Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Plazmacucci válasza Rayner (#33300) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért azt ne mond hogy az előző ligás szarrá nerfelés nem hatott ki erre.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33302) Har_melin válasza Plazmacucci (#33301) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem, nem hatott ki rá. nem jobban, mint bármelyik korábbi nerf, vagy buff. Amióta játszom a játékkal mindig voltak aktuális meta skillek, amelyekkel vagy sokkal gyorsabban, vagy sokkal olcsóbban vagy sokkal biztonságosabban lehetett haladni. Liga elején ráadásul egyértelműen mindenki olyan skillt választ, amit random gearrel, nulláról is gyorsan fel lehet hozni map farmolásra. Soha nem volt és nem is lesz olyan, hogy húsz-harminc ilyen skill legyen.

A TR mindig is erős volt, kipróbált skill, kismillió build volt hozzá, be lehetett lőni, hogy a változások hogyan fognak hatni rá, ráadásul szarból-húgyból kihozható működőre, fixen craftolható affixekkel. Ráadásul három-négy ascendancyval is használható. Persze, hogy a liga első hetében boldog-boldogtalan ezzel ment, amikor a játékmechanikát ilyen szinten átrendezték.

Ha az embereknek nem megy el a kedve a scourge-tól, akkor második buildnek már sokkal nagyobb változatosság lesz, ahogy eddig is volt legalább 15-20 különböző, jól játszható build. Aztán egy-két liga múlva az akkori buffok, nerfek miatt majd mások lesznek ebben a kalapban.

Hozzáteszem, hogy egy ligával ezelőttig pl. a cyclone gladiator sem volt egy felkapott build, pedig már legalább egy éve azt nyomtam fixen, minden ligában pont az igénytelensége és az ereje miatt. Szóval az, hogy hányan mennek a nyáj után igen kevéssé korrelál azzal, hogy hány jó build van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33303) Plazmacucci válasza Har_melin (#33302) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én sosem láttam annyi gladiátort életemben mint előző ligában. De lehet, hogy rosszul láttam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33304) Edge válasza Plazmacucci (#33303) üzenetére


Edge
veterán

Azaz sst miatt volt sztem.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33305) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Gladi népszerű lett, de nem csak a cyclone miatt (shield crush, armour stack?). Kapott is gyorsan egy nerfet. :D Oké, nem lett olyan vészes, de a spell block azért nagy érvágás. Reckoning, life on block..

Har_melin: A régi szép idők. :P Valamikor, mikor Esoro csinált belőle videót, akkor kapták fel, de szerencsére valamelyik változata még mindig működik. Most húztam be a buildet pob-ba, kicsit vicces volt. 90k DPS-t mutatott, én meg már t8-t9 mapokat toltam vele nagy gond nélkül. :DDD Mondom, hogy az istenbe lesz ebből még több millás dps? :U De aztán rájöttem, hogy lehet belőle.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33306) Plazmacucci válasza brunnehilde (#33305) üzenetére


Plazmacucci
félisten

pob damage :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33307) m.lala válasza brunnehilde (#33305) üzenetére


m.lala
aktív tag

brunnehilde:
Megtennéd, hogy optimalizálod a hollow palm gladidat? :U
Ezt raktam ki a tiedből: [link]
4.2m ról 3.7m DPS, de túl sok a (jó) pont ebből faragni kell valami rovására, POB szerint legalábbis bár DPS-ben elmarad, nem roszabb, a block chance 78% körül, phys dam red. 90%, a spell supression a magebane ponttal 87%, ami azért kesztyű meg fegyverek nélkül valljuk be elég szép eredmény. ;]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#33308) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Nem rossz, de problémás. Magebane kötelező, nem kérdés, az nagy pozitivum. :) Ha a pontokból kéne visszavennem, akkor a Spiked Bulwark 4 pontját választanám. Red Nightmare szerintem felesleges, blockot csak 4%-ot ad, ha jól láttam, az endurance chargera meg ott van mondjuk az enduring focus clustereken. Necces lesz a resisteket maxolni, kisebb az aoe, és alacsonyabb a dps is, plusz a mana reserve sem fér bele, valamelyik aurát be kéne áldozni. Jobb a facebreakeres champ sokkal, szerintem. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33309) m.lala válasza brunnehilde (#33308) üzenetére


m.lala
aktív tag

Köszi, hogy megnézted. :R
Champra áttéve az már adrenalinnal erősebb, némi block árán.
Azért tetszik, mert szerintem igazi best buy nem számitva az awa gemeket. Megkockáztatom bár nem néztem meg minden árát, de 2-3 exből megáll és tuti, hogy elvisz T16-ig, olcsóbban mint az elkezdett slayerem.
Pici pénzért dobják az one with nothingot, a vértet, amit könnyü perpill 6 linkesiteni a cipőt, ami a gerince a buildnek.
A gyürüből szerintem a manát, resistet kilehet hozni pluszosba.
Megépítem farmra aztán meglátjuk hogyan tovább. :K

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#33310) Edge


Edge
veterán

Skacok, a poeawakened trade továbbra is használható biztonsággal vagy amennyi kavarás volt az utóbbi időben inkább felejtős?

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33311) Rayner válasza Edge (#33310) üzenetére


Rayner
őstag

én használom semmi gond nincs vele

(#33312) TrollBalint válasza Edge (#33310) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is használom simán. Egy időben volt vele gond, hogy nagyon leterhelte a servert a kérésekkel, de azt már jó ideje javították. (Talán mintha akkor kapta volna az Awakened nevet is, addig valami más volt) Használd nyugodtan :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33313) Edge


Edge
veterán

oks thx :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33314) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Érdekes ez a Toxic Rain build, hogy két aktív TR gem kell. Kettőt meg ugye húzni kell mellettük, szóval negy darabbal kell rögtön gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33315) TrollBalint válasza Edge (#33286) üzenetére


TrollBalint
addikt

A közelgő patch-ben ez valamelyest korrigálva lesz. Ha valami ad extra sebzést physical damage - re, az nem kaphat 'deal no physical damage' scourge módosítót. Gondolom 1-2 nap és jön is.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33316) Plazmacucci válasza TrollBalint (#33315) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az már szerintem rég kint van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33317) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem tudom, hogy mit állítottam el, vagy a patchben történt e valami. De van külön olyan opció, hogy lockolni lehet a stash tab-ek pozícióját?! Arra gondolok, hogy milyen sorrendben jelenjelek meg.
Mindig arrébb pakolgatom, hogy pl a currency tab legyen az első stb stb. De következő megnyitásra, minden visszaáll egy eredeti sorrendre. :( Van olyan opció, hogy egyenként lockolni lehet őket? Vagy van valami átfogó beállítás, hogy az előző sorrendet tartsa? (konzolon nyomom, de PC-s tapasztalat is érdekel)
Előző ligában simán úgy maradt, ha jól emlékszem. Ott nem szívtam ilyesmivel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33318) Plazmacucci válasza .LnB (#33317) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rég óta van. Én meg azt nem vettem eddig része hogy az inventory lapon van mtx gomb :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33319) .LnB válasza Plazmacucci (#33318) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De a kettő közül melyik? :D Vagy mindkettő opció van?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33320) Plazmacucci válasza .LnB (#33319) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én csak a pc-s változatot ismerem, de lehet hogy ugyan olyan. Szóval a lakattal nem tudod fel le pakolgatni a sorrendet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33321) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jaaa megvan, baxameg... [link]
Kereshetem én akkor. Már tiszta hülyének éreztem magam. :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33322) TrollBalint válasza Plazmacucci (#33318) üzenetére


TrollBalint
addikt

reggel láttam, hogy van valami patch, de mikor ezt írtam, akkor még a tweetet olvastam, amiben azt írták, hogy tervezik kiadni hamarosan, és gondoltam biztos pénteken.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33323) Plazmacucci válasza TrollBalint (#33322) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehetséges, hogy csak tervben volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33324) dante3 válasza TrollBalint (#33322) üzenetére


dante3
addikt

[link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33325) Har_melin válasza TrollBalint (#33322) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Volt közben egy kisebb patch, de az inkább csak hotfix volt. Engem is megkavart, mert a developer bejelentés után jött ki és azt hittem, abban már benne lesznek a leírt változások.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33326) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Néha belefutok a yt-on heveny káanyázásokba. Nem mint ha ne tudnék meglenni a PoE-bulvár nélkül, de mit tett ez a Quin69 nevű ürgeberci, hogy videóban követelik a kitiltását?

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33327) Plazmacucci válasza Har_melin (#33326) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eskü übergeci-nek olvastam :DDD
Ha valakinek alapból csak simán jó ízlése van, már követelhetné ennek a faroknak a kitiltását :DDD Amúgy sajnos nemtom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33328) TrollBalint válasza Har_melin (#33325) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ráadásul valami változott a scourge-nél, mert most akárhány Tier-esre corruptálom mindig fixen 2 módosító van rajta. Mapoknál mondjuk több, de ott meg fixen a meglévőket erősíti, nem újakat ad hozzá szerencsére. És mióta kint a patch, azóta már 2x kidobott a játék... :( Ráadásul menet közben elvesztett a hang driver-t. (Éppen kb. 45 percet nem nyúltam a géphez, mire visszamentem, hallom, hogy nincsen hang. LÁtom a beállításban, hogy nincs is driver, pedig a windows-ban volt hang. )

Plazmacucci: nekem is vagy 2-3x el kellett olvasnom, mire leesett, hogy az nem is az. Meg is lepődtem, hogy Har_melin ilyet ír ki :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33329) BoneDragon válasza Plazmacucci (#33327) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szintén, de akár az is lehetett volna. Picsogó hülyegyerek az az ember.

(#33330) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Úgy látom, hogy megint kiragadtak valami szöveget a kontextusból mint annál a másik irritáló befont hajú hülyegyereknél nem is olyan régen. Olyasmiről magyarázott Quin, hogy vannak emberek akik hisznek a zsidó összeesküvésben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33331) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Act 6 Tukohama arénába mióta kerülnek be random mobok? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33332) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

na most, hogy eltelt egy kis idő, kinek hogy jött be a ligakezdés?

Én egy skele nekrót indítottam, amit áttettem carrion golemre, kb 5 ex költségből.
Jelenleg T12 körül járok, és még van benne kakaó, de én már kezdem unni.

Van valami amit 5-6 exből érdemes elindítani, és elvisz mondjuk 16-ig? főleg map farmra gondoltam.

(#33333) Plazmacucci válasza Mad_Wolf (#33332) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Liga mechanika fő része nem tetszik, és most nem érzem annyira ezt az egészet mint előző ligában. Keveset játszok és nem jutottam sehova. Hétvégén talán jobban nekifekszek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33334) tibee77 válasza Mad_Wolf (#33332) üzenetére


tibee77
őstag

Majd ha hazaerek teszek fel egy videot a karimrol. Eleg durva mapokat tolok le vele, mapozasra tokeletes.igazabol bossokra is lehet hasznalni de nekem kicsit keves a dps, hozzaszoktam a csillio dpses buildekhez.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#33335) 0karmacoma0 válasza Mad_Wolf (#33332) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Az új Atlas elég jó. Baromi gyorsan eljutottam addig, hogy csak két mapot kéne lefutni Sirusig, de beraktam talomba amíg utoléri a karakter az atlas progresst. Ligamechanikát skippeltem az első héten, most hogy értem hol van benne a lóvé, tolom azt is, és szép lassan gyűlik valami currency is. Úgy összességében elég balszerencsés voltam, alig esett valami sima mapozás közben, viszont az új Delve nagyon bejön. Shock immunitás nélkül le se érdemes menni, de lényegében liga elején ami currency esett az onnan jött. Eddig kb 3 exet költöttem a karira. 1 volt a life-CI átállás, 2 a CI-Low life váltás. A corrupted 6 link Shavsok nagyon olcsók, így lényegében a Presence-Shavs-Prism kombó 2 exalted alatti pénzből megvolt.

Erre a ligára nem a legjobb választás a Cold Dot mert valami képernyőt gyorsan letisztító raiderrel sztem gyorsabban lehetne fejleszteni a Scourge mapokat, de a Bossok corrupted T14-okon is csont nélkül mennek, ami totál jó érzés egy trash itemekkel felszerelt league starterrel, így nem bántam meg a dolgot. A bányában ugye mindig is zseniális volt a Vortex-Vaal Cold snap páros, így nekem nagyon jó választás volt a kari.

Úgy gondolom, nem ez lesz a legemlékezetesebb liga, viszont azok a változások amik megmaradnak a játékban, nagyon jól sikerültek. A Passzív tree, az új védelmi opciók, új mechanikák mind nagyon jól sikerültek. Kicsit félek is, hogy halálra nerfelik majd őket. Főleg a Purity of elementset, Determination-Grace aurát és a mana reserve (+mastery) számokat érzem veszélyben.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33336) Mad_Wolf válasza Plazmacucci (#33333) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

pedig a scourge mapok jó cuccokat dobhatnak. csak sok idő mire t10-re korruptálom öket.

(#33337) Mad_Wolf válasza tibee77 (#33334) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

milyen build?

(#33338) Plazmacucci válasza Mad_Wolf (#33336) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd ha találok egy olyan buildet (saját kútfőből) ami viszi T1 felett is, akkor belevágok :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33339) tibee77 válasza Mad_Wolf (#33337) üzenetére


tibee77
őstag

[link] 5exböl siman összehozod majdnem ugyanilyenre, igaz a watcherem draga de anelkül is röhögve viszed t16ot.ami a karinak kell azok a szintek.ahogy szeded magadra a skillpontokat a fan (szinte csak vedelmet rakunk ki , ES es Life node-ok, mana reserve node-ok) ugy lesz egyre tankosabb es erösebb a kari, mert ES-böl jön a dps is az Energy Blade skill miatt.En akkor alltam at a karira amint magamra tudtam tenni minden cuccot.(talan lvl68on lehet asszem)Addig mehetsz barmivel.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#33340) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na talán most a summon holy relic buildem működni fog :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33341) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez aztán a súlyozás. Biztos megéri :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33342) tibee77 válasza tibee77 (#33339) üzenetére


tibee77
őstag

Ja ez meg lemaradt, ennyi corruption stacket hoztam össze a map vegere es egyszer se haltam le.

Plazma:Tele van ilyen cuccokkal reddit, vicc, hogy ilyen szar a sulyozasa ezeknek a modoknak... :(((

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#33343) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Max spell blockot könyebb összeszedni mint attack blockot :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33344) Edge


Edge
veterán

azér az új atlasban durva hogy első sirus egyből aw8, az kicsit hard így az elején... :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33345) Edge


Edge
veterán

TFT-n eladtam 1ex-ért :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33346) 0karmacoma0 válasza Edge (#33344) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nem tudod kiszedni a watchstoneokat a fight előtt, mint eddig?

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33347) Edge válasza 0karmacoma0 (#33346) üzenetére


Edge
veterán

De, jogos :) , viszont azt sose csináltam, mindig a5 a8 a9 így nyírtam, de amíg ilyen jó áron megy a8 sirus mindig el fogom adni az tuti, öltem én már őt eleget eddigi ligákban és nem a kedvenc fightom.
Főleg hogy a buildem map clearre nagyon brutál bossokra kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33348) Rayner válasza Edge (#33347) üzenetére


Rayner
őstag

Hogy lehet eladni? Ált. Skippelem mert ölni nem tudom, de ha el lehet adni akkor legyen haszna

(#33349) Edge válasza Rayner (#33348) üzenetére


Edge
veterán

discord, the forbidden trove csati(TFT), itt keresik fix áron:

de WTS csatin meghirdeted A8 sirust 1 ex-ért azt is elviszik hamar, megnyitod a portalt, bemész elindítod a questet hogy sirushoz megnyiljon a másik portal aztán mész ho-ba amíg a vevő lenyomja, utána loot-hoz ad tp-t felveszed a neked szólót majd ledobod neki(én esetmebe vmi sisak esett most).

Amúgy a TFT nagyon jó még mindig, sok mindent lehet itt eladni és keresni, harvest craftokat egyéb craftokat, service-eket, rota-t ami trusted(mióta scammeltek channel 820-on egy pure chayula stone-al egy rota host-on(csávó egész party-t scammelte, ofc semmi retorzió nem lehetséges, így jártál kategória) én már csak a TFT-n keresek rota-t).
stb. van még sok érdekesség ott.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33350) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hol tudom megnézni, hogy cluster jewelekre milyen notable passzívok szerezhetőek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.