Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30251) .: JuSzT :. válasza Chapel (#30250) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem azzal van a bajom, hogy általában hosszas leírás van egy kép alatt, hogy azt milyen nehéz is volt meglőni, milyen hosszas munka van benne.
Na szerintem erre több hangsúly jut mint kéne.

Persze, becsülendő, de egy kép az kép, kész. Legyen ott a kép, leírás, készítő, és a készítő által adott név nélkül és így értékeljék.

Utána lehet szépíteni mindenféle marketinggel.

(#30252) Chapel válasza .: JuSzT :. (#30251) üzenetére


Chapel
addikt

Így-így, ezt mondom én is.

Nekem is van hajjajj jó pár olyan képem, kócsagok kb mind amiknél 1-1 képnél 2-3x mentem ki 3-4 órákra, térdeltem iszapos,sáros éles köveken, másnap meg a lila térdel térdeltem tovább, izomláz, kurvameleg, millió bogár és szúnyog...agyrém.
Aztán lesz belőle 1-2-3-4 kép, amikre fb-on kapok 10 like-ot, a fotós topikban meg max 1-2 jó szót.

Nyilvánvaló hogy nekem mint készítőnek, tud fájni ha "letojják" így a képem, hiszen ÉN tudom hogy mennyi meló van benne.
De más meg ránéz és a "csak" a képet látja. És ez a lényeg. Engem max harmadlagosan érdekel milyenek a körülmények, a lényeg a kép legyen. :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30253) aleister válasza Chapel (#30252) üzenetére


aleister
veterán

A 3-as, 4-esért felvéshetsz plusz egy jó szót. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30254) crey válasza .: JuSzT :. (#30251) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem biztos hogy marketing. Nekem pl. Máté Bence képe alatt kellett a leírás, mert nem tudtam volna kideríteni, hogy hogyan készítette.

Lehet hogy nektek ez csípőből megy, nekem szükségesek az ilyen technikai finomságok. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#30255) End-ru válasza Chapel (#30252) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ne fájjon, a magad szórakoztatásáért csinálod. Tavaly belehallgattam egy kicsit az online zsűrizésbe, kb. minden képnél az hangzott el, hogy láttunk-e már korábban hasonlót vagy egyedi. Ma már baromi nehéz egyedit gyártani, ahhoz meg vagy kurva nagy szerencse kell, vagy tényleg terepen kell lenni 365 napot, ezért sokan nem rúgnak labdába.
Mondjuk egyetértek, hogy a tavalyi év erősebb volt. Pl. Hajnali vágta, kb. télen kisétálsz a szántóföldre, látsz egy ilyen futamot, még nekem is van hasonló képem. :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#30256) Real_Necro


Real_Necro
veterán

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30257) aleister válasza Real_Necro (#30256) üzenetére


aleister
veterán

:)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30258) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#30245) üzenetére


*Ropi*
félisten

Borzongatós (pozitív értelemben): jó, hogy megosztottad! :K

Egyre több díjkiosztó szól egymás vállveregetéséről... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30259) Chapel válasza End-ru (#30255) üzenetére


Chapel
addikt

Jaja, eszembe is jutottál, ráadásul Neked is van egy közeli szaladós képed egy őzről emlékeim szerint :)
Amúgy ja, magam kedvéért fotózok, ez egyértelmű és az évek múlásával csak még biztosabb vagyok benne.

#30253) aleister: :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30260) *Ropi* válasza *Ropi* (#30258) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az utolsó mondat erre ment: (#30250) Chapel. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30261) forceberg válasza *Ropi* (#30260) üzenetére


forceberg
veterán

Még talán te írtad korábban, hogy a befutás nagyobb részét képezi a marketing / kapcsolatépítés, mintsem maga a fotó érték.

(#30252) Chapel: 1-2-3-4 :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30262) L4mie


L4mie
veterán

Srácok,
van most olyan online bolt ahol 4-5k ért lehet win 8.1 et venni, 1 hónapja volt g2a-n 4200 ért aztán 8k ért és most már elfogyott és csak a standard 20+xk ért van :S :S

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30263) Novics válasza L4mie (#30262) üzenetére


Novics
senior tag

Bár ez a duplája, de még mindig fele a normál árnak. Persze egy diák nem árt a családban hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#30264) *Ropi* válasza forceberg (#30261) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valóban (itt), de ez a díjkiosztó nem olyan szmpontból érdekes. Röviden: egy nagyon belső kör kitalált egy lehetőséget arra, hogy önmaguk díjazásával marketing előnyt kovácsoljanak a potenciális ügyfeleik felé - mindezt úgy, hogy látszat azt mutassa, mintha az egész hazai szakma szavazta volna meg őket a legjobbnak, holott erről szó sincs: van olyan induló aki 1-2 éve van a piacon, összesen 3-4 esküvőn vett részt, senki sem ismeri csak a csapata tagjai akikkel együtt dolgozik...Viszont sok a "barátja" ---> értsd: üzleti érdekeltségei, akik függnek tőle, így beszavazták. Az is eléggé meleg, amikor a díjat kiírók hátszele visz előre valakit úgy, hogy másokat "megkérnek", hogy mondjon le a jelöléséről a másik javára... :W Vannak még cifrább dolgok is, őszintén örülök, hogy nem vagyok a jelöltek listáján (mint ahogy több kolléga is visszalépett mert nem akarnak részt venni ebben az oltári nagy átverésben). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30265) Mercutio_ válasza *Ropi* (#30264) üzenetére


Mercutio_
félisten

És nem lehetne valami amriki portálon egy blogbejegyzést írni erről nevekkel majd elküldeni 444-éknek? ;]

rbalint88 : Aztán ez [link] lagzi előtte vagy után lesz?:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30266) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Filmajánló:

The Broken Circle Breakdown
Zenés romantikus dráma

Tegnap este néztük, de még a hatása alatt vagyok. Nagyon jól összerakott, bár időben vannak ugrások, de követhető. Nagyon érzékeny lelki világúaknak nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30267) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kiégett?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30268) Real_Necro válasza Mercutio_ (#30267) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkább retusállt. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30269) Mercutio_ válasza Real_Necro (#30268) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha tehetnéd azért megnéznéd, milyen a tejhez a csomagolás, igaz-e?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30270) Real_Necro válasza Mercutio_ (#30269) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nézni??? :DDD :D :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30271) crey válasza L4mie (#30262) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ezekkel vigyázz.
Az azért volt annyi, mert volt egy akció, hogy $15-ért akinek van jogtiszta XP-je vagy Win7-e, az olcsón upgradelhet Win8-ra.

Azzal is vigyázni kell, ha valaki MSDN-ről származó kulcsokkal ár alatt kereskedik. Az sem legális. Ahigy az MSDNAA-ról származó diák licencek használata sem.

Mercutio_: ej. Csinos leányzó. :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#30272) Mercutio_ válasza Real_Necro (#30270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érted azt te, hogy értem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30273) L4mie válasza crey (#30271) üzenetére


L4mie
veterán

hát igen elővigyázatosságból nem vettem anno,
[link] amúgy ez volt, csak voltak olcsóbb eladók, hát olyanra tippeltem mint amikor a mexikói originen harmadáért lehetett venni a titanfall-t meg a dlc-ket mert helyi árakhoz szabták, csak bent hagyták a global key-t.
Azóta g2a-n egy csomó lego-diablo3-etc játékot vettem, gondoltam mire barátnőmnek veszünk laptopot kitapaasztalom, hát most lassan vennénk, megnéztem és bumm nem 3-4-5k hanem 20+ fene ... :)

nem tudom mi az a msdn msdnaa :P de én mint örökdiák vagyok szívesen használok ilyent :P

más: nyelviskolát, angolt tudtok jószívvel ajánlani, bónusznyelviskolát néztük ki egyenlőre, helyben és időpontban rendben van, árban se vészes.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30274) rbalint88 válasza Mercutio_ (#30265) üzenetére


rbalint88
addikt

Lagzi előtt. Az majd majd, nem sietünk vele. Ha lassan 8 éve megvagyunk papír és gyűrű nélkül, most már nem kell rohanni :) Viszont a glettelés-festés időszerű, a kéménybélelés miatt vésték a falat, azt vissza kellene javítani szépen, meg újrafesteni a lakást.

(#30275) Mercutio_ válasza L4mie (#30273) üzenetére


Mercutio_
félisten

MSDNA

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30276) crey válasza Mercutio_ (#30272) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Már hogyne értené... Mióta meglátta a képet, így áll a szája....

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#30277) Real_Necro válasza crey (#30276) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mint mindenkinek: :DDD

rbalint88:

Első nagy szerelem?
Mi is 8 "évesek" múltunk, abból már több mint 2 év házasan... Néha belegondolok, hogy korábban is lehetett volna... Igaz, kicsit öregebbek is vagyunk. :B :P

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30278) L4mie válasza Mercutio_ (#30275) üzenetére


L4mie
veterán

ahhh nincs bme-s ip címem :P :P :B

oké ez akkor is volt amíg oda jártam, de máshogy nézett ki sch oldalán fel volt vágva 3 key XP hez meg office hoz azt csá :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30279) fi:zi'k válasza Real_Necro (#30277) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt mindenki 8 éves? :))

(#30280) Studi
Kisgyerek és kisállat mindent cukibban csinál mint a felnőtt változatuk.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30280) Studi válasza fi:zi'k (#30279) üzenetére


Studi
addikt

Én már kicsit elmúltam, de ennek a fogyó hajamon és fogaimon kívül sok látszatja nincs. :DDD
Tán még annyi, hogy ha én f@inganék akkorákat, amekkorát a gyerek, rám nem mondaná az asszony, hogy cuki. :DDD

(#30281) TayRol válasza fi:zi'k (#30279) üzenetére


TayRol
veterán

mi már 10 felett. de mindjárt jönnek a 20+-osok.

[ Szerkesztve ]

(#30282) t_a_m_a_s válasza fi:zi'k (#30279) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Itt mindenki 8 éves?
Én már 37 vagyok... ;] :DDD Az asszonnyal meg 13 éve együtt ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30283) crey válasza TayRol (#30281) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nálam 10,5 évnél nullázódott... :DD

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#30284) TayRol válasza crey (#30283) üzenetére


TayRol
veterán

level 2. :D

(#30285) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Vélemények?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30286) TayRol válasza fi:zi'k (#30285) üzenetére


TayRol
veterán

a képminőség szörnyű. de azt eddig is tudtuk, hogy a kompozíció számít leginkább. ám vannak jók.

(#30287) L4mie válasza fi:zi'k (#30285) üzenetére


L4mie
veterán

vannak jók, de a képminőség fos, és csak az nem látja hogy mindenféle filterrel megspékelt kép aki nem fotózott még értelmes géppel.

amúgy tényleg vannak jó kompozíciók, de ez a mobillal fotózok és eldobhatod a dslr-ed trend már 3 éve megy és engem egy pillanatra se tudtak meghatni, csak hipszterkedés az egész.... :C inkább miflc!

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30288) m3ss válasza fi:zi'k (#30285) üzenetére


m3ss
veterán

ugyes fotos barmivel tud jo kepeket kesziteni...kicsit olyan ez mintha a barbie kamerat philip bloommal promoznak :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30289) L4mie válasza m3ss (#30288) üzenetére


L4mie
veterán

ha ilyen látvány szín és minőségvilágot szeretnék rávágok a gépre egy 900 forintos Holga lencsét :D :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30290) Lassú Víz válasza TayRol (#30281) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csakhogy igazad legyen, 3 + 20,5 házasságban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#30291) Studi válasza L4mie (#30289) üzenetére


Studi
addikt

:R :DDD

(#30292) fi:zi'k válasza L4mie (#30287) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez most direkt ilyen mobilos projekt volt a leírás szerint. Az más kérdés, hogy a szennylap milyen címet adott neki.
Egyébként szerintem is hipszterkedés, a képek fele nálam azt sem érné meg, hogy monitoron megnézzem később.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30293) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#30290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az keményebb, mint Vietnám! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30294) m3ss válasza fi:zi'k (#30292) üzenetére


m3ss
veterán

"Egyébként szerintem is hipszterkedés, a képek fele nálam azt sem érné meg, hogy monitoron megnézzem később."
azert ez kicsit tulzas sztem, 1-2 kiveteltol eltekintve sztem eleg jo kepek ezek. emberke amugy sem ugyetlen az utcan ahogy elnezem honlapjan...
sztem ezeknel a kepeknel meg hozza is ad a kephez pl a tulszaturaltsag...ahogy latom ez a stilusa, es sztem streetfotoknal van is helye.
amugy kb uezeket csinalgatjuk mi is, nem tudom mi bajotok az instagrammal. vintage tonusgorbek, vignette...az nem hipszterkedes? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30295) madgie válasza m3ss (#30294) üzenetére


madgie
titán

Pont az Instagram (és társai) képek hozták újra divatba a vintage görbecincálást :K

Nekem ez a fújmobil, ezcsakhipszter legalább olyan hiszti, mint annak idején a fújdigi, csakafilm.

(#30296) fi:zi'k válasza m3ss (#30294) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért remélem nem baj, hogy van véleményem. :B Nekem nem gyere be a jó részük. Nem tudom egyébként mit alkot, csak ezeket a képeket láttam.
Mondjuk hozzáteszem, eleve hátránnyal indult, mivel nlc-n láttam/mutatta asszony és a az ottani tálalás is rátett egy lapáttal.

Nekem az a gondom az instagrammal, hogy ott is sok a lóf@szjóska csak épp photography nélkül. Csinál egy random képet, rádob egy szűrőt, mert anélkül amúgy értékelhetetlen, aztán megy a poszt.

(#30295) madgie
Nekem effektíve a mobilos fozással nincs bajom. Teljesen egyértelmű, hogy nem az eszköz fogja meghatározni a fotós képességeit. Ezért is szeretem pl a digitalrev "Pro Tog Cheap Cam" sorozatát. :K
Mert ugye negligible.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30297) j.bravo válasza fi:zi'k (#30296) üzenetére


j.bravo
addikt

pro tog cheap cam zsír kis sorozat, valóban!
Egyáltalán nem rosszak ezek a képek amúgy. Kíváncsi lennék (nyilván sose látom) hogy szűrő nélkül hogy esett ki a mobilból.

Whatever.

(#30298) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#30296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legyen inkább formidable.

ALL: Valaki le tudna nekem tesztelni 2 DDR1-es ramot, hogy jók-e, illetve valami SW-vel ki tudná olvasni milyen gyártó/típus/kapacitás?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30299) Novics válasza Mercutio_ (#30298) üzenetére


Novics
senior tag

Nálunk a cégnél van elég DDR1-et fogadó gép, végszükség esetén tudok segíteni. Honlap megyek, szombat 5-kor jövök. Viszont utána csak 2 hét múlva megyek megint. Vagy ha a húginak jönnie kell még fogorvoshoz, akkor jövő hétvégén is fel tudom vele küldeni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#30300) Chapel válasza Mercutio_ (#30298) üzenetére


Chapel
addikt

uhh nekem pont ue lenne :B
2db ddr1-es ramot kéne tesztelnem, apósék gépe, alaplap és táp tuti döglött, de a ramot nem tudom tesztelni... :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.