Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) cog777 válasza TheTruth (#39550) üzenetére


cog777
senior tag

Akkor valoban felreertettuk egymast.

Ez az EMMC2 bus-os hiba sd kartyaval jon elo? Lehet h driver hiba.
En ssd-vel hasznalom, remelem az nem erintett.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39552) azbest válasza TheTruth (#39548) üzenetére


azbest
félisten

Hát ez tényleg csúnya hw bug. És az issue nincs lezárva még, szóval valószínűleg az 1.1-eseket érinti most is. Azért gondolom csak kiadnak valami fw updatet vagy kernek workaroundot...

(#39553) Murdock1981 válasza rikko (#39510) üzenetére


Murdock1981
tag

Teamviewer

(#39554) cog777 válasza rikko (#39510) üzenetére


cog777
senior tag

(Teamviewer mellett) Anydesk, Realvnc viewer. x11vnc lassabb, de nagyon alacsony a CPU hasznalata.
Ezek mukednek nekem out of box, mokolas nelkul.

NoMachine igeretesnek tunt, de nagyon bugos, memoriat szivarogtat, CPU hasznalata nagy.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39555) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Itthoni hálózatról rpi3-ak játszanak le filmet a tv-ken linux szerver szamba megosztásról. Ez rendben is működik, gyakorlatilag kodi+lirc kombóval maximális a kényelem.
Felmerült viszont egy olyan igény, hogy netflix miatt se kelljen átkapcsolni a tv-t a beépített kliens használathoz, hanem lehessen kodi-n belül nézni azt is.
Namost annyi a gond vele, hogy rpi+linux kombóval (raspbian lite) csak szoftveres dekóder van, emiatt vért izzad az rpi és nem is lehet magasabb felbontásokat használni.
Ha jól tudom android használattal viszont van hardveres dekódolás is netflix-el. Valaki esetleg rakott már össze ilyen rendszert?
- rpi 3
- android
- lirc (ir távirányítóhoz)
- kodi
- samba megosztás használata
- netflix plugin kodi-hoz hardveres licensz dekódolással

(#39556) golya87 válasza #68216320 (#39555) üzenetére


golya87
őstag

Nem és az Android miatt sajnos okkal. Bár van hozzá, de HW driver nélkül csak szenvedős rajta a droid.

(#39557) TheTruth válasza cog777 (#39551) üzenetére


TheTruth
tag

Igen, a rendszer van SD kártyán amúgy én is külső winyoval használom. :(((

(#39558) TheTruth válasza azbest (#39552) üzenetére


TheTruth
tag

Én is remélem :W

(#39559) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

megszűnt a TV-m válás miatt :U , egy felesleges monitorom viszont van. És egy Pi4/4G -m is. Van Pi-re Android, tudtok róla ? Netflix-eznék főleg.

Találtam egy LineageOS mókolást (unofficial), Android 10-es, de hátha van más is. :R
[link]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39560) cog777


cog777
senior tag

Nah, Raspberry Pi Zero W-n kaptam egy Bus error-t es input output error-t :(

Eppen frissitettem es a kernelnel jart, amikor kiirta ezeket. Tobbe semmi nem indult el, semmilyen parancs, meg az "ls" sem. Igy ujra kellett telepitenem.
Kuglizva, az jott ki hogy vagy sd kartya hiba, vagy tap.
A kartyat a badblocks-al vegigneztem, semmi hibat nem talalt.
Talan a tap? Lustasag miatt "Trust"-ot hasznaltam. Most rakotottem a gyarira es sd kartyat is masikat tettem be. "Samsung Evo-s" mind a ketto. MAjd meglatjuk. Frissites szepen lement.

Elkepzelheto hogy a falrafestett ordog jelent meg? :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39561) Aryes válasza Dißnäëß (#39559) üzenetére


Aryes
nagyúr

Részvétem :(
Tegyél rá valamilyen libre/openelec-et, vagy osmc-t és nyálazd át a Kodi topikot, mert van netflix kiegészítő (én magam nem használom). Android nincs, ami van, az max tech demónak jó.

(#39562) rikko válasza cigam (#39518) üzenetére


rikko
csendes tag

Cigam köszi, szövegmegosztót nem találtam, ahova csak úgy nem bonyolultan fel tudnám tölteni a smb.conf-ot, de mivel a winSCP-vel nem gond a mentés, illetve VNC viewer-rel a távoli elérést is meg tudom oldani, így jelenleg ez csak kicsit bosszant.
Viszont amit korábban említettem, hogy egyszer hibásan lett leválasztva a dokkolóban lévő winyó, és azóta nem lehet hibaüzenet nélkül leválasztani. Ez a hibaüzenet

Failed to eject AXAGON AXAGON USB3.0 HDD Dock Error ejecting /dev/sdb: Command-line `eject "/dev/sdb"' exited with non-zero exit status 1: eject: unable to eject, last error: Érvénytelen argumentum
eddig azt hittem, hogy a winyóval csinált valamit és ha formázom, vagy másikat használok, majd biztos jó lesz, de nem tehát minden winyóval ezt csinálja azóta, illetve érdekes, hogy szerintem a leválasztást amúgy megcsinálja, csak ezt a hibaüzenetet kidobja. A raspbian már újratelepítettem azóta, szóval szerintem az nem lehet.

Valakinek van esetleg ötlete?
Próbáltam guglizni, 2 hasonló esetet találtam, de a megoldást nem értettem (ha egyáltalán le volt ott írva).

(#39563) cigam válasza rikko (#39562) üzenetére


cigam
félisten

Ez elég 1xű.

Pontosan milyen paranccsal választod le?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39564) Dißnäëß válasza Aryes (#39561) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi. Ez van. Közös döntés amúgy, hálistennek nincs harag, se közös vagyon, se közös gyerek, de azért így is uh. :O

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39565) TheTruth válasza cog777 (#39560) üzenetére


TheTruth
tag

Nem tudom mi koze egyik problemanak a masikhoz? Amugy nekem szepen fut a Pim azota is, egyetlen dologgal tudom megolni ha berakok uj torrentet letoltesre... Amire sajnos hasznalnam. Hanyas verziora frissitenel? Raspbian ugyanugy?

(#39566) rikko válasza cigam (#39563) üzenetére


rikko
csendes tag

Köszi, ez tényleg az. Remélem így nálad is meg fog jelenni smbconf_rikko_bad néven neveztem el itt.

Hát én macska üzemmódban foglalkozom :B , tehát amikor csak tehetem az egeret használom. Bal fönt eject gomb régen tökéletesen működött. Amikor nyáron a hibás leválasztás után olvasgattam, akkor kipróbáltam a terminálos leválasztást (a parancsra persze már nem emlékszem), de ugyanazt a hibát dobta ki a grafikus felületen (ha jól emlékszem).

Nagyon köszönöm a segítséget.

(#39567) cog777 válasza TheTruth (#39565) üzenetére


cog777
senior tag

jah, mas.
apt upgrade volt a frissites es Raspbian.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39568) cigam válasza rikko (#39566) üzenetére


cigam
félisten

No és ha kiveszed az SMB3 sort?
A /var/log/samba/ alatt található fájlokba is kukkants bele, segíthet a hiba azonosításában.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39569) rikko válasza cigam (#39568) üzenetére


rikko
csendes tag

Kiszedtem, de ugyanaz a helyzet.
A var/log/samba/ alatt ezeket a fájlokat látom, a javarészük üres. A képen leválasztottam az egyik hdd-t, hogy látni lehessen a kiírást teljes valójában.

Elvileg kapok egy netbookot azon win7 van. Ha meglesz kipróbálom, hogy látja-e a pi-t, de ez már csak kíváncsiság, mert a leválasztás hibaüzenete jobban zavar, bár szerintem rendesen leválasztja.

(#39570) mamusz11


mamusz11
tag

Sziasztok!

Valakinek nincs véletlen a fiók aljában egy Sense Hat amitől megis válna ? :))

Learning never exhausts the mind!

(#39571) Aryes válasza mamusz11 (#39570) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos csak Sense Öt van. :(

(#39572) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,
van egy Pi2-m ami kb 2 éve megy 0-24-ben egy sarokban. Augusztusban több egész napos áramszünetünk is volt, így hibába volt szünetmentesen a pi, ki kellett kapcsolnom.
Egyik bekapcsolás után vettem észre, hogy valami nem stimmel. és a Pi rendszeresen lefagy.
Kötöttem rá monitort, és képernyő teli volt Under-voltage detected! (0x00050005) hibával
első körben kicseréltem az USB kábelt, de nem hozott sikert. Aztán kicseréltem a töltő fejet, de ugyan úgy meg maradt a hiba. Most átdugtam egy másik Pi3, már nem töltős, hanem 5V-os tápra, a hiba ugyan az.
Ami még felűnt, hogy a cpu core voltage eléggé lesett

Tapasztalt már valaki ilyet? Lehet ez valami hardveres hiba?
Vagy próbáljak meg neki kicsit több feszt adni? (5.1-5.2V-ot?

(#39573) rosejbli válasza Pulsar (#39572) üzenetére


rosejbli
senior tag

A gyári táp 5.1V szóval én azzal megpróbálnám.

(#39574) Pulsar válasza rosejbli (#39573) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia,
köszi, nem mértem még meg terhelve mennyi jön ki belőle, de majd most megteszem akkor. Csak furi hogy egy olyan táppal is produkálja a hibát, amivel egy másik pi jól működik.

(#39575) cigam válasza Pulsar (#39574) üzenetére


cigam
félisten

Mindkettőn egyforma a terhelés? Mi(k) vannak rádugva? Üresen is csinálja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39576) Pulsar válasza cigam (#39575) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát az a vicces, hogy nem :D
Az alacsony feszültségre panaszkodón van egy USB-s m.2 SSD, ezen van minden, nincs SD kártya, és egy BME280 szenzor
A másikra, amiről a tápot átraktam szintén van egy m2. ssd, de ott a tápon lóg még 20 darab WS2812 is, ami használva is van rajta.
De holnap majd méregetek, hogy mekkora fesz van pi-n

(#39577) cigam válasza Pulsar (#39576) üzenetére


cigam
félisten

Egy sorba kötött áram mérős USB adapter több infót dobna, de ha nincs ...
Viszont én készítenék egy szűz rendszert SD-re, és minden fityfenét leakasztva próbálnám ki.
Így kiderülhet hogy a rádugott eszközök fogyasztása nőtt-e meg, vagy a Pi/tápegység a hunyó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39578) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
szeretnék Netflixet használni az Openelec(v8) rendszerem alatt. Ezen leírás szerint feltelepítettem a Netflix kiegészítőt, ami az alábbi hibát dobja induláskor: AttributeError xmbcaddon.Addon object has no attribute getSettingString
Nem tudom, hogy e a leírás jó-e nekem, mert eredetileg nem OE rendszerhez készült, illetve ha jó is, akkor mi ez a hiba, nem találtam rá megoldás. Van valakinek tapasztalata? Köszi

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39579) LógaGéza válasza lehella (#39578) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szia!
Szerintem kezdetben válts LibreELEC-re... OpenELEC-et ha jól rémlik 2017 óta nem fejlesztik.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39580) body007


body007
addikt

Nincs vmi ötletetek youtube "zenegép" összeállítására? Mármint szoftveresen :)
Nem szeretnék raspbian-t hanem mint pl. a kodi legyen saját gui-ja. Egy kis monitor lenne rádugva + billentyű amivel vezérelni lehet.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#39581) rosejbli válasza body007 (#39580) üzenetére


rosejbli
senior tag

Zenelejátszásra a volumio-t szokták használni, elvileg youtube plugin is van hozzá.

(#39582) lehella válasza LógaGéza (#39579) üzenetére


lehella
senior tag

És tényleg :Y kösz a tippet, akkor kezdetben lecserélem a rendszert :D

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39583) body007 válasza rosejbli (#39581) üzenetére


body007
addikt

Nem rossz de valami olyan kellene amit egy meglévő rendszerre fel tudok tenni. Csak cli install-om van.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#39584) _q válasza body007 (#39583) üzenetére


_q
addikt

Nekem is ilyen kellett volna, de nem igazán találtam sajnos. Végül minidlna maradt + androidon dlna kliens. Ha találsz valami jobbat akkor engem is érdekelne.

(#39585) lehella válasza LógaGéza (#39579) üzenetére


lehella
senior tag

Szia, nos frissült a Raspberry a legújabb LibreElecre. Azonban továbbra sem tudom indítani a Netflixet rajta, ugyanaz a hiba: AttributeError xmbcaddon.Addon object has no attribute getSettingString. Ezt a leírást követtem. Valaki csinált már Netflixet ilyen platformra?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39586) solti


solti
senior tag

Sziasztok! Szeretném édesanyámnak megoldani házimozit, és ehhez RPI-t választanék, habár nem tudom, hogy 3-as vagy 4-es (és ha 4 akkor melyik) ajánlott. Ebben kérném a segítséget!
Amit szeretnék: libreelec kodival lejátszóként és a háttérben futtatnék transmission-t is, amivel pc-ről ill. telefonról (torrnado) lehetne hozzáadni torrentet.Heti pár sorozat+film kerülne letöltésre, mondjuk egyszámjegyű torrent futna benne. A Pi-re kötnék egy külső pár száz gigás usb-s hdd-t háttértárként, a rendszer SD kártyáról futna. Lejátszani 720p-s tartalmakat játszana, néha youtube-t, egyéb stream előfizetés hiányában (no meg a netflixet a régi TV-je is tudja).
Plusz pont lenne, ha a régi 1-es rpi-t le tudnám állítani, az csak fr24 -re van használva egy USB-s tunerrel, bár félek tőle, hogy ez a 3-ast már túlterhelné, és emiatt nem feltétlen váltanék rpi4-re (asszem dockeres konténerbe telepíthető könnyedén, de nem 100%).
Szóval a kérdésem az, hogy melyik pi lenne erre alkalmas. köszönöm előre is! :R

(#39587) lehella válasza lehella (#39585) üzenetére


lehella
senior tag

Megoldódott, 8-as verzióról frissítettem a legfrisebb 9-esre a LibreElecet.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39588) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Raspbian Buster alatt van valami lehetőség, hogy a Kodi-t downgrade-eljem? Jelenleg 18.7 van fent, és szeretnék helyette 17.6-ot. Hogy tudom megoldani? Rpi2 alatt korábban 16.7 volt nagyon sokáig, de le kellett cserélnem a rendszert, és a 18.7 borzasztóan lassú és instabil... Hátha egy régebbi jobban muzsikálna.

[ Szerkesztve ]

(#39589) elmo válasza solti (#39586) üzenetére


elmo
aktív tag

Hali! Kb. bármelyik 4-es, de 3-mas is. Nekem 2-es B 1.1 van, transmission torrent kliens szüttyög, max. leállítom, ha 1080p-s filmet nézek sambán keresztül. TV-n, laptop-on, Android-os okostelón, vagy iPad-en is. ssh-val lépek be rá, egy 3TB-s külső házas vinyó van rákötve, meg a táp (meg egy usb-s wifi). Nem szélvész, de nem is kell az legyen.

(#39590) solti válasza elmo (#39589) üzenetére


solti
senior tag

köszi a választ! :R
Én magán az eszközön játszanám le a videót (le és kodi). Bár annyi kompromisszum belefér, hogy a torrentet leállításra kerüljön filmnézés alatt. Az usb kezelése már stabil a 3asnak?nem fog leesni az eszköz?
Nekem itthon 2 es 3 van, de en nasrol nézek rajta tartalmat SMBn keresztül, de egy nas most pluszba nem fér bele...

(#39591) namilegyen válasza solti (#39590) üzenetére


namilegyen
tag

Szia! 3b+om van, pont ezekre használom amire te szeretnéd. A rendszer sdről fut egy ezeréves wd winyó pörög rajt külön táp nélkül. Transmission, kodi, samba. Akadás nélkül fut minden. De ha már beruházol én egy négyest vennék.

(#39592) elmo válasza namilegyen (#39591) üzenetére


elmo
aktív tag

Tényleg, Kodi is jó cucc.
Amúgy jogos, hosszú távra akkor már négyes. A legkisebb (= 2GB RAM) kb. annyi, mint a 3-mas, amiben 1 GB van:

[link] ez a 4-es
[link] 3b+

(#39593) cigam válasza Aryes (#39588) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura. Próbáltad másik SD kártyán? Nem valószínű hogy bármi hasonló gond lenne magával a Kodi-val. Mivel hw ugyanaz mindenkinél, csak az SD kártya más és más.
Ugye nincs semmi tuning a rendszert nem pimpelted?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39594) Aryes válasza cigam (#39593) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugyanerről a kártyáról ment előtte 2 évig libreelec, kodi 16.7-tel gond nélkül.
Ami most van rajta: octopi, rajta openvpn szerver és kodi. Ebből mindig csak egyet használok egyszerre. A kodi már telepítés óta egyformán lassú és sz*r, nem most lett ilyen.
Szóval, hogy tudok régebbi kodit feltenni?
Nincs tuning, alap beállítással megy, ahogy az octopi jött. Csak a videoramot vettem feljebb a kodi miatt 256M-ra. Lehet lejjebb kellene vennem, mert kevés a rendszermemória?

[ Szerkesztve ]

(#39595) azbest válasza Aryes (#39594) üzenetére


azbest
félisten

A 17.6 és 18.7 verziók tűnnek elérhetőek az apt-cache policy kodi parancs alapján. Ezek az alapítvány által kezelt verziók tudtommal, szóval raspi specifikus módosítások is rajta vannak. A libreelec is kifejezetten pi-hez módosított és felparaméterezett kodi-t tartalmazott. Sima, általános kodival valószínűleg nem tud rendesen működni.

Amúgy meg mi a lassú? A kezelőfelület? Régebben libreelec alatt is volt opció, hogy erőforrás takarékoskodás miatt a felületet kevesebb fps-sel renderelje (pl szaggatott az egér úgy). Lehet az most is aktív és ha nem tetszik, akkor ki kell kapcsolni.

Hogy használod a kodit? A grafikus felület alól indítva? Libreelecen önállóan indítja a kodit abakkezelő nélkül. Elvileg raspbian alól is elindítható konzolból úgy. Gondolom ez jót tesz az erőforrásoknak.

(#39596) Aryes válasza azbest (#39595) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem általános kodit telepítettem, a hivatalos tárolóból tettem fel.
Nem a felület lassú, azzal nincs baj. Online addonokat használok, az internetes kommunikáció bűn lassú, amikor keresi a stream-eket, frissíti a trakt.tv alapján az adatokat stb. Próbáltam már friss libreelec-kel is, az is ilyen lassú volt, nem a telepítés a probléma.
A kodi a rendszerrel indul, ahogy kell.

Megírja végre valaki, hogy tudok régi verziót telepíteni tárolóból??

[ Szerkesztve ]

(#39597) azbest válasza Aryes (#39596) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem nem értetted meg amit írtam.

16.7-est friss raspbianra valószínűleg sehogy sem teszel fel működőképes állapotban. Előbb néztem, hogy még a csomagként elvileg elérhető 17.6 sem megy fel, mert hiányoznak függőségei. Négy éves verzió nem passzol az aktuális rendszerhez.

Ellenben ha fullos grafikus felület mellett fut, akkor valószínűleg sok erőforrást elfogyaszt a feleslegesen futó ablakkezelő. Konzolos standalon idnítást kéne próbálnod a mostani verzióval.

Vagy fogj egy másik sd kártyát és tedd fel a régi libreelece-t amit megszoktál. Aztán cserélgesd. Lehet az új python is lassabban fut a régi vason. Talán azért lassú a friss libreelec-kel is a feldolgozás. Vagy egyszerűen a mai scriptek lassúak. De a régiek meg lehet nem működnek már. Ebben az esetben a régi kodi / libreelec sem segít.

Egyébként rákeresve a trakt addonra, rengeteg találat van arra, hogy bűn lassan működik. Nem csak a pi-n. Nézd meg friss-e [link]

[ Szerkesztve ]

(#39598) cigam válasza Aryes (#39594) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem nézed meg a logfájlokat? Miért nem próbálod meg másik SD kártyával?
Amúgy meg leszeded, és a csomagtárólóból telepíted a neked tetsző verziót.
--
Elméletileg a
sudo apt install kodi=2:17.6+dfsg1-4+b1
telepíti a a régebbi verziót, de függőségekre panaszkodik:
Néhány csomagot nem lehetett telepíteni. Ez azt jelentheti, hogy
egy lehetetlen állapotot kért, vagy ha az unstable disztribúciót
használja, akkor néhány igényelt csomag még nem készült el vagy ki
lett mozdítva az Incoming-ból.
Az alábbi információk segíthetnek megoldani a problémát:

Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
kodi : Függ ettől: kodi-bin (< 2:17.6+dfsg1-4.1~) de csak 2:18.7-1~buster telepíthető
Ajánlja: kodi-repository-kodi de az nincs telepítésre megjelölve vagy
kodi-repository
Ajánlja: kodi-visualization-spectrum de az nincs telepítésre megjelölve
E: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

Elképzelhető, hogy a kodi-repository-kodi telepítése után már menni fog, nem próbáltam.
Plusz a sudo apt-mark hold kodi paranccsal megakadályozod, hogy frissítse a Kodi-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39599) azbest válasza cigam (#39598) üzenetére


azbest
félisten

A debianossal lehet nem fognak működni a pi specifikus dolgok. Például a hardveres video dekódolás. Régebbiekből legalábbis még külön változatok voltak [link]

[ Szerkesztve ]

(#39600) Aryes válasza azbest (#39597) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincs grafikus felület, soha nem is volt, a kodi raspberry-n nem is működik úgy, mert framebuffert használ.
Az octopi egy raspbian lite + octoprint meg még pár csomag. Nincs gui, csak webes. A kodi a rendszerrel együtt indul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.