Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Hunter2 válasza kraftxld (#6900) üzenetére


Hunter2
addikt

két internet egy gépre kötve úgy hogy a sávszélességek összeadódjanak. Na ezt hogy lehet megoldani winxp alatt.
Egy 2 WAN portos routerrel egyszerűen meglehetne oldani csak nemakarok 20-30k-t erre a célra áldozni.

(#6902) bambano válasza Hunter2 (#6899) üzenetére


bambano
titán

Linuxszal simán, itt van hozzá kotta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6903) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémámra.

Mit vegyek hogy wlan legyen a lakásba ?

- adott 1 asztali pc amibe digi net van utp-n bedugva
- adott 1 laptop amiben van wlan

Milyen wlan routert vegyek ami az asztali pc bekapcsolása nélkül is csinál wlan-t a lakásba ?

A digi az betárcsáz logint, passt gondolom a routernek is kéne ilyet tudnia ?!

Köszi a segítséget !

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#6904) realfalcon


realfalcon
csendes tag

Szia mindenkinek!
Segítsetek,mert bedilizek.
Adva van egy asztali gép,net rajta.Benne van egy usb-s rádiós ethernet"kártya".ezzel kapcsolódok notira.
Az asztali gépen megosztottam a net-et, ez megy a notin tök jól. Az asztali géppel látom a notin megosztott fájlokat stb.. a notival viszont nem férek hozzá az asztali gép fájljaihoz:-((
Kipróbáltam 1000 féle dolgot, de mindig ua. a hibaüzi jön:
http://prohardver.hu/dl/upc/2009-01/04/85136_ywrcvbznoprsyaqy_hiba.jpg
Nincs jogom a hálózati erőforráshoz,beszéljek a rendszergizdával:-( Én vagyok az akkor meg???
Ötleteket várok sos!!!!
Előre is köszi:FALCON_FK

[ Szerkesztve ]

(#6905) ferkoboy válasza realfalcon (#6904) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Esetleg csinálj egy ftp szervert az egyik gépen. Igy minden bonyodalom nélkül eléred a másik gépről is a tartalmát...

szerk: Elég hozzá egy TotalCommander a másik gépen.
FTP szervert könnyedén tudsz felállitani, van több ingyenes alkalmazás ezen célra.
Barátod a Google.

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#6906) ferkoboy válasza DeniBoy (#6903) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szinte bármilyen router megfelel a számodra.

Digi-nek elég nagy a sávszélessége, egyes routerek szűk keresztmetszetűek lehetnek (lebutithatják a valós netsebességed).
Amiket visszaolvasgatva ajánlanak:
olcsó: TP-Link
drágábban: Linksys (WRT54GL)
Utóbbihoz elkél egy picit több ismeret. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#6907) X@b3e


X@b3e
addikt

Valaki segítsen, mert már kész vagyok... Szal helyi hálón 2 gép van összekötve, egyiken Vista64 ultimate, a másikon Vista32 ultimate. A 32-es gép látja szépen a megosztott meghajtót, a 64-esről viszont nem tudom elérni a 32-es gép megosztott driveját, mert a "hozzáférés le van tiltva" :((( :(((
Tűzfal kikapcsolva mindkét gépen, megosztás bekapcsolva, jogok (írás, olvasás, módosítás) engedélyezve, de semmi.
Valaki említette, hogy esetleg kellene egy jelszavas fiókot létrehozni, és akkor jelszavas védelemmel működhetne a dolog (bár azt nem értem, hogy ha egyik irányba nincs szükség ilyesmire, akkor miért van ez)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6908) rdi válasza X@b3e (#6907) üzenetére


rdi
veterán

Én szoktam írni, hogy fel kell venni egy netes felhasztnálót a megfelelő jogokkal :) mivel vistánál egy csomó egyéb jogosultsági beállítás van.
Ezeket a wines fórumon lenne célszerű megkérdezni.

Fej! Tor! Potroh!

(#6909) koxes


koxes
tag

hali

van egy laptop-om ami wifi-n és van egy asztali gép mi lan -on csatlakozik egy hálózathoz.
azt szeretném hogy a laptoppal lássam a pc asztalát és azt tudjam irányítani.
én távoli asztalos megoldásra gondoltam de biztos lehet ezt egyszerűbben is de hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#6910) Henrico válasza koxes (#6909) üzenetére


Henrico
tag

www.logmein.com, de ehhez kell internetes elérés.

Távoli asztalnál nincs jobb.... szerintem.
Vannak progik, VNC (ha jól rémlik), Remote Administrator... de minek bonyolítani...

(#6911) VIC20 válasza koxes (#6909) üzenetére


VIC20
őstag

Szerintem is a távoli asztal a legegyszerűbb, mert a Windows része, nem kell külön telepíteni.

Ha egy helyi hálózaton vannak a gépek, akkor simán mehet. A különböző alhálózaton (vagyis közöttük ott az internet), akkor virtuális magánhálózatot (VPN-t) létrehozni. Ehhez jó eszköz a Hamachi, ami valóban a www.logmein.com honlapról tölthető le. Na most így még nem próbáltam ezt a távoli asztalt (elvileg mennie kéne rajta), ha mégsem, akkor van szükség valamilyen más VNC programra (pl. realvnc).

[ Szerkesztve ]

(#6912) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok! Tud valaki segíteni?

A munkahelyemen a hálózat - sajnos - az alábbiak szerint néz ki:

Egy régi SMC Barricade router-re jön az ADSL, erre vannak rákötve a gépek, meg egy hálózati nyomtató, részben egy TP-Link-es switchen keresztül.

Rá van kötve egy TL-WR941N-es, Wifis router. Az SMC-ből kijövő hálókábel NEM a TP-Link-es WAN portjára megy, hanem egy "sima", "mezei" portra. Így kb. access point lett belőle.

Erre azért volt így szükség, mert valamilyen rejtélyes okból a TP-Linkes routerrel nem működött a Microsec digitális időbélyegző szolgáltatása a digitálisaláírás-készítésnél. Így p. a JÜB (Jogügyletek Biztonsága) rendszert sem lehetett elérni.

A probléma a vezeték nélkül csatlakozó gépekkel van. Ez a gép, aminél jelenleg ülök, nem tudja elérni a vezetékes "szervert", tehát a fájlokat. Próbáltam kikapcsolni a tűzfalakat, meg is tudták pingelték egymást, de nem a vezeték nélküli ismerte fel a windows hálózatot. Most feltettem rájuk a Hamachit, és VPN-nen keresztül megy rendesen a hálózat.

Két wifis gép egymásra találása még nagyobb gond. Itt csinálhattam akármit (tűzfal kikapcsolva, Hamachi felrak), hiába. Meg sem tudják pingelni egymást, a Hamachi csak relay-en keresztül kapcsolódik, legalábbis ezt mutatja, de elérni nem lehet egymást.

Szerintetek mit csináljak? Próbáljam kicserélni a vezeték nélküli routert másikra/access pointra? Esetleg keressek olyan wifis routert, amellyel jól működik minden, és hagyjam ezt a kettős megoldást? Esetleg másutt lehet a hiba?

Előre is köszi a segítséget!

(#6913) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogyha szeretnék csinálni egy file szervert akkor, ahhoz milyen alaplapot érdemes vásárolni? Mennyire számít a processzor és a memória?

Ami szempont, hogy nagyon sok SATA HDD lenne. Fokozatosan bővülne. Ehhez gondolom külön kártya is kell majd. Milyet érdemes vásárolni bár lehet ez a kérdés nem ide tartozik.

Ami még fontos lehet a kérdés megválaszolásában, hogy 1-3 user fog csak hozzáférni a file szerverhez. Tehát viszonylag elég kevés userről van szó.

Ami szintén még szempont bár ez nem tudom min múlik, de a használaton kívüli hdd-k, kötetek leállíthatóak legyenek távolról és akár az egész szerver takarékba tehető legyen. Az energiatakarékosság miatt.

Ami még fontos, hogy a belső hálózat amin a szervert el lehet érni az olyan gyors legyen, mintha helyi lemezt tallóznám. Ehhez milyen minőségű hardver elemekre van szükség?
Gondolom az 1 gigabites switch az alap. Kérdés, hogy létezik-e 8, 16 portosból jó megbízható darab, webről managelhető és részletesen konfigurálható. Vagy érdemes 10gigabiteset venni, ha létezik ilyen?
Gondolom hálózati kártyánál is hasonlóak az elvárások.

A dilemmám abból ered, hogy láttam már olyan hálózatot amin ha klikkeltem a távoli gépre akkor több 10 másodpercig tartott egy gép elérése és egy-egy mappába való belépés.
De láttam olyat is ahol minden pöccre ment még hatalmas fájl tartalmú mappák megnyitása is és a gép távol volt.

Egyelőre ennyit kérdeznék de még sok kérdésem lenne felétek. Nagyon megköszönném ha már erre is válaszolnátok, mert tényleg szükségem van a helpre. Ezer thnx előre is.

[ Szerkesztve ]

(#6914) VIC20 válasza Robb202 (#6913) üzenetére


VIC20
őstag

Hű, azért vannak itt tisztázatlan kérdések.

Az biztos, hogy a switch-en ne keress web-ről vezérelhető darabot, mert olyan tudtommal nincs, csak a router-eken.

Milyen RAID-et szeretnél? Mi a fontos: a sebesség vagy a biztonság, esetleg mind a kettő?

Mi lesz a gép feladata? Csak a többi 2-3 gép kiszolgálása? És csak fájlmegosztás? Ilyenkor szerintem fölösleges a drága hardveres RAID kártya, elég a szoftveres is, sőt, az alaplap is megbirkózik a feladattal. Tehát ez alapján én inkább a gépet erősíteném, főleg RAM-mal. (4 giga RAM, ebből következően 64 bites oprendszer, lehetőleg Linux vagy XP, vagy Windows Server.)

A gigabites elemekre mindenképpen szükséged lesz. (Hálókártya, ha az alaplapon nem ilyen van), meg a switch. Valószínűleg a switchre kell kötnöd a routert is az internettel (már ha ilyen felmerül), annak bővel elég a 10/100 Mbps. Nem tusom, kaphatók-e már gigabitesen fölüli sebességű hálózati elemek, de szerintem ennek is elégnek kell lennie. (Gondolj bele, 100 megabájt per másodperc körüli ez az átvite!)

A könyvtárak betallózása nem feltétlenül a hardver miatt lassú, hanem gyakran a Winfos miatt!

Hirtelen ennyi. Többiek?

(#6915) VIC20 válasza VIC20 (#6914) üzenetére


VIC20
őstag

Ja igen: ne feledkezzünk meg a Windows szoftveres RAID-jéről sem! Annak is vannak előnyei.

(#6916) Robb202 válasza VIC20 (#6914) üzenetére


Robb202
tag

Hi!

Raidban a raid5-re gondoltam. De ez még kérdéses. A gyorsaság annyira nem fontos, mert csak 3 ember fogja használni a gépet maximum. Viszont raid tekintetében nagyon kezdő vagyok még. Nem sokat csináltam még ilyet.
Sok a nyitott kérdés. Hogyan kell a köteteket szétszedni összefűzni bővíteni etc...
Idáig nem volt raid. Mert ugye lehet egyszer szükség lesz a kötet szétszedésére, na akkor lehet baj, honnan tudom, hogy a fájlok melyik hdd-n vannak, de gondolom az egész elveszne.

A gép feladata adattárolás lenne. Nyersanyagok (video, képek), programok, ISO-k, filmek, dokumentumok egyszóval minden anyag ott lenne tárolva, hogy ne az legyen hogy a kliens gépeken tárolódnak az információk szétszórva hanem egy központi helyen ahonnan mindig mindent el lehet érni.
Milyen erőmű kell hozzá. Úgy hallottam hogy file szerverhez nem kell nagyon erős gép.
Az a baj az alaplapi megoldásokkal, hogy ott maximum 6-8 sata port van. Ami egy darabig még elég is lehet, csak az utána következő hdd-k esetében lehet kérdés. Ezért gondolkodtam kártyán Vannak olyan sata controllerek amik 16-32 vincsit is lekezelnek igaz nem olcsóak, csak sajnos ezek PCI-E 8x vagy PCI-X slotba dughatóak. Sok desktop lapon nincs ilyen vagy full 16x PCI-E van csak.
Oprendszer linux lenne, de a kliensek Windows alapúak.
Ez igaz az egy 1gigabitnek elégnek kell lennie.

(#6917) VIC20 válasza Robb202 (#6916) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, ha RAID5, akkor nem hiszem, hogy fel lehetne tenni a kérdést: melyik vinyón van egy-egy fájl. Szerintem a fájlokat is szétszedi. (De mondja meg ezt egy nálam okosabb.)

Nem lenne egyszerűbb egy RAID 0+1, tehát mondhatni RAID 0 (csíkozott kötet) tükrözve? Ehhez 4 vinyó kell, a RAID 5-höz meg három, de a RAID 5 paritásadatait számolgatni már igénybe vesz némi prociidőt. Ezt takarítja meg a hardveres RAID kártya.

Hűha, tényleg nem elég 6-8 port? Mondjuk 1 terás vinyókat ráaggatva...
De 16-32 vinyó...? :Y

A szoftveres RAID-ről: A Windows tud szoftveresen akár RAID 5-ös köteteket is kezelni (csak kell egy kis trükk az előcsalogatásához a nem szerver változatnál). Ennek megvan az a nagy előnye, hogy nem függ a RAID vezérlőtől. Nekem szállt már el ilyen vezérlőm, és ne tudd meg, mennyit szenvedtem, mire vissza tudtam nyerni az adatokat. Ennél meg elég egy másik Windows, és már olvassa is. Továbbá, belerakhatsz bármilyen "mezei" SATA vezérlőkártyát (nem RAID üzemmódban), ezzel bővítheted a SATA-csatlakozók számát. Pl. két négyessel máris nyolccal nő a csatlakoztatható SATA-egységek száma.

Ja, és szerintem nem olyan egyszerű újabb vinyókat adni egy kötethez. Ha lehet is, ez a rész nekem már mélyvíz.

(#6918) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok abban tudnátok segíteni hogy:
A hiba elég általános keresgéltem a megoldást, de pontosan ugyan ilyen hibát nem találtam amiket meg találtam azokat végigpróbáltam, de nem jött be :(
Tehát:
Van 3 gép hálózaton, 2 asztali rajta XP SP2 és 1 Laptop Vista bussines.
A probléma, hogy az egyik gépen XP van több vinyó/partíció, néhány fájlt megszeretnék osztani, vannak mappák amiket simán meg is tudok, de vannak amiket nem akar (ezek megy másik partíción vannak) és ha a laptopról megakarom nyitni, írja a következő szokásos üzenetet:
"\\xy\p nem érhetó el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati...."

Az érdekes az, hogy a c rendszeren lévő gyárilag megosztott mappára is ezt írja ki. :F

Még valami a Laptopon ujjlenyomat olvasó van és mikor az XP-ről szeretnék kapcsolódni a Vistához jelszót kér, de semmit nem fogad el, gondolom a ujjlenyomat-olvasó miatt. Van ennek valami trükkje, úgy hogy az olvasót továbbra is használjam? Az is lehet, hogy nem jót írok be, hogy tudom megnézni, mi lett anno megadva? Lenovo a laptop.

Köszi.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#6919) rdi válasza koxes (#6909) üzenetére


rdi
veterán

Szia, látom, hogy a távoli asztal mellett javasolnak neked vnc -ét. Ha más vnc -zel, akkor válaszd az uvnc -ét, mert ahhoz ff alá is van plugin, sokkal kényelmesebb lesz a kezelése. Ha routeren keresztül kivülről akarod alkalmazni, akkor be kell állítanod a routert is. Arra is találsz leírásokat.

Fej! Tor! Potroh!

(#6920) X@b3e válasza rdi (#6908) üzenetére


X@b3e
addikt

Mármint a ph!-n wines topicban, vagy vmi más portálra gondolsz?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6921) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok!

Az asztali gépemen Win XP Home, bejövő kábelnet, ad-hoc wifi 192.168.0.1 IP címmel.
A notin Vista Business, wifi IP 192.168.0.2, átjáró 192.168.0.1, DNS ua.
A két gép tökéletesen látja egymást, net megosztva, minden jó.
Lenne.
Ha a noti Sleep-el, vagy újra indul, akkor elveszíti a net megosztást, csak akkor jön vissza a kapcsolat, ha az asztali gépet is újraindítom.

Tudom, router; de amíg nincs, addig így használnám a netet.

A fenti jelenség normális, vagy valamelyik beállítás még mindig nem tökéletes?

(#6922) koeman01


koeman01
csendes tag

Sziasztok!

Van egy asztali gépem (XP) és egy laptopom (Vista).
Az internet T-home-os Pirelli típusú router-en (v. set top boxon) keresztül érkezik.
Az asztali gép van a routerhez kötve, a laptop meg wifin kapcsolódik.

Problémám a következő:
Az asztali gép internetezés közben állandóan feldobja a "Kapcsolódás a következőhöz" kis ablakot, kérve a felhasználó nevet és a jelszót... Ha a "Csatlakozásra" kattintok, akkor csak erőlködik és nem történik semmi. Ha viszont a "Mégse" gombra kattintok, akkor műxik tovább a net... Ezt bizonyos időközönként eljátsza.
Egyszóval tök jó lenne minden, ha nem dobná fel azt az ablakot...

A laptop-nál csak annyi lenne a kérdésem, hogy miért kell egy csomó időt (5-10 perc) várni bekapcsolás után, hogy kapcsolódjon wifin a netre. Utána tökéletesen megy, de nem lehetne ezt az időt minimalizálni?!

Segítsetek légyszíves! Köszönöm!

Üdv!

(#6923) user12


user12
őstag

Most én kérdeznék...
Előfordulhat az, hogy normál egyszerű házi kábelmodem korlátozza az adatforgalmat vagy bizonyos portok forgalmát?
Pl nem tudok távoli asztalhoz csatlakozni, ftpzni, viszont más - általam használt - szolgáltatások viszont mennek (böngészés, msn, torrent :) ) Kíváncsiságképp egy alkalommal a 21-es portra tettem a torrent-portot és a letöltés egyáltalán nem, egyedül a feltöltés működött, döcögve. Visszatéve az eredetileg használt portra - mint amit elvágtak - maximum sebességgel elkezdett dolgozni az összes letöltés és feltöltés. Routert használok, de azt kiiktatva ugyanez a jelenség.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6924) rdi válasza X@b3e (#6920) üzenetére


rdi
veterán

van a ph-án vistás topik :)

Fej! Tor! Potroh!

(#6925) rdi válasza zetecR (#6921) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem nem kell ujraindítanod, egy ipconfig renew parancsra mit mond?

Fej! Tor! Potroh!

(#6926) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Vodafonos 3G-s internetem./USB-n keresztűl csatlakozik a géphez/

Szerintetek ezt hogy lehetne megosztani?

(#6927) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha hatalmas lámaság a kérdésem! :B

Meg lehet osztani úgy a sávszélességet, hogy pl.: 30-70 arányban legyen a 2 gépen?

előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6928) mezis válasza RedWing (#6927) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Persze. Elsősorban pénz kérdése. Vannak hálózati eszközök, melyeken ez is beállítható.
Nem a legolcsóbbak.

mezis

(#6929) RedWing válasza mezis (#6928) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi a választ! :R
Esetleg tudnál ajánlani konkrét márkát/modellt? :F
Céges lesz, az ár annyira nem számít... (persze azért nem kell a legdrágább :N )

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6930) Hunter2 válasza RedWing (#6929) üzenetére


Hunter2
addikt

pl a tplink r460-as routerében lett ilyen menü egy firmware frissítés után.A router egyébként 3500ft volt 5 év garral.

roland02

A sima lanon rákötöd a másik gépet és a netes gépen beállítod hogy a netet használhatja másik gép is (talán valami hídkapcsolat ha jól emlékszem).

[ Szerkesztve ]

(#6931) RedWing válasza Hunter2 (#6930) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6932) zetecR válasza rdi (#6925) üzenetére


zetecR
addikt

A wifi kapcsolat a 2 gép között ugyanúgy rendben van, mint eddig; de a megosztott káblenet továbbra is csak az asztali gép újraindításával érhető el.

Nem nagy tragédia, csak kíváncsi vagyok, hogy miért.

(#6933) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van egymás mellett két gépem és szeretném őket összekötni hálókarin keresztül.

Kérdés:
Mindenképpen cross-os kábel kell hozzá vagy lehet sima CAT5.E is?
És a gigabit-es sebességet, hogy tudom elérni csak CAT6-al?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#6934) Hunter2 válasza Tigi (#6933) üzenetére


Hunter2
addikt

A két gépet közvetlenűl csak crosslink kábelel tudod összekötni, elvileg cat5e-vel is megy a gigabit.
A cat5e a vezeték típusát jelöli nem azt hogy hogyan van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#6935) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Sziasztok! Vki segítsen rajtam!

Kaptam egy NAS-t amit egy WLAN routerre szeretnék kötni.

Azt mondták, hogy az 5000-es portot engedélyezzem a routeren. Na ezzel vagyok gondba!

Egyelőre egy SMC routerem van és ide jutottam:

Virtual Server: Ugye itt kellene beálltani...

LAN IP Address: A NAS IP-je…?
Protocol Type: TCP v. UDP
LAN Port: Amelyik portba be van kötve a NAS??? Vagy miez?
Public Port: 5000???
Enable: OK vagy nem OK?

Segítsen vki plz!

(#6936) Tigi válasza Hunter2 (#6934) üzenetére


Tigi
őstag

Ettől féltem, akkor szereznem kell egy crosslink-es kábelt vagy megpróbálom az USB-link-et.

Köszike :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#6937) Fauszt válasza Hunter2 (#6934) üzenetére


Fauszt
senior tag

Ez azért így nem igaz:
két gépet közvetlenűl csak crosslink kábelel tudod összekötni

Összeköthető egyenes kábellel is, sőt még működni is tud a dolog ha legalább az egyik hálókártya ezt le tudja kezelni, már pedig a legtöbb gigabites kártyánál ez nem jelent gondot. :)

(#6938) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus RX3041 routerem és van benne DMZ funkció, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda amit találtam róla az annyi, hogy az egyik gépet a hálóból ki lehet nevezni korlátlan 2 írányú kommunikációra. A kérdésem az lenne ez mire, jó érdemes-e beállítani??? És ha ezt beállítom az a többi gépre milyen hatással lesz???

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#6939) Hunter2 válasza Fauszt (#6937) üzenetére


Hunter2
addikt

Akkor lehet hogy levagyok maradva kicsit.De crosslinkel 100% hogy menni fog.egyébként 2m-es kábelt kb 500Ft-ért bármelyik számtech boltban összeütik 10 perc alatt.

KriszBoy

LAN IP Address: A NAS IP-je
Protocol Type:ez attól függ hogy a NAS-t miképp használod, TCP
LAN Port: a külsö kérést amit a router továbbít azt a NAS hányas portjára továbbítsa
Public Port: külső bejövő port
Enable: engedélyez vagy tilt

Pl ha FTP-ként akarod használni a NAS-t és az ip-je 192.168.0.10 akkor beállítod a routernek hogy

LAN IP Address: 192.168.0.10
Protocol Type:TCP
LAN Port: 21
Public Port: 21
Enable: ok

Ilyenkor a router összes 21-es portjára bejövő kérést a NAS 21-es portjára fogja tovább dobni.Gondolom lehet a NAS FTP-nek más portot is megadni akkor értelemszerűen más portszám lessz.

[ Szerkesztve ]

(#6940) Hunter2 válasza KriszBoy (#6935) üzenetére


Hunter2
addikt

egyébként miért pont az 5000 port kell neked?

(#6941) KriszBoy válasza Hunter2 (#6940) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Egy kollégával már beszélgettem egy másik fórumon, de Ő azóta eltűnt! Azt mondta neki működöt az 5000-es porton!

Íme még egy kép...

Az URLben látható az 5000es port!

(#6942) KriszBoy válasza Hunter2 (#6940) üzenetére


KriszBoy
senior tag

KÖSZÖNÖM Hunter2-nek, hogy rámszánta a fél éjszakáját és segített életrekelteni az új NAS-om!

Örök hála!

(#6943) R válasza kraftxld (#6892) üzenetére


R
aktív tag

"azonos munkacsoportba rakod a két gépet, megosztod a mappákat, másolsz, örülsz :)"
elvileg azonos a munkacsoport megse latom a megosztott mappakat az egyik gep es a masik 2 között, mindegyik XP, mit varazsoljak?
volt egy leiras errol...
egyszeru filesharing pipa levetelevel uugy semmit nem latok
5let, megoldas?

(#6944) Hunter2 válasza R (#6943) üzenetére


Hunter2
addikt

Fájl és nyomtatómegosztás bevan kapcsolva?Milyen tűzfalat használsz? a lakótársamnak a kaspersky simán blokkolta.

(#6945) mezis válasza pigatt (#6938) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy egyszerű felhasználónak arra jó, hogyha ebbe sorol egy PC-t, akkor az kikerül a router tüűfalvédelme alól, vagyis óriásira nőtt annak a valószínűsége, hogy vírus,stb. hívatlan "albérlőt" kapjon.

Akinek szüksége van rá, az tudja, hogy mit jelent pontosabban.

Van egy Asus RX3041 routerem és van benne DMZ funkció, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda amit találtam róla az annyi, hogy az egyik gépet a hálóból ki lehet nevezni korlátlan 2 írányú kommunikációra. A kérdésem az lenne ez mire, jó érdemes-e beállítani??? És ha ezt beállítom az a többi gépre milyen hatással lesz???

mezis

(#6946) rdi válasza zetecR (#6932) üzenetére


rdi
veterán

Ennek alapján én nem tudom mi lehet.

Fej! Tor! Potroh!

(#6947) Fleed


Fleed
aktív tag

Hellosztok!
1.probléma: T-kábelről invitel adsl re váltottunk, eddig terayon modem volt és linksys(wrt54gc) router, használtam a router beálíltásait is régen, minden ment, most a váltás után( új modem touter maradt) nem megy routerrel a net. próbáltam belépni a router beállításához ,de nemtudtam, a cd jévél is próbáltam de az meg azt érzékeli h nincs bedugva pedig minden lámpa ég a routeren. Kerestem a reset gombot, hátha utána menni fog, de nincs reset gomb rajta. Mit csináljak?

2.Kérdeztem a szerelő csákótól hogy routerrel mi lesz? mondta hogy a modem (thomson speedtouch 360i) az egyben router is. Mondom faxa, de ahogy elment hamar rájöttem hogy nem igaz. vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#6948) Hunter2 válasza Fleed (#6947) üzenetére


Hunter2
addikt

oszt ip-t a router a gépnek?

(#6949) Fleed válasza Hunter2 (#6948) üzenetére


Fleed
aktív tag

Sztem igen, hol tudom megnézni? :B

(#6950) Hunter2 válasza Fleed (#6949) üzenetére


Hunter2
addikt

hálozati helyek/tulajdonságok/helyi kapcsolat/állapot/támogatás

vagy ha van everested akkor ott a hálózat/windows hálózat/hálózati kártya címei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.