Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Tonyk válasza krekk (#2700) üzenetére


Tonyk
veterán

Tm-nél a szerkesztés előtt le kell állítani a szolgáltatást, menteni, majd elindítani. Ellenkező esetben visszaírja a memóriában lévő tartalmat a szolgáltatás léállásakor.

"viszont a másik vinyóra nem tudok semmit se másolni mivel írásvédett"

Hol akarsz rá másolni? SMB-n? -> Hoztál rajta létre megosztást? Ha nem, akkor tedd meg.
Ha viszont ffp alól nem megy a gyökérbe való írás, akkor ott valami nagyon el van kettyintve. próbáld meg chmoddal, ha nem megy akkor sem, akkor formázd az adott partíciót.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2702) krekk válasza Tonyk (#2701) üzenetére


krekk
tag

Áhá tehát ezért írta vissza :)
Azt hittem alapbol felhuzza a smb-t a vinyóra de ezexerint azt is a konfigjában be kell állítani.
Helyileg nem nálam van a cucc de ha sikerült áttírni akkor jelzek köszönöm a tippeket.

(#2703) Tonyk válasza krekk (#2702) üzenetére


Tonyk
veterán

Egy köteten smb-vel csak megosztásokat lehet elérni magát a kötet gyökerét nem.
FFP az más tészta. Ott nyilván látod a gyökeret.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2704) Cxgrav válasza eastsider (#2699) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Stream kifele nem fog menni.
Kevés hozzá a vas, hogy transzkódoljon.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#2705) amargo válasza Cxgrav (#2704) üzenetére


amargo
addikt

a transcoding nem egyenlo a streaming el.
es bizony a streaming megy kifele is, ha a feltoltese engedi :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2706) Cxgrav válasza amargo (#2705) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Hmmm. :B

Picture me Rollin' by 2pac

(#2707) akika1111 válasza Tonyk (#2669) üzenetére


akika1111
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat, végre tudtam tesztelni

Úgy lépek be, ahogy mondjátok, de sajnos nem tudok semmit csinálni. :(

Amit észrevettem most, hogy amikor belépek akár SSH-ba, akár TELNET-be, nem jön fel biztonsági figyelmeztetés. Ez is gondolom hiba...

A gyökérben csak admin,Mentes1, music, photo,public, video van.

Az adminon belül van egy download,zyfw, zy-pkgs

A zy-pkgs-en belül van egy olyan, hogy SSH_6.7_arm_001.zpkg több más fájl mellett.

Ez gondolom azért, mert az FEW frissítés/csomagok között van egy SSH sor, és azt telepítettem.

Kell valamit létrehozni a gyökérmappában ahhoz, hogy be tudjak lépni?

Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#2708) ka64


ka64
tag

Sziasztok,
az új fw-vel elkezdett működni Google drive szinkronizálás. A logikájára nem sikerült rájönnöm, hogy törlésnél mit szinkronizál mivel. Ha a NAS ról törlök, akkor a következő szinkronizálásnál visszakerül a NAS ra, ha a drive ról törlök, akkor mindkét helyről törlődik? Vagy fordítva? Vagy fájlonként van master és ha onnan törlök, akkor tűnik el mindkét helyről? Sokat kísérleteztem, de teljesen belezavarodtam.
Köszönöm:
ka64

(#2709) M_AND_Ms válasza ka64 (#2708) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem amelyik oldalon módosítasz, az a módosítás átkerül a másik oldalra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2710) Mr Dini válasza ka64 (#2708) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Utánanéztem én is. Logolja a fájlokat a nason, h mi az amit már letöltött. (Egy rejtett fájlban)

Így, ha jól megcsinálták, akkor ha a nasról törlöd, akkor a GDrive is törli, ha a GDriveról, akkor a nasról is.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2711) eastsider válasza amargo (#2705) üzenetére


eastsider
nagyúr

hali.

többi megoldható a nassal? :)

(#2712) Mr Dini válasza eastsider (#2711) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Minden további nélkül.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2713) R a y


R a y
senior tag

Tudnátok ajánlani a twonky helyett egy ép kéz láb programot, amit tényleg csak működik és nem kell vele szarakodnom? Mert ha elindítom a twonkyt akkor egy idő után elérhetetlen lesz tőle a NAS!

Köszönöm! :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2714) M_AND_Ms válasza R a y (#2713) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Minidlna.
Naponta elhangzik, hogy ez a legmegfelőbb erre a nasra

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2715) R a y válasza M_AND_Ms (#2714) üzenetére


R a y
senior tag

köszönöm a választ, viszont még akkor egyetlen egy kérdésem lenne:
Ugye ha megy a twonky akkor a zyxel zcloud ios appban a fotokat úgy lehet nézni hogy azokat tudom folyamatosan lapozni swipe-pal. Viszont ha nem megy a twonky akkor ugyan a zcloud appan meg tudom nézni a képeket ami a nason van, de csak úgy hogy nem swippal hanem megnyitok egy képet megnézem, majd visszalépek egy szintet, következő képet kiválasztom az megnyílik, majd ha megint egy következőt szeretnék megnézni akkor megint vissza kell lépnem egy szintet hogy a következő képet megnézhessem. Erre milyen megoldás lenne? :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2716) M_AND_Ms válasza R a y (#2715) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem tudom. Ezek közül semmit se használok.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2717) ka64 válasza Mr Dini (#2710) üzenetére


ka64
tag

Teszteltem egy kicsit a gdrive szinkronizálást. Az új fájlokat jól szinkronizálja. Ha a NASra másolok egy új fájlt, akkor az megjelenik a gdrive-on és fordítva. A törlésnél viszont számít, hogy mi volt a törlendő állomány eredeti forrása. Ha eredetileg a gdrive-ról szinkronizálással került a NAS ra, akkor bármelyiken törlök, eltűnik a másikon is. Ha viszont eredetileg a NAS ról szinkronizált a gdrive-ra, akkor törléskor a másikon nem törlődik, sőt a törölt helyen újra megjelenik a szinkronizálás után. Az ilyen állományokat csak úgy lehet eltávolítani, hogy mindkét helyről törölni kell a szinkronizációs időn belül.

(#2718) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Feltettétek a NAS-ra az új firmware-t? Esetleg van pár tapasztalat vele pozitív/negatív értelemben? Kicsit félek telepíteni, mert ami eddig volt rajta legfrissebb, azon elég sok bug-ot találtam.

Üdv:
spgabor

(#2719) shteer válasza spgabor (#2718) üzenetére


shteer
titán

Semmi negatívat nem tapasztaltam.

..szerintem jónak tűnik

(#2720) Anonymus23 válasza shteer (#2719) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szintén, az előbb frissített, megy minden tovább...
Mondjuk sok minden nincs rajta, csak programcsomagos telepítés.

Jut eszembe:
Remélem sikerült megoldaniuk, hogy az admin felületet el lehessen érni, mert mostanság, 1 héten belül mindig elérhetetlenné válik. Másik helyen használt 210-es meg megy már évek óta, és simán el lehet érni a felületet folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2721) spiky03


spiky03
veterán

Ez a winyó jó lehet ebbe a NAS-ba ugye? WD RED 4T
Egy 2T mellé menne tárolónak. :)
Ezen lennének a megnézendő filmek, meg a megtartandó filmek/sorozatok. a 2T-re meg csak a töltés menne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2722) Konyika válasza spgabor (#2718) üzenetére


Konyika
senior tag

Tegnap feltettem a frissítést nem is volt semmi gond. Ma meg nem érem el az admin felületet :((

Mi lehet a baj? Kikapcs megvolt.

TM-et elérem meg a hálozatban is látom de az adminnál csak pörög a nyíl.

(#2723) M_AND_Ms válasza Konyika (#2722) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hmmm... Én meg azzal szembesültem, hogy root-tal nem tudok ftp-re belépni (admin megy és root-tal az ssh megy). Pedig tuti, hogy így használtam mert el volt mentve a belépés, jelszóval együtt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2724) Konyika válasza M_AND_Ms (#2723) üzenetére


Konyika
senior tag

Egy pillanatra beenged majd ez fogad :( Nem értem eddig jó volt!

[ Szerkesztve ]

(#2725) Tonyk válasza Konyika (#2724) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye nem könyvjelzőből hívod meg az oldalt? Fw frissítés után az adminisztárciós oldal linkje megváltozik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2726) Konyika válasza M_AND_Ms (#2723) üzenetére


Konyika
senior tag

Na kitöröltem és beírtam újra a felhasználónevet és a jelszót! Na így beengedett az admin felületre meg ftp-n is.

Én vagyok a hülye minek frissítettem. Ami jó azt nem kell megjavítani :)

(#2727) Konyika válasza Tonyk (#2725) üzenetére


Konyika
senior tag

Persze, hogy onnan hívtam :) De tegnap onnan is bejött.

[ Szerkesztve ]

(#2728) Konyika válasza Tonyk (#2725) üzenetére


Konyika
senior tag

Tényleg az volt a gond! Az oldal 46xxx-röl 49xxx.re változott.

A gyári program (Nas starter utility) megtalálta.

(#2729) R a y válasza Konyika (#2726) üzenetére


R a y
senior tag

Az én nasomon most minden flottul megy, és majd egy cetlit az oldalára is ragasztok amire rá lesz írva, hogy Soha Soha Ne Frissítsem!!! :D :C

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2730) Konyika válasza R a y (#2729) üzenetére


Konyika
senior tag

Igazad lehet. Sosem volt jobb mint az első FW-al :) Gyártok egy cetlit én is :D

(#2731) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy bekapcsoltam az SSL-t a NAS-on, az óta kívülről nem érem el az admin felületet, csak belső hálón? Port Forwarding az eddig beállított portokon van, SSL nélkül megy hiba nélkül.

Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: spgabor.ddns.net:59429. Az SSL a maximálisan megengedhető hosszúságot meghaladó rekordot kapott. (Hibakód: ssl_error_rx_record_too_long)

A router foghatja meg,vagy a böngésző?

Köszi és üdv:
spgabor

(#2732) Mr Dini válasza spgabor (#2731) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A 443-as port forwardolva van?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2733) spgabor válasza Mr Dini (#2732) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, be van állítva.
TP-Link routerem van, de abban meg külön nem látok SSL opciót.

[ Szerkesztve ]

(#2734) spgabor válasza spgabor (#2733) üzenetére


spgabor
aktív tag

Közben rájöttem, rossz porton kerestem, már megy. :)

(#2735) spgabor válasza spgabor (#2734) üzenetére


spgabor
aktív tag

Bocs, hogy ennyit irok, de most mobilon probaltam, ahol a hitelesites nem megy a kovetkezo hiba miatt. Err_cert_authory_invalid. Laptoprol meg megy hiba nelkul. Bar bejelentkezve nem biztonsagos kapcsolaton keresztul sajnos azt tapasztaltam, hogy a webes feluletet szinten nem javitottak ki. Hasznalhatatlan..

(#2736) Mr Dini válasza spgabor (#2735) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Gondolom nincs is aláírás rajta. Gondoltam, h a zyxel féle ssl (https) az olyan is...

Egy reboottal talán megjavul.

Ha nem, akkor meg kell keresned, hogy hol keresi a cert.-et és generálnod kell egyet. Generálásban segít a Google. (Openssl van a nashoz)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2737) R a y


R a y
senior tag

Szerintetek az mennyire normális, hogy 1080p filmet NASról nem tudok normálias lejátszani a macbookon?? Ez egy core i5ös Air, VLC-vel probálnám lejátszani, de állandóan pufferel szaggat stb. A hálózati cache méretét is felvettem már, de az se segített.. :W :W :W

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2738) Tonyk válasza R a y (#2737) üzenetére


Tonyk
veterán

Wifi vagy madzag? Router/switch 10/100-as vagy gigás? Kábel min CAT5? Torrent megy-e alatta? Megnézted már ffp alól a NAS CPU terheltségét ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2739) R a y válasza Tonyk (#2738) üzenetére


R a y
senior tag

Wifiről megy, router gigás, torrentet meg ha lelövöm akkor is ugyan az a helyzet.
Kábelen nincs baj.

Viszont annyit hozzátennék, hogy ugy van a hálózat hogy van egy kabelmodem(telekomos cisco epc3925)ami wifin is adja netet, aztán van még egy router ami switch ként üzemel, ez cat5kábellel van összekötve a cisco routerrel na és ebbe a routerbe van kötve a nas. A két routernek azonos az SSIDje azonos biztonsági beállításai vannak, hogy itthon egy wifi hálózat legyen.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2740) spgabor válasza Mr Dini (#2736) üzenetére


spgabor
aktív tag

Reboot nem segített sajna, most keresem a megoldást, de ha van valakinek tapasztalata vele és segítene, azt megköszönném, mert megspórolná a keresést.

update: csak a króm szivat, a Firefox-ban simán megy.

[ Szerkesztve ]

(#2741) R a y válasza Tonyk (#2738) üzenetére


R a y
senior tag

ja és a cpu terhelés nagyon minimális, 1-2%
és most ott tartok hogya egy sima 720p videonál hangsávot váltok akkor azt képtelen átváltani. A kép megy, hang nincs...

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2742) R a y válasza Tonyk (#2738) üzenetére


R a y
senior tag

Lehetséges hogy a router a szűk keresztmetszet a 1080-hoz?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2743) Konyika válasza R a y (#2741) üzenetére


Konyika
senior tag

Az nem a Nas hibája ott szerintem a routerrel lesz a gond! Nálam az 1080 3d blue ray iso-t gond nélkül áttolja wi-fin. A cpu 8% körül van.

TP-link archer C7-em van.

[ Szerkesztve ]

(#2744) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

FFP-vol modositottam az NFS megosztasokat (exports file), megadtam sajat mappat. admin feluletben le van torolve az NFS.

most milyen NFS van fenn akkor a NAS-on, hogy tudom meg?

illetve a masik.
szeretnem letiltani az FFP-t (megtehetem egyaltalan?), ha letiltom az FFP-t, megszunik az NFS is.
mit kellene tennem? :)
illetve hogy tudnek mas nfs-t felrakni (ujabb verziot)?

[ Szerkesztve ]

(#2745) stefi68 válasza Konyika (#2743) üzenetére


stefi68
addikt

ISO-t le tudok játszani a NAS-ról?
Pl. TV-n is, vagy csak PC-n? PC-n gondolom fel kell csatolni pl. egy PowerISO-val...
Mondjuk engem a TV-n érdekelne, ha lehetséges egyátalán ilyen.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2746) R a y válasza Konyika (#2743) üzenetére


R a y
senior tag

Kezdem én is azt hinni.. Egy 2009es cisco wrt320n az egyik router...

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2747) M_AND_Ms válasza stefi68 (#2745) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Fájlmegosztáson keresztül igen. Onnantól az olyan, mintha a lejátszó eszköz a saját tárhelyéről játszaná. Persze ehhez kell az, hogy a lejátszó eszköz is tudjon hálózati megosztásra csatlakozni.
A DLNA már kérdés. Ln nem tudok olyan DLNA szerverről, amely megosztja a lemezképeket (akár ISO-ból, akár fájlstruktúrából)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2748) arty válasza R a y (#2737) üzenetére


arty
veterán

smb megosztásból vagy dlna-val?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2749) krealon válasza R a y (#2739) üzenetére


krealon
veterán

Problemaforrasok:
"router gigás" [...] "cat5kábellel van összekötve"

A Gigabites kapcsolathoz Cat5e kabel szukseges legalabb. (1.5m kabelhossz alatt mukodhet a cat5-on is, de jelen esetben nem valoszinu, hogy ez a helyzet.)

"ugy van a hálózat hogy van egy kabelmodem(telekomos cisco epc3925)ami wifin is adja netet, aztán van még egy router ami switch ként üzemel,"

Ha a telekom IPTV-t is szolgaltat es az nem kulonallo kabelen megy a Set-Top-Box-hoz (STB) a szolgaltatoi router-tol, akkor ez (a nagy mennyisegu UDP broadcast) is lehet a WiFi docoges forrasa.

Ez pedig egy felreertes:
"A két routernek azonos az SSIDje azonos biztonsági beállításai vannak, hogy itthon egy wifi hálózat legyen."

Az azonos nev (SSID) es biztonsagi beallitasoktol (Encription, password) nem lesz egy halozat a kettobol, csupan a felhasznalo altal nem lesz megkulonboztetheto a ketto. (A rendszerek MAC address (BSSID) alapjan kulonboztetik meg az Access Point-okat, amit altalaban a felhasznalo fele nem jeleznek.)
Az apple termekek kivetelevel, a kliens eszkozok nem fognak automatikusan valtani a ketto kozott.

(#2746) R a y
"Egy 2009es cisco wrt320n az egyik router."

Valoszinuleg megerett egy ujra-kondenzatorozasra, vagy tapegyseg cserere. Oreg router GYIK

(#2750) R a y válasza krealon (#2749) üzenetére


R a y
senior tag

elírtam, lemaradt az e, tehat a második router, jelen esetben wrt320n cat5e kábelen csatlakozik. Ettől függetlenül, úgy érzem már hogy 1080ps film streaméhez szerintem ez a router már kevés.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.