Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) bodajoci


bodajoci
csendes tag

Hali mindenkinek!
Annyi lenne a kérdés, hogy mitől lehet az, hogy ha pl bitcomettel elkezdek tölteni, akkor nem tudok netezni egyáltalán. Legalábbis akkor, ha a bitcomet elkezd feltölteni, akár 1 kB/s-el. Igaz, próbáltam már másik torrent kliensel is (qtorrent), ugyanez a helyzet. Próbáltam tűzfal nélkül is( most a kaspersky van fenn), eddig smc routerom volt, most tp-link van, port forward is be van lőve, de ugyanaz a gáz. Ha csak simán letöltésvezérlőként megy a torrent progi, akkor semmi gond, mert nincs feltöltés, de ha torrent megy akkor vége a netezésnek. Beállítottam úgy, ahogy a leírásban van, szóval dsl-nél a max feltöltés kb 2/3-a van megadva stb stb...nemtom. DC-nél semmi gond, ott csak akkor lassul be, ha eléri a feltöltés a maxot, a kb 64kB/sec-et, mert 8M/512k-adsl-em van.

(#5902) Makaveli


Makaveli
senior tag

Nah gyerekek...

Web'n'walk stickről leváltottunk (mivel 58 ezer forintos számlánk lett) 2Mbit-es ADSL-re. Na most elkezdek letölteni egy száot és 4kb/s-al jön. Ez miért is van?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#5903) rdi válasza kosturica (#5899) üzenetére


rdi
veterán

usb kábel esetén a nokia progija kell, hogy a telefonod kliensként üzemeljen.
A wifid ssidjét pedig a nokiádnak látnia kell, de azért a titkosítását először kapcsold ki...

Makaveli: a szolgáltatód mit mond erre?

bodajoci: próbáld meg tovább csökkenteni a feltöltési sebességet. Egyébként mérted már a hálózatod valós sebességét?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5904) bodajoci válasza rdi (#5903) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Már lecsökkentettem 5kB\s-re is de akkor sem jó. Abban a pillanatban, mikor elkezd feltölteni, elég, ha csak 1 kB/s-el, már döglődik is a net. Amúgy mérni szoktam a tényleges sávszélességet, átlagban 6,5Mb/450kb.

(#5905) dr.bubo válasza bodajoci (#5904) üzenetére


dr.bubo
őstag

Csökkentsed a le és feltöltési szálak mennyiségét. Túl nagyra van állitva és ez kinyirja a routert. :( :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5906) Cxgrav válasza Makaveli (#5902) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Mérd le a sebességed

Ha itt sem stimmel, akkor hívd a szolgáltatód, hogy gáz van...

Picture me Rollin' by 2pac

(#5907) kosturica válasza rdi (#5903) üzenetére


kosturica
őstag

Mit kamuzol itt össze-vissza? Ne haragudj, de én valami normális választ várok, konkrétumokkal, nem ilyen hülyeséget! Ha nem tudsz válaszolni, akkor minek irsz?

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5908) rdi válasza kosturica (#5907) üzenetére


rdi
veterán

"És van egy Nokia N81 8gb mobil telefon. Itthon hogyan tudnám az ADSL kapcsolatomat használni a telefonnal wifi adapterrel, vagy usb kábellel? (routerem nincs)"

Hja értem.
Tegyél fel egy wifis routert, :D akkor arra tudsz csatlakozni a telefonoddal. Tehát vegyél egy wifis routert. :) gondolom a drága telód mellé elfér egy 5000 forintos eszköz.

P1-el ilyen módon nem volt nálunk probléma.

A másik megoldás aranyajkú barátom, hogy a desktop suite -t használod, ilyen van a se -éknek és a motoroláknak is, gondolom a te kitűnő telódhoz is adtak ilyen programot.
Ekkor duplakatt a program ikonján és már megy is a net (pl. a motorolán).

Konkrétumok a hozzászólásban:
1) wifis router;
2) pc suit programcsomag;
3) motorola;
4) SE;
5) duplakatt;

Egyébként meg visszavehetnél az arcodból. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5909) rdi válasza rdi (#5908) üzenetére


rdi
veterán

Ja a pc suiton nem árt a megfelelő port beállítása sem ...

Fej! Tor! Potroh!

(#5910) kosturica válasza rdi (#5908) üzenetére


kosturica
őstag

Látom nem értesz! Router nélkül szeretném létrehozni a kapcsolatot csak a wifi adapterrel! A számitógépen a hálózati beállitásokra lettem volna kiváncsi, az ad-hoc beállitásokra stb. Azt tudom, hogy megy router nélkül is, tehát fölöslegesen nem fogok még 5000 Ft-ot sem kidobni az ablakon (ami számomra nem kis pénz!). Az arcom meg nem nagy, csak olyan választ vártam, amit megért egy olyan valaki is, aki sosem foglalkozott ilyesmivel! Remélem nincs harag! Szia :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5911) Lenry


Lenry
félisten

a jelek szerint elhalálozott egy ADSL modem... T-Com hálózaton... tudok helyette szerezni egy másikat, de az nem T-Com-os volt, még csak nem is magyar... fog attól még működni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5912) bodajoci válasza dr.bubo (#5905) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Hát akárhogy tornásztam a bitcomettel, csak nem akart jó lenni, pedig a legújabb verziót leszedtem. Viszont most felraktam helyette a legújabb uTorrentet, megadtam neki ugyanazt a portot, amit már beállítottam a virtual serverben a bitcometnak, ugyanúgy ki-be engedtem a kaspersky-n, és érdekes tökéletesen megy. Ollé :))

(#5913) sekli


sekli
addikt

Helo,

Ha a windows vezetek nelkuli halozatok listajaban nem biztonsagos-kent van feltuntetve egy AP, akkor az sem WPA(2)-val, sem WEP-pel nem titkositott, gondolom akkor vagy egyaltalan nem titkositott vagy MAC filtert hasznal, remelem jol gondolom? ha nem MAC filtert hasznal, akkor azert nem tudok ra csatlakozni, mert nincs bekapcsolva a DHCP-vel IP osztas, ugye?

(#5914) rdi válasza kosturica (#5910) üzenetére


rdi
veterán

Látom csak az egyik felét olvastad el a hozzászólásomnak.
:DD
Ha fent van a PC suit programod akkor egyszerűen nem kell semmit állítgatnod, bloutoothon és vezetéken is tudod használni a telefonodat a számítógépeddel netezésre.
Tehát nem kell router.
Esetleg próbálkozz a gnuboxxal.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5915) rdi válasza rdi (#5914) üzenetére


rdi
veterán

Ezzel is próbálkozhatsz:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#5916) Makaveli válasza Cxgrav (#5906) üzenetére


Makaveli
senior tag

2000kb a le és 146 a fel. Most akkor mi van???

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#5917) Makaveli


Makaveli
senior tag

LimWire-ben meg nem megy fel maxra az a grafikon, nem lesz teljesen zöld, csak egy lesz zöld az ötből. 1Mbit-es nettel meg mindig maxon volt.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#5918) kosturica válasza rdi (#5914) üzenetére


kosturica
őstag

Köszönöm a választ! Figyelmesen elovastam amit irtál!! A PC Suite-tal nem megy, Bluetooth adapterem nincs, nem is irtam, hogy van ilyenem( talán Te vagy egy picit figyelmetlen)tehát a Gnubox ugrott, hacsak nem kell az is a Pc Suite-hoz! Egyértelmüen azt irtam, hogy wifim van, ill. lesz, remélem már holnap megérkezik. Üdv!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5919) rdi válasza kosturica (#5918) üzenetére


rdi
veterán

A gnubox az szerintem nem csak a bloetotth-hoz jó, de mivel nálam SE van, annak meg a pc suitje tökéletes erre, sajnos nem tudok többet segíteni.

Ha a gépeden wifi lesz, akkor megpróbálhatod a telódat beállítani fix ip-re, ezt nem tudom, hogy megy-e, továbbiakban pedig normál helyi hálózatbeállításokkal.
Mondjuk így:
[link]

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5920) kosturica válasza rdi (#5919) üzenetére


kosturica
őstag

Majd meglátjuk... Nézd én sajnálom, ha megbántottalak és köszi, hogy megpróbálsz segiteni, ne haragudj, de nem voltam valami jó passzban!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5921) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdést teszek most fel. :B
4megás ADSL-em van itthon, lehet valahogy megosztani a netet, hogy ha a fenti gépen tölt valaki fullon, akkor én is tudjak még netezni normálisan? Arra gondolok, hogy pl a fennti gép kapjon 2megát, meg én is?

(#5922) lpemo


lpemo
csendes tag

Sziasztok! A következő problémámra keresem a megoldást :
Van egy router-em ahoz kapcsolódik egy gép kábellel, és egy laptop ami wifi-n kapja a netet.
Most még egy gépet szeretnék a laptophoz kötni kábellel, hogy azon is legyen net. Az egyiken xp-van a másikon vista. Tudom, hogy wifi kártyával, vagy a router-ről közvetlenül kábellel egyszerűbb lenne, de remélem van megoldás.
Valaki tudna segíteni? Köszi.

(#5923) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Az én dolgom megoldódott, félig-meddig, mert a Tré-online akadékoskodása ellenére cáfolhatatlanul tudom bizonyítani, hogy a hiba az ő készülékükben van, s nem nálam. Meg is mondom, szerintem a modem szar, ennek ellenére még mindig nem akarják kicserélni, hanem minden féle vonal vizsgálatokkal, meg "tovább küldjük a műszerész kollégáknak" szöveggel traktálnak.

Mit tegyek, szerintetek???

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#5924) Daemon09 válasza Hegyirabló (#5923) üzenetére


Daemon09
őstag

Velem is ugyanezt eljátszották, de bevittem és kicseréltettem velük a modemet és lám, jó lett. Pedig nagy nehezen akarták csak kicserélni mondván, hogy nem azzal van a baj.

(#5925) Daemon09 válasza lpemo (#5922) üzenetére


Daemon09
őstag

Csinálsz egy hálózatot a noti, meg a gép között és megosztod az internetkapcsolatot.

(#5926) Hegyirabló válasza Daemon09 (#5924) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Fogtad, összecsomaglotad és bevitted a Tré-pontba??

Eljátszanám én is ezt, csak nem akarok felesleges utat.

Aquila non captat muscas.

(#5927) Daemon09 válasza Hegyirabló (#5926) üzenetére


Daemon09
őstag

Bevittem, de Keszthelyen a tré-pontba nem cserélnek eszközöket, hanem hivatalosan a pro comp cserél itt. Uh hozzájuk kellett vinnem, miután voltam vagy 3x a tré-pontba, mire ez kiderült. :W :(

(#5928) rdi válasza Daemon09 (#5921) üzenetére


rdi
veterán

Tudsz netlimitert telepíteni a gépeken? Ez a legegyszerűbb megoldás.
Sávszélesség-szabályzás az a routertől is függ. Az olcsóbbak ritkán tudják, néhány normális árú pedig csak programokra és portokra képes beállítani.

Fej! Tor! Potroh!

(#5929) sekli válasza sekli (#5913) üzenetére


sekli
addikt

:B

(#5930) lpemo válasza Hegyirabló (#5926) üzenetére


lpemo
csendes tag

Én is erre gondoltam, de sehogy nem sikerül. :((

(#5931) Makaveli


Makaveli
senior tag

5917???

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#5932) rdi válasza sekli (#5929) üzenetére


rdi
veterán

Ha mac szűrés van akkor mac szűrés van :)))
De attól, hogy a dhcp ki van kapcsolva egy routeren, attól még fix ip-vel fel lehet rá csatlakozni (ha egyéb szabályok nem léteznek mondjuk quoták), csak ismerni kell az eszköz ip címét.

Fej! Tor! Potroh!

(#5933) 1010


1010
őstag

udv mac es pc kozott szeretnek halozatot
most bekapcsoltama file megosztast es a pc-n levo megoszott mappatudok kuldeni dolgokat
de a winfosban nem talalom mac es megoszott mappat

vagy valaki csinalt mar ilyet

lenyegeben a mac en levo dologkat kene pc rol elerni,es nem forditva

(#5934) rdi válasza 1010 (#5933) üzenetére


rdi
veterán

hehehehe
:DDD
először minden tűzfal kikapcsolása
másodszor ping mindkét irányban?

1. A gépek legyenek ugyanabban a tartományban.

a)Mac-ban: tulajdonságok/hálózat/ ficx ip
pl: 192.168.0.2. a maszk az báltalános;

b) XP: helyi kapcsolat/tulajdonságok/tcp-ip/ pl: 192.168.0.1., maszk általános

c) MAC: pool down GO/Connect to server/ a pc ip-jének megadása
ha login és jelszó van akkor add meg.

Természetesen kell a fájlok és nyomtató megosztása is.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5935) szente


szente
addikt

hali
2 gép között szeretnék fájlmegosztás céljából hálózatot csinálni.az én gépem kábelen keresztül csatlakozik a routerhez,a másik gép pedig wifin keresztül.meg csináltam mindent úgy(elvileg)ahogy az a topic elején le volt írva de mégse megy. nod tűzfalát ki is kapcsoltam hátha de semmi.amyit sikerült elérni,hogy a wifis gépen az mshome mappában benne vannak a saját megosztott mappái,viszont a másik gépben,ha belépek a microsoft windows hálózat mappába ugye megjelenik az mshome mappa.az mshome mappába már nem tudok belépni mert folyamatosan csak homokóra van.picit gondolkodik,aztán meg áll,és ha kattintok bárhova a total commander-ben,akár csak egyet is megint el kezd dolgozni.valaki esetleg tud segíteni?
üdv

(#5936) bodajoci válasza szente (#5935) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Ne foglalkozz az Mshome-os baromsággal :) Hálózati hely hozzáadása kell neked! Ott beírod a másik gép ip címét így: \\192.168.1.102 ( ez csak egy példa)azt megtalálod majd a másik gép megosztott mappáját(persze ha megosztottál vmit egyáltalán). Ezt eljátszod mind2 gépen, és akkor tuti jó lesz, és a Total Commanderben is látszani fog a másik gép megosztott mappája, a hálozati meghajtó ikonjára kattintva. Annyi még fontos, hogy a routerben be kell állítani, hogy a gépeknek kiosztott ip címeket ne ossza ki újra , mert akkor ezt a mutatványt minden ip kiosztásnál újra el kell játszanod. De a leggyorsabb az, ha a start menü futtatásba beírod a másik gép ip címét, akkor egyből látod is amegosztott mappát.

[ Szerkesztve ]

(#5937) szente válasza bodajoci (#5936) üzenetére


szente
addikt

a futtatás nem találja,a hálózati hely hozzáadása meg azt mondja hogy valszeg érvénytelen mappa.....

(#5938) bodajoci válasza szente (#5937) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Biztosan tudod a gépek ip címét? Megosztottál mappákat?

(#5939) szente válasza bodajoci (#5938) üzenetére


szente
addikt

tuti megosztottam,a wifis gépen látom is azokat a mappákat.az ip cimet meg a router beállításánál a dhcp listánál néztem

(#5940) bodajoci válasza szente (#5939) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Nézd meg mindegyik gépen, hogyha a saját ip címmüket írod be a futtatásba, akkor látják-e a megosztott mappájukat. Jameg nézd meg a windóz tüzfalát is, és lődd ki.

[ Szerkesztve ]

(#5941) szente válasza bodajoci (#5940) üzenetére


szente
addikt

nem találja egyik se pedig tc-ben meg osztottam mindegyik gépen :F

(#5942) eziskamu


eziskamu
addikt

Sebesség terén, helyi hálózaton, max 4 egyidejű felhasználó esetén melyik ad jobb teljesítményt: ftp szerver (mondjuk FileZilla) + megfelelő kliensprogi a helyi fájlrendszerbe csatoláshoz, vagy a windows-os fájlmegosztás ?

(#5943) bodajoci válasza szente (#5941) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Biztosan engedélyezva van a fájl és nyomtató megosztás? Amikor eljáccod a hálózat beállítása varászlót, akkor ott a második példa kell neked, és engedélyezni kell a megosztást.

(#5944) szente válasza bodajoci (#5943) üzenetére


szente
addikt

meg csináltam még egyszer de semmi.nem értem....

(#5945) bodajoci válasza szente (#5944) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Szoval tüzfalak kilőve, tcp-ip beállítások automatán mindegyik gépen, megosztás mindegyik gépen, és még a saját mappájukat sem látják a futtatásból...ez érdekes. Netet meg látja mind2 gép faxán. Nézd meg ipconfig paranccsal mind2 gépen mégegyszer az ip-ket, meg az átjárót, az átjárónak ugyanannak kell lennie! TCP-IP beállításokat csekkold le, hogy automatán vannak- e!

[ Szerkesztve ]

(#5946) szente válasza bodajoci (#5945) üzenetére


szente
addikt

ha beírom a futtatásba hogy ipconfig csak felugrik egy dos-os ablak és egyből el is tűnik....mindegyik gépnél

[ Szerkesztve ]

(#5947) bodajoci válasza szente (#5946) üzenetére


bodajoci
csendes tag

futtatásba a "cmd" parancs kell, aztán a megjelenő dos-os ablakba kell az "ipconfig".

(#5948) szente válasza bodajoci (#5947) üzenetére


szente
addikt

hopszi :B ugyan az mind a kettőnél...dns utótag üres.az nem baj?

(#5949) bodajoci válasza szente (#5948) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Nembaj, de akkor nem értem, mért nem megy, lehet msn-en kéne ezt megdumálni, mert kivágnak innen bennünket :Y

(#5950) szente válasza bodajoci (#5949) üzenetére


szente
addikt

pü ment!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.