Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) arty válasza _Smooth (#1249) üzenetére


arty
veterán

.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1252) arty válasza _Smooth (#1249) üzenetére


arty
veterán

gargoyle (ddwrt alapu) fw-t tegyél fel (nekem a 3600on bevált, beépített openvpn-es!) - [link]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1253) _Smooth válasza arty (#1252) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szuper, nagyon köszönöm, megnézem majd (bár legkorábban csak két hét múlva lesz időm foglalkozni vele) :(

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#1254) atee_83


atee_83
csendes tag

Kedves Fórum társak!
A segítségetekre lenne szükségem. Adott egy NSA325 v2 NAS egy 500Gb-os Samsung HDD-vel. Az interneten fellelhető beállítások alapján beállítottam a DyDNS-t és Transmission programokat. Szépen telepítettem programcsomagból. Beállítottam a távoli hozzáférést és authentikációt, amik szépen működtek is.
Kb 2 nap után down-ba került a HDD és eltűntek a telepített csomagok. Ez után mindent végig csináltam mégegyszer, két nap után a végeredmény ugyanaz. A hiba velószínűleg a HDD-vel van. DE a kérdés a NAS a programcsomagból a telepítést a HDD-re végzi? Minden más megmarad HDD down után is, viszont a DyDNS és Transmission beállítások eltűnnek.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1255) Klupido


Klupido
tag

Gondolom többen használnak itt MC-t! Lenne egy olyan kérdésem,hogy másolásnál csinál nektek is olyat,hogy ha több adat van másolva pl: több könyvtár kijelölve ,akkor lassabban másol(18MB),mint ha csak 1 file van másolva (26-30MB)
mc ver. 4.8.11

(#1256) arty válasza atee_83 (#1254) üzenetére


arty
veterán

alapbeállítások a flashmemóriában vannak mentve, ám minden extra csomag a hdd-re pakol, igen

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1257) arty válasza Klupido (#1255) üzenetére


arty
veterán

honnan-hova?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1258) krealon válasza Klupido (#1255) üzenetére


krealon
veterán

A Midnight Commnder (mc), masolaskor erosen cache-el, azaz eloszor amennyi adat befer a szabad RAM-ba, annyit beolvas, es csak utana kezdi el kiirni.
Ezert van, hogy a masolas elejen (a Windows7+ -hoz hasonloan) irracionalisan magas atviteli sebesseget mutat, ami az iras vegere lecsokken a valodi sebesseg kornyekere.

Ezen felul, ha egy konyvtarban tobb file van, akkor minden egyes fajl-masolas vegen beallitja az attributumokat (letrehozasi ido, modositasi ido, utolso hozzaferes ideje, hozzaferesi jogosultsagok), ezt pedig csak a fajl irasanak befejezese utan lehetseges, tehat ilyenkor az osszesitett ertek a valodi masolasi sebesseget mutatja.

(#1259) Kronk


Kronk
őstag

4.80-as firmware :C

http://totesz.myminicity.com/

(#1260) atee_83 válasza arty (#1256) üzenetére


atee_83
csendes tag

Még egy kérdés:
Mitől kerülhet csak úgy down-ba a HDD. Felületen látszik, hogy ott van, de nem aktív és minden programcsomagból telepített és beállított történet elvész? (FW: V4.71(AALS.0))
HD Sentinel szerint a HDD 100/100%.

(#1261) Klupido válasza arty (#1257) üzenetére


Klupido
tag

HDD0 -> HDD0
WD Red 1TB

(#1262) Tonyk válasza Klupido (#1261) üzenetére


Tonyk
veterán

Hdd-n belüli másoláskor ne csodálkozz hogy lassú. Olvasni-írni ugyanarról a lemezről nem sebességbajnok, pláne, hogy nem desktop gépről beszélünk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1263) Klupido válasza Tonyk (#1262) üzenetére


Klupido
tag

Tudom,hogy csak ennyit tud,nem is baj csak azt nem értettem miért csinálja azt ha több dolog van kijelölve akkor lassabban másolja mintha egyesével másolgatnám :)

(#1264) Tonyk válasza Klupido (#1263) üzenetére


Tonyk
veterán

A másolandó fájlok apró fájlok, vagy pl 3db 5GB-os fájl? Azaz 1db 5GB-os fájlnál nem csinálja, de 3db-nál igen?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1265) Klupido válasza Tonyk (#1264) üzenetére


Klupido
tag

filmeket mozgatok általában pl:20GB -os filok,és 3db 20GB lassabban másol át,mintha egyesével másolnám.

(#1266) enginev3.0 válasza Kronk (#1259) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sima 325-re is :)

Újítások
ftp://ftp2.zyxel.com/NSA325/firmware/NSA325_480AAAJ0C0.pdf

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1267) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valakinek sikerült már rtorrentet telepíteni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1268) TRob1 válasza enginev3.0 (#1267) üzenetére


TRob1
veterán

Miért? Akart már valaki? :U

¤ R'n'R ¤

(#1269) arty


arty
veterán

4.80-on gondolkozok... kérdés, hogy az FFP visszatehető lesz-e rá a 4.71-hez hasonló egyszerűséggel... eh, végülis valakinek ki kell próbálni, bár nem biztos, hogy én leszek a legjobb alany a 0 linuxos szakértelmemmel :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1270) Tonyk válasza arty (#1269) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp megmarad ...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1271) Anonymus23 válasza arty (#1269) üzenetére


Anonymus23
veterán

Minden megmaradt firmware frissítés után, beállítások, TM, FFP.

;) - The Power of the Light Side

(#1272) arty


arty
veterán

köszönöm mindkettőtök beszámolóját :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1273) janosu


janosu
újonc

Sziasztok!

Van egy kis problémám a transmission-el, és ezzel kapcsolatban kérnék segítséget, ötleteket.
Adott a hálózatom, amiben van egy T-Home-s ZXV10 H201L router-em, amit csak modemként használok, valamint egy TP-LINK841ND amit routerként. A net amit a T-Home ad 10/1 Mbps elméletileg, gyakorlatilag 7/0.5 Mbps. A download, upload a limiteknek megfelelően működik. A seedel van problémám, ha minden letöltött torrentet (kb.: 150 db) seed-be rakok, akkor egyszerűen elkezd felszaladni a kapcsolatok száma, és a T-Home-s router eldobja magát, szakad a kapcsolat. A beállítási paraméterekkel (pl.: peer-limit-per-torrent, peer-limit-global, dht, pex, stb.) játszadozom már napok óta, de eddig csak az hozott eredményt, ha a seed listát limitáltam (kb.: 40-alattira). Sajnos ez pedig ad-hoc, hogy éppen mit tesz seed-be. Van valami ami felett esetleg elmehettem, vagy így ezzel csak ennyit lehet kihozni?

ui.: pc-n utorrent-el ilyen gondok nem voltak, de ha jól olvastam utána, az utorrent kicsit máshogy kezeli a kapcsolatokat.

(#1274) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne.

1. Fent van az új firm, nem volt vele gond, de már előtte is jelezte, hogy az NFS, és a transmission is frissíthető, ugyan épp csak egy alverzióval, de mindegy, de nekem az istenért sem frissül be.
Többször újraindítottam már, elkezdi frissíteni és utána semmi nem változik... :F

2. Most csak egy 4TB-s RED HDD van bent, de már csak k 600MB szabad hely van, gondoltam beletolok egy 6TB-s RED HDD-t.
Azt szeretném, ha az új HDD lenne egy első számú, a régit átraknám másodiknak (később cserélném nagyobbra ha megint elfogyna a hely). Viszont van feltelepítve ffp is, fut ~150 torrent, (nem tudom pontosan mit tárol a HDD-n linuxban nem vagyok jó...) tehát nem akarom magam megszívatni, hogyan érdemes csinálni a legegyszerűbben? :R

Köszönöm

http://totesz.myminicity.com/

(#1275) Tonyk válasza Kronk (#1274) üzenetére


Tonyk
veterán

Legegyszerűbb, ha kiveszed a régit, az újat berakod, és feltolod az ffp-t az újra. Amikor kész beppatintod a régit másodiknak.
Egyébként meg nem tökmindegy melyik az 1-es és 2-es?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1276) Kronk válasza Tonyk (#1275) üzenetére


Kronk
őstag

Mindegy lenne, de azt ha elfogy megint a hely, cserélni szeretném egy nagyobbra, és akkor kell ezt eljátszani...

http://totesz.myminicity.com/

(#1277) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Régen jártam itt utoljára de most szeretnék kérni segítséget tőletek.

Vásároltam egy Windows Phonos készüléket de azon nem úgy működnek a dolgok ahogyan eddig megszoktam az androidon. Szükségem volna a Nasra egy Serviio vagy egy Plex server telepítésére hogy tudjam normálisan streamelni a filmeket a Nas-ról. Sajnos nem vagyok otthon a dolgokban, találtam egy leírást a serviio telepítésére de nem sikerült már az elején messzire jutnom.

Így ha valaki esetleg tudna segíteni egy magyar leírással hogyan s mint kéne eljárnom azt nagyon megkszönném.

Üdv: sulu1701

(#1278) amargo válasza sulu1701 (#1277) üzenetére


amargo
addikt

most magyar leirast nem tudok irni, de a nevemre es serviio ra keresve szerintem fogsz talalni linkeket tolem.
amugy nem nehez. letoltod a megfelelo java verziot, majd serviio bol is, csinalsz hozza egy indito fajt, ami szinten fent van a neten, beallitod a path benne es inditod is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1279) Brain75


Brain75
senior tag

Emberek !

Valaki tudna nekem segíteni programok telepítésében erre a vacakra ?
Nekem semmi sem megy.
wget nem működik, funpkg nincs.

Hol kezdjem ???

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1280) enginev3.0 válasza Brain75 (#1279) üzenetére


enginev3.0
félisten

Létre kell hozni egy kiterjesztés nélküli fájlt, a fájl neve:
web_prefix

A fájl tartalma:
ftp://ftp.zyxel-tech.de/

Ezt a fájlt be kell másolni a NAS alábbi mappájába:
\admin\zy-pkgs\

Mehet a Programcsomagok frissítése, mely után benne lesznek a szükséges programok listában

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1281) Brain75 válasza enginev3.0 (#1280) üzenetére


Brain75
senior tag

Köszönöm

Az FFP már megvan de más új nem jelent meg.
szerk: Köszönöm, már a plex is fent van. Úgy nézem működik minden.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1282) Brain75


Brain75
senior tag

Mégsem megy minden.
A plexet nem tudom elérni böngészőből. Azt írja hogy a lap nem jeleníthető meg.
Mit rontottam el ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1283) Brain75


Brain75
senior tag

Na most már a plex elérhető weben, de a szerver beállítások nem elérhetőek, csak homokóra.
Mi a fene lehet ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1284) enginev3.0 válasza Brain75 (#1283) üzenetére


enginev3.0
félisten

Várni kell vagy újraindítani
amúgy plexnek a szem kápráztatásán kívül nem sok haszna van :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1285) bmarton7 válasza enginev3.0 (#1284) üzenetére


bmarton7
csendes tag

szerinted :) túl a vizuális orgián én azért szeretem mert nem kell a tv nyomi fájlkezelőjébe al-al-al-al mappáig mászkálni hanem csak elindítom az appot. valamit ha nem tudom a film eredeti címét nem kell találgatnom melyik lehet az, hanem ott van a magyar címén borító képpel. megjegyzi hol tarottam a sorozatba/filmbe és felkínálja magától hogy onnan vagy előről valamint, mutatja hogy láttam e már vagy nem, sorozatoknál nem kell észben tartani melyik évad melyik rész jón hanem csak rányomsz hogy játsza az első lejátszatlant. család többi tagjának se kell midig elmagyarázni hogy mit hol hogyan hogy megnézhesse hanem csak elindítja az appot s ott van nekik egy VOD rendszer szerűen.

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#1286) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Vannak új programcsomagok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1287) lorcsi


lorcsi
veterán

lett egy iylen nas-om..a bele való wd red-el..
és asszem a következő napokban jövök kérdezni..
máris lenne egy az első konfiguráláskor, gyári lemezről stb.:
nem veszi a gyári fnevet és jelszót :F
előkerestem a dobozból..de hiába

mi lehet a gond ?

(#1288) shteer válasza lorcsi (#1287) üzenetére


shteer
titán

a gond az, hogy amit beírsz az nem egyezik azzal ami a NAS-ba be van állítva :)

állítsd vissza defaultra, első sípszóig kell nyomni a resetet:

Press 1 Beep...the button. This resets the NSA's IP address and password to the default values.

..szerintem jónak tűnik

(#1289) lorcsi válasza shteer (#1288) üzenetére


lorcsi
veterán

vadi új, most bontottam ki, hogy hogy nem default :F
de megnézem így is..

(#1290) shteer válasza lorcsi (#1289) üzenetére


shteer
titán

nem írtam, hogy nem default.

mit írtál be?

..szerintem jónak tűnik

(#1291) lorcsi válasza shteer (#1290) üzenetére


lorcsi
veterán

admin
1234

ez szerepel a leírásban is

amúgy nálam ha csippent akkor ki is kapcsolt

(#1292) shteer válasza lorcsi (#1291) üzenetére


shteer
titán

a resetet nyomtad vagy a powert?

..szerintem jónak tűnik

(#1293) lorcsi válasza shteer (#1292) üzenetére


lorcsi
veterán

resetet, hátul
na mindegy késő van..

(#1294) Tonyk válasza lorcsi (#1289) üzenetére


Tonyk
veterán

Original volt a doboz?????? Vagy már egy más által visszavitt nas-t kaptál?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1295) lorcsi válasza Tonyk (#1294) üzenetére


lorcsi
veterán

Original dobozt kaptam

(#1296) Tonyk válasza lorcsi (#1295) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor reset

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1297) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni,mert a következő problémám akadt:

Tegnap minden előzmény nélkül hirtelen megszakadt a kapcsolat a NAS és az asztali PC-m között.
Azaz semmilyen program nem látja a NAS.-om
Se a transmission se a webes felületen nem tudom elérni.
Ma ráértem és elkezdtem keresni,hogy mi okozhatja a problémát de nem jöttem rá...
Amiket csináltam:
Full reset,teljes teljes áramtalanítás többször is.
A helyezet a következő:
A NAS-t ha áramtalanítom akkor kb olyan 20mp-ig elérem/látom a PC-men a NAS SEEKERREL/transmissionnal/webes felülettel.
A gondom az,hogy ez csak 20mp-ig tart utána kaphat valami resetet,mert csak teljes áramtalaíntás után látom újra 20mp-ig.
Van valami ötletetek?
ja néztem több UTP kábellel,már minden kipróbáltam ami eszembe jutott de nem jutottam előrébb...
Firmware legújabb van fent.

(#1298) bkiky01


bkiky01
senior tag

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy max milyen nettel birkózik meg? Most a kis tesója van az NSA310 ez már nem tudja kezelni a digi 200/100-at.. Olyan 50-70megabitet tud használni belőle..
Kinek mi a tapasztalat?

(#1299) arty válasza bkiky01 (#1298) üzenetére


arty
veterán

nem értem a kérdést :)

milyen szolgáltatásra érted?
torrent?
ftp?

ftpzni 70-80-90mbyte/s-el lehet róla, ergo 640mbitig nem ő lesz a szűk keresztmetszet...
torrentezni pedig itt is 50-70 mbit a limit...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1300) bkiky01 válasza arty (#1299) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem sokat torrentezek, de bizti, hogy nem hajtja ki a 200-as netet lefele? Erősebb proci van benne és dupla annyi memória, mint a 310-esben? Igen még pont az ftp-t akartam írni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.