Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) arty válasza bkiky01 (#1300) üzenetére


arty
veterán

120as netem van, 7-9mbyte/s a max, amit a transmission tud (12mbyte a netem maxa)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1302) bkiky01 válasza arty (#1301) üzenetére


bkiky01
senior tag

Meglepő, tényleg azt hittem többet bír az erősebb hardver.. Akko lehet megvárom az új NAS520-at.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Tonyk válasza bkiky01 (#1302) üzenetére


Tonyk
veterán

Annyiért amennyibe az 520 kerül már inkább építs egy Asrock q1900dc-re épülő nas-t. Mindent megvéve olcsóbban vagy egálban kijön és az legalább x64.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1304) Avicularia válasza arty (#1301) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem 100-as netem van lefelé, és nem egyszer láttam már 12 megás letöltést, szóval kb. a max amit ki lehet hajtani a 325v2-vel az 100 mbit torrenttel.

(#1305) arty válasza Avicularia (#1304) üzenetére


arty
veterán

kiugró, egyedi eset lehetett. mondjuk 2 seedertől jött az anyag csak, kvázi "eftépéztél" :)
van, hogy 6mb/s letöltés mellett is már 100%-on teker a cpu ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1306) Avicularia válasza arty (#1305) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem annyira kiugró, láttam már jó párszor ilyen eredményeket. Mondjuk én lekorlátozva használom 50/5 mbitre. Magon most 11xx helyezett vagyok ezzel is, 17TB feltöltéssel :)

(#1307) enginev3.0 válasza Avicularia (#1306) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fel: 45.65 TB Helyezés: 492

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1308) Avicularia válasza enginev3.0 (#1307) üzenetére


Avicularia
veterán

Grat :)
Nem azért írtam, hogy az e-péniszünket méregessük, hanem azért, hogy lekorlátozott sebességgel is eléggé a lista elejére lehet kerülni, ha megy a feltöltés 24 órában :)

(#1309) enginev3.0 válasza Avicularia (#1308) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát igen, itt csak 3MB/s a max, de lehet jó helyet szerezni vele

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1310) Avicularia válasza enginev3.0 (#1309) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem 1 megabájt van felfelé, és ez van megfelezve a transmissionban.

(#1311) arty válasza Avicularia (#1306) üzenetére


arty
veterán

akkor csak arra tudok gondolni, hogy neked egy tuningolt cpu-s 325 jutott ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1312) Avicularia válasza arty (#1311) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem, ha visszaolvasnánk ebben vagy a 310-es topikban, akkor mikor erről volt szó akkor más is írt 10-12 megás sebességeket. Nekem előtte egy 320v1 volt, az tényleg megállt 7 megánál. De majd lövök screenshotot, ha csorog lefelé valami 100 mbit-el.

(#1313) arty válasza Avicularia (#1312) üzenetére


arty
veterán

közben egy top parancsot is kiadsz majd? :)

egyszerűen érdekel, hogy mi/mennyit eszik olyankor... mert ez nagyon furán hangzik (mármint, hogy a 310es gyorsabb lenne a 325nél)

enyém:

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1314) Avicularia válasza arty (#1313) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem mondtam, hogy a 310-es gyorsabb lenne, csak a két topik közül valamelyikben felmerült már ez a torrent sebesség.

(#1315) Tonyk válasza Avicularia (#1312) üzenetére


Tonyk
veterán

"Nekem előtte egy 320v1 volt, az tényleg megállt 7 megánál. "

Nekem is 320v1 van, de ez is simán visz 8,5M/s-ot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1316) Avicularia válasza Tonyk (#1315) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezek szerint mindenki mást tapasztal. De ahogy követtem a topikot, többen azt írták, hogy a régi széria megáll 7 megabájt körül.

(#1317) Tonyk válasza Avicularia (#1316) üzenetére


Tonyk
veterán

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek (és kamuzzak), az utolsó Digi sávszélesség emeléskor (2015.05.24-én) készült post és kép a 320-amról.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1318) Avicularia válasza Tonyk (#1317) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi :R
Nem gondolnám rólad a fórumos segítőkészséged alapján, hogy kamuznál, elhiszem amit mondasz :)

(#1319) Avicularia válasza arty (#1313) üzenetére


Avicularia
veterán

Visszakerestem a régebbi hsz-t amibe beraktam a screenshot-ot. De láttam már 12 mega felett is.
[link]

(#1320) arty válasza Avicularia (#1319) üzenetére


arty
veterán

:O

nem tudom mi más nálad, de az én shotomon láthatod, hogy 7 megával már ki is maxolta a cpu-t ... (ettől még én is láttam 9-et, de az ritka és gondolom csak akkor megy, ha pár jó sebességű juzertől jön a cucc, nem sok a kapcsolat)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1321) arty


arty
veterán

mostanában volt pár áramszünet és a nas még nem az ups-ről megy... futtatnék valami lemezellenőrzőt, ki is gugliztam, hogy az /sbin/fsck lesz a parancsom, talán a teljes command is megvan:

/sbin/fsck -t ext4 /dev/sda
/sbin/fsck -t ext4 /dev/sdb
(két lemezem van)

kapom is a "hibát":

fsck (busybox 1.17.2, 2014-08-11 14:09:54 CST)
e2fsck 1.41.14 (22-Dec-2010)
fsck.ext4: Device or resource busy while trying to open /dev/sdb
Filesystem mounted or opened exclusively by another program?

namost a kérdés, hogyan tudnám unmountolni a lemezeket?
pláne az sda-t, amin a rendszer is van?

találtam olyat, hogy shutdown/reboot után/előtt is lehet futtattatni, de nem jöttem rá, hogyan :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1322) Sempii


Sempii
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy frissítette-e már valaki a V1-es NSA325-ét a 4.80 firmwarre és ha nekem pl. fel van téve rá a Plex, Transmission stb akkor azokat újra fel kell tenni a frissítés után?

[ Szerkesztve ]

(#1323) enginev3.0 válasza Sempii (#1322) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem kell újratelepíteni semmit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1324) Sempii válasza enginev3.0 (#1323) üzenetére


Sempii
csendes tag

Király! :DD Köszi!
és ha a Transmissiont is frissitem külön, akkor nem tűnnek el belőle a torretek?

(#1325) enginev3.0 válasza Sempii (#1324) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1326) Sempii válasza enginev3.0 (#1325) üzenetére


Sempii
csendes tag

Frissítettem is gond nélkül! :) Köszi!

(#1327) adrianaa


adrianaa
újonc

Sziasztok, srácok. Lenne néhány kérdésem,hátha tudnátok segíteni. Én is vettem egy ilyen masinát, de a leírásokban már úgy elvesztem, hogy csak na. Szóval a nas már megvan, winyó még nincs. Milyet ajánlotok hozzá? Én csak torrentre és streamelésre használnám. Azt már kiolvastam innen,hogy a gyári torrent kliens felejtős, és a transmissiont kell letöltenem. Beüzemeltem a gépet, de úgy látom, hogy winyó nélkül még ezt a kliensprogit sem tudom egyenlőre letölteni. Szóval miket kell nekem ezekre a feladatokra beállítani és hogyan? Köszönök minden segítséget, és hálás vagyok érte :K

(#1328) enginev3.0 válasza adrianaa (#1327) üzenetére


enginev3.0
félisten

5400rpm HDD elég, tárhely meg amennyit gondolod
Ha megvan a HDD, akkor programcsomagból két kattintás a Transm. telepítése

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1329) lorcsi válasza adrianaa (#1327) üzenetére


lorcsi
veterán

A wd red-et szoktak nas-hez ajánlani

(#1330) shteer válasza adrianaa (#1327) üzenetére


shteer
titán

wd red :K

..szerintem jónak tűnik

(#1331) arty válasza lorcsi (#1329) üzenetére


arty
veterán

tökfeleslegesen :)

bármilyen hdd jó, minél több gari legyen rá .... bár lehet a redekre pont többet adnak (de drágábbak is jóval)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1332) adrianaa


adrianaa
újonc

Köszönöm nagyon a segítségeteket, nagyon kedvesek vagytok :) És tényleg ne haragudjatok a tudatlanságomért, ha esetleg butaságot kérdeznék. A volt pasim magával vitte a ketyeréit, és ő volt ilyen guru ezekben a dolgokban, én meg tőle lestem el egykét szakmai részt, így most próbálkozom, hátha egyszerűsítem ezzel a nassal a mozizást :D Egy ilyen vinyót néztem ki: WD20EFRX red 2TB
Mi a véleményetek? Egy ilyen lenne benne, akkor nem kell foglalkozni a Raid, meg hasonlókkal? Illetve hogy hozhatom ezt a rendszert össze az LG smart tévémmel? Streamelném a nason levő filmeket.

(#1333) enginev3.0 válasza adrianaa (#1332) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha csak egy HDD van akkor alapból nincs raid, mivel az a két HDD tükrözése
Streamelni bárhogy tudod, plexszel, minidlna, vagy az alap média megosztással is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1334) adrianaa válasza enginev3.0 (#1333) üzenetére


adrianaa
újonc

De még most figyelem, hogy ebben nincs wifi :Y Így hogy fogja látni a tévé?

(#1335) gonorrea válasza adrianaa (#1334) üzenetére


gonorrea
senior tag

A nas-t úgy is rákötöd a router-re, és úgy már látni fogja a tv is

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1336) adrianaa válasza gonorrea (#1335) üzenetére


adrianaa
újonc

Már azt hittem, hogy vennem kell egy usb-s wifis valamit :) Így winyó nélkül még nem tudok akkor vele mit kezdeni egyenlőre. Viszont ha bekapcsolom a nast így vinyó nélkül, és utána a tévével rákeresek a dlna cuccokra, ott amúgy látni kellene a tévének? Vagy míg nincsen vinyó és nincsenek mappák, addig nem is látja a smart tv? Lécci ne utáljatok meg :(

[ Szerkesztve ]

(#1337) gonorrea válasza adrianaa (#1336) üzenetére


gonorrea
senior tag

kicsit lejjebb görgeted a böngészőt és ott lesz egy kis ablak, hogy valóban ki akarod e kapcsolni! (de ez csak ahogy nézem a régebbi fw-nél van így, most frissítettem v4.71ről v4.80ra és ott már az ablak közepére rakja a kérdést :) )
Szerintem kell a winyó, de ezt majd a nálam okosabbak megmondják, de úgy sem lenne sok értelme úgy nézni :D

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1338) adrianaa válasza gonorrea (#1337) üzenetére


adrianaa
újonc

Igen,közben lejebb görgettem véletlenül, és ott volt a kikapcsolás :) Szégyellem is magam, tényleg szőke vagyok :)

(#1339) csabiee


csabiee
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy ilyen NAS-t, de eddig nem nagyon vagyok vele megelégedve,nagyon megbízhatatlan. FFP telepítése után (NAS csomagkezelőjéből), miután felraktam a plex servert, kifagyott, piros lett a lemez led-je, és "leromlott" állapotú a kötet. Gondoltam, oké nem tetszik neki a plex, nem rakom fel. Adtam a nasnak egy resetet (hátul a gombbal), újra raktam a 4.80 fw-t, a kötetet töröltem, újra létrehoztam. Úgy tűnt oké minden, ffp-t már fel se raktam, csak a csomagkezelőben minden mókolás nélkül látható gyári csomagokat. Egy napig működött is minden, ma kapcsolnám be, megint piros a lemez led, be sem tudok lépni http-n, transmission-t sem érem el, hálózaton sem látom. Újraindítás,még mindig piros, de már be tudok lépni, és a csatolt kép fogadott. Semmi, de konkrétan semmi adat nincs a lemezen, SMART szerint rendben van, Transmission-ben egy torrent sem fut, konkrétan hozzá sem nyúltam és mégis egy éjszaka alatt kikapcsolt állapotban leromlott a kötet. És ezt már nem tudom hanyadszorra játsszuk el. Valakinek van tippje, mi lehet a bánata? (2.5" WD Blue 1TB hdd-vel használom.)
Köszi.

(#1340) enginev3.0 válasza csabiee (#1339) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem lehet hogy a Hddvel van valami? Azt nem próbáltad ujra formálni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1341) shteer válasza csabiee (#1339) üzenetére


shteer
titán

Én a WD Blue-ra fognám, de előítéletes vagyok a szériával :B

..szerintem jónak tűnik

(#1342) Tonyk válasza csabiee (#1339) üzenetére


Tonyk
veterán

mutass már egy smartot!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1343) csabiee válasza Tonyk (#1342) üzenetére


csabiee
csendes tag

Sajnos egyelőre nem tudok, mert "nincs kötet", de smart-ban rendben volt minden, amikor előjött ez a hiba. Megpróbálom gépen megformázni, aztán újra létrehozni a nason a kötetet és meglátjuk mi lesz. PC-n a HDD sentinel 100/100-nak látja.

(#1344) enginev3.0 válasza csabiee (#1343) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem a ritka szerencsések egyike lennél ha nem szeretné a HDD-det a NAS

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1345) arty válasza csabiee (#1343) üzenetére


arty
veterán

és sentinellel rányomtál egy teljes felület tesztet?

egyébként hdsentinel van a zyxel nas-ra is :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1346) csabiee válasza arty (#1345) üzenetére


csabiee
csendes tag

Azt nem, csak gyors ránéztem az összefoglalóban. Leformáztam windows alatt, visszaraktam, eddig működik, kíváncsi leszek marad-e így. Néha fél percekre "lefagy", nem lehet elérni sehol, de utána működik tovább. Valószínű valami bibi csak van ezzel a hdd-vel.
Egyébként milyen hdd javasolt nasba? WD Red szériáról olvastam, hogy jó. 2.5 vagy 3.5 a jobb?

(#1347) shteer válasza csabiee (#1346) üzenetére


shteer
titán

3.5"
olcsóbb is relatíve

a purple széria is okés

..szerintem jónak tűnik

(#1348) arty válasza csabiee (#1346) üzenetére


arty
veterán

az a jó hdd, amit a legjobb ár/gari/méret aránnyal veszel ;)

és mindig legyen backupod, mert "mindszar" és bármelyik bármikor meghalhat

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1349) Avicularia válasza arty (#1313) üzenetére


Avicularia
veterán

Tessék, nem felejtettem el, nálam így megy

[ Szerkesztve ]

(#1350) hzx0


hzx0
aktív tag

Van egy gondom ha ftp-n nagyobb filet akarok letölteni a nashrol (kb 200 mega) mindig megakad a letöltés. Hdd kb 3 honapos wd red 2 terás. Mindegy hogy távoli vagy hely a hiba mindig jelentkezik. Totalcommanderel és android filekezelövel is. Csak pc-vel windows alá felcsatolva tudok leszedni nagyobb filet. Média lejátszásnál sincs gáz cifs-el van csatolva egy linuxos müholdas beltérihez. Nagyobb filmeket is simán akadás nélkül viszi. A vas egy nsa320.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.