Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Aryes válasza cigam (#39598) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! Na végre, ezzel már tudok kezdeni valamit. :R
Nálam is ezt az üzenetet dobta ki, ezek szerint ha telepíteném a kodi-repository-kodi-t, akkor lefutna?
Csinálok egy mentést a rendszerről (mert túl sokáig tartott, míg összeraktam, hogy minden működjön rajta :) ), aztán kísérletezek vele. :)

(#39602) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Egy pi3-at használunk, kizárólag csak KODI-hoz. Alapvetően DLNA-val filmnézés, valamint HBO GO.

Utóbbi viszont piszok nyögvenyelős, nagyon fapados a tallózás, messze nem nyújtja a gyári alkalmazások szintjét.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg KODI-n kívül lenne más rendszer, amibe "igényesebb" felületű appok lennének beépítve a kül. stream-er szolgáltatókhoz? (HBO GO, netflix). Hasonlóan mind az android alapú médialejtászók esetén.

Köszi előre is.

(#39603) cigam válasza q13579 (#39602) üzenetére


cigam
félisten

AppleTV
Mivel a Pi nem támogatott, csak rá van drótozva, ezért olyan amilyen. Mivel nem publikus paraméterekkel működő fizetős szolgáltatás, a kiegészítőnek esélye nincs felvenni a versenyt a dedikált alkalmazással.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39604) q13579 válasza cigam (#39603) üzenetére


q13579
senior tag

Köszi a tippet.

Pár hónapja apóséknak vettem egy sima xiaomi mi box s-t, ami tudja mindazt, amit leírtam potom 20.000 HUF-ért, akkor beruházok egy olyanra. Bíztam benne, hogy ha már van a háznál egy pi3 b+ talán megoldható, de ahogy utánaolvastam gyorsan sajnos ehhez kevés a hw.

Köszi azért.

(#39605) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elsosorban Plex/Emby hasznalokhoz lenne egy kerdesem. Sajnos az idei OLED CX tv-kbol kikerult a DTS dekoder, igy valamifele (egyszeru es olcso) megoldast keresek ezen hanagsavok dekodolasara, esetleges transkodolasara.
Mennyire mukodokepes ez az elkepzeles?

RPI4 4Gb

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39606) azbest


azbest
félisten

Nocsak, raspberry pi 4 compute module [link]

Pcie 1x port van a hozzá tartozó motherboardon. Egy egész jó kis videó [link]
Usb 3 azért nincs, mert az a pcie buszon ült. Szóval megfelelő kártyát a boardba téve továbbra is lehet. De a beépített usb2 ott van, tettek be egy hub chipet, hogy 2db legyen. [link]

gigabites ethernet chip van mindegyiken. És persze kell mellé az io board - vagy ha később más is gyárt, akkor az. Az io board 35 dolcsi. (Ezek persze nettó amcsi árak, euroban áfával drágább).

[ Szerkesztve ]

(#39607) petty88


petty88
csendes tag

Sziasztok!
Egy PI4-et használok többek között Plex szerverként már majdnem egy éve. Idáig minden tökéletesen működött, azonban az elmúlt két hétben elkezdte ledobálni a rákötött 2,5"-os HDD-t. A HDD-nek nincs külön tápellátása, az USB-ről kapja. A dmesg-ben az alábbi látszik:
[    1.842245] usb 2-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[    1.842275] usb 2-1: Product: USB to ATA/ATAPI Bridge
[    1.842302] usb 2-1: Manufacturer: JMicron
[    1.842327] usb 2-1: SerialNumber: 0123456789ABCDEF
[    4.987653] usbcore: registered new interface driver brcmfmac
[ 3585.370089] usb usb2-port1: over-current change #1
[ 3585.609286] usb 2-1: USB disconnect, device number 2
[ 3585.651926] usb 1-1-port1: over-current change #1
[ 3585.891947] usb 1-1-port2: over-current change #1
[ 3586.131813] usb 1-1-port3: over-current change #1
[ 3586.369995] usb 1-1-port4: over-current change #1
[ 3588.799576] usb 2-1: new SuperSpeed Gen 1 USB device number 3 using xhci_hcd

Ebből az látszik szerintem, hogy nem bírja a táp egy idő után a HDD-t, ezért leválasztja, újracsatlakozás után meg nem mount-ol, az csak a rendszerindítással egyidőben történik meg.
Mivel majd egy évig jól működött ezért nem értem ezt a hibát, ha eddig bírta, akkor most is bírnia kéne. Próbáljam meg egy külső tápos USB HUB-bal? Vagy csak a HDD ház adhatta meg magát?
Szerintetek mi okozhatja ezt a hibát?
Köszi!

(#39608) cigam válasza petty88 (#39607) üzenetére


cigam
félisten

Ez akár táp is lehet. Első körben próbáld meg azzal, ami van otthon. Ez lehet tápegység, vagy aktív USB hub.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39609) golya87 válasza azbest (#39606) üzenetére


golya87
őstag

Remélem a TuringPi-s srácok rácuppannak.

(#39610) azbest válasza golya87 (#39609) üzenetére


azbest
félisten

A videóban említik, hogy rácuppannak :D

Most néztem, hogy az nvidiának vannak 32 és 64 bites arm linux drivere is a letöltés oldalon, a legújabbakhoz is :D Na nem mintha... de lehet tud crysist futtatni :D Na persze nem érdemes gtx 3ezrest rádugni, de valami alap gt 630 vagy ilyesmi már talán értelmes ötlet [link]

[ Szerkesztve ]

(#39611) golya87 válasza azbest (#39610) üzenetére


golya87
őstag

Arra akarsz ezzel utalni, hogy az CM4 képes lehet egy VGA farm vezérlésére? :DDD
Komolyra fordítva a szót, a TuringPi készíthetne valami több node-os, szerver feladatokra képes alaplapot. Simán cserélném az N40L-t...

(#39612) azbest válasza golya87 (#39611) üzenetére


azbest
félisten

újra meghallgattam annak a videónak a végét és elbizonytalanodtam, hogy melyik verzióhoz való v2 cluter pi-et említi.... de aztán megnéztem twitteren:

Úgy néz ki, hogy cm4-hez készül tényleg. Közben kijött egy újabb élő adásos videója a Jeffnek is [link]

(#39613) azbest válasza azbest (#39612) üzenetére


azbest
félisten

de fura, az alapítványos videóban azt mondják, hogy csak a lite (emmc nélküli) boarddal lehet használni az sd kártya slotot. Bár valószínűleg azért, mert a másik sd csatornát a wifi/bt modul használhatja (az sdio-n csatoalkozik a többi pi-n is)

Amúgy, mivel ilyen kompakt és még betáp szempontból is csak egy 5v kell tán neki, simán tudnak majd akár tablet vagy kézi játékkonzol alapokat is csinálni vele (persze valami hűtéssel).

[ Szerkesztve ]

(#39614) azbest válasza golya87 (#39611) üzenetére


azbest
félisten

Most nézem, hogy már a weblapon is kinn van a felépítése, bejelentés

Azért a szakmai csodálat mellett valószínűleg olyan összára lenne egy kimaxolt rendszernek, amiből már valami nagyobb teljesítményű x86-os rendszer is megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#39615) wassermann


wassermann
Topikgazda

Kíváncsian várom én is, hogy kijöjjön valamelyik nyugati site-on egy x86 összehasonlítás (felvett energia / számítási teljesítmény / ár).
Ez kb. olyan mintha valaki készen kapható rotációs kapa helyett, valami megmaradt motorból némi lánc meg meg egyéb gépészet segítségével épít magának motoros kapát... :))

(#39616) azbest válasza wassermann (#39615) üzenetére


azbest
félisten

A weblapon lévő leírásokban vannak érdekes dolgok. Mármint, ez a mostani tényleg eléggé rétegigény. A v1-es tán 190 dolcsi körül volt, ez is valami hasonló talán.
Mondanám, hogy a 4 modul kevés, de igazából, mivel hálózaton át kommunikálnak, így akár többet is felfűzhetnek.

Ami érdekes volt a bejelentős hosszú leírásban, hogy pcie eszközök megosztott használatáról is szó esik. Csak túl drága lett volna a chip hozzá, így most nem erőltették.

A jelenlegi felállásban azt hiszem legfeljebb méreten spórolnak, bár ebben sem vagyok biztos. Végülis 4 alapítványos io boardot is lehetne stackelni és a pcie slotot fektető adapterrel használni. Bár, ha pont azok a bővítőkártyák kellenének, ami itt integrálva van (sata, gigabit hub), akkor árban kb ugyanott van.

Bár most, hogy terjed az arm alapú pc is, lehet felértékelődik egy olcsóbb teszt platform, ahol igazi magokon próbálgathatják a fordítás optimalizációt. Az gondolom emulálva nem játszik :) Meg a fedora az armos kiadását szép, dobozos eszközön buildelheti - azt hiszem ők ragaszkodnak ahhoz, hogy igazi vason fordítsák.

(#39617) ReFleXx


ReFleXx
addikt

libreelec alatt hogy tudnam felrakni a stress-ng -t? valahol azt olvastam hogy a raspberry tools addon tartalmazza, azt felraktam kodi alatt the cli-ban nincs ilyen parancs meg mindig.

system toolsban van

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#39618) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Pi3B+ kütyümet tervezem 4-re cserélni. Sajnos a 3-nál is elég aggasztó a melegedés, gyári házban, hűtőbordákkal letöltés közben felszalad 70-75C körülre, ezt egy kis USB ventivel ellensúlyozom.

A 4-hez szeretnék valami komolyabb passzív hűtést összehozni, eddig egy ilyen megoldást találtam:

[link]

Van róla tapasztalat, vagy tud valaki jobbat? Külföldi (Chinashop) rendelés is szóba jöhet, ha van EU raktár hozzá.

Köszi a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#39619) Dißnäëß válasza bollokcs80 (#39618) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagyon jó kütyü, ez van nekem is. A ventiseket érdemes elfelejteni, vagy pedig ha feltétlen muszáj, mert melegben lesz a Pi + púpon mind a 4 CPU mag, akkor egy ilyen, megspékelve szemből egy 12-centis csendes (vagy nemcsendes) ventivel.

Szobahőmérsékleten is szépen elviszi a P4-et, ha házba teszed (például én DIY "erősítő" házba fogom tenni, akkor érdemes alulfelül lyuggatni a házat, egy természetes lassú légáramlást így kap, ennyi elég is neki). Viszonylag sok fém van benne, jó a hőtehetetlensége, tehát lehet, hogy terhelt állapotban és melegebb/zártabb helyen 40-50 fok a kütyü, de hirtelen CPU terhelésnél sem történik semmi throttling, attól messze van még ilyenkor is az ember.

Nálam nagyon bevált, viszont fém mivolta miatt a wifit/BT-t kicsit árnyékolhatja, nem mindegy, hogy van forgatva a nyákon lévő antenna rész, ami egy kis résen lát ki a borda alja-teteje között lényegében.

A legtöbb átlagos felhasználásra vehető, úgy pedig mindenre is, ha meg van fújva normális külső ventivel (van ebből ventis is, de az nem ugyanaz: csoffadt kis zajos ventillátorok nem versenyeznek egy külső normálissal nyilván + a két kis venti a ventis modellen elvesz a lamellákból, ergo a hűtőfelületből).

A GPIO lyukat én reszelni fogom az enyémen szélesebbre kicsit, mert a régi IDE kábelekre hajazó 40 tűs GPIO breakout kábel széles műanyag feje nem megy át ezen a bordán, ez szerintem epic fail (sajna). De ha nem kábellel toldod meg és viszed ki a GPIO tüskéket, egyenkénti kábelekkel/erekkel rámehetsz, abban nem akadályoz.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39620) Aryes válasza Dißnäëß (#39619) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ahelyett, hogy a csatlakozót reszelnéd... :DDD

(#39621) Dißnäëß válasza Aryes (#39620) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Volumio vóna, I2S DAC-al. Valszeg Armor nélkül, saját (egyenkénti) kis hűtőblokkokal megoldom + akkor a kábel rácsattan szépen és ki tudom vinni oldalra a 40 tüskét (és a többi alkatrész majd ott megy rá ténylegesen). De két P4-em is van, a másikon ez az armor... :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39622) bollokcs80 válasza Dißnäëß (#39619) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, akkor majd ez lesz a befutó. Közben találtam "ócókínai" kiadásban is: [link]

A ventis változat semmiképp se játszik, mert abban a szobában van, ahol alszom. :) Pi3-hoz is próbáltam ilyet, de iszonyú hangos, igazából most, hogy itthon ülök home officeban, nappal is zavaró (lenne).

Fúrni-faragni nem akarok/tudok, kész megoldást kerestem. Sajnos egy polcra besuvasztva fér csak el és a szoba elég meleg, de ha ha sikerül 40-50 fok között tartani lejátszás közben az már jó. Ha nagyon melegszik akkor ideiglenesen ráfújatok kis ventivel kívülről.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#39623) elmo válasza petty88 (#39607) üzenetére


elmo
aktív tag

Esetleg köss rá egy nagyobb tápota PI-re (ha van).

Illetve itt olvasgasd a "What are the power requirements?" fejezetet:

[link]

(#39624) ReFleXx válasza bollokcs80 (#39622) üzenetére


ReFleXx
addikt

nekem ilyesmi ócó kinai van, 17 nap alatt itt volt kinabol, elsore 20 fokott dobott le a homersekletbol, de aztan ahogy atmelegedett a borda inkabb 8-10 fokkal lett csak huvosebb.
Nekem egy fiokban lakik a Pi a TV alatt, eddig asszem olyan 62 fok korul ment idle-ben (nincs GUI csak torrent megy) most 54fok.
Stresszelve a 4magot korabban 80-82fokot is elért most 70-72.
Jobbra szamitottam, de vegulis 0 legmozgas van korulotte es igy is nyertem 10 fokot, most legalabb biztos nem fog throttlingolni a legrosszabb esetben sem :D

Sztem a 40-50 kozotti homersekletet nem fogja tartani neked sem.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#39625) bollokcs80 válasza ReFleXx (#39624) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igazad van, az se vész, Pi3B is 55-60 körül ketyeg alapjáraton.

B.Cs.

(#39626) Dißnäëß válasza bollokcs80 (#39622) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Enyém fel van téve az egyik a szekrény tetejére, majd leveszem onnan vagy ilyesmi, 2-3 hete. Lefújom a port néha róla. Semmi komolyabb melegség, de ez CPU használat függő is, torrent pl. mindig járatja, pláne ha titkosítás ON.

Throttling bőven 80 fok maghőmérséklet felett kezdődik valahol, szóval ami már a kezünknek húha-meleg, a Pi-nek még így is valszeg tök oké, hiszen pucéron meg totál befékezi magát, simán elmegy a CPU azonnal a 90 fok magasságba és kezdi le-le építgetni a teljesítményt, hogy hűljön.

Fiókban minden megfő. Szobalevegőre tedd valami fene se tudja milyen helyre, ha ennyire fontos és el akarod rejteni.. TV mögé is mehet.. alá, akármi ilyesmi .. az ideális lesz neki.

Illetve ha szoba légtérben van, a bordái (ha a wifi, stb. engedik) függőlegesen álljanak, így kicsit még segít is az ember abban ,hogy lentről felfele végigmenjen egy nagyonfinom természetes légáramlás a két oldalán, ahogy a melegebb levegő felfele száll és alulról a hidegebb jön. Szóval radiátorokon sem keresztben állnak lamellák általában, itt se ez legyen.

De ha már bevált a fiókban, jóvanazúgy. Majd nyáron azért légy észnél. ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39627) Archttila válasza Dißnäëß (#39626) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A kezdetek ota ilyen bordaval hasznalom (szobalevegon), es 55 fok fole nem nagyon megy...
Wi-Fi arnyekolasi problemak nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39628) copass válasza bollokcs80 (#39622) üzenetére


copass
veterán

nem hangos a ventije, macska alszik 20 centire tőle nyugisan.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39629) Aryes válasza copass (#39628) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az nem jelent semmit... A régi crt tévék tetején is hatalmasat tudtak aludni, miközben alattuk ment a lövöldözés. :DDD

(#39630) copass válasza Aryes (#39629) üzenetére


copass
veterán

macskánál erősen kétlem, hogy huzamosabb ideig ott marad mellette. crt meg nem zúgott annyira, csöves tv az igen.
netán van neked is ilyen?
eleve egy pici venti 25 mm az egész, 5 mm lapátokkal és a motor sincs pörgetve mint a bolond. halk.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39631) Archttila válasza Aryes (#39629) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39632) Aryes válasza copass (#39630) üzenetére


Aryes
nagyúr

Volt macskám és csöves tv-m (ami ugyanaz, mint a crt) egyszerre. :K Le se jött róla, amíg meleg volt. :DDD

(#39633) copass válasza Aryes (#39632) üzenetére


copass
veterán

szóval akkor nincs ilyen ventis cuccod...
nem a képcsőröl beszélek...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39634) Dißnäëß válasza Aryes (#39632) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A macskák szarenergia-gyűjtők, minden ránk káros izét imádnak, ők ezt szervezetükben és energetikailag (ez a spiri-vudu rész most) tudják a javukra hasznosítani. Ezért is jó macskát tartani, ahova ő fekszik szívesen, oda érdemes inkább nem feküdni, kivéve mikor az ember lábára, hasára, mellkasára telepedik tv nézés közben, mert azt akkor szeretetből teszi, nem azon paraméter mentén, hogy "ott van egy kis káros sugárzás, megyek oda akkor" :D (Bár amikor az ember beteg, vagy csak a lelke szarul van, akkor is hihetetlen, mit megéreznek - mondjuk majd' 2x annyi agysejtjük van, mint a kutyáknak, csak k*ra máshogy vannak drótozva) :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39635) dew28 válasza Aryes (#39632) üzenetére


dew28
aktív tag

En azt hittem a csoves tv az ilyen ;] :

[ Szerkesztve ]

(#39636) body007 válasza Dißnäëß (#39634) üzenetére


body007
addikt

Azt is mondják, h gyógyítani fekszik az emberre a macska. Szal van benne vmi, h oda fekszik ahol rossz az energia ;)

Úgy érzem ez már nagyon off :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#39637) Aryes válasza copass (#39633) üzenetére


Aryes
nagyúr

Offcunami :DDD

A CRT tv mindegy, hogy tranzisztoros vagy csöves, a lényeg, hogy széles és lapos a teteje, az LCD tetejére is ráfeküdne, ha nem esne le róla. :DDD
Nincs olyan pici ventim és fogalmam sincs, hogy mekkora hangja van, meg arról se, hogy hová lett a humorod. :((( ;)

(#39638) wassermann


wassermann
Topikgazda

... tényleg OFF (és sok is már)!

Menjetek át az Off topic-ba vagy a fátadt gőz-be, nyissatok ott például egy ilyet :)) :
"Negatív energia gyűjtő macska, öreganyám TV-je tetején heverészik naphosszat"

(#39639) 0519 válasza wassermann (#39638) üzenetére


0519
senior tag

én támogatom a fenti off-topic bejegyzések törlését.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#39640) bollokcs80 válasza Archttila (#39627) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az nálam nem probléma, madzagon kapja a netet.

B.Cs.

(#39641) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Western Digital Purple merevlemezem, egy Sharkoon Swift Case Pro rack-ben, ez NTFS-re van formázva és ez van rá kötve a Raspberry Pi 4 model B 8GB-ra, amin Samba megosztással meg van osztva.
A Raspberry Pi OS egy külső SSD-ről indul, amit ez alapján hoztam normális sebességre. Ezt nem kell elvégezni a HDD-vel is igaz?
Próbáltam másik gépre hálózaton keresztül (ami Wi-Fi-vel kapcsolódott rá) másolni és 15 MB/s-mos sebességgel történt. Mi lehet a gond? Hogyan érhetnék el nagyobb sebességet?

(#39642) Keem1 válasza afi0903 (#39641) üzenetére


Keem1
addikt

A Pi gigabites kábellel, gigabites routerre kapcsolódik, ugye?
Bár nem feltétlen jelent problémát, és sokan azt mondják, hogy nem számít, nálam akkor táltosodott meg az SSD, mikor újrakonfiguráltam ext4 partícióra. Bár tényleg többen állítják, hogy nincs semmi gond az NTFS-sel sem, de azért mégiscsak ext4 dukál egy Linuxhoz.

A másik gép nem lehet a ludas? Wifi azért nem olyan stabil, pláne 2,4 GHz-en. Én kipróbálnám úgy, hogy az a gép vagy LAN-on, vagy tutira 5 GHz-es wifin kapcsolódjon.

Nálam hálózaton legkevesebb 70-80 MB/s, de inkább jellemzően 90-110 MB/s megy. Az ne zavarjon össze, hogy én SSD-t használok, ugyanis gigabit LAN-on nem igazán jön ki az SSD és a HDD közti különbség. Szóval HDD-vel is kéne ilyen sebességnek lennie.

(#39643) afi0903 válasza Keem1 (#39642) üzenetére


afi0903
aktív tag

"A Pi gigabites kábellel, gigabites routerre kapcsolódik, ugye?"
Igen, igen. Cat5e kábellel Asus RT-AC65P routerre.

"Bár tényleg többen állítják, hogy nincs semmi gond az NTFS-sel sem, de azért mégiscsak ext4 dukál egy Linuxhoz."
A HDD nagyjából tele van írva, így nem szívesen formáznám.

"A másik gép nem lehet a ludas? Wifi azért nem olyan stabil, pláne 2,4 GHz-en. Én kipróbálnám úgy, hogy az a gép vagy LAN-on, vagy tutira 5 GHz-es wifin kapcsolódjon."
Amazon Fire Stick 4K-val Kodiban is akad pár film, szóval nem hiszem, hogy a másik gép lenne a ludas. Mind kettő (Fire Stick, másik gép) is 5 GHz-en van. Másik LAN kábel beszerzés alatt van.

(#39644) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A RPi3B (ugye csak 2.4GHz) és az RPi3B+ (5GHz is) modellek Wi-FI-jéről kérdezném, mennyire jó/erős/megbízható? Volumino-val, vagy RaspFi-vel lenne Wi-Fi-n zene stream-elésre használva hálózatról.

Köszi!

(#39645) UberMutant válasza SunMount3r (#39644) üzenetére


UberMutant
őstag

de miért akarsz rosszabbul terjedő 5GHz-et használni zenetovbbításra a 2.4 helyett? a kérdésben ott a válasz is.

(#39646) afi0903 válasza afi0903 (#39643) üzenetére


afi0903
aktív tag

Hdparm paranccsal kiírt Timing buffered disk reads az az olvasási sebességet jelenti? Szóval nincs bufferelés nélküli olvasás? Ez 120-150 közötti értéket ad vissza MB/sec-ban. Szóval ha, jól gondoltom a megosztással lesz gond.
Az SMB configban lévő map system = yes mit csinál? Itt weissnak visszavett a teljesítményből. Át lehet írni no-ra vagy ki lehet törölni?

(#39647) SunMount3r válasza UberMutant (#39645) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Általánosságban kérdeztem, hogy milyen a Wi-Fi-jük, nem a 2.4 és az 5GHz közötti "elméleti" különbséget.

(#39648) UberMutant válasza SunMount3r (#39647) üzenetére


UberMutant
őstag

a 2.4 jó közepes, az 5GHz valamivel gyengébb.

(#39649) cigam válasza afi0903 (#39646) üzenetére


cigam
félisten

Töröld ki nyugodtan, alapértelmezetten no az értéke. Egyáltalán hogy került bele, milyen leírás alapján?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39650) afi0903 válasza cigam (#39649) üzenetére


afi0903
aktív tag

Azt feltételeztem, hogy alapértelmezetten yes az értéke. Gondoltam mielőtt módosítom, megkérdezem, hogy tanácsos-e. Most belenézve nincs is benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.