Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) TrollBalint válasza simondr (#32096) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát látod? Eltüntél és senki nem volt, aki kordában tartotta volna a GGG-t :DD
Egyébként meg, hogy Har_melint idézzem (aki Christ idézte)
"- Ezek igazából nem is olyan drasztikus változtatások" :))

Savior: Pénteken este indul (holnap)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32102) Plazmacucci válasza simondr (#32096) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Legjobb liga lesz ever, meglátod. Biztos, hogy raidert vagy necro-t megyek.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32103) Har_melin válasza Mirman (#32094) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én nem így értem, de ha így van, akkor meg végképp marhaság. A1-ben végig szopsz, mert fél órát kell csépelned a nulla cuccoddal, majd átérsz A2-be, ahol más a mob variáció és onnan kezdve trallala-trallala-pritty-pratty-prütty? Mi a cél ezzel? Tényleg elvenni az új játékosok kedvét attól, hogy folytassák?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32104) savior válasza TrollBalint (#32101) üzenetére


savior
őstag

Köszi.
Diablo 3 liga is akkor indul.
Most dönthetek, hogy melyiknek kezdek neki...

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#32105) Plazmacucci válasza savior (#32104) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ott mennyi új tartalom van?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32106) Rayner válasza Plazmacucci (#32105) üzenetére


Rayner
őstag

Nagyon nincs sok, valahol s5-6 környékén hagytam abba és ahogy néztem leginkább xy itemen a sebzésszorzó 120%rol 13000%ra fejlődött és megjelentek a billion sebezés értékek😂😂😂

(#32107) savior válasza Plazmacucci (#32105) üzenetére


savior
őstag

1-2 balance, meg jönnek az ethereal fegyverek/páncélok.
Kb 5 éve nem vettem elő, így nekem sok újdonság lesz.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#32108) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#32075) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nagyon jó komment, szinte teljesen egyetértek. Amúgy valahol tényleg be kéne vonni a játékosokat, mert nagyon sokszor nerfelnek úgy, hogy csak azt nem érinti ami a célpont, mellette meg 5 okés, kifejezetten jól balancolt build elsorvad. Egyszerűen nem is elvárható egy fejlesztőtől, hogy az összes kiskaput, variációt, furcsa item interakciót átlássa. Ha 100 fejleszőből 20 fanatikus játékos, akkor se tudják lefedni ezt a hatalmas rendszert.

Nekem CW szövegéből az volt disszonáns, hogy azt mondta ezek a nerfek mind tudatos tervezgetés végeredményeként jöttek létre, aztán meg bejelenti, hogy a Hypotermia visszakapja a DoT-ot amíg nem lesz másik normális cold dot support gem. What? Valószínűleg annak aki más részét látja át a játéknak, más okoz ilyen döbbenetet.

Az is furcsa, hogy az itemeket alig bántották. Egyszerűen lazynek tűnik, átírogatni a supportok mana és dmg módosítóit. Lusta vagyok pob-ot nézegetni, de szerintem egy mark of the shaper 92%(+25) spell dmg-je, most több dps-t ad mint bármelyik dot support gem. Egy headhunterrel most nem 10*esére nő a mapozás sebessége, hanem kb 50*esére, sőt egy Rime Gaze(4-5 chaosért) erősebb mint egy Effiancy support gem. Ha az endgame vortexet akarom nerfelni, hogy alakítani kelljen a buildeken, akkor előbb nyúlok hozzá a Rimehoz és a Prism Guardianhoz, mint bármelyik gemhez.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#32109) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Tippre az új Shield Crush gem profitál a facebreakerből? Pajzs kell hozzá (az unarmednek számított eddig), meleé és attack tagjai vannak, tehát elvileg, kellene vonatkozzon rá a FB bónusza.

Úgy viszont mondjuk egy surrender-rel 600-900 BASE pdmg jön össze a pajzsból lvl20-nál (ami standerden most egy 100+ exás 2H fegyver alapsebzése) és ezt szorozná fel alsó hangon, legrosszabb változatban a hatszorosára a kesztyű? Majd még erre jönne az összes többi dmg módosító? csak nekem tűnik ez überbrutálnak?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32110) brunnehilde válasza Har_melin (#32109) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Már nézegettem azt a skill gemet én is, pontosan az FB-vel. Alapból az offhand dmg elég magas, az az added phys is érdekesnek tűnik.... :)) Várom, hogy PoB-ba bekerüljenek az újak, és akkor okosabbak leszünk. Addig is előkotrom a régi FB buildjeimet, mert úgy néz ki, azok sokkal jobban működőképesek lesznek.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32111) Har_melin válasza brunnehilde (#32110) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, akkor nem csak az én szememet fogta meg. :D Ráadásul lvl1 skill, indulástól használható. Erre nagyon kíváncsi leszek, túl szép, hogy igaz legyen. Bár igazság szerint még FB nélkül is szép egy ilyen phys dmg úgy, hogy közben meg lehet tartani a maxblockot. Különösen a mostani ligában.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32112) Argh! válasza Har_melin (#32111) üzenetére


Argh!
aktív tag

Szerintem nem véletlenül irták át a facebreakeren "with Unarmed Melee Attacks"ra. Pajzsos skill biztos nem számit unarmednek. De ha benézték volna ugyis patchelik gyorsan :D
De ha benézték akkor a Rigwald’s Curse is jó lehetne mellé.

[ Szerkesztve ]

(#32113) brunnehilde válasza Har_melin (#32111) üzenetére


brunnehilde
senior tag

És akkor vegyük hozzá, hogy a shielden az armour pl növelhető passzivokkal. "Increased defences from equipped shield". Ez gyakorlatilag dmg multiplier (ha nem okoskodok totál hülyeségeket). :U Csak ami a közelben van, azokból kihozható 400%...

Argh: Igen, módositották, viszont, ha megnézed a skill gemet, ott van a "melee" és az "attack" is a legfelső sorban.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32114) Har_melin válasza Argh! (#32112) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igen, a Rigwald logikus választás lehet mellé. Pajzs fegyver nélkül eddig unarmednek számított, különben nem működött volna a cyclonnal a FB.

Brünne: szerintem a dmg csak a közvetlenül a pajzson lévő armorból számolódik (pesszimizmus). Ha a passzív fáról kapott bónuszokat is hozzáadja, akkor - ááá, nem létezik. :Y

Szerk: a wiki Unarmed pontja szerint "skills that use offhand equipment, like Spectral Shield Throw, are not considered unarmed attacks". Megnéztem a PoB-ban gyorsan egy Shield Charge-al, sajnos annál is csak minimális dmg növekedést jelentett, valószínűleg csak a magasabb crit chance miatt. Szóval FB ezek szerint ugrott, de ez a sebzés még így is szép.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32115) Argh! válasza brunnehilde (#32113) üzenetére


Argh!
aktív tag

Lehet hogy tényleg nem gondoltak erre, Reckoning is számitja facebreakert. :D

(#32116) Har_melin válasza Argh! (#32115) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

mert a rckoning nem offhand attack. Feltétele a pajzs, de nem a pajzzsal támad.

Viszont ha a shield charge analógiájára működik majd az added dmg számítás (a szöveg egyezik), akkor az increased defence node-ok sem számítanak majd, legalább is a duelist alatti pajzs clusterben a 40% incr defense semmit nem dobott a SC sebzésén a PoB-ban.

Craft opcióként, ha nem a Surrendert használja az ember, akkor lehet egy 2000+ Pinnacle tower shield (minimális life-fal), abból 1100-1300 dmg jön le a pajzsról.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32117) la_cc válasza brunnehilde (#32088) üzenetére


la_cc
addikt

És? Játsz mást. :D

A cyclone így is nevetségesen jó build volt lófasz befektetéssel.

#32104 savior

D3 :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32118) Har_melin válasza Har_melin (#32116) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

megnéztem most az előzetes videóban a skillt, úgy tűnik, hasonló a működése, mint a Lacerate volt, csak pajzzsal. Még az effekt is hasonló. A Lacerate-tel annó mentem, talán valami bleed gladiatort és nem volt rossz haladásilag, szóval hátha. Mozgáshoz gondolom a shield charge lenne jó, duplán is, de azt annyira nem csípem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32119) m.lala


m.lala
aktív tag

Nah, a nerfhammer szépen lecsapott....
Szép kihívások lesznek, kiváncsian várom ki mit hoz ki belőle.
Én maradok az ice shot deadeye vonalon. Full unique. ;]
Ha jó a pob akkor 3.2-ből-2.1m DPS bottleddel, anélkül 1.8m, clearre remélem elég lesz, bossra ott lesz a barrage 8-10m dps-el(3awa gemmel persze) mindemellett az eva chance leesett 66 ra 82 ről, 0% phys dam, szóval dőlni borulni fog...de basszus ki nem. Azthiszem erre a ligára egy poénkodós buildnek elég is lesz.
Akit esetleg érdekel innen merítettem a karaktert: [link]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32120) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Én is ránéztem pobra. Előző liga 23 millás vaal ground slam, 5.4 milla lett. :D
Selfchill, 63 milla helyett 28 milla. :D
Azért ez kemény.

(#32121) Rayner válasza BoneDragon (#32120) üzenetére


Rayner
őstag

Szuper, jobbnál jobb hírek...
Azt hiszem az én buildem ez lesz
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32122) m.lala válasza Rayner (#32121) üzenetére


m.lala
aktív tag

Ha már pofozkodni szeretnél, akkor inkább javaslom legyen ez: [link] ;]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32123) Argh! válasza m.lala (#32122) üzenetére


Argh!
aktív tag

Szerintem nem a pofozkodás volt a lényege, hanem bemutatott és lelépett :D

(#32124) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Facebreaker leporolva, ezt hoztam ki belőle. Nem tűnik vészesen drágának, mondhatni, hogy jó ár/érték arány. :U az 5,5-6m dps meg már szenzációs lesz ebben a ligában. :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32125) Argh! válasza brunnehilde (#32124) üzenetére


Argh!
aktív tag

És az amulett olaj? :D

(#32126) Edge


Edge
veterán

Hát... Basszus :DDD érdekes lesz... asszem crit cyc gladot indítok azt meglátom mire lesz elég legjobban ezt ismerem ez van. Burning arrow elementalistet akartam de a nerf brutál mód kinyírta egy fos lett sajna...30 mill dps helyett 3 :DD

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32127) Badlof2k válasza Har_melin (#32071) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ma megint a nem ugy gondoltak :D komolyan , legalabb valalna be , fel akarmi mint ez :C

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#32128) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó reggelt!
Kezdő vagyok, első karim. Ezt szeretném leszögezni előre.
Tegnap csináltam meg a Trial-t először. Duelist/Gladiator. Viszont hülyén tettem a talenteket. :( A sárgával jelzetteket választottam, de az Arena Challenger-t kellett volna: [kép]

Nem tudom a nevét, de amivel resetelni tudnám ezt a két skill-t, abból a currency-ből 7-8db van. És ha jól tudom 5 kell egy resethez.
Segítenétek, hogy legkönnyebben, hogy tudnék farmolni olyat (bocsi, de a nevét se tudom még)?
Ha újra tolom a Trial-t ott eshet? Vagy venni valahol? LVL40 vagyok jelenleg, nem tudom, hogy tudnék e venni egyáltalán.

Ui: Azért kezdtem el így pakolgatni a talenteket, mert azt hittem szintlépéseknél oszthatok majd ide is pontokat, de közbe mondták, hogy nem. :/

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32129) Argh! válasza .LnB (#32128) üzenetére


Argh!
aktív tag

Currency mindenből esik, random drop. De ahogy haladsz questekkel kapsz refound pontokat is némelyik questből. Currencyt be is lehet váltani némelyik vendornál. Nem kell rágörcsölni csak haladj előre :K

[ Szerkesztve ]

(#32130) Har_melin válasza .LnB (#32128) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A1 Mud Flats-ben van a barlang, amit ki kell pucolni, A2-ben a Cryptbből ha visszahozod a kezet Yeenának, mindkettőért kapsz 2-2 respec pontot, azokkal már megvan a 10 pontod, ami kell a resethez.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32131) .LnB válasza Har_melin (#32130) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megnézem őket, bár elvileg A1-A2-t megcsináltam végig. Side Questeket is csinálom mindig. Akkor lehet, hogy használtam belőlük már, mert úgy emlékszem, tegnap 7 vagy 8db-ot írt. De eddig nem is fordítottam figyelmet erre. Még annyira új minden, hogy sok mindenről azt se tudom, hogy micsoda. A3 végén vagyok jelenleg.

Argh!
Pedig pont rágörcsöltem, hogy biztos nehéz lesz szerezni. :) De akkor csinálom, aztán meglesz majd.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32132) Plazmacucci válasza .LnB (#32128) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ne aggódj, este tízkor ladder reset :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32133) .LnB válasza Plazmacucci (#32132) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt tudom, hogy jön a liga (ez is fura nekem, ez a liga elnevezés, ez egy patch. :D) de ez engem is befolyásolni fog? Szerintem meg sem fogom érezni a nerf-et. Bár eddig nagyon könnyűnek tűnik a játék.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32134) Har_melin válasza .LnB (#32131) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ez nem currency, hanem könyv. megkapod a küldetés után, rákattintasz és a passzív fán felül megjelenik, hogy lett 2 respec pontod. Ezeket ugyanúgy tudod használni, mint ha regret orbból csinálnád.

Mivel standard-en indítottad a karit, tartalomban nem fog befolyásolni, az új skill gemek és a különböző nerfek, nehezítések viszont téged is érinteni fognak. Legfeljebb nem tudsz majd róluk, mert nincs mihez viszonyítsad.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32135) Plazmacucci válasza .LnB (#32133) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát, ugye a jelenlegi ultimatum ligából átkerül a karakter standard játékmódba, ahol az összes múltbeli karakter is van. Valamint felé annyit fog sebezni mint most. Ha nem indítasz új karaktert az új ligában, az új tartalmat sem tudod játszani (expedition).

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32136) .LnB válasza Har_melin (#32134) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt tudom, kaptam már ilyen könyveket igen.

Plazmacucci
Most ezt végignyomom ezzel a karival már. Van még mit tanulnom, ez arra jó lesz.
szerk.: Ja és én konzolon játszom, ott elvileg egy héttel később jön az új liga nem?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32137) Plazmacucci válasza .LnB (#32136) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, később. Ott nehezebb tradelni is mert kevesebb a játékos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32138) Edge válasza Rayner (#32121) üzenetére


Edge
veterán

Elehit Ranger is ment a levesbe amúgy?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32139) Rayner válasza Edge (#32138) üzenetére


Rayner
őstag

Nem tudom szabin vagyok hetfon tudom megnezni de kapott is nerfet. Trigger mana es nerfelt support ott is betett

(#32140) Argh!


Argh!
aktív tag

Ez a build tényleg müködik? :D [Youtube] [Pob]

(#32141) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na ki mivel kezd? Shield throw?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32142) Har_melin válasza Argh! (#32140) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A videó alapján működik, csak a lightning sebzésed 50%-át valahogy át kell vészelned, meg persze kellenek a buffok. Ha jól jön ki, akkor onehit a bossoknak, és te is túléled. Ha nem működik, akkor te is meghalsz.

Kérdés, hogy a nerffel mennyit veszít a sebzésből. Ha jól értem, akkor ettől a te bekapott sebzésed is csökken, viszont nem is fogsz onehitelni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32143) John_Wick válasza Argh! (#32140) üzenetére


John_Wick
lelkes újonc

Igen én csináltam már ilyen buildet. Funnak meg bossozáshoz jó, viszont mapozni nagyon lassú meg a védelme sem jó. Lassu nagyon az attack speed egy tömöttebb mapon meg két ütés között elég könnyen betalálhat valami. A videón is jól látszik az a bizony kerülgetem őket míg újra tudok ütni egyet. Nagyon lassú játékstílust kíván ez a build. Ja meg igen ha misselsz akkor jónapot, meg is haltál kb egyből.

[ Szerkesztve ]

(#32144) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Mivel most még kb a default attack is manába kerül, nézett valaki Archmage buildet? Lehet most még opébb lesz, mint eddig. :D

(#32145) Mirman válasza BoneDragon (#32144) üzenetére


Mirman
őstag

Te se nézted meg az archmaget patch notesban. :DDD

(#32146) BoneDragon válasza Mirman (#32145) üzenetére


BoneDragon
veterán

Bevallom, próbáltam nem végig nézni mert tuti végleg delete a game. :D

(#32147) brunnehilde válasza BoneDragon (#32144) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Most trollkodtál ugye? :D Rálestem kedvenc tatámra és a storm brand buildemre pob-ban. 1,7m DPS maradt a 11millióból. :C Archmage, Pledge of hands...

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32148) Argh! válasza brunnehilde (#32147) üzenetére


Argh!
aktív tag

Ha crites és Controlled Destruction Support al van, nem lehet amiatt csökkent ennyit a dps? nagyon nerfelték.

(#32149) BoneDragon válasza brunnehilde (#32147) üzenetére


BoneDragon
veterán

Csak picit, de azért reménykedtem... :D
Jó lesz ez, mikor az end geares buildek eddig vittek 20-30-40 milliókat, most 5 körül mozognak, ezt úgy, hogy rájuk költöttél 50+ exet. :D Élvezet lesz ezekkel bossokat ölni. Ezek a számok kb red mapig elegendőek. :DDD
Nagyon durván el fognak szállni az árak, tényleg csak annak lesz ebben a játékban esélye, aki napi 20 órában játszik.
Az összes GGG fejlesztőt odakötözném a gép elé 1 hétre, élvezzék a saját szarjukat. :C

(#32150) Kelvin válasza BoneDragon (#32149) üzenetére


Kelvin
őstag

Tudtommal ingyenes a játék és téged sem kötöz oda senki.

#32141Plazmacucci: Szerintem valami biztonsági játék lesz, valamivel amit legkevésbé érint a nerf vihar. Ice vagy lighting trap build, esetleg toxic rain.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.