Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) .: JuSzT :. válasza madgie (#31750) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem egy 30 éves Tokaji borom van, de valszeg már sosem bontom ki, eddig sem hiányzott az íze :D

(#31752) Mercutio_ válasza madgie (#31750) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na, de a fütyülős még csak nem is pálinka, csak alkoholos ital :D

más : A nyári punnyadás után 2 hónapja pörgők 2-3 nagyobb projekten, úgy néz ki rekord idő alatt sikerül egy 120 millásat is lebonyolitanom, végre a közvetlen főnököm is elismert volna, erre kiderült, hogy januártól újra átszervezés, új struktúra /feladatok / főnök, kezdhetek megint mindent elölről :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31753) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#31752) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Közalkalmazott vagy?

(#31754) j.bravo válasza Mercutio_ (#31749) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha a Hanky Bannister-re gondolsz, az a linkelt kóstolót szervező üzletben tuti van, és úgy emlékszem, a rbalint által mondott román teszkós árnál olcsóbb (magyarban nem láttam)

Szerk.: ez esetben igyál még egy pohárral!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31755) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#31753) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt miből gondolod?
Amúgy előző multinál is 4-5 évente jött valami világmegváltó paki tanácsadó aki megmondta a tutit, sőt 1/2 évig egy szobában voltam egy milffel aki 4 hónap alatt kihozta azt az átalakítási javaslatot amit vártak tőle, aztán amikor szóltak, hogy változott a koncepció 2 hónap után letette az asztalra az azt alátámasztó tanulmányt :DDD

Az mondjuk tény, hogy az a cég 15 éve is hatékonyabb volt mint a mostani, ami szerintem 15 múlva se éri el azt a szintet....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31756) Studi válasza .: JuSzT :. (#31753) üzenetére


Studi
addikt

Majdnem, állami vállalatnál dolgozik, ha jól tudom. :(
Olyanhoz mentem volna én is nyáron, de teljes átszervezés miatt áll az egész projekt, így ki tudja, lesz-e belőle bármi is... :(

(#31757) Larry303 válasza madgie (#31750) üzenetére


Larry303
addikt

én szívesem belevetném magam a whiskyzés rejtelmeibe -egy pillanatra tán jockey ewing lehetnék én is- de amikor még aktiv éjszakai életet éltem a kispajtásokkal, sikerült vmi mezei jhonny walkertől úgy berúgnom alkoholmérgezést kapnom, hogy egy napig whiskyt hánytam -amikor elfogyott akkor már csak epét, de még annak is whisky íze volt- szal azóta, ha meglátom, csak az jut eszembe, és a szervezetem is elég keményen ellenkezik, így azóta is kb csak a pálinkát és egy két vodkát iszok meg.
ui: a rumtól már azelőtt megundorodtam egy szakközépsikolás sítábor alkalmával, hogy megtörtént volna a whiskys eset.
valahogy nincs szerencsém az alkohollal :F

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#31758) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#31755) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem gondoltam semmiből, csak kérdeztem :) Mondjuk nem tudom hogy hol nagyobb szívás egy ilyen szitu.

(#31759) rbalint88 válasza Larry303 (#31757) üzenetére


rbalint88
addikt

pedig rumból is van jó. 21.-re (5 éve) kaptam egy akkor legalább 8 éves bacardit, na az nagyon finom.

(#31760) TayRol


TayRol
veterán

Tudom, hogy nem rég volt téma, de hátha azóta változtak a dolgok - illetve a topicja elég gáz -, milyen ebook olvasót vegyek faternak low budget, olyan 22-23e ft-ból?

(#31761) fi:zi'k válasza j.bravo (#31737) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem haragszom én, csak megindokoltam a dolgot, még ha nem is volt kötelező. ;)

Még nem válaszoltál, hogy csak foglalni akarod a helyeket (egyáltalán ilyet lehet?) vagy megvenni?
Amúgy lehet egy cimborámat is elrángatom a kóstolóra. :U Boros nem lesz vmikor?
---
to all:
Téli gummából milyet?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31762) TayRol válasza fi:zi'k (#31761) üzenetére


TayRol
veterán

Conti TS850.

(#31763) Studi válasza fi:zi'k (#31761) üzenetére


Studi
addikt

Az attól függ: milyen időtávra, milyen futásteljesítményre, és milyen utakra? (főleg város, pálya, vagy sok országút)

(#31764) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#31758) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amúgy elvileg jól járunk, mert ahonnan elkerülünk ott 5% leépítés várható, míg annál az egységnél ahová kerülök elvileg nem lesz ilyen, de a "cegkultura" utóbbinál nem túl fényes....

fizik : Borost jobb lenne saját szervezésben, de annyira különböző részein lakunk a városnak, hogy..... Tavaly is elvileg borozni indultunk, és lett belőle pálinka és sör :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31765) .: JuSzT :. válasza TayRol (#31760) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Waytek. Leányzónak vettem, asszem 20 volt, edigitalban. Kapott hozzá sok könyvet is, persze nagy része semmit sem ér.

(#31766) fi:zi'k válasza Studi (#31763) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

8-10e km/év, 60/40 város/országút. Egy 15 éves VW Polora kell, szóval nem szeretném az autó árának felét gumikra költeni, jövőre sanszosan a nyári is cserés lesz.

(#31762) TayRol
Contit néztem már, pl ezt is, meg a GU9-et.

(#31764) Mercutio_
Nekem az is belefér, hogy ilyen szabadon választott programként sör-bor-pálinka estet tartunk. :))
Azért kérdeztem a bort, mert a barátom inkább boros, az eleve jobban érdekelné mint a viccki.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31767) rbalint88 válasza fi:zi'k (#31766) üzenetére


rbalint88
addikt

a legjobb 4évszakost.
borkostoló: ezt össze lehetne hozni akár nálunk is, 8-10 ember kényelmes elhelyezésére van lehetőség, szalonspiccig lehet inni, hányásig azért nem :DDD

(#31768) Freddy76 válasza Larry303 (#31757) üzenetére


Freddy76
addikt

Középiskolás Johhny Walkeres részegség alapján megutálni a whisky-t olyan, mintha egy középiskolás fogazós szopás után úgy döntenél, hogy passzív b.zi leszel. Van alapja a döntésnek, de azért vitatható.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31769) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#31767) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Oszt onnan még a taxi is olcsó. Nem is értettem amúgy. Rózsadomb - 13. kerület béke tér 1800

Keresztúr- Keleti 4800. :Y

(#31770) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#31768) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:DDDDDDD NA ne

Made my day

(#31771) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Whiskey

Karácsonyra jön haza skóciából egy barátom.
Mit hozzon?

(#31772) Larry303 válasza Freddy76 (#31768) üzenetére


Larry303
addikt

baszki pedig nem fog menni, most csakelég volt rágondolnom, és majdnem sikerült újra átélnem...
rum baszki uez...nem tudom 80as stroh-hoz volt e szerencséje vkinek. -hát bammeg atomvillanás az is

JuSzT : pálinkát ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#31773) rbalint88 válasza .: JuSzT :. (#31771) üzenetére


rbalint88
addikt

MINDENT.

(#31774) .: JuSzT :. válasza Larry303 (#31772) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tudom , fontot :D

(#31775) Chapel válasza Freddy76 (#31768) üzenetére


Chapel
addikt

:D :D

Mióta az eszemet tudom (úgy kb 10-12 éve) whiskys vagyok, fémöszgúzz abszolut kedvenc, mellette még fekete johnny, esetleg 12-es chivas vagy Tullamore.
Ellenben az igazi nagyokból még nem igazán ittam; arany és kék johnny pl.hogy ne is menjünk messzire.

Ilyeneket is lehet kóstolni emberi áron? Mindig eltökélem hogy rendelek egy kék janit, de az a 4-5k/feles valahogy mindig visszatart :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#31776) madgie válasza Larry303 (#31772) üzenetére


madgie
titán

A stroh nagyon jó,a spitz ezzel szemben szétmarja a nyelőcsöved.

(#31777) .: JuSzT :. válasza madgie (#31776) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Van egy hely, ahol "rendszeresen" Torpedót iszom.... absinth + vodkaszóda . pár elég is.

(#31778) t_a_m_a_s válasza fi:zi'k (#31766) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én már a 2. garnitúra Kléberemet használom, viszonylag jó ár/érték arányú középkategóriás gumi. Valami 15K körül volt darabja.
4 évszakosat Bálinttal ellentétben nem vennék, nem nagyon ajánlják sehol. A legutóbbi totalcaros gumiteszten is eléggé lehúzták...

Holnap majd jól beletépünk...

(#31779) Studi válasza fi:zi'k (#31766) üzenetére


Studi
addikt

rbalint88 jól beszél, évi 10e km, az kb 3,5 max 4e km a téligumin. ennek 60%-a város, ha nem valami hegyvidéken laksz, akkor télire szinte bármi jó, a főutak általában úgyis hamar le vannak takarítva.
A maradék országutas téma igényesebb dolog, de az ésszel közlekedés és friss hóban el sem indulás többet segít bármilyen téliguminál.

Eleinte én is évi 8e km körül mentem a Swifttel, cserélgettem a télit/nyárit, de most már azt mondom, hogy bőven jó lett volna a négyévszakos. Persze bármikor változhatnak az ember közlekedési szokásai, idén már 16e fölött járok úgy, hogy az összes hosszabb útra a Golffal, vagy apámék Sharanjával mentünk.

Ha van két készlet felnid, csak akkor javaslom a külön télit, de bőven megteszi valami középkategóriás is, ne kergesd a top gyártók termékeit. (kivéve ha valami nagyon akciósat találsz a méretedben) Vagy keresd a kifutó mintázataikat, csak akkor átvétel előtt nézz rá a gyártási időre is, raktár mélyéről tudnak előszedni elég régi darabokat is.

(#31780) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#31771) üzenetére


Freddy76
addikt

Whiskey-t az usából hozzón, a skótoknál whisky van.

Chapel: más világ a single malt, teljesen más íz. A fekete Johnny, Tullamore, Famous Grouse, Hankey Bannister jók, ezeket én is szeretem, de a single malt íze sokkal simább, tisztább. Ha megteheted, érdemes benevezni egy kóstolóra, akár erre itt, élmény.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31781) t_a_m_a_s válasza Larry303 (#31772) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én suttyó koromban egyszer valami fos gyümölcsvodkától csápoltam be nagyon, azóta a mindennemű vodkát kerülöm:) Érdekes, hogy ettől függetlenül nekem is van némi ellenérzésem a viszkivel és a rummal kapcsolatban, pedig mindkettőből ittam már jót. De nem ízlett... Unicum, jéger dettó. Maradok a jóféle bornál, sörnél pálinkánál:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#31782) cOxeR válasza fi:zi'k (#31761) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én most vettem Hankookot, 14"-ban 13,1k/db ért, mert jó ár/érték arányú. (W442 icept) Halk, jól kapaszkodik terepen.

(#31783) cOxeR válasza rbalint88 (#31767) üzenetére


cOxeR
Ármester

4évszakosat ne már...

(#31784) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#31780) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor már érted miért kérdeztem, még leírni sem tudom, ennyire ismerem.
Közben ahogy nézem, minden drágább mint itthon. Viszont esetleg van olyan ami itt nincs.

(#31785) j.bravo válasza Chapel (#31775) üzenetére


j.bravo
addikt

Feri bakker, gyere velünk akkor kóstolni :)

Valamit még február előtt is összehozhatunk.

Larry, madgie: a Stroh az nem Osztrákiában répacukorból/cukorrépából előállított szeszesital? Ami azt jelenti, nem rum, mer'hogy az cukornádból van, pont. Persze ettől még lehet jó anyag, csak megfelelő nevet kell találni neki...
MOndjuk az a 80 térfogatszázalék kissé kurvasok. Az azt jelenti, hogy nem töményen való fogyasztásra való, hanem csak hígítva.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31786) Chapel válasza Freddy76 (#31780) üzenetére


Chapel
addikt

Láttam köszi, erre írtam.
Hmm mindegyik 10k vagy annál több, de a Hankey 4k. Feltételezem akkor ő elég jó ár/érték aránnyal rendelkezik, alkalomadtán beszerzek egyet.

Jönne ide még valaki?

szerk: j.bravo: Benne vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#31787) Freddy76 válasza Chapel (#31786) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezért érdemes elmenni egy ilyen kóstolóra, itt megkóstolhatsz több tízezres tételt is (az utolsó kettő konkrétan 20e fölött van, de a Glengoyne is tíz körül van).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#31788) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha már újra autóbuzulás : Valakinek van esetleg belső infója lesz-e mostanában dusterre valami akció? Illetve quashkai benzinest márkakereskedés mennyiért számol be, esetleg ilyenre le lehet-e csapni!?
Új január körül megjelenő vitara áráról valakinek infója, kezdő akció? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31789) Real_Necro válasza cOxeR (#31782) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nyárit cseréltem idén, Michelin bejött, így azt kapott a 15 éves Astra. Szóval a kocsi ötöde ráment. :D Jövőre lehet télit kell venni, a mostani Nokian már elég öregecske. :B

Szerk.:

Ja ma lecseréltem az AC Ryan minit egy Mede8er MED600x3D-re. :) Szóval a Ryant hamarosan feldobom apróra.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#31790) cOxeR válasza Real_Necro (#31789) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam nyári gumi 1 szezon, téli 2 szezon... tavasszal nyárit is kell vennem.

Duster engem is érdekelne, bár még 16 tavaszig ki kellene húznia a fokának.

(#31791) m3ss


m3ss
veterán

most januar vagy februar vegi kostolora foglaltok?

(#31790) cOxeR meg mindig futomuvet kellene allittatnod :P kivancsi vagyok ki mennyit megy el egy nyari garnituran...

4evszakosat en biztos nem vennek.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31792) cOxeR válasza Mercutio_ (#31788) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vitarára rá tudok kérdezni, van kapcsolat.

(#31793) t_a_m_a_s válasza m3ss (#31791) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én évente kb 15K-t megyek, 10-et nyárin, 5-öt télin... A nyárit 4 szezon után cseréltem, a téli - kicsit szégyellem de - 8 éves volt... A gumis szerint mindkettő használható volt még, de mindkettőn éreztem már hogy nem olyan mint új korában. Ja, a brutál 175/65/R14 méret :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#31794) Mercutio_ válasza cOxeR (#31792) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DD :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31795) fi:zi'k válasza rbalint88 (#31767) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

4 évszakosat inkább nem. Sosem hittem az all-in-one megoldásokban.

(#31778) t_a_m_a_s
15e-nél húztam meg a határt, annál drágábbat nem akarok. Meg AW-t sem, ahogy fentebb írtam.

(#31779) Studi
2 szett felni van. :K
Gyártási időre tudom, hogy figyelni kell, azért köszi. Viszont ezekkel a kifutó dolgokkal már inkább gondban vagyok. :U

(#31781) t_a_m_a_s
Dettó, csak én nem egyszer. :DDD Azóta már a vodka szagától is rosszul vagyok. Vörösbor dettó.

(#31782) cOxeR
Egyik esélyes. Hol vetted?

(#31786) Chapel
A januárira? Én lehet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31796) TayRol válasza Real_Necro (#31789) üzenetére


TayRol
veterán

nálam még jól szolgál ryan.

(#31797) Byk01 válasza Larry303 (#31772) üzenetére


Byk01
senior tag

A 80-as Stroh király :) Erősen gondolkodom egy üvegnyi beszerzésén

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#31798) rbalint88 válasza cOxeR (#31783) üzenetére


rbalint88
addikt

aha, jó. évi 8-10 e km, 60% város. némi előrelátással (30cm hóban nem indul el) semmi baja nem lesz, ha nem erdőben lakik. kisautón kisebb jelentőségű a gumi minősége, általában a tempó is kisebb, meg a súly is. egy jó 4 évszakossal előrébb van, mint egy gagyi télivel és gagyi nyárival.
nekem nyáron hankook ventus prime 2 van, 205/55r16, mert ez volt itthon. még a passatra vettem anno, egy erdélyi túrára volt fenn a kocsin, hogy ne a 18" legyen összeverve. télire most pirelli snowcontrol 2 van, 195/60r15. 32k volt a 7,5mm 4 éves használt garnitúra, hibátlan. mire megöregszik, el is kopik.
hankook w442 volt golfon és passaton is, mindkettő 205/55r16, hibátlan volt. érdekes, hogy g astrán kevésbé működik ez a minta.

(#31799) fi:zi'k válasza TayRol (#31796) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig már visszahívták a frontról. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31800) Byk01 válasza Real_Necro (#31789) üzenetére


Byk01
senior tag

Én is Nokiant terveztem (tesztek dicsérték), de ismerős gumis rábeszélt a Bridestone-ra, így az lett.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.