Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Azért van ott pár map, amiket én birtam, de ez miatt most nem fogok cirkuszolni. :P

savior: Lesz valami. Amint frissül majd a PoB, megyek is épitkezni, de a blockos változtatások miatt nem kizárt, hogy a champ lesz a jobb választás. Persze még nem tudni milyen új ascendancyt kap a glad, de már a 3.15-ös facebreakeres cyclone-omnál is a champion kb 50%-al jobb DPS-t produkált és az AoE is nagyobb. Ha a champ tudni fogja az 50-50%-os blockot, onnantól lesz érdekes.

plazma: Ja, nem is emlékszem, mikor raktam le utoljára a bannert, de talán soha nem is szarakodtam vele. :P Tényleg nem sok értelme van.

har_melin: Egyszer már felajánlottad, de te sokkal jobban átlátod a játékot összességében, és kétlem, hogy lenne alkalmasabb jelentkező nálad. Az összefoglaló irása meg sz*pás, mert állandóan annyi változtatás van, hogy regényeket kellene irni. Egy rövid ligaösszefoglaló, meg nagyvonalakban felvázolni a főbb dolgokat, és kész. Kiinduló pontnak ez elég, aki meg jobban bele akarja ásni magát, az úgyis videókat fog nézni szerintem. :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33052) Patrick válasza Har_melin (#33050) üzenetére


Patrick
addikt

Nem kell, erre Te vagy a legalkalmasabb. :) Teljesen megértem, hogy egy kis szünetre van szükséged... ezt a ligát mi speckó hanyagoltuk, elég csúnyán... :D
Amit eddig csináltál, azokat köszi, pihizz egyet. :)

brunnehilde +1

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#33053) Har_melin válasza brunnehilde (#33051) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

brunnehilde, Patrick: köszönöm a bizalmat, de minden sértődés nélkül írtam. Őszintén úgy gondolom, hogy szerencsésebb, ha olyan ember a topikgazda, aki aktívan benne van a játékban, éppen a folyamatos változás miatt.

Más: gyanítom, hogy ezt a kesztyűt még a start előtt nerfelni fogják, vagy szűkítik az "anyone" körét.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33054) BoneDragon válasza Har_melin (#33053) üzenetére


BoneDragon
veterán

Minek nerfelni, ha 1 mirrorert megy majd?

(#33055) m.lala


m.lala
aktív tag

Reggelihez hallgatom: [link] Crittias nagyvonalakban összeszedte a változásokat.
Fene, pedig pihenni akartam ezt a ligát, de ennyi változtatás már nem hagyja közömbösen az embert.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#33056) forguet


forguet
senior tag

Én az előző ligát pár nap után lv80-on kukáztam, de most megnéztem a videót és alig várom a ligakezdést!
Valszeg vmi totem lesz az elso, az eddig sosem hagyott cserben. Talán ele hit, majd még megálmodom.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#33057) hajsza


hajsza
aktív tag

A hozzám hasonló koca játékosoknak, akik nem saját builddel mennek, hanem valamelyik streamer guide-ját követik javaslom, hogy nézzék meg Jorgen videóját 5 lehetséges buildről az új szezonban.

(#33058) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Most hallom, hogy pár nap múlva valami új szezon kezdődik. Akkor most nincs is értelme elkezdeni? Sose játszottam a játékkal, de mivel diablo 2 folyamat kidobál így kipróbálnám ezt a játékot.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#33059) crazygamer válasza MikeWazowski (#33058) üzenetére


crazygamer
tag

A jelenlegi ligának 2 nap és vége, utána pár nap pihenő, és kezdődik a sok újdonságot hozó új liga. Ettől függetlenül a standard-on simán nekiállhatsz a játéknak, az egy örökös szerver, az folyamatosan van. Igy legalább megismerkedhetsz valamennyire a játékkal, és az új ligának már úgy vághatsz neki, hogy lesz valami fogalmad az alap dolgokról.

[ Szerkesztve ]

(#33060) MikeWazowski válasza crazygamer (#33059) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen! :R

Ám, ha egy ligának vége akkor az ott levő karikkal mi történik? Átkerülnek a standerd-be, vagy törlődik minden?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#33061) Har_melin válasza MikeWazowski (#33060) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

átkerülnek standardba.

Azzal azért legyél tisztában, hogy a pár nap múlva (jövő hét pénteken) kezdődő liga nagyon sok mindent az alapoktól átvariál majd. Változni fog pl. a passzív fa és egy csomó passzív csomópont működése, tehát lehet, hogy egy hét után újra kell majd osztanod a pontokat. (alapvető változásokkor a játék fel szokta ajánlani az ingyenes újraosztást, egyébként ehhez a játékban lévő currencyt kell elhasználni.

Addig is olvasgasd át a topik tetején lévő összefoglalót, az se lesz egy félperces program.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33062) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én sem javaslom, hogy 22-e előtt elkezdjed.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33063) mrkog


mrkog
tag

Ha nem akarsz függő lenni, akkor soha ne kezdd el. :)

acc: Von_Schwarz

(#33064) tibee77 válasza MikeWazowski (#33060) üzenetére


tibee77
őstag

22. -ig nezzel sok videot a jatekrol, buildekröl, levelingröl.tul sok minden van amit az embernek meg kell tanulnia, ha nem akarja, hogy beletörjön a bicskaja az elsö kariba. Mar szerintem harmadik hete, hogy a jatek fele se neztem, idaig en is d2r-t toltam de ezek a szerverproblemak amik vannak, hat vicc kategoria.... Poe uj liga indulasnal is szoktak gondok lenni de ott azert hamar megoldodnak a kezdeti gondok.

Lattatok az uj övet? Bazz, nagyon durva cucc lesz, egy olyat be kell szereznem. :Y

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#33065) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mikor tudják frissíteni a pob-ot meg a plannert? Csak kezdés után? Nem kapnak valami belsős infót?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33066) dbius válasza Plazmacucci (#33065) üzenetére


dbius
veterán

Egy-két nappal ligakezdés előtt már szokott lenni friss POB.

(#33067) Har_melin válasza dbius (#33066) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igen, általában akkor jön ki, de az rendszerint még csak a passzív fa változásait tartalmazza, meg a meglévő skillek buffjait-nerfjeit. Új skillek, új cuccok sokszor csak egy-két hét után kerülnek bele.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33068) Rayner válasza Har_melin (#33067) üzenetére


Rayner
őstag

Nem bánnám ha hétfőn jönne nem egy nap átnézni :D

(#33069) 0karmacoma0 válasza Rayner (#33068) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Épp írta Bex, hogy még néhány dolog work in progress, szóval a szokásos szerda környéke amit biztosra tudnak ígérni, de hétfő reggel(nekünk ma este) lesz bent úgy a csapat, hogy konkrétumot tudjanak mondani arról, hogy mikor teszik elérhetővé a passive tree adatfilet amiből a POB forkosok tudnak dolgozni.
Abból kiindulva amit eddig láttunk, úgy tűnik masszív buff a dolog, szóval simán lehet tervezgetni karaktereket már most is. Nekem annyi félelmem van, hogy láttam pár mastery passzívot amit eddig Tread of Hope-al vagy Inuitive leappel értem el, és nem biztos, hogy pont arra mennék ahová átkerült.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33070) Hrigh_77


Hrigh_77
tag

Egy egész jó kis összefoglaló, aki ért nemmagyarul:
[link]

(#33071) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szerintem most a champion lesz nagyon meta meg a phys és chaos dot buildek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33072) dante3 válasza Plazmacucci (#33071) üzenetére


dante3
addikt

Én is egy ed trickster-t gondoltam kezdőnek, de sok helyen olvasom ajánlásként a burning arrowot-t is, azt is a dot miatt ugye. Még van egy kis idő variálni, átgondolni. :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33073) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Lul, miaza uniq shield , kivancsi vagyok lesz e valami broken dolog vele :C

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#33074) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Előbb a perma flask öv, aztán a 7L amulett, most a 6/7L 1H fegyvert lehetővé tevő pajzs - nem csak a Headhuntert lehet majd vadászni... :D

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33075) Rayner válasza Har_melin (#33074) üzenetére


Rayner
őstag

Ami dmg-et elvettek 3.14-15-ben azt most duplán adják vissza, csak másképp :D

(#33076) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csak megértették hogy kellene chase uniqueok. Állítólag az összes nagyobb streamerrel beszéltek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33077) dante3


dante3
addikt

:DDD

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33078) Plazmacucci válasza dante3 (#33077) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi ez a kamukéró wand.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33079) dante3 válasza Plazmacucci (#33078) üzenetére


dante3
addikt

Gondolom csak egy spekuláció, bármi is lehetséges alapon.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33080) Har_melin válasza dante3 (#33079) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Pontosan, elvileg lehetséges. Az más kérdés, hogy hány mirrornyi currencyt kellene beleölni. De ha csak két support modot rollol rá (egy prefix, egy suffix), ami azért egyszerűbb, akkor is lesz egy 8L fegyvere...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33081) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Az új mastery passzív node-okról egy videó. Én nem találom a PoE oldalon a json megjelenésére vonatkozó infót, de a videóban végigmegy egy csomón.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33082) Patrick


Patrick
addikt

Következő új ligában, ami már 2022-ben indul, lesz majd mit nerfelni. ;]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#33083) Plazmacucci válasza Patrick (#33082) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem merik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33084) Rayner


Rayner
őstag

DEV POB : [link]
Unzip /runtime/Path{space}of{space}Building.exe

(#33085) Rayner


Rayner
őstag

Pff brutál ez az új talentfa :D

(#33086) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Általában a karácsonyi a no life ligám, de gyanús, hogy idén ez lesz az. :D Random elolvas az ember két masteryt és 8 érdekes build ugrik be azonnal. Maga a liga is zseniálisnak tűnik az item gambling nélkül is.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33087) Rayner válasza Rayner (#33084) üzenetére


Rayner
őstag

LOL törölve is :D mindegy itt megvan

[ Szerkesztve ]

(#33088) gdevil


gdevil
aktív tag

(#33089) Pitymaszter


Pitymaszter
tag

Egy kis nézegetni való passive tree, amíg ki nem jön a POB fork.
[link]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#33090) 0karmacoma0 válasza Pitymaszter (#33089) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nice, thx! Btw. 10 perce keresem hová tűnt a három elusive node ami a Shadowtól észak- keletre volt. Ha látja valaki szóljon.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33091) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

szal most az increased mana reservation efficiency ami csokkenti a lekotott manat ha jol ertem?
akit erdekel uj masteryk [link] spoileres szal ;] Viszont igy brutalis combo buildek lesznek ebbe a ligaba :Y :C

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#33092) Rayner válasza Badlof2k (#33091) üzenetére


Rayner
őstag

Megszűnt helyette 1 van csak ami 40%-ot ad

(#33093) Rayner


Rayner
őstag

Ezen kívül a Thread of Hope és a Timeless Jewelek teljesen új nodeokat kaptak, utóbbi valszeg drágább lesz mert igen csak bitang helyekre lehet betenni

(#33094) 0karmacoma0 válasza Rayner (#33092) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Oh köszi, a daggernél nem kerestem. Az biztosnak tűnik, hogy most nagyon jó deffense-t lehet építeni, csak a dmgből kell sokat áldozni, a végén meg úgy is oda vándorolnak majd a pontok. Az es-t armorral és evasionnal is szépen lehet variálni bár itemek szintjén kéne a pob, hogy mennyi ES-t bukok, ha pl Sin Treken kívül más hibrid itemet is fel akarok rakni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33095) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

nagyon szétbuffolták a fát. Remélem most már nem csak clusterekkel éri meg endgame buildet építeni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33096) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Bizonyára mindenki örül az új leaguenek és a változtatásoknak, nekem mégis kicsit szomorú ez a mai nap. Előzőleg a Talisman gyűjtögetős ligában próbálkoztam a játékkal, nem sok sikerrel. Most visszatértem (sajnos nem ligakezdetkor) és eljutottam elég sokáig magamhoz mérten. Jó lett volna még egy hónapig tolni az atlast és meglátni mi van még hátra.
Amúgy ez alapján mentem, Vaal lightning strike champion, és sikerült Sirust kétszer lecsapnom, ami nem volt olyan egyszerű.
Most sajnos nem lesz időm játszani a játékkal, de jövőre tuti visszatérek, mert nagyon megtetszett a milliónyi kis extra tartalommal együtt. És még így is, hogy a felét nem értem a játékban lévő dolgoknak, nagyon jó szórakozás volt.
Ez lett végül a karakterből. A level 94 sajna csak tegnap este lett meg
[link]

(#33097) TrollBalint válasza Badlof2k (#33091) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez Mastery dolog nekem teljesen kimaradt, mi ez? Node a fán? Vagy valami plusz specializáció, az Ascendancy mellett? (Mindenesetre érdekesnek tűnik, persze pont akkor jön az új liga, mikor nagyobb hajtás van melóban.... Ennek a család fogja "kárát" látni :D )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33098) Rayner válasza TrollBalint (#33097) üzenetére


Rayner
őstag

Lényeg, hogy a talentfáról lekerültek "felesleges" pontok. Bizonyos nodeokat túl sokba került kirakni. amiket levettek beletették a masterybe (+ olyanokat is kaptunk ami eddig nem a fán)
A masteryket több helyen tették a fára így bizonyos nodeokra nem kell külön messzire kimenni.

(#33099) TrollBalint válasza Rayner (#33098) üzenetére


TrollBalint
addikt

Szóval plusz node-k. Nekem ennyi elég. Akkor már csak egy buildet kell szereznem :) Most már mindneképpen valami rangert indítanék, úgy olvastam a burning arrow megér egy próbálkozást :)
Igazán lehetne már hozzá valami build meg gameplay videó :DDD :C

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33100) Rayner válasza TrollBalint (#33099) üzenetére


Rayner
őstag

A talenta változások miatt nem lesz OP brutál mindent vivő starter. Ahogy nézem valahol el kell kezdeni aztán majd változik ahogy jönnek a tapasztalatok. Addig amíg nincsenek itemek és mechanika infók addig valami olyan kell ami felvisz lvl70-re. addigra úgyis lesznek már olyan buildek amik OP-k. nagyon sok fog múlni a scourge itemeken amik még nincsenek benne és nem is tudják hogyan működnek. Az új corrupted attributum meg amennyi variációt kiad ... :Y

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.