Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Tonyk válasza elnokur77 (#2600) üzenetére


Tonyk
veterán

megnyitni akarod, vagy hogy letölthessék?

FTP? vagy webes megosztás?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2602) elnokur77 válasza Tonyk (#2601) üzenetére


elnokur77
csendes tag

Online lehessen lejátszani, mint pl a Youtube. Gyakorlatilag azt akarom elkerülni, hogy oda fel kelljen tolni a videóimat, az meg jól elrontsa... :-)

(#2603) arty válasza elnokur77 (#2600) üzenetére


arty
veterán

biztonság nem szempont?

mert ha nem: ftp-t kapcsolj be a nas-on, alap autentikáció mégis valami védelem, megadott portot a routerről/router menüjében a nas-ra forwardold (lehet virtual server cimszó alatt lesz a portforward a routeren)

ha igen: egyszerű megoldás nincs...

ill. nemtom mennyire kell részletesen a leírás :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2604) Mr Dini válasza elnokur77 (#2602) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Mi a baj a Youtubebal? Én töltöttem már fel vele 60fps és ultra hd-s videókat is és nem rontott a minőségén.

Mivel a gyári yt csomag vacakol, így fordítottam egyet magamnak (első találat githubon youtube-uploaderre) és ott be tudom állítani parancsból a leendő videó címét, kategóriáját, leírását, sőt ha beírom, h pl --privacy=unlisted, akkor a videó feltöltése után megkapom a linket, amit csak el kell küldeni és már nézhetik is.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2605) elnokur77 válasza arty (#2603) üzenetére


elnokur77
csendes tag

Arty, köszi! FTP megy, azzal nincs gond, használom is...
De nem erre gondoltam. Olyan megoldás kell, amit egy linkkel el lehet érni, és már játsza is le...
Biztonság nem prioritás...

Mr.Dini én is 1080p 60FPS videókat töltenék fel, és nagyon sokat romlik a minősége. Persze nem telefonon nézve, hanem pl tv-n, vagy valami normális megjelenítőn. De lehet, h teszek egy próbát, és feltöltetem a videoszerkesztő progival! Ha érdekel vkit, beszámolok az eredményről...

Ettől függetlenül várom a segítséget a NAS-os megoldásra. Köszönettel:elnökúr

[ Szerkesztve ]

(#2606) Mr Dini válasza elnokur77 (#2605) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha tudsz vmi tesztvideót, akkor megpróbálom Neked feltenni a nasos yotube uppal. Bár ha lehet rövidet, mert a feltöltési sebességem telekom minőség... :))

Amúgy sok múlik a tv-dbe beágyazott yt kliensen is. Pl a kodi is csak 720p -ig tud lejátszani, mert a yt 1080-ra és fölötte már mást használ...
Gépről nézve nem romlik semmit a felbontás.

Szerk.: Ha a routered tudja a vpn-t és a lejátszó tudja a sambát/dlna-t stb, akkor lehet vpnnel streamelni.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2607) Madoc


Madoc
veterán

Hozzáértők ezt találtam a transmissio frissítésre,ez így működik?Torrenteim, beállítások maradnak?

"Transmission frissítése

Szerencsére a Transmission fejlesztői gyors ütemben foltozgatják a programot és rövid időközönként ki is adják a frissítést. Ekkor nem kell a teljes FFP-t újratelepítenünk, elég csak a programot frissítenünk.

Lássuk a menetét:

Töltsük le a legújabb Transmissiont,
Másoljuk be az "admin" megosztásunkba az "nsa" könyvtárba,
Lépjünk be PuTTY-al a NAS-ba,
Adjuk ki a következő parancsokat:

/ffp/start/transmission.sh stop
funpkg -u /i-data/md0/admin/nsa/Transmission...
/ffp/start/transmission.sh start"

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2608) Anonymus23 válasza Madoc (#2607) üzenetére


Anonymus23
veterán

Honnan lett telepítve a TM? Ha FFP alól, és nem a programcsomagok közül, akkor igen.

;) - The Power of the Light Side

(#2609) Madoc válasza Anonymus23 (#2608) üzenetére


Madoc
veterán

Ffp-alól igen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2610) amargo válasza elnokur77 (#2602) üzenetére


amargo
addikt

az asus routerem tud AiCloud-ot, ott pont tudja ezt csinalni, hogy a nason levo tartalamat osztom meg. Csak a nason nem tudom, hogy van-e ilyen megosztasra lehetőség..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2611) akika1111


akika1111
csendes tag

Sziasztok!

PLS HELP!

Eddig nem szorultam a PUTTY segítségére, de most a plex-hez kell használnom, és az alábbi hibaüzenetet produkálja, amikor beírom az IP címet. Ezt mi okozza? Tud valaki ebben segíteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2612) Mr Dini válasza akika1111 (#2611) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

FFP fent van? Ha igen, ugye ssh-n próbálkozol és a nas ip címét írod be?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2613) sedo


sedo
tag

Szórakoztam a csomagok frissítésével ffp alól, és nem pontosan értem, hogy a br2 féle ffmpeg2/ffmpeg csomag és a kylek féle ffmpeg csomagok között mi a különbség.

A br2-ben a legfrisebb verzió az ffmpeg-2.1.8, míg a kylek féle ffmpeg-2.8.2, ami azért jóval frissebb. Viszont úgy néz ki nem jó ötlet csak úgy upgradelni, mert a minidlna pl egyből sírt is a függőségekért. Downgradelve a 2.1.8-ra pedig vígan futott tovább.

Annyira nem kritikus, de valaki esetleg tudja miért van ez így?

(#2614) deph válasza arty (#2591) üzenetére


deph
tag

Olvastam mit írtál, de mivel garis és az olvasási teszt is CRC hibát írt ki több szektorban visszaküldtem a boltnak.
Azt írták megvizsgálják egy szakszervizben és tájékoztatnak. Kíváncsi leszek mit találnak...

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2615) Mr Dini válasza sedo (#2613) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Egy ffpmeg van, ez pedig fent van forrásként a githubon (is). Innen lehet letölteni, majd lefordítani magadnak a könyvtárat. De mivel ez kicsit sok időt és türelmet/tapasztalatot kíván, ezért akik már lefordították megoszthatjak Veled és Neked már nem kell szívnod vele.

Viszont azt tesznek a csomagba (txz telepítő), amit akarnak. Ha barmalej belerakja a függőségeket, de kylek nem, akkor fordulhat elő ilyesmi. Ha frissebb kell, fordítsd le az egész ffmpeget magadnak (nekem 1,5 napig fordított), vagy ne frissítsd. Ami működik azt nem kell megjavítani alapon. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2616) Mr Dini válasza Mr Dini (#2606) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A kodi oldaláról leszedett teszt big back bunny ilyen lett. Ez egy 2160p-s, 60fps-es videö eredetileg. Szerintem annyira nem rossz a minőség.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2617) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok,

Valakinek volt már olyan esete, hogy pld a twonky lelassította az otthoni egész hálózatot?? Mert én azt tapasztaltam, hogyha elindítom a twonky servert, akkor 1-2 napra rá az admin felület elérhetetlen, másrészt pedig az otthoni neten az oldalak be sem töltődnek. És mindez úgy, hogy amikor ezt tapasztalom akkor semmit sem nézek a NASról, se képet, se videót..
fura.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2618) makoss válasza elnokur77 (#2605) üzenetére


makoss
addikt

Arra ott van a google drive, én azt használom videóra, igaz néha néha hibát jelez, de egy F5 után rendbejön :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2619) arty válasza deph (#2614) üzenetére


arty
veterán

:R

(szerintem nem lesz gond és cserélik)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2620) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem. Van e arra mód, hogy távolról (mondjuk noip-és ipével) tudjam streamelni a videókat mondjuk egy tableten amin android fut? Próbáltam már sok féle programot de csak letölteni tudom.

Köszönöm!

(#2621) caris1


caris1
tag

Sziasztok!

Sikerült valakinek működő NFS megosztást létrehoznia a NAS-on? Egy megadott mappa tartalmát szeretném NFS segítségével megosztani a hálózaton, de nem jártam sikerrel. (Raspberry Pi-n keresztüli médialejátszásra.)

Köszi,

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2622) arty válasza matyi1988 (#2620) üzenetére


arty
veterán

én telón openvpn-el bemegyek az otthoni hálóra, majd es file explorer nyitja a filmet mx palyerben és nézhetem egy fél perc bufferelés után.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2623) gereedigital válasza arty (#2622) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Az open vpn el kapcsolatban nekem is lenne kérdésem. Routerem egy tp-link TL-WDR3600 vpn server nincs benne (tudtommal) gyári fw-vel. Ha a nasra feltelepítem az openvpn-t mit kell beállítanom,hogy pl melóhelyről vagy bárhonnan otthoni hálózatba tudjak lépni? no-ip működik.A nast is, a routert is és a hálózat összes elemét elérem kívülről. De nem szeretném mindig letölteni a nasról ftp-n a filmeket,zenéket ,ha nem otthon vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2624) arty válasza gereedigital (#2623) üzenetére


arty
veterán

nekem is a 3600as van :)

ha nem fontos a szupergyors wifi (72/144mbit-et tud a 150/300 helyett) és nincs 200mbitesnél erősebb neted (szoftveres NAT miatt ez ennyit bír csak), akkor ajánlom a gargoyle fw-t - abban van beépített, egyszerűen. gui-n konfigolható openvpn szerver - stabil 1.8.1-et használok: [link] - md5 hash: c4770f7cceea45465a43f89108bbf8f1 (sütés előtt ellenőrizd!)

fájlcsomagot generál a gui, azt felrakod a telódra, openvpn for android kliensben betallózod és kész, kapcsolódsz, máris tudod tallózni az otthoni géped/gépeid es file explorerrel :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2625) Tonyk válasza caris1 (#2621) üzenetére


Tonyk
veterán

Persze, hogy sikerült. :)
2 megoldás is van. Az első a nas menüjéből a programcsomagok közül telepíthető NFS, a másik pedig FFP alól telepíthető. Mindkettő működik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2626) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Meg tudom oldani, hogy a sajátgépből a a nas egész tartalmát lássam, ne csak a megosztott mappákat? Illetve hard disk sentinellel hogyan tudom leellenőrizni a hdd-ket?

www.meszlenyiandras.com

(#2627) M_AND_Ms válasza blendész (#2626) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel a NAS egy önálló gép, ezért persze, hogy csak azt látod, amit az felkínál, vagyis megoszt más gépek számára. PC-ről viszont Telnettel /SSL-val belépve a NAS-ba külső gépről is kezelheted a NAS teljes fájlrendszerét

Van a Zyxelhez saját SMART monitor, ami folyamatosan figyel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2628) Mr Dini válasza blendész (#2626) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

WinSCPvel pl kapsz egy barátságos fájlkezelőt. Vagy felcsatolhatod mondjuk az admin/ffp alá az ffp mappát ffpből az ln -s paranccsal.

Hdsentinelből le kell tölteni az arm5-öst, be kell rakni a /ffp/bin mappába és szimplán ki kell adni a hdsentinel parancsot. (Vagy aminek el van nevezve az általad leszedett bináris)

Amúgy a smart is jó.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2629) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a táborba, bár elég zöldfülű vagyok a programozáshoz :)

Elsődleges felhasználás a transmission és a dlna egy tv-re. DynDNS megcsináltam, illetve telepítettem a programcsomagokból a transmission-t.

Eddig egy BananaPi-t használtam erre a célra OpenWRT-vel és ott nem volt gond.

Segítséget szeretnék kérni, jelenleg ott vagyok elakadva, hogy bár tegnap letöltöttem a transmission-el (telefonról), nem tudtam megosztani sehogy sem a tv-re, hogy a filmet tudjam nézni!

Banana-Pi-nél meg lehetett adni a transmission-ben a torrent letöltési helyét illetve meg lehetett adni a samba-nak, hogy melyik könyvtárat ossza meg.

Van erre megoldás a Zyxel-nél?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2630) Mr Dini válasza ilovedigweed (#2629) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Segítséget szeretnék kérni, jelenleg ott vagyok elakadva, hogy bár tegnap letöltöttem a transmission-el (telefonról), nem tudtam megosztani sehogy sem a tv-re, hogy a filmet tudjam nézni!

Banana-Pi-nél meg lehetett adni a transmission-ben a torrent letöltési helyét illetve meg lehetett adni a samba-nak, hogy melyik könyvtárat ossza meg.

Szia!

Itt is meg lehet adni a letöltés helyét. Ha tm remote gui-t használsz, akkor sokkal egyszerűbb, de jobbklikk az adott torrentre és ki tudod választani a letöltés helyét. Illetve van hozzá egy inteligensebb gui is.

A TV-d sambán is tud lejátszani? Mert akkor el kéne érned a filmeket az admin/download/Transmission mappából.

Ha meg DLNA-s a TV, akkor add meg a letöltési mappát neki, mint figyelt mappa. Twonky alatt asszem a webes felületen lehet ezt megtenni, minidlna alatt pedig a konfigjában.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2631) ilovedigweed válasza Mr Dini (#2630) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Megnézem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2632) caris1 válasza Tonyk (#2625) üzenetére


caris1
tag

Köszi, a választ, de hogy lehet megadott mappát megosztani NFS share-en keresztül, hiszen azt nem lehet beállítani, automatikusan kitölti: /i-data/... stb elértési uttal:

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2633) Tonyk válasza caris1 (#2632) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem lehet így. NFS-nek tök új megosztást kell létrehozni, ami a gyári nfs alatt egy nfs nevű "gyökérbe" kerül.
Ha mindenképpen így akarod megoldani (létező smb megosztást osztani), akkor ffp kell, alá egy nfs és abban beállítani.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2634) caris1 válasza Tonyk (#2633) üzenetére


caris1
tag

Köszönöm, sikerült megcsinálni ffp alatt. :R

Ezt a leírást használtam.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2635) gereedigital válasza Tonyk (#2625) üzenetére


gereedigital
csendes tag

A routert egyenlőre nem szeretném piszkálni a gari miatt. Vagy visszaállítható a dolog. Van esetleg fórum erről a routerről mert ugye ez a nas fóruma... Privátban szívesen fogadnék bővebb leírást, fórum linket...

Előre is köszönöm.

(#2636) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

megoldható, hogy a transmission külön mappákba tegye a letöltéseket?
az is jó, ha megkérdei, vagy konfigurálhatom, hogy hova rakjam. csak ez működjön pl a droidos transmission remote mappából.
és ezeket a fájlokat osztanám NFS-sel kodinak

nincs még meg a NAS, azért kérdezem :)
előre is köszi

(#2637) K82 válasza eastsider (#2636) üzenetére


K82
őstag

Szia,

megoldható h különböző mappákba rakja a letöltéseket. Nálam pl. úgy van, h a miniDLNA által figyelt mappákba tölt (videókat a videoba, zenéket a musicba stb.).

Pixel / OnePlus Pad

(#2638) Tonyk válasza gereedigital (#2635) üzenetére


Tonyk
veterán

ez egy pöppet mellément

(#2636) eastsider

Használj Transmission Remote GUI-t,rugalmasabb, kényelmesebb. Android alá is van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2639) gereedigital válasza Tonyk (#2638) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Igen sajnos. Artynak szerettem volna címezni

(#2640) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Kis segítséget kérnék: feltettem a NAS-ra a miniDLNA-t, működik is belső hálón. Megnyitottam a 8200-es portot VPN-en keresztül, látom az aktuális statuszát is. Mit kellene még tennem, hogy a videoimat tudjam nézni "kívülről"? Jelenleg elérem őket, de csak letölteni tudom őket. Én azt szeretném, ha rákattintok, akkor kezdje el lejátszani, mint egy youtube videot. Nem számít, ha előtte egy kicsit bufferel. Kell ehhez valamilyen külön portot nyitnom, esetleg valami spéci lejátszó program? (jelenleg kmplayert használok)

(#2641) Tonyk válasza -ZeeZee- (#2640) üzenetére


Tonyk
veterán

TCP 8200 és UDP 1900 port kell neki belső hálón elméletileg.

Azonban jobb lenne vpn mögül elérni, ha nem akarsz ilyenekbe belefogni, akkor publikáld weben az adott könyvtárat és úgy játszd le.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2642) -ZeeZee- válasza Tonyk (#2641) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, ha hazamegyek, akkor megpróbálom. :R

Elvileg a routerem (TP-Link WRD841ND) tudja a VPN-t, a többit is itt nyitottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#2643) Tonyk válasza -ZeeZee- (#2642) üzenetére


Tonyk
veterán

Majdnem biztos vagyok benne, hogy csak kliensként tud VPN-t az meg neked nem jó. VPN kiszolgáló kell neked. Ha ezt nem tudja, akkor a nason is megoldható ffp alól egy ilyen beüzemelése.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2644) -ZeeZee- válasza Tonyk (#2643) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Na, ezt sem tudtam. Azt hittem rendben vagyok. :W Kérhetek segítséget...? :) Valami kis linket, ahonnét el tudok indulni. Egyébként a lejátszóm alkalmas rá, hogy lejátsza a videókat?

(#2645) Mr Dini válasza -ZeeZee- (#2644) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Talán a routetednek van topikja. Keresned kéne vmi custom firmware-t hozzá, ami tudja a vpn szervert. Tplinkekre asszem openwrt-k vannak leginkább amik tudnak vpn szervert.

Illetve szívással ugyan, de lehet a nasra is hegeszteni vpn-t.

Ha nem tudjuk a lejátszó típusát, akkor Szerinted honnan tudjuk megmondani, h jó, vagy sem? ;)

Szerk.: illetve van méga gargoyale is.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2646) eastsider válasza K82 (#2637) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi :)

(#2647) Tonyk válasza -ZeeZee- (#2644) üzenetére


Tonyk
veterán

kmplayert nem ismerem. VLC-t használok nagy ritkán a gépeken (nem nézek gépen filmet) az minden és mindenhonnan visz.
Fáradj át a 310-es topicba ott szerintem már le van írva a VPN telepítése. Bár ha azt sem tudod mi fán terem, lehet nem ez lesz a te megoldásod. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2648) Mr Dini válasza Mr Dini (#2645) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha nem tudjuk a lejátszó típusát, akkor Szerinted honnan tudjuk megmondani, h jó, vagy sem?

Sorry! :B Most látom, h írtad... Sajnos nem ismerem, de ha lejátszik otthoni hálón akkor vpnen is tudnia kell!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2649) -ZeeZee- válasza Tonyk (#2647) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm a válaszokat, Neked is Mr Dini.

Dolgozom rajta. Átlátogatok a másik topikokba.

[ Szerkesztve ]

(#2650) arty válasza gereedigital (#2635) üzenetére


arty
veterán

amit linkeltem, azt kell besütni a mostani, gyári webadmin felületen...

192.168.1.1 lesz a webes felület, ha végzett és a jelszó password. onnan szerintem elboldogulsz, de ha mégse: [link]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.