Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Cxgrav válasza Pampipapi (#1795) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Companion

Picture me Rollin' by 2pac

(#1802) citkar


citkar
addikt

Használ valaki a NAS elérésére valamiféle távoli módszert: zCloudot, owncloudot vagy Polkastot vagy más alkalmazást? A minél egyszerűbben használhatóak érdekelnek :)

[ Szerkesztve ]

(#1803) Cxgrav válasza citkar (#1802) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Beépített FTP? :)

Picture me Rollin' by 2pac

(#1804) amargo válasza citkar (#1802) üzenetére


amargo
addikt

attól függ mit ertesz eleres alatt, mert a vpn is az.. es akkor ott van minden előtted.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1805) Kronk válasza citkar (#1802) üzenetére


Kronk
őstag

putty

http://totesz.myminicity.com/

(#1806) citkar válasza Cxgrav (#1803) üzenetére


citkar
addikt

Mobilon körülményes :)
De volt, azaz van vele valami problémám, lehet meg is kereslek privátban, ha jobbra nem jutok.

(#1804) amargo:

VPN-t állítottam most be, az mindenre jó :D , de mobilon macerás szintén és néha ott is jó lenne.

Körülnéztem van több lehetőség elvileg, amihez van mobil vagy desktop elérhetőség is, olyan saját felhő forma tulajdonképpen, valami ilyesmire gondoltam elsősorban, de mindegyiknél elakadtam valamilyen oknál fogva. Hozzátenném valószínűleg az én hozzáértésem túl kevés, ezért keresek egyszerűt.

(#1805) Kronk :

Egyszerűt szeretnék, régen utánaolvastam, de azt nem nekem találták ki :)

(#1807) Kronk válasza citkar (#1806) üzenetére


Kronk
őstag

Én kinyitottam egy egyedi portot a routeren, amivel a nas webes felülete jön be. Az nem jó?

http://totesz.myminicity.com/

(#1808) amargo válasza citkar (#1806) üzenetére


amargo
addikt

Nekem egy Asus router mögött csücsül és az alapból ad egy file browser, AiCloud a neve.
Nem tudom milyen telefonod van, mert egyedül WP-re nem tudok most megoldást adni, de droid és iOS-en biztos megy a VPN, arra pedig csak ráböksz és már megy is.

A zCloud ba hol akadtál el?
Nyilván kell hozzá egy ip, de valamilyen közvetlen host név és persze egy port, amin tud kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1809) citkar válasza Kronk (#1807) üzenetére


citkar
addikt

Végül is jól jöhet, érdekelne, hogy tudom ezt a routerben beállítani (legalábbis gondolom, hogy ott kell), hogyan érhetem el a NAS webes felületét, de mobilon csak van jobb, egyszerűbb módja is, hogy elérjem a tartalmát.

Ez a zCloud jó lenne, de elakadok benne valahol, így csak belső hálóról tudom használni.

(#1808) amargo

A telón ha benyomom a VPN-t a képernyő nyitásnál kér kódot, valamiért csak akkor engedi a VPN beállításokat előhozni, ha valami hasonló biztonsági "nyitást" beállítok.

Alapvetően olyan dolgot keresek, mint a google drive app-ja csak itt a saját NAS-om lenne a felhő.

Az említett zCloud úgy tűnt nekem ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1810) arty


arty
veterán

ha kompatibilis a routeretek, akkor Gargoyle fw-ben az openvpn igen egyszerűen beállítható, amit akár desktop gépre, akár mobilra pofonegyszerü beállítani.... (a router által kreált fájlokat kell az openvpn-ben betallózni, kb ennyi)

annyi, h pl nekem Androidon az opensource openvpn kliens működött csak, a "normális" openvpn kliens NEM küldte be a forgalmat a tunnelbe - tehát a transmission gui a neten át akart menni, nem a tunnelen át a nasra...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1811) citkar válasza amargo (#1808) üzenetére


citkar
addikt

Regeltem a mycloudzyxel oldalán, rendben is történt.
A gondom a NAS párosításánál van, miszerint nekem nem mutatja, mint itt. Próbáltam manuálisan is, MAC címmel és szériaszámmal, de semmi. Ez a program nekem úgy tűnik, hogy generál egy DDNS címet, és ezzel szinkronizálja a NAS-t, illetve a mobilon lévő applikációt (vagyis a mycloudzyxeles fiókom, amivel a mobilon belépek).

Ennek azért is örülnék, mert a routeren már van egy USB-s HDD torrentnek és távolról azt használom FTP-n is, de a NAS-on alapvetően személyesebb dolgokat tárolnék, nem is megy állandóan.

Próbálkoztam elérni FTP-n a NAS-om, de nem sikerült (csak belső hálón, ott remekül), bár néha jó lenne ez is (pedig készítettem külön DDNS címet is, de gondolom a routeren kéne valamit állítani), azonban a cél alapvetően a mobilos elérhetőség, egyszerűen, mint a zCloud vagy a google Drive, csak saját felhő formájában.

[ Szerkesztve ]

(#1812) amargo válasza citkar (#1811) üzenetére


amargo
addikt

Bármilyen portot, amit használni akarsz, azt ki kell nyitni..
ha ez a program létre is hoz egy DDNS-címet, akkor is kell egy port neki.. ezt olvasd el. Olyan nincs, hogy a NAS-ra felrakod és a router tudni fogja..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1813) citkar válasza amargo (#1812) üzenetére


citkar
addikt

hopp, privátban akartam

[ Szerkesztve ]

(#1814) arty


arty
veterán

ftp netre engedesevel ovatosan, a jelszo siman ellophato, amikor epp lepsz be...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1815) Avicularia válasza arty (#1814) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha VPN-en keresztül lépek be mondjuk egy nyilvános hotspot-ról, akkor is fennáll ez a veszély?

(#1816) Tonyk válasza Avicularia (#1815) üzenetére


Tonyk
veterán

Vpn-en titkosítva megy a forgalom. De ha már ott vagy VPN-en , akkor minek az FTP? FTP is leginkább ott veszélyes, amikor nyilvános hotspotról mész fel. Megbízható helytől azért nem kell ennyire tartani.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1817) citkar


citkar
addikt

Abban tudtok segíteni, hogy a routerben milyen portot kell forwardolni a távoli webes eléréshez és ehhez a zCloudos dologhoz?

Keresgéltem a neten, itt olvasni egy 80-as portot (step 14-nél), az lenne a zCloudé?

[ Szerkesztve ]

(#1818) Tonyk válasza citkar (#1817) üzenetére


Tonyk
veterán

A gond az lesz, hogy a 80-ason figyel a router admin felülete is. Tehát, ha mindenképpen ezt akarod, akkor a router adminisztrációs felületének adj meg más portot, de onnantól kezdve nem a pl 192.168.1.1-en éred el hanem a 192.168.1.1:ujport azaz pl. 192.168.1.1:10080.
A fenti leírás alapján engedélyezned kell az UPNP-t a nasban, ami feltételezi, hogy engedélyezve van a routerben is (ami nem biztos, hogy a legjobb megoldás, mivel bármi nyithat magának portot befelé. Ez nem is a nason lényeges, hanem a hálózatod gépei között ne adj Isten van valami fertőzés, akkor az majd okosan nyitogathatja befelé a portokat. Ráadásul pont a telnetre ad upnp jogosultságot....)
Ez után a 80-as portot kell a nas fix vagy static dhcp-s címére továbbítani a routerben. (amit megint nem tartok túl jó ötletnek, hogy kirakom a netre az admin felületet http-n...)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1819) citkar válasza Tonyk (#1818) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, közben kaptam privátban segítséget, terveim szerint a routeré maradna a 80-as és a NAS kapna újat.
Annyi kérdésem merült fel egyszerre (a hozzá nem értésem miatt, ami másnak triviális), hogy privátban megkérdeztem egy fórumtársat, így lassan haladni fogok reményeim szerint :)

A routerben bekapcsoltam a UPnP-t a routeren lévő HDD miatt, illetve az azt használó programok miatt, így az már így marad.

(#1820) amargo:

Átkúszok ide, hátha másnak is hasznára válik.

1. Először is ugye a különböző alkalmazásokhoz, mármint a NAS webes elérhetőségéhez és a zCloud alkalmazáshoz két külön portot kell forwaldolni?

2. De felmerül bennem a kérdés milyen portot válasszak a 80-as helyett? Lehet akár 5000 és 5005? Illetve, ha választok egy (vagy, ha szükséges két) portot és a routeren sikerült beállítani a basic menüpont alatt a NAS-on is állítani kell valamit?

3. Már ott elakadtam, hogy a routeren ez fogadott, itt próbáltam az int és az ext ports-nál beírni a 80-t (vagy mást), a NAS IP címét a végére, de semmi, szóval biztos rosszul csináltam valamint, az src address-t üresen hagytam és a TCP-t állítottam be.
A két port-ot tartalamzó cellába miket írjak?

4. Próbálkozásaim között nézegettem a NAS-om beállításait, ott is van UPnP, de lehet ehhez hozzá se kéne nyúlnom, végül itt is visszaállítottam mindent arra ami volt.

[ Szerkesztve ]

(#1820) amargo


amargo
addikt

Szerintem legyenek áthozva a privátok ide is, mert többen tudnak okulni és segíteni is majd.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1821) Tonyk válasza citkar (#1819) üzenetére


Tonyk
veterán

3.

Internal port: belső port amin figyel az adott szolgáltatás (a nason)
Ext port: Külső port amin megszólítod az internet felől a belső porton figyelő szolgáltatást.

Tehát az src addrest (forrás ip cím) üresen hagyod; external port 5005; internal port 80 ; Int address pedig a nas belső ip-je. pl. 192.168.1.10

Így kívülről (internet felől) a ddns-cím:5005 -ön éred el a nason lévő , 80-as porton figyelő szolgáltatást. pl.: http://citkar.noip.org:5005

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1822) citkar válasza Tonyk (#1821) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, ahogy hazaérek kipróbálom!
A DDNS cím alatt a router DDNS címét érted ha jól sejtem, nem kell a NAS-nak külön DDNS címet megadni.

[ Szerkesztve ]

(#1823) Avicularia válasza Tonyk (#1816) üzenetére


Avicularia
veterán

Azért kérdeztem, mert surfeasy vpn progit szoktam használni androidon ha valahol felcsatlakozok wifire. Ingyen van 825 mega adatforgalom havonta, ez elég nekem. De jövő hónapban megyünk nyaralni és szeretném majd onnan a képeket és videókat amiket csináltam ftp-n keresztül feltölteni a nasra a szállodai wifiről. Persze bővítem korlátlanra egy hónapig az adatforgalmat 2.99$-ért.

(#1824) Tonyk válasza Avicularia (#1823) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha már hálózaton belül vagy a vpn-el vagy akkor smb-n áttolod a képeket, és nem kell ftp-vel küzdeni. VPN kapcsolat mellett is lehet használni az alap kapcsolatot.

(#1822) citkar

Nem, nem kell adni neki saját címet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1825) citkar


citkar
addikt

Na, végül sikerült megoldanom a problémát.

A routerben az ext portnál hasráütésszerűen beírtam egy négyjegyű számot, az int port maradt 80, az int address a NAS-om IP címe, majd ezt elmentettem. A NAS UPnP beálíltásai más jellegűek, ott ki és bekapcsoló "gombot" nem is találok, hagytam alaphelyzetben és sikerült elérnem távolról a NAS-t.

Amiről kiindultam az a zCloud volt (mobilról), oda beírtam a router DDNS címét, az általam forwaldolt port számát és (először a DDNS login/pass párost, de az nem volt jó, majd) a zCloudos login/pass párost és sikerült elérnem.

Viszont, ami ugyan egyáltalán nem szükséges már, de az a mycloud.zyxel.com továbbra sem tudja párosítani a NAS-t a szerverükkel. Mindegy, végül is csak ezeket a dolgokat úszhattam volna meg, de hát így legalább tanultam valamit. Köszönöm mindannyitok segítségét.

Egy kérdés: van ez a Wake on LAN képesség, ez ugye a NAS kikapcsoló gombjának hosszú megnyomásával kikapcsolt NAS-t nem indít be, ha távolról megpróbálom elérni?

[ Szerkesztve ]

(#1826) citkar válasza citkar (#1825) üzenetére


citkar
addikt

Kipróbáltam, mint kiderült szimplán nem, de távolról bekapcsolható a NAS, ha a hálózaton van és árammal el van látva.

(#1827) Tonyk válasza citkar (#1825) üzenetére


Tonyk
veterán

"ez ugye a NAS kikapcsoló gombjának hosszú megnyomásával kikapcsolt NAS-t nem indít be"

de

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1828) Anonymus23 válasza Tonyk (#1727) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem is hangoskodott már a ventilátor (lassan 2 éves lesz a technika).

Szétszedtem, a ventilátor kapott egy kis WD40-et, illetve egy korábbi gépből megmaradt Zalman Fan-Mate 2-t, és azóta megint csend honol.

Köszönöm a jó tippet. :R

;) - The Power of the Light Side

(#1829) ftb01


ftb01
tag

Hello,

Azt meg lehet oldani, hogy az FFP-s transmission ne rootként hanem más felhasználó nevében fusson?
És ha igen, hogyan? :)

I’ve got the chance I have to try

(#1830) Tonyk válasza ftb01 (#1829) üzenetére


Tonyk
veterán

Belenéztél már az /ffp/start/transmission.sh -ba? ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1831) ftb01 válasza Tonyk (#1830) üzenetére


ftb01
tag

elég itt átírni a user=root-ot?
gondolom mást is kell állítgatni.

I’ve got the chance I have to try

(#1832) Tonyk válasza ftb01 (#1831) üzenetére


Tonyk
veterán

nyilván elég itt átírni, de az sem árt ha van olyan felhasználó a rendszeren aki nevében futtatni akarod és van is joga a file futtatásához.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1833) ftb01 válasza Tonyk (#1832) üzenetére


ftb01
tag

Köszi, sikerült megcsinálni, csak az a gond, hogy reboot után nem marad meg az új user.
Nem tudom mitől lehet ez

I’ve got the chance I have to try

(#1834) Tonyk válasza ftb01 (#1833) üzenetére


Tonyk
veterán

Hol hoztad létre? Nas webes felületén? Ha nem, akkor ott hozd létre a usert.
Ha ffp alatt hoztad létre a usert, akkor persze, hogy nem marad meg. Viszont ekkor hozd létre pl. minden induláskor egy scripttel ( /ffp/start/ ).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1835) ftb01 válasza Tonyk (#1834) üzenetére


ftb01
tag

Elsőnek ffp alatt, utána a webes felületen most működik.
Köszi :)
Unistallálni, hogyan tudom az ffp-t?
még egy kérdés a root jogokat célszerű most elvenni a letöltés helyéről?

I’ve got the chance I have to try

(#1836) Tonyk válasza ftb01 (#1835) üzenetére


Tonyk
veterán

Már miért is akarnád eltávolítani az ffp-t?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1837) ftb01 válasza Tonyk (#1836) üzenetére


ftb01
tag

Mert ez csak egy tesztrendszer. próbálgatom mit tud az ffp, és jó lenne ha nem lenne teleszemetelve.

I’ve got the chance I have to try

(#1838) Tonyk válasza ftb01 (#1837) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP nem szemeteli tele. De a programcsomagok között tudod eltávolítani, ott ahol feltetted...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1839) ftb01 válasza Tonyk (#1838) üzenetére


ftb01
tag

Valóban

Köszi :)

I’ve got the chance I have to try

(#1840) Brain75


Brain75
senior tag

Emberek !

Hogyan lehet eltávolítani a Minidlna-t a nasról ?
Állandóan 35-90%-os hajtja a CPU-t.
Igazából nem is kell csak próbaként raktam fel.

Ha tud valami akkor szájbarágós módszert írjon a Minidlna eltávolítására, mert linuxban igen csak járatlan vagyok.
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1841) Tonyk válasza Brain75 (#1840) üzenetére


Tonyk
veterán

slacker -r minidlna

kipipálod, ok

Egyébként pont nem a minidlna szokta tekerni a cpu-t, de ha igen ott nagy gáz lehet, mert ez a legkisebb erőforrásigénnyel megáldott dlna kiszolgáló. A twonky milliárd előnézeti képet, többféle felbontásban, több giga méretben csinál, van, hogy napokig csak ezt nyögi nas.
Ha csak most tetted fel a minidlna-t, akkor az indexel. Nálam ez 17E képpel + 1600 videóval nem tart tovább 10 percnél.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1842) Freezee válasza Tonyk (#1841) üzenetére


Freezee
senior tag

Akkor elképzelhető hogy azért jár nekem állandóan 50% felett a proci mert a twonky bizergeti Kb 700GB fényképem és 300GB videom van fent amit a Tv-re teszek elérhetővé a twonk által. AH ez a gond akkor mit lehet tenni ellee?

(#1843) Tonyk válasza Freezee (#1842) üzenetére


Tonyk
veterán

Kikapcsolni a fenébe a twonky-t és minidlna-t használni. De fog hagyni pár GB szemetetet, azt meg csak ffp alól lehet lepucolni.

Egyébként az admin felületen pontosan lehet látni, hogy melyik a TOP 10 prociterhelő folyamat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1844) Freezee válasza Tonyk (#1843) üzenetére


Freezee
senior tag

Azt a listát még nem találtam meg. Merre találom ahol listázza a folyamatokat? A proci terhelése mellet van valami kis zöld ikon. Az lesz az? Most nincs elöttem...

(#1845) Tonyk válasza Freezee (#1844) üzenetére


Tonyk
veterán

Az igen, vagy ffp/ssh alatt top vagy htop

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1846) firewolf


firewolf
tag

Üdv kedves felhasználók!

Tud-e esetleg ez az eszköz titkosítva adatot tárolni? Ha alapból nem, lehet-e okosítani?

Köszi!
Firewolf

(#1847) Tonyk válasza firewolf (#1846) üzenetére


Tonyk
veterán

A titkosítás nem kis erőforrásigényről híres, és ezek a nasok nem atomerőművek. Értsd úgy, hogy tetű lassú lesz.
Egyébként meg: encfs

EncFS provides an encrypted filesystem in user-space. It runs without any special permissions and uses the FUSE library and Linux kernel module to provide the filesystem interface.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1848) firewolf válasza Tonyk (#1847) üzenetére


firewolf
tag

Rendben. De akkor annak gondolom nincs akadálya, hogy titkosított konténereket tartsak a NAS-on? Ezeket tudja szinkronizálni a program?

(#1849) Tonyk válasza firewolf (#1848) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha létre tudod hozni, akkor írni/olvasni is tudod, és ha írni/olvasni tudod, akkor szinkronizálni is máshová/máshonnan. Az hogy a konténer titkosított-e vagy sem lényegtelen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1850) firewolf válasza Tonyk (#1849) üzenetére


firewolf
tag

Köszi!

A másik kérdésem az lenne, hogy a zyxel honlapján levő kompatibilitási lista mennyire szentírás? A listában nem szereplő winchesterekkel egyáltalán nem is működik, vagy azokat csak nem ajánlott beletenni?

Firewolf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.