Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Fecogame válasza Zirowe (#39399) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha mégis akarsz rá hűtést, a másodikként linkelt alu ház (a venti nélküli verzió) az ajánlott :K Ez esetben biztosan nem fog túlmelegedni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39402) Zirowe válasza cigam (#39400) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor a saját táp a maga 15w-jével bírni fogja a külső táp nélküli 2,5" hddt és ssdt, meg a két usb sticket?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39403) UberMutant válasza Zirowe (#39402) üzenetére


UberMutant
őstag

ha furcsa , látszólag megmagyarázhatatlan problémák adódnak, jusson eszedbe, hogy nem elég a táp.

többen szívtak ilyesmivel. nem mondom, hogy nem fog működni, de van rá esély.

[ Szerkesztve ]

(#39404) Keem1 válasza Zirowe (#39402) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem nem. És nem a gyári táp miatt, hanem az USB által leadható teljesítmény miatt. Az itt korábban történtek alapján arra tippelek, hogy csak egy ilyen "nagyobb" eszközt (vagy egy HDD, vagy egy SSD) bír el a Pi USB-je, kettőt már nem. Én próbáltam HDD-vel és SSD-vel is, mindkettővel gond nélkül ment, ha csak az egyik volt rádugva, szóval ez nem saját tapasztalat. Én alapvetően SSD-vel használom, de csak egy USB enclosure-öm van, szóval kettővel esélyem nincs kipróbálni.

Erről jut eszembe, láttam ilyen USB type C-s dual 2.5" raid enclosure motyókat, ha később lesz adat C is a Pi-ken, egész jó dolgot lehetne alkotni :C

[ Szerkesztve ]

(#39405) cigam válasza Zirowe (#39402) üzenetére


cigam
félisten

Nem. A Pi-t fogja működtetni stabilan. A rádugott eszközök külön tétel, ami lehet az eszköz sajátja, vagy egy aktív USB HUB.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39406) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Munkahelyemen hibrid hálózat lett kialakítva. Minden gép wifis switch segítségével kapcsolódik a röuterhez. Létezik egy darab PC, amire telepítve vannak a munkához szükséges programok. Ezen a gépen szabad internet hozzáférés van, meg lehet nyitni bármilyen weboldalt, hasonlóan a router wifijéhez kapcsolódó más mobil eszközökhöz. Tehát a routeren elvileg semmilyen szűrés nincs.

A többi gép málna. Ezek egy távoli hozzáférést biztosító program (Remmina) segítségével kapcsolódnak a központi telephelyen található szerver géphez, hisz a programok málnán nem futnak. A szerver viszont proxy mögött van, tehát a szerveren semmilyen oldalt sem lehet megnyitni, amit a proxy nem engedélyez. Böngészőbe épített VPN-el próbálkoztam már, azt sem engedi ki. A szerverre telepített Firefox proxy használatára van konfigurálva, de ezt a beállítást nem érdemes piszkálnom, még ha tudom se, mert a szerver a proxytól kapja a netet. Gyakorlatilag kikerülhetetlen a tiltás. Tort talán kiengedné, de ahhoz először le is kellene töltenem a szerverre (amit nyilván nem tudok), és amúgy is fertelem lassú lenne.

Ha málnán is szeretnék megnyitni bármilyen weboldalt, arra azt a lehetőséget látom csak, hogy a rá telepített Chromiumot használom, viszont ennek két akadálya is van. A Remmina teljes képernyős, tehát ki kell belőle jelentkeznem ahhoz, hogy a Chromiumot megnyissam, ekkor a munkám elvész, újrakapcsolódáskor valamiért nem marad meg a munkamenet. Ehhez kapcsolódik az első kérdésem. Be lehet ezt állítani a windowsos távoli asztali kapcsolatokhoz hasonlóan külön ablakban induljon, amit tálcára tudok tenni?

A másik probléma, hogy ha a málnára telepített Chromiumban próbálok megnyitni bármilyen weboldalt, akkor nem dob ugyan hibaüzenetet, de nem is nyitja meg az oldalt. Feltételezem, hogy a málna wifije van így konfigurálva.Ha igen, meg lehet ezt változtatni valahol? Vagy akkor a távoli asztali kapcsolat nem fog működni? Ha a wifi le van jelszavazva, elvileg az sem gond, a telefonomról is tudok netet adni neki, vagy akár a PC-n is ki tudom nézni a jelszót. Ha viszont a telefonomról adok neki netet, akkor biztos, hogy nem működik a távoli asztali kapcsolat, mert két hálózathoz biztos nem kapcsolódik egyszerre.

Előfordulhat az is, hogy csak a Chromium van szándékosan "elrontva". Hol kutakodjak a málnán? Root felhasználó vagyok, sudo su parancs működik.

Utolsó lehetőségként természetesen működik a saját laptop-saját net megoldás, tudom.

(#39407) milan26 válasza milan26 (#39406) üzenetére


milan26
senior tag

Első kérdésre talán meg is van a válasz. A resolution sornál a a costum és megfelelő méretet választom:

(#39408) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hubokkal nem igazán tökölnék a kis hely miatt.
5V 10A laptop töltő usb C átalakító al járható út?
Van itt vmi aki így használja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39409) cigam válasza milan26 (#39406) üzenetére


cigam
félisten

Az fel sem merült, hogy ha továbbra is ott dolgoznál, akkor nem ilyenen töröd a fejed, hanem a valódi munkáddal foglalkozol? Miért nem kérdezd meg a céges hálózat felelősét, hogy Te miért nem böngészhetsz a Pi-n?
Amúgy meg a Pi-n való böngészést bármi is lehetetlenné teheti. pl. nincs beállítva DNS, vagy a default gw.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39410) milan26 válasza cigam (#39409) üzenetére


milan26
senior tag

Nem erről van szó. Időm se lenne rá, hogy böngésszek. Egyszerűen érdekelt. :) Ha az lenne a célom, hogy munka helyett böngésszek, akkor ott a telefonom, vagy már rég bevihettem volna egy laptopot saját nettel.

(#39411) cog777 válasza milan26 (#39406) üzenetére


cog777
senior tag

Neha hasznaltam a remminat ... nem lehet alt-tab-bal atvaltani? Furcsa... nem emlekszem.

Az internetezesre:
terminalban nezd meg a kovetkezoket:

ping google.com
ping 8.8.8.8 (ezzel a nevfeloldast kerulod meg)
cat /etc/resolv.conf (nevfeloldo szerver megnezese, [link] )
sudo route -n (ez a routing table, szerintem a gateway a szerverre mutat, igy nem lehet megkerulni, de ezt ellenorzod le)

(Nalam:
Destination Gateway ... Iface
0.0.0.0 192.168.0.1 ... wlp1s0

Azaz minden IP-ju csomag a 192.168.0.1-en kot ki, ami nalam a WiFi router.)

Kb ezeket a lepeseket szoktam vegrehajtani amikor hibakeresek halozat ugyeben.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39412) pvt.peter válasza pvt.peter (#39398) üzenetére


pvt.peter
őstag

esetleg erre vki, vmit? :U

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39413) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Le tudná nekem írni valaki, hogyan tudnám megoldani egy raspberry pi3 (libreelec-kodi) működését USB-ről, sd kártya nélkül?
Több, főleg angol nyelvű leírást olvastam de mind másként írja le.
Sajnos sd kártyám csak egy régi, nem tökéletesen működő van (talán ezért nagyon lassú a kodi) viszont van több új USB pendrive-om.
Köszönöm.

(#39414) cigam válasza pvt.peter (#39412) üzenetére


cigam
félisten

Ha aki használna " PiVPN -t WireGuarddal", akkor az már válaszolt volna. Kérdezz rá a WireGuard support-nál, vagy a pivpn készítőjénél, vagy annak fórumán.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39415) body007 válasza Kenderice (#39413) üzenetére


body007
addikt

A pi3 tök jól boot-ol usb-ről is, legyen az pendrive / hdd / ssd (már a pi4 is). Mi itt a probléma? Vagy vmit félreértek? :B

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#39416) Kenderice válasza body007 (#39415) üzenetére


Kenderice
senior tag

Valamit át kell állítani, hogy USB-ről bootoljon, de minden oldal, youtube videó mást mond.
USB meghajtóra hiába írom ki a rendszert, így nem bootol be róla.

(#39417) 0519 válasza Kenderice (#39416) üzenetére


0519
senior tag

Próbáltad a hivatalos dokumentációt követni?
[link]

Egyszerűnek tűnik:
/boot/config.txt végére beírni: program_usb_boot_mode=1
Utána újraindítani és kész a beállítás, lehet USB-re másolni a rendszert.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#39418) Kenderice válasza 0519 (#39417) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi. Végre sikerült.
Hát sokkal lassabban megy mint SD kártyáról. Lehet marad az sd kártyás verzió..

(#39419) BalanceR


BalanceR
addikt

Valaki, aki PI4-et használ a legutolsó raspbiannal (RaspberryOS) meg tudná velem osztani az alap pi user .bashrc file-ját?
:R :R :R
/home/pi/.bashrc

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#39420) vpleft válasza BalanceR (#39419) üzenetére


vpleft
tag

Persze, tessék :)
[pastebin]

(#39421) BalanceR válasza vpleft (#39420) üzenetére


BalanceR
addikt

:R
Nagyon köszi.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#39422) vtechun válasza vtechun (#38742) üzenetére


vtechun
veterán

ez alapján megy most nekem merevlemezről a rendszer, kérdés, hogy az elindított rendszeren, menet közben a most bent lévő SD kártyát le lehet-e cserélni a frissen beszerzett 128 gigásra? Aztán arra az SD card copier alkalmazással rámásolni a mostani rendszert?

(#39423) lac14548


lac14548
aktív tag

Lehetséges úgy felrakni az OpenMediaVault-ot, hogy megmaradjon a Raspbian OS is desktop felülettel?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#39424) _q válasza lac14548 (#39423) üzenetére


_q
addikt

Én így próbáltam legelőször és összeonlott a rendszer. Valahol azt olvastam, hogy gui nélküli verzióval működik együtt. Azóta nem is volt gond, hogy lite verzióra telepítettem.

(#39425) cigam válasza lac14548 (#39423) üzenetére


cigam
félisten

Miért akarod keverni? Nem mellesleg a desktop rendszer mit nem tud, amit az omv igen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39426) vtechun válasza vtechun (#39422) üzenetére


vtechun
veterán

sikerült, de nem lett 100-as így menet közbeni másolással. Úgyhogy bebootoltam egy másik SD kártyáról, az új 128-as SD-t beraktam egy SD kártyaolvasóval, aztán így már tökéletesen átmásolta az SD copier alkalmazás

(#39427) BalanceR


BalanceR
addikt

Meyik eeprom verziótól van pi4en natív usb boot?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#39428) cog777 válasza BalanceR (#39427) üzenetére


cog777
senior tag

Nekem ez a verzio van es mar USB-rol bootol:
BCM2711 detected
Dedicated VL805 EEPROM detected
BOOTLOADER: up-to-date
CURRENT: Thu 03 Sep 2020 12:11:43 PM UTC (1599135103)
LATEST: Thu 03 Sep 2020 12:11:43 PM UTC (1599135103)
FW DIR: /lib/firmware/raspberrypi/bootloader/stable
VL805: up-to-date
CURRENT: 000138a1
LATEST: 000138a1

Viszont nem mernek megeskudni hogy a legfrissebb augusztus 20-i telepito mar tartalmazza.
Ha nem, akkor sdkartyara telepites, manualis masolas ssd-re forgatokonyv jatszik.
(fixme)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39429) UberMutant válasza BalanceR (#39427) üzenetére


UberMutant
őstag

[link] https://github.com/raspberrypi/rpi-eeprom/blob/master/firmware/release-notes.md
ott van minden kérdésedre a válasz

(#39430) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ups-t. Ennek az adatait szeretnem 0-24ben latni. Ezt csak olyan eszkozzel tudom megtenni, ami 0-24 mukodik. Erre a celra gondoltam egy rpi beszerzeset. Semmi masra nem akarom hasznalni, csak arra, hogy a linux programjuk fusson rajta. Halozati kapcsolat pedig lehet akar lan is.

Mi a legolcsobb megoldas? Tudnatok segiteni?

(#39431) golya87 válasza bexinho23 (#39430) üzenetére


golya87
őstag

Mivel egy RPi fórumon kérdezted, így adja magát a válasz. Sőt, mintha az RPi tudna soros kapcsolatot HW-esen tüskén keresztül.
Raspberry Pi Zero W

(#39432) sztanozs válasza BalanceR (#39427) üzenetére


sztanozs
veterán

Június, vagy Júliusi Stable verzió óta. Critical-on még mindig asszem áprilisi van, az még nem tudja. Jaja, 2020-05-17 BETA, illetve 2020-06-17 STABLE

Illetve nem, ha nyomtál FW update-et, akkor már másfél hete van CRITICAL-ban is:
2020-09-14 Promote the 2020-09-03 release to be the default EEPROM images
Interesting changes since 2020-04-16:
- Add support for booting from USB mass storage devices.
- Add support for bootloader updates for USB MSD or network boot (self-update)
- Improve compatibility for USB devices which require the USB port power to be switched off for a period of time during a reboot.
- Add support GPT and Hybrid MBR partition tables.
- Add support for EEPROM write-protect.
- Add the ability to loop between different boot-modes until a bootable image is found. The default is to loop between SD and USB-MSD.
- VLI 0138A1 - Improve full-speed isochronous endpoint support.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39433) sztanozs válasza bexinho23 (#39430) üzenetére


sztanozs
veterán

szerintem a legolcsóbb egy wifi-s mikrokontroller, amit soros porton ráapplikálsz az UPS-re, pl: ESP8266

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39434) cigam válasza bexinho23 (#39430) üzenetére


cigam
félisten

a linux programjuk fut ARM-on? Pontosan milyen UPS milyen programja? Az hogy linux, csak az operációs rendszert határozza meg, a platformot nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39435) bexinho23 válasza cigam (#39434) üzenetére


bexinho23
őstag

UPS az egy Cyberpower CP1500, aminek van egy pc-s, es egy linuxos alkalmazasa is, amibol a program emailt tud kuldeni nekem, ha szunetmentesrol mukodik a NAS (zyxel nas326). Mivel a NAS nem kompatibilis a ups-szel, igy lekapcsolni sem tudja magat ups-tol kalott info alapjan. Viszont az email hatasara tavolrol le tudom allitani a NAS-t. Ezert kellene egy olyan eszkoz, ami 0-24 menne, es kezelne a ups alkalmazasat.
Viszont elozoleg nem jol irtam, mert usb-n keresztul lenne a csatlakozas a ups es a rpi kozott.

(#39436) cigam válasza bexinho23 (#39435) üzenetére


cigam
félisten

Felejtős. Ha jól láttam innen csak x86(AMD64) binárisok tölthetők le, ARM-on futó megoldásuk nincs.
Viszont olvasd át ezt, mert az UPS-ed nagy valószínűséggel eléred a nut-al.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39437) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, Dockerben lehet két külön php verziót futtatni úgy, hogy egymást ne zavarják? Vagy még inkább úgy, hogy Dockeren kívül lenne a fő php és az alternatív meg Dockerben?

Szerintetek erre a problémámra megoldás lenne a Docker? Ez most jutott az eszembe.

(#39438) 0519 válasza Keem1 (#39437) üzenetére


0519
senior tag

Nem teljesen világos számomra a probléma, de ha ez egy a webszervertől külön projekt, akkor megpróbálhatnál saját konténert létrehozni, benne a projekt a saját php-jával.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#39439) weiss válasza Keem1 (#39437) üzenetére


weiss
addikt

Futtasd két külön konténerben, arra lett kitalálva. BTW, miért kell 5? Nem lenne jövőtállóbb, ha a kódot húznád fel 7-re?

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39440) Plehboj


Plehboj
tag

Raspberry Pi 4-hez tudnátok ajánlani usb3-as uasp-os SATA adaptert/külső házat ? Szerintem a 4es pi-hez már nem kell külön táp. Olyan típus kellene, ami biztosan működik és kb 5e Ft alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#39441) _q válasza Plehboj (#39440) üzenetére


_q
addikt

Aliexpresszen ugreen, orico, baseus jó, de csak a 2.5" megy külső táp nélkül.

(#39442) Keem1 válasza weiss (#39439) üzenetére


Keem1
addikt

Nem az én kódom, átírni meg nem akarom. Egy viszonylag régi web app, amit 1000 éve használtam, kb. azóta nem is frissült, de most épp arra lenne szükségem. A saját webes motyóim 7.x komptibilisek (már egyre kevesebb ugyan, egyre kevésbé használok php-t, hanem szinte mindenre C#-ot). Nem is használnám a végtelenségig, de most pár hónapra kellene.
Azt hittem, ez kb. csak annyi lesz, hogy az apache configban nyitok egy új virtualhostot (amiből jelenleg is több van, phpMyAdmin, SQLite admin, stb.), megmondom neki, hogy "figyelj virtualhost, te most innen fogod a php5-öt használni". De nem... Dockert nem ismerem (kb. tudom mi az, de sose használtam), és nem éles helyzetben, 0 rutinnal, tapasztalattal terveztem nekiesni.

(#39443) cigam válasza Keem1 (#39442) üzenetére


cigam
félisten

Itt, ill. itt nem pont azt írják le, hogy az egyik virtuális site php5-öt, míg a másik php7-et használ?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39444) golya87 válasza Keem1 (#39437) üzenetére


golya87
őstag

Igen, ilyesmire is van ez kitalálva.
Docker topicban bővebben is tudnak segíteni.

(#39445) Keem1 válasza cigam (#39443) üzenetére


Keem1
addikt

De, ezeket követtem végig, de a hülye fastcgi megfektette az egész apache-php kombót. Amint leszedtem, minden visszazökkent a helyére, csak épp ugyanott voltam, ahonnan indultam. Ezért kerestem fastcgi megkerülő módszert.
Sztem marad a Docker.

39444 golya87
Már kb rávettem magam, hogy ebből Docker lesz, de már nem ezen a hétvégén - fel kéne állni a gép elől. :DDD

(#39446) draco31


draco31
veterán

Hello!
Teljesen laikusként, van eddig 8-10 óra Ubuntu használatom.
Ha veszek egy 3-as B modellt, egy 16gb-os microSD bele, egy egér és egy bill, simán tudok telepíteni egy hozzávaló Ubuntut? Torrent feltöltésre lenne csak használva havonta menne 3-4 napot.
Tehát bekapcsolnám egy egérrel, és a TV-re kötve, amíg elindítom amiket kell, aztán 3-4 nap múlva kikapcsolás.
Persze az alvás kikapcsolás, meg hasonlók után.
Más semmi dolog nem lenne vele.
Jelenleg egy haldokló laptopot használok erre a célra, annak a 300Gb-os vinyóját kapná meg USB-re.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#39447) cigam válasza draco31 (#39446) üzenetére


cigam
félisten

Simán menni fog.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39448) Aryes válasza Keem1 (#39442) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én azt nem értem, hogy néhány deprecated függvény kivételével a PHP többnyire kompatibilis visszafelé. Próbáltad már egyáltalán, hogy fut-e PHP 7 alatt? :)

(#39449) Keem1 válasza draco31 (#39446) üzenetére


Keem1
addikt

Erre a célra szerintem egyrészt kevés lenne a 3B (az Ubuntu miatt), másrészt felesleges erőforráspazarlás.
Egy headless (GUI nélküli) Raspbian tökéletes erre a célra. Nekem ugyan 4-esem van, de többek között torrent is megy rajta. Éjjel nappal be van kapcsolva, egy 1 TB-os Samsung SSD van rajta és közel 10 hónap alatt észrevehetetlen a villanyszámlán (értsd: a villanyszámlámnak 1000 forint alatti kilengése van, de ez korábban is megvolt). Van webes felület pl. qBitTorrenthez. Felesleges izzasztani a vasat egy GUI-s Ubuntuval.

És ilyen frankó webes felület van hozzá, titkosított HTTPS kapcsolaton keresztül bárhol elérem, bár sztem ahogy korábban, újra kikapcsolom a nyilvános elérést és VPN-en keresztül fogom továbbra is használni.

(#39450) cigam válasza Keem1 (#39449) üzenetére


cigam
félisten

Kevés? 2B-vel nálam gond nélkül megy. A GUI bár viszi az erőforrásokat, nem okoz gondot, főleg ha tényleg nem nyúl hozzá.
Az igaz, hogy egy GUI nélküli megoldás nekünk egyszerűbb. Szerintem ő GUI-n akar maradni hogy még annyit se kelljen beírni karakteres felületen, hogy bakfity.

draco31
Olvasd át ezt, és meglátod, hogy annyira nem meredeknek.
Azt nem írtad hogy hogyan kerül a merevlemezre, vagy onnan hogyan szeded le.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.