Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) mpo válasza hcl (#90248) üzenetére


mpo
veterán

Nem üzletelek, (inkább elajándékozom ismerősnek) nekem elég, amit berek21 idetesz.
Ha valaki az autója nevét nem tudja leírni (lemásolni), akkor nem lehetne jogosítványa sem, mert a KRESZ--t sem képes megérteni, ha egyáltalán el tudná olvasni.
Szóbeli vizsga kellene KRESZ-ből és nem csak teszt.
Aki 15 éves koráig nem képes a 8 osztályt elvégezni, annak nincs jogsi.
Előtte meg írásbeli teszt, hogy képes lesz-e megtanulni.
Sok Audi és BMW eltűnne az utakról.

A világ legfölöslegesebb munkája azé, aki a BMW-be indexlámpát szerel. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#90252) Cs1csó válasza mpo (#90251) üzenetére


Cs1csó
félisten

A választásnál is volt aki egy hasonló pl. adófizetéshez vagy iskolai végzettséghez kötné a szavazati jogot. Sőt olyan megoldás is van hogy súlyozni a szavazatokat pl. : aki több adót fizet annak több szavazata van stb.

(#90253) megott válasza Cs1csó (#90252) üzenetére


megott
tag

Bajban lennénk, a fő stróman elvinni az egész ország szavazatát, persze csak papíron. :Y

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#90254) mpo válasza Cs1csó (#90252) üzenetére


mpo
veterán

Nem hasonlítanám a választáshoz, mert a közlekedés "veszélyes üzem", tele szabályokkal, amit ha nem ismer, mások életét veszélyezteti.
Gépkezelői tanfolyamot (targonca) sem tudna elvégezni, akkor ne száguldozzon 150-nel, de 50-nel se.
Mondja vissza a körforgalom vagy az előzés szabályait fejből a szóbeli vizsgán.
Mondja el a táblák nevét és jelentését. Mivel nem képes rá, nem lesz jogsi.
Lehetne nem létező táblát is mutatni. :DD

Aki azt hiszi, hogy nagyon jó magyar nyelvből, annak ezt ajánlom, olvassa végig:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#90255) hcl válasza berek21 (#90250) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Dúró Dórálós kávégép :D Az kilóg, mert tiszta.

"Ha valaki az autója nevét nem tudja leírni (lemásolni), akkor nem lehetne jogosítványa sem,"
Magyarország csodái :D Hányan jogsiznak tolmáccsal...Az megoldaná a szóbelit is :D
Szóval sajnos az a baj, hogy tele vagyunk idiótákkal.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#90256) hcl válasza mpo (#90254) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW ikes ragozás? Előbb összefüggő mondatokat kéne tudni írni... Meg szavakat úgy, hogy érteni is lehessen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#90257) Syl válasza Cs1csó (#90252) üzenetére


Syl
nagyúr

Rám gondolsz. Én mondtam mindig is, hogy a szavazati jogot adófizetéshez kellene kötni. De a súlyozást már nem tartom jó ötletnek.
És igen, mpo-nak igaza van! Jogsit is csak sikeresen elvégzett 8 általánossal lehessen szerezni. Szigorú szóbeli vizsgákkal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#90258) Cs1csó válasza Syl (#90257) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#90259) koko52 válasza Syl (#90257) üzenetére


koko52
veterán

Jogsihoz írni-olvasni sem kell. Műszaki állomáson gyakori a xxx aláírás. Nálunk egy helyi "rendőr" árulta a jogsikat, amíg meg nem bukott.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#90260) homerhamm


homerhamm
addikt

Ezt csak úgy itthagyom. :)) Nagyvárad tér.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#90261) Dr.NX válasza homerhamm (#90260) üzenetére


Dr.NX
addikt

Állítólag isteni ott a grors.

Elfogadom a sütiket.

(#90262) Dr.NX válasza Zolás (#90247) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez egy közkeletű tévedés, hogy Smittpali másolta a doktoriját.
Más írta helyette, az másolt.

Elfogadom a sütiket.

(#90263) koby11h válasza homerhamm (#90260) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez gyros borscs levesben? :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90264) BiP válasza koby11h (#90263) üzenetére


BiP
nagyúr

gyors-an tálalva

(#90265) PHM válasza koko52 (#90259) üzenetére


PHM
addikt

Régen tudtommal a jogsi előfeltétele volt a 8 általános sikeres elvégzése.
Most akkor rosszul emlékszem, vagy megváltozott volna a rendszer?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#90266) koko52 válasza PHM (#90265) üzenetére


koko52
veterán

8 általánossal mellett nem kell tudni írni, olvasni. Továbbrugdalják, hogy ne zavarja a többieket. Tapasztalat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#90267) F.E.K.. válasza PHM (#90265) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"
Az új, 2011. január 1-jével életbe lépő rendelet úgy fogalmaz, hogy a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló közúti járművezetői tanfolyamra az vehető fel, valamint elméleti vizsgát az tehet, aki a közoktatásról szóló törvény szerinti alapfokú iskolai végzettséget megszerezte.
"

Mondjuk ez segít mindenkin, nem a végzettség ami elsősorban veszélyessé teszi a vezetőt az utakon...

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#90268) Simonarancs


Simonarancs
csendes tag

Vettem egy tagtól terméket itt majd mikor rá néztem láttam, hogy van egy negatívja. Hogy nem vette észre, hogy már megvettem és az eladó miért hagyta, hogy értékeljék a már eladott termékét?????? :U



Kissé érdekes, vagy csak én látom annak? :DDD

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#90269) BiP válasza Simonarancs (#90268) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy az eladó benézte, hogy nem is neki adta el. (csak simán leokézta az értékelés kérést, nem figyelte a nicket). szívás.

(#90270) DBob válasza Simonarancs (#90268) üzenetére


DBob
őstag

Engem is próbált egy nehezen minősíthető egyén így megszopatni.
Persze, figyelmes voltam, és nem nyomtam rá a gombra.

Ami miatt meg megpróbált így megszivatni, mert már a kommunikáció alapjait is nehezen tudta elsajátítani, így nem lett a businessből semmi.

(#90271) Ciccuka válasza PHM (#90265) üzenetére


Ciccuka
veterán

Régen úgy működött, hogy többeknek csak a vizsga díját kellett kifizetni a többi része ingyen volt.
A oktató elmondta, hogy szemüveges soha nem vezetett nála.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#90272) Ciccuka


Ciccuka
veterán

ingyenesben az első (legfrissebb) :Y :Y
gtx

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#90273) Simonarancs válasza Ciccuka (#90272) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Őszinte leszek, lehet akadna valaki aki szívesen passzolna neki egyet. Egy 2gb-os sima kB. 30-40 ezer

Ha már valaki simp-el anime csöcsökért ez szerintem csak jobb :C

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#90274) koby11h válasza Ciccuka (#90272) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én megunt, ingyen elvihető aranyrudat keresek... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90275) Cs1csó válasza koby11h (#90274) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "szeretett" neked már smafu?!

(#90276) koby11h válasza Cs1csó (#90275) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha szereti, akkor lehet nem adja ide :) Majd szeretem én!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90277) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#90278) koko52 válasza berek21 (#90277) üzenetére


koko52
veterán

Egyre csak mélyül ez a színvonal :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#90279) Cs1csó válasza koko52 (#90278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mikor már azt hiszed nincs lejjebb jön egy ilyen...

(#90280) homerhamm válasza berek21 (#90277) üzenetére


homerhamm
addikt

Komojjj vevök jelentekèzèt vàrrom.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#90281) hcl válasza berek21 (#90277) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De akkor miért nem a masszírozót fényképezte? :D

A báty is tud róla, hogy eladja a lejátszókat? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#90282) Astroboy válasza koko52 (#90278) üzenetére


Astroboy
őstag

No meg a szoknya...ránézésre ez alá is befér 2 tévé meg 3 üveg whiskey. ;]

(#90283) koby11h válasza Astroboy (#90282) üzenetére


koby11h
aktív tag

És milyen áruk van, ha igazi!
Tőlem eredeti cigány kendőt vettek meg, 2000 Ft-ról indult a pasi és végül 15000-ben tudtunk megállapodni. És örült neki...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90284) berek21 válasza hcl (#90281) üzenetére


berek21
senior tag

Neki csak ilyen hirdetései vannak. Mindent lerajzol, és úgy fotózza. Még rajongói is vannak. :D

LG Velvet eladó!

(#90285) koby11h válasza berek21 (#90284) üzenetére


koby11h
aktív tag

NFT nincs hozzá? ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90286) Shrike1986


Shrike1986
újonc

Szóvá tettem egy itteni hirdetésnél hogy próbálja már meg a kedves hirdető legalább valami emberi nyelven leírni amit szeretne, mert a tagolatlan egybe folyó írásjel nélküli mondataiban egyetlen szó sem volt ami hasonlított volna létező magyar szavakra. Pl; együtt helyett egyug, külön helyett kölöd, köszönés sya. Erre privátban ezt válaszolta:
SYA szeriten mit mem le het érteni ez zed xd
Hát erre mit reagálhatnék....

(#90287) koby11h válasza Shrike1986 (#90286) üzenetére


koby11h
aktív tag

Érteni lehet, a kérdés akarod-e... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90288) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Szia! Megvannak még a kábelek? Budapesti vagyok, hogy tudnám megvenni őket? Üdv ******

Hello,
Már eladtam. Amúgy úgy tudtad volna megvenni... ahogyan a hirdetésben leírtam :D"
(Hirdetésben szerepel, hogy hol vehető át, meg hogy Posta, Foxpost...)

Tegnap meg kettő is volt, amelyik a néhány üzenettel korábban megbeszélt infóra kérdezett rá... :O :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#90289) BiP válasza Shrike1986 (#90286) üzenetére


BiP
nagyúr

De finnyásnak tetszik lenni az úrnak.
Amúgy gizsgugya nem érdekel? :)

(#90290) Astroboy válasza BiP (#90289) üzenetére


Astroboy
őstag

Hadjad, ijene kel nm üzelet elünk. :N

Egem édeke a gúgya, de cak ha nyávog. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90291) Shrike1986 válasza BiP (#90289) üzenetére


Shrike1986
újonc

:)) nagy klasszikus...

(#90292) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Aki tud tapétát rakni egy 20-25nm szobaba kellene felrakni az írjon
Nem fizetek sokat mielőtt kerdeznetek én is fel tudnam rakni csak lusta vagyok🤗😇 Az őszinteségem ertekeljetek😃😃😃😃😃😃"

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#90293) koby11h válasza hcl (#90292) üzenetére


koby11h
aktív tag

:D
Nem csak őszinte, sóher is...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#90294) KROK640 válasza koby11h (#90226) üzenetére


KROK640
veterán

A helyedben a pénz felét, háromnegyedét adtam volna vissza. Az is korrekt lett volna ebben az esetben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90295) KROK640 válasza koby11h (#90230) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom mennyiért adtad az 500GB-os HDD-t, de én kb tuti nem vittem volna vissza, kétlem, hogy pár ezernél több az ára, annyit meg nekem megérne egy plusz/tartalék HDD otthon...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90296) KROK640 válasza mpo (#90251) üzenetére


KROK640
veterán

És nyugodt lehetsz benne, hogy sok olyan amelyik a kocsija nevét sem tudja leírni, az meg jobban él mint te vagy én. És persze vezet az utakon, úgy, hogy ezekután kétséges benne, hogy mit értett meg a kreszből.

Meg Manci néni a hivatalban, aki azt sem tudja, hogy azért nem ír számokat a gép, mert véletlenül megnyomta a numlockot, meg képest FÉL NAPON ÁT MINDENT CSUPA NAGYBETŰVEL írni mert nem jön rá, hogy caps lock, és mégis évekig ott van, és anyagi biztonságban van, miközben a valós tudása egy nyolcadikosét sem éri el...

"Aki 15 éves koráig nem képes a 8 osztályt elvégezni, annak nincs jogsi." - ezzel abszolút egyetértenék.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90297) KROK640 válasza Cs1csó (#90252) üzenetére


KROK640
veterán

NA, ezt így semmiképp sem!!!
Adófizetéshez semmiképp. Rengeteg fogalmatlan bunkó, együgyű ember van, aki meglepően jól él, és meglepően intelligens, mindenféle alsóbb beosztásokban, kevés pénzen, szerény körülmények között.
Jó sokéve megtanultam már, hogy az anyagi helyzet és az intelligencia között, gyakorlatilag semmilyen összefüggés nincs!
(és ez a saját szoros baráti társaságunkra is igaz, a két leggyengébb láncszem keres az első, és a harmadik legjobban, igaz egyikük színtiszta protekcióval került be a jelenlegi munkahelyére, és hacsak nem csinál valami égtelen nagy baromságot, akkor onnan megy nyugdíjba, teljesen mindegy, hogy a jogosítvány pl hetedik nekifutásra sikerült neki, és 1 év alatt sikerült is elveszíteni, mert nem ment a szabályosan közlekedés, hogy mennyire ért a munkájához, vagy mekkora a produktivitása.)

Az iskolai végzettség már más téma, de hidd el nekem, diplomások között is rengeteg a szakbarbár és az ostoba, erre főképp akkor jöttem rá, mikor az egyetemen meg a nyelviskolában dolgoztam. Ma már azt mondom a diploma is csak azt szavatolja számomra, hogy valaki volt olyan kitartó, hogy 3-5(-6-7-8) évig legalább elégséges módon megállt a felsőoktatásban és lerakott egy nyelvvizsgát (ki tudja hogyan, hiszen éves szinten derülnek ki csalások - plusz olyan nyelvvizsgák is elfogadottak amit már majdnem egy nyolcadikos is letesz). Ez nem jelenti azt, hogy mondjuk a politikában ő tájékozott. Vagy az élet más területén.

Persze még mindig jobb lenne mint amilyen szavazókat látunk Borsodból és más helyekről.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90298) KROK640 válasza BiP (#90264) üzenetére


KROK640
veterán

Most valószínűleg nevetni fogsz : De amikor életemben először láttam Debrecenben egy Gyrosost (nagyon nagyon sok éve ennek! Talán 1997, de nem biztos ... annyit tudok, hogy lombhullatós, kb októberi vagy ilyesmi erősen őszi nap volt), akkor látván a büfére a kiírást, azt hittem : Nézd már! Elírta, hogy gyors!
És mentségemre legyen mondva, hogy a szöveg környezet alapján lehetett is volna az, mert valami ilyesmi volt : helyben kapható kedvezményes áron gyros, hamburger, sültkolbász stb. Ezeknek gyorsan is lett volna értelmük.
Fogalmam sem volt mit is látok valójában, de még eléggé fiatal voltam, és még csak nem is láttam hasonlót addig.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90299) KROK640 válasza koko52 (#90266) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos ezzel nagyon is igazad van. Van egy klántársam, akivel időnként dumálok, és ő Nógrád megyében egy suliban dolgozik (ahol javarészt kisebbségiek vannak).
A diákok java két ok miatt van tovább engedve :
1. Elmondta, hogy nagyon nem hiányoznak a kedves "nagy családos" szülők az iskola bejáratához tömegével, mikor indulna hazafelé, ahová épségben akar megérkezni
2. A legtöbb ilyennel a komplett tanárikar úgy van vele, hogy csak menjenek már innen tovább, csak szabaduljunk tőlük, komoly viták mennek a tanáriban, hogy a kis lakatos brúszvilisz minusz egyes teljesítménnyel hogy legyen átpumpálva a következő évfolyamba, és kihez? mert senki sem akarja az osztályába.
3. Állami oldalról is hozniuk kell egy statisztikát, amit ha nem hoznak komoly támogatás csökkenés, leépítések stb lehet, így ha ez nem is, ami ezzel jár, de az igazgató maximális nyomást helyez rájuk, így vigyorogva kell átengedni azt a hatodikost is, aki még a másodikos anyagot sem tudja.

Elmondta egyébként, hogy a településről sok szülő (különösen felsős korban) inkább a 20km-re lévő városba jártja a gyerekét, sem mint a helyi intézménybe, ahol a kisebbség a nagy többség, és vannak egyenlők és egyenlőbbek, ezutóbbi attól függ, mekkora a családja, és épp hányan ülnek börtönben.
Maximális respectem neki, én a helyébe már rég elmentem volna Londonba mosogatni, vagy legalább Pestre egy gyrosos mellé, minthogy ezt csináljam, pláne annyiért és olyan lehetőségekkel mint ő...

De exem is panaszkodik, hogy nem csak az ilyen szegregált osztályok nehezek, hanem általában a mai magyar osztályok is, amikor a nyakába van varrva angol tanárként a hello is épp alig van meg szinttől a majdnem középfokúig mindenki, van free wifi, és mindenkinek mobilja, ő meg hozza le az órát...
Anno általános iskolás koromban kitaláltam tanár leszek, mert az tök jó meló, meg közel áll hozzám... ez érettségi utánig tartott, mikor az egyik jelentkezésem pont a tanári volt. Mégis másik irányba fordultam, és ma már kicsit sem bánom ... (pedig 6-tól 20 éves koromig megvoltam róla győződve, hogy tanár akarok lenni, a földrajz mint egyik szak fix volt, a másik néha változott a magyar/történelem/infó között, de azért volt irány)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90300) KROK640 válasza koby11h (#90274) üzenetére


KROK640
veterán

Pont van ... ha idejében lecsapsz rá, felőlem a tied is lehet. :)
A többiek már tudják mit illeik ilyenkor véletlenül ingyen felajánlani gyanúsan hasonló időben :D
Ugyanitt ex oroszjacht, picasso, Rolls Royce és egyéb kacat ingyen elvihető a fenti feltételekkel ...XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.