Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) arty


arty
veterán

áramszünet után minidlna nem indult, mindenféle fatal errort dobott, uninstalláltam slackerrel és kézzel töröltem a /ffp/etc/minidlna.conf és a /ffp/start/minidlna.sh fájlokat is (pontosabban a configfájlt csak elmozgattam)

utána újrainstalláltam, ekkor is fatálerror, rebootoltam és ez fogadott:

root@abc:~# /ffp/start/minidlna.sh status
PROCESS STATUS INFO: minidlna is running with process ID(s):3313 3317
UID PID PPID PGID SID C STIME TTY TIME CMD
minidlna 3313 1 3313 3313 0 20:05 ? 00:00:00 /ffp/bin/minidlna -f /ffp/etc/minidlna.conf
minidlna 3317 3313 3313 3313 49 20:05 ? 00:00:30 /ffp/bin/minidlna -f /ffp/etc/minidlna.conf

tehát elindult, de ... két példányban fut?
vajon miért?

(egyáltalán: ezen a linuxon mi az ami a nas indulásakor automatikusan elindul? minden .sh ami az ffp/startban van?)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1952) Tonyk válasza arty (#1951) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp alól minden indul ami /ffp/start -ban van és van rajta execute jog.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1953) arty válasza Tonyk (#1952) üzenetére


arty
veterán

köszönöm :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1954) FNZ


FNZ
őstag

hali!

van egy mesefilm, ami alapból angol hanggal megy. ha a samu c650-es tv-n hálózaton keresztül akarom megnézni, akkor van kép és nincsen hang (hibás hangformátum), a tv-n nem lehet hangot váltani. vagyis csak a fogadott adatokat rakja ki a képernyőre?
ha lemásolom külső vinyóra, ott is kiírja hogy nem támogatott hangformátum (angolra) viszont át tudom állítani magyarra és lesz hang, mivel maga a tv dekódolja a képet és a hangot?

hogyan lehet beállítani a nas-on, hogy mindig a magyar hangokat küldje ki stream-elésnél a filmeknél?

[ Szerkesztve ]

(#1955) cszozo78


cszozo78
csendes tag

Sziasztok,
Technicolor TC722 UPC modemen portnyitás előtt és után a mellékelt képen látható hiba jelentkezik a transmission kliensen. Modem reset megvolt. NAS reset megvolt. Transmission újratelepítés megvolt. Az 51413 portnyitás a modemben megvolt a NAS fix IP cimével, a modem IP cimével. A 9091 nyitás is megvolt mind a két előző IP-khez. Mit csinálhatok rosszul? Modemcsere előtt működött, már amikor volt netkapcsolat.
NAS tipusa: ZYXEL 310S
Segítségeteket köszönöm,
Üdv.: Zoli

(#1956) Anonymus23 válasza cszozo78 (#1955) üzenetére


Anonymus23
veterán

A modem címével miért nyitottál portot?
Nincs a véletlen port minden indítás bepipálva?
A TM beállítások Hálózat/WAN részéről kellene inkább egy screen.

Nekem úgy tűnik, mintha nem kapna netet a NAS.

;) - The Power of the Light Side

(#1957) Shokkolo válasza cszozo78 (#1955) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sajnos hiába nyitsz portot.
Bugos a UPC modem (minden technicolor, a Cisco -t pedig nem adhatják ki privát ügyfélnek, csak cégeknek), sajnos hiába nyitsz portot... végigszenvedtem én is.

Egyetlen megoldás van rá:
- Átkapcsolod bridge módba (csak modem, router off)
- beraksz egy saját routert

Azonnal működni fog.
TP-Link routerrel konkrétan még ki se nyitottam a portot ment mint a kisangyal.
(természetesen azért kinyitottam :) )

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1958) shteer válasza FNZ (#1954) üzenetére


shteer
titán

Nem lehet. Át kell kódolni a filmet, kivenni a hibás hangsávot.

..szerintem jónak tűnik

(#1959) Mankó


Mankó
veterán

Van egy zyxel 310-es nas-om egy wd 3 tb-s reddel, stabil 10 mb/s-el tud torrent közben tölteni. Ha lecserelném egy ilyen 325v2-re mennyire nőne a letöltési sebesség torrent alatt? Egy 160 mbites netből szeretném kihozni a legtöbbet. Keresgéljek feljebb, vagy elég lesz ez is?

(#1960) Shokkolo válasza Mankó (#1959) üzenetére


Shokkolo
addikt

12-14 MB/s amit bír nekem 2 HDD-vel raid0 -ban

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1961) Mankó válasza Shokkolo (#1960) üzenetére


Mankó
veterán

Hát csak emiatt, akkor nincs értelme cserélnem. Köszi a gyors választ!

(#1962) Anonymus23 válasza Mankó (#1961) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egy haszna lehet, ha érdekes a hálózati fájlmásolás sebesség, akkor az legalább duplája mint a 310-esé

;) - The Power of the Light Side

(#1963) rsf válasza Mankó (#1961) üzenetére


rsf
senior tag

Meg mivel jóval erősebb a CPU több a RAM jobban bírja a terhelést.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1964) Freezee


Freezee
senior tag

Éjjel nappal darál a vinyo a NASban. A proci terheltsége 100% on van mindíg. Mi a fene lehet a baja???

(#1965) Shokkolo válasza Freezee (#1964) üzenetére


Shokkolo
addikt

melyik process járatja a procit ?!

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1966) Freezee válasza Shokkolo (#1965) üzenetére


Freezee
senior tag

Elvileg így néz ki mindíg, illetev 47-49 % a két process ami itt most 70-20

[ Szerkesztve ]

(#1967) Shokkolo válasza Freezee (#1966) üzenetére


Shokkolo
addikt

sok képet tárolsz a nason?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1968) Tonyk válasza Freezee (#1966) üzenetére


Tonyk
veterán

Twonyk méretezi a képeket. Ezért pofázom, hogy kapcsoljátok ki fenébe, és használjatok minidlna-t. Teli lesz a nas mindenféle méretű, leméretezett képekkel, sok-sok GB tárhelyet felzabálva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1969) Mankó válasza rsf (#1963) üzenetére


Mankó
veterán

Egy wd 3 tb-s red lenne benne csak. Hálózati másolás sebessége nem szempont. Szinte csak torrentre és média megosztásra van használva. Kicsit állítottam a tm-en, h max 100 szál lehessen, és egy torrenthez max 20-at használhasson, így most stabil 10 mb-val tölt lefele torrentezés közben. Egy 310-estől azért nem rossz teljesítmény.
Ha ez a sebesség csak 14 mb körülire menne fel, azért nincs sok értelme cserelni, max ha lenne egy jó kis fekete pénteki akció.
Vagy lehet ez a sebesség akár nagyobb is? Írhatna több tulaj is, hogy ki mekkora sebességet mér torrent alatt. Ja és hogy milyen és 1 vagy 2 winyóval! Köszi

(#1970) Shokkolo válasza Mankó (#1969) üzenetére


Shokkolo
addikt

nem nagyon szokott több lenni tudtommal senkinek...

a netem az 240-es UPC
a HDD-k pedig 2db WD Enterprise 1TB 23MB cahce (kifejezetten szerver HDD, szóval sebességgel nem lehet gond), és ezek raid0-ban

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1971) firewolf


firewolf
tag

Üdv!

Vettem egy ilyen apróságot és próbálom beállítani, de állandóan azt írja a varázsló, hogy Configuration timeout és próbáljam újra. Mi lehet a gond?

Üdv:
Firewolf

(#1972) Anonymus23 válasza Mankó (#1969) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem mindenkinek van ekkora nete, nekem egy 60 Mbitest kiszolgál, de ez nem szempont.
Persze ha gyorsabb lenne, az is jó lenne, de őszintén, pl vacsorához berakok egy sorozatot, mire beérek a TV elé, már lent van így is, szóval ha lenne 200 Mb netem, akkor sem érné meg feltétlenül lecserélni, nem seedszervernek akarom használni...
Szerintem az 520-as lesz még az a kategória (ha majd lemegy az ára) amit még érdemes lehet használni erre, ott azért jóval erősebb a hardver, kíváncsi lennék, hogy az milyen sebességgel képes torrentezni.

;) - The Power of the Light Side

(#1973) arty válasza Mankó (#1969) üzenetére


arty
veterán

7-9mb/s-nél még sose láttam nagyobbat (tm 2.84), de amúgy van ám kereső, sokan beírták már korábban is az eredményeiket ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1974) Anonymus23 válasza firewolf (#1971) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha connection timeout, akkor volt nálam is ilyen: a tűzfal tiltotta az elérést, egy (szgép) újraindítás, vagy egy NAS reset mindig megoldotta, végső esetben a tűzfalon engedélyezni...
Olyan hibakódot még nem láttam, hogy Configuration timeout, vagy csak nem futottam bele ;)

;) - The Power of the Light Side

(#1975) firewolf válasza Anonymus23 (#1974) üzenetére


firewolf
tag

És tényleg a tűzfal volt, ejnyebejnye. Köszi!

(#1976) Freezee válasza Tonyk (#1968) üzenetére


Freezee
senior tag

DE pöcsé méretezi a képeket? Igen baromi sok kép és gyerek film van több 100 GB. Mini dla feltelepíthető a webes felületén keresztül és utána a Sony TV ugyan úgy eléri mókolás nélkül mint ezt?

[ Szerkesztve ]

(#1977) Avicularia


Avicularia
veterán

Nem tudom NAS probléma, de megkérdezem. A no-ip-s elérésen keresztül az FTP nem akar működni egy ideje. A no-ip-s cím működik, pld transmission remote teljesen jól működik, mutatja a torrenteket mobilnetről no-ip-s beállítással. FTP-nél bejönnek a könyvtárak, de fájlokat nem tudok másolni. Próbáltam asztali gépen, laptopon, tableten és telefonon mindenhol ugyanezt produkálja. NAS volt már újraindítva és az FTP is ki-bekapcsolva, de nincs változás.
Azt elfelejtettem, hogy belső hálón tökéletes az ftp.

[ Szerkesztve ]

(#1978) Tonyk válasza Freezee (#1976) üzenetére


Tonyk
veterán

"DE pöcsé méretezi a képeket? " Öcsémet idézném: "Azért mert buzi!"

Itt egy rövid élményem vele. Ekkor még nem ismertem a lelkivilágát. Akkor és ott szakítottunk. Soha többet!

Minidlna csak FFP-n telepíthető. Minimális erőforrás igényű dlna kiszolgáló. Mindent tud amit kell, de hogy nálad hogy muzsikál, az csak akkor derül ki ha kipróbálod. A fent linkelt 310-es topicban megtalálsz mindent többször is, amit a telepítéséhez tudni kell.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1979) Tonyk válasza Avicularia (#1977) üzenetére


Tonyk
veterán

FTP logja megmondja mi a gond. Azt nézd meg, hogy a másolás elindítása után mi a hibaüzenet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1980) Avicularia válasza Tonyk (#1979) üzenetére


Avicularia
veterán

Azt hol találom? NAS logjában annyi szerepel, hogy sikeresen beloggoltam FTP-vel akár belső, akár külső hálózatról teszem, semmi hibaüzenet nincs. IP cím látszik. Még annyi, hogy ha közvetlenül IP címet írok be és kihagyom a no-ip-t, akkor is ugyanez a helyzet, csak belső hálóról érem el FTP-vel a NAS-t.

(#1981) Tonyk válasza Avicularia (#1980) üzenetére


Tonyk
veterán

"Azt hol találom?"

A kliensen!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1982) Avicularia válasza Tonyk (#1981) üzenetére


Avicularia
veterán

Kipróbáltam FTP progival, mert eddig Total Commanderrel néztem és ott bejön a könyvtárszerkezet. Illetve androidon Solid Explorerral szintén.
Viszont FileZilla ezt írja: Az adatkapcsolat nem hozható létre: ECONNREFUSED - Szerver által visszautasított kapcsolat
Közben router is le lett resetelve, mert volt újabb firmware és alapbeállításokkal sem megy, ezért a routerhibát kizárnám.

(#1983) krealon válasza Avicularia (#1977) üzenetére


krealon
veterán

"Azt elfelejtettem, hogy belső hálón tökéletes az ftp."

Az FTP portja nem lett atallitva a default 21-rol masra?

Az FTP eredetileg ugy lett kitalalva, hogy ket, egymast korlatlanul elero (tetszoleges portra adatkapcsolat kezdemenyezheto) gep kozott valositson meg adatatvitelt.

A mukodes folyamatabraja

A privat halozatok hasznalatahoz tallatak ki a passziv modot, ehhez viszont a cimforditast vegzo router-en szukseges egy tuzfalmudul, ami az PORT FTP parancsokat megfeleloen atirja, illetve a parancsban szereplo port-okat megnyitja. Ez a modul (ip_conntrack_ftp) fixen kodolva tartalmazza az FTP parancs-csatorna portszamat (TCP 21), ami alapjan a forgalmat figyeli.
Igy tehat, ha nem 21-es porton van az FTP szerver parancs-csatornaja, vagy a cimforditast vegzo router-ben nincs ip_conntrack_ftp, akkor az adatcsatorna megnyitas nem szokott mukodni, igy altalaban mar a konyvtar listazas sem mukodik a cimforditas tuloldalarol. Helyi haloban nincs cimforditas, igy ott problema mentesen mukodik az FTP.

(#1984) Avicularia válasza krealon (#1983) üzenetére


Avicularia
veterán

21-en van az FTP, eddig is ott volt. Nem változott semmi, onnan vettem észre, hogy nem megy, hogy valamelyik nap a laptopomon frissíteni akartam a kodi filmlistáját, amihez ftp alapon van beállítva a működés, ha nem otthon vagyok akkor is elérje a NAS-t. Nem ment neki, azóta nem lehet elérni a NAS-t FTP-n keresztül külső hálózatból akár közvetlen IP-t beírva, akár NO-IP-n keresztül, egyik megoldás sem működik. Belső hálón viszont tökéletes.

(#1985) Avicularia


Avicularia
veterán

Bemásolom a logot. A csatlakozás sikerül, utána van valami gebasz.

Állapot: Cím feloldása a következőhöz: xxxxxxxxxx.xxxxxx.com
Állapot: Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: xxx.xxx.xxx.xxx:21...
Állapot: Az adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre...
Állapot: TLS inicializálása...
Állapot: Tanúsítvány ellenőrzése...
Állapot: TLS adatkapcsolat létrejött
Állapot: A csatlakozás sikerült
Állapot: Könyvtár lista lekérdezése...
Állapot: A kiszolgáló nem lekérdezhető című passzív választ küldött. A szerver címének használata ehelyett.
Parancs: MLSD
Hiba: Az adatkapcsolat nem hozható létre: ECONNREFUSED - Szerver által visszautasított kapcsolat
Hiba: 20 másodperc után időtúllépés a kapcsolatban
Hiba: A könyvtár lista lekérdezése nem sikerült

[ Szerkesztve ]

(#1986) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok, egy kis segítség kellene.

RAID1-nek jelzi az egyik merevlemezt és JBOD-nak a másikat.
Ha mindkettő bent van, akkor Win alatt hálózati meghajtóként felcsatolt kötetek közül a RAID1-ként jelöltön látszik minden rendesen, ahogy kellene (csak majdnem tele van). Miközben a másik kötetre ugyanolyan foglaltásokt jelöl, de ha megnyitom, csont üres.
Ha kiveszem az első lemezt (és újraindítom), akkor megjelennek mappák a másikon is - viszont ilyenkor nincs semmi szolgáltatásom (azokat, gondolom, mind az elsőre telepítette anno).
Ha menet közben tolom vissza az első lemezt, akkor nem tud vele mit kezdeni.

Nincs valami módja (formázás és minden újratelepítése, beállítágatása és majd 2TB-nyi adat backupolása nélkül), hogy a RAID1-ről JBOD-ra üssem át? Nem akarom összefűzni, jó nekem két különállóban is, csak tudjam használni mindkét lemezt.

Köszi

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#1987) krealon válasza Avicularia (#1985) üzenetére


krealon
veterán

"Állapot: A kiszolgáló nem lekérdezhető című passzív választ küldött. A szerver címének használata ehelyett.
Parancs: MLSD
Hiba: Az adatkapcsolat nem hozható létre: ECONNREFUSED - Szerver által visszautasított kapcsolat
"

Mindket vegpont (szerver, kliens) cimforditas (NAT) mogott van es valamelyik cimfordito eszkoz nem kezeli jol az FTP kapcsolatot. Ennyi.
Megprobalhatod meg Aktiv modban, hatha ugy jobb lesz az eredmeny, de nagy remenyeket ne fuzz hozza.

(#1988) Avicularia válasza krealon (#1987) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez mitől lehet? Mert pár nappal ezelőttig tökéletesen működött, és nem változtattam rajta semmit.

(#1989) _Smooth válasza _Smooth (#1986) üzenetére


_Smooth
senior tag

*foglaltságot (már nem is látok)

Ha a Zyxel Starter Utilityben törlöm az első kötetet, akkor annak tartalma is törlődik? Nem leválasztja, majd újra felcsatolja (tartalmát megtartva), igaz? :S

Nem lehet valahol valami status bitet átütni? Hogy ne RAID1-ként, hanem JBOD-ként akarja kezelni... Mert egyébként viselkedését tekintve rendben van.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#1990) hzx0 válasza Avicularia (#1988) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ha t-home-od van otthon akkor mostanába pakolják át az ügyfeleket nat-olt hálozatba. Azt hiszem csak a koaxos neten levöket nem pakolják egyenlöre. Ha irsz ide akkor vissza kérheted a publikus ip-t. nat@telekom.hu

(#1991) rsf válasza hzx0 (#1990) üzenetére


rsf
senior tag

Nebassz.... :W

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1992) lorcsi válasza hzx0 (#1990) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem ő Malmö-ben lakik

(#1993) Avicularia válasza hzx0 (#1990) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahogy írták, Malmöben lakok, az IP-m meg gyakorlatilag fix, már nem is emlékszem mikor változott utoljára, de elég régen.

(#1994) Tonyk válasza Avicularia (#1993) üzenetére


Tonyk
veterán

attól, hogy fix még lehet natolt ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1995) Avicularia válasza Tonyk (#1994) üzenetére


Avicularia
veterán

Azt értem. De pár nappal ezelőttig működött, most meg nem. Akkor mi változhatott?

(#1996) Tonyk válasza Avicularia (#1995) üzenetére


Tonyk
veterán

- Publikus IP <-> Natolt IP
- Tűzfal konfig

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1997) Avicularia válasza Tonyk (#1996) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt nem értem, ha kifejtenéd kicsit bővebben :)
Közben felhívtam a szolgáltatót, ahol a telefonos kisasszony azt sem tudta mi az az FTP, IT technikusuk meg nincs, ők csak továbbértékesítik valaki netjét :U

(#1998) Tonyk válasza Avicularia (#1997) üzenetére


Tonyk
veterán

Kérdés még mindig az hogy privát vagy publikus ip-t kapsz-e a szolgáltatótól.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1999) Avicularia válasza Tonyk (#1998) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudta megmondani az ügyfélszolgálatos, mert mint írtam már az ftp-nél elakadtunk. Nem tud semmit, IT technikussal nem lehet beszélni, mert nincs.
Svédeknél borzalom bármit elintézni, senki nem ért semmihez, a legtöbb ember úgy végzi a munkáját, hogy otthon azonnal páros lábbal rúgnák ki ha így dolgozna az ember.

(#2000) Tonyk válasza Avicularia (#1999) üzenetére


Tonyk
veterán

Lépj be a routeredbe és nézd meg, hogy a wan résznél kapott IP megegyezik-e a whatismyip.com -on kijelzettel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.