Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) brunnehilde válasza Lokids (#32350) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Mikor irtam a változtatási javaslatokat, ha jól emlékszem ott is ott volt, hogy második karakterre igazán behozhatnának egy olyan lehetőséget, mint pl a delve liga volt. Most, hogy sokkal lassabbak lettek az actok is, tényleg, ki a francnak van kedve egy ligában kétszer, vagy még többször végigmenni rajtuk... :U

.LnB: Lásd, amit Lokinak irtam, megéri a regrettel bajlódni, hacsak nem akarsz teljesen más karaktert inditani (gladról tudsz váltani championra, vagy slayerre anélkül, hogy actoznod kéne). Persze te most kezdted, neked még az actok is érdekesek lehetnek. :)

dante3: Az szép, grat! Lehet el kéne kezdenem foglalkozni nekem is a kinálatukkal, milyen régen esett már HH... :O :DDD

Edge: Visszaálltam én is cyclonera. Elköltöttem pár C-t, vettem FB-t, Abyssust, stb. 5L-en sima ügy, összehasonlithatatlanul ez a legjobb skill még mindig nekem. ;] Később talán megpróbálom újra a shield crusht, ha lesz currency endgame gearre, hogy úgy mit tud, de valahogy nem ligakezdésre, kezdeti mapozásra van kitalálva.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#32352) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A twilight temple unique map ennyi év után is bugos?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32353) Edge


Edge
veterán

skacok közben lett vmi új védelmi stat is miez a ward?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32354) BoneDragon válasza Edge (#32353) üzenetére


BoneDragon
veterán

(#32355) Edge válasza BoneDragon (#32354) üzenetére


Edge
veterán

thx, nekem erre drága az időm úgyis :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32356) Edge


Edge
veterán

azért vannak bajok... néha chaten seller botokat figyelve feltűnt hogy kb 1-2 nap alatt majd 1 euroval csökkent az exa darab ára... ilyen gyorsan nem szokott ez bekövetkezni, ez is azt mutatja sztem, hogy csökkent a gamerbase így a kereslet is.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32357) Plazmacucci válasza Edge (#32356) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem az a bajom, hogy 85-ös szintig 2db logbookot találtam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32358) LittleBoss67 válasza BoneDragon (#32348) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Jöttek páran, de valóban csak 2-4 (en) maradtunk. Én most lesz augusztasban 4. éve.

(#32359) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Arról volt szó, hogy nehezítették ACT1-et nem? Tegnap ebből semmit sem éreztem. Persze én még új vagyok, de talán pont azért lett volna szembetűnőbb. :)
Mana viszont jobban fogy, bár nem kezelhetetlen, egyelőre a Lacerate nagyon leszívja, úgyhogy marad a Splitting Steel még.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32360) TrollBalint válasza Plazmacucci (#32357) üzenetére


TrollBalint
addikt

ma olvastam, hogy megdobták a logbook drop rate-jét 53%-kal.
Most nézem, hogy ma is volt patch, úgy hogy gyanítom ez a változtatás már él.
Mondjuk a patchnek ezt a részét nem annyira tudom értelmezni: "In order for the Logbook fix to take effect (for those on while it was deployed) you'll have to create a new Hideout through Helena, or let your Hideout instance timeout."

a linkelt patch-ben nem írják az 53%-ot, azt lehet twitteren olvastam. Igen, twitteren írták hajnalban, hogy a mai nap folyamán fog életbe lépni az 53%-os drop rate buff.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32361) dante3 válasza TrollBalint (#32360) üzenetére


dante3
addikt

De ha eddig mondjuk 2% volt drop, akkor mostantól 3% lesz? :F :DDD

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#32362) BoneDragon válasza dante3 (#32361) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen, olyan kicsi számok ezek valójában, nem nagyon fogják megérezni a playerek.

[ Szerkesztve ]

(#32363) TrollBalint válasza dante3 (#32361) üzenetére


TrollBalint
addikt

nekem mindenesetre azóta esett egy. :)
Persze az is lehet, hogy eddig 2% volt, meg 55% :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32364) Rayner


Rayner
őstag

Ez már tűzoltás, most nagy a baj... :( tuti pénz se jön be annyi mint tervezték, és igen a trade is lókuki az előző ligához képest....

(#32365) Plazmacucci válasza Rayner (#32364) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na mit találtak már ki megint? Nekem eddig a legjobb league start az elmúlt évből.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32366) Rayner válasza Plazmacucci (#32365) üzenetére


Rayner
őstag

Hát csak ahogy olvasom, emelik droppot, előtt mana költség gyors patch... (egyébként eddig én is eljutottam piros mapokig, de előző 2 liga után nekem ez nagyon lassú lett (főleg a mapozás része... itt azért már elkéne egy rework valami chaos vagy ex áltál kiváltható map rendszer, ne kelljen már T1-től újra lefutni mindent.... a többi ligakontent rendben van szerintem

[ Szerkesztve ]

(#32367) Plazmacucci válasza Rayner (#32366) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rájöttek, hogy picit a ló túloldalára estek ezzel a nerfeléssel :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32368) Rayner válasza Plazmacucci (#32367) üzenetére


Rayner
őstag

Flaska nerf volt eddig a legrosszabb, de Crittias YT kolléga tegnap feltett egy automatizált flaska mechanikát, hát azért az durván királyul könnyűvé tette a haladást :D

(#32369) Plazmacucci válasza Rayner (#32368) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pathfinderrel biztos :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32370) Rayner válasza Plazmacucci (#32369) üzenetére


Rayner
őstag

Megcsináltam a templaromra is persze más módosítókkal és patentül működik

(#32371) Plazmacucci válasza Rayner (#32370) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na majd megtanulmányozom. Egyébként akarok egy gránátos pathfindert majd. De előtte még egy summon reapert.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32372) Rayner válasza Plazmacucci (#32371) üzenetére


Rayner
őstag

nagyon jó, most 3 gombot nyomok összesen egy mapozásnál. 1-est a hp potit, a T-t amin a flamedash van, és a tabot a minimaphoz. 2-3-4-5 gombon a flaskák folyamatosan aktívak mennek a buffok (+40%dmg-movespeed-phase-100%critchance) anélkül hogy nyomni kéne bármelyik gombot. még kell majd finomítani mert van pár sec üresjárat. phanteont kellene még hozzá igazítani és akkor le lenne fedve minden

[ Szerkesztve ]

(#32373) m.lala


m.lala
aktív tag

Lvl 69, 4 linkes rain of arrows-al-17 óra 36p alatt, 66 halállal, ilyen 50-70% resistekkel....teljes ktg. 6c :U ebből 5c a chin sol íj, 1c a Lioneye's Paws cipő, innen indul a móka. ;]

Ez a flaska buzeráció valóban jónak tűnik.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#32374) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én ilyen gyorsan sosem találtam meg a 6 labot. Most 86-os szintre már megtaláltam mindent :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32375) Edge válasza Plazmacucci (#32374) üzenetére


Edge
veterán

global 820 és 10p alatt megvan mind :DDD

Rayner: link plz a flaskos archoz ty :R

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32376) Rayner válasza Edge (#32375) üzenetére


Rayner
őstag

(#32377) Plazmacucci válasza Edge (#32375) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az a pucziknak való :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32378) hajsza


hajsza
aktív tag

Mivel számomra a kampány végigvitele mindig kínszenvedés, most meg az előzetesek alapján már ráadásul frusztráló is lesz, ezért sokáig vacilláltam, hogy belevágjak-e a ligába. Végül is csütörtökön elkezdtem egy karaktert, spectral shield throw gladiator lett a választott ascendancy. Még csak act 3-ig jutottam, a karakterem 30. szintű. Már elvileg használhatnám a spectral shield throw skillt, de még nem láttam vendort, akinél kapható lenne. Nem tudja valaki, hogy honnan lehet beszerezni?

A liga mechanika érdekes, eleinte csak úgy összevissza raktam le a bombákat. Viszont tegnap megnéztem Grimro videóját, s így már egy kicsit jobb hatásfokkal tudom ezeket kiaknázni. Ajánlom Nektek is, hogy nézzétek meg, ha esetleg még nem vagytok tisztában a mikéntjével.

[ Szerkesztve ]

(#32379) forguet válasza hajsza (#32378) üzenetére


forguet
senior tag

Act 1 Nessa, act 3 Siosa

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#32380) hajsza válasza forguet (#32379) üzenetére


hajsza
aktív tag

Köszi, de a Wikit én is néztem, sajnos nem frissítették, Nessanál nem kapható. Siosa-ig még nem jutottam el, remélem akkor ott majd lesz.

(#32381) Rayner


Rayner
őstag

Akinek esetleg currency gondjai vannak itt egy tipp.
Ha már lvl 70-80 körül jártok akkor csináljatok nagyon sok expeditiont. Tujen a nyerő.!
szedjetek ki annyi liga currenyt amennyit tudtok. (lesser black scythe artifact kell) ezen kívül kell még sok exotic coinage.
ezután csináltok egy másik karit nem kell felhúzni semmi, csak bemenni lioneye'a watchba és tujen kínálatát refreshelni. mindig alap currencyt fog adni. chaos/jeweller/fusing/chromatic-ot szedjetek ki és nocsak máris van pár exetek :)

(#32382) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ward-ra épített már valaki védelmet?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32383) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Nemtom mi volt ez a rinya a ligakezdésnél, act 5 végén járok 0 halál. Ilyen se volt még sosem.

(#32384) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Rog kraftolás az mennyire op már? Szerintem simán van harvest szinten.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32385) dante3 válasza Mad_Wolf (#32383) üzenetére


dante3
addikt

Én nem rinyáltam, könnyen haladtam, de most meguntam a minionokat. Megpróbálom ezt a Spectral Shield Throw-ot, melee mindig is jobban bejött, hátha ezt a skill-t is megkedvelem. :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#32386) Edge válasza Rayner (#32381) üzenetére


Edge
veterán

Ezzel csak annyi a bibi hogy nem igazán lehet célirányosan Tujent farmolni, tok random melyik expedition van a mapon és mondanom se kell Tujen a legritkább, sztem nem véletlen + a frissítéshez szükséges kütyüt se szórja sokszor.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32387) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Noob napló "harmadik fejezet".

Az új karival már meg is előztem az előző progressemet. Act 8-ban vagyok. Ugye most követek egy Lacerate Gladiátor build-et. Eddig brutál. Remélem a mapozáskor is működni fog. Mana az fogy, flask-okat néha el kell nyomni, de nagy bajt eddig nem észleltem.

Kicsit fura nekem, hogy ennyire, lépésről-lépesre követek egy buildet, de saját kútfőből ez nagyon nehéz lenne.

Lassan kellene majd Cluster Jewel a skillfámba. Na azokat még nagyon nem vágom. Van egy pár már, de tuti nem az, ami majd kelleni fog. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32388) BoneDragon válasza .LnB (#32387) üzenetére


BoneDragon
veterán

Cluster majd ráér 90 körül, azzal ne foglalkozz.

(#32389) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudom mi van a játékkal, nagyon gyatrán fut. Most értem piros mapokhoz, és hát küldöm őket mindenféle módosítókkal, sextantokkal. A gond akkor van, amikor a conquerorok minionjai megjelennek. Színes, szagos effektek, a játék meg azt mondja, hogy akkor 70-130 fpsről ő bemegy 40 alá.

Itt most mit kell nézni? CPU? Az mindig ennyi, hideoutban vagyok.

Ja igen, vulcan renderrel játszok, DX még gyalázatosabb.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32390) tiborv válasza Mad_Wolf (#32383) üzenetére


tiborv
aktív tag

Az szep. Én konzolon játszom ssfhcban de most volt az első season regota hogy act2ig három karim is megfekudt. Először brutust néztem be utána meg ezekre a season mobokra nyomtam ész nélkül olyan modokat hogy instant haltam.
Szerintem azért érezhető act1 nehezitese első karival, ha minden actot felturboznak a jövőben akkor visszajön a kezdeti feeling mikor farmolni kellett dockban hogy előrébb jusson az ember.

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#32391) Har_melin válasza .LnB (#32387) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A cluster jeweleknél a vonal fölötti módosítókból az "Added small passive skills grants: ...." sor határozza meg, hogy magic vagy rare változatban milyen nevesített passzív skillek kerülhetnek rá. A large clusteren három , a mediumon két, a smallon egy ilyen skill lehet. Ezen kívül a large-on van két, a mediumon egy jewel foglalat is. A nevesített passzív skilleken kívül a többi kis passzív nem igazán fontos, tehát jewelből érdemes a kisebb passzív számút keresni, (large: 8-9, medium: 5-6), hogy ne pocsékoljál fölöslegesen passzív pontokat.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32392) Lokids


Lokids
addikt

Na én fel is adtam a ligát. TR skill nem jött be. Másik karit meg nem vagyok hajlandó felhúzni. :( Majd próba köv ligában.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#32393) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kérnék egy kis tanácsot.
Ezt a buildet követem (Sajna még 3.14-es): [link] (linkek a videó leírásában) Persze még nem teljesen kész a build.

És a problémám most az, hogy a mana miatt a Pride-ot nem tudom használni. Blood & Sand, Flesh & Stone mellé egyszerűen lenullázza a manámat. Így jelenleg a War Banner aktív ez mellé a kettő mellé, mert az csak 10% manába kerül.

Megoldás lehet szerintetek, hogy a Pride mellég kötök egy Lifetap-et? Vagy a Lacerate mellé? Melyik mellé lehet érdemesebb? Ha Pride mellé teszem, akkor felezi a HP-mat?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32394) Argh! válasza .LnB (#32393) üzenetére


Argh!
aktív tag

Lifetap jó Lacerate mellé, persze nem ad annyi dps-t mint egy sima damage support gem. Használhatsz [Essence Worm] gyürüt is ha belefér a buildba és abba a pride.

(#32395) .LnB válasza Argh! (#32394) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi. Huhh, az a gyűrű jó lenne. Csípném ha kiesne. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32396) Har_melin válasza .LnB (#32395) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Annyira azért nem szép a dolog, mert a többi aura viszont 40%-kal több manát köt le. Az essence worm olyan biuldekhez jó, amelyeknél nincs más mellette, akkor 0 mana lekötéssel megúszod. Szerintem átmenetileg használd a lifetapot. De az is lehet, hogy jobban megérné a bannert deaktiválni és a pride-ot aktiválni, plusz egy mana flaskával kipótolni. Egy Enduring mana flaska folyamatosan tölt az ideje alatt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32397) .LnB válasza Har_melin (#32396) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Blood and Sand és Flash and Stone mellé nem fér el a Pride alapból. Semmi manám nem marad most ha bekapcsolom a Pride-ot. Talán a Lifetap segít majd ezen. Bár félek tőle, hogy nem fog.. Nem tudom, hogy mi legyen.
Most még Pride nélkül is elketyeg ez a build, később nem tudom, hogx mi lesz.. Új vagyok ugye, azért tapasztalatlan is. Mapozástól félek majd.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32398) Har_melin válasza .LnB (#32397) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A B/S + F/S + Pride összesen 95%. Az más kérdés, hogy a maradék 5% mana mire elég. A Lifetap biztosan segít, mert az a HP-t használja.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#32399) .LnB válasza Har_melin (#32398) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kellene maradnia még Enduring Cry-ra, Ancestral Protector-ra, Leap Slam-re stb stb. Elég esélytelennek tűnik.
Szerintem, rajtam csak az újabb manacost nerf segíthet. :DDD

De vélhetően az lesz, hogy hagyom a Pride-ot. Nem tudom mennyire fog fájni ez később, főleg endgame felé... ez van.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32400) Edge


Edge
veterán

most ránéztem a fenti diskurzus miatt az enlighten árakra és... :Y nem is emlékszem mikor volt ilyen drága valaha, nesze neked mana multiplier patch... remek.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.