Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) hcl válasza Syl (#79646) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én simán jól gépeltem ALT kódokkal

@koby11h : Nem ugatok magas lóról, nincs lovam.

Én ma alkudoztam egy némettel egy hibás Nikon S2500-ra, 15EUR helyett 10-et... 11-ért odaadta :D Pofátlan vó'tam, de egy hibás kiskompaktot örül, ha elad, szerintem neki is leesett :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79652) Chaser


Chaser
titán

komplett gép, felsorolja az alkatrészeket

7. generációs Intel s1151 Core i7-7700, 3,60GHz (jelenlegi legolcsóbb ára: 112.190.-ft)
az nem baj, hogy inteltől ennyiért 10700k van amd-től 3800x/5600x - illetve olcsóbban mind és alázza a 7700-et, ahogy egy 60e ft környéki 10400 is -
nagyjából átfutottam a gépet, 100e környékét éri

150e-ért rakta ki és jegelve van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79653) hcl válasza Chaser (#79652) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És aki megvette, 170-ért fogja továbbadni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79654) opr válasza koby11h (#79647) üzenetére


opr
veterán

""AZÉR NE UGASSÁL MÁR ILYEN MAGAS LÓRÓL!""

A helyes valasz: "De."
;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79655) Astroboy válasza opr (#79654) üzenetére


Astroboy
őstag

Azér'
mé'?
mer'! :DDD

(#79656) opr válasza Astroboy (#79655) üzenetére


opr
veterán

Azaz! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79657) envagyok


envagyok
veterán

Újabban a "reális áron keresek videókártyát" hirdetéseken szoktam felsírni.
Mert mi is a reális ár?
Szerintem az, amennyiért pár nap alatt elviszik.
Rákeresel, megnézed mennyiért lettek jegelve az elmúlt 1-2 hét alatt, és már meg is van, mennyi a reális.
Nos szerintük annak kb a fele :W
Mert ekkor meg akkor ennyi volt, hirdetések linkelve.
Őszintén szerintem sem ér többet, de ki lenne olyan hülye, hogy odaadja x/2 áron azt, amit pikpakk elvisznek x ft-ért?
Hirdesse úgy, hogy olcsón keres, vagy tavaly nyári áron. ;]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79658) koko52 válasza envagyok (#79657) üzenetére


koko52
veterán

Bocs, de mintha te sírtad volna tele a topikot hónapokig az msrp áron rugózva.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#79659) Migráns válasza koko52 (#79658) üzenetére


Migráns
csendes tag

Változnak az idők!

Én még emlékszem például tavaly szeptember környékére, amikor tudományosan le lett vezetve, hogy az űj 30xx kártyák megjelenésével miért értéktelenedett el az egész addigi felső szegmens! Gazdasági folyamatok elemzésével ki lett mutatva, hogy az igazi bukta pedig majd akkor lesz, ha az olcsó 3060-ak tömegei záros határidőn belül ellepik a piacot!

E buktát megelőzendő pedig mindenki azonnal szabaduljon az addigi drága csűcskártyájától!

És itt jött a lényeg: gáláns keresőhirdetés lett létrehozva, hogy segítsen azokon a szerencsétleneken, akik botor módon 1070/80/Ti, vagy vesztükre 20xx tulajok. Olyannyira gáláns volt ez, hogy a hirdetésében envagyok mester hetvenezer környékén keresett 1080/1080Ti kártyákat, száz-száztízzel bezárólag pedig a 20xx széria tagjait.

Persze, én tudom: akkor ez volt a reális ár... :U

Volt persze néhány renitens egyén, akik kételkedtek envagyok próféta gazdasági mindenhatóságában, de ők a hozzánemértés vádjának súlya alatt roskadoznak azóta is.

Elgondolkodtam néha: ha csak húsz ember ette meg a szöveget - és adta oda nyomott áron a kártyáját - akkor is legalább milliós lett a haszon akkor, amikor ezek az olcsón megvett kártyák újra a piacra lettek dobva.
Természetesen a TÖRVÉNYSZERŰEN bekövetkező videokártya-árrobanás után............... ;)

(#79660) TaaT


TaaT
veterán

A virágboltban találtam egy film alatti komment szekcióban, vajon kamu?

"Aztat gondolom, ebbül a filmbül töbet nem is lehetet volna kihozni de. Amit nem egészen étek, hodj hodj lehet, hodj edj illen malhalyó film, mindez, valamér mégse nem lett monumentál is. Nadjon ajállom, mel nadjon jó, kivételessen lyó szóragozás, nálam nyolcassat ér legalább is. Az a bajjom, hodj talán a szkriptye lett kevézsbé lyó, amit nem a gáj ricsi csinált, azt eltol ták, és ezzeé alájja ásták a rendbe zői telyyessítményességességét."

Give them hell Ukraine!

(#79661) envagyok válasza Migráns (#79659) üzenetére


envagyok
veterán

Ez így is lett volna, ha nem tízszereződik meg a kripto árfolyama.
De ezt senki sem tudta előre Novemberben.
Volt aki tudott venni még 3070-et 180-ért, ami kb 2080ti
Akkor ez így pont igaz volt.

@koko
Azt még mindig fentartom, hogy 2-3x-osan túl vannak árazva a kártyák újan. De nem az nv teszi zsebre az extra profitot. Viszont amíg ez a helyzet, híú ábránd fele harmada áron venni vmit, amit teljes áron megvesznek.
Most szerencsém volt, beesett egy hibásnak mondott 1070ti 20k-ért, aminek az egyetlen hibája az volt, hogy kontakthibás volt a csatlakozója.
Ment is a 1060 az apróra.
Ezzel elleszek, amíg helyrejönnek az árak. Eleve egy Gaming X, simán tudja a 1080 telhesítményét.
Még a 3060-nál is jobb.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79662) mpo válasza TaaT (#79660) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg a többi értékélését is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#79663) KROK640 válasza Chaser (#79621) üzenetére


KROK640
veterán

Érterm én, hogy hogyan megyen, csak a gond az, hogy a pénz kezd elszivárogni más dolgokra :(
Külön érdekesd h a 960 sose volt húzva mégis hamar annyi lett neki, a 950 meg volt húzva már többször is 1-1 alkalomra, és semmi baja :)
Forzát én is tolom, és nagyon csípem, még úgyis gyönyörű h minimumközelben nyomom. 50-60 FPS-t megy

Én shopban dolgoztam sokáig, imádtam. :) De a főnök mondta h nem egy leányálom. Sajnos tönkrement a végén ő is :( pedig oda bármikor visszamentem volna dolgozni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79664) KROK640 válasza BiP (#79622) üzenetére


KROK640
veterán

Én is sok jó storyt hallottam a katonaságról, meg úgy voltam vele, hogy épp úgy az élet résez mint az érettségi megilyenek. Plusz jogsi nekem is jó lett volna.
Egyedül anyniból voltam vele úgy h jó h nem mentem el, hogy az akkori barátnőmmel az kb instant szakítás lett volna, de így utólag nem kár, ugyanis pár héttel később ígyis szét mentünk...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79665) KROK640 válasza berek21 (#79626) üzenetére


KROK640
veterán

A 40 ezeres telefonhoz : Megadnám valamelyik ellenségem címét, hagy menjen oda :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79666) KROK640 válasza berek21 (#79637) üzenetére


KROK640
veterán

A HuKvarna az a részegek láncfűrésze? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79667) Chaser válasza KROK640 (#79663) üzenetére


Chaser
titán

megdögölhet bármi bármikor, nem kell hozzá oc és hitvány táp sem
én nem mentem tönkre :d
túl sok volt a megrendelés, én pedig nem akartam kft-t ( :
de megtanultam mindent ami kell, van profi könyvelőm, következő már sokkal gördülékenyebb lesz

envagyok
3070-ből itthon a legolcsóbb 200e ft volt iponon egyszer, mert benézték a nettó-bruttó árat ( :
annál olcsóbbról én nem tudok
3060ti-k voltak annyiért, olcsóbban is - de ritkán -, legolcsóbbat 162-3e-ért vettem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79668) KROK640 válasza Chaser (#79652) üzenetére


KROK640
veterán

Közismert, hogy a I7-7700-at még a 10100F is veri, ami most olyan 46-48 ezer környékén van, és mégiscsak egy modernebb proci, egy modernebb lappal.
Ha 100 környékét éri, akkor gondolom VGA nincs, vagy csak valami nagyon minimalista.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79669) KROK640 válasza Chaser (#79667) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, ez benne van, de igazán lehetne annyi szerencsém, hogy nem teszi meg, mert akkor hiába van itt a szép új gép, nem lesz gépezés... (vagy beleteszem a HD6850-et, ami akármennyire is istenesen ki lesz hajtva, azzal nem lesz nagy játszogatás...)
Na, ilyet se hallottam még, hogy valaki a túl sok megrendelés miatt zárja be a "boltot".

Ahol én melóztam rendes bolt volt, fizikai árukészlettel, meg üzlettel és szervízzel (ezek egy helyen voltak). Nagyon szerettem ott dolgozni.
Emlékszem mikor visszahívott (ott dolgoztam egy ideig, majd elmentem máshová dolgozni, aztán megont máshová és akkor visszahívott, hogy nem dolgoznék-e újra ott?) dolgozni mi volt : Felhívott csütörtök este, hogy nem lenne-e kedvem visszamenni oda dolgozni? Mondtam enki, hogy DE. Péntek reggel felmondtam az akkori melóhelyemen, és pénteken már délutánra bementem a régi új helyre, mneg is leoődött, hogy ő csak hétfőre várt, mondtam neki én máris kezdenék :)

Aztán mikor hazajöttem Ciprusról akkor kérdeztem., hogy nem kell-e neki ember? Azt mondta, hogy de nagyon is kéne, de sajnos csak pályakezdőt tud felvenni. Panaszkodott, hogy semmihez nem értenek nem jönnek bele, meg bejár egy hónapig, aztán elmegy táppénzre és elfelejt visszajönni dolgozni meg ilyenek. És engem aki a konkrét munkakörben a konkrét helyen 3+ év tapasztalattal rendelkeztem, meg nem vehetett vissza mert nem voltam pályakezdő. Pedig én mondtam neki, hogy ez lenne a legjobb mindkettőnknek. Plusz, ha szól másnap reggel ott vagyok és kezdek. Rá egy másfél évvel be is zárt a bolt... Azóta is több milliónyi beragadt senkinek sem kellő árukészlete van (rég kiment telefontokok, régi hardverek, régi telefonok stb).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79670) Chaser válasza KROK640 (#79668) üzenetére


Chaser
titán

igp volt ha jól rémlik
150e-ért mit akarsz egy 100e ft-os cpu-vala gépben? ((( :

a könyvelőm se hallott ;] de addigra tudta én pár dolgot másképp látok, nem erőltette
az én lovam, majd én hajtom ha akarom
kell a pénz, de nem úgy, hogy nincs mellette időm élni se
szükséges rossz, legyen mindig egy jó adag tartalékom, nekem több nem kell
nem most volt mikor utoljra másnak dolgoztam, lassan 10 éve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79671) BiP válasza KROK640 (#79669) üzenetére


BiP
nagyúr

de sajnos csak pályakezdőt tud felvenni.
Mert gondolom arra kapott támogatást, azért erőltette. De mégis mit gondolt? Hogy kevés pénzért profit kap? Kevésért szar jár, és olcsó húsnak híg a leve. A normális munkaerőt meg kell fizetni, de az normálisan is dolgozik, nincs vele szívás, stb.
El lehet dönteni. Ő döntött, becsődölt.

(#79672) KROK640 válasza Chaser (#79670) üzenetére


KROK640
veterán

És simán talál rá madarat, főleg mert hűt ugye I7, meg 100 ezer ft-os proci volt ...

Én is úgy vagyok vele, hogy legyen valamennyi tartalékom meg legyenek rendben a dolgok, aztán inkább élnék sem mint a pénzt hajtanám...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79673) KROK640 válasza BiP (#79671) üzenetére


KROK640
veterán

így van, pontosasn, el is mondta, hogy arra kap támogatást. Egyik kutyaütőbb volt mint a másik, elmondása alapján.
Gondolom azt gondolta majdcsak ki tudja fogni. persze tudta, hogy velem jól járna (ráadásul benne lettem volna napibejelentésben is, 4 órásban is, nekem ott a szervíz a csúszópénzekből és az épülő klientúrából úgyis kitermelt egy második fizetést) de azt mondta, hogy nem tudja kitermelni.

Ami egyébként eléggé furán hnagzott, mivel ismertem a szokásait :
Biciklivel járt a munkahelyre, havonta kb 4-5×. A többi alkalommal taxival. Mondván szar idő van, most elaludt stb. Ő dolga, de panaszkodott, hogy napi 3000ft-okat taxizik el (nem most, 2014-ben). Panazkoidott, hogy mikor lemegy bulizni egy este, akkor 20 ezer ft lazán elmegy, néha akár 30 is. Mit csinált hát? Egy hónapban minden péntek-szombat este lent volt, ez óvatos becslésem szerint is 80-100 ezer lehetett havi szinten. Szeretett mindent megvenni, olyasmit is, amiről tudtuk, hogy nem tudjuk majd eladni, de 1-2db legyen belőle, mert kell. Ha nem ment el, hazavitte magának.
És még voltak ehhez hasonló pénzszóró szokásai.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79674) Zolás válasza Chaser (#79652) üzenetére


Zolás
addikt

Mikor kijött a 3600 ryzen, akkor akartam feljebb menni a 6500-ról a 7700-ra. 75-80 ropit kértek akkor érte. Igaz hogy mindent is kicseréltem, de ugyanannyiba került az egész, mintha csak a procit újítom, és marad a régi alaplapom. Így meg szépen eladogattam mindent, és új lett a gépem. Sajna mire a vga-ra összejött a pénz, elszálltak az árak. Így most a 1060 pörög a gépben, pedig 3060-ra akartam váltani. De ennyit nem adok érte.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#79675) KROK640 válasza Zolás (#79674) üzenetére


KROK640
veterán

"Sajna mire a vga-ra összejött a pénz, elszálltak az árak." - én is pont így jártam!
Azzal a különbséggel, hogy nekem csak 950 pörög a gépben ... :( (igaz én csak 1650Ti/1660 vonalig gondolkodtam).

Úgyhogy van egy szép új gépem (10400F, eredetileg Ryzent akartam, de addigra annak is elszállt az ára) egy jó régi VGA-val.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79676) Cs1csó válasza KROK640 (#79675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg NEM szabad gépet fejleszteni, csak aki jó vastagon el van eresztve és "könnyen" feldolgoz 200-300k bukót.

(#79677) TaaT válasza Cs1csó (#79676) üzenetére


TaaT
veterán

Én is inkább visszafejlesztek, itt ketyeg mellettem a Ryzen R7 konfig és csak filmezek, netezek meg youtube-ozok rajta. :(
És most többért tudnám eladni a cuccokat mint amennyiért újonnan vettem 2020 elején. A VGA-t már eladtam a bányába csákányozni.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#79678) Chaser válasza KROK640 (#79672) üzenetére


Chaser
titán

kórájhét' ( :
amíg az amd nem hülyült meg, azt a teljesítményt 3100 néven náluk 35e környékén újan meg lehetett venni tavaly decemberig - bár valaki mondta 28-30e-ért is volt ősszel egy darabig, akkor nem követtem árakat -
950 most mennyit ér?
azt továbbra is tartom, ha eladod és veszel 1650-et, nem sokkal jössz ki rosszabbul mintha akkor vennél 1650-et mikor 50-55e-ért is van
mert akkor a 950-ed aprót ér ( : most nem
hasamra ütök, ha 40k-ért eladod és 90-ért veszel egy 1650-et akkor 50e ft-odba került a régi vga felett
ha akkor adod el mikor kapsz 55e-ért 1650-et, talán 20-ért el tudod adni a 950-et , de lehet kevesebbért...számszerűsítve majdnem ott vagy mint most
szóval nem értem mért nem adod el és veszel 1650-et ( :

aki szórja a pénzt, az azért dolgozik hogy szórhassa, az a menő :d

Zolás
60-70e ft-okért ment aprón a kórájhét' 7700k, mikor már bőven lehetett kapni 60e-ért a 10400-at is újan
és még akkor is volt aki megvette a gyengébbet drágábban, használtan, kisebb teljesítménnyel
ha nekik jó hát nekem is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79679) Zolás válasza Chaser (#79678) üzenetére


Zolás
addikt

Ha jól emlékszem először jött a ryzen 3600, és még nem volt intel 10400. Én meg be voltam sózva, már nem tudom miért. :DDD De nagyon kevésnek éreztem a kis 6500-at, és mindenképp feljebb akartam lépni. Plusz akkor volt az inteles hyper threading mizéria is, amiben lassítva volt az intel. Még így gondolkoztam is magamban, most szívassam magam az intellel, ami le van gyengítve, vagy inkább dobja ki a fenébe az egészet. Aztán lapátra tettem, és nem bántam meg.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#79680) Chaser válasza Zolás (#79679) üzenetére


Chaser
titán

azt nem tudom melyik mikor jött
azt tudom, mikor már bőven volt 60e körül 104000 és 3600, aprón akkor is 60-70e ft-okért árulták a 7700k kórájhetet' ( :
ez biztos
1-2x megkérdeztem itt is, hogy jön ki a matek? :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79681) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#79682) Zolás válasza Chaser (#79680) üzenetére


Zolás
addikt

A matek az, hogy rengetegen vettek 1151 lapot, és abba valami olcsóbb procit, ahogy én is. Aztán idővel úgy gondolták, hogy feljebb kellene lépni, és vesznek bele erősebb procit. Viszont a 6700-7700 bazi drágán kezdett, akinek volt az vagy nem adta el, vagy szintén drágán akarta eladni. Kevés is volt belőle, sok embernek van hozzávaló alapja, amibe csak bele kell pattintani, és a kereslet felverte a kínálatot. Pont mint a videókártyáknál most, csak míg a procira aki kicsit is ért hozzá, talál alternatívát, addig a videókártya bizniszre nincs semmi megoldás.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#79683) Chaser válasza Zolás (#79682) üzenetére


Chaser
titán

ez stimm(elne(, de nem stimmel
mert ahogy te is mondtad újan kb jobban lehetett kijönni erősebb hw-rel
akkor még a ddr4-eket is apróért adták, ddr3 árán megvolt az új
amd alá 20e ft-ért most is van olyan lap ami bőven jó egy 3600 alá, szóval én nem értettem hogy jön ki amatek
bár akinek hatalmas deal gyengébb hw azonos áron vagy drágábban - lehet már gr nélkül is- , az biztos látta benne a matekot ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79684) gban válasza Chaser (#79683) üzenetére


gban
Közösségépítő

Helyben eladó 4 napostól egy inetel proci, annyi látszik a képen hogy 775-ös, nulla egyéb infó, mindez a komplett gép / intel proci / amd vga alatt hirdetve, az ára szerény 15k, termékinfó pedig ez: http://ssskx/.
Lehet ilyet nem direkt is összehozni :F

Postázást nem vállalok.

(#79685) Chaser válasza gban (#79684) üzenetére


Chaser
titán

dobjuk össze a pénzt rá...
...és igyuk el ( :

szerk:
Zolás
kb körültekintés kérdése, nem hozzáértésé
van itt csillió topik, van internet, az információ a tudás alapja
ha meg valakinél azasszony' foJásol be ilyet...no omment:)
végül is nekem mindegy, ha valakinek az deal volt akkor az volt, engem nem károsított meg vele

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79686) Zolás válasza Chaser (#79683) üzenetére


Zolás
addikt

Nem mindenki ért hozzá ennyire. Plusz van akinél asszony erősen nézi, mit vesz. Nála egy procicsere tökéletes. Vagy Pistike, szintén hülye hozzá, vagy a szülők nem értik, hogy lecserélni az egészet, vagy gyengébb hardverre költeni ugyanannyit az nem pálya. Aki kicsit is ért hozzá, és a saját pénzét költi, az cserél, de azonnal. Aki nem, az vesz drágán gyengébbet. A saját tudásodból kiindulni mások döntéseiben sosem vezet jóra.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#79687) BiP válasza TaaT (#79677) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is erősen tervezek hasonlót. Itt a 3070 a gépben, de nincs kihasználva.Dupla áron el lehetne adni.
De akkor meg kéne helyette valami, ami képet ad.
(még egy 4750G-re váltáson is gondolkodtam, abban van IGP)

(#79688) tserrof77 válasza berek21 (#79681) üzenetére


tserrof77
senior tag

Fenéket, ez fonott férfi bevásárlókosár :DD :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#79689) TaaT válasza BiP (#79687) üzenetére


TaaT
veterán

A legolcsóbb ha veszel egy alap VGA-t, igaz ezek a 4K-t már nem szeretik.

Give them hell Ukraine!

(#79690) Zolás válasza BiP (#79687) üzenetére


Zolás
addikt

Ha néha azért játszanál is, 75k körül lehet kapni 1060 kártyát 3gb rammal. Ha játék se kell, akkor az igp-s proci tökéletes.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#79691) Ciccuka válasza Zolás (#79682) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vajon alaplapokból vagy processzorokból gyártanak többet a világon :F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79692) KROK640


KROK640
veterán

Helyben irodai gép egyben eladó, VGA nélkül laza 200-ért... AZIGEN. Mondjuk I9-el érdekes irodai ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79693) KROK640 válasza Cs1csó (#79676) üzenetére


KROK640
veterán

Ez sajnos így van :( rosszabb a helyzet mint általában karácsony előtt. Tegnap pont ezt mondtam haveromnak, hogy nehogy most jusson eszébe gépet fejleszteni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79694) KROK640 válasza Chaser (#79678) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nekem is Ryzenem lett volna, ha az AMD nem hülyül meg... (3600-ast nézegettem sokáig)

950-esem? Hát 65 ezerre tartom, de inkább ne vegyék meg... amúgy reálisan olyan 30 környékét érne, ha nem lenne az a helyzet ami van. Meg ugye ha lenne. De nincs, szóval nehéz ezt belőni, 45ért már elakarták vinni.
De a te példádra visszatérve, akkor lesz egy 1650-esem 50-ért. Ha pedig megvárom az árcsökkenést és 20-ért megy el a GTX950 akkor 35-ért lesz egy 1650-esem.
De sajnos az egész dolog ott vérzik el, hogy a legolcsóbb 1650-es amit találtam 155ezer ft :( vagyis gyakorlatilag 105 ezerért kéne eladjam a GTX950-et, hogy stimmeljenek a számok (de ha az összes VGAra szánható pénzemet veszem alapul, akkor is 80 felett kéne elmenjen a 950, azt meg nem tartom valószínűnek :( )

Egyébként nem is a sebességével van bajom, mert a 10400F mellett nagyon megvan táltosodva ez a kártya, húz mint állat, ráadásul overclockolni is tudok... hanem a textúra memória viszont csak 2GB :( ami már most a mai játékoknak eléggé kevésnek bizonyul :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79695) Cs1csó válasza Ciccuka (#79691) üzenetére


Cs1csó
félisten

Költő kérdés? Szerintem prociból gyártanak többet.

(#79696) Ciccuka válasza Cs1csó (#79695) üzenetére


Ciccuka
veterán

Alaplapgyártóból minimum 15 körül biztosan van, asztali processzorgyártóból jelenleg csak 2 van. :U

Alaplapok gyakrabban mennek tönkre, mint a processzorok.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79697) envagyok válasza Ciccuka (#79696) üzenetére


envagyok
veterán

Szeeintem prociból hiába romlik el kevesebb, akkor is kb ugyanannyi, vagy több fogy mint lapból.
Fejlesztik sokan a gépüket.
De nem nézve a bányászat miatt megdrägult 6+ generációs procikat, a 2-3-4 genes celeron pentium i3 procik ára konvergál a nullához. Lehetetlen őket eladni.
Ha egyforma számuk lenne, akkor a procik tartanák az árukat, hiszen minden lapba kell processzor, anélkül nem működik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79698) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#79699) Migráns válasza berek21 (#79698) üzenetére


Migráns
csendes tag

Beszarogatok ezeken! ;)

(#79700) BiP válasza TaaT (#79689) üzenetére


BiP
nagyúr

Mit értesz "alap VGA" alatt?
Most egy no comment 1030 is 35-40e Ft, annyit meg sajnálok érte.
4K monitorom van, szóval... bár papíron bírja.
Akkor már inkább cserélek procit, a 4750G igp-je kb. ugyanezt tudja.
Főleg netezés és film van, játékra mostanában nincs időm sajna, így meg pénzkidobás üresen járatni a kártyát.

#79690 Zolás : elgondolkodom rajta. Bár félek, hogy a 3GB kevés lesz bármire is. Viszont ahogy nézem, a 6gigás meg 120 körül megy :Y
Biztos mert azzal már bányászni is lehet, a 3gigás meg már kiesett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.