Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) gytibi75 válasza Core2duo6600 (#6150) üzenetére


gytibi75
csendes tag

Nem fix IP-van, normál Datanetes ADSL.

(#6152) yanna


yanna
őstag

Üdv!

Hozzáértők véleményét várom, hogy az "egyben" adsl modem és wifi router mennyivel rosszabb megoldás, mint a külön modem és külön wifi router. :F Nagyon szemezgetek 1 ilyennel: [link] :U

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#6153) Core2duo6600 válasza gytibi75 (#6151) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezesetben nem kell megadnod a dns címeket

(#6152) yanna
Ha jó minőségű, akkor semmivel sem rosszabb
PPPOE -vel csatlkakozol ugye ?
De azt mindenképpen meg kell jegyezni, hogy az ADSL modemek közt is van többfajta.
Tehát ellenörízni kell, hogy müködik - e majd az adott hálózaton.
Általában a szolgáltató által biztosított modemmel muxik a legjobban a net, legtöbbször legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6154) gytibi75 válasza Core2duo6600 (#6153) üzenetére


gytibi75
csendes tag

Akkor az lenne a kérdésem, hogy hagyjam-e meg a router által adott 202.xxx.xxx.xxx DNS IP-címet, ami nekem elég furcsa. Fog ez így is működni?

Ja és még hallottam a winsockfix programról, ez mit segít?

[ Szerkesztve ]

(#6155) yanna válasza Core2duo6600 (#6153) üzenetére


yanna
őstag

Még semmivel sem csatlakozom sajnos :( , a drávaneten szüttyögök. A weblapjukon említik a PPPover Ethernet szoftvert, de az elfogadott modemek között nem szerepel amit kinéztem magamnak. :U

(#6156) Core2duo6600 válasza gytibi75 (#6154) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem ennyi van a routeremben
Hátha segít
Csinálj már egy screenshotot a router felületéről.
Ha kell többet, mert így látatlanban elég nehéz bármit is mondani.

(#6155) yanna
Érdemes olyat választani, ami fent van ott, mert az azt jelenti, hogy azzal tesztelték bemérték tehát azzal elvileg hozza a maxot.
Érdemes utána nézni, hogy friss infok vannak - e fent
A szolgáltató modemje az miért nem jó ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6157) Peace


Peace
nagyúr

Nos sikeresen megvettük és beállítottuk a routert. Szépen megy is a net. Viszont volt olyan hogy laptopon minden rendben, nálam meg a pc-n megszűnt létezni a helyi hálózat. Reboot sem segített rajta és hiába nyomogattam a javítás gombot is. :( Nem örülnék neki ha ez gyakrabban előfordulna. Gondolom nem netszolgáltató hibája hanem valami szoftveres gond lehet. Vagy netán hárdver? :F
Meg olyan kérdésem lenne hogyan lehetne legegyszerűbb módon megoldabni a net limitálást. A 4 mbites dsl-ből mondjuk 1-et szeretnék adni tesóm laptopjának, és azt ne lépje túl. Netlimitert ajánlották, de nem jöttem rá mit hogy kéne benne állítgatni. Valami más vagy egyszerűbb megoldás erre a szitura? Vagy ez a legegyszerűbb csak én voltam túl hülye hozzá? :)

(#6158) harylmu


harylmu
őstag

Hali. A hálózaton a többi gép (én AP vagyok) köztük az adó gép se látja a hálózaton a megosztott mappám. (természetesen be van kapcsolva és nyilvánosra téve a mappa). Ötletek?

(#6159) Prego


Prego
senior tag

ma kissé megijedtem:
Eddig az internet kábel az alaplapi LANba volt bedugva, mellette van egy hálókártya, ami a gépet kötötte össze a laptoppal (szóval bridge).
Ma délután hazajöttem és nuku net. A TV adás jött, a telefon jött (UPC kábelnet), szal a problémát a gépembe kellett keresni. Megláttam hogy az alaplapi hálókari LEDjei nem világítanak (BIOSban is csináltam ilyen tesztet, azt írta hogy 0m kábel van). Nagy ügy, márciusi a lap, 3 év garival és ott a hálókártya. Össze is kötöttem, beregisztráltam, megy is a net. A kábelt ami a lapost köti össze a géppel, kiváncsiságból bedugtam az alaplapiba és láss csodát, el is kezdett villogni, a BIOS is kiírta hogy van kevesebb mint 10m kábel. Na mondom lehet csak valami átmeneti kis baki, visszakötöttem megint a netet az alaplapiba, de az megint megkukult.
Remélem érthető volt a sztori és tudok adni valami tanácsot :R

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6160) szabzolee


szabzolee
tag

Azt hiszem ide tartozik a kerdesem, meg akkor is, ha nem egyszeru router-halozat megosztas kerdes. Van egy Kiss dp-1500 tipusu network lejatszom, ami elvileg a pcn tarolt tartalmakat lejatsza, ehhez a pcn egy programot kell telepiteni. Eddig minden remekul mukodott, a gepen xp volt. Most ugyanerre a gepre lett vista telepitve, es a halozati lejatszo sehogy sem talaja a pct.
Nem lehet a lejatszo hibaja, masik gepen, amin xp van remekul fut minden
Nem lehet a vista altalanos inkompatibilitasa, egy vistas laptopon tokeletes fut minden
Nem lehet a windows tuzfal, mert ha kikapcsolom, nem valtozik semmi
Nem lehet a router tuzfala, mert ha kikapcsolom, nem valtozik semmi
Nem lehet az a baj, hogy a pc lanon van a lejatszo meg a wifin, mert ha a pct wifikartyaval kotom fel a halora, akkor sem latja a lejatszot.
Van legalabb valakinek tippe hogy meg megis mit probaljak meg ki? Hol lehet meg a hiba?

(#6161) rdi válasza szabzolee (#6160) üzenetére


rdi
veterán

Na jó sok tipp nem valószínű, hogy érkezni fog, mert azért nem általános eszközről van szó.
Olyasmi nem játszhat, hogy egy munkacsoportban legyenek a gépek? illetve egy ip tartományban?
Esetleg maga a program kommunikációs csatornája nem állítható? com2, com4 vagy ilyesmi?
Ha jól látom van hozzá olyan program is hogy "FreeKISS" azzal próbáltad?

Fej! Tor! Potroh!

(#6162) rdi válasza Prego (#6159) üzenetére


rdi
veterán

Lehet az akár kábelhiba is, csatlakozóhiba is. Főleg ha előtte működött, most meg nem :)

Fej! Tor! Potroh!

(#6163) harylmu válasza harylmu (#6158) üzenetére


harylmu
őstag

"Hali. A hálózaton a többi gép (én AP vagyok) köztük az adó gép se látja a hálózaton a megosztott mappám. (természetesen be van kapcsolva és nyilvánosra téve a mappa). Ötletek?"

(#6164) Core2duo6600 válasza Peace (#6157) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a routeed tudja a dolgot askkor rendben van
De ha a netlimitert felteszed a gépére ugyanilyen mozdulattal ki is tudja kapcslni

Többet ér ha mind a 2 re felteszed a cfosspedet. ami nagyjából igazságosan osztja el a dölgot.
Még lehet, hogy korlátozni is lehet benne, de ez is csak akkor ér valamit, ha rendesen be van állítva a topicjában linkeltek egy pdf et, hogy hogyan kell eljárni.

(#6158) harylmu
Milyen oprendszer ?
Mit értesz azon, hogy nyilvánossá van téve?

(#6159) Prego
Olyasmi lehet, hogy nem érintkezik rendesen, használd úgy ahogy megy...

(#6160) szabzolee
Egyesével menj végig a dolgokon.
Első nekifutásra a password protected sharingot kapcsold ki, tehát a jelszo fuggő megosztásokat.
Majd uac ki, nézd meg így.

Látatlanban nem tudok többet mondani.
Biztos valami beállítási gond.
Nézd meg hogy a proginak nincs e frissebb változata, frissités hozzá.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6165) harylmu válasza Core2duo6600 (#6164) üzenetére


harylmu
őstag

Egyik Vista, és a másik AP XP és az adó is XP. Nyilvános, hogy a hálózati helyeken a másik 2 gépen látja a megosztott mappám és onnan pl másol le valamit. Itt a háló. beállítások .

[ Szerkesztve ]

(#6166) HP93


HP93
csendes tag

Szeretném a netem routerrel megosztani, de a modemes a netem és usb kimenet van rajta. Egyik barátomnek is van rouetere de nincs rajta usb-s bemenet! Hogy tudom megoldani, a net megosztását? Drótot kell venni vagy van olyan router amin van usb-s bement? :F :F

(#6167) kali válasza HP93 (#6166) üzenetére


kali
legenda

általában minden modemen van 10/100 Base-T Ethernet (RJ-45) és USB port is!
milyen típusú modemed van?
milyen kábel megy a modemből a gépbe?
nem ilyen? [link]

[ Szerkesztve ]

(#6168) kompi4


kompi4
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon jól jönne egy kis segítség,mert hajam már nem osk van...
A lényeg
Ithhon tvnetworkös netem van,szal csak egy kábelem van,semmi mondem.
Vettem ma egy Dlnik DI-524-es wlan routert.
A probléma az,hogy mikor elindítom a varázslót,minden lépést követek,majd egyszer csak megáll,és kiírja,h vmi gáz van az ethernet kábellel.
Mit tehetet?
Előre is kösz

(#6169) paja_falcon


paja_falcon
csendes tag

sziasztok, szeretném PC-ről megosztani netem laptoppal. van egy telefonkábelem hozzá, a PC-n xp, laptopon vista, de súgózással nem megyek semmire. xp-n létrehoztam egy hálózatott, itt pendrive-ról indítottam a netsetup.exe-t, végigmentem a varázslón, de nem jött össze. vistán meg nem igazodok ki. pls help

(#6170) 1010


1010
őstag

sos

van az osx ugye es van a popcorn hour a 100
ip cimek azonos tartomanyba,
a popcorn latja az osx megosztott mapait,de en os x rol nem tudok kludeni neki fileokat,ami fontos lenne,smb-t hasznalja az eszkoz,

mit kell csinalni?

(#6171) kali válasza paja_falcon (#6169) üzenetére


kali
legenda

:Y na de telefonkábellel :F

(#6172) Peace


Peace
nagyúr

Újabb kérdéssel állnék elő. Adott egy 30/20-as diginet kapcsolat. Milyen router képes kezelni ilyen sebességű internetet? Mit ajánlanátok? Nem feltétlen kéne a legdrágább de azért megbízható legyen. Wifis és kábeles javaslatokkal is bombázhattok. ;)

(#6173) Iceakos


Iceakos
tag

Mostanság elég sokat szívok ezzel a problémával.

Adott egy Dlink di-524 rooter amire 2 pc vezetékkel + 1 pc vezeték nélkül kapcsolódik.Ezek gond nélkül mennek is...
Bejött egy laptop a képbe és belőttem ugyanarra a titkosításra, jelszóra mint a pc és a router van persze. Ennek ellenére a kapcsolódás során megakad a dolog ott, hogy ip címet kér a routertől a laptop. Nincs beállítva a routeren mac szűrés vagy ilyesmi.

1x előfordult, hogy úgy egy 10 percre összeállt a kapcsolat,de azóta sehogy sem...szóval érdekes a dolog.

Nincs vkinek vmi ötlete ezzel kapcsoaltban??

Előre is köszönöm.

(#6174) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Lehet qrvahülye kérdés, de egy számítógépre lehet rákötve 2 internet hozzáférés (2 modem) és kezelni is tudja őket? :U Sosem próbáltam még ilyet. Esetleg be lehet állítani hogy x alkalmazáshoz melyik internetszolgáltatót használja?

pl torrenthez DIGI, gamékhoz UPC. csinált már valaki ilyet? Hogyan működik ez? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6175) iwu válasza Ferdzsoo (#6174) üzenetére


iwu
addikt

1 géppel még nem próbáltam, de a linksysnek van olyan routere, ami kezel 2 wan-t, és tudja a portokat tologatni különböző wanokra
Üdw:iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#6176) yanna válasza Core2duo6600 (#6156) üzenetére


yanna
őstag

"A szolgáltató modemje az miért nem jó ?"

Amit szeretnék az modem és wifi router is egyben. Notebookhoz lenne, szerintem ide jobban "illik" a wifi-s net, mint a vezetékes.

(#6177) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

valaki tudna irni egy linket, ahol le van irva, hogy tudnam megosztani a netet egy Vistas gepen, egy masikkal, amin XP fut, router nelkul ?

(#6178) rdi válasza UnConnecteD (#6177) üzenetére


rdi
veterán

szerintem itt:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#6179) morrison82


morrison82
csendes tag

Sziasztok!

Vidanet (vagyis kábelnet) -es netem van otthon és egy elég régi P2-es gépem van , még hálókártya sincs benne...amolyan USB-s modemkapcsolat...
És aza gondom hogy felraktam SP2-t XP mellé és elég gyakran nem jön a net...
vagy nincs kapcsolat, vagy korlátozott...

Mi a gond? Hogy lehet beállítani? Hanyagoljam SP2-t??

Előre is köszönöm szépen a segítséget!!

(#6180) kali válasza morrison82 (#6179) üzenetére


kali
legenda

az sp2 manapság a minimum elvárás a frissítések letöltésénél, telepítésénél, és nagyon sok program feltelepítéséhez/használatához! hagyd fent!
ha hibát vélsz látni, a hálózati kapcsolatok beállítását ellenőrizd, a tűzfal beállítását, valamint a böngésző kapcsolatainak a beállítását.

[ Szerkesztve ]

(#6181) Prego válasza UnConnecteD (#6177) üzenetére


Prego
senior tag

Én is sokat veszódtem most a Vista-XP hálózattal, megosztom a tapasztalataimat
-Vista Home verziók nem látják az XPs gépeket (és fordítva), persze sok új laptopot evvel a rendszerrel dobnak piacra.
-Telepíteni kell az XP SP3-at hogy a Vista felderíthesse a hálózatot (legalábbis egyik frissítését, de egyszerűbb ha letöltöd az egészet, van ott még más is).

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6182) UnConnecteD válasza Prego (#6181) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

Vista Ultimate es XP SP3-rol van szo

(#6183) coce


coce
csendes tag

sziasztok!

Nem rég csináltam egy otthoni hálózatot.Egy Smc routerre van kötve 2 gép. Total commanderbe látjuk is egymás megosztott dolgait,de mikor át szeretném másolni a saját meghajtómra akkor elég lassú az átviteli sebesség 30-100kbyte/s között mozog és sztem ez kicsit lassúcska. De esetleg ha msn-en próbálok átküldeni valamit neki, akár egy filmet az halál lassú miközbe régebben simán 1-2 ezerrel hasított át minden.valami ötlet?köszi előre is!

(#6184) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Vezetéknélküli hálózat van itthon, de nálam lenn a szobában elég gyenge a jel. Van 2 routerem is, a 2-t nem lehet valahogy összehangolni, hogy az egyik maradjon fennt, a másik meg itt a szobámban és akkor nem lenne gond a jel erősségel?

(#6185) Nightdragon


Nightdragon
tag

Sziasztok! Otthon jelenleg 2 gépet használunk, egy játék és egy "egyéb" gépet. A kettő közt sima vindózos varázslóval létrehoztam egy jól működő netmegosztást (a net megosztását a játékgép végzi).
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne korlátozni a másik számítógépnek közvetített net sávszélességét?

Remélem tudok segíteni, köszi előre is :B

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#6186) polarx


polarx
tag

Hello mindenki!

Olyan gondom lenne h , van egy wifi router ami rá van kötve a gépemre, kapok tőle ip-t a router beállításainal látom magam h csatlakoztatva vagyok. Haverom laptopja csatlakozik a netgear hálózathoz (netgear a router) és ennyi. A gond h a router nem ad neki IP címet és a két gép nem látja egymást. Milyen beállítás nem megfelelő vagy mit kéne cselekednem?Remélem nem volt túl kusza!

(#6187) kali válasza polarx (#6186) üzenetére


kali
legenda

te milyen módon csatlakozol a routerhez; kábel vagy wifi? haverod notija hogyan csatlakozik/csatlakozna; kábel vagy wifi? ha te kábelen, a haverod viszont wifi segítségével szeretne (valamiért nekem ez jött le a hozzászólásodból), akkor eőször a router beállításait kellene átfutni;
- wireless legyen bekapcsolva
- ha valamilyen titkosítás van a wifi hálózaton (wep, wpa, wpa2 - esetlegesen egyedi jelszóval, akkor azt a notin is meg kell adni)
- mac filter vagy legyen kikapcsolva, vagy a noti mac adress legyen megadva a router megfelelő részében az engedélyezési listában)

(#6188) AdminGen


AdminGen
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy vettem egy Edimax BR-6204WLg wifi routert, letöltés tökéletesen működik, viszont a honlapok kegyetlen lassan jönnek be vagy csak többszöri behívásra (vezetékesen + wlanon is). Router kihagyásával meg tökéletesen megy minden. Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával? Esetleg vlmi ötlet? (legújabb firmware-re már frissítettem)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#6189) localhost válasza AdminGen (#6188) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gyanakszom ...

(1) DNS - szerverek címeinek beállítása hibás
(2) MAC-klónozás kimaradhatott
(3) egyéb

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6190) khalox


khalox
őstag

Gondom: a hálózati megosztás kezelésénél elmászott valamilyen beállítás, a hibajelenség a következő:
Létező megosztott mappákat látják a gépek, viszont azt a gépet, amin ezek a megosztott mappák vannak, már nem lehet tallózni (korábban lehetett). Benne van a munkacsoportban, de amikor duplán kattintok rá, akkor azt írja, hogy "valószínűleg nincs joga... blablabla"
Ennek ellenére a meglévő megosztott mappákat simán lehet olvasni/írni.
Ja... Windows XP SP2 mindenhol.
Router mögött van minden, így tűzfal kikapcsolva...

(#6191) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

az a kérdésem lenne, hogy ha előfizetek kábetNet-re és a szerződésben 1 PC csatlakoztatása lehetséges, akkor ettől még tudok-e wi-fi routeren keresztül egy másik gépet is rákötni és ha igen le tudják-e ezt ellenőrizni?

illetve ez az egész beüzemelés/szerelés hogy megy kábelNet-nél? pl.: azon a coaxon jön mint a TV adás vagy új kábelt húznak be, stb.?

fontos lenne tudnom.

köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#6192) kali válasza AXisBOLD (#6191) üzenetére


kali
legenda

igen, tudsz!
igen, látja a szolgáltató, de nem foglalkozik vele...
azon a kábelen érkezik a net, amint a tv adás is, elosztással megy a tv és a modem felé.

[ Szerkesztve ]

(#6193) AXisBOLD válasza kali (#6192) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

Aurea mediocritas

(#6194) I_Am válasza kali (#6192) üzenetére


I_Am
veterán

Mit lát a szolgáltató? Egy mac adress-t? Ráadásul a hálókártyád mac adress-ét?

Kicsit eltévedtél azt hiszem. Fizikai végpontot lát, de azt nem, hogy router vagy szgép az. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6195) broaff


broaff
tag

Üdv.

Mióta routerrel hasznlálom a netet állandoan Generic Host Process for Win32-es error kapok.

Valaki tudja mit kéne csinálnom?

(#6196) AXisBOLD válasza I_Am (#6194) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nekem az se tiszta hogy amin a TV jön coax azt ha átdugom a modembe akkor meg net jön rajta? :F

nem hiszem hogy ilyen egyszerü. nem tesznek a kábelre valami jel visszaküldőt vagy valamit?

bocs ha hülyeség most kezdtem el foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#6197) broaff válasza broaff (#6195) üzenetére


broaff
tag

Services-ben mindent disableztem ami a tűzfallal kapcsolatos. Még mindíg kapom a w32-t és csak gépreset után van net.

(#6198) I_Am válasza AXisBOLD (#6196) üzenetére


I_Am
veterán

Ha jól van kivitelezve a hálózat a lakáson belül, akkor nem működik a modem a tv kábelen keresztül. Ugyanis a tv-s ágakra a zavaró jelek leválasztására egy úgy nevezett HPF (High Pass Filter) szűrőt tesznek. Ez megakadályozza, hogy a 80-85 MHz alatti frekvenciatartományban bármi is visszazavarjon a hálózatra. Ugyanis a modemek általában a 29-49MHz-es tartományt használják a visszirányú kommunikációhoz.

szerk: és maga a modem a "jelvisszaküldő". :)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6199) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Sziasztok!

Mivel lehet egy router hatótávolságát kicsit növelni... 1-2 méterre van csak szükségem.
:R

Üdv,
Gergő

(#6200) I_Am válasza Greg Vinous (#6199) üzenetére


I_Am
veterán

nagyobb antenna.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.