Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) sedo válasza -ZeeZee- (#2100) üzenetére


sedo
tag

Valójában nem is akadtál el, szerintem rendben van ez így. Az admin felületen a Network/Telnet Service pontban tudnád bekapcsolni a telnetet, akkor menne az is, de ha már aktív az SSH, akkor folytathatod ott a konfigolást.

(#2102) -ZeeZee- válasza sedo (#2101) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, valóban ez volt a gond. Engedélyeztem, most már be tudok lépni. Akkor folytatom. :D

Még 1 kérdés: a programok között van SSH, ezt kell telepíteni?

Name SSH
Size 902.12 KB
Needed Space 2.07 MB
Version 6.7zypkg001
Source Internet
Description SSH (Secure Shell) access lets you use line commands with a cryptographic network protocol to configure the NSA.

(#2103) Anonymus23 válasza -ZeeZee- (#2100) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak megkérdezem, bár már látom fut az FFP.
Nem azért nem találod az FFP-t, mert nem görgetted lejjebb a Programcsomag listát?

;) - The Power of the Light Side

(#2104) sedo válasza -ZeeZee- (#2102) üzenetére


sedo
tag

Mint látod, az FFP tartalmaz SSH accesst, így nem szükséges emiatt külön feltenned a listából. :)

(#2105) sedo


sedo
tag

Mennyire számít normálisnak, az alábbi képeken látható jelenség? :)

Le kellett mentenem pár dolgot egy gépről, és feltűnően sok tárhely fogyott, akkor vettem ezt észre.

Értem, hogy valamilyen szinten ez a fájlrendszer adottsága, de azért ez elég drasztikus különbség. A nagyobb méretű fájlokat tartalmazó mappáknál még hagyján, persze ott is bukik az ember pár száz megát, de azért ez...

Ki van kapcsolva a Twonky, minidlna fut, de ezek a mappák nincsenek megosztva, így a képeknél a fájlok számának növekedését sem pontosan értem.

[ Szerkesztve ]

(#2106) -ZeeZee- válasza Anonymus23 (#2103) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Megnéztem, biztos, ami biztos alapon, de nem láttam lejjebb sem. Ki kellett húznom a netet, majd újraindítottam, akkor már láttam, hogy feltelepült.

#2104 sedo Köszönöm, értem.

(#2107) sedo válasza sedo (#2105) üzenetére


sedo
tag

Időközben nagyjából rájöttem.

A képeknél a fájlok és mappák száma azért tért el, mert jogosultság gondok voltak a forrás vinyón, ahonnan másoltam, így nem számolta bele a teljes tartalmat az adatokba...

A Docs mappában pedig volt egy almappa, amiben rengeteg apró fájl volt (honlapok...), .zip-be csomagolva már csak 5 gigát foglal a 2,5 GB valós tartalom, nem 18-at...

Viszont ettől függetlenül is durva, hogy mennyire rosszul gazdálkodik ez a rendszer a hellyel.

(#2108) arty válasza akika1111 (#2091) üzenetére


arty
veterán

nem tudom mit állítgattál eddig... de:
alapból vannak megosztások a nason - pécéről látod őket pl?

ha igen, az androidos kütyün kodi van installálva? (médialejátszó)
utána ott pl videoforrásnak megadod, hogy SMB SHARE (vagy minek nevezik ott), betallózod a nas megosztását, esetleg juzernevet és jelszót adsz meg és kész.

https://www.youtube.com/watch?v=dTBspxh7CgI

---

(#2092) Tonyk - jah, gondolom mennek az mjpeg avik, a 3gp, az összes féle mp4, mpeg, ts, a killah sample és társai, a flac hangu filmek, az .ass feliratosok, stb stb stb.

kérlek ... csak ezt ne :) én is dlna-zok is :)
de persze, ha valakinek PONT olyan/ugy konfigolt dlna szervere van mint neked, ugyanolyan a tévéje is, ill. pont azokat a tartalmakat is nézi, mint te, akkor nyilván annak se lesz semmi gondja ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2109) Tonyk válasza arty (#2108) üzenetére


Tonyk
veterán

Na, te is dlna-zol? Az előbb még nyomorogás volt a dlna. ;)
Én nem állítottam , hogy tökéletes és szúthatok ide akárhány smiley-t is....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2110) arty válasza Tonyk (#2109) üzenetére


arty
veterán

ahogy mondtam: dlna = nyomorgás a kényszerhelyzet miatt (tévén nincs alternatíva...)
egy androidos tévével/lejátszóval nincs ez a kényszer, ergo dlnazni nettó hülyeség :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2111) shteer válasza arty (#2110) üzenetére


shteer
titán

Csak annyira, mint +1 eszközt venni emiatt.
Ha nem tetszik, nem használod - de oltani mi értelme van azt, akinek 100%-osan kiszolgálja az igényeit?

..szerintem jónak tűnik

(#2112) Tonyk válasza arty (#2110) üzenetére


Tonyk
veterán

Én csak azt nem értem, hogy egyik hozzászólásban azt írod, hogy ez a dlna mekkora nyomor, a másikban meg hogy neked ne magyarázzak, mert dlna-zol. Nem találod ez ellentmondásosnak?
És abban is biztos vagyok, hogy egy androidos kütyü az égvilágon "mindent lejátszik", amit csak beletolsz. Ahamm. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem nem jobb, mert az, de nem arról volt szó, hogy a világ összes idióta formátumát/konténerét le kell tudni játszani ahhoz, hogy egy nyomorult torrentékából kikölcsönzött mkv-t le tudjak játszani,
De tényleg hagyjuk mert ennek az egymásra tronfolgatásnak semmi értelme sincs. Használd az ami jó neked. Nekem egyenlőre 100%-osan megfelel a dlna.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2113) M_AND_Ms válasza shteer (#2111) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A véleménynyilvánítás nem egyenlő az "oltással". Szerintem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2114) arty válasza Tonyk (#2112) üzenetére


arty
veterán

Ahoz, hogy legyen róla véleményem, hogy meggyűlöljem ;), nos ahoz használni kell valamit.
Nem látom az ellentmondást. Egyébként azért használom, mert a kölöknek "gyorsban" 1-1 mesére jó, de minden másra ott a htpc-t.

Jött a srác egy androidos kütyüvel és kérdezte, hogyan mozizzon - miért ne írhatnám le, hogy NE dlnazzon, ha nincs rákényszerülve? Szerinted, ha van SMB, érdemes dlnazni? (pláne, hogy a megosztás alapból ottvan a zyxelen, míg a minidlna-val foglalkoznia kell, ez egy kezdőnek eleve nehéz)
A Kodit pedig egy megosztásra uszítani detto pofonegyszerű.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2115) shteer válasza M_AND_Ms (#2113) üzenetére


shteer
titán

"Dlnazni netto hulyeseg"
Ez inkabb velemenynyilvanitas?

..szerintem jónak tűnik

(#2116) arty válasza shteer (#2115) üzenetére


arty
veterán

Nem, igazad van, ez tény :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2117) shteer válasza arty (#2116) üzenetére


shteer
titán

igazad van. veszek is valami csodalejátszót soktízezerért.

..szerintem jónak tűnik

(#2118) arty válasza shteer (#2117) üzenetére


arty
veterán

szóba nem került a vétel - idejött valaki, akinek már VAN egy lejátszója és dlnaval akart szenvedni...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2119) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Minap vettem egy 325 v2-t, minden éjjel úgy pörgeti a vinyót mintha állandóan töredezettségmentesítene vagy nem tudom... mi lehet ez és hogy tudom elcsöndesíteni? A ventillátorát is cserélni fogom ahogy hallom, de ez a vinnyó kerregtetés már most az agyamra megy. :DDD

https://geekpulse.hu

(#2120) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

Eddig minden rendben volt a 325v2-vel.
Most feltettem a win10-et és egyszerűen nem érem el a NAS webes felületét IP cím alapján.
Már feltettem a CD-n mellékelt programot, hogy hátha, de semmi.

Transmissiont elérem, működik is.

Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2121) OrLiX válasza OrLiX (#2120) üzenetére


OrLiX
tag

Megoldódott.
Újra kellett indítani a NAS-t.
:W

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2122) solti válasza OrLiX (#2121) üzenetére


solti
senior tag

amikor telefonról appal használod, az tud ilyet okozni. Mióta nem csinálom, azóta stabil a webes frontend is.

(#2123) sundokan


sundokan
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Már egy ideje nem tudom elérni az NSA325v2 web felületét. A Utility-ből is "nem léerhető" oldalra dob. 1 beep-es resetet próbáltam, at admin és az IP -a leírás szerint - alapállapotba került, de ugyanúgy elérhetetlen a webes felület. Még nyáron, mikor megvettem a 4.8 fw-t felraktam, sokáig ment is szépen, de egyszer csak eltünt. Gépről intézőből, TC-vel is elérem, Smart TV is látja, játszik is szépen, de jó lenne végre használni a többi funkcióit is. Valójában a torrent download egyetlen videót húzott le, semmi más nem ment azóta se. Neki akartam végre ülni az itteni Tutorial-ok szerint a szükséges app-ok feltöltésének, amivel használni is tudnám a cuccot.
Nagyon nem törölném a HDD-t, ha csak 1 mód van rá. MEgoldható szerintetek?

Előre is köszönet minden építő ötletért,

(#2124) lorcsi válasza sundokan (#2123) üzenetére


lorcsi
veterán

tuti jól írtad be a jelszót a webes felületen ?

nekem volt már oylan, hogy egy karaktert elütöttem -rosszul jegyeztem meg :((

(#2125) OrLiX válasza sundokan (#2123) üzenetére


OrLiX
tag

SSH-n be tudsz lépni?
Ha igen, akkor lépj be és add ki a reboot parancsot.

Hasonló problémám volt reggel.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2126) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Hétvégén teljes üzemre állítottam (volna) a gépsárkányt, de sajnos rossz szájízem van. A hanggal van nem kicsi problémám. Amikor bekapcsolom, akkor még elviselhető, de 10mp múlva annyira rezonál, hogy 2 helyiséggel odébb is hallom. Visszaolvastam, nekiálltam szétszedni. Először kiszedtem az üres rack-et (egyelőre csak 1 HDD van benne). Eredmény: nincs változás. Kiszedtem a másik HDD-t is, eredmény: halk, mint a kisangyal (na de ezt mégis hogyan...) HDD vissza, ventilátor leköt. Rezeg az egész, nem melegszik (nincs ami futna rajta egyelőre, csak teszt). A hang rettenetes. Próbáltam a keretet egy kicsit kiékelni, de nem sok eredményt hozott. Hiába cserélem ki a ventilátor valószínűleg a hang akkor is zavaró lesz. A HDD egy Toshiba DT01ACA200. Szerintem a 7200-es fordulatot nem bírja a ház... :(

(#2127) M_AND_Ms válasza -ZeeZee- (#2126) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Valószínű a vinyód pont egy olyan frekvencián rezeg,amit a ház kiválóan átvesz és erősít. Az enyém a ventilátor csere után csendben van (kivéve, amikor nekiáll teljes gőzzel letölteni torrenten keresztül, mert akkor a vinyó reszelése irdatlan zajt csap - igaz ebbe már bejátszik, hogy maga a bútor is ráerősít, amin áll)
De ne aggódj, a céges marha drága gyári Dell asztali gépem is szépen rárezonál a benne lévő vinyóra - mondjuk, amikor rácsapok a tetejére elhallgat aznapra.

Próbáld megtalálni mi rezeg be, akár úgy hogy teljesen leszedett burkolattal hallgatod!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2128) -ZeeZee- válasza M_AND_Ms (#2127) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Úgy próbáltam, a csavarokat meghúzogattam, de sajnos így is rezgett. Asszony ki akar vágni vele, mert nagyon hangos... :O

(#2129) shteer válasza -ZeeZee- (#2128) üzenetére


shteer
titán

HDD csere Red-re megoldja

..szerintem jónak tűnik

(#2130) -ZeeZee- válasza shteer (#2129) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ez kisebb fordulatú? Vagy mi a különbség?

(#2131) M_AND_Ms válasza -ZeeZee- (#2130) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Direkt nas-ba való!

Megnéztem a gyári adatok szerint....
Toshiba DT01ACA200 - Idle: 27 dB, Seek: 28 dB
WD RED WD20EFRX - Idle: 23 dB, Seek: 24 dB

Tudni kell, hogy a +3 Db, az kétszeres teljesítményt jelent, tehát több, mint kétszer halkabb a WD RED, mint a te Toshibád. Persze, nem biztos, hogy zajszint és a rezgés között szoros az összefüggés

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2132) Anonymus23 válasza M_AND_Ms (#2131) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem ott inkább a fordulatszám lesz ami más. Régebben a 7200-as 500 GB-os HDD-vel is sokkal nagyobb hangja volt. A RED-el meg hallani sem lehet.

;) - The Power of the Light Side

(#2133) spiky03


spiky03
veterán

Nekem is egy 2 T-s WD RED van benne, annak akkor van kereplő hangja, ha épp jön a töltés lefelé.

Ezzel lehet amúgy csinálni valamit?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2134) Anonymus23 válasza spiky03 (#2133) üzenetére


Anonymus23
veterán

Érdekes nekem akkor sincs, igaz nem nagy a sebesség, max 7 MB/sec.

;) - The Power of the Light Side

(#2135) Konyika válasza -ZeeZee- (#2126) üzenetére


Konyika
senior tag

Két 1 TB-os WD Greent használok. Alapban csendes csak ha nagy sebességgel töltök le (10+ MB) akkor kerreg egy kicsit. :)

(#2136) -ZeeZee- válasza Konyika (#2135) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Én nem hallok semmit. biztos, hogy be van kapcsolva...? :DD

(#2137) spiky03 válasza Anonymus23 (#2134) üzenetére


spiky03
veterán

Érdekes.
Nekem már 4 megánál is van...
Lehet szét kellene szednem és meghúzni minden csavart. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2138) Konyika válasza -ZeeZee- (#2136) üzenetére


Konyika
senior tag

Tuti :)

Azért mutattam előröl is, hogy két merevlemezt használok, meg hátulról is, hogy a ventilátor forog.

[ Szerkesztve ]

(#2139) Konyika válasza -ZeeZee- (#2126) üzenetére


Konyika
senior tag

Jut eszembe!

Ugye nem felejtetted ki a gumi rezgéscsillapítókat a merevlemez rögzítésénél?

(#2140) Shokkolo válasza Konyika (#2135) üzenetére


Shokkolo
addikt

Használjatok WD Enterprise -t ;]
Idle-ben kb hangtalan, filmezésnél dettó... egyedül ha ölöm a virágboltos vásárlással, akkor hallom h. dolgozik.
Konkrétan 3m -re tőle alszok :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2141) -ZeeZee- válasza Konyika (#2139) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem nagyon tudtam kifelejteni, mert a keretben volt beleapplikálva. Lehet, tényleg hdd csere lesz...

(#2142) _Smooth válasza _Smooth (#2082) üzenetére


_Smooth
senior tag

#1-est sikerült orvosolnom.
#2-esben segítsetek, kérlek!
MySQL elvileg jól van beállítva... ha belépek a web GUIn, akkor látok minden adatot.
De nem viszi át a "megnézett" állapotot.
A NAS újratelepítése előtt ugyanígy csináltam meg és akkor remekül működött. Most mégis mi mehetett félre?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2143) krealon


krealon
veterán

A NSA325v2-nel a zorges forrasa, hogy a hdd fiokok lazan allnak a helyukon.
Egy kicsi papirdarabbal kiekelve a fiokot a felso reszenel ugy, hogy eppen megszoruljon, megszunik az idegesito zummoges. (Persze csak annyi papirt hasznaljunk, hogy azert a fiok a helyere tudjon pattanni.)

Ettol kezdve csak a HDD fej mozgasanak a hangja es a ventilator levego surrogasa hallatszik, de az is csak kozelrol.
Itt a forumon olvastam a tippet, de nem sikerult az eredeti otletet ado hozzaszolasra ratalalni.

(#2144) firewolf


firewolf
tag

Üdv!

Létezik ehhez a NAS-hos valamilyen gyári szinkronprogram? Vagy külön kell valamit keresnem, ami adott könyvtárakat szinkronizál a gépemmel? Mit ajánlotok?

(#2145) Anonymus23 válasza firewolf (#2144) üzenetére


Anonymus23
veterán

Cobian backup

;) - The Power of the Light Side

(#2146) M_AND_Ms válasza krealon (#2143) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, ezt a modot én is megtettem, de nem papírral, hanem a barkácsboltokban (és néha Lidlben, Aldiban) kapható, öntapadós bútoralátétfilc egy kis darabjával, amit a keret felső oldalára ragasztottam úgy, hogy megtámassza a becsúszó fiókot.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2147) -ZeeZee- válasza M_AND_Ms (#2146) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

És hozott eredményt? Mert akkor kipróbálnám én is. Nem szeretnék hdd cserélni (csóró lettem karácsony környékén)...

(#2148) M_AND_Ms válasza -ZeeZee- (#2147) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem tudom, ezt ugyanis rögtön megcsináltam az első üzembe helyezés előtt, mert feltűnt, hogy lötyög a fiók a keretben, de annyira filléres és pár perces modról van szó, hogy már csak a munkaélvezet kedvéért érdemes megcsinálni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2149) NTonee


NTonee
veterán

Sziasztok!
Beleakadtam egy problémába. Beleraktam egy 3TB WD RED HDD-t, és egy usb3-ra kötött másik HDD-ről szeretnék mindent áthúzni rá. Megnyomtam a másolás gombot az előlapon, el is indult rendesen, azonban egy idő után piros lett a led és leállt a másolás. A napló azt írja, hogy egy fájl másolásánál akadt meg a dolog, ezt értem, de hogyan tudom folytatni a műveletet a fájl kihagyásával? Vagy hol tudom megadni, hogy ignorálja a nem másolható fájlokat?
Még csak most ismerkedek az eszközzel, ma érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#2150) Anonymus23 válasza NTonee (#2149) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem sehogy.
Jobban jársz ha felrakod az FFP-t, és MC-vel átmásolod.

Vagy van egy ötletem, ami még jobb, bár ennek előfeltétele, hogy amiről akarod másolni, azt tudd számítógéppel olvasni (pl ha az NTFS): akkor még jobban jársz, ha hálózaton tolod rá a NAS-ban lévő vinyóra az anyagot, mert akkor másol a leggyorsabban, már persze ha gigabites a hálózat. (értelemszerűen a forrás vinyó a szgépbe legyen bedugva :) )

A copy/sync gomb nem tud ilyen funkciókat ami neked kellene.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.