Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) cigam válasza Dißnäëß (#39850) üzenetére


cigam
félisten

Ha csak kodi kell, akkor librelec, viszont a Netflix "garázsprojekt" - hivatalosan nem támogatott - esetleges a működése, lásd #39845.

Számold össze mennyibe kerülne, és azon a pénzen vegyél egy új Chromcast-et(, vagy egy használt Apple TV-t).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39852) Dißnäëß válasza cigam (#39851) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi !

Látom van Chromecast3, 16 körül. Azzal lényegében egy ilyen nem-okos tv-t szépen fel lehet okosítani, jól értem ? (Philips Androidos tv-nk van, imádjuk).

Jobb egy Chromecast3, mint egy Mi box akármi ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39853) cog777


cog777
senior tag

Akit erdekel a tema, le lehet forditani a Godot 3.2-ot RPi-re ami ujbol tamogatja az Opengl ES2-t. [link]

Fuggosegek:
build-essential scons pkg-config libx11-dev libxcursor-dev libxinerama-dev libgl1-mesa-dev libglu-dev libasound2-dev libpulse-dev libxi-dev libxrandr-dev clang

Forditas:
scons -j4 platform=x11 target=release_debug use_llvm=yes tools=yes module_mono_enabled=no module_webm_enabled=no CCFLAGS="-mcpu=cortex-a72 -mfpu=neon-armv8 -mfloat-abi=hard -mtune=cortex-a72"

Bar nekem ki kellett vennem a "-mfpu=neon-armv8" forditasi parametert.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39854) jerry311


jerry311
nagyúr

Chromecast tök jól működik ilyenekre, viszont önmagában nem csinál semmit. Kell neki egy okostelefon ami megmondja mit csináljon, és kell app support. Tehát okostelefonon indítod a Netflixet, megnyomod a Chromecast ikont, és akkor az szépen betölti a Netflixet és elindítja filmet, amit akarsz.

A Mi box (és hasonló androidos set top boxok) pedig saját androidot futtatnak kezelőfelülettel meg minden. Tehát ezen indítod a Netflixet...

(#39855) MaCS_70 válasza jerry311 (#39854) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arról nem is beszélve, hogy a MI Box konkrétan tartalmaz egy ChromeCastot. Ellenben emlékeim szerint Ethernetet nem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39856) jerry311 válasza MaCS_70 (#39855) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ethernet a Chromecastban sincs alapból, de lehet hozzá olyan tápegységet venni, amiben van.

(#39857) cigam


cigam
félisten

Miért kell ethernet? Azt írta "wifi is adott."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39858) MaCS_70 válasza jerry311 (#39856) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jerry, cigam!

Igen, pont erről van szó! A hálózatos topicok tele vannak azzal (amint Ti is látjátok), hogy wifin szaggat a filmnézés. Még elvben ideális körülmények között is előfordul, a Chromecast pedig jellemzően a tévé mögött, de mindenképpen a közvetlen közelében szinte sosem ideális körülmények között működik -- és akkor a szélesebb rádiós környezetről még nem is beszéltünk.

Én családi házban (társasházzal a szomszédban) is sokkal jobb Chromecastteljesítményt élvezek az Ethernetadapterrel.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39859) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Pi 3-ast használok letöltésre és file megosztásra, onna nézek filmeket sorozatokat.
Ha esetleg cserélném egy pi 4-esre, akkor elég lenne csak a memóriakártyát átrakni, vagy inkább telepítsem teljesen újra a rendszert?
4 és 8 GB között észrevennék jelentősebb javulást vagy gyorsaságot? Pl torrent vagy filmnézés kihasználná? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy a +4GB-ot hol lehet legjobban kihasználni?
Köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#39860) 0519 válasza J0shu4M1ll3r (#39859) üzenetére


0519
senior tag

Telepítsd újra a rendszert. Minden lényeges hw elem fejlődött a 3-ashoz képest.
Semmilyen különbséget nem érzékelnél a 2GB és a 8 GB-os verzió között.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#39861) Keem1 válasza Keem1 (#39829) üzenetére


Keem1
addikt

Na srácok, szerencsés balsors áldozata lettem :DDD
A Zerom nem nyíródott ki, nagyon is jól van. Ellenben mekkora az esélye, hogy megdöglik a kezemben két, teljesen különböző micro SD kártya? Ugyanis az update-et, illetve az utána következő lefagyást és bootolhatatlanságot az eredetileg használt SD halála okozta. És micsoda "szerencse", az itthon lévő tartalék SD is megpusztult (amivel próbálkoztam életet lehelni a kimúltnak hitt eszközbe). Ugyanis bár a Rufus és a hivatalos kártya kreátor is sikeresnek minősítette a friss rendszer felírását a kártyára, végső soron használhatatlan adatot eredményezett: miután lenyugodtak a kedélyek, akkor vettem észre, hogy nincs is /boot partíció a kártyán, amit még a Windows is felismer. Ugyanez volt a helyzet gépbe dugva az eredetileg használt kártyánál is.

Most persze az is szóba jöhet, hogy mégiscsak hibás a Zero és rögtön két kártyát taccsra vágott, de beszereztem egy 16 GB-os Kingstont, ami egyelőre 2 nap alatt hibátlanul teszu a dolgát.

Furcsa... :U

[ Szerkesztve ]

(#39862) Dißnäëß válasza jerry311 (#39854) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szuper, koszi. Mi Box-ot mar ajanlottak masok. Thx.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39863) Keem1 válasza Dißnäëß (#39862) üzenetére


Keem1
addikt

Én is azt tudom ajánlani. Idén vettem okostévét (életem első okostévéje, a nem okos 8 éves készüléket váltotta), de az okosfunkciók mellékesek, ugyanis a több, mint 2 éves Miboxom köröket ver rá tudásban.
Biztos megoldható ez más módon is (Pi-vel, számítógép+HDMI, nem Android TV alapú egyéb célhardver), de az őszinte igazság az, hogy a legbiztosabb, legkényelmesebb és legjobban bevált megoldás erre egy céleszköz (médialejátszó), ami ráadásul lehetőleg Android TV alapú legyen. Egyszerűen nem ellenfél más ezeknek, internetes tartalomfogyasztáshoz legalábbis biztosan nem (régen a lokál média lejátszásáról más volt a véleményem, de amióta eléggé fejlődött a DLNA, meg kipróbáltam a Plexet is, azóta azt mondom, lokális tartalomhoz is tökéletes). Az ilyen jellegű eszközök közül pedig ár/érték aránya a Miboxnak van. Ráadásul 20 ezer forintért tényleg ajándék.

(#39864) cigam válasza Keem1 (#39861) üzenetére


cigam
félisten

Még a PC-s kártyaolvasó is gyanúsított lehet, de van ez így.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39865) lehella válasza cigam (#39851) üzenetére


lehella
senior tag

Sajnos igen, eléggé teszt fázisban van még a Netflix Kodi alatt. Gyakorlatilag 10/8 alkalommal újra kell indítani az addont egy videó után, mert hibákat ír a logba és nem funkcionál :((

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39866) csubyy válasza lehella (#39865) üzenetére


csubyy
tag

CE alatt amlogic boxon, nálam TX9 Pro, tökéletesen megy a Netflix. Az igaz, hogy 4k nincs, csak full HD.

(#39867) Dißnäëß válasza Keem1 (#39863) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Régi tv okosításra kiváló, akkor szülőknek azt lövök. Köszi.
(Nekem Philips androidos a kiszemeltem, volt is már, nagyon jó).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39868) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Munkahelyen van egy régi hifi, melyen egész nap rádiót hallgatunk, de sajnos egyes rádiók nagyon rosszul szólnak.
Gondoltam hogy Volumioval egy Raspberry-t kötnék a hifire és mehetne az online rádió.
Mi most a legolcsóbb megoldás erre?
A Pi Zero W alkalmas lenne?

20 éve a Prohardveren

(#39869) cigam válasza odrif (#39868) üzenetére


cigam
félisten

Igen: Pirate radio

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39870) azbest válasza Keem1 (#39861) üzenetére


azbest
félisten

épp írni akartam, hogy csak a pi4-en van eprom. A régebbieket nem lehet szoftveres frissítéssel kinyírni, mert be van égetve állandóra. Csak bekapcsolás után tudnak betölteni frissebbet a boot során, de az nem marad meg fixre.

(#39871) odrif válasza cigam (#39869) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Ennél kicsit olcsóbbra gondoltam.

20 éve a Prohardveren

(#39872) jerry311 válasza odrif (#39868) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pi Zero W-n nincs audio kimenet, legfeljebb BT-n kötheted hifire gyári állapotában.
Pi 3 B+ vagy A+, amin van WiFi és audio kimenet is, tehát jó lehet internet rádióra régebbi hifihez.
Aztán azt is mondtad (#39871), hogy olcsóbb kellene. Előfordulhat, hogy nem neked való ez a 11-12K HUF-os alap árral, amiben csak a Pi van semmi egyéb kellék (minimum egy microSD kártya kell még).

Én a telefon HiFi-hez csatlakoztatására egy EKSA BT vevőt használok. Igaz, ez is 12K HUF és nem tud semmi mást a BT-n kívül, de a lényegi munkát az okostelefon intézi.

(#39873) cigam válasza odrif (#39871) üzenetére


cigam
félisten

A hifi-re rádugtok egy 5eFt-os használt, régi "semmire se jó már" Android-os telefont. Ennél olcsóbbat nem tudok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39874) wassermann válasza jerry311 (#39872) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Zero W-nek is van tüskesora, onnan le lehet venni a sztereo kimenőjelet

(#39875) Aryes válasza wassermann (#39874) üzenetére


Aryes
nagyúr

PWM kimenet van rajta, amihez még építeni kell egy szűrőt, hogy erősítőre lehessen kötni, de akkor sem lesz túl minőségi hangja. Mondjuk rádiót hallgatni elég lehet. Nem nagy dolog egyébként, pár ellenállás és kondi kell hozzá.
De a régi androidos telefon a legjobb ötlet, szinte bármilyen jó a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#39876) jerry311 válasza wassermann (#39874) üzenetére


jerry311
nagyúr

GPIO-n nincs audio kimenet, az van amit aryes is írt.

Támogatom a régi okostelefonos ötletet.

(#39877) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Ha file szervert szeretnék a rpi4.ből, akkor van értelme sata shieldet venni? Egy sima usb3as külső házhoz képest van előnye? Egyáltalán egy ilyen shield hogyan csatlakozik a pihez, van a pinek valami sata gpio-ja, vagy csak usb-n van mókolva ez a shield is?

(#39878) Dißnäëß válasza jézusom (#39877) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Attól függ. Nagy SD kari is elviszi a fájlokat, ha elég a tárhely. Ha csak olvasás várható, írás szinte semmi, és nem sok kliens egyszerre, tökjó.

Sata hat a Pi gpio-jára megy, nincs natív sata tüske egyébként a Pi-n, de stabil megoldásnak mondják ezeket. Amúgy szvsz az USB-vel sincs gond, performanciához úgysem Pi-t használ az ember, sima külsô usb sata dokkoló is elviszi szépen az ilyen jellegû igényt.

Esetleg ha raid-ezel, egy kétportos valami, de sztem ilyen komolyabb dolgokhoz nem Pi akkor már úgysem..

De kis egyszerû projektekhez, otthonra, ahol nem kell magas rendelkezésre állás, se brutál performancia, kiváló.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39879) sonar válasza jézusom (#39877) üzenetére


sonar
addikt

A legbrutálisabb/legcoolabb cucc amit a témában eddig láttam: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#39880) wassermann válasza Aryes (#39875) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ja igen, bocs ezt tényleg nem fejtettem ki rendesen! A lényeg viszont: ha új eszközből akar SOUND BRIDGE szerüséget építeni, a PI-k közül a Zero W-vel jön ki legolcsóbban, Az a néhány ármköri elem amit venni kell még a GPIO-ra csatlakozó kimeneti szűrőhöz, nem dobja meg az árat.

[ Szerkesztve ]

(#39881) azbest válasza Dißnäëß (#39878) üzenetére


azbest
félisten

A sata hat is külső usb átkötést használ. A gpio valószínűleg csak arra van használva, hogy stabilabban üljön a helyén és hogy a hat-be kell dugni az áramot és gpio-n adja tovább a pi-nek az áramot.

A cm4 -esnél megoldható a pcie portjával hogy sata vezérlő kártya legyen hozzájötve usb3 helyett. Sebességben valószínűleg nem adna nagy különbséget. Esetleg hardveres raid támogatást tudó kártya esetén lehet előny szerintem.

(#39882) sztanozs válasza Xenophobermn (#39846) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem pont ez van Pi4 4GB + OMV (QBT, OpenVPN, pi.hole)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39883) jézusom válasza Dißnäëß (#39878) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi!
Egyébként nem kell raid, a legnagyobb terhelés a a 4k hdr filmek sztrÍmelése, transzkódolás nélkül. Esetleg torrent kliens. Mellesleg domoticz fut rajta, de remélem az nem kavar be.

(#39884) lehella válasza cigam (#39851) üzenetére


lehella
senior tag

Szerencsére hétvégén kijött egy új verziós a Kodihoz szánt Netflix pluginból, a 1.11.0 -> na ez már sokkal használhatóbb, mint az elődje. Írják is a changelogban, hogy sok http hívás hibát javított meg benne. Még szerencse, hogy pont tegnap vonta le a Netflix az első havidíjamat :DDD

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39885) rosejbli válasza lehella (#39884) üzenetére


rosejbli
senior tag

Megy már esetleg a fullHD benne? Eddig a legnagyobb bánatom az volt, hogy csak 720p-ben ment akadozás nélkül.

(#39886) Archttila válasza cog777 (#39853) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha mar szoba hoztad a forditast: szerinted Arch (ARM) alatt le lehetne Wayland supporttal forgatni az aktualis Firefox forrast? Jo lenne, mert Sway wm-et hasznalok.
Esetleg ha van olyan aki tudja vagy megcsinalta, az dobjon mar ram egy privit. Gondolom kell neki egy vagy tobb flag amivel beleforgatja a Wayland-hez szukseges fajlokat.

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39887) lehella válasza rosejbli (#39885) üzenetére


lehella
senior tag

Én is csak 720p-t használok, az alap előfizetés miatt. Szerintem nem lenne akadálya a 1080-nak, YT meg sima videók NAS-ról hálózatban mennek ilyen felbontásban.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39888) body007 válasza Archttila (#39886) üzenetére


body007
addikt

Valaki itt a fórumon forgatott már FF-t pi-re. Vagy operát, már nem is tudom :D Megkeresem ha tudom.

cog777 volt:

Docker-ben történt egyébként a futtatás, nemtudom az segít-e

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#39889) Archttila válasza body007 (#39888) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszonom a valaszt, de nem a forgatassal van gondom. Azt szeretnem tudni, hogy mikent konfigoljam a forrast, hogy belekeruljon a wayland tamogatas.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39890) cigam válasza Archttila (#39889) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg ez?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39891) Archttila válasza cigam (#39890) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ez az :R és valószínűleg a PKBUILD-hez kell hozzáadnom :) viszont rossz hír, hogy ARM-en patch-elni is kell ami nem fog menni :D de azért megpróbálom. :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39892) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Van egy felszabadult Pi 3 Model B-m, keresgeltem projekteket, hogy mit csináljak vele, és így döntöttem, NAS lesz, OMV-al. Folyamatban van a telepítés. Gondoltam megkérdezem, használja-e valaki így, mi a véleményetek róla.

(#39893) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#39892) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na egyből volna is egy kérdésem: OMV feltelepítve, bedugtam egy 1 TB-os külső HDD-t (tokban, saját táppal), de az OMV Lemezek menüjében nem jelenik meg. Ext4-re volt formázva, mert előzőleg OpenWRT-vel próbáltam használni Kodi alatt, de most gépbe dugva NTFS-re formáztam. De sehogy nem látja. Mit lehet csinálni ilyenkor?

(#39894) Saccco válasza Gabesz87 (#39892) üzenetére


Saccco
nagyúr

Működik, jó, csak lassú az adatátvitel az USB miatt. A környezetemben lévő át lesz állítva 4-esre.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#39895) body007 válasza Gabesz87 (#39893) üzenetére


body007
addikt

Terminálba: sudo fdisk -l
Kilistázza a meghajtókat. Ha itt látszik akkor csak csatolni kell

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#39896) Gabesz87 válasza Saccco (#39894) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem rossz ötlet, nézem az összehasonlító táblázatot, és látom az enyémnek csak 10/100-as a LAN portja is. Meg amit mondták is, a 4-en ott a 3-as USB. Kipróbálom a rendszert egyelőre, aztán lehet én is szerzek egy 4-est. Nincs most valahol BF alkalmából csomagban jó áron? Alap 2GB lap+case+táp, nekem ennyi elég volna. 19k-ért látok csomagot az rpiboltban.

#39895 body 007: köszi, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#39897) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#39896) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja tévedtem, amit láttam, az csak tartozékcsomag Pi nélkül. Bakker, akkor elég drága ez a 4-es tartozékokkal együtt :( Na mindegy. Nekem csak a lap+táp+case kéne, esetleg hűtőbordák. Aktíh hűtés mennyire szükséges a 4-hez ilyen NAS üzemnél, OMV-vel?

(#39898) UberMutant válasza Gabesz87 (#39897) üzenetére


UberMutant
őstag

thepihut és pimoronin a pi4 2GB 34 font. pont annyi , mint a 3B
málnaPCnél 15,5ezer , 2 ezerrel drágább mint angliából.
rpibolt 15900 forint.

szóval rendelj kintről.

aktív hűtés nem kell.
de valamilyen passzív kell.

[ Szerkesztve ]

(#39899) Gabesz87 válasza body007 (#39895) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kipróbáltam, nem látszik a listában. Ilyenkor most mi van? PC-re dugva rendben van, szóval a HDD-vel, táppal nem lehet gond.

(#39900) body007 válasza Gabesz87 (#39899) üzenetére


body007
addikt

Az érdekes. Visszagörgetted az elejére a listát?

pl.: nekem ilyen hosszú:

$ sudo fdisk -l
Disk /dev/ram0: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram1: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram2: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram3: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram4: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram5: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram6: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram7: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram8: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram9: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram10: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram11: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram12: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram13: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram14: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/ram15: 4 MiB, 4194304 bytes, 8192 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk /dev/loop0: 83 MiB, 87048192 bytes, 170016 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk /dev/loop1: 83 MiB, 87044096 bytes, 170008 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk /dev/sda: 1,4 TiB, 1500301910016 bytes, 2930277168 sectors
Disk model: 2115
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x0003b2dd
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 2048 2930276351 2930274304 1,4T 83 Linux
Disk /dev/sdb: 58,7 GiB, 63023063040 bytes, 123091920 sectors
Disk model: 2115
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x1b3d565b
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sdb1 8192 532479 524288 256M c W95 FAT32 (LBA)
/dev/sdb2 532480 123091919 122559440 58,5G 83 Linux

Mondjuk a végén van a lényeg: /dev/sda és /dev/sdb

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.