Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Tonyk válasza Freezee (#1700) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha az Add Share felirat nem vezetett nyomra, akkor állítsd át a felületet magyarra ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1702) Freezee válasza Tonyk (#1701) üzenetére


Freezee
senior tag

Az vezetett félre hogy szürke a gomb alapból valamiért. jobb oldalt rá kell kattintanom hogy aktív legyen. A szemem pedig átfutott az inaktív gombokon :DDD

(#1703)



addikt

Nektek meddig szokott felmelegedni a CPU?

Mivel elég hangos a kis jószág, betettem egy szűk hangszigetelt szekrénybe. A hangprobléma megoldódott, viszont picit félek attól, hogy nagyon felmelegszik rendes szellőzés nélkül. Elsősorban a vinyókat féltem.

Most próbálgatom és nézem mennyire melegszik fel. De mivel korábban ez nem volt téma, nem nagyon figyelgettem a hőmérsékletet, így most nincs referencia értékem arról, hogy mi számít még normálisnak.

szerk: Most 50%-100% közötti CPU terhelés van, kb negyed óra után beállni látszik 46 fokon. Ez gondolom még normális. Kíváncsi vagyok mit csinál 2-3 óra terhelés után.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1704) ka64 válasza (#1703) üzenetére


ka64
tag

Kicsit sok az a 46 fok. Az enyém most 40 fokot mutat.
Eddigi legmagasabb érték amit láttam rajta az 43 fok volt. (Nyáron a két hetes hőségriadó második hetében, amikor a lakásban 28 fok volt.)

(#1705) válasza ka64 (#1704) üzenetére



addikt

Hmm, az nem jó. Most már 50-51 fokon áll éppen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1706) Tonyk válasza (#1705) üzenetére


Tonyk
veterán

Szekrényben elmegy a cpu-nak az 50C. (ha jól emlékszem, valahol 98C körül van a vége ). Az más kérdés, hogy ez meg már a hdd-nek lesz sok.
Ha zajos, zörög, akkor szedd szét, csavarokat húzgáld meg.
Ha ez megvolt, elképzelhető, hogy süketszobához vagy szokva ;) :D

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1707) Shokkolo válasza Tonyk (#1706) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor én egy szerencsés ember vagyok.
jelenleg ott a NAS ahol alszok...
ha a HDD kerreg azt hallom, de amúgy...? semmi :B

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1708) arty válasza (#1703) üzenetére


arty
veterán

45-50 fok az semmi.

a hdd-ket nézd, azok ne menjnekek nagyon fel .... (bár sok típusnál a smart által adott érték nem korrekt, lefelé és felfelé is szoktak "csalni")

nyilván kellett volna nézni előtte egy referenciát, ha szekrényen kívül 35 fokos a hdd, szekrényben 48, az gond pl.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1709)



addikt

Én is a HDD-k miatt aggódom, nyilván a CPU-nak nem nagy cucc az 50 fok.

Azért a CPU-t nézegettem, mert nem tudom, hogy tudnom csekkolni a HDD hőmérsékletét a NAS-ban. Esetleg erre valakinek valami tipp?

Igen, sajnos a zajokra nagyon érzékeny vagyok. Hosszabb távon a legapróbb is nagyon fáraszt/zavar. Igyekszem mindig mindenből a lehető legcsendesebbet választani, éppen ezért is a NAS kerepelése nagyon szembeötlő volt, az amúgy csendes szobában.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1710) krealon válasza (#1709) üzenetére


krealon
veterán

"nem tudom, hogy tudnom csekkolni a HDD hőmérsékletét a NAS-ban."

Packages --> S.M.A.R.T --> Install

Utana a SMART menupontban kijelzi a HDD homersekletet.

Ha tartosan 50 fok kozeleben van, akkor jobban teszed, ha keszitesz biztonsagi mentest az adataidrol, mielott tonkremegy a winyo.

(#1711) Freezee


Freezee
senior tag

Milyen típusú nagyon halk ventillátorra érdemes cserélni a gyárit?

(#1712) válasza krealon (#1710) üzenetére



addikt

köszi, pont ez kellett :R

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1713)



addikt

Újabb probléma. :S

Eddig hálózatból simán elértem a nas megosztott könyvtárakat és windows alól tudtam őket böngészni/másolni/törölni stb.

Most viszont ezt a megosztás média szerverként ismeri fel a windows és így már nem tudom filekezelőből böngészni, ami elég kényelmetlen.

Mit rontottam el, hogy tudom visszacsinálni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1714) ladlac


ladlac
tag

Helló! Három merevlemezzel tudnám ezt használni? Nyilván nem egyszerre. :) Alapvetően filmek és sorozatok tárolására és megosztására kellene a nas, igyekszek elférni kétszer három Tb-on, de ha nem megy, arra gondoltam, hogy lenne egy hdd leginkább a kedvenc sok évados sorozatoknak, amik ugye sok helyet foglalnak, viszont nem sokszor nézem őket. 10 megás adsl-lel azért nem ugrik neki az ember, hogy gyorsan lehúzza, ha kell valami. De ha mégis újra akarok nézni egy részt/évadot vagy előlről kezdeni az egészet, akkor csak kicserélném a merevlemezt, és ott is van. Raid tömböket egyébként nem akarok használni.

(#1715) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

Szeretném cserélni a 4TB-s hdd-t, 2x6TB-re.
Mi ennek a menete, a régi adatokat szeretném megtartani...

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#1716) ftb01 válasza Freezee (#1711) üzenetére


ftb01
tag

Ez engem is érdekelne.
Low noise adapetereket néztem, de nem tudom melyiket lenne érdemes beszerezni.

I’ve got the chance I have to try

(#1717) TRob1 válasza Freezee (#1711) üzenetére


TRob1
veterán

és (#1716) ftb01 :

Noiseblocker BlackSilent Fan XC1

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1718) arty válasza ladlac (#1714) üzenetére


arty
veterán

vegyél egy usb-s dokkolót és kösd rá azzal a 3. hdd-t, akár folyamatos üzemre :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1719) Tonyk válasza (#1713) üzenetére


Tonyk
veterán

megosztást tallózd ki, explorer címsorába (nem ie!) vagy a tc-be írd be \\nas-ip\ vagy \\nas_neve vagy csatlakoztasd meghajtóként a megosztást, ne pedig a számítógép alatt megjelenő médiaeszközt nyisd meg.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1720) Freezee válasza TRob1 (#1717) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi. Akkor ezek szerint 80mm es kell a NAS ba.

(#1721) Shokkolo válasza TRob1 (#1717) üzenetére


Shokkolo
addikt

ilyet nem igazán lehet itthon értelmes áron kapni :( legalábbis Debrecenben nem...

Mennyire lehet rosz a Coolink Swif 80mm -ese?
Elvileg az is hydro csapágyas... nekem a gépbe van 120 mm -es verzió, és ott egész jól beválltak...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1722) TRob1 válasza Freezee (#1720) üzenetére


TRob1
veterán

A V2-be igen. A simába 60. De vigyázz, mert csak 20as jó, 25 már nem. Legalábbis így tudom.

De a cikkben is írja az alján.

¤ R'n'R ¤

(#1723) TRob1 válasza Shokkolo (#1721) üzenetére


TRob1
veterán

Biztos hogy jók. De csak a 80L a 20mm-es, a többi 25. Erre figyelj.

¤ R'n'R ¤

(#1724) Suineg válasza TRob1 (#1723) üzenetére


Suineg
senior tag

A 325v2-be úgy látom, hogy a 80L jelzésű nem fordulatszám szabályzós, csak a 80P jelzésű, de az már 25 mm vastag.
Amúgy itt szabályozza a NAS a fordulatszámot az alaplapról?

(#1725) Shokkolo válasza TRob1 (#1723) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm, néztem én is, hogy az a fél centi necces :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1726) Freezee válasza Suineg (#1724) üzenetére


Freezee
senior tag

Szerintem nem. A kérdés viszont innentől az: lehet valahogy leszabályozni a ventillátort utólag?
Nagyon melegednének a vinyók ha levenném az elejét ahol a vinyokat betolom és leállítanám a ventillátort?

Bár most rendeltem 2 ventillátort bele meglátjuk mennyire hangos, amelyik nem lesz jó bemegy a gépbe extra hűtés oda sosem árt.
Amugy a PWM szabályozós ventiket csak az alaplapról lehet vezérelni, vagy valami eszközzel is amit monjuk közvetlen a kábelre rakok?

(#1727) Tonyk válasza Freezee (#1726) üzenetére


Tonyk
veterán

"Amugy a PWM szabályozós ventiket csak az alaplapról lehet vezérelni, vagy valami eszközzel is amit monjuk közvetlen a kábelre rakok?"

Parancsolj

Igen, beszerelhető a nasba. Én a kensington lyukon húztam ki a szabályzóhoz vezető kábelt a 320-asomon.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1728) ftb01 válasza TRob1 (#1717) üzenetére


ftb01
tag

Köszi szépen.

I’ve got the chance I have to try

(#1729) Kronk


Kronk
őstag

[Link]Erre valaki?

http://totesz.myminicity.com/

(#1730) arty válasza Kronk (#1729) üzenetére


arty
veterán

- pécébe rakod az egyik 6 terást, nasról lemásolod rá az egyik 4 terásról az adatokat rá
- a másik 6 terás mehet a 4tb helyére a nasba
- a pécében levő 6 terásról visszamásolod a nas uj 6 terására az adatot
- pécébe rakod a már korábban kivett 4 terást és rámásolod a másik, nasban levő 4 terásról az adatot
- pécéből kiveszed a 6 terást, átrakod a nasba és rámásolod a pécében levő 4 terásról az adatokat

ha félreértettelek és 1 db négy terásod van, a fenti menet akkor is segít, adaptáld ;)

ill. ha a 2x6 raid1-be menne, akkor ... nem tudok segiteni :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1731) Kronk válasza arty (#1730) üzenetére


Kronk
őstag

Csak egy 4 terras van, az nem eleg, ha berakom a 4 terras melle az egyik uj 6 terrasat, es atmasolom ra nason belul a cuccokat? Majd atteszem a 6 terrasat a slot 1be melle az ures masik 6 terrasat?
Tehat ha a mar az egyszer nasban levot ki es berakom ujra nem formatalja rogton?

http://totesz.myminicity.com/

(#1732) arty válasza Kronk (#1731) üzenetére


arty
veterán

nason belül? hogyan? midnight commanderrel? 15-20mbyte/s és folyamatosan nyitva kell legyen az mc (ha nem rakod screen-el "háttérbe")

leggyorsabb, ha leszeded a pécére (egyik 6terást beteszed átmenetileg) az anyagot, másikra meg visszatolod (ami akkor már a nasban lesz a 4t-s mellett)

utána négyes ki, helyére a pécés 6os, amit nasal leformázol.

profit :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1733) lumma


lumma
csendes tag

Sziasztok!

A következő nagy gondban kérném a segítségeteket:

WD Blue winyókat használok raid1ben, és függetlenül bármilyen leállítástól, a hdd-t folyamatosan leállítja és újraindítja a nas. Két hónap alatt belement 25e ciklus, és nem találok megoldást. Az idle3ctl-t felraktam, disable-ben van a paraméter. Transmission is fut rajta, szóval nem is kellene leállnia.

Tudtok valami megoldást? Különben eladom a francba, ez így szart sem ér.

Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete!

(#1734) Tonyk válasza lumma (#1733) üzenetére


Tonyk
veterán

Nason belül a hdd-k alvása milyen értéken van? De szerintem nem a nassal lesz gond hanem a hdd-kel vagy a raid kavar be.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1735) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Még egyszer kb egy éve kérdeztem, de nem kaptam sajnos választ a következő problémára. A NAS össze van kötve a Dropboxommal. Ezért a Dropboxba bekerült két mappa. A Drop2NAS és a zDownload. Na ezeket egyáltalán nem normálisan szinkronizálja a NAS. Csak akkor működik helyesen, ha ki és bekapcsolom. A Drop2NAS-ba bemásolt mappákra valamikor a NAS fittyet hányva ömlesztve töltötte le a fájlokat. Pl két három programot és zene albumot bemásoltam a Drop2NAS mappába a Dropboxon, hogy a NAS majd töltse le, és valamit letöltött, valamit nem. Valamit meg ömlesztve a \\NSA325-V2\admin\Dropbox\FromDropbox\ mappa gyökerébe.
A másik nagy problémám, hogy a zDownload-ba bemásolt .torrent állományokat nem kezdi el letölteni magától. Ezt is csak akkor, ha újraindítom az egész NAS-t. Ennek így viszont nincs értelme, mert pont azért teszek bele egy torrentet, hogy mire este hazaérek, letöltse. De a fájlok érintetlenül fent figyelnek a Dropboxon már napok óta...
Találkozott valaki ilyen problémákkal? Mi okozhatja ezeket? Valami beállítási vagy szoftveres hiba? Bár nem találtam semmit erre, a NAS leírásában is csak annyi van, hogy ezeket a mappákat szinkronizálja magától. Először azt hittem, hogy csak pár óránként teszi ezt, de napok óta nem változik semmi.
A NAS-on gyári program fut, az alap torrent klienssel. Egyedül az van beállítva, hogy a HDD-t kapcsolja ki, 15 üresjárat után.

Valaki tudna benne segíteni, hogy mit csináljak vele a rendes működéshez?

Köszi és üdv:
spgabor

(#1736) lumma válasza Tonyk (#1734) üzenetére


lumma
csendes tag

próbáltam 0-tól 300ig többfélét.
Kiszedtem az egyik hdd-t úgy is csinálja...
Lehet megpróbálom kiváncsiságból nem raid módban, szerintem is az kavar.

(#1737) Shokkolo válasza lumma (#1736) üzenetére


Shokkolo
addikt

fura, nekem 0-val és tm -el sose állnak le :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1738) lumma válasza Shokkolo (#1737) üzenetére


lumma
csendes tag

Rendben, kipróbálom majd másik hdd-vel, másik konfiggal, köszönöm!

(#1739) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Uraim,

Lehet noob kérdés, de nem lehet valahogy kiirattatni a TM-el, hogy mennyi az eddig összesen forgalmazott adatmennyiség (nyílván az utolsó NAS elindulás óta...)

Mint az utorrent is kiírja alul, hogy mennyi az össze le/fel töltött adat mióta fut :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1740) Anonymus23 válasza Shokkolo (#1739) üzenetére


Anonymus23
veterán

Van ilyen lehetőség.
TM GUI-ban, bármelyik torrenten állva, alul STATISZTIKA fül.
Webes elérésnél bal oldalt ugyancsak Statisztika rész.

Benne van az összes (TM telepítése óta) illetve az utolsó indítás óta eltelt idő és adatmennyiségek.

;) - The Power of the Light Side

(#1741) TRob1 válasza Shokkolo (#1739) üzenetére


TRob1
veterán

Ha használod a wines TM Remote GUI-t, ott a torrentek alatti sorban van pár fül (Általános, Trackerek, Partnerek, Fájlok, Statisztika).

Innen már rád bízom :D

szerk: Hopp, kissé elkéstem. :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1742) Shokkolo válasza TRob1 (#1741) üzenetére


Shokkolo
addikt

Az meg van, be is állítgattam mit mutasson (mármint a szükséges oszlopokat).
Nekem összesített kellene, nem torrentenként.

De akkor ezek szerint nem igazán lehet amit szeretnék :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1743) Kronk válasza Shokkolo (#1742) üzenetére


Kronk
őstag

Tehát mégegyszer, pedig ketten is leírták.

alul a statisztika fülnél látod az indítás óta, és az összeset...

http://totesz.myminicity.com/

(#1744) Shokkolo válasza Kronk (#1743) üzenetére


Shokkolo
addikt

uhhh, vakon vagyok asszem.

Köszönöm :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1745) Kronk


Kronk
őstag

Hogyan lehet 2hdd-t, ami egynek látszik jbod által, törölni, hogy újra kettő legyen belőle, és az adatok is megmaradjanak?

http://totesz.myminicity.com/

(#1746) Tonyk válasza Kronk (#1745) üzenetére


Tonyk
veterán

Linux alatt lemezenként elméletileg visszaállítható az adat, de nyilván ehhez kell átmenti tárhely ahová másolod. Az, hogy szétbontod és már működik is felejtsd el. Ezért nem is szoktuk javasolni a JBOD-ot, ennek ellenére mindig bepróbálkozik vele valaki.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1747) Kronk válasza Tonyk (#1746) üzenetére


Kronk
őstag

Hát most nincsen nálam 4 terra tárhely, akkor bukok mindent?
Amikor beraktam a lemezt, rossz pipát választottam ki, és összefűzött mindent :( :O

win10 alatt megnéztem mind a két hdd-t raw tipusnak látja, és persze üresnek, de visszahelyezve a nasba megvan minden rajta, nem lehet átkonvertálni valahogyan?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#1748) Tonyk válasza Kronk (#1747) üzenetére


Tonyk
veterán

A windows mióta kezel ext4-et? Nem véletlen írtam, hogy "linux alatt" ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1749) hrghun


hrghun
csendes újonc

Sziasztok!

Nem tudtam a teljes listát végigböngészni, ezért elnézést, ha már végigtárgyalt üggyel hozakodok elő. NAS325v2 kütyüm van V4.71(AALS.0) firmware-rel. Egy éve 3-4 hetenként megszűnik reagálni és ekkor még a Power gombbal se lehet kikapcsolni. Ez egy probléma, aminek utána kell járnom. De ezzel még együtt is tudnék élni. Azonban táp ki-be újraindításkor nem indul újra, hanem csak a kék Power led világít 30 mp-ig, majd villan és a gép újraindul. Ezt teszi folyamatosan.

Erről sokat írnak az angol fórumokon, például itt:
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=14377

Többféle megoldást javasolnak, de van, akinek egyik se jön be. Én még nem nagyon fogtam bele a durvábbakba, talán az elemcserét próbálnám ki először. Ami nekem eddig bejött, hogy a HDD-k eltávolítása után a dobozt beteszem egy száraz hűtőbe 10-15 percre, majd kivétel után 1-2 percet várva általában elindul. (egyébként a hőmérséklete elég stabilan 43 fok)

Tárgyaltátok már itt ezt az indításkor tapasztalt folyamatos rebootolást? Volt valami konklúzió? Mit javasoltok? Egy jó ideje nem foglalkoztam hardverekkel és Unix rendszerekkel, tehát nem vagyok nagy buherátor, de ha kell, belefogok, mert egyébként meg ennék elégedve ezzel az eszközzel.

HDD konfiguráció: 2 x 2TB WD20EFRX-68EUZN0 in Raid 1, 90% used.

Majd a lefagyás problémának is nekiesnék, de az első az újraindítás.

Gábor

[ Szerkesztve ]

(#1750) nkpolip


nkpolip
tag

Nem tudok csomagokat letölteni a NAS-sal. Ha az ftp://ftp.zyxel-tech.de/ oldalon próbálom böngészőből felhasználónevet és jelszót kér az oldal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.