Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) arty válasza -ZeeZee- (#2549) üzenetére


arty
veterán

megteszi automatikusan

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2552) jackal79 válasza Tonyk (#2550) üzenetére


jackal79
aktív tag

Este megpróbálom, remélem működni fog!
Köszi!

(#2553) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Valakinek sikerült már megoldani az OneDrive szinkronizálást?

(#2554) R a y


R a y
senior tag

Van arra valami ötletetek, hogy miért van az hogy megy 1-2 napot a nas, és utána az admin felület elérhetetlen???? De a torrentek seedelése megy tovább mert a transmissiont elérem, a megosztott mappákat is elérem, másolni is tudok rá!

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2555) Tonyk válasza R a y (#2554) üzenetére


Tonyk
veterán

twonky megy?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2556) R a y válasza Tonyk (#2555) üzenetére


R a y
senior tag

Igen eddig ment, de már lelőttem hogy ne fusson.
Most állítottam be az ffpt is. Viszont lenne egy másik kérdésem, eddig az alap TM ment, amit a webadminból engedélyeztem. Viszont lehet, hogy az ffp-vel úgymond frissíteni a meglévő TM-et, hogy megmaradjanak a beállításai?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2557) Tonyk válasza R a y (#2556) üzenetére


Tonyk
veterán

kikeresed a settings.json-t elmented, letiltod a gyárit,felrakod az ffp alól a tm-et, kicseréled a settings.json-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2558) R a y válasza Tonyk (#2557) üzenetére


R a y
senior tag

Köszönöm a segítséget.
És esetleg van ötleted arra, hogy miért lehet az hogy időnkét nem érem el a webadmint?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2559) Tonyk válasza R a y (#2558) üzenetére


Tonyk
veterán

Többeknél rendszeresen előjövő probléma. Nekem az elején volt ilyen (3 éve). Két és fél éve ilyen gondom nem volt. (Mondjuk azt nem is értem mi a francot lehet állandóan az admin felületen matatni? :) Ettől persze még nem normális dolog)
Csomó szolgáltatást én a gyári felületen letiltottam, ffp alól megy sok minden. Elképzelhető, hogy ott van valami. Azt tudom, hogy ráhagytam amikor nem volt elérhető az admin felület. Aztán két nap után megjavult és azóta nem jött elő a hiba. De hogy ettől -e vagy a csomag letiltásoktól, passz.
Meg kéne nézni mi az ami fogja, már ha fogja egyáltalán valami a nas-t. Ha jól emlékszem ilyenkor a zyshd szokott letérdelni. (Ezt pedig a python hajtja)
FFP alól: top parancs vagy ps aux

vagy újraindítani a webszolgáltatást: /etc/init.d/httpd.sh restart

Esetleg feltenni a Mijzelf féle MetaRepository -t, abban a Firmware Tweaks-et, és ott kikapcsolni egy két pythonos cuccot, ha már nem használsz twonky-t pl.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2560) jackal79


jackal79
aktív tag

Erre vmi ötlet:

Sziasztok! Valakinek sikerült már megoldani az OneDrive szinkronizálást?

(#2561) Tonyk válasza Tonyk (#2559) üzenetére


Tonyk
veterán

Bocsi, a httpd-t így indítsd újra:

LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2562) TRob1 válasza zako (#2493) üzenetére


TRob1
veterán

A csába... Nekem is megjelentek az imént idegen torrentek. :W (A jó büdös k anyját vkinek...)
Azt se tudom hirtelen mihez kezdjek... azon kívül hogy mindet töröltem.

¤ R'n'R ¤

(#2563) Tonyk válasza TRob1 (#2562) üzenetére


Tonyk
veterán

felrakod az ffp-t leállítod a tm-et és a settings.json-ban authentikációt állítasz be neki. De ha már fenn az ffp, akkor inkább az alól tedd fel.

A legegyszerűbb, hogy nem rakod ki a netre. -> vpn-en keresztül éred el vagy kívülről

Esetleg elrakod másik portra kiintről. De ez olyan "kenjük be sárral" megoldás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2564) TRob1 válasza Tonyk (#2563) üzenetére


TRob1
veterán

A sárral bekenést megtettem rögtön. :)

Annyira magas nekem ez a "linuxtéma", hogy mindig mindent keresgélek/guglizgatok ha egy legalapvetőbb dolgot is szeretnék. Ezért inkább legtöbbször nem is szeretném annyira. :B
De ezt most valahogy be kellene lőnöm, nehogy már vki turkáljon itt nekem.

Nincs kedved egy privihez kicsit szájbarágósabban? :B ffp már fenn van (elvileg, mert valahogy feltettem mikor megvettem - asszem :U )

Jó lenne ha kívülről elérném legalább a fotókat, de eddig se bírtam, bárhogy erőlködtem. Tehát nem lesz életbevágó. Ha úgy a tutibiztos hogy ne, akkor ne.

ui: Ha a TM Gui-n belül állítok authentikációt az nem ugyanaz mint a settings.json-ben? :F És ezt a nevet/jelszót mikor és hol fogja kérni? :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2565) Konyika


Konyika
senior tag

Üdv

Csináltam egy kötet törlést, hogy töröljem a merevlemezeket viszont most nem látok semmit az admin felületről!

Mi lehet a baj?? http://prntscr.com/9s625k

http://prntscr.com/9s63zq

[ Szerkesztve ]

(#2566) Tonyk válasza TRob1 (#2564) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha a TM Gui-n belül állítok authentikációt az nem ugyanaz mint a settings.json-ben"

gui-ban nem tudsz auth-ot beállítani ;) azt a settings.json-ban kell engedélyezni először.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2567) arty válasza Konyika (#2565) üzenetére


arty
veterán

belső kötet létrehozása gomb! :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2568) deph válasza arty (#2533) üzenetére


deph
tag

Na megnéztem HDDSentinellel.
Ezt írta ki:
HDD SEntinel

Mi a teendőm? Egyébként újraindítás után pár percig nem piros a led a NAS-on, de utána már bepirosodik...

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2569) TRob1 válasza Tonyk (#2566) üzenetére


TRob1
veterán

Ok.
Ha már nincs privisszájbarágós:
- Hogy állítom le a TM-et, ha nem érem el a webes felületet? Ahogy itt sokszor sokan mások se? "Puttyban" vagyok perpill rootként...

¤ R'n'R ¤

(#2570) Konyika válasza arty (#2567) üzenetére


Konyika
senior tag

Na és azt hol találom?

Mert nincs meg :)

(#2571) Konyika válasza arty (#2567) üzenetére


Konyika
senior tag

Bakker!!!

Köszi! Nem lehetek ennyire fáradt! Már dolgozik is :R

(#2572) Tonyk válasza TRob1 (#2569) üzenetére


Tonyk
veterán

mondjuk újraindítod a nast és amint lehet belépsz és kilövöd.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2573) arty válasza deph (#2568) üzenetére


arty
veterán

én az adatok lementése után átraknám a pécébe, ott hdsentinellel nyomnék rá némi stressztesztet*, akkor talán be-badsectorosodik és le tudod gariztatni esetleg...

(ha nem garis, akkor meg bízz benne, hogy jelölődnek a bad sectorok és nem szaporodnak többé, így azok mostantól nem kerülnek használatba...)

* menü fent: disk - surface test - write test

"Overwrites the disk surface with configurable pattern. Forces the analysis of any weak sectors and verifies any hidden problems and fixes them by reallocation of bad sectors (this is drive regeneration).

Enables better use of the disk as after the test the spare area will be used instead of any problematic sectors.

The test measures transfer time for all blocks to reveal which areas of the surface are slower. As the block is slower, the associated color is darker."

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2574) akika1111


akika1111
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek.

Szeretném telepíteni a Plex-et (vagy az új nevén a KODI-t) a nas-ra.

Van arra mód, hogy ezt ne PUTTY-on keresztül oldjam meg parancs szavakkal, hanem a listába valahogy beletenni, és onnan telepíteni?

Illetve van valahol valakinek leírás ennek menetéről?

Nagyon szépen köszönöm!

:)

[ Szerkesztve ]

(#2575) Tonyk válasza akika1111 (#2574) üzenetére


Tonyk
veterán

putty a megoldás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2576) akika1111 válasza Tonyk (#2575) üzenetére


akika1111
csendes tag

Szia! köszi!

És található valami megoldás arra, hogy hogyan? Hova kell másolni a letöltött fájlt, mit kell beírni, stb?

Köszi!

(#2577) Tonyk válasza akika1111 (#2576) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha a puttyal léptél már be, akkor pontosan látod hova kell beírni. ;)

slacker -UaA mz:plexmediaserver

Kicsillagozod a találatot, feltelepíted.

chmod 777 /ffp/start/plexmediaserver.sh
sh /ffp/start/plexmediaserver.sh

Elkezded a telepítést : install menüpont
majd a 0.9.8.18.290-11b7fdd-arm.spk választod ki.

Elkezdi letölteni a cuccot, vársz türelemmel. Amikor kiírja, hogy Done, nyomsz egy Exit gombot neki. Majd ismét Exit.

Elindítod:
/ffp/start/plexmediaserver.sh start

Lehet böngészőből piszkálgatni, beállítani : http://nas-ip:32400/web

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2578) TRob1 válasza Tonyk (#2572) üzenetére


TRob1
veterán

:)

Köszi az eddigieket. Megvan az authentikáció...

Olyan kérdés lenne még hogy érdemesebb-e feltenni ffp alól az általad korábban linkelt 2.84-es TM-et az alap 2.82 helyett. Nem is csak a verzióra gondolok, hanem úgy eleve. Mik az előnyei, illetve egy ilyen amatőrnek mint én, mik a hátrányai? :)

Illetve az alább is linkelt plex feltételéről: Gondolom ha netán nem jön be vagy lassú, az eltávolítás is hasonlóan "egyszerű". :D (Leállítom majd kiadom a parancsot amit mindjárt írsz? :U )

¤ R'n'R ¤

(#2579) Tonyk válasza TRob1 (#2578) üzenetére


Tonyk
veterán

"Olyan kérdés lenne még hogy érdemesebb-e feltenni ffp alól az általad korábban linkelt 2.84-es TM-et az alap 2.82 helyett."

Nézd meg a changelogot és döntsd el van-e fontos számodra belőle. (2.83-ba elég sok javítás került)

"Leállítom majd kiadom a parancsot amit mindjárt írsz? "

Aranyos... A fentiek alapján próbáld kitalálni, hogy lehet eltávolítani! Egyszerű! :K/

Szerk: még a végén én leszek a bunkó...

/ffp/start/plexmediaserver.sh stop
sh /ffp/start/plexmediaserver.sh

-> Uninstall

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2580) deph válasza arty (#2573) üzenetére


deph
tag

Sentinel ezt írja ki: "A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra."

Azonban az ön-teszt nem fut le, azt írja ki "Sikertelen olvasó egység hibája miatt"
Most akkor mi van?

Ráadásul RAW formátumú a fájlrendszer. Win10 nem tud vele mit kezdeni...

[ Szerkesztve ]

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2581) TRob1 válasza Tonyk (#2579) üzenetére


TRob1
veterán

Hehe, köszi (Eszembe sem jutott hogy bunkó lennél :D )

A TM verzáknál félreérthető voltam, akkor inkább így kérdezem (mert a changelogot már ezer éve olvastam): Ha a gyári 2.82 csomag helyett ffp alól teszem fel pl. ugyanazt a 2.82-es verziót, lesz-e valami számomra érezhető különbség? Akár negatív akár pozitív. (Mittomén pl. kevesebb memófogyasztás, körülményesebb beállítás egy hozzánemértőnek, vagy akármi...)

¤ R'n'R ¤

(#2582) Tonyk válasza TRob1 (#2581) üzenetére


Tonyk
veterán

"körülményesebb beállítás egy hozzánemértőnek"

pár dolgot kell kézzel átírni, de cserébe biztonságosabb lesz a TM a hibajavításoknak köszönhetően és az engedélyezhető authentikációnak köszönhetően

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2583) gonorrea válasza Tonyk (#2582) üzenetére


gonorrea
senior tag

én azét ezzel az ffp tm el voltam jó pár órát, bár ez inkább a hozzá nem értésem mitt. Laikusoknak nem olyan egyszerű ez...

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2584) Madoc


Madoc
veterán

Sziasztok! Ha ffp-ből feltettem anno a TM-et,itteni instrukciók alapján.Azt hogy tudom frissíteni a legujabb-ra? Leírná valaki?! Előre is köszönöm! :R

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2585) gereedigital


gereedigital
csendes tag

Sziasztok.

Szintén segítséget szeretnék kérni.
Adott egy nsa325v2 nas. Minden remekül működik, de elakadtam. Sikeresen telepítettem ffp alól a minidlna-t- mc-t és most szeretném a transmissiont is. Programcsomagoknál letöröltem. Nsa mappába bemásoltm a transmission-2.84-amr-0.txz filet. funpkg -i vel települt is. de nem érem el ip:9091 en.. Lehet, hogy nem települt? Nem túl nagy a linux tudásom. A fórumot már végibogarásztam de sok minden még nem tiszta.

Előre is köszönöm a segítséget....

(#2586) TRob1 válasza gonorrea (#2583) üzenetére


TRob1
veterán

Na pont ezért lehet hogy inkább neki sem állok. :B

¤ R'n'R ¤

(#2587) Tonyk válasza gereedigital (#2585) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehet, hogy nem települt, mert mondjuk a hibaüzenetet (ha volt) nem olvastad el. Szóval próbáld meg még egyszer telepíteni és az üzeneteket elolvasni.

Vagy azért nem éred el, mert nem konfiguráltad:

1. Hozz létre egy tm nevű könyvtárat az /ffp alatt : mkdir /ffp/tm

2.Konfiguráld:
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/torrent/ -t -u név -v jelszó -a *.*.*.*

-w után annak a könyvtárnak az elérési útja megy, ahová akarod, hogy a tm töltsön
-u után egy usernév kell amivel majd hozzáférsz a tm-hez
-v után pedig egy jelszó
-a után, ahonnét el akarod érni majd a tm-et. Pl a teljes belső hálóból: 192.168.0.*. Vesszővel felsorolhatók ip-címek. Ha távolról akarsz hozzáférni, annak is kell az ip-címe. (192.168.0.*,123.456.789). Ha *.*.*.* -ot írsz, mindenhonnan elérhető lesz.

Indítsd el a fentieket, kiirkál sok mindent, várj 8-10 másodpercet és CTRL+C -vel állítsd le.

3. Keresd meg a /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json fájlt és írd át benne :

"umask": 18, helyett "umask": 0,

Mentsd el.

4. Keresd meg a /ffp/start/transmission.sh fájlt.

Írd át benne a TRANSMISSION_HOME= értéket két helyen is az alábbira:

TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon

valamint a user=nobody -t (egyelőre) root-ra: user=root (későbbiekben célszerű más nevében futtatni a tm-et)

Ha a fentiek megvannak :

Tedd futtathatóvá és indítsd el:

chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
/ffp/start/transmission.sh start

Előfordulhat, hogy nincs meg a /ffp/start/transmission.sh. Ebben az esetben hozd létre az alábbi tartalommal. (nem akartam ide közvetlenül beszúrni)

Ha futtatáskor rinyál a függőségekért (olvasni!), akkor tedd fel a hiányzó függőségeket! Utána indítsd el, ha még mindig rinyál, akkor azokat is tedd fel, és így tovább...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2588) gonorrea válasza Tonyk (#2587) üzenetére


gonorrea
senior tag

Legalább most egy helyen fenn van minden, nekem is sok függőség hiányzott, azokat kell összemazsolázni a hozzászólásokból, azért tartott tovább

TRob1: nyugodtan állj neki, ha nekem ment neked is fog :D

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2589) gereedigital válasza gonorrea (#2588) üzenetére


gereedigital
csendes tag

1000 Köszönet. Este ha a gyerekek elaludtak neki is esek..... Köszönöm szépen Tonyk.

[ Szerkesztve ]

(#2590) Tonyk válasza gonorrea (#2588) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem kell semmi mazsolázni. Írja, hogy mit hiányol. Slackerrel azonnal rakható is fel neki.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2591) arty válasza akika1111 (#2574) üzenetére


arty
veterán

kodi-nak semmi köze a plexhez :) (kodi korábban xbmc volt, a plex meg.... plex :D )

(#2580) deph - nem az ön-tesztet írtam, miért azt nézed?

+lényegtelen a filerendszer egyébként, a hdsentinel ujraírja a teljes felületet szektoronként (remélem az adataid elvesztése részt legalább elolvastad az előző hozzászólásomban ;) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2592) gereedigital válasza Tonyk (#2587) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Szia az /ffp/tm könyvtárat létrehoztam.

transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/torrent/ -t -u xxx -v xxx -a *.*.*.* parancs után ezt kapom.

transmission-daemon: can't load library 'libminiupnpc.so.9'

És sehol nem találom a transmission.json-t

Már 0-ról ketdtem ujra...

(#2593) Tonyk válasza gereedigital (#2592) üzenetére


Tonyk
veterán

slacker -a miniu

a találatot kijelölöd és telepíted...

can't load library 'libminiupnpc, tehát nem tudja betölteni a miniupnpc függőséget. ezért kell telepíteni. lesz még ilyen, hasonlóan járj el.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2594) sedo válasza Tonyk (#2593) üzenetére


sedo
tag

Már nem tudom pontosan mi volt, de ezzel a libminiupnpc-vel én is szívtam anno egyébként. Úgy emlékszem nem nagyon találtam egyik éppen működő repoban sem akkor.

(#2595) Tonyk válasza sedo (#2594) üzenetére


Tonyk
veterán

2 másodperce készült screenshoot, és ahogy látom ez biza 2013-ban lett lefordítva, tehát azóta ott van...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2596) gereedigital válasza Tonyk (#2595) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Ok eddig megtaláltam. de most valami can't load library 'libcurl.so.4' függőségért nyavajog. Frissítettem a repo-t de nem találom....

(#2597) sedo válasza gereedigital (#2596) üzenetére


sedo
tag

úgy emlékszem azt lib nélkül lehet megtalálni: slacker -a curl

(#2598) gereedigital válasza sedo (#2597) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Köszi így megvan.... Le is futott.. és megvan a setting .json is.

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Szívesen meghívnálak benneteket egy sörre mert életet mentettetek...

Köszönöm mégegyszer.

(#2599) Tonyk válasza sedo (#2597) üzenetére


Tonyk
veterán

Mint, ahogyan az esetek 99.9%-ban lib nélkül kell keresni, tehát ez a lib jelzi a névben, hogy a függőség, ami hiányzik, az egy függvénykönyvtár (lib=library). A függvénykönyvtár neve ez után a lib helyezkedik el.
libcurl..., libminupnpc..., libstb...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2600) elnokur77


elnokur77
csendes tag

Nagyon triviális dologban kérem a segítségeteket. A témában szereplő NAS-on szeretnék interneten keresztül megosztani a barátaimmal media file-okat (videókat elsősorban). Erre keresnék egy kényelmes megoldást. Tehát egy link birtokában meg lehessen nyitni a tartalmat, akár egy azonosítás után...
Tudnátok ebben segíteni?

Köszi szépen,
elnökúr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.