Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) cellpeti válasza Poo (#6500) üzenetére


cellpeti
veterán

Őszinte legyek nem az enyém a net,hanem barátnőméké,de akkor lehet ez a probléma

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6502) cellpeti válasza Poo (#6500) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez gondolom sehogyse megkerülhető!:S

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6503) Tosee válasza cellpeti (#6502) üzenetére


Tosee
őstag

De igen! Routerrel megoldható... Ha tudja a MAC clone-t! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6504) cellpeti válasza Tosee (#6503) üzenetére


cellpeti
veterán

köcce!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6505) pajuka válasza Tosee (#6503) üzenetére


pajuka
csendes tag

Sziasztok!

Egy barátomnak szeretném megosztani a jelet. A távolság kb 200-250 méter légvonalban és már az összes útban lévő fát is kivágtuk. Én tp-link eszközt és hozzá egy 14dBi antennát
( http://www.users.hu/termekek/16111/TP-Link+Antenna+TL-ANT2414A+14dbi+Külso ) használnék, egy a wifi adapterren még van egy 4 dBi antenna is,
( http://www.users.hu/termekek/13220/Edimax+USB+Adapter+EW7318USG ) amire egy 5 méteres usb aktív kábelt dugok rá és így rakom ki a tetőre, hogy lássa az antennát.

Két kérdésem lenne:
1 Ez így működhet?
2 A haver azt mondta, hogy neki egy ismerőse egy 800 dBi -s körsugárzós antennát ajánlot amihez nem kell router hanem csak egy kártyát kell bedugni a gépbe és abba az antennát. Ilyen 800 dBi antennáról hallott már valaki, vagy csak nagyon át akarják verni?

(#6506) pajuka válasza pajuka (#6505) üzenetére


pajuka
csendes tag

A netet , bocs.

[ Szerkesztve ]

(#6507) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Erre tudna valaki megoldást?
Pont a Vista-s gépről nemtudom elérni az XP-s masina megosztott mappáját, csakhogy eddig működött... :(

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#6508) Tosee válasza commanDOS (#6507) üzenetére


Tosee
őstag

nézd meg a #6496-os hozzászólásomba linkelt moonman oldalát, lehet az alapján sikerül megoldanod a problémát!
+ Nézd meg a beállításokat, hogy stimmelnek-e!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6509) dr.bubo válasza pajuka (#6505) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az edimax usb-s, + usb 5méteres kábel hosszabitást szerintem felejtsd el. :)
Inkább tp-link tl-wr543g routert használjatok, ami kliens modot is tud, azt rakjátok a tető közelébe + rá egy külső antennát. A routert ésa pc-t pedig utp kábel kötné össze.

Szerintem 800dB-s antennákat tv, rádió adoknál használnak inkább, hogy 100km-t is lefoghassanak. :F De ezt valami ezzel foglalkozó szakinak kéne megerősiteni :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6510) And válasza pajuka (#6505) üzenetére


And
veterán

USB-adaptert nem használnél ilyen linkhez, inkább oda is egy külső antennás eszközt tennék. Egyébként 5m USB kábel talán még passzívban is elmegy, annyi a max. megengedett hossza, de lehet, hogy ez márt eszközfüggő. De javaslom, inkább egy normális wifi-klienst használj helyette.
Jók ezek a 'haver ismerőse' történetek ;). 800dBi-s antenna nem létezik, körsugárzónál már a 8..10dBi-s is jónak számít 2,4GHz-en. Ezen a sávon egy jól elkészített 1m nyílású paraboloid lehet úgy 26..27dBi, és az már csöppet sem körsugárzó. (Egy 800dBi-s antenna nyeresége számszerűen 10-nek a 80-dik hatványa lenne, szóval ne túlozzunk.. Az izotrop sugárzóhoz viszonyított 500-szoros teljesítményviszony jelent 27dBi-t.)

(#6511) pajuka válasza And (#6510) üzenetére


pajuka
csendes tag

Hi!
Köszi mindenkinek a segítséget. :R

Akkor összegezném.

Adsl modem --- tp link tl-wr542g router(már eddig is használtam) --- 14 dBi antenna [link](szigurúan rálátás haver házára) --- Saját asztali PC utp kábelel, saját notebook(wifi-n) ---
--- 200 méter ---- (esetleg egy antenna, ez elég ha 4-5 dBi ?) --- haver tp link tl-wr543g router ( kliensként) --- utp kábel --- haver asztali pc

Akkor ez működhet, vagy nagyobb antennát nézzünk?
A 800 dBi -tén is sokalom. Ha mégis olyat hozz, csinálok itt Nógrád megyében egy új internet szólgáltatót. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6512) And válasza pajuka (#6511) üzenetére


And
veterán

Bőven elég, ha a rálátás tényleg megvan. Valószínűleg a 4..5dBi-s antenna is megfelel , de egy házilag nagyon kevés munkával elkészíthető példány (nem körsugárzó, pl. biquad) is tud vagy 10dBi nyereséget. Azért nem baj, ha kicsivel jobb, mert úgy a linknek lesz bőven tartaléka, kevésbé lesz hajlamos az ingadozásra, másrészt a nagyobb sebességű összeköttetéshez (hogy ki is tudd használni teljesen pl. a 802.11g adta lehetőségeket) elengedhetetlen a nagy jelszint.

(#6513) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

most csináltam egy otthoni hálózatot 2Mbit-es kapcsolattal, egy TP-Link TL-WR941ND modemmel és egy TP-Link TL-WN951N wifi kártyával.

a wifis gépen már csak 1Mbit-es a sebesség, de ez nem is lenne baj viszont időről időre belassul(vagy eltűnik a jel), úgy hogy az explorer nem is érzékel kapcsolatot vagyis nem nyitja meg az adott vebhelyet.

elég sok falat és 2 födémet is átt kell vinnie kb 5 méter távban légvonalban(router emeleten, kártya garázsban van)

mi lehet a gond? jel nem elég erős vagy a router szoftverét frissítsem,...?

plíz help :R

Aurea mediocritas

(#6514) pajuka válasza And (#6512) üzenetére


pajuka
csendes tag

Hi!

Köszi a segítséget. :R

(#6515) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek.
Ma vettem egy tp-link r460-as routert.Az internet kábelt bedugtam a wan-ba,egy patchkábellel összekötöttem az 1-es lan port-ot a gépemmel,a 2-es portba ment a gyerek patchkábelja.
Digis net van és folyton dobálja ki a csatlakozási panelt.Nekem is és a gyereknek is.+ a gyereknél lefagy az egér..A router quick setupját csináltam meg,igazából csak azt kellett megjelölnöm,hogy ppoe-s netem van.
Nem tudom jól csináltam-e,vagy kihagytam valamit.
Előre is köszönöm a segítséget

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6516) kali válasza papa1 (#6515) üzenetére


kali
legenda

amikor a router admin felületén kiválasztottad a ppoe kapcsolatot, ott megadtad a kapcsolat felépítéséhez szükséges felhasználónevet és a jelszót?

(#6517) papa1


papa1
tag

Igen megadtam.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6518) Tosee válasza papa1 (#6515) üzenetére


Tosee
őstag

a vezérlőpult hálózati kapcsolatok-ban milyen kapcsolatok vannak?
Egynek kellene elvileg lennie "Helyi kapcsolatnak"
Esetleg van ott még másik kapcsolat is? Mert ha ott van az előző kapcsolat "router nélküli" beállítása akkor azt törölni vagy tiltani kellene!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6519) papa1


papa1
tag

1 helyi kacsolat van+ a digi által létrehozott kacsolat.Azt írja,kacsolat bontva,de közben van net.
Nem értem.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6520) Tosee válasza papa1 (#6519) üzenetére


Tosee
őstag

a digi-s kapcsolat zavar be a képbe! Először próbáld meg letiltani, majd ha nem jelentkezik újra a probléma akkor törölheted a digi-s kapcsolatot! A router a helyi kapcsolatot használja ha megnézed akkor az kap ip-t is meg minden egyebet...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6521) papa1


papa1
tag

MAX RESPECT!!!! :R :R :R :R :R

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6522) papa1


papa1
tag

Törlés előtt megkérdi,hogy bztos-e,mert hogy ez egy megosztott kacsolat.Beállítottam,hogy ne a a digi legyen az alapértelmezett kapcs.,így is megy.Tutttira törölhető??

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6523) kali válasza papa1 (#6522) üzenetére


kali
legenda

igen! már nem a gépeden lévő digi kapcsolat tárcsáz, hanem a router hozza létre a kapcsolatot a szolgáltatóval, és az is adja tovább a kapcsolatot/netet a gépeknek, de már nem a digi kapcsolaton, hanem a helyi kapcsolaton keresztül.

(#6524) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#6513) üzenetére


AXisBOLD
addikt

most látom hogy modemet írtam router helyett :B

antenna hosszabbítás segítene?

továbbra is help :(

Aurea mediocritas

(#6525) papa1


papa1
tag

Az nem baj,hogy a két gép között nincs megosztva a hálózat???
Csak mert hogy mind a kettő direktbe kapja a routertől a netet.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6526) Tosee válasza papa1 (#6525) üzenetére


Tosee
őstag

az nem baj, ha a gépek közt nincs hálózat! Az csak a fájlmegosztás/csere szempontjából lenne lényeges! Így legalább fertőzés esetén nem terjed át a másik gépre...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6527) papa1


papa1
tag

Még 1 uccsó kérdés.Mi a 1394 kapcsolat,a helyi kapcsolat előtt?Hálózati adaptert ír ki rá,de nincs a gépben +hálókártya,az alaplapit használja ez a gép.Nem csinál semmit ez az adapternek nevezett valami.
Szeretném megköszönni a válaszokat,nagyon rendesek vagytok.

[ Szerkesztve ]

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#6528) kali válasza papa1 (#6527) üzenetére


kali
legenda

van a rendszeredben (szerintem alapban, az alaplapra integrálva) ieee-1394 csati, annak van felépítve a kapcsolat. teendőd nincs vele, akkor használatos a kapcsolat, ha ilyen csatolású eszközt csatlakoztatsz a gépedhez (például videókamera...stb!)

(#6529) Davey7


Davey7
senior tag

lehet olyat xp alatt,hogy úgy osszak meg egy könyvtárat,hogy azt ne kelljen a C:-re másolni a shared documents-ba? meg nekem csak ezt ajánlotta fel...

(#6530) Tosee válasza papa1 (#6527) üzenetére


Tosee
őstag

itt bővebben olvashatsz róla! De a lényege az amit kali kollega leírt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6531) Tosee válasza Davey7 (#6529) üzenetére


Tosee
őstag

Természetesen igen! Először is kapcsold ki a "egyszerű fájlmegosztás használata" -t!
Sajátgép, eszközök, mappa beállításai, nézet fül.
Majd katt jobb egérgombbal a megosztani kívánt mappára, és válaszd a megosztás és biztonságot...
Megosztod a mappát xy néven, majd beállítod a jogosultságokat és ha kész, akkor már látni kell a hálózaton a megosztott mappát!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6532) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

D-Link 360T modemem firmware-jét szeretném frissíteni, de sehogy sem sikerül :( A D-Link oldaláról letöltöm a programot, beírom az IP címet és PW-öt és lefagy a program. Mit csinálok rosszul? Előtte még írt pár dolgot a readme, de azt nem értetem pontosan.

Elnézést, ha rossz topicba írtam.

(#6533) Lenry


Lenry
félisten

T-Homeos netem van, az ezzel járó routerrel (azért írom így, mert amúgy semmilyen márkajelzés nincs rajta, a szoftveren meg a Pirelli autógumigyár logója van)
DC-hez konfigoltam a port forwardot, de sehogy sem akart összejönni (pedig nem egy routeren csináltam már) és sehogy sem akart működni a keresés (ami ugye a passzív mód egyik jele)
majd sokadik próbálkozás után egyszer csak nem csatlakozott fel a hubokra, kidobott az MSN, megszakadt a kapcsolat
TV ment tovább, tehát net van...
bootoltam egy Linuxot, ahol tökéletesen megy minden, tehát nem a routeren lett elrontva valami, hanem a Windowsban, amin viszont semmit nem állítgattam :F

illetve próbáltam egy manuális net konfigot, IP címet, DNS-t beállítani, de nem ment úgyse, akkor visszaállítottam automatára

érdekesség még, hogy amikor XP-ről próbáltam tesztképpen pingelni a proharver,hu-t, akkor a domaint simán feloldotta IP-nek, és neki is állt pingelni, épp csak válasz nem jött, tehát a DNS szerverekig eljut, csak tovább nem tudom mi baja
Linuxon rendesen válaszolt a PH szervere

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6534) Davey7 válasza Tosee (#6531) üzenetére


Davey7
senior tag

ne ez működik! és látom is a mappát,de belépni nem tudok...pedig minden jogosultságot megadtam!

a megosztás xp-n van és én vista alól próbálok hozzáférni. totalcommanderben és sajátgépben is látják egymást...

(#6535) Tosee válasza Davey7 (#6534) üzenetére


Tosee
őstag

a #6496-os hozzászólásban linkeltem be moonman oldalát, ott le van írva az xp és vista közötti hálózat beállítása!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6536) Prego válasza Prego (#6492) üzenetére


Prego
senior tag

Nah megint szarakszik, most megpróbáltam fix IP-vel a bridget:
laptop: IP: 192.168.0.200, 255.255.255.0, alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1, DNS kiszolgálónak próbáltam a 192.168.0.1 és a gépem IPjét is, mégse jó :F

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6537) rdi válasza Prego (#6536) üzenetére


rdi
veterán

adj dns-nek valami dns szerver címet

Fej! Tor! Potroh!

(#6538) rdi válasza Lenry (#6533) üzenetére


rdi
veterán

udp és tpc is forrwardolva?

Fej! Tor! Potroh!

(#6539) Lenry válasza rdi (#6538) üzenetére


Lenry
félisten

menet közben teljesen meghalt az egész rendszer, a TV-k sem mentek
mindegy... kapott a router egy teljes resetet, újrakonfigoltam, most jó
DC-t meg most hagyom egy darabig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6540) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

ADSL internetünk van két gépre, routerrel megosztva. Szeretném megcsinálni hogy a lan hálózatot, hogy a Total Commanderben tudjunk másolgatni egymásnak.
Beállítottam mindkét hálókártyán a címeket.
192.168.0.10 az egyik gépnél, 20 a másiknál.
255.255.255.0 a maszk mindkettőnél.
192.168.0.1 az átjáról mindkettőnél.
Mindkét géphez beírtam mindkét dns címet. Internet van mindkét gépen és a hálózatnál is látjuk már egymást, csak amikor bemennék a másik gépre, jelszót kér, pedig egyik gép sincs jelszóval levédve.
Sygate Personal Firewall van mindkét gépen. Az advanced rules résznél engedélyeztem mindkét gépen a másik belső ip címét.

Mi lehet a gond?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#6541) Davey7 válasza Tosee (#6535) üzenetére


Davey7
senior tag

hát nem nagyon ment...
látom a megosztott mappákat,de nem tudok beléjük lépni....viszont,ha átmásolom az xp-s gépen a shared documentbe akkor gond nélkül bármit tudok vele kezdeni vista alól.
Próbáltam tűzfallal/anélkül,de semmi... Úgy látszik csak úgy tudom megoldani,h másolgatom azokat a doksikat amiket kell :((( viszont kicsit nyűgös lesz,mert nem 1-2 fájl...

(#6542) Tosee válasza Davey7 (#6541) üzenetére


Tosee
őstag

Jogostultságokat beállítottad?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6543) Davey7 válasza Tosee (#6542) üzenetére


Davey7
senior tag

jaja....mindenki megkapta a full contol-t :U

(#6544) gs20


gs20
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Adott egy laptop, vodafonos expresscard-os mobilnettel. Ezt a netet szeretném wifin megosztani a pda-mmal (htc tytn).
Amit megcsináltam:
-egedélyeztem a net megosztást
-beállítottam a wifi ip-címét a laposon 192.169.0.1-re.
Tűzfal nod smart security, a wifin "megosztás engedélyezése" beállítással.
Elvileg így mennie kellene ha a leírásokból jól szűrtem ki na de valamiért nem m1..

E=MZ²

(#6545) Tosee válasza Davey7 (#6543) üzenetére


Tosee
őstag

akkor nincs több ötletem jelenleg! :B

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6546) rdi válasza Lenry (#6539) üzenetére


rdi
veterán

A szolgáltatód amúgy sem örül, ha dc-zel...

lordjancso: esetleg vendégfiókok engedélyezése?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#6547) Kurcy


Kurcy
tag

sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni !

Az lenne a problémám hogy a barátnőm vett egy Lenovo 3000 N500 NS738HV típusú gépet és a családi házban mindenhol szeretne az internethez jutni ! Kérdezem én hogy milyen wiifis routert vegyünk amivel a sima adsl modemmel összetudnánk hozni úgy hogy az emeleten lévő asztali pc is működjön és a földszinten a laptop is ?

Kérdések: milyen márkájú wiifis routert szabad megvenni ?
mennyire bonyolult az internet megosztása összeszerelése ( annyira nem vagyunk sötétek számítástechnika terén) ?
milyen problémák merülhetnek fel illetve mire figyeljünk ?

Várom a hozzáértők megtisztelő válaszát !

Üdv: Kurcy

(#6548) jippa


jippa
aktív tag

Hello!

Csak érintőlegesen kapcsolódnék a topichoz, de hátha:

Otthoni Chello-s netet (kábelmodemest, mac address-hez kötöttet) szeretnék megosztani egy 870-es wlan nélküli cisco routerrel meg egy gigabites switchhel. Az egész internetet átnéztem ios config után, van is néhány sample-m, de csak nem akar összejönni a dolog. Rá tudnám tölteni a konfigot a routerre, de nincs mit. Ha valakinek van valahonan, vagy maga írt ilyen konfigot, és megosztaná velem, azt igen nagyon megköszönném. :R

Pazarlás ilyen routerrel házi netet osztani, de ez van.

Köszi!

(#6549) kali válasza Kurcy (#6547) üzenetére


kali
legenda

nézz át a milyen routert részlegbe, ott találsz néhány ajánlott típust - illetve az igényeidnek megfelelően (menyit szánsz rá, mire kell, ház kialakítása...stb) konkrét javaslatot is kaphatsz!
a routereket beállítani nem annyira nehéz, sőt elvétve van korrekt magyar leírás is.

(#6550) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Van otthon egy linksys wrt54g routerem, amire wifivel szeretnék kapcsolódni. Ez néha tökjól működik, minden fennakadás nélkül, néha pedíg azt csinálja, hogy kapcsolódok, gyakorlatilag a hálózatba bennvagyok, de semmilyen jelet nem küld. Tehát a routert tudom konfigolni, azt elérem, a hálózatot is, de pl a gépemről már ping-elni sem tudok (a routerről igen, szóval a nettel nincs gond). Azért fura mindez, mert egyszer megy, egyszer nem... Levettem minden titkosítást, szűűrést, szerintem nem azzal lesz a gond...
Nincs valakinek valami ötlete?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.