Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Tonyk válasza nkpolip (#1750) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha az ftp://ftp.zyxel-tech.de/ oldalon próbálom böngészőből felhasználónevet és jelszót kér az oldal."

simán megy az oldal, nem kér semmit.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1752) Konyika


Konyika
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már téma a torrent kliens cseréje?

A transmission nem elégiti ki az igényeimet.(nem tud torrent fájlt létrehozni) Jó lenne egy rtorrentet rátenni!

Van erre lehetőség? Ha van akkor hogyan?

Előre is köszi: Konyika

[ Szerkesztve ]

(#1753) Tonyk válasza Konyika (#1752) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehet torrentet létrehozni:

transmission-create -o nev.torrent könyvtár_vagy_fájl_neve -t tracker_announce

Esetleg nézz rá erre: http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=9373#p56069

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1754) Konyika válasza Tonyk (#1753) üzenetére


Konyika
senior tag

Igen, de torrent file-t, hogyan csinálok?

Ez a lehetőség hiányzik!

most ezek vannak

[ Szerkesztve ]

(#1755) Konyika válasza Tonyk (#1753) üzenetére


Konyika
senior tag

Köszi a linket :) Egy darabig elleszek vele :D

(#1756) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! A gyári felületen feltettem a Transmission-t, de abban meg nem lehet magnet linket hozáadni. Erre van esetleg valamilyen megoldás? Köszi! :R

(#1757) Konyika válasza ^Clown (#1756) üzenetére


Konyika
senior tag

Passz! De miért akarsz magnet linket hozzáadni?

(#1758) ^Clown válasza Konyika (#1757) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mert olyan helyről töltenék le, ahol csak magnet link van, sima torrent fájlt már nem lehet onnan letölteni.

(#1759) Tonyk válasza Konyika (#1754) üzenetére


Tonyk
veterán

"Igen, de torrent file-t, hogyan csinálok?"

Már ne haragudj, meg de leírtam, hogy hogyan csinálod a torrentfájlt. Belépsz ssh-n és kiadod a parancsot. Erre megkapod a kért fájlt. :F

Egyébként meg ne a webes felületet használd, hanem az alábbit:

(#1758) ^Clown

Használd a tm-hez a Transgui -t. Abban lehet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1760) Konyika válasza Tonyk (#1759) üzenetére


Konyika
senior tag

Ja!! Hogy létezik ilyen is!! :) Köszi :R

Ezt viszont nem értem "Belépsz ssh-n és kiadod a parancsot. Erre megkapod a kért fájlt."

Hova lépek be és mit csinálok? Nem vagyok egy nagy számítógépes guru :)

(#1761) enginev3.0 válasza Konyika (#1760) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyszerűbb ha utorrentben megcsinálod a torrentet
Elérési útnak hozzáadod a nast ahol van az anyag, és megcsinálja, lassabb, de gyors kapcsolat esetén nem nagy dolog

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1762) Konyika válasza enginev3.0 (#1761) üzenetére


Konyika
senior tag

Laptop és NAS párost használok. A NAS 7/24-ben megy a seed szervert váltottam ki vele.

Ha az utorrentel csinálok torrent file-t akkor a laptopnak is menni kell és azt nem akarom. Vagy tévedek?

(#1763) Anonymus23 válasza Konyika (#1762) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tévedsz.
Megcsinálod a torrent fájlt akármilyen progival (lehet utorrent is), feltöltöd a torrent oldalra a torrentet, és abban a struktúrában, ahogy a torrent fájlt megcsináltad, abban a struktúrban rajta kell lennie a NAS megfelelő könyvtárában a torrent adatnak, és a torrent oldalról letöltött torrent fájllal hashelled az általad megosztott anyagot a TM-ben, és onnantól kezdve már csak a NAS kell, hogy menjen.

Ez a téma mondjuk nem feltétlenül a NAShoz kötődik, hanem sokkal inkább a torrentezéshez.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1764) enginev3.0 válasza Konyika (#1762) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak addig kell mennie míg megcsinálja a torrentet, utána ugyan úgy seedelhetsz nason mintha nasról csinálnád

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1765) Konyika válasza Anonymus23 (#1763) üzenetére


Konyika
senior tag

Az úgy sajnos nem működik. Ha utorrentel csinálom a torrent file-t akkor a TM nem áll seedbe! :((

Azért köszi :R

(#1766) enginev3.0 válasza Konyika (#1765) üzenetére


enginev3.0
félisten

De seedbe áll ugyan úgy, csak meg kell nyitnod vele az oldalról letöltött torrentet

Én is így csinálom évek óta, csak tudom hogy megy-e

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1767) Konyika válasza enginev3.0 (#1766) üzenetére


Konyika
senior tag

Igen de én nem letölteni akarok hanem új torrentet szeretnék feltenni. Valamit rosszul csinálok?

(#1768) nkpolip válasza Tonyk (#1751) üzenetére


nkpolip
tag

Nálam kéri a hitelesítést.

(#1769) enginev3.0 válasza Konyika (#1767) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megcsinálod a torrentet utorrentel
Feltöltöd az oldalra
Ha fent van, letöltöd a torrent filet mint ahogy eddig is tetted
Berakod a nason TM-be seedelni, csak pontos helyet kell neki megadni hogy hol az elérési út
pl: /i-data/md0/Filmek
/i-data/md0/Játék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1770) Konyika válasza enginev3.0 (#1769) üzenetére


Konyika
senior tag

pill... kipróbálom!

(#1771) Konyika válasza enginev3.0 (#1769) üzenetére


Konyika
senior tag

Sajnos nem megy! Letölteni próbálja :((

(#1772) enginev3.0 válasza Konyika (#1771) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem jó helyre adtad meg a letöltési utat, de teamviewerrel vagy mással könnyebben menni fog ha nagyon fontos számodra, akkor segítek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1773) Tonyk válasza Konyika (#1760) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ezt viszont nem értem "Belépsz ssh-n és kiadod a parancsot. Erre megkapod a kért fájlt."

:F :F

Ha van FFP telepítve a nasra, lépj be SSH-n és add ki a parancsot:

transmission-create -o nev.torrent könyvtár_vagy_fájl_neve -t tracker_announce

nev.torrent : a torrent file neve amit létre akarsz hozni
könyvtár_vagy_fájl_neve : amit bele akarsz "pakolni" a torrent fájlba
tracker_announce: a trackerhez tartozó saját announce linked.

A fenti parancsra valós adatokat helyettesítve megkapod a torrent állományod, amit aztán feltölthetsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1774) Anonymus23 válasza Konyika (#1771) üzenetére


Anonymus23
veterán

Leírtam neked, ugyanazzal a struktúrával tedd fel a NAS-ra, mint ahogy a torrent fájlt megcsináltad.

De egyszerűbben:
Pl van D meghajtód, akkor a LINUX könyvtárban lévő linuxos telepítő rendszert szeretnéd felrakni torrentként.
Bemásolod a D gyökér könyvtárába a LINUX könyvtárat és benne az adatokat, megcsinálod a torrent fájlt, ami a LINUX mappát tallózza be. Feltöltöd a torrentet az adott oldalra, majd amit feltöltöttél, abból letöltöd az oldal torrent fájlát.

Utána ezt a a LINUX könyvtárat és a benne lévő minden adattal áthelyezed a NAS abba a könyvtárába, ahova amúgy letölti a torrenteket, majd a trorrent oldalról letöltött torrent fájlt berakod a TM-be, onnantól behasheli és fogja felfelé tölteni.

;) - The Power of the Light Side

(#1775) Konyika


Konyika
senior tag

Ezer köszönet és hála :) Így már minden ok :D

Köszönöm a segítséget Tonyk, Anonymus23, és enginev3.0 fórumtársaknak :R

Egy sörre bármikor a vendégeim vagytok :C

Üdv: Konyika

(#1776) solti


solti
senior tag

Sziasztok, új vagyok a NASommal itt, és lenne 1-2 kérdésem:
- phpmyadmin-nal a default jelszót egészséges lenne megváltoztatni, viszont utána a control felhasználóra panaszkodik. Erre van megoldás?
- transmission GUI-ja nincs jelszóval védve, így ideiglenesen mycloud-ról kapcsolom ki-be az elérését, de ez nem túl egészséges. Erre tudtok valamit? vagy ffp és fájl módosítgatás?
- galleryt használtok? Betudja indexelni a már meglévő képeket, vagy egyszerűen csak újakat lehet neki megadni?
- ownCloudnak van bármi értelme? megnéztem nem jött be annyira
- remote módon lehet felcsatolni share-t? Akár proxy mögül? Van valami kliens applikáció esetleg? (pl mint a gugli drive client?) vagy csak a fájlkezelőből töltögessem fel a fájlokat, ha távol vagy? Esetleg van valami beépített unzip vagy ilyesmi?

+1 kérdés: múltkor a mycloud kliens nem követte le az IP címem változását, leszedtem-visszatettem így jó lett.. ez egyedi, vagy egyszerűen csak ilyen?

elnézést a sok kérdésért, és előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1777) Tonyk válasza solti (#1776) üzenetére


Tonyk
veterán

PHPMyadminnál ha jól emléxem nincs akadálya a jelszó megváltoztatásának.

TM--ben lehet jelszót állítani a gyári csomagnál, csak trükkösen.
2 megoldás van: az egyik FFP, majd ssh-n be és simán beírod a konfigurációs fájlba a jelszót, persze előtte tm-et le kell állítani a webes felületen. De ha már fenn az ffp, akkor inkább onnan kéne telepíteni a tm-et és nincs gond a továbbiakban.
A másik megoldás, hogy az admin megosztás alatt a zy-pkgs könyvtárban megkeresed a transmission telepítő fájlját, kicsomagolod belőle a konfigurációs állományt, beleírod a jelszót meg amit még akarsz, visszarakod a txz-be, majd telepíted a webes felületen.

"ownCloudnak van bármi értelme?"

:F Miért ne lenne? Saját felhő. Ha nem akarod a netre kitenni az smb-t, ha nem bízol az ftp-ben, nem akarsz vpn-ezni, nem akarsz portoktól függeni, akkor jó lehet.

"remote módon lehet felcsatolni share-t? Akár proxy mögül?"

Ezt nem értem.

múltkor a mycloud kliens nem követte le az IP címem változását

Mycloud? WD-s mycloud? Akkor ez hogy jön ide?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1778) solti válasza Tonyk (#1777) üzenetére


solti
senior tag

"remote módon lehet felcsatolni share-t? Akár proxy mögül?"
itt a CIFS-re gondoltam. De ez inkább általános hálózati kérdés volt, nem nas specifikus..

múltkor a mycloud kliens nem követte le az IP címem változását
van egy mycloud csomag, amivel a mycloud.zyxel.com-on tudod állítani az UPNP beállításokat távolról. Gyakorlatilag egy kis agent települ fel, és ezzel távolról tudsz nyitni/zárni UPNP portokat.

(#1779) Tonyk válasza Tonyk (#1777) üzenetére


Tonyk
veterán

Az előbb az felejtettem el leírni, hogy mysql alatt kell jelszót cserélj. -> Belépsz ssh-n: mysql -u root -p

majd:

use mysql;
update user set password=PASSWORD('uj_jelszo') where User='root';
flush privileges;
quit;

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1780) Tonyk válasza solti (#1778) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehet csatolni, nyilván FFP-vel ssh alatt.

"van egy mycloud csomag, amivel a mycloud.zyxel.com-on tudod állítani az UPNP beállításokat távolról."

Ja, hozzá még nem volt szerencsém (merthogy 320-am van). De amúgy sem kedvelem az upnp-t...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1781) solti válasza Tonyk (#1779) üzenetére


solti
senior tag

igazából phpmyadminnal is ez történik ha jól tudom. Viszont ezután jön a control useres error, mert a pma ha jól tudom egy text fájlban is letárolja a jelszót (config.inc.php). Ha abba nem írom át, akkor állandóan alul jelezni fog a pma, hogy ez neki így nem túl okés... Vagy ezzel nem kell törődni, oszt jólvan?

(#1782) Tonyk válasza solti (#1781) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyors kipróbáltam a fentieket, nálam így nem rinyál.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1783)



addikt

Jumbo frame-t van értelme bekapcsolni a nas-on?

Most stabilan olyan 60MB/sec sebesség a gép és a nas között.

Ha bekapcsolom a jumbo-t a NAS-on, akkor valamiért 50 körülre esik vissza (lehet csak mérési hiba)

Aztán ha aktiválom a hálókártyámon is a gépben, onnantól sehogy sem tudom elérni a NAS. Vagy csak nagyon lassan, össze-vissza homokórázgat.

Ha kikapcsolom a hálókártyán a jumbo-t, akkor megint működik minden pöccre.

Szóval a kérdésem, hogy mi lehet a baj? Illetve, hogy megéri-e egyáltalán vesződni vele, vagy hagyjam a fenébe?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1784) solti válasza Tonyk (#1782) üzenetére


solti
senior tag

nekem rinyált. Megoldás: /i-data/<disknév_vagy_mi>/.system/zy-pkgs/gui/phpmyadmin/config.inf.php-ban átírtam az 1234-et az új jelszavamra. HipHipHurrá

A mysql-es parancs pedig csak akkor megy, ha pontosan benavigáltam a mysql binárishoz és ./-el adtam ki...

más: transmission jelszó beállítás FFP meg minden nélkül simán megy, csak SSH kellett és átírni a
/etc/zyxel/zy-pkgs/Transmission/settings.json-t file-t (vi van gyárilag a busyboxos vacakon, ffp se kell).

mindenesetre köszönöm a gyors válaszokat!

(#1785) Gabás válasza (#1783) üzenetére


Gabás
addikt

a routernek is támogatnia kell

(#1786) solti


solti
senior tag

még 1 kérdés: twonky media servert ha weben nézem távolról, akkor minden linkben 127.0.0.1 a host, és nem a valós IP. Ezt valahol lehet szerkeszteni könnyen, vagy túrni kell a rendszert?

(#1787) ^Clown válasza Tonyk (#1759) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, megy szépen :C

(#1788) válasza Gabás (#1785) üzenetére



addikt

Nem tudom, hogy kell ellenőrizni, hogy tudja-e. Gigabites, szóval feltételeztem, hogy ezt már tudni fogja.

amúgy UPC-s ubeeee modem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1789) Tonyk válasza solti (#1784) üzenetére


Tonyk
veterán

És ssh hogy van ffp nélkül? ;)

(#1788) Pá

Nem hogy a routernek kell tudni, hanem az összes eszköznek amin végigmegy a csomag tudnia kell kezelni a jumbo frame-et. Ráadásul azonos keretmérettel. Tehát ha van egy switch még a router és a gép között, és az nem szereti, akkor kaki került a palacsintába. De ha tudja is, akkor mindkét eszköznek (vagy ahányon végigmegy a csomag) pl 8K keretet kell tudnia. Hiába állítod az egyiket 4-re a másikat 8-ra vagy kilencre, úgy nem ok.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1790) solti válasza Tonyk (#1789) üzenetére


solti
senior tag

csomagok között fogod, és bekapcsolod. Van külön SSH zpkg.. be tudsz lépni rootal, és voila.

(#1791) Tonyk válasza solti (#1790) üzenetére


Tonyk
veterán

Na, akkor ez már megint a 325v2 "újdonsága".

szerk: megnéztem gyors FTP-n a csomaglistát. És tényleg van ilyen már. Ettől függetlenül az FFP nagyon hasznos lehet, annak aki nem csak def. dolgokra használja. Másrészről meg valószínűleg telepíthető a régebbi nasokra is a megfelelő könyvtárba (zypkgs) bemásolás után.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1792) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Lenne egy Zyxeles kérdésem (igaz NSA320S NAS-hoz).

Gondoltam kipróbálom ezt a zCloud dolgot, be is regisztráltam az oldalukon, de mikor kapcsolni kellett a NAS-t se automatikusan, se manuálisan nem találta, hiába írtam be a MAC címet és a SN-t.
Van valami, amit kifelejthettem, vagy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1793) hrghun válasza citkar (#1792) üzenetére


hrghun
csendes újonc

Én NSA325-tel használom a ZyXEL zCloud v2.1.1.2-t. Nem is emlékszem, hogy kellet-e regisztrálni valahova, de az alkalmazásban nem látok semmilyen config lehetőséget. Automatikusan felderíti a NAS-t, de lehet, hogy kézzel adtam hozzá (IP cím). Azóta megy.

Belső (LAN) hálózatról használom. Ahogy látom, külső hálóról nem megy, de én nem is próbáltam.

Hol regisztráltál?

[ Szerkesztve ]

(#1794) citkar válasza hrghun (#1793) üzenetére


citkar
addikt

Belső hálón tökéletes.
Van a Zyxelnek egy zcloud applikációja és ehhez kell itt regisztrálni. Szerintem csak szinkronizál valami DDNS-hez hasonló dolgot (vagy pontosan azt), majd pl telefonról is elérem a NAS-t távolról.

(#1795) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

IOS-re létezik olyan app amivel a Transmission-höz a torrent hozzáadás is működiki?
Olyat találtam amivel rá tudok nézni a NAS-on futó torrentekre, de jó lenne ha nem kéne feltétlenül PC a hozzáadáshoz.

(#1796) hrghun válasza citkar (#1794) üzenetére


hrghun
csendes újonc

Én is a ZyXEL zCloud-ot használom. És ahogy látom, én nem regisztráltam azon az oldalon. Ezt használom (de csak belső hálón, tehát lehet, hogy irreleváns):
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zyxel.zCloud

[ Szerkesztve ]

(#1797) citkar válasza hrghun (#1796) üzenetére


citkar
addikt

Kipróbáltam, belsőn ment jól igen. Nem is olyan lényeges, csak gondoltam megpróbálom távolról is elérni, ha már van rá lehetőség, de úgy nem ment. Kipróbálom egy másik gépről majd, ha lesz alkalmam, aztán kiderül.

Tegnap írtram a Zyxelnek, hogy ha megvan a MAC cím és a szériaszám, mi lehet a baj, elvileg úgy be kéne tudnia azonosítania, de mégse sikerül (lehet a szériaszám rossz?). Remélem fognak válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#1798) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Most ismerkedem az NSA325v2 NAS-ommal.
Nos, a feltelepített NAS Starter Utilityből nem érem el a NAS-t, "The NAS is not responding. Please check on it" a válasz. Mi lehet ennek az oka? (Webes felületen elérhető.)
A telepítéskor általa automatikusan létrehozott könyvtárak agyoncsaphatóak-e (music, stb.), vagy ezeket keresni fogja esetleg?
Kérdezem továbbá, hogy a benne RAID1-ben lévő HDD-k SMART adatai kiolvasására van-e valamilyen nem parancssoros alkalmazás?
Úgy általában van-e valamilyen linketek, ahol egy gyorstalpalót lehet olvasni ennek a NAS-nak a lelkivilágáról, az egyszerű használatba vételéről?
Köszönöm.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#1799) arty válasza Pgraph (#1798) üzenetére


arty
veterán

- 4.80-ra frissítetted a firmwaret? nem -> tedd meg
- starter úgyse jó ~semmire ... de nem lehet h a tűzfalad fogja meg a pécén?
- alap shareket (audio, video, stb) ki tudod kapcsolni, utána a könyvtárai is törölhetőek, nem fogja keresni (nekem sincsenek meg)
- a smart nézhető a webes felületen, kell hozzá telepitened a smart packagét:

de én javaslom inkább, hogy ssh-n menj be néha (ssh szintén package-ből telepíthető, utána putty.exe és rámész a NAS ipjére, admin user helyett root (!!!), majd az admin jelszva lesz a belépés) és futtasd a hdsentinel-t... (parancssoros, leszeded a binárist és elrakod valahova a nason + adsz jogot root-nak a futtatásához ( a letöltött bináris könyvtárában állva: chmod 777 hdsentinelarm )))

- gyorstalpaló nincs, de itt a topik és fent a kereső :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1800) Pgraph válasza arty (#1799) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm segítséged! :R
Lehet, majd kérdezek még

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.