054) üzenetére


amargo
addikt

Ha a tv-d tudja a filerendszert olvasni halozaton, akkor talan működhet is. Viszont a serviio megteszi helyetted is, talan a plex is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1056) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
FFP-vel okosított szoftverben csak a gyárilag beállított néhány DDNS szolgáltatóval lehet a szolgáltatást beüzemelni? Eddig ipdns.hu-t használtam és meg vagyok elégedve vele. A NAS ezt nem ismeri. A felajánlott szolgáltatók pedig valamiért mind problémásak. Egyik fizetős, másikba havonta be kell jelentkezni, harmadiknál már a regisztráció sem működik, stb. Tehát van valahogy mód arra, hogy ipdns.hu-val működjön a DDNS?

Köszönöm:
ka64

(#1057) Tonyk válasza ka64 (#1056) üzenetére


Tonyk
veterán

"másikba havonta be kell jelentkezni"

Nem kell bejelentkezni, csak ha 30 napja nem frissítette a router/nas az ip-t. Évek óta nem jelentkeztem be, mégis működik ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1058) ka64 válasza Tonyk (#1057) üzenetére


ka64
tag

A no-ip ről van szó? Gugliban rákerestem, és rengetegen panaszkodnak arra, hogy havonta be kell jelentkezni. Nem elég, ha router frissít.
ka64

(#1059) Tonyk válasza ka64 (#1058) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, róla. Ha be is kell lépned előtte egy héttel jön egy levél, hogy erősítsd meg az acc-ot. Ez annyiból áll, hogy, belépsz-kilépsz. kb 2,5 másodperc. De mondom, évek óta nem léptem be, és megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1060) Day-Day válasza ka64 (#1058) üzenetére


Day-Day
csendes tag

Nekem is évek óta no-ip van és csak a router lép be. Webes felületen a napját nem tudom mikor léptem be utoljára :) .

(#1061) Tonyk válasza ka64 (#1058) üzenetére


Tonyk
veterán

Hirtelen ránéztem a ToS-ra, és nem látom benne, hogy benne lenne a 30 naponkénti megújítás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1062) ka64


ka64
tag

Köszönöm, akkor én is állok a no-ip re.
Ka64

(#1063) DaFlava


DaFlava
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnem a Google Drive szinkronizaciot beallitani, viszonlag egyszeru es egyertelmu lepeseket kovetve megis a Google authorization code visszamasolasanal hiba tortenik, nem fogadja el a kodot.
Eszrevettem hogy nem lehet bemasolni az egesz azonosito kodot, mert 62 karakterre van korlatozva a bemenet.
A bongeszoben atirtam, hogy engedjen beilleszteni hosszabb karakterlancot, de igy is azt irja hogy helytelen azonosito.

Valaki mar probalta ezt? Masnak mukodik?
Elore is koszonom.

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#1064) arty


arty
veterán

nem is tudtam, hogy van linuxos verzió is, ami ráadásul ezen a nason is fut, és még free is:

hdsentinel

root@Centrum:/i-data/a4a6bc1a/data1/temp# ./hdsentinelarm
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.12.6016 (c) 2014 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : WDC WD30EFRX-68EUZN0
HDD Serial No: WD-WCC4N0____34
HDD Revision : 80.00A80
HDD Size : 2861588 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 36 °C
Highest Temp.: 41 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 68 days, 8 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.

HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : TOSHIBA DT01ACA300
HDD Serial No: 334____AS
HDD Revision : MX6OABB0
HDD Size : 2861588 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 41 °C
Highest Temp.: 44 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 31 days, 12 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.

leírás az oldalról:

"Usage:

get Telnet / SSH access to the NAS box and log-in to your device by using putty.exe

enter wget http://www.hdsentinel.com/hdslin/armv5/hdsentinelarm to download the latest ARMv5 CPU build.
To simplify things, the file is not compressed.

enter chmod 755 hdsentinelarm to set the proper permission (executable). You may use chmod +x hdsentinelarm instead.

enter ./hdsentinelarm to start the Hard Disk Sentinel on the NAS and get hard disk status information."

én bemozgattam a fájlt az /ffp/bin könyvtárba, így bárhol kiadom a hdsentinelarm parancsot, jön az info :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1065) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Üdv,
A következő problémáim vannak:
1. csináltam ddns címet. beálítottam és azon keresztül fel is tudok lépni a nasra, azzal nincs gond. A transmission gui viszont csak LAN-on keresztül lép fel, ddns-en keresztül nem. 9091-es port meg van nyitva... Főleg az androidos verzió érdekelne, azon sem megy de gondolom ha pc-n menne akkor androidon is.
2. transmission-t putty-n telepítettem, de van transmission.sh illetve transmission.sh.new is. Itt a régit ki kell törölni? Lehet ez zavar be? Illetve még annyi hogy a admin felületen a transmissionre nem írja hogy telepítve. Telepítsen fel onnan is?
3. dropboxot összekötöttem. Kipróbáltam, a torrentet felmásolta, de nem indította el.
A settings.json filet módosítottam.
"watch-dir": "/i-data/md0/admin/Dropbox/FromDropbox",.
"watch-dir-enabled": true
De az első sor után a pont nekem vastag, az előtte sorokban meg halvány. nem tudom van e jelentősége...
Ötlet?

(#1066) Anonymus23 válasza Kispósi (#1065) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha kívülről nem tudsz belépni, akkor valószínűleg nem *.*.*.* az engedélyezett IP cím tartomány, ahonnan engedélyezted a belépést.

;) - The Power of the Light Side

(#1067) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki nézegette már az usb3 másolási sebességet?
Ha megy a transmission korlátlanul (nálam a seed az 3mb/s) akkor 20-30mb/s a másolás külső hdd-re, de ha megállítom, vagy lekorlátozom 100kb/s-re a seedet akkor 2-3× gyorsabban másol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1068) TRob1


TRob1
veterán

Valaki tudna segíteni pár perc erejéig pl. priviben egy plex-et feltenni? (Nem igaznán értek a nas és linux témákhoz :( ) Az oké hogy slacker -a plex meg akármi, de hová, mikor? És utána? (Tehát nem ennyi hogy xy és kész, hanem hogy pl.: indítsd a putty-t. írd be hogy ... aztán ... ) :B

¤ R'n'R ¤

(#1069) arty válasza enginev3.0 (#1067) üzenetére


arty
veterán

egy darab, nem túl erős (1.6ghz-es arm) cpuja van, az ennyit tud :)
bármit csinálsz a nas-on, mindig a cpu ereje lesz a korlát.

(#1068) TRob1 - ezen topikot indito logout írást elolvastad?
a lényeg: ha van FFP-d, minden van - be tudsz putty vagy más terminál programmal ssh-zni a routerre és kiadhatod a 'slacker -a plex'-et :)

(bár ha dlna server a cél, én minidlna1.1.4-t tennék inkább... 'slacker -a minidlna' ;) )

idézet a logout írásból:

Létre kell hozni egy kiterjesztés nélküli fájlt, a fájl neve:
web_prefix

A fájl tartalma:
ftp://ftp.zyxel-tech.de/

Ezt a fájlt be kell másolni a NAS alábbi mappájába:
\admin\zy-pkgs\ (ez ugye alapból ki van ajánlva megosztásként, ergo nincs nehéz dolgunk)

Ezután a mehet a programcsomagok frissítése ( a nas webes admin felületén! ), mely után benne lesz az FFP is a listában, amit kattintva installálsz, s putty-val mehetsz is a nas 22-es portjára - user: root password: az admin usered passwordje.

utána parancsok:
slacker -U
slacker -a minidlna

X-eled az 1.1.4-et és OK. felmegy, kész.(ill konfigolható a /ffp/etc/minidlna.conf fájl szerkesztésével, amihez én spec midnight commandert ajánlok - 'slacker -a mc' utána 'mc' parancs inditja)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1070) arty válasza arty (#1069) üzenetére


arty
veterán

minidlna.conf szerkesztése után vagy ujrainditod a minidlna daemont vagy csak simán rebootolod a nast :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1071) TRob1 válasza arty (#1069) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi szépen. Plex-re azért gondoltam próbának, mert elérhető tv-ra is a plex alkalmazás, és megnézném, milyen.
Amúgy olvastam, igen. :) Csak épp semmit nem konyítok ehhez, ráadásul ffp eddig nem akart megjelenni a listában (A http://zyxel.nas-central.org/wiki/FFP_as_zypkg oldalon máshogy volt megadva az elérés, gondolom az miatt nem jelent eddig meg). De most sikerült.

¤ R'n'R ¤

(#1072) Tonyk válasza arty (#1069) üzenetére


Tonyk
veterán

utána parancsok:
slacker -U
slacker -a minidlna

Ez sajna nem lesz elég, mert kell egy rakás függőség neki!

Így már jó lesz!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1073) TRob1 válasza TRob1 (#1071) üzenetére


TRob1
veterán

áááá! Valami nem frankó. Putty-val belépek, root, enter, jelszónál már meg se moccan. Semmit nem tudok beírni. :O

¤ R'n'R ¤

(#1074) TRob1 válasza TRob1 (#1073) üzenetére


TRob1
veterán

Óóó, hogy rohadjon meg. Ezt nem mondtátok (mondtam hogy lövésem sincs az egészről) :D

¤ R'n'R ¤

(#1075) TRob1 válasza TRob1 (#1074) üzenetére


TRob1
veterán

Ok, feladom. Semmi nem megy.
Elvileg felment a plex, gyakorlatilag ki tudja: nem érem el böngészőben a 32400-on.
Elvileg felment a minidlna + mc, mc-re hiba: mc: can't load library 'libglib-2.0.so.0'
ip:8200ra látom hogy Audio és Video nulla, Image több ezer és * Media scan in progress. De hogy ezeket hogy tudom módosítani, az már nem megy.

Azért köszi a helpet, de úgy tűnik ez nem nemek való. Marad a beépített Twonky...

ui: Hogy tudok mindent leszedni amit eddig feltettem? :F (Ne foglaljon helyet, memót...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1076) TRob1


TRob1
veterán

Nah, mégsem adtam fel. :) Minden sikerült. MiniDLNA, Plex, MC... Aztán Plex már el is távolítva.

Olyan kérdés, ha mondjuk maradok minidlna-nál, lehet olyat hogy pl. a TV-n ne egy pingvin legyen hanem a Nas képe, mint a beépített Twonky-val? (Arra már rájöttem hogy hogy lehet átnevezni, de hogy lehet-e képet is cserélni, arra még nem)
Illetve van olyan lehetőség hogy állítsak a mappákon belüli rendezési módokon? Értem ezalatt hogy pl. ne legyen cím szerinti vagy évszám szerinti almappa, vagy csak a mappák alapján... esetleg utolsó lejátszott legyen? Ilyesmi... :U

ui: Nem tartott ilyen sokáig, közben filmet is néztem :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1077) Tonyk válasza TRob1 (#1076) üzenetére


Tonyk
veterán

" TV-n ne egy pingvin legyen hanem a Nas képe, mint a beépített Twonky-val? "

Max. ha újrafordítod a binárist, akkor azt teszel bele amit akarsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1078) TRob1 válasza Tonyk (#1077) üzenetére


TRob1
veterán

Francba. Azt gondoltam hogy mint pl. a név változtatása, úgy lehet valami eléréssel képet is megadni. :U

¤ R'n'R ¤

(#1079) Tonyk


Tonyk
veterán

repoban nem lévő, legfrisebb minidlna:

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/testing/minidlna-1.1.4_git20150310-arm-0.txz

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1080) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy van kb egy hónapja egy fent nevezett nas-om, amit lassacskán kezdek belakni. Most a hétvégén a torrent kliensét és a dropbox funkciókat próbáltam ki. Viszont van egy problémám ezekkel, vagy inkább az utóbbival. A torrent még rendben is lenne, viszont a letöltési sebessége igen gyatra, pedig a router sem fogja a beállított portot. Nem tudom, hogy ez általános, vagy pont kevés seeddel rendelkező torrentet állítottam be.
Viszont a másik, ami zavar is, az a dropbox. Tapasztaltatok olyan hibát, hogy nem szinkronizálja a fiókot? Amikor beállítottam, tettem egy fájlt a Drop2NAS mappába, amit le is töltött a nasom. Valamint egy .torrent fájlt a zDownload-ba, amit be is tett a letöltések közé és le is húzta. Viszont az óta megszűnt szinkronizálni. Hiába teszek bármit a mappákba, se nem szinkronizálja, se a torrentt tartalmakat nem tölti le.
Tudtok esetleg megoldást a problémámra?

Köszi és üdv:
spgabor

(#1081) spgabor válasza spgabor (#1080) üzenetére


spgabor
aktív tag

Annyit hozzáfűznék az előzőekhez, hogy a nas újraindítás után, a dropbox megfelelő mappájában időközben bepakolt három fájlt szépen elkezdte lehúzni a nas. Kíváncsi leszek, hogy ha további fájlokat helyezek fel a dropbox-ra, akkor megtörténik-e a szinkron.

(#1082) arty válasza TRob1 (#1076) üzenetére


arty
veterán

nálam ezek adtak jó folder struktúrát a tévén böngészve:

root_container=B

így nincs az idióta library nézet!

ill az alábbiak szerint lőttem be a nas mappáit:
(A - audiot keres, P - képet keres, V - videot keres, VAP - mindent keres)

media_dir=A,/i-data/md0/data1/zene/
media_dir=P,/i-data/md0/data1/kepek/
media_dir=V,/i-data/md0/data1/mesek/
media_dir=V,/i-data/md0/data1/homevideo/
media_dir=VAP,/i-data/md0/data1/download/
media_dir=VAP,/i-data/md0/data1/temp/

a pana tévém idióta rendezési módjának felülírására még erre kellett módosítani a megfelelő sort:

force_sort_criteria=+upnp:class,+upnp:originalTrackNumber,+dc:title

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1083) TRob1 válasza arty (#1082) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi, ez jó (a mappákat már belőttem nekem megfelelően - a 3 alap+downloads -, de a többi az így frankó)

ui: Szigorúan csak priviben nincs kedved kicsit érthetőbben leírni hogy kell belőni hogy elérjek xy mappát bárhonnan ahol van net? Akár Weben, akár ftp-n... :B (TL-WR1043ND v1 router)

¤ R'n'R ¤

(#1084) arty válasza TRob1 (#1083) üzenetére


arty
veterán

ha lenne erre egyértelmű megoldás (biztonságos, távoli média-elérés), már leírtuk volna... :(

- mindenféle felhő és galériaprogramok/addpnok - lassuak, ill. elég körülményes őket belőni
- ftp ugyan könnyen megoldható, de ott a jelszó simán "lehallgatható" (tehát amikor kapcsolódsz, olyankor más láthatja a jelszavad, ha épp figyeli a forgalmat)

ami már kész is van és elég biztonságos is: mivel van FFP-d installálva, sima sftp kliensel is tudod böngészni a nas tartalmát távolról!

lépések, lehet van ami már kész is:
- dynamic-ip szolgáltatónál regelsz egy cimet (pl no-ip.com vagy amit a routered támogat). pl beregeled a trob1.no-ip.com cimet, ez mindig az aktuális IP-t adja majd vissza, ha rá akarsz kapcsolódni.

- tplink1043-on portforwardot (lehet virtual szerver a tplink firmwareben ez az irányítás? már nem rémlik) készítessz, pl a külső 54222-es portot a (belső) nas_ip címére, annak 22-es portjára irányítod (TCP)

- ezután távoli gépen belősz egy sftp klienst, pl https://filezilla-project.org/ - filezilla client, ez tud SFTP -n kapcsolódni, inditod a programot, kapszlódsz a trob1.no-ip.com:54222 -ra, root / root-jelszó párossal

remélem valamennyire érthető :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1085) ka64


ka64
tag

Sziasztok,
Napok óta küzdök egy problémával. Nevezetesen a minidlna nem frissíti a torrent letöltés könyvtárat. A config fájl így néz ki:
media_dir=AV,/i-data/md0/tm/done/
media_dir=V,/i-data/md0/archiv_film/
media_dir=A,/i-data/md0/hangoskonyv/
media_dir=A,/i-data/md0/zene/
media_dir=P,/i-data/md0/fenykep/

Ha a tm/done könyvtárba bekerül egy film -transmission oda tölt, vagy kézzel bemásolok egyet-, akkor dlna-ban nem jelenik meg. Ha az archiv_film-be másolok egy filmet, az rögtön megjelenik.
Ha kitörlöm a minidlna adatbázis fájlt, akkor viszont bekerülnek a done könyvtár filmjei is. Tehát nulláról felépítve OK, de az automatikus szkennelés nem frissíti a DONE könyvtárat.
Mi lehet a jelenség oka?

(#1086) TRob1 válasza arty (#1084) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, köszi, ez a rész érthető nagyjából. Meg is van a dolog, igaz még csak saját hálón próbáltam a filezilla-t. (elvileg TC-vel is lehet sftp kapcsolódni, de az még nem jött össze - plugin megvan)

És mi van ha nem számít a biztonság? :) Akkor sima ftp ugyanígy? (Mert pl. TC-t akarok, vagy csak simán valami böngészőt) Vagy hogy lehet csak pl 1 mappát megadni és azt elérni máshonnan? (Vagy innentől nem számít hogy egy mappa vagy minden mert ha látják a jelszót akkor mindegy?) És mi van a https-sel? Az sem biztonságos?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1087) Tonyk válasza ka64 (#1085) üzenetére


Tonyk
veterán

Mint már írtam, nem túl okos dolog vele a transmission letöltési mappáját figyeltetni. Egyszerűen nem szereti, gondolom az állandó módosulás miatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1088) ka64 válasza Tonyk (#1087) üzenetére


ka64
tag

Szerintem pont az lenne a lényege a dolognak, hogy a torrent mappába letöltött filmek minden további beavatkozás nélkül nézhetők legyenek a TV-n. Korábban egy routerre kötött winchesterrel torrenteztem. Ott is kb. ugyan annyi film volt a torrent könyvtárban mint most, és ugyan úgy minidlna osztotta meg a tartalmat. Több mint egy évig hibamentesen működött: letöltöttem a filmet és rögtön megjelent a TV-n. (Csak tönkre ment a winchester, ezért döntöttem úgy, hogy áttérek a cél eszközre.) Ugyan ezt szeretném elérni a NAS-on is, de valamiért nem megy a dolog.

(#1089) Tonyk válasza ka64 (#1088) üzenetére


Tonyk
veterán

Értem én, és nekem is benne van 2 torrent mappa is a megfigyeltek között. Nálam néha-néha csinálja, hogy nem kerül be a tartalmak közé.
Érdemes ilyenkor benézni a log-ba, hogy mi történik ilyenkor.Ilyeneket érdemes keresni:

[2015/04/30 14:14:14] inotify.c:733: debug: The file /i-data/e679a056/torrent/xy/valami.avi.part was changed.
[2015/04/30 14:14:14] inotify.c:742: debug: The file /i-data/e679a056/torrent/xy/valami.avi.part was moved away.
[2015/04/30 14:14:14] inotify.c:733: debug: The file /i-data/e679a056/torrent/xy/valami.avi was moved here.

Hátha kiderül a turpisság.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1090) krealon válasza ka64 (#1088) üzenetére


krealon
veterán

"Szerintem pont az lenne a lényege a dolognak, hogy a torrent mappába letöltött filmek minden további beavatkozás nélkül nézhetők legyenek a TV-n."

Igy van.
De nem letoltes kozben.
A transmission-ben is van /incomplete/ konyvtar hasznalati lehetoseg az eppen letoltes alatt levo fajloknak.

(#1091) ka64 válasza krealon (#1090) üzenetére


ka64
tag

Persze, nem is letöltés közben gondolom. Úgy van beállítva, hogy a letöltés az incomplete könyvtárba megy. Amikor a TM végzett a letöltéssel, akkor másolja át automatikusan a DONE könyvtárba a letöltött tartalmat. ÉS a DONE mappa tartalmát szeretném DLNA-n keresztül megosztani, de az nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1092) Tonyk válasza ka64 (#1091) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezt te írtad:

"Ha a tm/done könyvtárba bekerül egy film -transmission oda tölt, vagy kézzel bemásolok egyet-, akkor dlna-ban nem jelenik meg."

Na most akkor az incomplete-be tölt vagy a done-ba. Done könyvtár jogosultságai hogy néznek ki? Belenéztél már a minidlna logjába egy bemásolás után?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1093) ka64 válasza Tonyk (#1092) üzenetére


ka64
tag

A TM a done-ba két lépesben tölt. Először az incomplete-be tölt, majd onnan automatikusan másolja át a done-ba, ha kész a letöltés. (A kézzel másolgatást csak azért írtam, mert nyomozás közben így próbáltam ki.) Jogosultságot, logot nem tudok nézni, mert munkahelyről írogatok most is. Este megnézem. (És mi a jó jogosultság beállítás? Én is erre gyanakszom, csak nem tudom, hogy minek kell lenni. Linux-szot meg csak távolról ugatom.)
ka64

(#1094) Tonyk válasza ka64 (#1093) üzenetére


Tonyk
veterán

Ahhoz, hogy egy user meg tudja nyitni az adott könyvtárat kell, hogy legyen rajta execute jog is. Tehát előfordulhat, minidlna-nak nincs jogosultsága az eléréshez, ezért nem lát bele a könyvtárba és nem tud körbenézni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1095) ka64 válasza Tonyk (#1094) üzenetére


ka64
tag

Nna megvan. Találtam egy bugot a minidlna-ban.
Autószkennelésnél, és hangsúlyozottan csak az autószkennelésnél, a minidlna egy könyvtárban mindig csak egy fajta tartalmat keres. Mindig a configfájlban először szereplő tartalmat. A config különböző beállításainál az alábbi eredménnyel:

- media_dir=AV,/i-data/md0/tm/done/: csak audió

- media_dir=VA,/i-data/md0/tm/done/: csak videó

- media_dir=A,/i-data/md0/tm/done/
- media_dir=V,/i-data/md0/tm/done/: csak audió

- media_dir=V,/i-data/md0/tm/done/
- media_dir=A,/i-data/md0/tm/done/: csak videó.

Ha kitörlöm az adatbázis fájlt és nulláról építi fel az adatbázist, akkor működik az egy könyvtáron belül több fajta tartalom keresése is, ahogy a configfájlban meg van adva.

Van egy másik rejtély, amire nem találom a megoldást. Az ftp nem működik kívülről. Megcsináltam a port forwardot a routerben. Amikor ftp-zni akarok, akkor megcsinálja az ip cím feloldást, majd a könyvtár betöltésénél megáll. A többi szolgáltatás (TM, NAS web) szépen működik kívülről.
Próbáltam már mindent. Az ftp portját átírtam a NAS-ban. A módosított porton működik az ftp belülről. A forwardot megcsinálom az új portra, de az eredmény ugyan az. A könyvtár betöltésen nem jutok túl.

A segítséget előre is köszönöm:

ka64

(#1096) Tonyk válasza ka64 (#1095) üzenetére


Tonyk
veterán

Melyik minidlna-t használod?

FTP passzívon próbálod? Ruterben nem találsz olyat hogy FTP helper? Ha igen kapcsold be.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1097) ka64 válasza Tonyk (#1096) üzenetére


ka64
tag

Szia!
A minidlna verziószáma 1.1.4.

Az ftp-t passzív módban próbálom. (Nem passzívban néhán másodperc után kilép a programból.)
Passzív módban ez jelenik meg és itt nem jut tovább:

Könyvtár betöltése
PASV=local -> redirect to
aaaaaaa.ddns.net/188.6.97.206
///FTP/Nas net

A ruterben nem találok ftp helpert (tplink 3600, openwrt by Vargalex).

ka64

(#1098) Tonyk válasza ka64 (#1097) üzenetére


Tonyk
veterán

és olyat, hogy conntrack / NAT helper

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1099) ka64 válasza Tonyk (#1098) üzenetére


ka64
tag

Sikerült ezt is megoldani. Nem tudom mi segített igazából. Variáltam a portot, passzív/aktív módot és egyszer csak jó lett.
Mindenesetre köszönöm a segítséget!

ka64

(#1100) _Smooth


_Smooth
senior tag

Köszönet a cikkért. Kezdő NASsolóként egész hasznos volt. bár a rengeteg "winchester"-ezéstől a fogaim csikorogtak

Ami gondom akadt, az TM webes felületén configolás után folyamatos "Connection Failed". Van lehetőség dismiss-re meg details-re, de utóbbira nem dob részleteket, előbbi megnyomására pedig eltűnik az ablak, de rövidesen újra felugrik.
Mielőtt a settings.json-ban átírtam volna a dolgokat, nem csinálta. azt pedig ellenőriztem, azokat írtam át, és úgy, amik és ahogy a leírásban szerepeltek.

Van erre valami ötlet?

szerk: amúgy ZyXEL NSA320S volna az eszköz (bár eleinte egy ilyen 325v2-n gondolkoztam, végül a 10k difi döntött)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.