Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) Edge


Edge
veterán

Nem tudjátok mi az oka hogy szinte az összes free xp leech run az tower mapos? Eshet ott vmi spéci cucc?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33452) Plazmacucci válasza Edge (#33451) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt nem tudjátok, hogy a block az most miért érződik olyan szarnak?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33453) 0karmacoma0 válasza Edge (#33451) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nurse div kártya. Ahogy nézem sokan low levelen is pörgetik ilyen retrós max quant MF futkározókkal. Még egy Biscom is elment 1,5 exért. Azt hittem manapság már a kutyának se kell. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33454) Edge válasza 0karmacoma0 (#33453) üzenetére


Edge
veterán

Ahh thx így már érthető.

Plazmacucci: sztem a spell block nerf miatt lehet.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33455) Plazmacucci válasza Edge (#33454) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Simán megvan a 79/75 és esek kelek. Valahogy nem működik. Stun miatt?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33456) Rayner válasza Plazmacucci (#33455) üzenetére


Rayner
őstag

van mellé dam red, spell suppress vagy evade? mert ezek nélkül nem sokat ér a block. az új védelmi rendszer miatt a 3 réteget kell (érdemes) halmozni

(#33457) Plazmacucci válasza Rayner (#33456) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem sok. Max supress-t tudnék felpakolni itemekkel. Egyébként vagy jó a sebzés van life, de nincs defenzív layer, Vagy építek egy tankos buildet ami nem sebez. Én nem érzem, hogy a buildekkel amiket játszok lenne aranyközépút. Nem lehet kísérletezni vagy meme buildeket építeni, el van lehetetlenítve a játék. Nem fogok állandóan metát játszani meg toxic raint. Hánynom kell ezektől.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33458) Rayner válasza Plazmacucci (#33457) üzenetére


Rayner
őstag

Nézz meg több build variációt arra amit építesz tuti van más változata is ami tankosabb de nem kevesebb a dps

(#33459) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Bocs az újabb noob kérdésem ért. Ha Leot összehoznám Syndicate leadernek 3 csillaggal akkor meglenne a bow craftom, pont annyi exem van hogy csak Leoval lennék meg. Aztán majd jöhet az empowered re gyűjtés.
Tegnap ellőttem a fele sydicate missiont és odáig jutottam hogy Leo második ugyan, de research tag lett. Tudom hogy a leadert kellene kihallgatni és akkor cserélődne, viszont tegnap egyszer sem találkoztam vele.
Van valami módja hogy előcsalogassam? Illetve másik kérdés, hogy van-e mód több sydicate missiont szerezni? Valami 5-6 dbom van még, de ez nem lesz elég arra hogy rankot kapjon leo és leader is legyen meg 100% safeh.

(#33460) TrollBalint válasza DjDanee87 (#33459) üzenetére


TrollBalint
addikt

Syndicate mission-t szerezni 2 féleképpen lehet. Egyik, hogy mapokat mész, és a végén esetleg kapsz. Haewark Hamletnél rá lehet menni a syndicate-re és akkor ha ott futsz mapokat nagyobb eséllyel kapsz Jun missiont. Plusz, lehet hogy eleve 2-esével lépik a rangot.
Másik módszer, hogy belépsz minden nap, és akkor az előző nap utoljára futott map színével egyező szintű mission-t kapsz mindenkihez. De csak naponta 1-et.
Prophecy nem tudom van-e rá, Einhar-ra van, meg talán Nikora is, lehet Jun-ra is.

Ja, Leo rank 3-on 1 exaltod ad, ha az elég, akkor nem kell, hogy leader legyen, csak a 3 csillag. Ha 2 exalt kell, az már más, mert akkor level 3-nak kell lennie és leadernek, mikor Catarina-t lenyomod.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33461) Rayner válasza DjDanee87 (#33459) üzenetére


Rayner
őstag

adok egy exet ha csak ezen múlik :D

(#33462) Edge válasza Plazmacucci (#33455) üzenetére


Edge
veterán

hát stunt azt én is bszoptam tegnap úgy megállt a kari egy nagy tömeg közepén csak lestem ofc lecsaptak.
igen én arra céloztam amit Rayner jobban megfogalmazott, hiába 75 el van lehetetlenítve mostmár...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33463) DjDanee87 válasza TrollBalint (#33460) üzenetére


DjDanee87
addikt

Oh hogy leaderkent 2t ad... ezt nem is tudtam. lehet futok fehér mapokat craftolatlanul, scourge figyelmen kívül hagyassal hátha ad Jun missiont.

Rayner nem kösz, megoldom.

(#33464) Rayner válasza Edge (#33462) üzenetére


Rayner
őstag

igen és nem is kell maxolni hanem 70-80%-on már nagyon érezhető hogy nem csuknak össze

(#33465) TrollBalint válasza DjDanee87 (#33463) üzenetére


TrollBalint
addikt

2-t akkor ad, ha 3 csillagos és Ő a leader amikor levered Catharina-t.
Mikor őt levered, minden leaderen emel egy szintet, aki 3 csillagos volt, az 4 csillagos lesz, amely szintet csak így lehet elérni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33466) Remiel


Remiel
őstag

Kéne egy kis technikai help attól, aki ért az autobomberekhez.

Ennek a videónak és pastebinnek az alapján csinálom a karit (ott volt a pastebin link is, de most nem látom és fogalmam nincs az elmentettből hogyan szedjem ki a linket ami alapján betöltötte)

Szóval a mechanika még nem teljesen világos és azt sem tudom mi az a két skill ami az E és az R betűre van bindelve, mert én ilyen ikont magamnál nem látok, annyira meg nem vagyok tapasztalt, hogy minden skillt ismerjek ikonról. Nem látom át teljesen mik azok a skillek amik automatikusan mennek és mi az amit valóban használnom is kell.

Szóval ha valaki ért ehhez kérem írjon privátban, vagy ha tag a Hungarian Heroes klánban akkor discordon is ezen a néven vagyok

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#33467) Remiel válasza Remiel (#33466) üzenetére


Remiel
őstag

Rossz videót linkeltem, ez a jó és itt a pastebin is https://pastebin.com/93bKpZvm

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#33468) freddirty válasza Plazmacucci (#33457) üzenetére


freddirty
senior tag

Sajnos igaz, nagyon el lett keffintve a bejövő dmg. 100% spell suppress, 98% phys red (45k armor), 75% attack block chance, divine flesh+86% chaos res, mellett az alch and go a mapozásra nem megy. Nagyon meg kell nézni, ne legyen mondjuk valamilyen +100% elemental sebzés és ele weakness együtt. A bossfightoknál meg simán lehet esés kelés ha kifogod. lvl 93 felett ezzel a védelemmel nem lehetett csak simán mapozással szintezni. Kellet nyomni a veszélytelenebb xp-t adó mapokat (poorjoy), vagy rotázni.
Valami elképesztően "fejnehéz" lett a játék. A buildemnek kb. kéne két mirror, hogy legyen mageblood, plusz pár nyalánkság amivel már lehetne még ütősebb védelme és nagyobb dmg. De az x év alatt még 1 mirror sem esett. Lehet össze tudnék rakni craftingolással+trade-el mondjuk 400 exet, de addigra megunom a játékot. (már a múlt héten kiszálttam egyszer a ligamechanika miatt, de aztán láttam pár videót és meghozta a kedvem)

fred

(#33469) Rayner válasza Remiel (#33466) üzenetére


Rayner
őstag

Ez egy jó build, de olyan 40-50ex minimum amiből csak a fegyver 20ex és 2 db van marketen :D az egyik az "e" az a focus ami egy olyan skill amit amun kell kipörgetned de drága játék mivel sok a unique a buildben így hp-t rest nem sok mindenen tudsz összeszedni. a fegyver nélkül pedig nem fog működni így. másik a két gyűrű. ami igaz hogy olcsó de 500 lightning dmg/hit amit kapsz és azt ki kell magadon nullázni mert az első pakkon agyonvered magad. nem tudom mióta játszol de ez elég komoly cucc

[ Szerkesztve ]

(#33470) Remiel válasza Rayner (#33469) üzenetére


Remiel
őstag

Sokáig játszottam, de most kihagytam kb 2 évet észre is vehető.

Igen a staffot néztem, van pár darab, 10 extől vagy 200 ig, mondjuk a 200 már vicces. Minden más megvan azon kívül egyébként, az a bajom, hogy elhadarja a mechanikát és annyi, inkább tapasztaltabb emvereknek van ez szánva. Jobban szeretem, ahol komplett leírás van némi magyarázattal, de max eladom amit eddig megszereztem és nézek mást

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#33471) Edge


Edge
veterán

kéne kis hlp, ezekre a potikra milyen autosetupot érdemes össze állítani?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33472) TrollBalint válasza Edge (#33471) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hogy szeretnéd őket használni? Amelyik van oylan, hogy leszedi a freeze-t arra lehet rakni akkor nyomja el, mikor megfagytál.
Utility flaskokon szoktam látni a 'used when charge is full' illetve a 'used when adjacent flask is used' -t. Utobbinál nincsen preferált oldal, ha középen van az ital, bármelyik szomszédost elnyomod, ez is elnyomodik.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33473) Rayner válasza Remiel (#33470) üzenetére


Rayner
őstag

Teljesen másképp működik most mint két éve :) már ha csak a passzív fát is nézzük.
Staff igen sok van de a buildba csak 1 verzió működik úgy ahogy a vidiben látod :)

(#33474) Rayner válasza Remiel (#33470) üzenetére


Rayner
őstag

egyébként meg nekem is "megvan" és elkezdtem összerakni, de túl drágának és papírnak bizonyult és egyenlőre így állok vele: [link]

(#33475) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Elfogytak a Jun mission-ök, de már majdnem célba értem. Leo rank2 research 98% most.
Találtam egy harvestet syndicate vadászat közben, ahol sikerült egy olyasmi ringet craftolnom ami jónak tűnik a buildhez:

Pont ezt a despair on hit-et vadásztam

(#33476) Edge válasza TrollBalint (#33472) üzenetére


Edge
veterán

értem, oks thx :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33477) Remiel válasza Rayner (#33469) üzenetére


Remiel
őstag

És mi van az R betűre linkelve?

Az aspect of the spiderre gondolsz az E-n? Azon túl vagyok, mindjárt mutatom az amut, az olajozás más lesz, így vettem

Én már előrébb haladtam az összerakással, de a kari még kicsi így előre dolgoztam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#33478) freddirty válasza Edge (#33471) üzenetére


freddirty
senior tag

másodiktól indulva én így raknám ki ha csak automatizálni kellene:
- use when adjacent is used - így elsütöd ha lifeot nyomsz pánikban, illetve ha elsül a chalce
- chalice - use when full
- use when adjacent/ use when full
- use when adjacent/full - de én úgy szeretem ha akkor aktív amikor dash-eltem. Tehát used when you use travel skill.

ha nem evasion vagy akkor a két magic utility flaskára prefixnek a gain x charges whe hit-et kell rakni, mert úgy 100%ban fenn vannak.
egyébként a chalice-t valahogy nem találtam olyan használhatónak mostanában. ki is vettem.

[ Szerkesztve ]

fred

(#33479) Rayner válasza Remiel (#33477) üzenetére


Rayner
őstag

ez van az "e"-n: [link]
ezt csak amura tudod tenni azt hiszem. ez kapcsolja be a fegyveren lévő 69% (vagy amekkora roll van rajta ) double dmg-et. ennél pontosabb leírásom nekem sincs, amit összeraktam buildet csak T13ig működött de ott se jól, majd lehet nekiugrok megint.

(#33480) Edge válasza freddirty (#33478) üzenetére


Edge
veterán

thx :) kipróbálom
azt a prefixet hogy teszem a flask-ra? (bocs ha hülye kérdés inni szeretem, de nem értek a borokhoz :DDD )

illetve van olyan oldal ahol tömegével lehet venni az instilling orbokat? poecurrencyn nem leltem pl.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33481) freddirty válasza Edge (#33480) üzenetére


freddirty
senior tag

hát, tolod a flaskákra az alteration orbot. Ha szerencséd van akkor suffix nélkül sikerül és beastcrafttal mehet rá amit szeretnél.
Nem kell tömegével instilling orb!!! Crafting benchbe berakod a flaskát és 5 insittilng+5 glassblower-ért bármit rácraftolsz. Ez fontos, két hete kezdéskor én is benéztem.
De ha kell mégis több akkor itt az összes eladó min. 10 instillinggel:
https://www.pathofexile.com/trade/exchange/Scourge/dq0LnvptJ

fred

(#33482) Remiel


Remiel
őstag

na akkor majd ha eljutok olyan szintre ami már értékelhető mondom mire jutottam

azt sem értem a srácnak miért van az összes flaskára az enchantolva, hogy ha a mellette lévőt elnyomja, akkor azokat is

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#33483) Rayner válasza freddirty (#33481) üzenetére


Rayner
őstag

Ez a crafting benchen hogyan jön elő? ha beteszem a flaskot nem tudok semmit craftolni rá (mindig instilling orbal pörgetem)

(#33484) freddirty válasza Rayner (#33483) üzenetére


freddirty
senior tag

Oriathban a movement speed rank 3 craft recipe-vel jön.

fred

(#33485) Edge válasza freddirty (#33481) üzenetére


Edge
veterán

jaja az megvolt csak van kb 1 db ilyen orbom :D
ahh ez cool, mindig a poe.tradeből indulok ki de a saját trade sokszor jobb, thx :R

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33486) DjDanee87 válasza Rayner (#33483) üzenetére


DjDanee87
addikt

Kösz a tippeket, meg is lett a bow. Még be is mákoltam rá egy tier 1 hunter modot :P
Ezek után jöhetnek majd az egyéb cuccok cseréi.

(#33487) Rayner válasza DjDanee87 (#33486) üzenetére


Rayner
őstag

Grat nagyon jó lett :D

(#33488) Rayner


Rayner
őstag

ilyet se láttam még ...

[ Szerkesztve ]

(#33489) TrollBalint válasza freddirty (#33481) üzenetére


TrollBalint
addikt

ááá... ezt elfelejtettem, pedig az előző ligában csináltam. Most meg pörgettem rá az instilling orbokat :W
Sebaj, új karaktert kezdtem, ott már okosabb leszek, mindenesetre köszi az emlékeztetőt :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33490) Plazmacucci válasza Rayner (#33488) üzenetére


Plazmacucci
félisten

GG

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33491) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Meleevel csak nekem sz*pás a Sirus fight utolsó fázisa? Nulla esélyem van ellene. Kergetni állandóan, ha megtalálom, van kb 2 másodpercem, hogy sebezzem, mire újra elterepoltál az anyjába. És még csak megtanulni sem lehet. Ha egy mellékbosst nem tudok kinyirni, mert igazságtalan a fight (khm Atziri reflection), és vannak buildek, amikkel kb lehetetlen, arra azt mondom, hogy oké, de, ha a játék jelenleg egyik főgenyáját, ami része a "story line"-nak, ilyen rohadt szemét módon tesznek gyakorlatilag legyőzhetetlenné bizonyos buildek/skillek számára, az eléggé kiakasztó. Vagy, csak nekem van rossz napom? :U :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33492) 0karmacoma0 válasza brunnehilde (#33491) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Van videó, hogy basic attackkal ölik le, szóval tanulható a dolog, de tökéletesen egyetértek, hogy a fightot baromi gyorsan nyugdíjba kéne vonultatni, esetleg valami sidecontentnek meghagyni, hogy legyen awaken orb. Hihetetlenül sokat szívok vele én is. Eleve rosszul reagál a gépem a felhőkre, és nagyon alacsony az fps-em, valahogy a színhasználata is olyan, hogy a szemem előtt összefolyik az egész. A labirintus ajtaját szinte soha nem látom csak úgy tartom a kurzort, hogy kiszaladjon ha odaért a kari, valamint az első halál után olyan bugokat produkál a fight ami két év után az elfogadhatatlan kategória.

Általában azért leverem egyszer-kétszer az awaken 8-on is, de gyűlölöm az egészet. A legjobb tipp amit kaptam hozzá, hogy mindig legyek közel és kövessem a szememmel épp hová teleportál. Nekem a leggyakoribb hibám meleevel ellene, hogy belelkesedek a piros forgósugár előtti szakaszban, ahol kicsit pucsít Sirius egy helyben, és elkap a csóva ami lelassít kb 80%-al. Ha a forgószart elkerülőm, akkor általában megvan a fight, mert amúgy tanulható a cucc, csak néha pont úgy lóg be valami sebzőfos a képbe, hogy a kiskörös diediedie-t nem lehet rendesen kezelni. Az a másik gyakori halálom.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33493) BoneDragon válasza brunnehilde (#33491) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az a szomorú, hogy 2 év után is valaki felhoz ilyen problémát. 2 éve van a játékban, azóta nem voltak hajlandóak változtatni/javítani a fighton. Az egész poe-ban összesen nincs annyi bug, mint magában a sirus fightban.

(#33494) freddirty válasza brunnehilde (#33491) üzenetére


freddirty
senior tag

Tényleg nem a legélvezetesebb része a játéknak, lenyomtam már meleevel (régen), meg sok más karival a legjobb buildekkel deathless, de nagyon szelektív a fight buildekre.
Szeritnem add el a TFT-n 100+ chaosért a fightot. Kb. az árban van, 3-4 fightonként az awakener orb ára, a jó awa gem meg annyira ritka, hogy nem is érdemes bemenni.

fred

(#33495) tibee77 válasza brunnehilde (#33491) üzenetére


tibee77
őstag

Kerdezd meg dond-ot, hogy milyen tre poison karival lenyomni. Minden alkalommal mikor elteleportal az utso fazisban, lekerulnek rola a poison stackek...nagy szopatas.
Tegnap jo napom volt, kiesett eletem elsö mirror-ja. :U kicsit kezdtem leereszteni a ligaban de most megint megjött a kedvem. :C eletem elsö mirrorjat nem akartam elkölteni de egy magebloodot nagyon akarok, lehet meg szerzek melle par exet es megveszem. Vagy összerakok egy olyan buildet ami viszi siman simulacrumot.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#33496) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Állítólag reszeltek valamit a Sirus fight-on, nehezebb. Állítólag.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33497) brunnehilde válasza tibee77 (#33495) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Csak igy, hogy jaj, esett egy mirror. Nekem meg még mindig a max érték az az 1 exa, amit dobott ebben a ligában. :DDD Grat! :)) Simu elég beteg lett, csak most tűnt fel, hogy már 30?! szintes. 20ig elég jól elevickéltem, aztán a 20ason Kocsis megjelent, meg olyan debuffokat rakott rám, amiket még az életben nem láttam. :U :DDD

Aha, szóval nem csak nekem szivás az a fight. :P Pedig gladdal már nem egyszer lenyomtam. Vagyis pontosabban, eddig semmi gondom nem volt vele. Előző ligákban. Most meg esélytelen. Minimális tanulási lehetőség van. Próbálom elkerülni a lassitós baromságait, de az is nagyjából mission impossible, mert alig van hely, és közben meg lelézerezi a fejemet offscreenről. :C

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33498) Edge válasza brunnehilde (#33497) üzenetére


Edge
veterán

Én tegnap catharinával szoptam be teljesen elfelejtettem hogy is van azt úgy lealázott hogy ihaj :D mindegy legközelebbre már megnéztem róla egy utibevidet.
Igen anno én is cycgladdal facetankoltam mindent, tankos+qrva sok dps mellé és nem kellett hozzá elképzelhetetlen mennyiségű exa, de jó is volt...

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33499) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Engem sirus valószínűleg ebben a ligában (sem) fog érinteni, viszont a másodjára indított death's oath occultist egyelőre nagyon kellemes. Pont ilyen casual vénembernek való build, ráadásul nem is volt drága. a 6S páncéllal szerencsém volt, de 50c körül egy csomó van már, a Despair-es Impresence 20c körüli és vettem egy str+chaos res övet sok HP-val szintén 20c körül, hogy ne kelljen a többi cuccon keresgélnem ezeket. Még csak A9, de scourgeokat ezzel minden gondolkodás nélkül elindítok. A8 ban sikerült 120 fölé mennem vele és nem éreztem magam veszélyben. Még egy Divine Flesh-t adó timeless jewelt akarok venni (60c), azzal mapozáshoz elég leszek, aztán majd meglátom, mi esik és meddig bírom. Stresszmentes kikapcsolódásnak teljesen jó.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33500) brunnehilde válasza Edge (#33498) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Catarina megvolt kb facetankkal. Simuban is ma eljutottam vele lvl25-ig, szóval azért látszik, hogy nem gyenge ez a champ, de ott jött két boss egyszerre, az már sok volt. Úgy alapból nagyon elégedett vagyok vele, jó speed, jó aoe, a játék lett nehezebb szerintem. Gladdal röhögve mentek a rare corrupted t16 mapok, ezzel meg kb esélytelen, halál nélkül. És tényleg nem tudom, hol vagy hogyan lehetne még javitani a védelmen. Ennyi van most benne. Cserébe elég olcsó, könnyű összerakni. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.