Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Dorian


Dorian
félisten

Most vettem le a tévét meg a felfúrt konzolt, és szereltem fel újra máshová (az ST-hez feljebb kellett tenni, mint a korábbi Samuhoz) Én ugyan le nem venném senki kedvéért.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31802) DM-Fan válasza Dorian (#31801) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem több, mint 2 éve fenn van a G20 és csak akkor szándékozom levenni, ha cserélem, vagy neadj' isten meghibásodik. Nem mozgatom senki kedvéért az 50"-os dögöt, örülök, hogy hibamentes!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#31803) Ispy


Ispy
veterán

Szerintem csak féltek, hogy kiderülne mayday igaza :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31804) KTTech válasza Ispy (#31803) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, ha vakok lennénk, TALÁN igaza lenne... de az a helyzet, hogy hiába fényezi a belépő szintű TV-jét, attól az még belépő marad, akárhonnan nézem. De ha ideadja az 1 milliót, egye fene, elviszem a G30-at :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#31805) flash-


flash-
veterán

sziasztok

mostanában nem követem a tv-s dolgokat,nem tudom hol tart a technika.

lényeg az lenne hogy ha az ember jó minőségben akar filmezni,utánhúzás nélkül,akkor még mindig plazmát érdemes inkább venni mint,lcd-t vagy led tv-t?

pl 42" -os plazmából az iylen 150 ezer forint körüliek is jobbak mint a led-lcd tvk?
vagy áll még az a dolog hogy 200 ezer alatt nem éri meg plazmát venni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31806) kovadika válasza flash- (#31805) üzenetére


kovadika
őstag

Igen.

(#31807) flash- válasza kovadika (#31806) üzenetére


flash-
veterán

pl 42" -os plazmából az iylen 150 ezer forint körüliek is jobbak mint a led-lcd tvk?
vagy áll még az a dolog hogy 200 ezer alatt nem éri meg plazmát venni?

és hátránya mostani plazmáknak van?
vagy egyáltalán a mostani lcd-ledek mennyire közelitették meg technológiában-minőségben a plazmát?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31808) kovadika válasza flash- (#31807) üzenetére


kovadika
őstag

1. hsz-t olvasd el. 150 körül 42UT50E, leglényegesebb hátránya az ST-től, hogy nincs rajta szűrő, ezért jobban tükröződik, ha ez nem zavar, esetleg főleg sötétben használod teljesen vállalható alternatíva. Az árkategóriájában és afölött is elpicsázza az lcd-ket. Viszont, amennyiben nappal is használnád, esetleg nem akarnál mindig besötétíteni, akkor ajánlottabb az ST. Képminőségben is többet nyújt kicsit, de nappal sokkal, de sokkal használhatóbb. Mondhatni a legjobb ár/érték arányú plazma. Nem hiszem, hogy találnál olyan lcd-t 500k alatt, ami akár megközelíti a képminőségét.
Azok az lcd-k, amik megközelítik a plazmák képminőségét általában többszörösébe kerülnek a plazma árának, ráadásul még úgy is elmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#31809) Ijk válasza flash- (#31807) üzenetére


Ijk
nagyúr

42UT50 ami 160k és szerintem érdemes 42"-ban megvenni. Illetve ott a 42X50 HD-ready készülék 120k-ért és akkor belefér a keretbe egy korrekt médialejátszó is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31810) Dexar007


Dexar007
veterán

Vagy inkább az 50X50,és ne vegyen médialejátszót. :)

Give me your cum,bull!

(#31811) kovadika válasza Dexar007 (#31810) üzenetére


kovadika
őstag

42-es méret érdekelte, de ennyiből már majdnem kijön az 51E530, X50-et biztos nem vennék ahelyett.

[ Szerkesztve ]

(#31812) DM-Fan válasza Dexar007 (#31810) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ráadásul a médialejátszó kvázi nélkülözhetetlen, ha HD-anyagot is le akar játszani. A legjobb választás szerintem is a 42UT50 ebből a keretből. De lejátszó fog kelleni később, ez biztos!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#31813) Viktor81 válasza mayday00 (#31790) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Allee Panashop. Eleg sotet van es nagyon korrekt eladok vannak, biztosan meg azt a keves fenyt is kioltjak, ha szepen megkered oket... Mikor elmentem a TV-ert, edesanya (akinek lovese sincsen a technologiakrol, azt pedig foleg nem tudta, mi az ST, GT), siman megmondta, hogy a GT-nek, VT-nek szerinte szebb a kepe, mint az ST-nek. Pedig allitolag itt mar nincsen nagy difi. En mar korabban eldontottem, hogy GT lesz, mert nekem sokkal jobban tetszett a szinkezelese, mint az ST-e. (A korrektseg kedveert, le kell irnom, hogy nem neztem, melyik milyen modban ment, igy csak feltetelezni tudom, hogy szandekosan nem rontottak le egyiket sem.) Viszont megmondom oszinten, a VT es GT kozott semmi kulonbseget nem lattam (sotetben), csak a VT szebb design-ja miatt fajt egy darabig a szivem, de meggyoztem magamat, hogy az nem eri meg a tobbletet. (egyebkent a jobb szuroben hiszek, mert nappal meg a GT-t eleg rendesen "zavarba lehet hozni", de a szobaban kb egy perc alatt teljesen sotet van, ha ugy akarom, ettol fuggetlenul a VT kulseje a mai napig elvarazsol)

Udv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#31814) daniel2121


daniel2121
senior tag

Az 50GT50 az ci vagy ci+-os?

(#31815) KTTech válasza daniel2121 (#31814) üzenetére


KTTech
veterán

CI+ a 20-as szériától kezdve mind.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#31816) anonym1s válasza hunspikey (#31800) üzenetére


anonym1s
őstag

Oke, nezzuk a masik oldalrol mert szerintem felreertettel. Nagyon tetszik a VT50 ami 700ezr ft, de neked csak 250 van. Akkor is a VT50-et veszed meg?
Ha a valasz igen, akkor leirnad a trukkot, hogyan kell 250-ert venni 700ezer ft-os tevet?
Lehet holnap sorba allok en is egy jo VT50-ert :)

Ja, azzal a keses mondatoddal nem igazan vagyok kepben.

(#31817) daniel2121 válasza KTTech (#31815) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi akkor a upc médiakártyához jó lenne.

(#31818) kovadika válasza anonym1s (#31816) üzenetére


kovadika
őstag

A kérdésed teljesen értelmetlen. Nyilván, ha nincs pénze nem veszi meg. Egyértelműen leírta, hogy látott annyi különbséget a GT-VT között, amit számára még érdemes volt kifizetni. Nem értem miért szükséges ide még több okfejtés?

[ Szerkesztve ]

(#31819) Ijk


Ijk
nagyúr

Áhh de bitang jó készülék ez az 50ST50 így két hét után is. Most hogy ritkábban kapcsolom be, minden alkalommal rácsodálkozom.

Ki akarom próbálni a 3D-t, sajnos XBMC nem tud BD 3D iso-t, ezzel a kettévágott képes vacakkal nem akarok foglalkozni. Az a gond hogy nem tudom milyen ez az 5m-es sony kábelem, nem biztos egyáltalán hogy 1.4-es. PowerDVD 12-vel próbáltam kevés sikerrel egy BD25-öt megnyitni, csak TS fájlt sikerült, ki is tette 3D-re de két oldalt hagyott egy jó 5-5 centis fekete keretet.
Mindenesetre mindig rájövök miért nem kell nekem HTPC.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31820) hunspikey válasza anonym1s (#31816) üzenetére


hunspikey
őstag

Nos ez esetben nyilván szóba se jöhet - mert, hogy nálam az is szabály, hogy addig nyújtózz amíg ér a takaród.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#31821) anonym1s válasza Dexar007 (#31810) üzenetére


anonym1s
őstag

Nekem X50 van, szar a fekete szint, nem ajanlom senkinek sem.

(#31822) anonym1s válasza hunspikey (#31820) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, errol van szo. Azert vetted azt, mert megtehetted. Masok is szivesebben vennenek VT50-et de nem tehetik meg mert nincs ra penzuk. Erre celoztam az elso uzenetemmel is, csak az kicsit felreerthetore sikeredett.
Nem lenyeg, kar volt szoba hozni.

(#31823) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Hátha érdekel mást is:
pénteken bementem a szegedi Edigital - ba és rákérdeztem, hogy mi van ezzel az AIM biztosítós szrsággal?
Azt mondták, hogy a végelszámolóhoz be lehet nyújtani a díjvisszafizetési igényt, de ezt csak akkor tegyem, ha már nem érdekel a garancia biztosítás, mert ha igen, akkor márciusra kidolgozzák az ajánlatukat másik biztosítóval, a régi befizetés alapján.
Jeleztem, hogy nem logikus, hogy az én és a bukott AIM közötti szerződés alapján ők tudjanak megoldást nyújtani, nem kell-e éppen az ehhez, hogy visszaköveteljem onnan és befizessem nekik, de az üzletvezető azt mondta: nem, ők intézkednek...
Jó lenne valami, de persze nem vagyok optimista ezzel kapcsolatban.

Van esetleg valakinek ennél pontosabb infója?

[ Szerkesztve ]

(#31824) janos666 válasza mayday00 (#31774) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az avatott szem azt azért rögtön kiszúrja, hogy Samsung, vagy Panasonic.
Még akkor is, ha azonos fehér és fekete fényerőre állítjuk be őket, mert más a mozgókép kezelésük. Hiába, hogy alapvetően mindkettő "plazmás", mégis merőben más náluk a "a mozgás íze", főleg valódi 50 vagy 60Hz-es anyagokkal (én még mindig a Samsung megoldását preferálom, és kisebb már idén a különbség, de még mindig más).

Abban már nem mernék veled fogadni 5k felett, hogy meg tudnám-e különböztetni a letakart kávás ST-GT-VT készülékeket. Az UT-t még talán, mert ha már négy kijelző világít felém, akkor azon már látom a saját tükörképemet a panelen (legalább is a 2.35:1 képarányú film világos jelenetei alatt az alsó és felső fekete sávokban). ;)

Szintetikus tesztanyagok esetén hozzádobhatunk egy nullát a téthez ST és GT/VT közt. ;]

A GT és VT vaktippelésére még 5k-ban sem mernék fogadni. Egyszerű BD filmekkel totál esélytelennek tartom. Bár sajnos nem volt lehetőségem egymás mellé sorakoztatni őket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31825) janos666 válasza janos666 (#31824) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja igen, GT-VT-t sötét szobában godnoltam.
Ha nyári napsütésben felhúzhatom a redőnyt, akkor ott is mehetünk 50k-ért is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31826) liszi70 válasza janos666 (#31825) üzenetére


liszi70
nagyúr

János, ha már itt jársz, válaszolhatnál nekem a (#31761)-as kérdésemre:

""...egy máig ki nem javított szoftverhiba miatt a tavalyi GT/VT szériákat nem érdemes kalibráltatni, mivel véletlenszerűen felugrik a fekete fényereje pro1 és 2 kalibrálható módokban..."

"Ez komoly, hogy a GT-nél is megvan ez a bug? Eddig csak a VT-ről tudtam ezt!""

Eddig senki nem volt olyan magabiztos hogy reagáljon, ismét benned bízom!

[ Szerkesztve ]

(#31827) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Egy kis érdeksesség: ma néztük meg a Die Hard 5-öt a Corvinba a Korda terembe , ritka sz@r és buta film lett,de ezt hagyjuk ,nem ez a lényeg ,hanem amit a bnőm mondott, ugyanis ma mutattam neki az 50st50-es tv-t és teljesen el volt ájulva mekkora és milyen csodás képe van az ő Samu e490-es plazmájához képest....ez az egyik,a másik véleménye,hogy a film végén halkan megjegyezte ,hogy az otthoni Panasonic tv-mnek mennyivel szebb a képe és nagyobbnak hat, mint a mozivászon...ilyet hallani nőtöl elég ritka dolog,kerekedtek is a szemeim,Ő aztán tényleg laikus szemmel látja ezt a témakört... :)

[ Szerkesztve ]

(#31828) janos666 válasza liszi70 (#31826) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Legjobb tudomásom szeriont így van, viszont élőben nem volt még szerencsém sötét szobában eljátszogatni GT50-el, csak 50 és 55"-os VT50-ekkel, illetve ST-vel és UT-vel "minden mennyiségben". A GT valahogy teljesen kiesett eddig.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31829) Gabor970


Gabor970
addikt

Tegnap elhoztam a UPC-től egy mediacardot a ps50c430-hoz. Működik a dolog, ha esetleg volt olyan C samu tulajdonos, akinek kétsége volt, az mehet érte bátran. Megszenvedtem, mire normálisan elrendeztem a csatornákat, de most legalább saját izlésünk szerinti, illetve nem kell az SD-HD adókat duplán élveznem. Kicsit talán lassabb az én TV-m, mint a HD STB volt, de egyszerűbb az egy távirányító.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#31830) Sanyyka válasza janos666 (#31824) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Zene ez egy st tulajdonos fülének. :DD

Bár azért gondolom a felső - felsőközép kategóriás Pana készülékek reluxa hatással, poszterizációval, fals kontúrral kevésbé operálnak, amíg egy ut jobban.

Így van vagy tévedek?

Ja és kisebb - nagyobb intenzitással folyamatosan azon agyalok, hogy le kéne cserélni az 55-öst 65 - ösre.
Most mintha hangosodott volna a fejemben a kattogás. :)

[ Szerkesztve ]

(#31831) DM-Fan válasza Sanyyka (#31830) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem volt alkalmam hosszasan hasonlítani a GT50-et az ST50-hez és bizony nappali fényviszonyok mellett is látható a különbség az előbbi javára. A GT50 és VT50 között már kisebb a difi, de ott is van, de ahhoz már tényleg avatott, tapasztalt szem kell. Az UT50 egyértelműen nem kategória még az ST50-nel sem, azt teljesen laikus szem is látja.

Get Moded!

(#31832) janos666 válasza Sanyyka (#31830) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valamilyen szinten igen, de nem ég és föld a különbség, és főleg 24fps filmekben ritkák az olyan jelenetek, amikben ez kiéleződhet annyira, hogy esetleg akkor is feltűnjön, ha nem direkt erre figyelsz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31833) IrsaiOlivér válasza Sanyyka (#31830) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Nem mondod ugye, hogy kicsi az 55", lassan indulnék az arénába...

(#31834) patakidr


patakidr
aktív tag

Nos megnéztem ma az üzemidőt: (2013. január 26-án vettem.)

128 óra és 47 bekapcsolás. Ez reális csaknem 1 hónap alatt szerintem.

(#31835) Sanyyka válasza IrsaiOlivér (#31833) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Jó-jó, de az a plusz 40 % odabszna... :K

Ha 55-ös st-t veszel, akkor a második legjobb döntést hozod, ha 500K-ért 65-öst, akkor Neked lesz a legjobb méret /ár /érték arányú készüléked. ( meggyőződésem szerint )

Az 55 col kiváló méret, de már nem látom nagynak, csak a 42-est icipicinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#31836) IrsaiOlivér válasza Sanyyka (#31835) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

A 65" éppen nem fér be... egyébként hol 500k?
A doboz méretét nem tudod véletlenül az 55"-nak?

(#31837) bendeguz76 válasza IrsaiOlivér (#31836) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

alkudd le ilyen áru tv-t nem minden nap adnak el.biztos belefér egy kis alku

bendeguz_HUN

(#31838) Dexar007 válasza IrsaiOlivér (#31836) üzenetére


Dexar007
veterán

Edigitalban cetelem bigyóval 480-ra jön ha jól emlékszem..mondjuk fogalmam sincs,hogy milyen feltételekkel kapsz olyan kártyát.
Vagy menj be a panashopba,és kérd aktuális áron 5 év garival..úgyis belemennek valahol.

Give me your cum,bull!

(#31839) Sanyyka válasza IrsaiOlivér (#31836) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Edigital, Cetelem kártyával, legalább 550e forintos hitelkerettel 495e Ft.
28*87*150 cm

(#31840) IrsaiOlivér válasza Sanyyka (#31839) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Köszi!
Akkor marad a kiszállítás, mindegy holnapig kibírom.
Nem hiszem, hogy bárhol hitelképes lennék :D az alku és az 5 év gari viszont jó ötlet.

(#31841) Ijk


Ijk
nagyúr

Egyébként ezeknél a hiteleknél hol van a kutya elásva? Nem hiszek ugyanis ebben hogy csak úgy 10-20%-al olcsóbban megkapsz valamit bankon keresztül úgy hogy abból a banknak nincs haszna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31842) janos666 válasza Ijk (#31841) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mégsem fizeted vissza, akkor nem kedvezmény, hanem kamat lesz a vége.
Ha vérszemet kapsz, és még tovább meríted a hitelkereted, akkor még valószínűbb, hogy még nagyobb kamat lesz a vége.
Közben pedig oda-vissza marketingolják egymást, mert a boltoknak is jó, ha az emberek hitelkereteket is felemésztve többet vásárolnak, a banknak pedig az a jó, ha minél többen váltanak ki ilyen kártyákat. Aztán ha tetszik nekik, akkor lehet, hogy legközelebb emiatt már magán, vagy akár céges folyószámlákat is nyitnak náluk, mert szép emlékük van a bankkal kapcsolatban.
Biztos lehetne még sorolni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31843) Ijk válasza janos666 (#31842) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem, tehát ez egy befektetés nekik, gondolom bizonyos százalék használni fogja a hitelkártyát és nem csak egy vásárlás miatt váltja ki.
Igazából nem vagyok ezekben tájékozott, műszaki cikket nem vennék semmilyen hitelre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31844) cdl válasza Ijk (#31841) üzenetére


cdl
senior tag

Ha jól tudom, 3 évig nem mondhatod fel a szerződést sem a Cetelemmel.
Az éves kártyadíj 5000- 6000 huf, ezt vond le az emgedményből még.

(#31845) DjKoxi válasza IrsaiOlivér (#31840) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ne feledd : plazmát csak állítva szabad szállítani :))

(#31846) #09634560 válasza DjKoxi (#31845) üzenetére


#09634560
törölt tag

:D

(#31847) mayday00 válasza DjKoxi (#31845) üzenetére


mayday00
őstag

Komoly :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31848) Hsanyika1 válasza DjKoxi (#31845) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

(#31849) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

(#31850) IrsaiOlivér válasza Hsanyika1 (#31848) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Ezt a verziót még átgondolom, a másik nem tetszik, már nincs időm kabriót csinálni az autóból... :DD :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.