Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Mr Dini válasza stefi68 (#2300) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nincs rá szükség. Ha az ssh elindult és be tudsz lépni, akkor szuper! :D

Mcvel is át tudod másolni, illetve a sima cp paranccsal. A külső vinyót a /e-data/<vmihosszúazonosító>/ -re csatolja, a belsőt pedig a /i-data/md0/ -en és a /i-data/<hosszúazonosító> -en találod meg, illetve a /mnt/HD_A2/ -nél (ha jól írtam le) .

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2302) stefi68 válasza Mr Dini (#2301) üzenetére


stefi68
addikt

Igen be tudok lépni...
Akkor gondolom a telnet letiltása is felesleges, mivel el sem indult.
-------------------------------------------------
/ffp/start/telnetd.sh stop
chmod a-x /ffp/start/telnetd.sh

-------------------------------------------------

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2303) stefi68


stefi68
addikt

MC-ben hogy látom az USB tárolót?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2304) arty válasza _Smooth (#2296) üzenetére


arty
veterán

"Miután felcsatoltam az admin felületen (és ezáltal figyelmeztetés nélkül formázta is, és küldött 1,8TB-t a levesbe), felismerte és sdc1-ként megjelent az mnt és az i-data mappákban is."

Na, ilyet BIZTOSAN nem csinál a NAS. Megint elnéztél valamit, kattingattál összevissza.

Gondolom a "felcsatoltam" az a 'create volume' lenne, az pedig világosan írja is, hogy minden adat megy a levesbe:

letölteni pedig transmissionnal valszeg tudnál rá, ha arra gondolsz... (pláne ha már 'felcsatoltad')

---

amugy mit seedelsz, hova?
oldal mennyi seedert/leechert mutat?
tuti lenne, aki vinné is az adatot? nem csak azt várod, hogy "pörögjön a feltöltés mercsak"?
én gyanítom, hogy nincsen nálad semmi gond a torrentel se.... ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2305) Mr Dini válasza stefi68 (#2303) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, nem kell.

Már leírtam a helyét. ;) /e-data/<azonosító>/

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2306) _Smooth válasza arty (#2304) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igen, az a baj, h az eszköz, amiről elérem (win tablet), nem rendelkezik túl nagy megjelenítővel, ráadásul valamiért nem is a kép közepére dobálja az üzeneteket, hanem a kép alján túlra, így mindig görgetni kell érte. Eleinte nem is értettem, mi történik vele - lefagyott-e vagy dolgozik. Így aztán valszeg azt a figyelmeztetést se láttam. De akkor szuper, megint user error.

Viszont ettől még /mnt-ben ott az sdc1, de teljesen üresnek mutatja (hiába van rajta 600GB adat).
És /e-data-ban is megtaláltam, ott megvannak az adatok is. De oda nem tudok letölteni. Ha ezt az elérési utat adom meg, akkor kreál egy újat... nem a meglévőbe menti.

Ami a seedet illeti, korábban (ugyanezen a nason és win uT klienssel is) azért sokkal jobban pörgött vissza. Most hébe-hóba jelzi, hogy felfelé tölt és akkor is csak 5-10, max 20kB/s.
Elhiszem, h egyik-másik file pont nem kell senkinek, de ez összességében méri, nem egy adott filre. "Választék" meg épp akad azért.
De akkor hagyom egyelőre a témát, aztán majd meglátjuk.

Köszi a választ, mindenesetre :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2307) stefi68 válasza Mr Dini (#2305) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, bocsánat elsiklottam felette...

Az MC furcsa megjelenésére van orvosság? Gondolom valami kódlap eltérés lehet...
A keret még csak (x-ek, meg q-k), de a fájlnevek..., hát kiolvashatatlanok.

Amúgy nem gyorsabb a másolás az MC-vel a külső és belső tároló között mint pc-vel (szintén a belső és külső tároló közt). Kb 29e KB/s mindkettő módszerrel.
Gépről nas-ra úgy 45e KB/s. Nem kevés az?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2308) Mr Dini válasza stefi68 (#2307) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az x-ekre van megoldás. Ha wint és puttyot használsz, akkor a putty ablakának bal felső sarkában lévő putty ikonra kell jobbklikkelni, majd asszem a global settings-t választani. Itt tudod változtatni a jellemzőket, majd lementeni őket a mentett sessionjeidhez. Érdemes win-1250-et választani és az ansi karaktereket engedélyezni. Nekem így megoldódott a keretprobléma. Viszont a fájlnevekhez a nas kódolását kéne megváltoztatni.

Ui.: én nem azt írtam, h gyorsabb lesz. ;)

_Smooth:

Akkor, ha van ffp-d hozz létre egy symlinket, mondjuk az admin/kulso logikai elérési útra és azt kajáltasd be neki.

Pl:

ln -s /e-data/<azonosító>/ /i-data/<azonosító>/admin/kulso

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2309) _Smooth válasza _Smooth (#2306) üzenetére


_Smooth
senior tag

szerk: az extHDD-re való letöltési próbálkozásom meg is akasztotta a gépet. Újraindítottam, ssh-n megint nem engedett vissza. (szerencsére most legutóbb nem tiltottam le a telnetet)
Töröltem a torrentet, amit oda irányítottam, most megy megint minden rendesen.

Hogy kellene ezt szakszerűen? :)

(#2308) Mr Dini
Köszi, megpróbálom. (gondolom, admin/kulso lehet video/sorozat is)

De, ha attól akadt ki a rendszer, hogy a külső merevlemezre kell írnia, akkor ez így ugyanúgy problémás lehet, nem? :F

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2310) stefi68 válasza Mr Dini (#2308) üzenetére


stefi68
addikt

És valóban, az x-ek eltűntek. :)

Nem, nem írtad, hogy gyorsabb lesz. Ezt csak én gondoltam...

Viszont van egy nagyobb gondom. PC-n, telefonon látni a nas tartalmát, a TV viszont nem látja :(
Sem a képeket, sem a videókat...

Ez is megoldódott: A médiakiszolgálónál a "Megosztások közzététele" résznél nem voltak megadva a jogok.

Asszem mára elég lesz. Majd holnap elkezdek másolni ezerrel, vagyis hogy 29ezerrel :)

Hálás köszönetem a segítségért! :R

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2311) Mr Dini válasza _Smooth (#2309) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Próba cseresznye! :P

Viccet félretéve, nem tudom mitől akadt ki a nas. Lehet, h a kraft kevés a vinyónak? Egy aktív usb hub amúgy isjót tesz a nasnak. De asszem sejtem mi lesz a gond. Úgy gondolom, h az ntfs-t nem csípi... Esetleg egy ext partíció lehet még megoldás, viszont akkor win alól nehéz lesz majd olvasni...

stefi68:

Szerintem, attól, h lassabb van előnye is. Pl az, h tud másolni úgy is, h nincs bekapcsolva a gép és a puttyot sem kell nyitva hagyni. Fel kell tenni a screen -t (slacker -a screen (ha nem talál csomagot, mert még nem volt uwsiteloaderrel hozzáadva az a rakat repó, akkor azzal kezdd!), majd úgy másolni, h pl ha az egész tartalamt szeretnéd a public/hdd/ alá pakolni, akkor screen cp /e-data/<azonosító>/* /i-data/md0/public/hdd/ . (a hdd mappa előtte legyen létrehozva) Ha meg a hdd alól csak mondjuk 2 mappát és egy fájlt szeretnél másolni, akkor értelemszerűen screen cp /e-data/<azonosító>/{mappa1,mappa2,fajl.kiterjesztes}

Ha kiadsz egy screenes parancsot, az futni fog a háttérben, így nyugodtam bezárhatod a puttyot. A művelet befejezéséről a nason lévő ledel megnyugvása fog tájékoztatni! :)

Ui.: sorry, fáradt vagyok már a mobilról gépeléshez, előfordulhatnak hibák... :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2312) arty válasza _Smooth (#2306) üzenetére


arty
veterán

utóbbi napokban nekem is 20-50k-val mennek a cuccok, pedig 10-et is seedelek ... én nem aggódok, az idő nekünk dolgozik :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2313) _Smooth válasza Mr Dini (#2308) üzenetére


_Smooth
senior tag

Úgy néz ki, megoldódott.
/var/autoshare/<merevlemez neve - nem azonosító>/video/sorozat
ide egyelőre gond nélkül küldi a letöltést :)

(#2312) arty
Köszi, akkor kicsit türelmesebb leszek. Bár nekem jelenleg 70 torrent van bent.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2314) stefi68 válasza Mr Dini (#2311) üzenetére


stefi68
addikt

Huh, ennek majd még 1x nekifutok holnap. Ez mára már sok nekem. :U
Viszont elég jó dolognak tűnik a gép nélküli másolás...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2315) _Smooth válasza Mr Dini (#2311) üzenetére


_Smooth
senior tag

Efölött átsiklottam.
Kraft nem lesz kevés. WD MyBook (3,5-es, külső tápos).
Én is az NTFS-re gyanakodtam. Dolgozik most is rendesen a proci.
Hát ez van :( (sajnos meg kell hagynom a fájlrendszert, mert néha lehúzzuk és önmagában használjuk).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2316) Narris


Narris
csendes tag

Sziasztok,

Az mitől lehet hogy az initiation wizard már rögtön az elején connection timeout-tal kidob és nem történik semmi? A NAS fix IP-vel van a hálón és elvileg minden ok, de valami miatt nem tudom elindítani a beállításokat. T-home internetem van, és dlink routerre van kötve kábellel a NAS.
Köszi a válaszokat előre is

(#2317) Mr Dini válasza Narris (#2316) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha azzal a telepítőlemezzel próbálod, szerintem az szerintem sz*rt sem ér... Nekem sem működött a régi routeren vmiért...

Egyből menj fel a nas webes felületére és ott konfiguráld!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2318) stefi68


stefi68
addikt

Jönnének a további kérdéseim ...

Egy WD20EFRX-et vettem.
Elolvastam a fej parkolásról szóló cikket és más írásokat is.
Így egyre zavarosabb a kép, hogy most teljesen ki kell kapcsolni, v. csak magasabb értékre kell állítani?
Ha magasabbra, mennyi legyen az?

Továbbá a cikk azt írja: "A parancs érvényesítéséhez ki kell kapcsolni a vinyót, (nem újraindítás, hanem leállítás)!"
Hogy lehet leállítani a vinyót???

Most ennyi a parkolás időzítése: Idle3 timer set to 13.8s (0x8a)
Ez sok, vagy kevés?

Amit még tapasztalok, hogy teljesen nyugalmi állapotban halk kotyogó hangot ad. Ez a fej lenne?
Nincs adatátvitel és próbaképp a sosem használt TM-es és az FFP-t is letiltottam.
Így is "kotyog". Ez normális?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2319) Anonymus23 válasza stefi68 (#2318) üzenetére


Anonymus23
veterán

Alapvetően ha torrentre használod a NAS-t, akkor szinte sosem lesz olyan, hogy leáll a winchester, mivel folyamatosan használatban lesz. Így nem lenne értelme kikapcsolni a fejparkolást, de nem lesz vele rosszabb ha kikapcsolod.

Leállítani a vinyót úgy tudod, hogy LEÁLLÍTOD a NAS-t. Azaz amikor beállítottad a fejparkolást (akár teljesen kikapcsolod, akár magasabbra állítod az értéket), akkor nem elég újraindítani a NAS-t, hanem le kell állítani, majd amikor teljesen leállítottad, akkor indíthatod megint.

Nem hiszem, hogy a fej lenne a "halk kotyogó hang", bár ez a meghatározás nem egzakt, így szinte behatárolhatatlan ha nem hallja az ember. Van adat a winchesteren? Mert ha igen, attól, hogy még nem megy a torrent, a Twonky lehet szkeneli a tartalmat.
Esetleg a ventilátor? Azt úgy tudod kiszűrni, hogy ha pl valami puha cuccal (ami nem töri össze a lapátot, én pl a poroló ecsetet szoktam erre a célra használni) leállítod menet közben a ventit, és akkor ki lehet szűrni, hogy melyik zajt mi okozza.

;) - The Power of the Light Side

(#2320) stefi68 válasza Anonymus23 (#2319) üzenetére


stefi68
addikt

Egyenlőre nem lesz torrent. Bár ki tudja...

A kotyogó hang megszűnt!
Egyrészt kivettem a nem használt keretet, ami a legkisebb mozdításra is úgy zörgött benne mint borsószemek a dobon. :)
Tudom nem lesz mozgatva, de ha nem kell akkor ne legyen benne és ne is zörögjön nekem.
Másrészt úgy tűnik, miután bezártam az admin kezelőfelületet megszűnt a hang.
Lehet hogy lekérdezte időközönként az aktuális állapotát, vagy ilyesmi.

Egyébként a fejmozgás hangja volt. Annyira nem zavaró, csak most itt van mellettem 30cm-re és jobban hallom. Ha 4 m-re leszek tőle biztos nem fogom hallani.

A leállításra visszatérve, mennyire drasztikus a power gomb használata (egy csippanás)
Gondolom azért rakták rá hogy ne kelljen mindenféle admin felületeken bogarászni....

A másik dolog, mennyire fontos az USB tárak eltávolítása előtti "kiadása". Láttam az adminban a köteteknél van ilyen.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2321) Mr Dini válasza stefi68 (#2320) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha nem történik éppen semmilyen művelet az usb-s eszközön, akkor nyugodtan ki lehet húzni. Ez nem olyan, mint a win.

Én azért ssh-n szoktam egy umountot adni neki, de szerintem fölösleges.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2322) Anonymus23 válasza stefi68 (#2320) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom mennyire drasztikus a power gomb, engem még nem harapott meg :)
Igaz én nem is nagyon használom másra, mint torrent, meg média kiszolgáló, meg biztonsági mentés.
Kikapcsolás, nyomod neki és kikapcsol, ennyi. Nem az áramot veszi el, hanem a leállási procedúrát indítja el.

Majdnem 2 éve üzemel, fél évente kb nem lehet elérni, akkor kap egy újraindítást, és ennyi. Az a TM van rajta, amit eredetileg ráraktam, azóta megy 7/24-ben (689 nap 6 óra, a jelenlegi menet pedig 21 nap 15 óra). Illetve nem, mert egyszer volt egy frissítés a Tm-nek, de semmi változást nem lehetett észrevenni.

Ezen felül csak FW frissítés, áramszünet, vagy a kábeldzsungel takarítás és rendszerezés miatt volt kikapcsolva.

A másik rekesz nekem sincs benne, én a levegő áramlás javítása miatt vettem ki.
A fejparkolást pedig kapcsold ki nyugodtan, kb 2 perces meló a leállítással és a indítással együtt.
A winchester Power on hours: 19465 (ez előtt a NAS előtt egy másikban is ment) ~811 nap, ez alatt összesen 38 fejparkolást csinált (gondolom leállításnál).

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2323) stefi68 válasza Anonymus23 (#2322) üzenetére


stefi68
addikt

Fejparkolás ügyben:
PC-nél írták az usb bootolós módszerrel, az ottani programban a -s300 kapcsoló 6 percre (300 sec) állítja az időzítést.
A nashoz használatos linuxos program leírásában az szerepel, hogy -s1..255 lehet.
A -s255-nél 25.5 sec-ot írt, próbaképpen a -s300-nál meg 4.4 sec-ot. Gondolom nem tudta értelmezni...

Fejparkolást végül kikapcsoltam.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2324) Kicsicsucsu


Kicsicsucsu
csendes tag

Sziasztok.
Szert tettem egy 3D-s okostévére, ezáltal a Plex telepítésre került a jelenlegi 320S-emre, de nem birkózik meg az SD filmekkel sem, azt írja, hogy nem elég erős a szerver a média konvertálására. Megérné váltanom egy 325 v2-re? A 3D FHD filmeket kezeli Plexen keresztül? Esetleg a jelenlegin próbáljak ki egy másik DLNA szervert? A NAS-on nem fut semmi, csak egy Transmitssion kb 200 torrenttel és 1 mega/sec-es feltöltéssel. Illetve a 325 V2 erősebb annyival, hogy tudná kezelni a jelenlegi terhelés mellett a 3D filmeket Plexen keresztül? Köszi a választ :)

(#2325) Balinov válasza Kicsicsucsu (#2324) üzenetére


Balinov
félisten

nekem a v1-el, gigabit lan-on a 10/100-at tudo LG 3D SmartTV a gyari Twonky-t hasznalva (nem ISO-bol) le tudta jatszani a 3d filmet (Gravity-vel ill. Avatar 3Dvel probaltam).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2326) Anonymus23 válasza Kicsicsucsu (#2324) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezek a cuccok nem média konvertálásra vannak kitalálva, a 325v2 sem bírkózik meg vele, elsősorban hálózati adattárolás és média KISZOLÁLÁS (nem konvertálás, hanem le/feltöltés a hálózaton lévő eszközökre) a fő funkció, a TM is már csak egy ilyen extra véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2327) Osiris


Osiris
őstag

Mi kéne ahhoz, hogy a nas megosztásai megjelenjenek a hálózati helyek között?
Windows alól publikus megosztásként elérhető ha beírom a címet: \\192.168.0.35\ , de ha csak úgy a hálózatra kattintok (intézőban) akkor csak a médiaeszközök között látszik a nas, de a megosztások nem.

(#2328) Osiris


Osiris
őstag

Elkezdtem átmásolni külső hdd-ről a filmeket (előlapi usb-re kötött ext2 fájlrendszerű hdd-ről) a nas-ra és a másolás sebessége 17-18MB/s. Ez normális, hogy ilyen lassú? Őszintén szólva túl sok gyakorlati hasznát eddig nem látom a raspberry-hez képest az eszköznek, igaz egyelőre nem használok olyan eszközt ami ki tudja használni a nas médiaszerverét és igaz, hogy a raspberry sebessége másolásban ennek kb. a negyede lenne, de ennyi előnyért nem vettem volna ilyet (ajándék volt).

[ Szerkesztve ]

(#2329) Anonymus23 válasza Osiris (#2328) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hogyan másolod?
NAS-on belül (MC?), vagy pc-vel közbeiktatva?

A leggyorsabb módszer: gigabites lanon belül a vinchestert rádugod a pc-re, és hálózaton keresztül másolod rá a NASban lévő vinyóra.

;) - The Power of the Light Side

(#2330) Narris


Narris
csendes tag

Sziasztok,

Sikerült bekonfigolni a NAS-t, és megy is a letöltés ezerrel, viszont több kérdésem is lenne.

1) A torrentek letöltése megy ezerrel, de a visszatöltéssel gondom van. Hol és mit kellene beállítanom? A Routerben már elvileg nyitottam portot de valami még mindig nem klappol.

2) Hogyan tudom a TV-re küldeni a letöltött filmeket? Pontosan hogy működik a Twonky Media Server? mert azt látom, hogy fel van telepítve, de amikor a Média Lejátszóra kattintok, akkor hiányolja a VLC-t és Windows Media Playert. Sharp AQUOS TV-m van. Xbox One is van a hálózaton, amin van Media PLayer, viszont az nem játszik le feliratot, ezért szeretnék használni a NAS-ban valamilyen jobb szoftvert.

köszi előre is

(#2331) M_AND_Ms válasza Anonymus23 (#2329) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha nincs gigabites lan, akkor mi a tapasztalat?
Én belül másoltam a háttérbe rakott linux copyval. Így pc nélkül a nas önállóan elvolt a 2 terával.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2332) Anonymus23 válasza M_AND_Ms (#2331) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az a legszerencsésebb, ha külső eszközről másolja fel az ember a dolgokat a NAS-ra, mert ilyenkor csak a hálózat korlátai a korlát. Ha nincs gigabites lan, akkor értelemszerűen a 100 Mbit, vagy még kevesebb, ha pl valaki wifiről próbálja átnyomni.
Ha nincs gigabites lan, akkor lehet elgondolkozni a belső (vagy USB-be csatlakoztatott) másolásról/áthelyezésről, ha jól rémlik olyan 20-30MB volt a NAS belső korlátja, de ez nem mostanában volt, már nem emlékszem...

;) - The Power of the Light Side

(#2333) lohi


lohi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... :) vettem egy Zyxel 325 v2-es NASt és tök jól működik majdnem minden. Hálózti meghajtó, médiaszerver, torrent minden király, egyedül a felhőt és a távoli vezérlést nem tudom elérni.
regisztráltam a mycloud.zyxel.com oldalon, felismerte és beállította az eszközt hogy legyen ddns. Viszont a mobilra letöltött zcloud sem tudja internetről (saját wifiről úgy ahogy működik), sem böngészőben nem tudom életre kelteni.
Más kicsit, én a benne lévő letöltést használom, de ott a maximális torrent amit be lehet állítani 10, van arra lehetőség, hogy ezt a számot kicsit feljebb rakjam?
És még egy, wifin keresztül megy a zcloud, látom a képeket/videókat/nekéket, streamel is ahogy kell, de feltölteni nem tudok. A tutoriálokban mutatja hol kellene lennie a feltöltés gombnak, de nekem nincsen ott...

elsőre egyenlőre ennyi.. :) előre is nagyon köszönöm a segítséget! :) :R

(#2334) lohi


lohi
tag

Ezt is találtam hozzá, végig is mentem rajta a 14 lépésig. Ezt valahogy nem tudtam értelmezni/nem találtam sehol. Gondolom ez a kulcsa az egésznek...

(#2335) Osiris válasza Anonymus23 (#2329) üzenetére


Osiris
őstag

Nason belül a MidnightCommanderrel. Akkor a következő adagot már lehet, hogy pc-re dugott hdd-vel fogom. Gondolom a samba megosztás-on keresztül jó lesz, vagy mehetne akár FTP-n is, az is hozná a max sebességet? usb 2.0-s hdd esetén ez a max sebesség nagyjából 32MB/s a pc-n, ha a TotalCommander ext2 pluginja nem lassítja.

(#2336) stefi68


stefi68
addikt

A NAS gyökérben nem lehet több mappát létrehozni a meglévő (admin, audio, photo, video) mappákon kívül?
Mondjuk jó lenne még documents, programs, stb.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2337) Anonymus23 válasza Osiris (#2335) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én simán hálózati mappaként felcsatoltam a NAS szükséges mappáit, de nekem gigabites a hálózat, fájlméret függvényében akár 90-95 MB másolás is megy TC-vel. De átlagban a ~70 MBps megy szépen...

(#2336) stefi68
NAS adminisztráció felület, azon belül Megosztás/Megosztások menüben tudsz új megosztást létrehozni, megfelelő jogosultságok, kuka és egyéb beállításokkal. Azon belül mappákat meg már létre tudsz hozni a winből is ha felcsatolod meghajtóként.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2338) Anonymus23 válasza _Smooth (#2306) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pedig ezt a hibát (mármint, hogy a figyelmeztető és információs üzenetet letette a képernyő alá) elvileg a legújabb firmware javította.

;) - The Power of the Light Side

(#2339) _Smooth válasza Anonymus23 (#2338) üzenetére


_Smooth
senior tag

Most notebookról is néztem (alapvetően nem kéne difi legyen, az is x86 OS)... itt is ledobta alulra.
Firmware verzió: V4.70(AANV.1)

Nem is talált frissebbet.
Mindegy, most már jobban figyelek majd.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2340) Anonymus23 válasza _Smooth (#2339) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pedig ez a legújabb:
V4.80(AALS.0)C0

Ott valami nem stimmel ha nem talál újabbat, de a linkről letöltve is frissítheted.

;) - The Power of the Light Side

(#2341) Narris válasza Narris (#2330) üzenetére


Narris
csendes tag

Erre valaki? :) az 1. pontot úgy néz ki, hogy sikerült megoldanom.

(#2342) steven100 válasza steven100 (#2290) üzenetére


steven100
csendes tag

Erre senki?

(#2343) _Smooth válasza Anonymus23 (#2340) üzenetére


_Smooth
senior tag

köszi, fogom is. :R

Jah, nekem NSA320S-em van... lehet, h ezért csak 4.70
Csak arra nem találtam külön topicot, a TM és ffp beállítások pedig ide is ugyanúgy működnek.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2344) Anonymus23 válasza Narris (#2330) üzenetére


Anonymus23
veterán

1., A port nyitás elvileg az mit jelent? Valóban nyitva van a port és helyes IP-re van átirányítva?
Ha igen, akkor szokott segíteni egy komplett újraindítás (router/NAS, esetleg a modem is, de azt nem feltétlenül kell).
A TM GUI-ban lévő port próba mit mond?

2., Őszintén nem értem, hogy te most akkor milyen lejátszón akarod elindítani a pl filmet?
Nekem egy mezei Egreat RS6 pro van, ahol simán a hálózatra megyek, és ott a megosztott mappákból tallózom ki a kívánt médiát, de hogy jön egy TV-hez a VLC, vagy a WMP? A böngészőből megnyitva akarod lejátszani?

;) - The Power of the Light Side

(#2345) stefi68 válasza Anonymus23 (#2337) üzenetére


stefi68
addikt

Köszönöm!
Na ezt sem gondoltam volna, hogy a gyökérben lévő mappák azok megosztások...

Most már menjünk bulizni!

Előzetesen is ..............Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!.................

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2346) Anonymus23 válasza _Smooth (#2343) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jah, ez az infó már lemaradt nálam :DDD
Arra tényleg az a legfrissebb, nem értem miért nem frissítették azt is...
Akkor figyelni kell erre.
Másban pedig szinte totál ugyanaz mint a 325-ös...

;) - The Power of the Light Side

(#2347) Narris válasza Anonymus23 (#2344) üzenetére


Narris
csendes tag

1) Port forwardra ezek alapján mondom azt, hogy elvileg rendben van :)


2) Az Xbox One-on van egy Media Player nevű app, amivel az egész itthoni hálózaton látom a fileokat és bármit el is tudok indítani, de sajnos ez nem támogatja a feliratokat.
A NAS-on lévő Médialejátszóba ha bemegyek, akkor ha el akarom indítani a filmet, kiírja, hogy telepítsek VLC-t (opcionális) és WMP-t (kötelező). Tehát egyelőre a NAS jelenleg csak adattárolóként funkcionál és nem értem, hogy a Twonky-nak mi a szerepe és azt hogyan lehet használni? Mert feltételezem, hogy abban tudok feliratot kezelni. Vagy azt pl. a TV-ben/Xbox-ban kellene elindítani? Mert az nem fog menni, mivel a TV nem SmartTV sajnos, egyszerűbb SHARP LED.

(#2348) Balinov válasza Narris (#2347) üzenetére


Balinov
félisten

A Nas az nem lejátszó, sztem próbálj meg a boxra más playert keresni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2349) Anonymus23 válasza Narris (#2347) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egyrészt ki kellene venni a pipát a "Random..." és a "Use portforwarding..." elől, mivel gondolom nem akarsz minden alkalommal új portot beállítani a routerben egy újraindulás után.
A routerben biztos,hogy helyes IP van beállítva? pl a TM GUI-val nézve nekem a port nyitva van (és valóban, mivel mind a fel, mind a letöltések mennek normálisan, és a tracker is aktívnak lát), de pl a webes felületen ugyanez azt mondja, hogy a port zárva van.

TM GUI:

WEB GUI:

2.,
A Twonky egyfajta médiakiszolgáló (share and stream), ami nem tud lejátszani, de a különböző médialejátszók felé ad információt, ahogy az adott eszközön milyen tartalom van, és azokat streameli.

A webes felületen lévő lejátszóhoz szükséges az adott böngészőbe a plugin (VLC vagy WMP).
Továbbra sem értem, hogy hol fut az a böngésző, amelyik kéri a plugint? Számítógépen? A PC rá van csatlakoztatva a TV-re, vagy hogyan próbálod meg a TV-n nézni?

Ami fix, hogy médialejátszóra van szükséges, vagy a PC-n bármilyen lejátszó progi, vagy valamilyen médialejátszó box, bármi amivel le tudsz filmeket játszani.

;) - The Power of the Light Side

(#2350) Narris válasza Anonymus23 (#2349) üzenetére


Narris
csendes tag

Köszi a választ. A Transmission nekem nem így néz ki, nekem 2.82 verzió van. Hol tudom frissíteni? :)

Másrészről a laptopomon lépek be a NAS felületére és ott akarom elindítani a videó fileokat. Azt gondoltam - de akkor rosszul :) - hogy ott elindítom és megkérdezi, hogy melyik eszközre továbbítsa és ott akartam kiválasztani a TV-t, ami UTP-vel van a hálózaton.

Most már szinte biztos, hogy jól van a Transmission forwardolva, mert megy a visszatöltés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.