Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) localhost válasza Diego2002 (#6350) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nah erre jön a "ködösítés":

Elvben (a szabványok szerint) a router switch oldalát egy másik switch-el crosslink kábellel kellene összekötni, de tudomásom szerint a routerek legnagyobb része automatikusan "érzékeli" a rádugott kábel típusát, tehát a meglevő kábeled gyakorlatban nem okozhat problémát, leginkább (ködösítve!) valószínű, hogy nem okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6352) Diego2002 válasza localhost (#6351) üzenetére


Diego2002
tag

Értem, azért viszek majd csatit is meg krimpelőt is... :)

..::Diego::..

(#6353) crea1984


crea1984
tag

sziasztok!

adott egy hálozat az internet (gondolom a 80as port) le van tiltva. Levelezés, msn megy.... régen találkoztam egy programmal bár nem tudtam kiprobálni, de most itt lenne a lehetöség levelezési porton kienged netre... azaz az email kliens letölti az oldalt és mint egy email megjelenik. nem tudom pontosan a müködését de érdekelne nagyon... Nem ismeri valaki? routerrel van szabályozva egyébként. vagy ez a progi valami kamu lehetett ilyen nem müködik? köszi az infot!

[ Szerkesztve ]

(#6354) den80


den80
tag

sziasztok
otthoni netemet szeretném usb-s wifi vel szórni a telómra,
kell valamire ügyeljek a vásárlásánál? mert az árak 2000ft tól terjednek fölfelé
köszi

volt, van, lesz

(#6355) localhost válasza Diego2002 (#6352) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elmondod majd, hogy hogyan oldottad meg végülis sikerrel ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6356) Diego2002 válasza localhost (#6355) üzenetére


Diego2002
tag

Persze, elmondom ;)

De majd a hét második felében lesz rá időm, de akkor biztos, mert már így is sürgettek.

..::Diego::..

(#6357) localhost válasza crea1984 (#6353) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Guggolós barátom szerint ez neked való : Web-to-email,-web-pages-via-email

den80: Kérem részletesebben, milyen neted van, hogy kapcsolódsz, van-e router, milyen géped van és pontosan mit szeretnél "szórni" a telódra ?

Látatlanban, annélkül, hogy érteném, csak tippelek: nem USB-s wifit kellene venned, hanem egy olcsó WLAN routert

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6358) den80 válasza localhost (#6357) üzenetére


den80
tag

Szia
Először is, az ötlet onnan van, hogy ismerősömnek van wifis laptopja,
ott megosztottuk az usb-s vezeték nélküli internetet, hogy telómmal is rá tudjak kapcsolódni.
Na most jött az ötlet, hogy ugye notiban nem router van, így gondoltam usb-s wififel ugyan ugy meglehetne csinálni asztali pc-vel is. Én is vezeték nélküli internetet használok, de úgy csatlakozok mint a dsl-esek, vagyis betárcsázós módon.
Valamint hallottam azt is , hogy össze lehet hozni a fájlátvitelt is vezeték nélkül, úgy mint Bluetooth esetén, csak wifin két irányban lehet.
Erre keresem a megoldást.
Köszönöm

volt, van, lesz

(#6359) crea1984 válasza localhost (#6357) üzenetére


crea1984
tag

Szia!

kiprobáltam sajna ez nem megy :/ kiprobáltam összes cimet és ezt irja ki azonnal visszadobja :

This is the mail system at host mail.globonet.hu.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to <postmaster>

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<getweb@hrea.org>: host hrea.org[216.122.56.145] said: 550 5.1.1
<getweb@hrea.org>... User unknown (in reply to RCPT TO command)

(#6360) localhost válasza crea1984 (#6359) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajnálom, én nem próbáltam :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6361) crea1984 válasza localhost (#6360) üzenetére


crea1984
tag

rendben azért köszönöm :) még keresgélek..hátha :)

(#6362) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy

eme tp-link karihoz milyen nagyobb antennát lehetne dobni hosszabbítóval?

thx

Aurea mediocritas

(#6363) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Wireless router vásárlását tervezem és adsl internetem van. Olvasgattam most adsl routerekről, lehete láma kérdés, de egy sima wireless routerben is be lehet állítani az adslhez szükséges kódot plusz felhasználónevet, ha igen akkor most miben másak az adsl routerek, egyáltalán kell modemes adsl internethez az adsl router?

Köszönöm!

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#6364) Daemon09 válasza Plebi (#6363) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Teljesen mindegy, hogy milyen routert veszel, mindegyikkel szét lehet osztani az adsl-t.

(#6365) sazabi


sazabi
aktív tag

hi all
vistáról szeretnék netet osztani xpre, van ennek vmi külön trükkje?
a gépek látják egymást, file megosztás megy, másolás megy, csak a net nem akar átmenni :S
net megosztás beikszelve, tűzfalon kiengedve, ics fut..wtf??
+statikus ipket használok..dhcp nem megy..

[ Szerkesztve ]

(#6366) sazabi válasza sazabi (#6365) üzenetére


sazabi
aktív tag

uh talán azon a hálókártyán kellett volna beikszelni a net megosztást amelyiken bejön a net?
fatal user error..

(#6367) dr.bubo válasza AXisBOLD (#6362) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ilyet pl. [link]
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6368) AXisBOLD válasza dr.bubo (#6367) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jónak tűnik :)

köszi

Aurea mediocritas

(#6369) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ha egy wifi jelhez akarok csatlakozni és megvan a wep jelszó, de mégse enged fel rá az miért van? ip címet is kellene megadni? bocs ha sötétben tapogatózok.

az van ugyanis, hogy szomszédból érzékelek egy jelet(hozzánk még nem jött ki a szerelő bekötni) amit a PSP 40-60%-osnak érzékel. megadom a jelszót, de valami time out-ot ír ki hogy amiatt nem tud csatlakozni.

pc-n a lp-link kari is érzékeli, de ott meg hol van hol nincs jel.(PSP-t derékmagasságban tartva gép mellett meg kb. átlag 50%-os a jel).
ennyit számít az az egy méter vagy a kártyával/géppel van valami?

és hogy tudnék(ideiglenesen persze) PSP-vel és PC-vel is csatlakozni?

(félek ha nálunk is lesz net akkor onnan is gyenge lesz a jel mert elég sok a fal, igaz azt nem tudom hogy a szomszéd milyen routert használ és hogy hol van neki a házban csak az aggaszt hogy a PSP erősen a pci kari meg nehezen érzi a jelet)

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#6370) kali válasza AXisBOLD (#6369) üzenetére


kali
legenda

kérdezd meg a szomszédot, hogy a wep kulcs alkalmazása mellett párhuzamosan más védelmet is használ-e? például mac adress szűrést?
amúgy igen, gyenge wifi jel esetében egy méter is nagyon sokat számíthat, hogy azt éppen látja a felcsatlakozni szándékozó eszköz, vagy sem! és eszközök között is van/lehet különbség abban, hogy milyen erősnek látnak egy adott jelet.
ha a szomszéd (routere) is úgy akarja, akkor akár több (mind a két említett) eszközzel is felcsatlakozhatsz egyszerre a hálózatára...

[ Szerkesztve ]

(#6371) AXisBOLD válasza kali (#6370) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

na a routere az MSI RG54SE II.

megkérdezni nem akarom hogy milyen védelme van, mert megrendeltem egy hónapra a mobil netet a propelleres cégtől :) hihetetlen sebesség :C , de azért van.

csak azt akarom megtudni hogy a wifi kártyával minden rendben van-e.

szóval az antennáit kicsit kifordítottam mert a gépház pont árnyékolta és most ezt írja ki:

a PSP-t közvetlen az antennái mellé téve meg 10%-osra érzékeli a jelet, mármint a péespé.

ez így reálisan gyenge, szal a lényeg: jól működik a wifi kari?

thx.

Aurea mediocritas

(#6372) kali válasza AXisBOLD (#6371) üzenetére


kali
legenda

hogy jól működik-e a wifi karid, azt majd akkor fogod megtudni, ha valós hálózaton fogod használni! abból ne vonj le messzemenő következtetéseket, hogy milyen erősséggel látja a szomszéd jelét - pláne mert nem is tudod, hogy pontosan hol helyezkedik el az a router, hány fal választja el a karidtól, esetlegesen milyen árnyékoló tényezők mellett...stb.

(#6373) Biaggio válasza Biaggio (#6327) üzenetére


Biaggio
őstag

vki esetleg? :F

(#6374) Ombi5 válasza localhost (#6300) üzenetére


Ombi5
őstag

Nos koszonom beadtam neki es megtalalmtam . Most ezt irja ki router:
WAN MAC Address 00-04-75-AA-ED-C2 (Clone MAC)

Tehat az van klonozva amit kell, de meg mindig nincs net! Innentol ugye,h mi a mac address cimem a laptoppn tok mind1, mert a router a lenyeg,h azt lassa jonak! Mivel kell meg bongeszoben is beallitanom proxy stb,h mukodjon ezeket ugye routerbe nemlehet megadni! Szerintetek ezert nem megy vagy mas lehet a gond, mert tokeleteen kiosztja ugye router ip cimeket stb, de nem mukodik a net ,mikozben max address cim clonozva van elmeletben! Pontosan beamasolom:

LAN MAC Address 00-13-F7-33-B2-62
Wireless MAC Address 00-13-F7-33-B2-64
WAN MAC Address 00-04-75-AA-ED-C2 (Clone MAC)
Hardware Version 01
Serial Num J621004639

Home Network (LAN)
IP Address 192.168.2.1
Subnet Mask 255.255.255.0
DHCP Server Enabled
Firewall Disabled
UPnP Disabled
Wireless Enabled

(#6375) localhost válasza Ombi5 (#6374) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Közelebb vagyunk!

A routernek azt a MAC-címet kell "hazudnia" kifelé a szolgáltatód felé, ami a szolgáltatás beüzemelésekor volt a szolgáltató felé bejelentve: tehát valószínűleg a géped vezetékes adapterének MAC címét.

Kapcsolódj vezetékkel a routerhez és akkor klónozz, vagy ha könnyebb, akkor a már megtalált mezőbe kézzel írd be a vezetékes MAC-címedet.
Más megy is! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6376) daninet


daninet
veterán

Helló!
Volt egy kisebb adatvesztésünk itthon (van egy hálózatunk 4 géppel) és elszántam magam egy hálózati NAS meghajtó beszerzésére.
Az itthoni hálózatépítésben már eléggé kiismertem magam mindenféle hibával találkoztam, megoldottam stb. de nem nagyon merek egyelőre ismeretlen vizekre evezni mivel ha nem tudom beállítani akkor elég sok pénzt fecceltem a dologba fölöslegesen.
A kérdésem: kinéztem egy WD 1TB hálózati NAS meghajtót, belemegy 2 vinyó raid 1-ben is, ugyebár ez az adatmentés egyik legjobb formája itthoni környezetben...szerintem..
én nem értek ehhez de ugy képzeltem el, hogy bedugom a routerbe, az felismeri egy számítógépként, esetleg USB-vel rádugva állítok 1-2 IP-t a szoftverében és onnantól a hálózaton egy 100%-osan elérhető számítógépnek látszó adattárolóm lesz.
Ez ígyvan vagy nemígyvan? Segítsetek, nem akarok hülyeségre költeni vagy olyanra ami nem arra való amire kellene... :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6377) Ombi5 válasza localhost (#6375) üzenetére


Ombi5
őstag

Privi ment,mert nem teljesen vilagos minden! :R

(#6378) And válasza daninet (#6376) üzenetére


And
veterán

"én nem értek ehhez de ugy képzeltem el, hogy bedugom a routerbe, az felismeri egy számítógépként, [..]"
A routernek nem kell semmit sem 'felismernie' rajta, helyi hálóban amúgy is csak switch-ként működik. Amúgy valóban olyan, mintha egy önálló számítógépet csatlakoztatnál rá, mivel egy NAS-szerver végsősoron az is. Szinte biztosan van neki saját webfelülete, amin beállíthatóó rajta minden, a routerhez hasonlóan.
A hálózati tárolószerverek szokásosan minimum kétféle szolgáltatást adnak a hálózaton: egyrészt önálló FTP-, másrészt Samba-szerverként (hálózati fájlmegosztás, mint Windows alatt) tudnak működni. Az olcsóbb típusok gyenge pontja általában a sebesség: az a kisebbik baj, hogy csak 100Mbps-es ethernet-csatolójuk van, a nagyobb az, hogy ennek a sebességét sem tudják kihasználni, csak a töredékét. Úgyhogy a gyakorlati sebességnek mindenképp nézz utána az adott típusnál! USB-n általában szintén lehet kezelni a meghajtót, de én találkoztam olyannal, hogy a két csatolófelület nem működött egyidőben: ha USB-n csatlakoztattam a gépre a NAS-t, akkor a hálózatról leesett. Fogalmam nincs, hogy ez mennyire magától értetődő, de az adott típusnál sehol sem volt említve..

(#6379) daninet válasza And (#6378) üzenetére


daninet
veterán

elméletileg ez gigabites csatolást is támogatja...annyira nem lehet lassú... köszi az infókat :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6380) AXisBOLD válasza kali (#6372) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok köszi

Aurea mediocritas

(#6381) kopi.dll


kopi.dll
tag

Sziasztok!

Kedden kötik be hozzám a netet (upc 10Mbit), amit a barátommal szeretnénk megosztani (szomszéd ház, kb. 50m). Nekem van egy laptopom, neki meg egy asztali gépe.
Segítsetek első lépésben, hogy milyen eszközöket vegyünk (tipus stb.). Vezeték nélküli rendszert szeretnénk megvalósítani .

köszi a segítséget.

kopi.dll

(#6382) AXisBOLD válasza kopi.dll (#6381) üzenetére


AXisBOLD
addikt

50m huh, erre a kérdésre és is kíváncsian várom a válasz.

segíteni nem tudok bocs

Aurea mediocritas

(#6383) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.
Egy Drytek Vigor2200E-Plus routerem van. Mostanában azt tapsztalom, hogy ha nem megy semmilyen letöltés, tehát folyamatosan nem használom a netet csak böngészek, olvasgatok, egy elég rövid idő után olyan mintha lekapcsolna a netről. Rákattintok az oldalra, és csak forog az explorer jel, és eltelik jó pár másodperc mire elkezdi tölteni. Meg állandóan kilép minden bejelentkezett oldalról, pl erről is. 8 mbit-es netem van, valami beállítás lehet, de annyira nem értek hozzá, ezért kérem a segítségeteket.

Elég pár percre otthagyni az explorer-t tétlen, és utánna már csinálja is.
Köszi

Mezőhegyes

(#6384) Gabás válasza Ottoka (#6383) üzenetére


Gabás
addikt

első lépésben próbáld ki router nélkül..

(#6385) dr.bubo válasza kopi.dll (#6381) üzenetére


dr.bubo
őstag

Jó rálátás van, nem takar semmi a szomszéd ház között?
Neked bekell szerezni egy wifi routert, és egy külsö antennát. Ha te is wifin akarod a laptoppal fogni a netet, akkor még egy wifi routert.( Azért kell kettö eszközzel igy megoldani, mert, ha csak egy lenne és annak kint van kültéren az antennája, nem biztos, hogy neked jó lesz a jelerösége bent)
A haverodnak pedig egy olyan eszközt kell beszerezni, ami tud AP kliensként müködni. És hozzá egy külső antennát.

igy nézneki a hálozat:
Nálad: modem--->wifi router 1 (erre csatlakozol te a laptopoddal)--->lan kábellel összekötve wifi router 2 + külső antenna(ehez csatlakozna a haverod)

Haverod: külső antenna + wifi router (AP cliens modban)--->PC

Ha jó a rálátás és tényleg csak 50m a távolság, elösször a routerek saját antennájával is megpróbálhatjátok, hogy ugy müködne e stabilan (ha nem akkor kell külső antennát felszerelni)
Eszközök: router: ez mind kettötöknek megfelelel, mert müküdik routerként és kliensként is TP-Link TL- WR543.[link]
antenna: külsö pl.Kryon-m yagi [link]
mefelelő hosszuságú utp kábel. a külső antennához antenna kábel (kb.2m-nél ne legyen hosszabb)
Remélem érthetően leirtam :F :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6386) Ottoka válasza Gabás (#6384) üzenetére


Ottoka
őstag

Anélkül jó. Már próbáltam

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#6387) dr.bubo válasza Ottoka (#6386) üzenetére


dr.bubo
őstag

Adsl neted van, PPPoE kapcsolodsz? Ha igen a routerben a az intrnetkapcsolat tipusánál, a connect on demand -t állisd át nullára, ha van olyan pont, hogy automatikus kapcsolat azt válaszd.
A connect on demand-ban meg van adva pl. 10 perc akkor, ha 10 percig nincs adat forgalom, bontja a kapcsolatot, ezért kell kikapcsolni.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6388) Daemon09 válasza kopi.dll (#6381) üzenetére


Daemon09
őstag

Ha 50m-re kell, akkor egy router kell egyikötökhöz, a másikhoz meg egy wifi kari.(USB-s esélytelen) Haverral csináltunk ilyet egy edimax routerrel, meg egy asus wifikarival, kicsit messzebb volt, mind 50m, de müködött. Persze a jel nem a legjobb volt.

(#6389) Ottoka válasza dr.bubo (#6387) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi, megnézem. :R

Mezőhegyes

(#6390) Ottoka


Ottoka
őstag

És be is jött, köszi mégegyszer

Mezőhegyes

(#6391) radament1


radament1
tag

Üdv!

Kér(d)éssel fordulnék hozzátok! Lehetséges a sávszélességet korlátozni? A probléma pontos oka az, hogy én e-sportolok a család többi tagja meg youtube függő... a netem ugyan 8mb-es(enternet,dsl -> legyen inkább 2mb), de ettöl függetlenül, ahogy ők megnyitnak valamilyen videót, elkezdenek letölteni vagy akármit csinálni én azonnal belépek a delay világába. Nagyon remélem, hogy van megoldás, nem szeretnék fizetni egy második vonalat csak ez miatt.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#6392) harylmu


harylmu
őstag

Hellosztok.

Mért van az hogyha megpróbálok belépni vagy a másik gépről próbálnak belépni a Public/Nyilvános mappámba/mappájába akkor sokszor lefagy az explorer és a total commander is. De néha meg működik. Hogyha nem csatlakozik rám senki akkoris lefagy.

Megoldás? :(

[ Szerkesztve ]

(#6393) harylmu válasza harylmu (#6392) üzenetére


harylmu
őstag

Viszont az "ő hálózati helyeit" meg tökéletesen böngészem, viszont én a sajátomat meg ő az enyémet nem tudja böngészni mert lefagy ha egy mapába akarok lépni. Beállításaim:

[ Szerkesztve ]

(#6394) kopi.dll válasza dr.bubo (#6385) üzenetére


kopi.dll
tag

Köszi szépen, ez nagyon korrekt leírás!! :R
Az 50 méterbe nem zavar be semmi szerencsére!
Lehet, megpróbálnám egyenlőre 1 wifi routerrel, max ha nem műk vennék 1 másikat, nem?

kopi.dll

(#6395) kopi.dll válasza Daemon09 (#6388) üzenetére


kopi.dll
tag

THX! Az usb-s történetre én sem gondolnék.

kopi.dll

(#6396) dr.bubo válasza kopi.dll (#6394) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen próbáld meg elősször egy routerrel, saját antenájával, ablak közelben elhelyezni.
A haverodhoz sétálj át utána a laptopoddal, csatlakozz és nézd meg, hogy milyen a jelerősége, hogy megy a net. Lehet, hogy nála is elég egy wifi kártya a gépbe, de én inkább a TP-link wrt543g-t ajállom. :) neki is.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6397) kopi.dll válasza dr.bubo (#6396) üzenetére


kopi.dll
tag

a linksys-t nem ajánlod?

kopi.dll

(#6398) dekac


dekac
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy nem tudok internetet leosztani wifi kártyán keresztül.

Amit szeretnék: laptopom lan bementén kapná a noti a netet, majd wifin, keresztül osztanám a telefonomra..

A helyzetet bonyolítja, hogy a laptop a netet routertől kapja, tehát a bejövő lan-t nem lehet megosztani emiatt...és megjelenik egy olyan a hálózatoknál, hogy "internetkapcsolat- Dlink di-604"---ez lenne a router, és ezt a kapcsolatot sem lehet megosztani.

Ami még fontos lehet: T-kábeles, állandó szélessávú internetem van (nem kell csatlakozni) az IP-t most nem tudom, hogy fix-e.

Várom az ötleteket, remélem valaki csinált már hasonló jellegű megosztást,
köszi előre is :R

(#6399) Diego2002 válasza localhost (#6355) üzenetére


Diego2002
tag

Üdv!

Nos, változott a helyzet, mert meggondolták magukat, ahova ez az egész kellett volna. Nem akarnak kábelezni, vezeték nélkül kell a dolog.

Vagyis fentre kell egy wifi router, viszont a kérdésem a következő lenne. Ezt a fenti routert switchként kéne használni, amihez egy laptop kapcsolódna vezeték nélkül (meg egy asztali gép kábellel, de ez mellékes). Kérdésem, hogy ilyenkor "mi az eljárás"? :)

A lenti routerből jövő kábelt hova kell dugni a fenti wifi routerba? Az egyik lan portba? Továbbá úgy olvastam, hogy a DHCP-t is ki kell kapcsolni. Ehhez kérnék egy megerősítést :)

Viszont az merült fel bennem, mint probléma, hogy a wifi titkosítás ugyanúgy működik ilyenkor, vagyis csak beállítom a wifi routeren a jelszót, és a laptopon meg csak megadom?

Előre is köszi!

..::Diego::..

(#6400) Tosee válasza Diego2002 (#6399) üzenetére


Tosee
őstag

"A lenti routerből jövő kábelt hova kell dugni a fenti wifi routerba? Az egyik lan portba? Továbbá úgy olvastam, hogy a DHCP-t is ki kell kapcsolni. Ehhez kérnék egy megerősítést"

Megerősítve! A fenti router egyik egyik lan portjába kell dugni, és ezen a dhcp-t kikapcsolni!

"Viszont az merült fel bennem, mint probléma, hogy a wifi titkosítás ugyanúgy működik ilyenkor, vagyis csak beállítom a wifi routeren a jelszót, és a laptopon meg csak megadom?"

Elméletben igen, gyakorlatban nem próbáltam... :B

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.