Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Protoss válasza -ZeeZee- (#2844) üzenetére


Protoss
senior tag

Köszönöm, ennyi.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2852) stefi68 válasza Protoss (#2849) üzenetére


stefi68
addikt

"Szóval kicsit vegyél vissza, mert azért az is vicc, hogy mindig minden tökéletes csak mikor kérdezek ugyanazokat írjátok le, hogy próbáljam ki, hátha, amiket próbáltam."

Na, na, azért óvatosan a kijelentésekkel. Pont Tonyk az egyik olyan ember itt aki miatt szerintem sokan belevágnak/vágtak az ismeretlenbe és megpróbálkoznak nem hétköznapi dolgokkal a NASolás terén.
Szinte mindig jelen van és segít az amatőröknek (mint én is).

Szóval ne üldözd el... :N

Türelem, türelem ... Én már többször jártam úgy, hogy nagyon akartam valamit, szinte már görcsösen, hajnalokig fennmaradva, de nem jött össze. Olyankor hagyni kell pihentetni a dolgot és legtöbbször másnap, tiszta fejjel, újult erővel mindig megoldódott.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2853) atee_83 válasza Protoss (#2849) üzenetére


atee_83
csendes tag

Lehet, hogy hülyeség amit írok, de azt írtad, hogy a wizzard sem megy végig. Akkor nem lehet, hogy a HDD-vel van baj. Nem villog pirosan a LED az elején. Én mikor megvettem mindent beállítottam és másnapra pirosan villogott. Ekkor újra kezdtem és még kétszer megcsináltam. A HDD csere oldotta meg a problémát.

(#2854) Tonyk válasza stefi68 (#2852) üzenetére


Tonyk
veterán

Engem nem üldöz el. Sajnos van tipikusan az a felhasználó, akinek ha nem megy valami, akkor minden és mindenki más a hibás. hiszen ért hozzá. Ám legyen! Ezzel csak annyi a gond, hogy a nemtudásból fakadó fikázás - amit persze tényként közöl - a következő kezdőnek ad majd iránymutatást esetleg veszi el a kedvét.
Adja el a cuccát, más majd örül neki, hogy kacat áron hozzájut. Kértem tőle screenshootot, inkább litániát írt. Részemről lezártam a supportot. Ennyi.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2855) atee_83


atee_83
csendes tag

Ha már megy itt a ki mihez ért okoskodás, itt van újra egy a topikhoz kapcsolódó kérdés, amire még mindig várom az ötletek:

"Egy kis segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy WD Green 1TB HDD-vel használom a NAS-t. Vettem mellé még egy WD Green 1TB és beraktam a 2-es slotba, RAID1-ben szeretném használni a két HDD-t. S.M.A.R.T látja is és elvileg rendben van.

A leírás szerint elvileg, amikor berakom a 2. HDD-t akkor a "Migrate" ikon segítségével megcsinálná a rendszer a RAID1 kötetet.
Az admin felületen viszont a "Migrate" ikon nem jelenik meg, csak új kötetként tudom csatolni, JBOD vagy
Extended JBOD-ként.

Tud valaki erre megoldás? Esetleg az lehet a probléma, hogy nem teljesen ua a két HDD típusa?
Előre is köszönöm a segítséget! "

Azért a biztonság kedvéért írtam a Zyxel Support-nak, amint kapok választ megosztom a fórumozókkal.

(#2856) Tonyk válasza atee_83 (#2855) üzenetére


Tonyk
veterán

"Tud valaki erre megoldás? Esetleg az lehet a probléma, hogy nem teljesen ua a két HDD típusa?"

Elméletileg ennek nem lenne szabad gondnak lenni, hiszen két eltérő méretű lemezt is lehet RAID1-be tenni (kisebbik kapacitása lesz az felhasználható méret.) + egy tömb elemének sérülésekor, évekkel később nem is garantálható u.o típusú hdd beszerzése.
Hirtelen, látatlanban arra tudok gondolni, hogy a második lemez mérete valamivel kisebb, mint az első, így nem tudja migrálni a már létező, adatokkal rendelkező nagyobbat a kisebbre.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2857) atee_83 válasza Tonyk (#2856) üzenetére


atee_83
csendes tag

Elvileg ugyanaz a méret:

(#2858) M_AND_Ms válasza Protoss (#2849) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Jelenleg nas, router (net és minden nélkül), frissen telepített pc win10, látja / nem látja játékot játszuk. Ftp, ping, böngészős elérés megy."

Ezt fejtsd ki egy kicsit jobban!

Azt írod ftp, ping, böngészős elérés a Win10-es pécédről megy.És akkor pontosan mi nem megy? Mit csinálsz, aminek a végén nem kapod azt az eredményt amit várnál?

Hol van az a "látja / nem látja játék"? Hol nézed, ahol egyszer látszik, egyszer meg nem?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2859) Tonyk válasza atee_83 (#2857) üzenetére


Tonyk
veterán

Így ok, hogy így u.a , de a pontos méret is az?
Megpróbáltad úgy, hogy jbod-nak állítod be, majd ezt migrálni RAID-1 -re? Ez csak tipp, nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2860) atee_83 válasza Tonyk (#2859) üzenetére


atee_83
csendes tag

Itt a brief egy része S.M.A.R.T-ból.
disk1:

disk2:

Ezek szerint mindegyiken a User Capacity 934 GB. Erre a méretre gondoltál?
Igen, már azon is túl vagyok, hogy beállítottam JBOD-nak, de úgy sem lehetett migrálni.

(#2861) Mr Dini válasza Protoss (#2846) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na várjunk csak! Most akkor hogyan is állsz vele? A HDD-t már meg tudtad formázni? Csak azért kérdezem, mert ha nincs megformázva, akkor ne csodálkozz, ha nincs megosztás! (Nincs mit megosztani)

A gyári nsu cd-t meg hajítsd a kukába ki! Annó én is egyből a webes felületéről állítottam be. A felülete a böngészőbe bepötyögött http://<nasip>/ -re jön be, vagy ha pl nsa325 v2-d van, akkor a hosztnevével, azaz a http://nsa325v2/ -el is el kéne tudni érni.

Ha ezek sem oldják meg a dolgot, nézz rá a felületén a megosztások fülre, h ott mit ír.

Ha pedig nem jutsz semmire azzal sem, akkor jöhet az FFP és a hibakeresés és/vagy a samba kézi újrakonfigolása. Annyira ez sem bonyolult, de nem 2 kattintás...

Illetve azokra a routerekre is ránéznék. Ha átteszed dhcp-re az ip-t, akkor a routerben látszik az eszköz?

Ha több router is van a hálózatban, akkor ugye figyelsz arra, h melyik router dhcp tartományában van a nas?

Ha egy androidos telefonról pl a Total Commander féle smb pluginnal ránézel, mit látsz? Fel tudsz menni vele a nasra?

Mert ha igen, akkor ott tartomány/munkacsoport probléma lesz, vagy a hálózatfelderítés, vagy mittudomén milyen mikró-szaftos cucc áldozata lettél! :D

@Tonyk

Áh, mi a nehéz a routingban? Egy cisco router, vagy akár egy mikrotik konfigja is bőven túlszárnyalja! :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2862) Mr Dini válasza atee_83 (#2860) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sorry a dupláért...

Szia!

Megtennéd, hogy beszúrsz egy képet a Storage -> Volume részről?

Ott kéne lennie egy migrate gombnak.

Reboot után sem jelenik meg?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2863) atee_83 válasza Mr Dini (#2862) üzenetére


atee_83
csendes tag

Szia,

Itt a kép:

Reboot is már többször megtörtént, de nem segített és a 2. HDD is már kivettem és újra beraktam.

(#2864) Mr Dini válasza atee_83 (#2863) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem úgy van, h először meg kell formázni jbodra a 2. hdd-t is? Szerintem csal ezután fogja engedni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2865) atee_83 válasza Mr Dini (#2864) üzenetére


atee_83
csendes tag

Mint írtam korábban, már ezt is megtettem egyszer, de nem segített, ezért töröltem.

(#2866) Mr Dini válasza atee_83 (#2865) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mivel nem szeretem a raid-et több okból kifolyólag, így nem foglalkoztam még ezzel a kérdéssel...

Ffp van fent? Ha igen, egy fdisk -l

kiböki a hdd-k helyzetét/csatolási pontját stb. Neked azt kéne megnézni, h minek csatolja fel őket. Ezután mdadm-mel lehet szórakozgatni. (Csak óvatosan!)

A kérdés csak az, hogy mennyire van kedved hozzá, illetve, hogy hogy viseli a nas hotplug rendszere az mdadm-mel létrehozott "köteteket"...

Amit javaslok még, hogy a nas-central forumban is kérdezz rá (screenshot nem árt). (Angolveszély! :D)

Szerk.:

Ebben a sorrendben próbáltad már?:

1.) kötetet létrehozod
2.) kikapcsolás, majd újra be (NEM reboot és hagyd, hogy magától áljon le!)
3.) admin felületen migrate csekkolás

Amúgy szerintem úgy van megcsinálva, hogy nagyobbnak kell lennie a 2. hddnek. :(

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2867) Mr Dini válasza Mr Dini (#2866) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hejj nem megy nekem ez a mobilos írás... :DDD

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2868) atee_83 válasza Mr Dini (#2866) üzenetére


atee_83
csendes tag

Köszönöm az ötleteket végigcsinálom és jelentkezek. Az zyxel fórumnak már írtam, és visszaírtak, hogy továbbították a hibát egy "expert"-nek. Várom a válaszukat, de nem kapkodnak.
Elvileg a Riad1-nek az lenne a lényege, hogy ua van mindkét HDD-n, akkor mi értelme, hogy a másodiknak nagyobbnak kell lenni, hiszen amennyivel nagyobb az elvész?!

(#2869) Mr Dini válasza atee_83 (#2868) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom, mint írtam ilyen téren laikus vagyok. Úgy gondoltam, hogy ilyenkor a 2. egy backup drive,ami az első tükre.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2870) atee_83 válasza Mr Dini (#2866) üzenetére


atee_83
csendes tag

"1.) kötetet létrehozod
2.) kikapcsolás, majd újra be (NEM reboot és hagyd, hogy magától áljon le!)
3.) admin felületen migrate csekkolás"

Ez a rész pipa, de nem segített.
fdisk -l válasz: (Kicsit fura, hogy nem ismeri a fájlrendszer típusát. Lehet le kellene formáznom egy Linux alól?!)

root@NSA325-v2:/# fdisk -l

Disk /dev/sda: 1000.2 GB, 1000204886016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 121601 cylinders, total 1953525168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x4defb576

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 63 1028159 514048+ 8 AIX
/dev/sda2 1028160 1953520064 976245952+ 20 Unknown

Disk /dev/sdb: 1000.2 GB, 1000203804160 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 121601 cylinders, total 1953523055 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0xac809326

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 63 1028159 514048+ 83 Linux
/dev/sdb2 1028160 1953520064 976245952+ 20 Unknown

Disk /dev/md0: 999.7 GB, 999674806784 bytes
2 heads, 4 sectors/track, 244061232 cylinders, total 1952489857 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/md0 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/md1: 999.7 GB, 999674806784 bytes
2 heads, 4 sectors/track, 244061232 cylinders, total 1952489857 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/md1 doesn't contain a valid partition table

(#2871) Mr Dini válasza atee_83 (#2870) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Linux alól semmiképpen sem. Szerintem nem tudna vele mit kezdeni...

Akkor várjuk meg a support válaszát!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2872) atee_83 válasza Mr Dini (#2871) üzenetére


atee_83
csendes tag

Az lesz. :)
Azért köszönöm az eddig segítséget! Amint meglesz, közzéteszem a választ.

[ Szerkesztve ]

(#2873) Tonyk válasza atee_83 (#2870) üzenetére


Tonyk
veterán

1000204886016 bytes
vs
1000203804160 bytes

Ergo, a második kisebb....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2874) Mr Dini válasza Tonyk (#2873) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

És valóban! :R Akkor legalább tudjuk a hiba okát! :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2875) atee_83 válasza Mr Dini (#2874) üzenetére


atee_83
csendes tag

Hát, akkor úgy néz ki, hogy költözés disk1-ről disk2-re, elvileg akkor az lesz nagyobb és lehet migrálni.
De azért megvárom, hogy mit mond az "expert".
Köszönöm még egyszer!

(#2876) Tonyk válasza Mr Dini (#2874) üzenetére


Tonyk
veterán

Csak tipp volt, hogy ezért nem megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2877) Protoss válasza atee_83 (#2853) üzenetére


Protoss
senior tag

Szerencsére ez nálam nem jött elő. Remélem nem is lesz.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2878) Protoss válasza stefi68 (#2852) üzenetére


Protoss
senior tag

Nem hinném, hogy elüldözném ő indít azzal, hogy minden az én hibám. Közben valós segítséget nem adott.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2879) arty válasza Protoss (#2849) üzenetére


arty
veterán

a 2800 hsz nagyrésze nem a megosztás működésre bírásáról szól, hanem extra linuxos funkciók, dlna-szerver, torrent, külső elérés, stb témában íródott. ami 2 perc alatt megy a kezdőknek is, arról nincs is mit beszélni :)

én átolvastam a hsz-eid, jól értem, hogy gép1 pl. 192.168.1.5, nas1 192.168.1.6 (azonos router lan portjain van mindkettő) és smb megosztáson kívül minden más megy?

---> ha igen:

nason legujabb FW?
ha az FTP elérés épp megy - pécén a parancs cmd ablakban:
'telnet nas_ip 21'
'telnet nas_ip 139'
'telnet nas_ip 445'
'telnet nas_ip 444'
-re mi történik? kapcsolódik mind a négy? (fekete képernyő, ebből kilépés CTRL gomb + ú gomb és 'quit' parancs)
csak az első kettő? egyik se?

konkrétan mik az IP-k? (gép és nas)
vicc kedvéért gépről parancssorba 'tracert nas_ip' mit ad vissza?

pécén milyen hálózathoz kapcsolódást mutat a windows? privát vagy publikus?

---> ha nem, tedd össze így a hálót!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2880) Protoss válasza Tonyk (#2854) üzenetére


Protoss
senior tag

Amúgy közben találtam megoldást: ipv6 auto, upnp port map, cifs ellenőrzése hogy rendben van (érték és zöldnyíl). Nekem, annyi kellett, hogy tonky, ftp letilt, hard reset, fw frissítés. Cifs ok. Ftp-t engedélyezni.

Észrevétel, mivel a visszajelzések lassan frissülnek érdemes beiktatni vacsorát, zene hallgatást a változtatások között, akár csak 6 éve a régi router telnet világban.

Ezzel, köszönöm azoknak akik tényleg vették a fáradtságot és próbáltak segíteni.

Részletek, akit érdekel.
Esetleg aki figyelt annak feltűnt, hogy a meghajtó win hálózati csatlakoztatása nem akaródzott, egy lecsupaszított 3 elemes hálózaton, gondoltam ipv6-tal teszek egy próbát - a förtelem sok routert megviccelt mikor bejött - végig zongoráztam tiltás, autó, statikus, így jutottam el az "Upnp port map" ponthoz. LAN, CIFS sor mellett felkiáltójelet (másik szolgáltatás használja) kell eltüntetni, ha van. Mivel előtte nem néztem ezt a pontot hard resettel kezdtem, de a felkiáltójel maradt.

Mivel állítani nem tudtam a cifsnél - bocsánat én vagyok a béna, elnézést, tudom itt a guruk ezt élből megoldják, ha kell tollal kisatírozzák :) - fw feltöltéssel próbáltam teljesen alaphelyzetbe hozni. Régi fwt visszatölt, reset, cifs-re ránézve, megint felkiáltó jeles, ipv6 autora állítás, újraindítás. Cifs mellett megjelent 445 érték! De van, felkiáltójel is. Win hálózaton még mindig webes és ftpként müxik, kerestem mi használhatja, tudom béna vagyok mert nem találtam meg. Utolsó körben új fw ismét fel, majd ipv6 auto, felkiáltójel maradt, érték van. Minden alkalmazást letiltottam a NAS-on (Tonky, ftp). Reset, én vacsora, majd eltűnt a felkiáltójel. FTP-t, Tonkyt engedélyeztem. Vártam, szerencsére felkiáltó jel nem jelent meg.

Akkor ip címes ping, ok, Zyxel nas starter cucc egyből megtalálta, inicializálás, hdd format. Lefut.
Böngészőből elérhető, ftp müxik, win hálozaton semmi jele, de intéző \\ipcím belép. Végre.

Beraktam a korábban általatok lefikázott hálózati környezetbe (ami nem is létezhet, ha jól értem amit írtatok) érdekes módon most még a upc dobozig is eljutott és felismerte magától az upnp menüben.

Nos, azért annyit, hogy bocs én napközben melózok, tehát elnézést, hogy promt nem küldözgetek képeket. Azt meg nem szeretem, ha úgy gúnyolódik valaki, hogy közben meg semmi segítséget nem ad és közhelyeket durrogtat.

Nem írtam tényt, a saját véleményemet közöltem, erre te lendültél bele, hogy mit képzelek, hogy nekem nem megy, akkor csak én lehetek a hülye, meg amúgy is milyen hálózatom van. :D Jelenleg is ezt magyarázod, amiből nekem az tűnik fel, hogy valami érdeked kapcsolódik az eladásokhoz, te dolgod miből élsz. Nem óhajtottam az üzletedbe gázolni. Bocsánat, a rendszer hibátlan csak a felhasználó hülye, mindenki vegyen kettőt. Remélem szent a béke.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2881) Beni2360


Beni2360
félisten

Hát megjött beüzemeltem nagyjából elindítottam egy létóltest a transmission-nal szépen le is jött de egy óra múlva leállt a seddel és ennyi. Sajnos később láttam, hogy 60 percre volt állítva az idő pont. Kérdés mivel tudom rávenni a sedre ???
A kodiba meg az istenért sem tudom beállítani, hogy lássa. :W
Na jó éjt ,már zúg a fejem menek aludni. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2882) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2881) üzenetére


Anonymus23
veterán

Seed: vedd ki a pipát a "Megosztás eddig az arányig", illetve a "Megosztás megszüntetése, ha nem használt" elől, és akkor seedel amíg van kinek, és van a feltöltési sávszélességből. Ha senki nem tölti a torrentet, akkor értelemszerűen nem tölt felfelé.

A TM GUI-ban fix portot adtál meg neki? Routerben port forwarding be van állítva?

;) - The Power of the Light Side

(#2883) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2882) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát azért már vagy tízen éve torrentezek ezek az alap dolgokat tudom.De a letöltő oldalon azt jelzi.hogy nincs kapcsolat-sed. és a NAS pedig, hogy befelezte.Na de most már szerintem mindegy mert azt hiszem törli az egészet és indulok elölről. El indítottam az initialized wizardot.
A TM GUI-ban fix portot adtál meg neki? nem tudom, hogy hol kell.
Routerben port forwarding be van állítva? - magyarul?
Köszi a segítséget elő re is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2884) Mr Dini válasza Beni2360 (#2883) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Amikor zöld csík van a torrentnél, akkor seedel.

A routerben viszont vagy az upnp-t kell bekapcsolni, vagy ami még jobb azt előttem említették.

A transmission felületén a beállítások (csavarkulcs) ikonra rámenve találhatsz olyat, hogy randomize port on launch és olyat, hogy use port forwarding from my router. Mindkettő elől szedd ki a pipát, portnak meg írj be valami random nem használt számsort (5 jegyűt érdemes).

Ezután a routeredbe kell belépni és ezt a portot kell a nasod ip címére forwardolni (továbbítani).

Ezek után menni fog a seed.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2885) Beni2360 válasza Mr Dini (#2884) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát köszi a segítségeket de ez egyelőre nem megy.
Az asztali gépemen indítottam be a nast.
A laptopról nem tudok belépni erre az oldalra.

A webes oldalra be tudok innen is lépni. De a letöltött filmet letőltési linken keresztűl töltöttem le.

Habár kiválasztottam az elején a letöltő progit de nem találom, vagy ez lenne az? letőltés. Tudom, hogy másnak pik pak menne bocs. :R
Hogy tudnék vissza menni a programok telepítő oldalra? Hogyan vagy indítsam, resetteljem és induljak az elejétől? Csak két lámpa é egy vinyó van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2886) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2885) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az a letöltő az nem a Transmission, hanem a beépített gyári torrent klien, ami kb semmire sem használható, meg max csak 10 torrentet tud.

A programcsomagos TM az ott van felül, Rendszerbeállítások, azon belül Firmware/programcsomagok fül.

;) - The Power of the Light Side

(#2887) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2886) üzenetére


Beni2360
félisten

Én vaksi. De akkor mit töltsek mit ajánlsz? és akkor ennek a torrentnek annyi sed szempontjából? Ez akkor hol található,

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2888) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2887) üzenetére


Anonymus23
veterán

Küldtem PM-et...

;) - The Power of the Light Side

(#2889) spiky03


spiky03
veterán

Ugye ez a NAS rendben kezeli a 4 TB-os winyót is?
Nincs vele semmi gondja, hogy nem ismeri fel, vagy mit tudom én, hogy mi. :)

Most azt ajánlották, hogy nem fontos bele WD RED-et venni, jó bele az olcsóbb Green is pl.

Szerintetek is így van ez?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2890) Tonyk válasza spiky03 (#2889) üzenetére


Tonyk
veterán

Miért ne lenne jó bele? Persze hogy jó, bár én a te helyedben inkább a RED-et venném. Esetleg Toshiba DT01ACA sorozat.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2891) spiky03 válasza Tonyk (#2890) üzenetére


spiky03
veterán

Jelenleg egy 2 TB-os WD RED van benne.
Ezért gondoltam, hogy a 4 TB-os is RED lesz, meg ugye itt ez a fajta a jobban ajánlott a NAS-okba.
De most mondták, hogy jó az olcsóbb széria is, mert kb ugyan az csak a színük más, meg az a +1 gari a RED-re. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2892) Tonyk válasza spiky03 (#2891) üzenetére


Tonyk
veterán

Te tudod megéri -e neked a felárat a garancia. Nálam a cégnél nagyon hullottak a WD greenek garancia időn belül (nem 1-2 darab! a minta). RED-ekkel nincs gondunk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2893) spiky03 válasza Tonyk (#2892) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ezért hajlok inkább a RED felé én is...

Meg akkor elvileg csak annyi lesz ugye, hogy kiveszem a wiynót a dobozból és beleteszem a NAS-ba és elvileg fel is ismeri és kész is. :)
Elvileg majd meg kell ugye fromázni, de azt a puttyba meglehet? Vagy lehet a webes felületen is?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2894) Mr Dini válasza spiky03 (#2893) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, nagyjából ennyi. PuTTy nem kell hozzá, csak a webes felület>Storage>Volume>Create new internal disk.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2895) spiky03 válasza Mr Dini (#2894) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm. :R
Mert erre mennének majd a filmek/sorozatok/zenék, a 2 TB-os meg megmaradna töltőnek. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2896) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2886) üzenetére


Beni2360
félisten

Nagyon nagy köszönet a kedves fórumtársnak Anonymus23-nak. :R A mai nap De - 13h-ig nyújtott többszöri segítségért.
A neten keresztül a TeamViewer progin keresztűl teljesen újra telepítette a NASt és mindent beállított nekem. Mindenkinek hasonló segítséget kívánok.!! :C 10/10 pont

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2897) deph


deph
tag

Most jutottam el odáig, hogy a TV DLNA képességeit kihasználjam. MiniDLNA feltelepítve. Látja a TV fájlokat, de nem tudom lejátszani. Valószínűleg azért, mert mkv-t nem támogat.
A kérdésem annyi, hogy tudnám lejátszani úgy hogy NAS besegít kódolásba?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2898) Mr Dini válasza deph (#2897) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ki kell, hogy ábrándítsalak... Szerintem sehogy.

Esetleg ffmpeggel át lehet kódolni az mkv-kat, de az rengeteg idő lenne.

A legegyszerűbb, ha veszel egy olyan lejátszót, esetleg egy raspberry pi2-t, ami tudja az mkv-t.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2899) stefi68 válasza Mr Dini (#2898) üzenetére


stefi68
addikt

Régen amikor megjelentek az mkv-k olvastam a témáról és úgy rémlik, hogy konvertálás nélkül át lehet tenni a kódolt tartalmat más konténerbe.
Asszem MkvToMp4 tudott ilyesmit...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2900) Konyika válasza Mr Dini (#2884) üzenetére


Konyika
senior tag

Sziasztok

"A transmission felületén a beállítások (csavarkulcs) ikonra rámenve találhatsz olyat, hogy randomize port on launch és olyat, hogy use port forwarding from my router. Mindkettő elől szedd ki a pipát, portnak meg írj be valami random nem használt számsort (5 jegyűt érdemes)."

Ugyan nem nekem szólt de kipróbáltam és nem jött be. Ha kiveszem a pipát alig csorognak a feltöltések 2-300 kB-al ha visszarakom megy felfelé a 6-7 MB-al. Valamit rosszul csinálok?

Más. Most lett egy DLNA képes TV-m. Médiaszerverként látja a nast, mennek is a filmeket de csak ami a music, fotó, videó mappákban van. Mit kell állítanom, hogy az admin mappát is lássa ahová a transmission tölt?

Nehogy azt mondjátok, hogy állítsam át a letöltés helyét mert nem szívesen dobnék ki 3.2 TB filmet :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.