Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) reca888 válasza krealon (#1146) üzenetére


reca888
csendes tag

Köszönöm a választ,utánanézek a két linknek, hátha meg tudom oldani

(#1152) stigma


stigma
addikt

Sziasztok! Én annyiban szeretnék segítséget kérni tőletek hogy azt szeretném, ha a Nas-on létrehoztam 1 olyan mappát amibe szeretnék feltölteni bárhonnan adatokat, illetve FTP-n adatávitelt, amit pár ismerösömnek megadnék, hogy szabadon feltölthetio oda az anyagait.

Első körben egy guest felahsználtó létrehoztam, illetve egy mappát, amiben csaka guest felhasználó tud írni olvasni. Bajom annyi hogy kellene létrehoznom egy Dyndns domailt amivel egyszerűbben elérema NAS IP címét. Zyxel routeren belül találtam egy ilyen részt is, már meg nem mondom melyik menüpontban de van pár olyan oldal ahol ilyen címeket tudok ingyenesen igényelni. FTP-t beállítottam a Zyxelen belül, illetve router-nél engedélyeztem a nas ip-jét és a 21-es portot ami a FTP port...
Kérdésem az lenne hogy hol érdemes dydns címet létrehozni illetve mi a menete mert találtam sok leaírást de sajnos eddig nem tudtam megoldani.
Amit megcsináltam:
1. Zyxel Nas-on guest felahsználó, illetve egy mapa létrehozása, hogy csaka guest tudjon bele írni =>Ok
2. Domain cím regisztrálás, majd Zyxel nason belüli menüpontban bejelentkezés => siekrtelen
3. Zyxel nason belül engedélyeztem az FTP porotot (21-es) => ok
4. Routeren belül engedélyeztem a nas címét, portját =>ok

Ezek után ha mindent jól csinálok total commanderrel egyszerűen be tudok majd létni ugye, és FTP-ni?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1153) Tonyk válasza stigma (#1152) üzenetére


Tonyk
veterán

0. fix ip-t adsz meg a nasban vagy static dhcp címet rendelsz a routerben a nashoz (a nasban az ip-t dhcp-re teszed).
1. Regisztrálsz egy felhasználót a no-ip.com-on
2. belépsz és regisztrálsz egy domaint. pl stigma.no-ip.org
3. Routerben a ddns-nél beállítod a felhasználót, jelszót, domain amivel és amit regisztráltál a no-ip-n.
4. Routerben a portforwardban beállítod, hogy pl a 18456-os portot a továbbítsa a nas belső hálós (0. lépés) címére ott is a 21-es portra.
5. Kívülről a pl . ftp://stigma.no-ip.org:18456 -on éred el. Vagy ha pl TC-t használsz , akkor a cím stigma.no-ip.org:18456 legyen, és passzív port használata legyen kipipálva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1154) arty


arty
veterán

ki lehet deríteni, hogy mi ébreszti fel a második lemezem? (csak samba share van rajta, amit SEMMI nem nézeget, mégis mostmár sokadszor jövök haza délután arra, h nincs lekapcsolódva...)

esetleg logoltatni, h mikor megy, mikor kapcsol le...?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1155) enginev3.0 válasza arty (#1154) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ffpd van?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1156) arty válasza enginev3.0 (#1155) üzenetére


arty
veterán

persze

(ma reggelre a teljes éjszakai nihil mellett/után is ébren volt a másodlagos hdd :( :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1157) FNZ


FNZ
őstag

hali!

ha jól olvasgattam, akkor érdemes az alap média kiszolgálót lecserélni a pl a minidlna-ra?
ha feltelepítem, akkor a nas webes felületén ki kell kapcsolni gondolom az "beépítettet".

(#1158) Tonyk válasza FNZ (#1157) üzenetére


Tonyk
veterán

Elég egy topicban is feltenni a kérdés!

Így van, célszerű kikapcsolni.
Egyébként mehetnek együtt, semmi bonyodalmat nem okoznak egymásnak, csak a mindidlna, annyival gyorsabb, hogy felesleges a twonkyt futkorászni hagyni, mert csak zabálja az erőforrást...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1159) Tonyk válasza arty (#1156) üzenetére


Tonyk
veterán

Van valami eszközöd a hálózaton, ami esetleg képes smb-t kezelni, lehet az ébreszti fel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1160) FNZ válasza Tonyk (#1158) üzenetére


FNZ
őstag

ok köszi, lecserélem

ide írtam először, de után beugrott, hogy a másik topikban azt írtad, hogy az jobban pörög, ezért írtam oda is.

[ Szerkesztve ]

(#1161) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valami nem jó, 2-3 napja alig akar tölteni a NAS csak ilyen 2mb/s körül a 6 helyett, feltöltés bezzeg megy fullon
Ha lekorlátozom a feltöltési sebességet akkor javul a helyzet, de úgy sem tökéletes, nem tudom miért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1162) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A nem ffp-s hanem gyári csomagkezelőből telepített transmission mappája hol van? van log file esetleg?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1163) arty válasza Tonyk (#1159) üzenetére


arty
veterán

éjjel és napközben csak a router-switch-nas mennek, minden más kikapcsolva
(tévék/pécék/konzolok áramtalanítva, telefonok wifi off/repülőmódban, tablet áramtalanítva - más meg nincs)
most pl el van aludva, miközben mennek pécék, teló is, reggel meg még ébren volt :( totál érthetetlen.

0-ról hogy célszerű ujrahuzni? a gyári fw-t lőjem alaphelyzetbe, az törli az ffp-t, mindent?
vagy ffpsítés után ez már nem ilyen egyszerű?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1164) Tonyk válasza arty (#1163) üzenetére


Tonyk
veterán

távolítsd el az ffp-t, reset

Az ffp véletlen nemid ide loggol vagy nincs valami log beállítva erre a drivera?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1165) arty válasza Tonyk (#1164) üzenetére


arty
veterán

ah, logikus is a gyári csomagkezelővel leszedetni :) köszönöm!

nem logol ide semmi, a disk2-n csak egy filmek könyvtár van.... de adtál egy ötletet:

root@Centrum:/i-data/md1# ls -al
total 24
drwxrwxrwx 5 root root 4096 Mar 28 11:49 .
drwxrwxrwx 4 root root 0 Jul 29 2013 ..
drwxrwxrwx 3 root root 4096 Mar 26 19:09 .media
drwxrwxrwx 3 root root 4096 Mar 26 19:09 .system
-rw------- 1 root root 7168 May 15 23:17 aquota.user
drwxrwsrwx 3 admin root 4096 Apr 22 20:28 data2
root@Centrum:/i-data/md1#

semmit nem módosítottam az égadta világon tegnap este ezen a meghajtón, a zyxel fw meg mégis módosított ezon a fájlon :(

(többi fájl módosítási dátuma "régi")

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1166) Tonyk válasza arty (#1165) üzenetére


Tonyk
veterán

kvóta van beállítva a kötetre valakinek?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1167) arty válasza Tonyk (#1166) üzenetére


arty
veterán

egy juzerem van, az admin ... neki meg nincs kvótája :(

Quota (per volume)

Volume Name Quota (per volume)
disk1 ( 2.69 TB ) 0 MB (0 means unlimited)
disk2 ( 2.69 TB ) 0 MB (0 means unlimited)

szal nincs :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1168) Tonyk válasza arty (#1167) üzenetére


Tonyk
veterán

próbálj meg egy: quotaoff -f /i-data/mdX
(X=a drivenak megfelelő 0 vagy 1)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1169) Tonyk válasza Tonyk (#1168) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, elotte esetleg egy : quotacheck -uvg /i-data/mdX

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1170) arty válasza Tonyk (#1169) üzenetére


arty
veterán

köszi, lefuttattam őket:

Using username "root".
root@192.168.1.199's password:
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA325v2 Centrum, firmware V4.71(AALS.0) ==
root@Centrum:~# quotacheck -uvg /i-data/md1
quotacheck: Your kernel probably supports journaled quota but you are not using it. Consider switching to journaled quota to avoid running quotacheck after an unclean shutdown.
quotacheck: Quota for users is enabled on mountpoint /i-data/e3f29d2d so quotacheck might damage the file.
Please turn quotas off or use -f to force checking.
root@Centrum:~# quotaoff -f /i-data/md1
root@Centrum:~# quotacheck -uvg /i-data/md1
quotacheck: Your kernel probably supports journaled quota but you are not using it. Consider switching to journaled quota to avoid running quotacheck after an unclean shutdown.
quotacheck: Scanning /dev/md1 [/i-data/e3f29d2d] done
quotacheck: Old group file not found. Usage will not be substracted.
quotacheck: Checked 72 directories and 2063 files
root@Centrum:~#

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1171) Tonyk válasza arty (#1170) üzenetére


Tonyk
veterán

csak volt valami quota

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1172) arty válasza Tonyk (#1171) üzenetére


arty
veterán

én nem kapcsoltam be a gui-n, szal ha van, akkor az valami bug a zyxel linuxában :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1173) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Állítgatom be a dolgokat a NAS-on, felmerült pár kérdés:
SSH megy már, megpróbáltam letiltani a Telnet-et, de a

/ffp/start/telnetd.sh stop

parancsra, Permission denied választ kapok.

2 db WD RED van a NAS-ban, PC-n kikapcsoltam a park funkciót a wdidle3 progival (300 másodpercen volt gyárilag), admin felületen érdemes a 15 perces merevlemez kikapcsolást átállítani a NAS-on? Ez egyébként ugyanaz a funkció amit a vinyó firmware csinál (park)?

putty-ban az mc kereteinek vonalai helyett miért látszódnak q karakterek?
,
Ha parancssorban létrehozok egy könyvtárat, utána miért nem enged win alatt másolni ide? Ha win alatt csinálom a könyvtárat, akkor simán megy...

(#1174) enginev3.0 válasza Pampipapi (#1173) üzenetére


enginev3.0
félisten

Roottal léptél be?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1175) Pampipapi válasza enginev3.0 (#1174) üzenetére


Pampipapi
tag

igen, roottal

(#1176) arty válasza arty (#1172) üzenetére


arty
veterán

tuti nem a quota volt, a tegnapi letiltása óta nem frissül az a bizonyos file, a lemez mégse aludt ma reggelre virradóra :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1177) Tonyk válasza Pampipapi (#1173) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért permission denied, mert nem futtatható, azaz már ki van kapcsolva, hogy elinduljon a nas indulásakor.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1178) Tonyk válasza arty (#1176) üzenetére


Tonyk
veterán

Tényleg olyan lényeges az a 2W differencia? Többet ártasz a ki-be kapcsolgatással, mintha folyamatosan menne.

szerk: bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1179) arty válasza Pampipapi (#1173) üzenetére


arty
veterán

putty vs. mc keret:

ez a karakterkészlet oldja meg.

-----

(#1178) Tonyk - ha rendese aludna a hdd, akkor nem lenne ki-be kapcsolgatás ;) egyébként pedig a zaj jelentősen növekszik a második hdd működésekor, valahogy összerezonálnak, viszonylag hangos búgást hallani :(

(NEM a hdd hangos, csak együtt a másikkal hangosak, ebben a nas-ban! előtte pécében hangtalan volt mindkettő.)

próbából leszedem a gyári smart packaget....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1180) Pampipapi válasza Tonyk (#1177) üzenetére


Pampipapi
tag

Köszi mindenkinek!

(#1181) Tonyk válasza arty (#1179) üzenetére


Tonyk
veterán

"ha rendese aludna a hdd, akkor nem lenne ki-be kapcsolgatás"

:F

Ha az alvásra vs kikapcsolásra gondolsz, az egykutya. Az alvás motornak olyan, mintha ki-be kapcsolnád.

szerk.: Ha pedig rezonál, szedd szét, igazgasd meg a keretet rögzítő csavarokat. Utána nem fog. Sajnos "típus hiba", normális összepakolás után eltűnik a rezonálás.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1182) arty válasza Tonyk (#1181) üzenetére


arty
veterán

Úgy értem, ha 3-4 naponta ébredne fel egyszer, ahelyett, hogy 72-80 órát megy folyamatosan, nekem (és szerintem a hddnek is) jobb.

Egyszer már szétkaptam, bár szerintem sokat nem lehet rajta igazgatni :( De persze megnézem :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1183) Pampipapi


Pampipapi
tag

Hali!

NSA325 V2-vel az lenne a gondom, hogy ha pl. a video nevű megosztást átállítom nyilvánosról privátra, akkor win alatt hiába adom meg a hozzá tartozó user nevet és jelszót, akkor sem tudok belenézni a mappába. Ha nyilvánosban van, akkor megy minden (másolás, törlés, .. ).

(#1184) arty válasza arty (#1182) üzenetére


arty
veterán

nem akarom elkiabálni, de a S.M.A.R.T. letiltása óta akár mikor nézem a nas-t, alszik a hdd2 :)
bíztató...

így viszont, ha ébren van, kézzel kell majd futtatgatni a hdsentinel-t ... ha nem felejtem el ... :)

---

(#1183) Pampipapi: admin user se tud belelépni?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1185) Pampipapi válasza arty (#1184) üzenetére


Pampipapi
tag

admin és user sem.
De közben kiderült, hogy Win XP és android alatt nem működik, WIN 7 alatt megy rendesen.
Ez a samba-ra vonatkozik, mert FTP-vel minden ok....

(#1186) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziaztok. az lenne a kérdésem hogy van egy dlink dl604es ruterem amit nem tudok felfrissiteni upgradelni hogy
a no ipt is lássa. nem találtam normális fwt ami felmenne a routerre. tudtok linkelni egy normálisat?

(#1187) Tonyk válasza bb.bocs (#1186) üzenetére


Tonyk
veterán

és ezt milyen apropóból kérdezed egy zyxel nas topicban?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1188) emzeperix


emzeperix
tag

Sziasztok

Ha tudnátok segíteni...

A problémám annyi, hogy Windows7 alatt Total Commander-ben látom a NAS-t, Win10 alatt pedig nem, illetve csak egy mobiltelefon ikonnal, de csatlakozik nem tudok rá.

A hálózat mindkét esetben ugyanaz.

Mi lehet a gond?

(#1189) Pampipapi


Pampipapi
tag

Még lenne egy kérdésem;
Az miért van, hogy ha elindítok egy másolást vagy áthelyezést NAS-on belül egy PC-ről, pl. total commanderrel, vagy bármi mással (samba), akkor hálózaton keresztül megy? Ha lassú WIFI-vel kapcsolódok, akkor sokszorosa a másolási idő...
Ha putty-ban mc-vel csinálom, akkor rendben megy pillanatok alatt.

(#1190) enginev3.0 válasza Pampipapi (#1189) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hat mert az egyik hálózaton, keresztül történik a másik meg helyi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1191) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok
nem tudok puttyal csatlakozni miért?
a leirásban szereplő port alaán csinálom, meg a saját ipm alapján és network error,connection refused...

másik ez butább kérdés.
olyat nem lehet hogy egé billentyüzetet nason keresztül érzékeljen a számítógép és tudjam haasználni?

3adik kérdés, nem értek hozzá, weboldalt hogy lehet hova kell itt tenni hogy tudjam használni, és hogy melyik programmal kell... foggggggalmam sincs :D

és ami fogtos kérdés, hogy kell beállítani azt hogy kintről is lásssák a nast( tudom ddns meg no ip kell ozzá)

[ Szerkesztve ]

(#1192) enginev3.0 válasza bb.bocs (#1191) üzenetére


enginev3.0
félisten

NAS ip-t írtad be? Telnetet engedélyezted a webes felületen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1193) bb.bocs válasza enginev3.0 (#1192) üzenetére


bb.bocs
őstag

azt hol kell az admin felületen belül?

ja és mééég 1 kérdés, metrotransmissiont a win8 alatt hogy kell beállítani, mert nem csatlakozik Ű:(

na de szépen sorban

[ Szerkesztve ]

(#1194) Pampipapi válasza enginev3.0 (#1190) üzenetére


Pampipapi
tag

Korábban NAS helyett egy Asus routert használtam USB-s vinyóval, annál ha Total commanderrel másoltam/mozgattam vinyón belül, akkor nem a hálózaton keresztül ment a forgalom. Mozgatásnál érezni nagyon, mert ha nem hálózaton megy körbe, akkor kb. 1 másodperc, ha meg hálózaton, akkor annyi idő kb. mint ha PC-NAS másolást csinálnék.

(#1195) bb.bocs


bb.bocs
őstag

tvheadend et használ valaki? hogy lehetne megcsinálni, pontosan mire jó? dvb-t adást + smart cardot szeretnék streamelni ha lehetséges lenne :) valaki?

(#1196) enginev3.0 válasza bb.bocs (#1193) üzenetére


enginev3.0
félisten

Adminisztráció, hálózat, telnet szolgáltatás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1197) bb.bocs válasza enginev3.0 (#1196) üzenetére


bb.bocs
őstag

nsa 310esem van: D csak arra nem találtam topicot :) gondolom máshogy van mert nekem ebben a típusban ott nincs olyan

(#1198) enginev3.0 válasza bb.bocs (#1197) üzenetére


enginev3.0
félisten

http://logout.hu/cikk/nsa-310_es_az_ffp/bevezetes_a_pendrive_torlese.html

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1199) bb.bocs válasza enginev3.0 (#1198) üzenetére


bb.bocs
őstag

oh, és lehet ltátam? égis miért ie irtam xD KÖSZI :) SZIASZTOK

(#1200) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kéni tőletek mert teljesen analfabéta vagyok a nas beállításában.
A kérdésem az lenne,hogy miként lehetne azt beállítani,hogy amikor bekapcsolom a laptopom és elindul a nas startel utility akkor ne kelljen mindig végig zongoráznom a csatlakozást? Network Drive- OK- majd kiválasztani Shared Folder -mappa amit látni szeretnék-meghajtó jele.

A másik kérdésem az lenne,hogy tabletről megoldható a torrent indítása? Arra gondolok,hogy van ugye a transmission app ezt feltelepítettem a tabletre. Megnézek egy torrent oldalt és ami szimpatikus azt el tudom indítani erről? Mármint,hogy a nas-ra letöltse? Próbálgattam de a elveszek a beállításnál. De az is lehet,hogy nem is lehetséges.
Account name, host,port....stb. Ezekhez kér beállítást de nem tudom mit kell ide írni?

Tudnátok segíteni?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.