Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2800) üzenetére


Beni2360
félisten

Kérdeznék még valamit ugye van most 30/5 Mb előfizetésem a netre.
Ha most jogosultságot adok a barátomnak, hogy a NAS-ról neten keresztül filmet nézzen vagy letöltsön akkor milyen sebességgel fogja ezt tudni? Vagy inkább a direkt nézés a javallott?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2802) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2801) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem gondolod komolyan, hogy az 5 Mbit/sec feltöltésedet a barátok fogják kihasználni filmnézésre...
5 Mb = 640 KB/sec, ez nem sokra elég :)

Jobban járnak, ha átjönnek pendrive-val vagy egy hordozható winchesterrel :)

;) - The Power of the Light Side

(#2803) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2802) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok érettem és ez nálunk a T -homnál a legnagyobb, ez valamire?
Letöltés
120 Mbit/s

Feltöltés
10 Mbit/s

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2804) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2803) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igazából nem az én dolgom, de nem értem, miért te akarsz fizetni a barátok helyett. Mármint miért te akarsz sávszélességet növelni, amikor a feltöltés sebesség nincs itthon normális áron (kivéve ha Digis területen laksz).
Akkor inkább add oda az elérésed az adott torrent oldalhoz, és ha a szabályok miatt aggódsz, akkor töltse le a haverod is az Ő (a te feltöltésedtől) gyorsabb netjével, és te is, ugyanazzal az accal, és te seedeled a nassal amíg a szabályok szerint kell. De van még egy jó pár megoldás, ami működik (pl prémium acc), ha már mindenképpen a barátokon akarsz "segíteni".

;) - The Power of the Light Side

(#2805) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2804) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm kimerítő válaszodat, csak felvetés képen gondoltam ezt a megosztás, akár a gyerekek részére is mert ők nem töltenek. Mivel messzebb laknap ahhoz, hogy penen átvigyem a filmet. Gondoltam ha kedvük volna valamit megnézni az én filmjeim közül akkor meg tudják-e tenni. De ez amint látom csak ha a DIGIT beköttetem ami itt megy a ház előtti oszlopon. Akkor már az 500/200 jó volna.
Ez meg mi a fene: (pl prémium acc) :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2806) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2805) üzenetére


Anonymus23
veterán

A 200 Mbit már elég lesz mindenre :)
Akkor miért a T van bekötve??? :F

A Digivel meg tudod oldani a fenti elképzelésedet, hiszen sokaknak a letöltési sebessége sincs még csak közelében sem a 200 Mbitnek. Mondjuk ahhoz másik router meg ilyenek is fognak kelleni, de ez már csak hab lesz a tortán.

;) - The Power of the Light Side

(#2807) Beni2360 válasza Anonymus23 (#2806) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor miért a T van bekötve??? jó kérdés de tudom a választ.
kedves feleségen már nagyon megszokta és megszerette az IPTV szolgáltatás előnyeit.
Ami ugyebár nincs meg a DIGI -nél és az LG DVB-C tuner adta lehetőségnél.
Majd rákérdezek egy szóló net bekötésre.
Egyelőre kapjam meg a NAS-t üzemeljen be itt házon belül, aztán majd lehet gondolkodni a kifelé menő dolgokról.
Még 1x köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2808) Tonyk válasza Beni2360 (#2807) üzenetére


Tonyk
veterán

Mi az amit nem tud a dvb-c -n a digi, ami a T-nél olyan jó az iptv esetében? Én költözés miatt jöttem el a digitől, a T-hez. De a T mérföldekkel szarabb szolgáltatást nyújt, mint a digi, dupla áron. Visszasírom a digit. :O

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2809) Beni2360 válasza Tonyk (#2808) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát felvevős 320 gb box van. Sokkal gyorsabb a műsorújságtól kezdve a csat váltásig. Egy felvétel és akármelyik csatorna nézése. Könnyű előre programozni a felvételeket. és ha netán két csatorna megy a felvételen még mindig tudok az antennára váltani. Kép minőségben nem jön a DIGI közelébe sem, ezt onnan tudom, hogy a kábelen a DIGI jön be. (pssszzzz)Tehát van bőven választék, ja és ott is felvételi lehetőség. De mint írtam a kedves feleségem kérte, hogy maradjon a T-Home. Kedvenc csatija az OzoneNetwork.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2810) Tonyk válasza Beni2360 (#2809) üzenetére


Tonyk
veterán

Mondjuk én magamból indultam ki. Mindegyik tv-m tud usb-re rögzíteni. Csatornaváltás itt Szegeden semmivel sem gyorsabb, mint a digi-n volt ellenben ott vannak a plusz áramzabáló dobozok (plusz pénzért persze), hiába az okostv, valamint az iptv bizonytalansága. Itt egy hónap alatt több gondolom volt a T-vel, mint a digivel az elmúlt 6-8 évben.
De hát, hogy egy klasszikust idézzek: "Nőkkel jóba kell lenni, mert náluk van az összes p*na!" :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2811) Beni2360 válasza Tonyk (#2810) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak csöndben megjegyzem, hogy nekem is jobban tetszik mint a digi. Mármint a kezelése és a két magyar sorozat amit még az sd csatornákon rögzítek mert csak azokhoz van rendes felírat. Egyelőre a DIGIN csak kevés csatornán van felírat csatolva. ha ugyan azon filmet nézünk és nincs felírat hozzá átmegyek a digire mert jobb a kép. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2812) TRob1 válasza Beni2360 (#2811) üzenetére


TRob1
veterán

Léteznek még olyan műsorok a tv-ben amiket érdemes rögzíteni reklámokkal, logókkal, karikákkal, megvágva, ráadásul sd-ben, és nem lehet inkább "kikölcsönözni"? :U

Lehet csak nekem furcsa, mert hosszú évek óta nem nézek tv műsort. :B

¤ R'n'R ¤

(#2813) Beni2360 válasza TRob1 (#2812) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen létezik,mivel írtam, hogy felíratossan kellenek már rossz a fülem, sorozat függők vagyunk csak hétvégeken nézünk nagy filmeket. Az SD adásokhoz van teletexes felíratok, már ahol. Lekölcsönzök sorozatokat és filmeket is de van már fél kilenc mire a Tv elé kerül a család másik fele a feleségem.
A felvételnél meg az a jó, hogy tovább lehet tekerni a reklámokat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2814) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Lecseréltem a routert egy gigabitesre (Linksys e1200 Tomato helyett e4200 gyári). A nas most már így csatlakozik, a médialejátszó (Popcorn a210)
maradt 100 megán.
A nagyobb bitrátájú filmek innentől akadnak, megállnak. Ez mitől lehet?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2815) Anonymus23 válasza Beni2360 (#2813) üzenetére


Anonymus23
veterán

A legtöbb sorozat (HD-ban), amit le lehet tölteni, ahhoz van (szinte mindegyikhez) felirat is.
Azért írom így, mert amiket én nézek azoknál elvétve van talán olyan, hogy nem kell a feliratot levennem a médialejátszóval, őszintén nem is emlékszem, hogy van-e ahol nincs. SD-nél már előfordul, de itt megint bejön, hogy ha már van nagy képernyős TV (azaz ez inkább most már kicsi, mert csak 40"-os a TV), akkor nem szeretek rajta SD-t nézni.

Sógorom Érden lakik, nemrég újságolta, hogy a digi pár hét alatt bekábelezte a várost, és sokkal olcsóbban jön nekik minden együtt. Előtte neki is T volt, 1 nap alatt lemondta a T-t, másnap bekötötték neki a Digit, azután, hogy a szerelő kocsi rakta fel a póznákra a cuccot.

Persze, ha kifejezett egy csatorna kell, akkor nincs mese, azt kell venni, amelyik adja.

;) - The Power of the Light Side

(#2816) Tonyk válasza M_AND_Ms (#2814) üzenetére


Tonyk
veterán

Nincs véletlen iptv a hálózaton?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2817) atee_83 válasza atee_83 (#2798) üzenetére


atee_83
csendes tag

Az alábbi hozzászóláshoz valakinek ötlet?
[link]

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy WD Green 1TB HDD-vel használom a NAS-t. Vettem mellé még egy WD Green 1TB és beraktam a 2-es slotba, RAID1-ben szeretném használni a két HDD-t. S.M.A.R.T látja is és elvileg rendben van.

A leírás szerint elvileg, amikor berakom a 2. HDD-t akkor a "Migrate" ikon segítségével megcsinálná a rendszer a RAID1 kötetet.
Az admin felületen viszont a "Migrate" ikon nem jelenik meg, csak új kötetként tudom csatolni, JBOD vagy
Extended JBOD-ként.

Tud valaki erre megoldás? Esetleg az lehet a probléma, hogy nem teljesen ua a két HDD típusa?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2818) M_AND_Ms válasza Tonyk (#2816) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs.
Gyanítom, hogy a Popcorn a ludas. Arról írják, hogy hiába van benne gigás kártya, az elég hektikus a routerekkel való kompatibilitásban - ezért van most is 100 megásra konfigurálva. De lehet, még így is zavart okoz, hogy a NAS felé a router már gigás kapcsolatban van..
A Popcornban konfigurálható a RWIN (TCP Receive Window) mérete. Lehet ha azzal játszanék javulna a helyzet - oda csak annyi sebesség kell, hogy nagy bitrátájú filmeket is gond nélkül lejátssza. Másolgatni oda nem fogok, mivel tároló sincs benne (az a nas-ban van)
A másik még, hogy tervezem ezt az "új" routert is Tomato-val használni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2819) Tonyk válasza M_AND_Ms (#2818) üzenetére


Tonyk
veterán

A gigás routerben engedélyezve van-e az óriáskeret?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2820) M_AND_Ms válasza Tonyk (#2819) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na, ez az amit nem találok a gyári firmware-ben :F

Amúgy, ez most jó ha van, vagy inkább nem?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2821) Adamyno


Adamyno
tag

Sziasztok!

Nem igazán van kedvem/időm végig olvasni a 2800 hozzászólást. Feltettem a csomagkezelőből grafikus felületen a Transmissiont, de bárki hozzáférhet. Szerettem volna beállítani egy hozzáférési jelszót, de még egy nano vagy mc sincs a kütyün, vi-t pedig nem akarom megkockáztatni. Hogy lehetne erre mondjuk egy mc-t telepíteni?

FFP az csak USB meghajtóra telepít ha jól értem, de nekem mehet(ne) a vinyóra is. Funpkg parancsot alapból nem ismer az eszköz, gondolom ez az FFP része. Eddig jó?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#2822) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#2818) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Úgy néz ki megoldódott. A Tcp Receive Window értékét a Popcornon automatikusra állítva, és a 100 megás hálózatot választva jó lett, nem akadnak a filmek. (A beállítás kissé trükkös, ha kell valakinek a hogyan, akkor privátban, mert az már off)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2823) Anonymus23 válasza Adamyno (#2821) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elég lett volna a témaindító leírást elolvasni...

;) - The Power of the Light Side

(#2824) Tonyk válasza Adamyno (#2821) üzenetére


Tonyk
veterán

Ami nincs benne a témaindítóban + egy az egy kicsit elavult is :

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh
slacker -U

Ahol ki kell jelölni (csillagozni), ott jelölj ki mindent, OK hegyek!

Amikor kész:

slacker -aA br2:glib br2:mc

majd mehet az mc

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2825) Beni2360 válasza Tonyk (#2824) üzenetére


Beni2360
félisten

Na hát ettől félek, most rendeltem én is ebből egy kukkot sem értettem. :U
Hova mit, hogyan, miért és pl mit jelent a : majd mehet az mc?
Látom vért fogok izzadni de pont ezért vettem, hogy tanuljak vén fejjel. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2826) Konyika válasza Beni2360 (#2825) üzenetére


Konyika
senior tag

Ha elég a gyári programcsomag akkor ha egy routert be tudsz üzemelni akkor ezt is fogod tudni használni :)

(#2827) Mr Dini válasza Beni2360 (#2825) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Úgy értette, hogy simán kiadod, mint parancs azt, hogy "mc". ("-k nélkül)

Ezután feljön majd az mc, mint fájlkezelő.

Nincs ebben semmi ördöngősség, menni fog! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2828) Beni2360 válasza Mr Dini (#2827) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs ebben semmi ördöngősség, menni fog! :F

Igaz még nincs meg a cucc, de be jött az asszony, parancsoltam, kértem, hogy MC de csak nézett mint vak a moziban. na most hagyom ha majd itt lesz akkor nyaggatlak majd titeket. De máre gy hónapja olvasom a topikot szorgalmasan, mentem az linkeket, készülök lelkileg fel az egészre. Aztán úgy leszek mint a számító géppel az elején a testvéremet kérdezgettem aztán én jártam javítani a gépét.És azóta számtalan gépet építettem javítottam. Android után jöhet ez a NAS. A comodorban csak a dos nyelvet utáltam és nagyon sürgősen cseréltem win95-re DVD méretű vinyóm volt az első. :Y Még megvan az is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2829) Beni2360 válasza Konyika (#2826) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az még menni fog.
De alakulnak a dolgok: holnapután jönnek a kérdések. :DD

2 TB Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX jön hozzá.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2830) Protoss


Protoss
senior tag

Segítséget kérnék és elnézést, hogy nem olvasom végig a 2800 előzményt, a kezdő cikket elolvasva azt gondoltam a 325 v2 jó döntés lesz, most elég rendesen elakadtam vele. :(

Hibajelenség csak böngészőn keresztül érem el. A desktop szoftverrel nem is lehetett beállítani (timeouttal elszáll), csak IP címmel böngészőn keresztül. Tehát windows hálózatban nem jelenik meg, a teljes térképes felderítés nagy ritkán felvillantja, de az esetek 90%-ban a windows nem tudja felderíteni a hálózatot hibaüzenettel elszáll.

Hálózat: kábel modemes (UPC, wifi és 4 portos router is egyben, 192.168.0.xxx hálózat) internet erre van egy tplink wifi router wan-on rákötve (mint, alhálózat 192.168.1.xxx). A tplinken van kábelesen a nas és természetesen a laptop is amivel elakarom érni. Op.rendszer: win7.

Próbáltam fix ipvel, modem nélkül, aztán csak modemmel, úgy sem látják egymást csak a böngészőn keresztül, ip címmel belépve tudok bármit is csinálni a NAS-sal.

Lehet félre értettem valamit, de én azt gondoltam, hogy ez hálózati meghajtóként felcsatlakoztatható és gyorsan beállítható valami lesz. Jelenleg egy régi pc-t is beállítottam, az megjelenik a hálózaton normálisan.

A lapotop amúgy tartományba léptetett céges hálózaton, de a másik pc látja.

Mit próbáljak ki? Ötlet? Javaslat?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2831) Anonymus23 válasza Protoss (#2830) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha ennyire nem akarja látni, akkor elsősorban egy hard reset, illetve ha továbbra sem, akkor tűzfal beállításokat nézném meg.
Végső esetben az NSUval nézetném, hátha az látja.
A fix IP az alap.

;) - The Power of the Light Side

(#2832) Mankó


Mankó
veterán

Van valakinek tapasztalata a zyxel 520assal? Nem találtam hozzá fűződő topicot.

(#2833) Protoss válasza Anonymus23 (#2831) üzenetére


Protoss
senior tag

Köszi, sajnos próbáltam már. Hard resettel kelek fekszek. :O Annyi a vége, hogy ping, ftp, böngésző látja, de windows hálózaton nem jelenik meg. Ezen a NAS koncepción van mit csiszolni még, sajnos bedőltem. Amit nem értek, hogy a saját szoftvere sem tudja stabilan elérni (böngészővel stabilan megy!).

Routeren "házon" belül nem használok tűzfalat, ez alap :) A külső elérés beállításnak neki sem állok ilyen bizonytalan alapokkal, családi fotókat meg soha az életben nem pakolok rá ezek után.

Összegezve egy linuxos kacattal több és a bizonyosság, hogy egy leharcolt pc még mindig jobb választás. Már végkép nem értem ezt a nas mániát, ennyi munkával még egy usb vinyot is felkonfigolok torrentre, mentésre és csak dyndns-t kell a routeren (linuxon) megoldani. ;]

Köszi a segítséget, szerintem pénz kidobás az egész, ha összetettebb windowsos hálózatod van.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2834) Mr Dini válasza Protoss (#2833) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem is voltak gondjaim az NSU-val. Úgy vettem észre, hogy a régi telekomos routeren ugyanez volt, h nem látta, míg egy asus router meg simán... :F

A windows hálózatnál meg kell nézni, h mindegyik gép ugyanazon workgroupba van-e, illetve a hálózatfelderítés be van-e kapcsolva. Esetleg nincs-e ip ütközés. Ha ezeket kizártad, akkor próbáld meg azt, hogy a start menü keresőjébe beírod azt, hogy \\<nasip>

Erre be kell jönnie.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2835) -ZeeZee- válasza Protoss (#2833) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Szerintem is a csoportokat kellene összehangolni. Én is szenvedtem vele, de én balfék voltam, véletlenül a laptopon elütöttem 1 betűt, aztán 3/4 órán keresztül szenvedtem, mire rájöttem mi a hiba. Utána egy gyors újraindítás (minden: router, NAS, laptop, PC) és már ment is. Nekem Win7-tel nehezebben ment a rácsatlakozás, mint win8.1-gyel, de már szerencsére megy minden, mint a karikacsapás...

(#2836) Tonyk válasza Protoss (#2833) üzenetére


Tonyk
veterán

Így próbáltad már elérni a Számítógép/sajátgép-ből (explorer-rel [nem internet explorer!!!]): \\nas-ip ?

pl ha a nas fix ip címe: 192.168.1.10, akkor \\192.168.1.10

"A külső elérés beállításnak neki sem állok ilyen bizonytalan alapokkal"

Mivel natolt hálózatod van nincs is értelme nekiállni, mivel úgy sem fogod tudni beállítani.
(Legalább is azt írtad, hogy a UPC 192.168.0.x -es címet kap.)
Ha nem így van, akkor ne a nasban keresd a hibát, hanem magadban, mert nem jól állítottad be (minek egy második 192.168.1.y-os aláhálózat), főleg hogy ilyeneket mondasz: "Összegezve egy linuxos kacattal több és a bizonyosság, hogy egy leharcolt pc még mindig jobb választás." Mert hogy egy így nettó hülyeség.
"Már végkép nem értem ezt a nas mániát": ha nem látod át az alapokat, persze, hogy hülyeségnek tartod...

"ha összetettebb windowsos hálózatod van."

:DDD Ha már hálózati összetettségről beszélsz, mert nyilván erre van szükséged, akkor legalább nézz szét a route tábla környékén, vagy az alhálózatok konfigurálásánál és menni fog az. ;)

"Lehet félre értettem valamit, de én azt gondoltam, hogy ez hálózati meghajtóként felcsatlakoztatható és gyorsan beállítható valami lesz."

Minden további nélkül csatlakoztatható hálózati meghajtóként, és igen, nagyon gyorsan beállítható. Ennek beállítása nincs 10 másodperc.

Mindenkinél jól működik, csak nálad nem, de nyilván mi vagyunk a hülyék, hogy nálunk működik. :B

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2837) M_AND_Ms válasza Protoss (#2833) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én ezt a windowsos hálózatot hanyagolnám.
Ha pl ftp-vel eléred, akkor az Ip hálózatan minden ok. Mi kell még? Hol akarnád még látni? A Windows a hálózatböngészésben elég hektikus, megfoghatatlan mikor mit mutat. Maradj az ip címek szintjén az mindenhol működik (a Microsoftnak ide is kellett valami mást kitalálni, mint pl máshol a Silverlight)
A nas saját szoftverét sohasem használtam (azt sem tudom milyen színe lehet), ott a webes admin felület a böngészőben, ha komolyabb linuxos dolgot akarsz konfigolni, ott az ssh (putty).
De mondom, mindig ip címmel címzek.

Amúgy, kíváncsi vagyok egy usb vinyón miképp üzemelsz be torrentet, miképp kötöd hálózatra?

A linuxos kacatodat meg szívesen megveszem tőled, "kacat árban"

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2838) Tonyk válasza M_AND_Ms (#2837) üzenetére


Tonyk
veterán

"A Windows a hálózatböngészésben elég hektikus, megfoghatatlan mikor mit mutat."

Nincs azzal semmi gond, teljesen jól működik. Mondjuk, ha valaki ilyen-olyan DrVeérIstván HyperEdition telepítőket használ, az ne csodálkozzon, ha vannak vele gondok. :)

"Ha pl ftp-vel eléred, akkor az Ip hálózatan minden ok. Mi kell még?"

Azért elég sok mindent nem tud az FTP! Vagy úgy is lehet fogalmazni, hogy elég keveset tud.

Protoss!

A 325v2-esedre én is vevő vagyok kacat áron, egy ezressel többet adok érte, mint M_AND_Ms kolléga! + miután átvettem, el is magyarázom, hogyan kell(ett) volna beállítani!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2839) Anonymus23 válasza Mankó (#2832) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem picit túl van árazva, nem sok mindenkinek lehet még belőle...
Tesztek vannak neten mindenfelé, és ahogy láttam a menüjét, hasonló módon lehet használni mint a korábbiakat, így ha kell az az erő, amit tud, akkor nem feltétlenül rossz vétel, csak abban az ársávban már akár az épített gép is simán alternatíva lehet. Kivéve persze a fogyasztást...

;) - The Power of the Light Side

(#2840) M_AND_Ms válasza Tonyk (#2838) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Ha pl ftp-vel eléred, akkor az Ip hálózatan minden ok. Mi kell még?"
Azért elég sok mindent nem tud az FTP! Vagy úgy is lehet fogalmazni, hogy elég keveset tud.

Ez úgy értettem, hogy ha eléri ftp-n, akkor ebből következtethetően eléri ip címmel, tehát kimondhatjuk: eléri a nas-t. Ehhez képest kérdeztem, hogy mi kell még, mennyire kell ennél jobban elérni?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2841) Tonyk válasza M_AND_Ms (#2840) üzenetére


Tonyk
veterán

Na, akkor már csak azt kell tisztázni, hogy mennyit adsz a "kacat" 325v2-ért. Én meg rádobom az 1000-est, meg tartok egy kis fejtágítót ;) :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2842) -ZeeZee- válasza M_AND_Ms (#2840) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Például, hogy a rajta tárolt filmeket le lehessen játszani, ne pedig letölteni akarja. Én ezt csak hálózati meghajtó csatolásával értem el Win7 alatt. De én nem nagyon értek hozzá...

(#2843) M_AND_Ms válasza -ZeeZee- (#2842) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Például, hogy a rajta tárolt filmeket le lehessen játszani, ne pedig letölteni akarja. Én ezt csak hálózati meghajtó csatolásával értem el Win7 alatt."

Azért mert Windowsod van, de ha Mac alól (vagy bármi más oprendszer) mentél volna, akkor is pont ugyanúgy kellett volna eljárnod. Érted? Ez megint nem arról szól, hogy a nas egy linuxos kacat és a windowsos hálózattal nem megy.

Amit te csináltál, ahhoz is elég, ha ha látja az ip-t a Windows alól. Márpedig ha ftp-n eléri, akkor eléri fájlszinten is. Persze, ha nem oszt meg semmit a nason, akkor nincs mit csatolni. De ez nem a nas hibája, még csak nem is linuxos hülyeség, hanem a felhasználóé. Pl windowsos gépen is meg kell osztani a könyvtárat ahhoz, hogy egy másik gépen lásd.
És itt jön az, ha nem ért hozzá, akkor nem kérdés ki a hülye.

Hangsúlyozom sem a TCP/IP hálózat, sem egy megosztott könyvtár elérése.nem windowsos specifikum.
Egy nas nem egy porszívó, amit bedugunk és már szív is. Ez egy kis szerver, aminek beüzemeléséhez némi hálózati alapismeretekre van szükség. Tetszik, nem tetszik.
Kicsit, legalább elképzelés szinten tisztában kell lenni a hálózati rétegek mibenlétével, hogy egy dolog a hálózat mely szintjének jellemzője (Pl.: a hálózati csatlakozó kialakítása, sem a Windows, vagy Linux jellemzője, mint ahogy a tcp/ip hálózatokban jellemző ip cím, maszk, alhálózat sem az - mert tcp/ip protokollt használhatunk pl Mac alatt is. És megint más szinten van pl.: a fájl megosztás, nyomtatás, ftp, stb) - Járatosabbak kedvéért itt az OSI modelről regéltem - persze ennyire a legtöbbünknek nem kell tudnia.
Aki ezekben elkeveredik, kérjen segítséget, segítenek fognak neki és úgy már meg tudja oldani tényleg 10 perc alatt, mert annyira viszont nem bonyolult. De a második körben kijelenteni, hogy ez hülyeség, mert ő majd egy usb-s vinyóra rárakja a torrentet és máris megy a letöltés? Na, az a hülyeség!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2844) -ZeeZee- válasza M_AND_Ms (#2843) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Félreértettél, én arra írtam, hogy miért kell felcsatolni. Nekem csak ezzel volt "gondom". Látom én is felcsatolás nélkül, de lejátszani nem hajlandó, csak letölteni. Ha fel van csatolva, akkor öröm meg boldogság... Ez a win rendszer...

(#2845) M_AND_Ms válasza -ZeeZee- (#2844) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Írtam valahol, hogy nem kell felcsatolni? Ha valakinek az kell, akkor simán megoldható (megosztja, amit akar, máshonnét meg eléri). Ez megint nem nas specifikum.

Egy nassal nagyon sok mindet lehet csinálni, nagyon sok mindent kiszolgál: ftp, fájlmegosztás (samba, nfs), dlna, stb, stb. És ugyanannyi dologhoz kliensként tud csatlakozni: ftp, fájlmegosztás (samba, nfs), torrent, stb, stb
Ezekhez csak annyi kell, hogy hálózaton elérd (márpedig, ha az eredeti problémázó ftp-n eléri, akkor minden más elindított hálózati kiszolgálást el kell, hogy érjen. ergo onnantól nem a linuxos kacat hibája, hanem aki konfigurálja)

A hálózat leéréséhez meg a hálózatot kell ismerni és érteni, ami megint nem linux, vagy windows, vagy nas, vagy pc specifikus dolog. De még csak nem is usb vinyó specifikus. ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2846) Protoss válasza Mr Dini (#2834) üzenetére


Protoss
senior tag

Köszi, sajnos ezeket próbáltam már.

- Tp-link, laptop, nas nem jelenik meg win hálóban. Reggel néztem keresztcserével asus router, pc, nas kombinációval. Helyzet változatlan.
- Azonos munkacsoport, ilyenkor villan be néha, megjelenik, majd eltűnik. Ezt furcsálom, hogy miért.
- IP ütközés nincs, fix ip-t így adtam meg, többit is befixáltam.
- Start menü kereső helyett, explorerben próbáltam, ott is timeout.
- Az agyvíz attól van, hogy pingre viszont reagál.

[ Szerkesztve ]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2847) Protoss válasza -ZeeZee- (#2835) üzenetére


Protoss
senior tag

Köszi, a gond win7-nél súlyosabb valóban, ezért raktam be egy win10-es pc-t. :) Friss telepítés, csak hárman üldögéltek, ott már legalább a saját szoftvere eljutott addig, hogy a winyóval kezdjünk valamit, csak a folyamat alatt vesztették el egymást.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2848) Tonyk válasza Protoss (#2846) üzenetére


Tonyk
veterán

Szúrj már be egy képet az exploreres timeoutról, a nas és a gép ip konfigurációjáról

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2849) Protoss válasza Tonyk (#2836) üzenetére


Protoss
senior tag

Igen ezzel kezdtem, ezért furcsáltam, hogy miért nem kattan be egyből. (Előtte persze ip cím, hálózat stb. néztem.)

Két hálózat van mert az alap upc-re csatlakoznak pl vendégek, ismerősök. A másik pedig a családé. Ezen keresztül szerettem volna egy olyan tárhelyet, amit windowsból könnyen gyorsan elérünk.

Ekkor olvastam, hogy a nas a jövő, ami itt van. Mert minek összerakni egy régi gépet újra, hiszen ezt csak bedugom és a windows egyből látja, a megosztás mint az álom úgy meg és még kívülről is elérheted, meg torrent, meg az asustor szinte már egy asztalivel is felér laptop áron. ;)

Oké, megveszem, ha a fele igaz (felcsatolom és megy) már jól jártam. Aztán a többivel meg lesz valami, ezért is írtam, hogy neki sem állok beállítani a többi funkciót. Réges-régen még a fehér asus routeremmel küzdöttem, hogy ftp, printer servert és hálózaton megosztott usb vinyom legyen upc, majd digi hálózaton. Sikerült, de a ráfordított időt soknak gondoltam utólag. Most már alacsony igényekkel indulva kacérkodtam, hátha újra lobban a tűz, de mégsem erre írtam, hogy neki sem állok pedig eltelt legalább 6 év azóta, hátha fejlődtek.

Erre haza hoztam felcsatolom és semmi. :) A többit meg olvashatod. Jelenleg nas, router (net és minden nélkül), frissen telepített pc win10, látja / nem látja játékot játszuk. Ftp, ping, böngészős elérés megy.

Mindenkinél jól működik még is van 2800 hozzászólás és azért páran írták, hogy nem teljesen vagyok egyedül, hogy ez az isteni eszköz bizony megtudja makacsolni magát. Szóval kicsit vegyél vissza, mert azért az is vicc, hogy mindig minden tökéletes csak mikor kérdezek ugyanazokat írjátok le, hogy próbáljam ki, hátha, amiket próbáltam.

Komolytalannak tartom, mert mikor a saját szoftvere nem képes a wizardot végig vinni, majd azt megkerülve én legalább odáig eljutok, hogy nem tök süket a cumó, akkor ez egy kiforratlan megoldás. Tudom én vagyok a hülye, de azért azt is megkérdezem, ha ennyire okos itt mindenki akkor miről beszélgettek. :)

Tisztelet a többieknek akik normálisan tudtak írni, nekik még 1x köszönöm, legalább tiszta a kép, hogy nem hagytam ki semmit, eddig.

[ Szerkesztve ]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2850) Protoss válasza Tonyk (#2838) üzenetére


Protoss
senior tag

Még mindig nem értem ezt a sértett, hangot. Kérlek ne sértődj meg, mert véletlenül egyetértünk, az ftp-vel kapcsolatosan.:)

Az ftp azért nem jó mert szerettem volna, ha csatolt meghajtó lett volna, ennyi, ha a leírásban az van, hogy ftpként használjuk elsődlegesen, akkor így kezelem, de olvastam hogy ezt fel lehet csatolni meghajtónak, bocsánat én hibáztam, hogy elhittem.

Szerintem átlag felhasználónak egyszerűbb így, mint ftpként. De biztos igazatok van, végülis az Apple is eladta sms nélkül az első iphonet, mindenki istenítette. Legyen ftp, ha ez a jövő ki vagyok én hogy szembe menjek vele. :) :) :)

Ne glettelj, a vakolás jobb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.