Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103051) hcl válasza homerhamm (#103049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az ára se sok, ha privátban árulja, ha nem

(Hogy lehet valaminek az árát árulni? :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103052) 5teve válasza hcl (#103051) üzenetére


5teve
senior tag

mit nem értesz?
ha fizetsz, utána elárulja privátban az árát.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#103053) hcl válasza 5teve (#103052) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Áh. Micsoda üzlet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#103054) BiP válasza homerhamm (#103049) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez kamu. Nincs is egy meztelen faszi se tükröződve a képen. Így nem valid.

(#103055) cidalain válasza homerhamm (#103049) üzenetére


cidalain
veterán

Nem akarja nyilvánosan kiírni, hogy ő fizet egy ezrest darabjáért, ha elviszed. Úgy felmarkolnák a zsét és a tévét, és a szomszéd utcában dobnák ki a csomagtartóból. Így tényleg csak az ír neki, akinek kell a tévé.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#103056) cidalain válasza cidalain (#103055) üzenetére


cidalain
veterán

Hajdú, konyhai vízmelegítő eladó kihasználatlanság miatt.
Hogy lehet ezt nem kihasználni? Hideg vízbe mosogat? Vagy vett egy mosogatógépet, és a csapból már sose kell neki meleg? Vagy eladta a lakást, és ezt spúr módon elhozta, hogy 5k-ért külön eladja? Istenem...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#103057) hcl válasza cidalain (#103056) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fűtéskorszerűsítés után már máshonnan jön a meleg víz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103058) KROK640 válasza hcl (#102902) üzenetére


KROK640
veterán

Új korában miért rühellted?

Nekem kettő is volt nagyjából egy időben, egy Athlon XP mellett.
A két P4 : NW 1600A @ 2400MHZ; NW 1800A @ 2600MHZ és az Athlon XP 1466 @ 2669MHZ :D Jó kis kompánia volt :D azóta sincs 3db napi használatos gépem xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103059) KROK640 válasza opr (#102904) üzenetére


KROK640
veterán

Van szerencsém látni, a feelingjét fölösleges vitatni, mert ahogy írtad ott van :)
Hogy aztán mit csinál a sofőrje vagy mit nem, esetleg mivel van "felütve" az autó azt nem tudom, de 575LE elvileg, és kb úgy is működik.

A '70-es '80-as évek BMW-i tetszettek, de ahogy haladunk előre egyre kevésbé, a 2010 utáni modellek már agyon nem, a 2020 utániak meg kifejezetten visszataszítóak.

Az öreg amcsi leveréséről meg egy örök klasszikus : 2009 szeptembere : 1977-es Cadillacben ültünk épp (nem egy versenyautó), mellénk gurult egy BMW-s hülye gyerek, búgatva a motort. Úgy kigyorsultuk a zöldnél, hogy szerintem azt is azóta keresi, hogy hová lettünk xD De van tapasztalatom 1965-ös Impalaval is, úgy odalép, hogy ami ma nem villany, az bizony nehezen gyorsulja ki. Ez tapasztalat. :)

(nyilván egy mai átlag kisautó pl sokkal jobb mint egy Ford Falcon pl 1963-bl, számít az aerodinamikai jellemző is)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103060) KROK640 válasza TeeBee73 (#102910) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ezért is bántam meg, hogy 1700-as Wilamette Celeront vettem 1300-as Tualatin Celeron helyett.
Haver 1300 @ 1733-as Tualatinja rommá verte az én 1700 @ 2266MZ-es Wilamette Celeronomat :(

A Cedar MILL viszont tudott valamit, ami a C2D Előszobája volt és akkor mindent vitt miatta : Ment 4-5-6GHZ-en is.
Sőt, mai napig van egy haver, akinek van egy olyan Cedar-ja ai akár 8GHZ-et is megy. C2D ide vagy oda, egy magon adta rendesen ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103061) KROK640 válasza Pikari (#102920) üzenetére


KROK640
veterán

Javítanálak (bár lehet h nem a Celeronra vonatkozik!) :
A Wilamette Celeronban mindössze 128KB L2 cache volt. A Tualatinban meg 512KB... Ráadásul ezutóbbi arányaiban jobban húzható volt.
Az eredeti nagy P4, Wilamette S423-ra ment, ami nagyon hamar halott platform volt, a 478 mnet amíg lehetett, de ott már az Athlon XPvel kelett versenyezni, ami ellen a P4 alapú Celeron teljesen esélytelen volt (kellett neki 7-800MHZ órajel előny, hogy esélyes legyen).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103062) KROK640 válasza koby11h (#102940) üzenetére


KROK640
veterán

Engem az érdekel, hogy hogyan alakítana új generációssá, mondjuk egy Athlon XP-t :Y
(P4-ről még van is elképzelésem többek között IPL5-el)

#102938 koby11h : pár éve még simán én lettem volna az embere. Mert nem megoldhatatlan :) (pláne az akkori kapcsolataimmal, nyilván nem 16TB, hanem ami akkor ment, 1-2TB )
Volt hasonló businessem, a legnagyobb gondot az jelentette, hogy a haszon nem fért bele a pénztárcámba xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103063) KROK640


KROK640
veterán

ÚÚÚ Bazz :
https://www.facebook.com/marketplace/item/208144075442645/
1967 Ford mustang
4 400 000 Ft
szürreális eg borsodi kisfalu közepén.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103064) opr válasza KROK640 (#103059) üzenetére


opr
veterán

Tuning az más kérdés. De ezeknek az autóknak a nagy része gyarilag amcsi módra, roll out-al mérve csinálják a 0-100-at kb 8mp alatt. Ez ma már egyel alapmotor feletti vw golf szint. Persze mivel a ccm ott van, ezért lehet belőlük több száz lovas állatot csinálni, erősíteni a váltón, modern gumit rakni rá, okosítani a buta futóművön meg stb, csak az már akkor egy teljesen más jármű.
Nekem az lenne a feeling, ami tényleg korhű. Az, hogy a kasztni meg a műszerfal régi, de amúgy szarrá van modernizálva, az nekem annyira nem gyere be, onnantól konkrétan nem érdekel a cucc. Akkor már inkább egy rendes modern vas.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#103065) KROK640 válasza homerhamm (#103020) üzenetére


KROK640
veterán

Erről osztálytársam mesélhetne ... pont ilyenné tett egyet, egy italoztunk és "tudok vezetni" este.
A családi munka eszköz Vito volt

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103066) hcl válasza KROK640 (#103058) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fentebb írtak miatt. Mindig is egy kelletlen valamik voltak a P4-ek. Főleg a S478.
A gyári hűtő lefogatójának hülyeségeiről nem beszélve :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#103067) koby11h válasza KROK640 (#103062) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ok, akkor sem értem: )
Magánszemély ennyit nem vesz, üzleti célra meg 3-5 év garancia és az áfa visszaigénylés miatt meg jobb boltból, rendes számlával vásárolni. Ráadásul ez már olyan mennyiség, hogy egy boltttól is lehet mennyiségi árat kérni. Szóval hol itt a haszon a vevőnek, ha itt vesz 300 db hdd-t?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#103068) hcl válasza koby11h (#103067) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Chia bánya?

Mutogatni való hater díszpinty

(#103069) koby11h válasza hcl (#103068) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az még létezik? ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#103070) KROK640 válasza koby11h (#103067) üzenetére


KROK640
veterán

Valószínűleg olyan embert próbál keresni mint én voltam anno. Nagykeráron, áfa nélkül. Kb 2/3-áért tudtam ugyanazt amit egy boltban megkapott.
Viszont kétségtelen, hogy én is valami bolttal próbálnék alkudoznia helyében.
A vevő haszna : lesz 300db HDD-je.

#103066 hcl : A P4-nek voltak kellemetlenségei, de alapból szerettem azt az időszakot, bár lehet, hogy csak azért mert az volt a "fénykorom" kezdete.

Helyben : Használt 32GB DDR3-as memória, garancia nélkül, doboz nélkül, 5000ft-al drágábban, mint az Ip*non 3 év garanciával és dobozzal. Ennyire számít, hogy szeretve van? :Y :Y :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103071) TESCO-Zsömle válasza KROK640 (#103070) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

#szaraforint, több kell belőle. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#103072) koby11h válasza KROK640 (#103070) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az ár egy dolog. Garancia? Mert ez azért nem 2 Ft... és néha meg is döglik.
Ez maximum akkor nem számít csak, ha nem magának veszi vagy amúgy lesz@rja...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#103073) hcl válasza KROK640 (#103070) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem nem az volt, de ha jó cucc lett volna, akkor nem az marad meg, hogy hrhrhrhrhr winyó, bzzzzzzzz venti, sebesség meg sehol :D Aztán lett egy Core2, és lett sebesség, pörgő venti nélkül...

"Használt 32GB DDR3-as memória, garancia nélkül, doboz nélkül, 5000ft-al drágábban, mint az Ip*non 3 év garanciával "
Már kidobta helyetted a dobozt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103074) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"From: Magyar Posta <invitation@asi-asiapacific.com>"
Mondjuk a levél egész ügyes.

Mutogatni való hater díszpinty

(#103075) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Nincs esetleg hülyétkapok a Face tech kommentektől topik? :D

Mosógép, rákattintasz mind 500k és felette. Megy a sírás, panaszkodás milyen drága. Belinkelem nekik és elmagyarázom, hogy oldalt lehet választani a szériákból, értelem szerűen a 9xxx nevű van listázva ez árban lesz a legdrágább, az 5xxx meg a legolcsóbb, ott van 150k-ért is. Meg akartak ölni. Már aki felfogta miről is beszélek. :D
Másik eset ugyanez csak TV-ben, miért fél millió az Oled + siránkozás meg élhetetlen ez a világ (orbánozás természetesen). Elmagyarázom, linkelem ugyanattól a gyártótól az IPS-t 4K, HDR 43 colban, nyilván nem ennek lesz a legseggreülősebb képe és gondolom két perc mire bekapcsol meg a smart menüje is fél nap mire megnyílik, de hát van TV olcsón, "nagy" is, nekik valószínbű elég is a tudása 130k. Ott is meg akartak ölni és még le is lettem hülye p.csázva (férfiként :D ), hogy könnyen pofázok mert tele vagyok pénzzel (nem).
A gyakorlatilag 10-ből 10 jelenség meg a mennyi az ára. Csak rá kell kattintani és ki lesz írva, de legtöbbeknek ez is nehezére esik.
Itt mondjuk járna a pofon a hirdetőknek is, mert tudják jól, hogy ez a helyzet, a saját hirdetésüket is rontják vele, ha egy 5 perces képszerkesztővel nem írják rá a képre az árat alapból.

És akkor a mai gyöngyszem ami miatt ez a komment megszületett. Ha jól rémlik Samsung 98 colos TV-je, 50 ezer Ft kedvezmény, ha beregisztrálsz. Erre eszeveszett vad módon írogatja mindenki, hogy regisztrált és hú de jó. Megkérdeztem tőlük, hogy sikerült értelmezni a leírtakat amúgy? Mert nem a TV 50 ezer, hasamra ütök egy 98 colos giganagy TV az legalább másfél millióba kerül, hogy amúgy ebből vonnak le 50 ezret, teccikérteni. :D
És amúgy nem csak nyuggerek, teljesen modern világ kompatibilis 20-30 évesek is simán ennyire digitanalfabéták.

A kínai kisakkus szegélynyíró fűkaszáló gép ami önmaga fejsúlyát épp fel tudja pörgetni, azt meg veszik, mint a cukrot és áradoznak róla milyen jó. Ezek egy része lehet kamu komment, de ennyi biztosan nem. Hogy hogy nem tűnik fel valakinek, hogy a kütyüje két fűszálat tud csak egyszerre lenyírni különben megáll és akkor ezt jó gépnek tekinti... :D

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#103076) hcl válasza Alusky (#103075) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"ha egy 5 perces képszerkesztővel nem írják rá a képre az árat alapból."
Valójában nem... Amelyik nem tudja megnézni az árat, annak ne is akarj eladni semmit, nem lesz jó vége :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#103077) TeeBee73 válasza Alusky (#103075) üzenetére


TeeBee73
addikt

Lassan visszasírom azt a korszakot, mikor egy 2400 baud-os 8bit-es modemmel sikerült 3 havi fizetésem elkölteni egy londoni BBS-en, (mert ~300kb letöltése, "miaznekem'" kategória), nem lenne ennyi hülye. Hiba volt kontrollálatlanul rászabadítani a populációra a szélessávot. (Bár, lehet, ez volt a cél.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#103078) KROK640 válasza hcl (#103073) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem két P4-esem is volt, igaz Athlon XP mellett, de szerintem nem voltak rosszak :) jól tuningolható gyors gépek voltak emlékeim szerint. venti hang volt, de kit érdekelt akkoriban?

Nem csak kinyitotta, de a garanciaidőt is letesztelte róla.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103079) hcl válasza KROK640 (#103078) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, nekem nem jöttek be... Inkább az AMD, még ha amire volt lém, gyengébb is volt.

@TeeBee73 : Tegye fel a kezét, aki tudta, hogy valójában ennyi hülye van :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103080) Trailblazer válasza hcl (#103074) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ma volt egy poszt redditen, a fazont 6.6 milliótól szabadították meg Marketplace-es hirdetést használva.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#103081) KROK640 válasza TeeBee73 (#103077) üzenetére


KROK640
veterán

Emlékszem, az internet eleinte az okos emberek gyűjtőhelye volt.
Két nagy hullám volt amikor nagyon felhígult : Az elsőt olyan 2006-2007-re teszem, akkor 1-2 év leforgása alatt rengeteg embernek lett internetje, de az ismerősi körömben is akkor terjedt el igazán. Akkor már lehetett tapasztalni egyfajta romlást.
A második nagy ilyen hullámot, a 2010-es évek első felére teszem (2011-2015), amikor a facebook, és a mobilinternet meg a mobilon való netezés kezdett elterjedni, akkor jöttek a hálóra az igazán analfabéták is...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103082) koby11h válasza hcl (#103079) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mind tudtuk, csak naivak és optimisták voltunk!!! :K Tévedtünk... :O

KROK640: Nekem Athlon 64 3000+ (754, majd 939) volt, haveromnak és a cégnél, ahol akkoriban dolgoztam Pentium 4 3000 (S478) és nekem az AMD jobb volt. Ugyan azokat futtattam a céges gépen és az AMD-n is otthon - csak munka, Excel makroprogramozás, képszerkesztés PS CS2 - CS3, InDesign, InCopy, Corel Draw - és nekem ezekben legtöbbször az AMD nyert. Nem hasonlókat csináltam, hanem ugyan azokkal a fájlokkal "ugyan azokat" a műveleteket. Egyszerűen jobb volt rajta dolgozni. Talán a PhotoShop volt néha AMD-n lassabb, de már lehet tévedek, 15 éve volt.
És ami még azóta is meg van: nem gyors ram kell, hanem sok! CL9, CL10 vagy CL11 "szinte" mindegy, de 1 GB, 2 GB vagy 4 GB az ég és föld volt!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#103083) Pikari válasza koby11h (#103082) üzenetére


Pikari
őstag

A socket 478 p4 procik nem az athlon64 és sempron (754/939 foglalatok) ellenfelei, hanem az athlonxp/k7 processzoroké, szóval ne csodálkozz, hogy az amd jobb volt, hiszen az általad tesztelt intel 2 generációval volt régebbi....

Az athlon64 ellenfelei az lga775-ös p4 (prescott, 64bit+ht) és pentium d (smithfield/presler) processzorok.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#103084) opr válasza Pikari (#103083) üzenetére


opr
veterán

Tok8, altalanossagban azoknal is jobb volt az AMD, plane ar-ertekben. Aztan jott a c2d, es felmosta a padlot az AMD-vel az intel egeszen a Ryzen-ig. Most meg vegre fej-fej mellett vannak, egyik ebben jobb, masik abban, letezo legjobb szitut latjuk. Ha a hulye covidos keszlethianyos aremelkedes nem lenne, ez, meg valszeg a kovetkezo par ev meg egy igazi aranykor lehetne.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#103085) hcl válasza Trailblazer (#103080) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg az ment volna Marketplace nélkül is :D Snake oil megvan? :D

@KROK640 : Talán kicsit korábban, 2000-2005, de a 2010-től, az látványos volt, ja.

@koby11h : Jaja :D

@opr : AP3 ellenfele a Duron volt, a többi nem 100% feleltethető meg egymásnak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103086) koby11h válasza Pikari (#103083) üzenetére


koby11h
aktív tag

Valamire rosszul emlékszem? 2005-2006 körülre gondolok, Athlon 64 3000+ és Prescott P4 és Celeron D300-asok voltak kb.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#103087) opr válasza koby11h (#103086) üzenetére


opr
veterán

Igen, en is ugy emlekszem, hogy a pentium D kicsit kesobb jott, nagyon lemaradt az intel a tobb magos asztali procikkal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#103088) Csupingo válasza koby11h (#103086) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a 2 magos amd 64 x2 2005-ös, ami nem is volt rossz. Aztán 2006-ban jelent meg elvileg az intel c2d.

A celeron korszakban nem bírtam követni a sempron, barton, athlon procikat se igazán.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#103089) koby11h válasza Csupingo (#103088) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az AM2, 2008 körül, ez előbb volt, asszem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#103090) Trailblazer válasza hcl (#103085) üzenetére


Trailblazer
addikt

Most nem vágom, de a Marketplace csak a pontosság kedvéért volt említve mint felület.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#103091) Csupingo válasza koby11h (#103089) üzenetére


Csupingo
veterán

A wiki szerint 2005 augusztus 1.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#103092) hcl válasza Trailblazer (#103090) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha nem lenne net, átvágnák máshogyan.
Indexen volt asszem egy tök jó cikk sok éve, csak nem találom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#103093) Trailblazer válasza hcl (#103092) üzenetére


Trailblazer
addikt

Véletlenül sem ilyen kontextusra gondoltam, hogy kit hogyan vágnának át akár irl is. Nyilván minden kornak megvan a jellemző átb@szása.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#103094) Pikari válasza opr (#103087) üzenetére


Pikari
őstag

A PentiumD előbb jelent meg, mint az Athlon64 x2.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#103095) opr válasza Pikari (#103094) üzenetére


opr
veterán

Huh, es tenyleg. Azonos evben, csak pd majus, x2 meg augusztus. Akkor erre nagyon rosszul emlekeztem.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#103096) Pikari válasza koby11h (#103086) üzenetére


Pikari
őstag

478-ra csak butított prescott volt brand OEM-eknek, integrált gépekhez és laptopokba.

A "rendes" prescott LGA775 foglalatot használ, 64 bites és HT képes (de vannak butított változatai ht nélkül vagy 32-bit only sziliciummal is), ez a vonal 2004-ben jelent meg, és éveken át frissült újabb és újabb modellekkel.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#103097) Csupingo válasza Pikari (#103094) üzenetére


Csupingo
veterán

Május vége elvileg, viszont úgy rémlik, az gyengébb volt, mint az x2. Aztán a c2d, c2q-dal már ellépet az intel.
Imádtam az eredeti intel p166 mmx procimat is. Nehéz volt beszerezni és drága is volt. (Bezzeg a cyrix 6x86 p166+. Azon tojást lehetett sütni.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#103098) Pikari válasza opr (#103084) üzenetére


Pikari
őstag

Valójában a PentiumD pl 50%-al olcsóbb volt, mint az azonos teljesítményű Athlon64 x2 processzorok, azonos fogyasztás mellett. Az AMD-nél súlyos problémák voltak már jóval a c2d megjelenése előtt is.

Ha megnézed a korabeli teszteket, 120-150 dolláros Pentium D processzorokat hasonlítgatnak 999 dolláros kétmagos opteronokhoz, aminél persze az opteron kb 15%-al gyorsabb, és a cikk végén bejelentik, hogy az amd továbbra is felsőbbrendű...

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#103099) Gyuri27 válasza Pikari (#103098) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
A pentium d sehol se rugott labdába. 2 proci összedrótozva magas fogyasztással.
A c2d pukkant nagyot.

Amd - Radeon - Ryzen

(#103100) Pikari válasza Gyuri27 (#103099) üzenetére


Pikari
őstag

khm khm
az általad linkelt processzorok:

AMD Athlon 64 X2 4800+ (Socket 939)
$1001
TDP: 110W

Intel Pentium D 945
$163
TDP: 95W

Nem rúgott labdába, aha :D
Képzelem milyen lett volna, ha labdába rúg. Tanulj meg olvasni a sorok között.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.