Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) NTonee válasza Anonymus23 (#2150) üzenetére


NTonee
veterán

FFP, MC - ezeket kicsit bővebben légyszi. Mik ezek pontosan? :B
A gépet (hálózati másolást) azért szeretném inkább kihagyni a játékból, mert egy borzasztó lassú usb-s külső házzal van rádugva a 1,5TB-os HDD. Ezzel holnapig fog tartani, mire befejezi a tele lévő HDD másolását. A gépet meg nem feltétlenül hagynám bekapcsolva addig. De ha minden kötél szakad, akkor ez lesz.
Végigtúrtam az összes beállítást, tényleg nem találtam semmilyen beállítást, ami nekem kéne. :( Most annyit csináltam, hogy az állományokat, amikről biztosan tudom, hogy problémások lehetnek (sérült fájlok), azokat töröltem. Megnyomtam a másolás gombot, visszaváltott zöldre a led, aztán újra megnyomva ismét elindította a másolást. Persze elölről kezdte az egészet, felülírással, ahelyett, hogy a már meglévőket kihagyná. Remélem más hibát nem fog találni.

(#2152) Anonymus23 válasza NTonee (#2151) üzenetére


Anonymus23
veterán

Olvasd el a témaindító cikket.
Megsúgom, valószínűleg a copy/sync másolás sem lesz gyorsabb mintha a géppel másolnád, nem beszélve arról, hogy elég 1 hiba és kezdheted elölről az egészet.

;) - The Power of the Light Side

(#2153) NTonee válasza Anonymus23 (#2152) üzenetére


NTonee
veterán

ohh, ja tényleg, a cikkben benne van, bocsi :B
Tudom, hogy nem lesz gyorsabb a copy gombos megoldás sem, de legalább a gépem nem kell hozzá, kikapcsolhatom. Ha újra leáll valamilyen hiba miatt, akkor holnap a hálózati másolásos megoldás következik. Addig is olvasgatom a cikket és megpróbálom megérteni a leírtakat.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#2154) _Smooth


_Smooth
senior tag

Kezd kiakasztani ez az egész rendszer :(
Ma eltűnt a TM web GUI. Mármint megvan, enged belépni is, de utána ott nem látszik egy file se, és nem is enged semmire kattintani. Nem reagál semmire. Win kliens meg megy.
Most rá akartam nézni a settings filera is, de putty is összeomlik. "Fatal ERROR. Connection refused"

Baromi lassan tölt felfelé, ezért ránéztem volna, hogy esetleg a portforward maradt-e aktív véletlenül. De kb semmit nem tudok csinálni vele.
PuTTY-tyal mit tudok kezdeni? Web GUI miért csinálja ezt?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2155) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Most kaptam egy címben szereplő NAS-t. A legegyszerűbb módon szeretném használni: beletenni 2 (nagy tartalommal) rendelkező vinyót, és azt hálón keresztül elérni. Fontos, hogy ne törölje, ne formázza, ne csináljon vele semmit, csak lehessen kintről hozzáférni. Ezt hogy lehet? A setuppal bárhogy megyek, mindenáron formázni akarja. 2 TB-os vinyóról van szó, amiről az adatokat nem tudom máshova menteni.

Bementem webes felületre, ott a köteteknél se találtam semmi lehetőséget.

(#2156) _Smooth válasza ngabor2 (#2155) üzenetére


_Smooth
senior tag

Sajnos ezt buktad... mindenképp formázós lesz :(

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2157) NTonee válasza ngabor2 (#2155) üzenetére


NTonee
veterán

igaz, hogy csak ma vettem használatba én is a NAS-t (szóval nem vagyok biztos benne), de sejtésem szerint ezzel lesz a probléma:
File system support:
Internal HDD: EXT4
External HDD: NTFS, EXT2, EXT3, EXT4, FAT32, ReiserFS, XFS

Tehát a belső HDD-n csak az EXT4 fájlrendszer támogatott, ezért akarja egyből formázni.

[ Szerkesztve ]

(#2158) Tonyk válasza ngabor2 (#2155) üzenetére


Tonyk
veterán

Minden nas formázza a belülre kerülő hdd-ket a saját szájíze szerint.
Az egyik hdd elméletileg megoldható, hogy belülről is használható legyen, de ehhez FFP és linux tudás szükséges.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2159) _Smooth


_Smooth
senior tag

Ezzel és ezzel kapcsolatban hol érdeklődhetnék? Van olyan topic, ahol nem off és esetleg választ is kapok? Vagy esetleg valami részletesebb leírás?
Próbáltam guglizni, de nem igazán találtam ilyen jellegű panaszt SQL-re. PuTTY-ra találtam ilyen hibákat, de azokat openSSH telepítésével orvosolták (na de hogy telepíthetném, ha nem érem el?).

Köszi :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2160) Tonyk válasza _Smooth (#2154) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ma eltűnt a TM web GUI."

FFP alól telepített vagy gyári csomag. Melyik webgui? Gyári vagy a feltuningolt verzió? Restart volt már?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2161) _Smooth válasza Tonyk (#2160) üzenetére


_Smooth
senior tag

FFP-s verzió. Feltuningoltról nem tudok... szerintem gyári.
Restart volt már tegnap kb mindenre (router, NAS, noti).

És mondom, a win alá telepített kliens meg működik.
Webes is elérhető, login után feldobja a szokásos szürke felületet a gombokkal, de minden inaktív, és teljesen üres.

Előzmény max annyi volt, hogy pár nappal ezelőtt - idegesített, hogy baromi lassan, vagy egyáltalán nem seedel - win-esben találtam a hálózat alatt egy 54143(?) portot (ha jól emlékszem, bejövő kapcsolatokra), amire azt írta, zárva van. Mondom, akkor kinyitom neki routeren.
Akkor semmi változás nem volt. Talán egy kicsit lett gyorsabb, de azt se ennek tudtam be. Web GUI is működött még napokig rendesen, és még reboot se volt, hogy eltűnhessen.
Aztán eszembe jutott, hogy a port fwd előtti pipát ki kell szedni, mert az okozhat ilyet. Innen melóból akartam ránézni tegnap, és innen csak a webes működik. Vagyis általában. Na mondom, akkor majd otthon.
De otthonról se ment. Megpróbáltam belenézni a settingsbe, de erre még a PuTTY is megadta magát.
Ekkor nyomtam egy restartot. Továbbra se ment a putty. Akkor nyomtam egy router rebootot is. DDNS miatt egy IP frissítést is akartam, de erre az is ERROR-t dobott (kicsit elkezdtem már vörösödni). Aztán hol volt net, hol nem. Végül sikerült stabilizálni a hálózatot, IP-t is sikerült frissíteni. Win kliens alól továbbra is működött, de PuTTY és web még mindig nem.
Közben már bezártam azt a portot is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2162) _Smooth válasza _Smooth (#2161) üzenetére


_Smooth
senior tag

Sőt, mobilon (WP) is megy a transmission. Egyedül csak a web nem (de persze ezen kívül a putty és a lassú seed is elég nagy problémám).

SSH-n kívül nyilván nem is tudom máshogy elérni a rendszert, ugye?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2163) Tonyk válasza _Smooth (#2162) üzenetére


Tonyk
veterán

Telneten keresztül még elérheted, amennyiben nem tiltottad le.

TM, hogy jól seedeljen, ahhoz az kell, hogy egy portot beállíts a TM-ben. Ugyanitt a portforward elől pipa kiszed. Routerben meg a választott portot forwardolod a nas fix vagy static dhcp-s címére.

Mivel FFP-s TM-ről beszélünk, megkérdezem, hogy melyik verzió?
Próbaképp távolítsd el, tedd fel a legfrissebbet, és indítsd el a már frissített verziót.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2164) _Smooth válasza Tonyk (#2163) üzenetére


_Smooth
senior tag

Telnetet természetesen letiltottam, mivel a leírás is azt javasolta:
"Tiltsuk le a Telnet funkciót, már nincs rá szükségünk:

/ffp/start/telnetd.sh stop
chmod a-x /ffp/start/telnetd.sh"

TM-ből meg nem emlékszem már, végül melyiket sikerült felraknom. Talán 2.83 vagy 2.84.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2165) NTonee


NTonee
veterán

Ismét valami hülyeséget találtam... :U
Már 2db hdd van a nasban. 1db 3tb és 1db 1,5tb. Nincs összefűzve, két külön meghajtóként szeretném kezelni. Ha hálózati meghajtóként felveszem a 1,5tb-os hdd-t, akkor ugyan valóban annak a tartalma jelenik meg, de tároló kapacitásnál a 3tb-os adatait látom. Nem értem :F
Ráadásul nem tudom beállítani, hogy a 1,5TB-osra töltsön le a transmission kliens. de ez utóbbi, mégis sikerült

[ Szerkesztve ]

(#2166) NTonee válasza NTonee (#2165) üzenetére


NTonee
veterán

és itt a követező...
felraktam videókat a megosztott nyilvános video könyvtárba. Látja a fájlokat, de semmit sem tud lejátszani a tv, médialejátszó hibát ír. Gépről, telefonról elérem, lejátszik mindent, csak tv-n nem. Ha ugyanezeket a fájlokat pendrive-on dugom be a tv-be, akkor megy a lejátszás.
Most tényleg én vagyok ennyire hülye?

(#2167) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
egy kis helpre lenne szükségem. TP-link wdr4300-as routerem van. Egy ip kamerát használok itthon noip dns-el és most még szeretnék egy NAS-t is berakni pluszba, de olyan régen csináltam, hogy nem emlékszem. Tudnátok adni instrukciókat, hogy pontosan mit kell beállítani, hogy távolról is elérjem a nas-t? :)
köszönöm

(#2168) Cxgrav válasza smallmer (#2167) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Kb mindened megvan hozzá ami kell, csak a routerben kell NAT-olni (port forward) a megfelelő portokat, amin szeretnéd elérni a NAS-t.

Pl: 22 (ssh), 80 (web), 21 (ftp)

Amikor ez megvan, akkor a dyndns címen elérhető lesz majd.

Picture me Rollin' by 2pac

(#2169) _Smooth válasza Tonyk (#2163) üzenetére


_Smooth
senior tag

Most akkor sikerült végleg kizárnom magam a saját nasomról? :(

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2170) Tonyk válasza _Smooth (#2169) üzenetére


Tonyk
veterán

csinálj egy teljes resetet (adat nem vész el)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2171) _Smooth válasza Tonyk (#2170) üzenetére


_Smooth
senior tag

:DDD nem tudom, hogy sírjak-e, vagy nevessek :D
Direkt azért raktam fel pendrivera az egészet, h lehetőleg többet ne kelljen szenvednem a beállítással.

De akkor valszeg ez lesz... azért köszönöm a válaszokat! :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2172) smallmer válasza Cxgrav (#2168) üzenetére


smallmer
őstag

és azt honnan tudom, hogy melyi porton komunikálna a nas ? :) vagy azon belül, hol lehet beállítani? :)

(#2173) Mr Dini válasza smallmer (#2172) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha a routeredben van pptp/vagy valamilyen más vpn, akkor az a legjobb, ha nincs, akkor marad a port forward, ahogy azt már előttem is írták.

Ehhez tudnod kell, h a nas webes felülete pl alapból a 80-as porton van, az ftp protokol a 21-es stb... De figyelj arra mit raksz ki a netre! És célszerű external portnak valami random portot beállítani.

Ha a kamerád frissíti a dinamikus dns felé az ip-t, akkor tényleg csak ennyi a teendő.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2174) smallmer válasza Mr Dini (#2173) üzenetére


smallmer
őstag

sikerült,
port forwardingal a 9091-es porton elérem már a transmission-t, de nem kér felhasználó/jelszót. valahogyan meg lehet oldani hogy kérjen? :)

(#2175) krealon válasza smallmer (#2174) üzenetére


krealon
veterán

"port forwardingal a 9091-es porton elérem már a transmission-t, de nem kér felhasználó/jelszót. valahogyan meg lehet oldani hogy kérjen?"

Nem artana elolvasni a temaindito cikket. :U
http://logout.hu/cikk/ismerkedes_a_zyxel_nsa_325_v2-vel/a_tm_beallitasa.html

(#2176) Tonyk válasza _Smooth (#2171) üzenetére


Tonyk
veterán

Pendrive-os ffp valamiért (nem tudom megmondani miért) szokott érdekességeket produkálni. Telepítsd hdd-re és nézd meg úgy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2177) arty válasza NTonee (#2166) üzenetére


arty
veterán

A tévéd feltehetően DLNA mediaszervert keres, nem pedig sima samba megosztást.

Keress a topikban a minidlna szóra, talán lesz leírás, hogyan tudod feltelepíteni.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2178) NTonee válasza arty (#2177) üzenetére


NTonee
veterán

a twonky be volt kapcsolva, de ezek szerint borzasztóan buta. Először próbáltam felrakni a mindlna-t, de hibát írt, nem sikerült. Aztán plex-et sikerült, de az valamiért folyamatosan 60+%-ra terheli a procit. :U Próbálgatom még inkább a minidlna-t.

(#2179) NTonee


NTonee
veterán

szóval megcsinálom ezt:
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh
slacker -U
slacker -aA br2:minidlna

és ez az eredmény:
No packages found (status Iiu, pattern (^br2:.*minidlna))

(#2180) Mr Dini válasza NTonee (#2179) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Amikor kiadod az uwsiteloader.sh parancsot, ugye megcsillagozod az összes repo-t a kylek kivételével?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2181) NTonee válasza Mr Dini (#2180) üzenetére


NTonee
veterán

igen, meg volt. Most azóta sikerült leszedni egy minidlna-1.1.4_git20150310-arm-0.txz fájlt. Ezt telepítettem, de ezt a hibát írja:
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavformat.so.55'
ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

szerk: megoldódott és végre működik is a lejátszás a tv-n

[ Szerkesztve ]

(#2182) Mr Dini válasza NTonee (#2181) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hiányolja az avformatot. Ez asszem az ffmpeg része.

Azt kéne feltenni:

slacker -aA ffmpeg

Illetve valószínűleg hiányolni fog még függőségeket, ha ez már fent van és indítani próbálnád. Ilyenkor a cant load library lib<valami> ről kell levágni azt a <valami> -t és kiadni a slacker -a <valami> -t. Előbb-utóbb felkerül az összes és végre elindul... ;)

Szerk.: látom közbe megoldódott. :))

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2183) NTonee válasza Mr Dini (#2182) üzenetére


NTonee
veterán

azt csináltam, igen, köszönöm :R

(#2184) arty válasza NTonee (#2181) üzenetére


arty
veterán

mar nemtom melyik repoban, de volt 1.1.5 is valahol ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2185) NTonee válasza arty (#2184) üzenetére


NTonee
veterán

az a gond, hogy az 1.1.4-est is itt linkelte valaki (közvetlenül a txz fájlt) és azt másoltam fel, majd telepítettem.
Az uwsiteloader.sh-ban minden repo be volt csillagozva, de nem talált egyáltalán semmilyen minidlna-t.

[ Szerkesztve ]

(#2186) Mr Dini válasza NTonee (#2185) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor az a gond. Mivel akkor a kylek repot is becsillagoztad. Ami halott és ezért nem tud lefutni rendesen az uwsiteloader, ha be van csillagozva.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2187) NTonee válasza Mr Dini (#2186) üzenetére


NTonee
veterán

és ha utána újra lefuttattom és kiveszem a kylek elől a csillagot, akkor már nem lesz jó? Hogyan veszem ki azt a repot a listából utólag?
*bocsi, ha nagyon hülye a kérdés, de még csak most ismerkedek ezzel a buherálással :B

[ Szerkesztve ]

(#2188) Tonyk válasza Mr Dini (#2182) üzenetére


Tonyk
veterán

Basszus Mr. Dini!

Ha már leírod, hogy kb mit csináljon, ne adass már meg a slacker-hez -aA kapcsolót! (már nem először) Megnézted egyáltalán, hogy mennyi mindent akarsz vele felpakoltatni így??

Ha nem pontos csomagnévre hivatkozol, na használd a -A -t mert mindenféle szükségtelen, a szótöredékre illeszkedő csomagot felrakatsz.... . Csak slacker -a ffmpeg kell. Ott pedig azt jelölje ki amire szüksége van!

Ntonee

"Hogyan veszem ki azt a repot a listából utólag?"

indítsd el az uwsiteloader-t és vedd ki a Kylek elől a csillagot. A végén slacker -U (nagy U betű! és akkor kell futtatnod, ha a uwsiteloader végén a frissítési kérdésre NEM-et nyomtál.)

Egyébként meg itt a repokban található, legfrissebb minidlna.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2189) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,

a mai napon lecseréltem a gyári ventilátort egy Coolink SWIF2-80L-re, mert nagyon zavart a hangja. Mondhatni hangtalan lett, jelenleg csak a vinyók működését lehet hallani, ajánlom mindenkinek! (~10perc volt az egész)

üdv.: ocsi

(#2190) NTonee válasza Tonyk (#2188) üzenetére


NTonee
veterán

köszönöm :R

(#2191) Mr Dini válasza Tonyk (#2188) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igazad van, csak ffmpegből rengeteg cucc kell neki... Nem olyan sok fölös csomag van benne amúgy sem.

A lényeg, h a parancs megoldja a problémát és az a + nagy A csak annyit tesz, h a listában mindent megcsillagoz, de attól még azt a pár nem kellő ffmpegre stimmelő találatot simán ki lehet "csillagtalanítani". ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2192) shteer válasza ocsi19 (#2189) üzenetére


shteer
titán

Köszi! Jó tudni a típust, ha eljön az ideje :)

..szerintem jónak tűnik

(#2193) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Formázás megvolt, most érdekes problémám van. Van 4 gép a hálózatban, amiből 2-n úgy működik, ahogy szeretném, látja a sima megosztást. Kettőn viszont a twinky szervert hozza be, ha a hálózaton rákattintok az eszközre. Firefox alatt kikapcsoltam a twinky-t (Chrome alatt nem tudtam), most meg se jelenik a hálózati eszközök között.

Hogy jobb legyen: \\nsa325-v2 megnyitása után meg lehet nyitni a samba könyvtárakat, viszont nem lehet bele írni.

Hogyan lehet a számomra szükséges szintre lebutítani a cuccot? Lehetőleg linuxos mókolás nélkül, nem mintha nem azt használnék.

[ Szerkesztve ]

(#2194) Tonyk válasza Mr Dini (#2191) üzenetére


Tonyk
veterán

Dini, ne nekem akard megmagyarázni mit csinál a nagy "a" ;) :D

Egyébként meg telepítéskor (slacker) pontosan felsorolja a függőségeket. De ennyi messze nem kell neki.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2195) Avicularia válasza Tonyk (#2188) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam is van egy kis gond ezzel a uwsiteloader.sh-val. Nem fut le, valamit hiányol.

(#2196) arty válasza ngabor2 (#2193) üzenetére


arty
veterán

\\nsa325-v2 formátum (intézőben pl.) hivatkozik a megosztásokra, a hálózati kapcsolatokban pedig minden egyébként is megjelenhet a cucc (pl media server/dlna server)

ez így normális.

ha mindenképpen kattingatva akarsz a megosztásokig jutni, a hálózatot válaszd ki és ott kattints a nas-ra (computers rész!), nálam centrum a neve:

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2197) NTonee


NTonee
veterán

csináltam noip accountot, beállítottam a routerben, DMZ-vel kiraktam a NAS-t, hogy az jelenjen meg. Működik is semmi gond, sikerült a TM-t is megcsinálni, hogy kérjen user+jelszót.
Viszont nem túl problémás ez biztonsági szempontból? Oké, hogy minden jelszót kér, de mégis aggódom, hogy ez nem volt túl jó ötlet.

(#2198) Avicularia válasza Avicularia (#2195) üzenetére


Avicularia
veterán

Közben megoldottam a problémát
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh

most már működik normálisan

(#2199) Tonyk válasza NTonee (#2197) üzenetére


Tonyk
veterán

DMZ-ből vedd ki iszonyatos sebességgel. Ha nem tudod mi ez, akkor kb mintha letolt gatyával mennél be a búzák közé.
Portforwardold a kívánt szolgáltatások portjait a routerben.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2200) NTonee válasza Tonyk (#2199) üzenetére


NTonee
veterán

Akkor jól sejtettem, hogy rossz ötlet. Viszont így a routerem van kint, ami szintén nem túl egészséges, lehet, hogy hagyom a fenébe ezt inkább.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.