Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) Cs1csó válasza Donki Hóte (#79600) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :R
PAZAR válasz!
Azt nem kérdezte meg, hogy mi az a "Linke izé" az hab lett volna a tortán.

Nagyon rossz véleménnyel vagyok a "HR"-ről mint "állatfaj"-ról. Róluk az "Egek Ura" c. film jut az eszembe George Clooney-val, hogy már nem csak olyan ember kell aki felvesz, hanem olyan is aki kirúg.

(#79602) hcl válasza Chaser (#79599) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Interjú utáni napon, csak nem írtam bele, hogy belegondoltam, hogy műanyagipari cég, ami vállalhatatlan környezetszennyezés, illetve leesett, hogy ti konkrétan a GDPR-os szívásra kerestek valami madarat... :D

@Donki Hóte : Ennyire balfék HR-es is ritka, hogy így rákérdez... engem is kereshetnek, mert ugyan fent vagyok, de be nem azonosít :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79603) Cs1csó válasza hcl (#79602) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én fenn vagyok, egy 15 éves képpel és pár vicces megosztással semmi olyan amiből sok mindent ki lehetne hámozni.

(#79604) Chaser válasza Cs1csó (#79603) üzenetére


Chaser
titán

ez azt jelenti hogy tömegyilkos vagy, és/vagy szatír, és/vagy iszlám terrorista
((( :

hcl
kizárt dolog mert nem tudom :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79605) hcl válasza Cs1csó (#79603) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, link alak lehetsz, nem kell felvenni!
Ha sok megosztásod lenne, akkor meg állandóan fészezel, nem dolgoznál :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79606) opr válasza Donki Hóte (#79600) üzenetére


opr
veterán

Es meg se kerdezte, hogy "Ha barmi lehetnel... De tenyleg, BARMI, akkor... Milyen gyumolcs lennel?!" :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79607) KROK640 válasza tserrof77 (#79527) üzenetére


KROK640
veterán

Nem csak neked.
Decembere óta szeretnék VGA-t venni... Nagyjából tudom csak tippelni, hogy mennyi idő múlva térhetek vissza erre a kérdésre... és az nem mostanában lesz :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79608) KROK640 válasza Ciccuka (#79538) üzenetére


KROK640
veterán

Az alja is megvan sérülve ha figyeled

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79609) Chaser válasza KROK640 (#79607) üzenetére


Chaser
titán

figyeld emagot, edigit, lehet néha lőni jobb áron
akkor is sok régi árakhoz képest, de nem mostanában lesznek ezek olcsóbbak
a meglevőt pedig emeltebb árn el tudod adni, annyira rosszul nem jössz ki ha lősz egy 1650-et
amikor már újra 55e körül megy, a te vga-d szó szerint aprót fog érni- gtx 950-et mondtál talán -
tehát összességében forintosítva sokkal többet nem költesz el - persze ha találsz még 90e körül 1650-et, beugró modellek lehetnek, dealereknél látom van, csak "elfeljtik" mindig kiírni hova garos a vga ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79610) KROK640 válasza BiP (#79541) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem mi nagyon egyidősek lehetünk. Ugyanis velem ugyanez történt, én ugyan megjelentem sorozáson, de vittem papírt, hogy épp elsőéves egyetemi tanulmányaimat folytatom. Mondták, hogy akkor ha május 10ig végzek, akkor május 10-én jelenjek meg (az utolsó sorkatonaságra való) besorozás végett. Eskü nem direkt csináltam, az utolsó vizsgám május 12 volt (ez volt a legkorábbi felvehető időpont) amiről vinnem kellett valami papírt, de erre azt mondták, hogy akkor viszlát októberben, ha írnak, ha nem akkor meg ennyi volt. Nem írtak, azóta sem.
Szóval így múlott mindössze két napon, hogy NEM LETTEM KATONA.

Egyébként utána hónapokig/évekig nem tudtam eldönteni, hogy jól jártam-e vagy sem, mert sokaktól hallottam, hogy életreszóló élmény, meg úgy egész évben is úgy voltam vele, ha visznek megyek. Meg se fordult fejemben, hogy ezt én kikerüljem, a véletlen hozta végül így.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79611) KROK640 válasza Chaser (#79542) üzenetére


KROK640
veterán

Amikor voltam a sorozó bizottságnál volt egy távoli ismerős is ott, sorozásra várt. Egy ált suliba jártunk, csak ő a kisegítős osztályba, egy enyhén szellemileg visszamaradott, túlsúlyos meleg srác.
Emlékszem, hogy pont utána összefutottam az apjával, és kérdezte, hogy nem tudom-e milyen lett neki a sorozás, mert a fia nem tudja megmondani. Mondtam az öregnek, hogy de tudom, E kategória végleg, nem is kell menjen többet. Mire az apja : "szegény fiú"... Én meg magamban azt gondoltam akkor lett volna szegény ha elviszik, egy ilyet szétszedtek volna a seregben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79612) Cs1csó válasza hcl (#79605) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
1-2 naponta egy, hozzám képest "sok" volt hogy egy éven keresztül semmit sem osztottam vagy lájkoltam.

[ Szerkesztve ]

(#79613) Chaser válasza KROK640 (#79611) üzenetére


Chaser
titán

kib@szták volna bevonulás után, kb ennyi történik
mikor bevonultunk megtelt a fogda ( :
másnap vagy utána meg komolyabb orvosi vizsgálatok, néhányan pár nappal később már mentek haza
én még akkor is erőlködtem hátha elengednek, de nem :d nem tudom mikor untam meg, pedig már majdnem sikerült meggyőznöm az egyik dokit ha fegyvert kapok instant agyonlövök valakit, na az a pöts' meg elment szabadságra, helyete jött valami fő ursula, fél kg gyógyszert felírt én meg semmit nem vettem be
aztán jön, maga mért nem veszi be a gyógyszerét?
azért mert nincs semmi bajom?
akkor takarodjon vissza a körletbe!
( : onnantól lesz@rtam, pedig tényleg nem sokon múlott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79614) KROK640 válasza Chaser (#79544) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, megvan ez a fajta ember.

van itt a helyi étterembe, ahol egy időben (Covid előtt főleg) gyakrna megfordultam. Volt ott egy pincérnő (hát olyan jó középkorú) a Maris, aki 2019 novemberében már 3 éve dolgozott ott, de még mindig olyan szinten fogalma nem volt, hogy mit kéne csinálni, hogy nekem mint "szakmabelinek" rossz volt néznem!
Ilyenkor jut eszembe, hogy mikor elmentem Ciprusra és pincér lettem, akkor már 3 hét(!) után ferlfigyeltek rám a főpnökök, hogy gyorsan dolgozok, meg eléggé átlátom a dolgokat, 3 hónap(!) múlva pedig azért lettem főpincérré előléptetve (állítólag külföldieknek ez 2-3 év után járt) mert látták, hogy teljesen átlátom a rendszert, ha galiba van, akkor megpróbálom megoldani anélkül h őket zaklatnám, feltalálom magam, gyors vagyok, csinálom, rám mindig lehet számítani, szabadnapon is beugrok ha kell stb. Én meg presze örültem, (hát akkor jött neheze, még méllyebb volt a víz - pl mikor 217 vendégre egyedül(!) voltam, de olyan szinten helyt álltam, hogy a szomszéd hotel managere átakart csábítani magukhoz).

Ilyenkor elgondolkodtam, hogy miért nem én vagyok Maris helyén? Aztán persze eszembe jutott, Maris valószínűleg itt a felét sem kapja annak, amit én Cipruson havonta összeszedtem...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79615) KROK640 válasza Chaser (#79595) üzenetére


KROK640
veterán

Emlékszem 1999 és 2002 között mennyiszer nézetm az árlistákat, és bárcsak netto juthatnék hozzájuk. Azért diákzsebbel egy 30-40 ezres alaplap vagy hasonló árú CPUnál az a 25% igen durva volt, emlékszem nem egyszer írtam össze úgy, gépet, hogy van egy X keret (mondjuk 150 ezer) és akkor full áfával meg nettoba is összeírtam, és persze az utóbbi valahogy mindig sokkal jobb gép lett. A végére simán kijött a jobb VGA/nagyobb winyó/több RAM.

Aztán egyik haveromnak lett "féláfás" megoldása, már irigyeltem! mindig kértem h ezt-azt nekem is intézzem, de állandóan csak mesék voltak, hogy majd ekkor meg akkor, meg most nem lehet, meg csak neki lehet stb.
2003 elejétől nekem lett full NETTO-s kapcsolatom*, amivel sosem látott távlatok nyíltak meg! (volt olyan hónap, hogy többet kerestem mint a szüleim, mindezt diákként) Sajna 2005-ig tartott csak :(

* Mondanom sem kell, a "féláfás" haver is rendszeres vásárló lett, annak ellenére, hogy valahogy mindig a lista végére kerültek azok a dolgok amik neki kellettek...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79616) Chaser válasza KROK640 (#79615) üzenetére


Chaser
titán

nekem 2006-tól lett kb térfa mentes hw hozzáférésem ( :
akkora businessek voltak, gyári hűtőt az egyik eladó srác 2e ft-ért számolta le cpu-ról, egyszer nem volt benn, kollegája nem akarta elhinni
mondom hívd fel, felhívta, hallom telefonban mondja a srác neki annyi
az meg mormogott magában hogy csődbe viszem a boltot de leszámolta az árból :d
aztán sok évvel később már ők is vásároltak az én shopomból, de nem volt trükközés ( : "csak" instant szállítás és jobb árak az én kontómra
ez utóbbi még nem is olyan rég volt
csinálnom kell újra egy shopot, előzőnél besokalltam a bürokráciára :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79617) KROK640 válasza Chaser (#79609) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, csak ugye én kb a tavaly novemberi áron szeretném, amitől ezek még messze vannak, GTX950-em van, volt egy 960 is, de az kinyúvadt :(
Sőt, a legnagyobb baj az, hogy kezd elmenni a VGA ára (ami amúgyis kb fele volt a mostani árának) mostanság másra, szóval nem tudom mi lesz.
Jó lenne nagyon, de ahogy elnézem nem mostanéban lesz ... :(

(közben a GTX950-em meg megnyerte a minden idők leghosszabb ideje szolgáló VGA címét nálam - retro kategóriában a GeF3 ilyen, de az nem napi ugye).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79618) KROK640 válasza Chaser (#79616) üzenetére


KROK640
veterán

Jha, hogy neked shopod volt? Az úgy más.
Én akkoriban csak jó helyen jó ismerőssel rendelkeztem (az Athlon XP businessből neki is csúszott cserébe).

Aztán később évekig dolgoztam shopba, ott nem tréfamentes hozzáférésem volt, hanem beszer. áras, már amikor ...
Akkoriban is tudtam egy kis extrát keresni, de nem ez vitte a business-t, hanem a szerviz részleg, ahol mikor közöltem az ügyféllel a várólistát, akkor az élelmesebbjénél előkerült 1-2-5 ezer zsebbe, hogy ugyan már hagy kerüljön előrébb. Emiatt volt, hogy munkaidő lejárta után 1-2 órával még javában bent szenvedtem a gépekkel, meg hétvégén/munkaidő után jártam házhoz, de megérte, egy-egy jó hónapban ott volt a második fizetés zsebben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79619) F.E.K.. válasza Donki Hóte (#79600) üzenetére


F.E.K..
senior tag

:DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#79620) hcl válasza Cs1csó (#79612) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van, aki csak chatelni használja, mert független chatcuccot már alig használ valaki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79621) Chaser válasza KROK640 (#79617) üzenetére


Chaser
titán

ez sajnos nem kívánságműsor ( :
ha most veszel 1650-et akkor a 950-et is drágábban tudod eladni, mintha 55e körül lehetne venni a 1650-et
mert akkor nem sok pénzt kapsz érte az biztos
pláne ha az is megmurdel mint a másik - te már tudod a sosedöglik' meg nem mindig jön be ( : -
akkor se vga-d, se pénzed
most van még egy jó cserealapod, rizikó meg másé a 950-nel - amit ha ő bevállal az ő dolga -
éppen aprón is van egy-két jobb ajánlat ha nem is 3 év garral mintha úan vennéd, ki lehet jönni ebből jól
már 1050ti-re is szép kört ver rá a 1650, azzal el lehet lenni
forzát és doom eternalt 1080p high-ultra kombóban toltam 75 fps-en a 60w tdp-re levett utolsó 1650-emmel

shopom az már 2010 után volt
ha már sikerült ellopatnom sikeresen pár millácskát a zsebemből - ami majdnem az összes pénzem volt akkor -, feltaláltam magam ( :
de ez spéci shop volt, nem mindenes, néhány alkatrésszel
abba is beleuntam a végén, túl sok volt a rendelé
nem akartam kft-t, ev-t meg gyorsan kinőttem
de a bürokráciát megtanultam, könyvelést is, megismertem profi könyvelőt - azóta is ha valamiért találkozunk egy órát úgy átbeszélünk mindenről IS hogy pár percnek tűnik -
úh. majd lassan megint összeütök valamit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79622) BiP válasza Donki Hóte (#79600) üzenetére


BiP
nagyúr

Okos csaj lehetett. Főleg, hogy ezt a képedbe mondta. Mert amúgy nem túl etikus.
Persze mindenki ezt csinálja, de FB aktivitás alapján döntést hozni nem kéne.

#79610 KROK640 : én '80-as.
Én se direkt akartam kikerülni, csak úgy voltam vele, hogy úgyis mentességet kapok, volt iskolalátogatásim, stb. ezért nem mentem el. (meg valahova elkevertem a papírt is, pedig nem szokásom).
Aztán utólag mondták, hogy kötelező lett volna megjelenni a sorozáson, alsógatyára vetkőztetés, stb. és ott mondják ki, hogy tanulmányok miatt nem kell bevonulni.
Ennek ellenére sose basztattak miatta.
És anno én is úgy voltam vele, hogy 9hónap nem a világ, akár jó buli is lehet, (apám is irgalmatlan sok sztorit mesél róla, pedig ő keveset volt katona), jogsit is meg lehetett volna ott szerezni, stb. de utólag azért nem bánom. Mert elég sok olyan emberrel hozott volna össze a sors, akikről a topik is szól, az meg annyira nem hiányzott volna.
Meg a sok hülye, fa(sz)fej felettes, értelmetlen döntések, stb. nem az én világom.
Meg aztán fegyverellenesként (jó, Call of Duty nem számít) elég hülyén néztem volna ki a seregben :) Na nem mintha a Magyar Hadseregben olyan sokat kellett/lehetett volna lőni.

De aztán egyetemi gólyatáborban megvolt a feeling, 1 hétből 6napig szopattak, mert szerintük vicces volt, meg hogy az kovácsolja a közösséget, és hogy aztán utolsó napra összehaverkodjunk a seniorokkal. (akik amúgy 1 évvel fiatalabbak voltak nálam :) )

[ Szerkesztve ]

(#79623) kenwood válasza BiP (#79622) üzenetére


kenwood
veterán

Hogyne lenne etikus?
A public profile kozkincs, azt te osztod meg mindenkivel. Teljesen etikus es torvenyes is az alapjan megitelni teged.

Ha publikus, hogy hol dolgozol, es nekiallsz valahol rasszista szoveget nyomni, vagy megfenyegetsz valakit, vagy Hitler a profilkeped, akkor teljesen torvenyesen ki is rughatnak, mert onnantol nem csak magadra, de a cegre is szegyent hozol.

Pont 1-2 honapja kuldtek el az egyik falabut egy nemet fodbalklubtol, mert neki a munkakori leirasaban is benne volt, hogy nem nyilatkozhat a klub alapelveivel gyokeresen ellenkezo dolgokat, az a barom pedig migranskent nekiallt a migransokat szidni egy interjuban :D
Biztos tul sokszor latta Gino majalisat.

Itthon rugtak mar ki embereket zart csoportos (ellenzeki hangvetelu) hozzaszolas miatt is.
Az viszont teljesen etikatlan,es durvan torvenytelen is.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79624) BiP válasza kenwood (#79623) üzenetére


BiP
nagyúr

Régen volt erre valami törvény, hogy a hozzájárulásod nélkül "hivatalosan" nem káderezhet, profilozhat téged a facebook aktivitásod alapján.
Hogy ez azóta változott-e vagy csak simán leszarja mindenki, nem tudom.
Tisztában vagyok vele, hogy csinálják a HR-esek, mert ez is plusz infó, szűrési alap nekik.

A szélsőséges megnyilvánulások, vagy a céges érdek elleni tevékenység nyilván más megítélés alá esik, azt szankcionálják. Főleg, ha már alkalmazott vagy valahol, pláne, ha erre van szerződésed is, mit nyilatkozhatsz, mit nem. Ez tiszta sor.
A focistás valami kapus csávó volt, arra homályosan emlékszem.
De anno nekünk is fejlesztés alatti dolgokról NDA-t kellett aláírnunk, és ha azt kiposztolom a privát FB oldalamra, simán repültem volna, de ott ugye aláírtam, hogy nem publikálok róla. Ott konkrét szerződésszegés is van.

A téma inkább arról szól, hogy ha megosztok/likeolok egy kutyás vagy Orbános/Gyurcsányos posztot, (mindezt nem gyűlöletkeltve, ami persze nehéz :) ), arról a HR-es vonhat-e le következtetést, és emiatt kizárhatnak-e a jelentkezők közül, csak mert rosszul ítél meg. Hiszen simán lehet, hogy nem vagyok agitátor, politikailag aktív, jól végzem a munkám, stb.

Mondjuk ma Mo-on, ahol a HR-es kb. az isten, neki mindent szabad, nála van a bejutáshoz a nagykapu kulcsa, stb. ott az, hogy leinformál a FB-ról, annyira mindegy, hogy ezt szabad-e vagy etikus-e vagy hogy téves-e az, amit az alapján leszűr.
Már alapból a kiválasztási folyamat több lépcsője egy vicc. Hiszen előbb számít az, hogy mennyire vagy buliarc, jó fej, minthogy értesz-e ahhoz, amire jelentkezel.

(#79625) kenwood válasza BiP (#79624) üzenetére


kenwood
veterán

Ez a betanitott munkaknal van.
Amikor fingod nincs rola, hogy mi lesz a feladatod, nem is elvaras, hogy erts hozza, igy a melorol csak nagyvonalakban tudtok beszelni. Valamivel ki kell tolteni azt a 30-60 percet,es jon az agymenes.

Ha a szakmadban helyezkedsz el, es ertesz is hozza, akkor a leendo feletteseddel megbeszelitek a szakmai dolgokat,es a HR-es csak biodiszletkent fog resztvenni az esemenyen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79626) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#79627) ham_ válasza berek21 (#79626) üzenetére


ham_
tag

A "dűbőgőtől" majdnem kiköptem a kávét :)

(#79628) berek21 válasza ham_ (#79627) üzenetére


berek21
senior tag

Pedig azt hittem hogy a "vojásólja be a televont" lesz a nap slágere. ;]

LG Velvet eladó!

(#79629) hcl válasza kenwood (#79623) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem etikus. Semmi közük a magánéletedhez, a politikai nézeteidhez, stb.
Persze semmit nem lehet vele kezdeni, hogy megnézzék, ezért olyan a public profilom, hogy nem tudják összekötni velem :D

Nekem ez aggályosabb, mint Ai-t publikus profilok alapján tanítani, mert ez célzott. Az előbbivel semmi bajom nincs, hiszen az nem egyént néz, és nem vájkál.

"Ha a szakmadban helyezkedsz el, es ertesz is hozza, akkor a leendo feletteseddel megbeszelitek a szakmai dolgokat,es a HR-es csak biodiszletkent fog resztvenni az esemenyen."
Muuhahahahahaha, a francot, a HR-es is mondhatja, hogy inkább nem

@BiP : Nem változott.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79630) Intelligencs válasza berek21 (#79626) üzenetére

Amúgy meglepő, hogy mennyien azonosítják a jó hifit azzal, hogy mennyire szól hangosan és mennyire dübörög a mély. A hangminőség hiánya, vagy az, hogy nagy hangerőn már torzít mint az állat, nem zavarja a botfülüket.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#79631) kenwood válasza hcl (#79629) üzenetére


kenwood
veterán

Nyilvan semmi kozuk nincs hozza, ezert kell a privat dolgokat ugy megosztani, hogy csak az ismeroseid lassak.

Ne viccelj mar. Sok pozira 6-12 honap,mire erkezik egy ertekelheto CV. Egyre tobb helyen jar 3 honap utan belepesi premium. Ha szakmailag rendben vagy,meggyozod a leendo felettest, akkor ott vagy felvettek, vagy a kovetkezo interjura mar ugy megy a Hr-es, hogy az masik cegnel lesz,es o is a masik vegen lesz a mikrofonnak :D
Nyilvan egy penztarosi allasnal, a random irodai munkakban, vagy egy call centerben sokkal nagyobb hatalma van a HR-esknek, mert szazasaval ozonlenek az oneletrajzok, 1 nap alatt barki betanithato,lehet valogatni.
Ha olyan pozira jelentkezel, amire nem lehet elokepzettseg nelkul betanitani valakit, akkor szinte semmi beleszolasa nincs a HR-nek a felveteledbe.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79632) hcl válasza kenwood (#79631) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nyilvan semmi kozuk nincs hozza, ezert kell a privat dolgokat ugy megosztani, hogy csak az ismeroseid lassak."
Jaja! Úgy általában a public profilon semmi, profilképen valami olyan, ami alapján nem ismernek fel :D

"Ne viccelj mar. Sok pozira 6-12 honap,mire erkezik egy ertekelheto CV. "
Ezek alapvetően olyasmik (specializáltak), amire alig van ember. Az emberek nagy része nem ilyesmire jelentkezik, de ettől még jó esetben a szakmájába. Ilyen esetben viszont beleszól a HR.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79633) F.E.K.. válasza hcl (#79632) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egy idő után már inkább az történik, hogy a fejvadász, (vagy a HR-esek, de az a ritkább, inkább a szakmai vezető direktben) hívogat, ott a HR leginkább már csak annyit kérdez egy interjún hogy kávét vagy teát kérsz-e esetleg.

A betanításos munkakörökben nyilván sokkal nagyobb a "pofa" faktor mind a HR, mind a közvetlen vezető részéről.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#79634) kenwood válasza hcl (#79632) üzenetére


kenwood
veterán

Persze, de munka mellett is 6-12 honap alatt eleg komoly szakmakat lehet kitanulni akar otthonrol is,fillerekert.
Es itt most nem agysebeszekrol meg a Assembly programozokrol beszelunk, hanem a gipszkartonosrol, viragkotorol, vizvezetekszerelorol, junior Python programozorol stb ...

Ruhaboltosnak,szolisnak jelentkezve tenyleg az van,amit te is mondasz.
Ezert kell talani valami szakmat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79635) #90088192 válasza berek21 (#79626) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hát ha már recskazo, akkor inkább a sajtreszelő ;]

(#79636) hcl válasza F.E.K.. (#79633) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezekhez már nagyon nagy szakembernek kell lenni.
A fejvadász és a HR-es azért hívogat, mert prezentálnia kell, hogy keres embereket. Aztán ha nem felel meg, az kisebb gond, mint ha nem is talál.

"Es itt most nem agysebeszekrol meg a Assembly programozokrol beszelunk, hanem a gipszkartonosrol, viragkotorol, vizvezetekszerelorol,"
Ilyenre ritkán interjúztat HR-es.

IT-s szakmákra jelentkezéseket eleget láttam, interjút is. Alanyként és kívülállóként is. HR-es oktatóanyagokban is van, hogy kellemetlen embert ne vegyenek fel.
Amit te mondasz, az azokban az esetekben van, amikor mocskos hiányszakma a cucc. (Pl. a legnagyobb létszámstop idején is keresett embert az egyik munkahelyem héber nyelv + jogi képzettség + informatikai háttér kombóval. De ez a vadhajtás.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79637) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#79638) hcl válasza berek21 (#79637) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindig csodálkozok, hogy egyáltalán a betűket ismerik...

A kiölő vajon legális?

Mutogatni való hater díszpinty

(#79639) F.E.K.. válasza hcl (#79636) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Akkor kihúzom magam... :DD

@berek21: ha a belseje már szerinte is nagyon törött, akkor nem mindegy hogy midnen darab bent van?

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#79640) hcl válasza F.E.K.. (#79639) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értsd, ha már direkt téged keresnek valamire, az a nagy szakemberség :D
Ha csak hívogatnak HR-esek/fejvadászok, az tök átlag, utóbbinak konkrétan ez a munkája.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79641) sh4d0w válasza berek21 (#79637) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A 100 nm-ben a szántóföld is benne van?

https://www.coreinfinity.tech

(#79642) Cs1csó válasza berek21 (#79626) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R :DDD ;]

Ez valami újkori betegség, hogy mindent több szótaggal akar leírni.
"szét veri" stb.

(#79643) hcl válasza Cs1csó (#79601) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy aki kirúg, azt nem 1-2 emberhez szokták alkalmazni, hanem amikor százasával, ezresével kell megszüntetni munkahelyeket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79644) Astroboy válasza Cs1csó (#79642) üzenetére


Astroboy
őstag

Csak a szokásos krónikusz különírotisz, Trailblazer kolléga kedvence. :K

(#79645) Cs1csó válasza Astroboy (#79644) üzenetére


Cs1csó
félisten

:B bevallom nekem is csücskös szívem ez a dolog. Már eljutottam oda, hogy ha MEGÉRTEM amit akar mondani az már siker. (oktatási szempontból)

(#79646) Syl válasza Cs1csó (#79645) üzenetére


Syl
nagyúr

A számítástechnika hőskorában hozzá kellett szoknunk az ékezet nélkül íráshoz. Most meg hozzá kell szoknunk a tényhez, hogy minden másfél bites telefontulaj hozzáfér az internethez. Ami még önmagában nem is lenne baj, de posztolnak is... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79647) koby11h


koby11h
aktív tag

"SZIA! MEGVAN MÉG A MONITOR? KÉNE, ELMEGYEK ÉRTE! ÁRBÓL ENGEDZS EGY ÖTÖST?"

Szia! Ezzel csak az a gond, hogy eladtam még év elején, archiválva is van. Illetve azért hagy ne engedjek már 15000-ből 5000-et. És kérlek ne "kiabálj"! Köszi az érdeklődést! Üdv P

"AZÉR NE UGASSÁL MÁR ILYEN MAGAS LÓRÓL!"

Erre már nem írtam vissza...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#79648) TaaT válasza koby11h (#79647) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk én annyival lerendeztem volna hogy "Nincs már meg, szia!" :)

Give them hell Ukraine!

(#79649) koby11h válasza TaaT (#79648) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt kellett volna, de az engedjek egy ötöst kicsit felcsigázott.
Most nem igazán mozgok, így kicsit ingerszegények a napjaim így lehet ez is közre játszott...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#79650) Chaser válasza koby11h (#79647) üzenetére


Chaser
titán

( :
ezek f@szlámák, de még az is túl enyhe jelző rájuk

komolyan mondom ha nálam legközelebb alkudnak a kiírt fix ár ellenére leokézom
oké gyere vidd
aztánúgyis megkérdezi hova?
a a bolondok háza elé b+, mert odaadom a kártyát, de előtte hülyére verlek, papírod is legyen róla ha már pár sort nem tudsz értelmezni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.