Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) rdi válasza potyka79 (#4149) üzenetére


rdi
veterán

Nem is annyira buta kérdések. Egy szerver proginak nagyon sok biztonsági beállítása van. Szerintem keresd moonman nevű topiktársunkat.

Fej! Tor! Potroh!

(#4152) tzscske válasza potyka79 (#4149) üzenetére


tzscske
tag

nem megy ki a netre a 2003 vagy csak nem tudod elérni kintről?
Ha csak nem tudod elérni akkor a távoli asztal portjára csinálj egy portforwardot úgy mennie kell.
Új felhasználó létrehozása kb mint az xp-ben.(vezérlőpult,felügyeleti eszközök,számítógépkezelés,helyi felhasználók és csoportok,felhasználók-Új felhasználó hozzáadása)

(#4153) netboy válasza rdi (#4150) üzenetére


netboy
senior tag

Bocs hogy beleszólok de ez egyáltalán nem "szokott" dolog...
Ha egyszer felál a modem akkor onnantól max 1x újraindul de azt se kéne.

Ott valami hálózati gond van és azért dobálja el magát.

(#4154) rdi válasza netboy (#4153) üzenetére


rdi
veterán

Én is hasonlóképpen értettem.... legfeljebb félreérthetően írtam...nem szeretném ha a upc -s kollégám megbúbolna :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#4155) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!
A következő gondom lenne:
Win98-al akarok netezni, a netes gép (ami wifin csatlakozik a routerre) -hez cross kábellel csatlakozik a win98-ashoz. Fájlmegosztás , helyi hálózat megy szépen. Viszont a win98SE-n sehogy nem akar lenni internet.
Mit kell csinálnom?

[ Szerkesztve ]

(#4156) Janoska26 válasza poffsoft (#4155) üzenetére


Janoska26
addikt

huhhhú, ha routered van akkor hozzá kell adni valami ppp nemtommilyennevű protokollt a 98-hoz, marhára nem emlékszem már :(

(#4157) poffsoft válasza Janoska26 (#4156) üzenetére


poffsoft
addikt

momentán még ping-elni sem tudom az xp-t...
pedig a fájl és nyomtató megosztás megy...
:C

[ Szerkesztve ]

(#4158) rdi válasza poffsoft (#4155) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#4159) Lortech válasza poffsoft (#4155) üzenetére


Lortech
addikt

Mi csatlakozik mihez? Túl sok a -hoz.
Router -> (wlan) -> XP -> (crosslink-kábel) -> win98?

XP-n osztottál netet ICS-sel? Vagy mindet berakod egy logikai hálóba, és csinálsz egy hidat közöttük, hogy a win98-as csomagjai eljussanak a routerhez (kézzel megadod az átjárót, dns-t a w98-as gépen).

Ja ha meg még pingelni se tudod az XP-s gépet, akkor megfelelő ip-ket meg kéne adni win98-on. Ha így nem jó, akkor meg a fizikai kapcsolat se jó közöttük.
szerk: ja, ha megy a megosztás, az más. Akkor valamit esetleg benézel, vagy a tűzfalad letiltja az icmp echo választ, sokminden okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#4160) Fényhozó válasza Lortech (#4159) üzenetére


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Hol lehet szájbarágóan megtudni, hogyan kell routerral megosztani a netet? :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#4161) poffsoft válasza Lortech (#4159) üzenetére


poffsoft
addikt

:R igen, így csatlakoznak.
Kézzel megadott IP-k vannak.
mi az az ICS? A logikai háló/híd közelebbről?
o.k., akkor a win98-nál ki az átjáró, és ki a dns?

a saját (mshome) hálózatomban minden ok, de ping nincs, iexplorer nincs kapcsolat.

rdi: :R közelebbről?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4162) poffsoft válasza Fényhozó (#4160) üzenetére


poffsoft
addikt

pl itt, az első hsz-ben
Vagy annál is alaposabb kell?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4163) Lortech válasza Fényhozó (#4160) üzenetére


Lortech
addikt

Teljesen szájbarágósan szerintem sehol, mivel routertől és internet szolgáltatástól függ.
Nem nagy ördöngősség egyébként, gyakorlott kéznek egyszerű esetben kb. 1 percig is eltart.

poffsoft:
Tehát az egyik lehetőség: továbbosztod a netet. ICS az internet connection sharing. XP-ben a wlan kapcsolatod tulajdonságainál kell megadnod, hogy megosztod a netet. Ekkor két NAT mögött lesz a win98-as géped, közvetlenül az XP osztja a netet.
Ezesetben 192.168.0.1 az átjáró és dns a win98 gépen, ip pedig ebből a tartományból egy másik. Az xp-s gép kábeles interfészének ip-je 192.168.0.1 kötelezően, ez lesz az átjáró.

Másik lehetőség, hogy a win98-as gépnek is a router osztja a netet, de ehhez a csomagjainak el kell a routerhez jutni, ehhez kell a híd.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#4164) poffsoft válasza Lortech (#4163) üzenetére


poffsoft
addikt

akkor ha jól sejtem a b. verzióban hidat hozok létre az xp wlan és lan kártyája között, és még őt engedélyezem a routerre(routerben), ekkor megy a dolog?

Az elsőt addig megprószálom azért :)
mondjuk máris elakadtam, a win98 dns-hez gazdát és tartományt kér azonnal, nem elég neki a dns kiszolgáló ip címe...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4165) Taft (R)


Taft (R)
csendes tag

Szervusztok,

VAn egy óriási problémám.

Megszűnik az internet kapcsolatom a PC-n miközben a D-link N-es routerem azt jelzi,hogy él és minden rendben. Néha eltűnik néha visszajön. Már próbáltam szinte mindent PPPoE-re van állítva a netkapcsolat a tűzfalat is a minimumra kapcsoltam a routeren. A NAT endpoint-ra van állítvaUPnP kikapcsolva még DMZ-t is beállítottam,hogy a tűzfalon kívülre helyezzem a gépet. Meglepő,hogy a routerhez tartozó wireless gépeken ritkábban fordul elő a szakadás és sokszor csak a firefoxon nem megy a net és az exploreren meg igen,de leggyakrabban egyiken se. A windows-os tűzfalat is kikapcsoltam. SPI és anti spoof checking is be van kapcsolva.

Lehet,hogy egy kicsit sok az infó,de gondoltam biztosra megyek.

Kérem aki tud segítsen,mert dolgoznom kéne de nem negyon tudok net nélkül!

Üdv.:

István

(#4166) poffsoft válasza Lortech (#4163) üzenetére


poffsoft
addikt

ping megy, de net nincsen rajta... ? (A verzió)
hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#4167) Lortech válasza poffsoft (#4166) üzenetére


Lortech
addikt

Mennie kell, ha mindent jól csináltál. Routert eléred? Ha igen, a netet ip-n keresztül?
Ha csak a 192.168.0.1-et éred el, akkor a netmegosztás nem ok.

Thank you to god for making me an atheist

(#4168) poffsoft válasza Lortech (#4167) üzenetére


poffsoft
addikt

pingelem a routert, simán megy.
IExplorer: keresett lap nem található...

[ Szerkesztve ]

(#4169) Lortech válasza poffsoft (#4168) üzenetére


Lortech
addikt

Márminthogy a 98-ról pingeled a router, ugye...?
Pingelj meg egy külső címet is, pl 195.228.240.145 (origo), aztán pingeld meg a nevével is ping www.origo.hu.
Ha előbbi működik, utóbbi nem, akkor a dns beállítás nem ok. Restart volt a dns szerver megadása után?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#4170) poffsoft válasza Lortech (#4169) üzenetére


poffsoft
addikt

na, akkor jelentem: a ping megy ip-vel is origora, meg www.origo.hu-val is...

ja, a win98-as gépről, persze.

ez a hülye win minden állítgatás után amúgy is újraindul....

Lehet hogy az explorerben kell valamit még állítanom??? :W

(amúgy köcce!) :)

Ha hidat csinálok, az nem jobb megoldás?

szerk: És IGEN! megy a NET!
köcce! :C :C :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4171) Lortech válasza poffsoft (#4170) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor elvileg minden oké.
Van az az internet csatlakozása varázsló 98-ban, ha jól emlékszem, azt kéne még esetleg lefuttatni és ott kiválasztani a LAN kapcsolatot. Internet explorerben kapcsolat nélküli munka nincs bepipálva?

szerk: na már pont jó lett.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#4172) poffsoft válasza Lortech (#4171) üzenetére


poffsoft
addikt

a win98-as hálózat varázsló 2 dolgot ajánl : modem (hehe), vayg lan. Ha lan-t választasz, akkor vége is :)....
Legalább nem bonyolult....
:C

[ Szerkesztve ]

(#4173) Zin


Zin
senior tag

Melohelyre be szeretnem hozni neha a gepemet!
Itt 2 gep van,ami vezetek nelkuli router-al megy a net nah ertitek gondolom!
Ha itt lesz a gepem akkor hogy tudok csatizni a melette levo gepre?a Lan4-es led nem ég.Akkor 1 gépet még ki tud szolgalni?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4174) poffsoft válasza Zin (#4173) üzenetére


poffsoft
addikt

ha a lan4 nem ég, akkor még kábellel fel tudsz csatlakozni a routerre. Viszont ha wifi a router, akkor miért nem wifi-vel csatlakozol fel?
Persze mindkét esetben előfordulhat, hogy a hálózaton (routeren) is engedélyezni kell a gépedet felcsatlakozni. Vagy ez menni fog?

[ Szerkesztve ]

(#4175) Zin válasza poffsoft (#4174) üzenetére


Zin
senior tag

sztem nemfog menni:(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4176) C^^


C^^
őstag

Adott egy Linksys WRT54GL router egyelőre a gyári FW-rel, egy asztali gép Windows XP SP2-vel kábelen, és egy notebook WiFi-n WINXPSP2-vel szintén.

A net gond nélkül megy mindkét gépen, viszont a fájl- és nyomtatómegosztás nem akar összejönni. Windows tűzfal, egyéb tűzfal, router tűzfal is kikapcsolva.
Jelenség: Az asztali gépről el lehet érni a notin lévő megosztott fájlokat, fordítva nem megy a dolog. A notebookról nem lehet pingelni az asztali gépet, az asztaliról NÉHA lehet a notebookot. Ami még érdekes, hogyha épp olyanja van, akkor nem lehet a notit pingelni, a fájlokat mégis el lehet érni.

Próbáltam már vendégfiók ki-be kapcsolgatását, registryben matatást, eredménytelenül.
Aki tudna segíteni, az kérem ne tartsa magában.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#4177) rdi válasza C^^ (#4176) üzenetére


rdi
veterán

Az első kérdésem, hogy egyszerű fájlmegosztással próbálkoztál-e már?

Router nélkül minden rendben van?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4178) C^^ válasza rdi (#4177) üzenetére


C^^
őstag

Most összekötöttem a notit és a PC-t egy egyszerű utp kábellel.
Így a noti látja saját magát (zseniális...) a pc pedig mindkét gépet, de a notit nem lehet elérni.(nincs jogosultsága blablabla...)
Pingelni egyik irányba/ból sem tudok.
Egyszerű fájlmegosztás használata mindkét gépen be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#4179) mezis válasza C^^ (#4176) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha én nem a "drótós" PC-met kapcsolom be elsőnek, akkor a wifis PC-k csak azután látják egymást (meg a drótosat), (Microsoft Windows Hálózat), miután a WinXP Intézőjét betanítottam: a Cím ablakba direktbe megadom az elérni kívánt PC IP címét. (Emiatt szerencsésebb a fixen kiosztott IP.)
Valahogy így : \\192.168.1.3

A net gond nélkül megy mindkét gépen, viszont a fájl- és nyomtatómegosztás nem akar összejönni. Windows tűzfal, egyéb tűzfal, router tűzfal is kikapcsolva.
Jelenség: Az asztali gépről el lehet érni a notin lévő megosztott fájlokat, fordítva nem megy a dolog. A notebookról nem lehet pingelni az asztali gépet, az asztaliról NÉHA lehet a notebookot. Ami még érdekes, hogyha épp olyanja van, akkor nem lehet a notit pingelni, a fájlokat mégis el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#4180) pigsty


pigsty
aktív tag

Szebb napot!
Elnézést, nem tudom jelenleg átolvasni az első 4000 hsz-t.

Hálózatépítésből kezdő vagyok.
2 szobában két PC van.
Az internet (Chello) rendesen megy.
Konfig: WinXP, router: Netgear WPN824, a hálókártya 3Com905C, és a másik glépen egy Netgear wpn 111 USB adapter.

Probléma: szeretnék wirelessen belső hálózatot létrehozni. Hogy a routeres gépen megosztott mappákat a másik gépről eltudjam érni.
A routeres gép elérése \\192.168.1.2 kapcsolódni tudok az adapteres gépről, ám mindig jelszót kér.
Mihez kellene jelszó? A megosztott mappás gépen a felhasználói fiókhoz nincs jelszó, a router user/pass kombinációját se fogadja el...

mit állítsak be, hogy menjen?

Amúgy ha beállítottam eme topic kezdő hsz-ben elírtakat, egy ilyen belső hálózatot ellehet távolítani, vagy ez hogy megy? Mi van, ha kétszer állítok be ugyanolyan nevű hálózatot? Vhogy nekem a windowsban nem tűnik a belső hálózatok kezelése egyértelműnek, aztán lehet, én nem értem csak.

P.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#4181) pigsty


pigsty
aktív tag

Szebb napot!
Elnézést, nem tudom jelenleg átolvasni az első 4000 hsz-t.

Hálózatépítésből kezdő vagyok.
2 szobában két PC van.
Az internet (Chello) rendesen megy.
Konfig: WinXP, router: Netgear WPN824, a hálókártya 3Com905C, és a másik glépen egy Netgear wpn 111 USB adapter.

Probléma: szeretnék wirelessen belső hálózatot létrehozni. Hogy a routeres gépen megosztott mappákat a másik gépről eltudjam érni.
A routeres gép elérése \\192.168.1.2 kapcsolódni tudok az adapteres gépről, ám mindig jelszót kér.
Mihez kellene jelszó? A megosztott mappás gépen a felhasználói fiókhoz nincs jelszó, a router user/pass kombinációját se fogadja el...

mit állítsak be, hogy menjen?

Amúgy ha beállítottam eme topic kezdő hsz-ben elírtakat, egy ilyen belső hálózatot ellehet távolítani, vagy ez hogy megy? Mi van, ha kétszer állítok be ugyanolyan nevű hálózatot? Vhogy nekem a windowsban nem tűnik a belső hálózatok kezelése egyértelműnek, aztán lehet, én nem értem csak.

Lehet a gond valamelyik házirend beállításnál van? Üres jelszó korlátozása??
P.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#4182) pigsty


pigsty
aktív tag

Netán a másik gépen van lekorlátozva a bejelentkezési lehetőség?

P.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#4183) rdi válasza C^^ (#4178) üzenetére


rdi
veterán

Akkor a notid biztonsági beállításainál keresd a probléma okát.
a futtatásba írd be az secpol parancsot,majd a helyi házirendben nézd meg, a felhasználói jogok kiosztása és a helyi biztonsági beállítások nézetben nem találsz-e olyan tiltást, ami a hálózati elérésekre vonatkozik.

Fej! Tor! Potroh!

(#4184) rdi válasza pigsty (#4181) üzenetére


rdi
veterán

Hát a jelszó nyilván ahhoz kell, hogy elérd a router beállításait.

Fej! Tor! Potroh!

(#4185) pigsty válasza rdi (#4184) üzenetére


pigsty
aktív tag

a routert elérem, mindkét gépről. otthoni hálózatban 2. számú gépről az 1. számúnak a megosztott mappáit szeretném elérni.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#4186) lordtoulus


lordtoulus
csendes tag

Hello.

Kerestem választ,de nem találtam. Lehet hogy rosszul kerestem. De élnézést kérek ha már kérdezték és már kaptak rá választ.

Nos a gond ,vagy inkább jobban mondva amit nem tudok megcsinálni.
Van egy router ( TP-LINK TL-R460 ) és két gép. Mind kettőnek kell internet ,ezt már sikerült megoldnom. Amit szeretnék(nek)(amit nem tudok megoldani) azt hogy lássa is a két gép is egymást fálj/mappa megosztás érdekében.
Mindkét gépen Windows XP SP2 van. Windows-os tűzfal.

(#4187) C^^ válasza rdi (#4183) üzenetére


C^^
őstag

Most jelenleg az a tényállás, hogy secpol-ban nem találtam egyik gépen sem semmi olyat, ami a másik gépről való belépést tiltaná. Lefuttattam 632ezredszer a hálózat beállítása varázslót. A számítógép átjárón keresztül kapcsolódik, stbstb... Most éppen ha beírom az asztali gépen a \\192.168.1.101-t (noti ip-je) a címsorba, akkor elérem, sőt mi több, még fájlokat is tudok RÁMÁSOLNI (persze engedélyezve van). Viszont a notiról nem látom a \\192.168.1.100-at (asztali ip-je). A router (192.168.1.1) mindkét gépről elérhető gond nélkül.

És még valami, hogy érdekesebb legyen a dolog: elérés ide-oda, egyik gépről sem lehet a másikat pingelni.

Fogadok, hogy most egy restart után mindkét gépen valami mást tapasztalnék... :W
Kezd hullani a hajam. :Y

(#4188) rdi válasza C^^ (#4187) üzenetére


rdi
veterán

akkor nem tudom én sem :(( szerintem fordulj valami woodoos szakértőhöz :))
csak a wineddel van valami...

csak példaként: nálam az egyik gépen akkor van rendes fájlmegosztás, ha be van kapcvsolva az egyszerű fájlmegosztás :))) így szépen látom a gép megosztott mappáit :D

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4189) rdi válasza pigsty (#4185) üzenetére


rdi
veterán

engedélyezd a vendég fiókot és elsőre állíts be egyszerű fájlmegosztást...

Fej! Tor! Potroh!

(#4190) C^^ válasza rdi (#4188) üzenetére


C^^
őstag

Az lesz mostmár, hívok egy Sámánt... :D
Majd hétvégén szórakozom vele/velük.
Köszi azért a segítséget. :R

(#4191) pigsty válasza rdi (#4189) üzenetére


pigsty
aktív tag

köszi a türelmet, piti hiba, de mit csináljak :) :F
Na, amelyik gépen van az usb adapter, és ahonnan elszeretném érni a másik gépet, ott ezt írja ki:

Ez lenne a teljes képernyő, ha vkit érdekel:[link]

ok, engedélyeztem a Vendég fiókot, mindkét gépen!
Így se megy, hozzátartozik, a bénázó gép korábban egy rokonom munkahelyén volt, mindenféle rendszergazdai korlátozással megbuherálták...

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#4192) rdi válasza pigsty (#4191) üzenetére


rdi
veterán

Ez eléggé egyértelmű. Talán próbálj meg mindkét gépen ugyanazzal a jelszóval és hálózati jogokkal rendelkező felhasználót létrehozni.
Után ismét oszd meg a mappákat.

Fej! Tor! Potroh!

(#4193) pigsty válasza rdi (#4192) üzenetére


pigsty
aktív tag

Szia!
Nagyon köszi, rendes vagy :)
Valszeg néhány nappal később én is rájöttem volna, de így gyorsabb volt

megy, a másik gépen a megosztott mappákat eltudom érni THX

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#4194) kiraly5


kiraly5
csendes tag

hi,

már máshova írtam, de nem kaptam választ. Az a baj hogy Asus M2N4 SLI alaplapomnál a net 1 percenként fél másodpercre leáll-visszajön, leáll-visszajön. A routerrel és a kábellel biztos nincs gond mer a másik gépek működnek és egy másik gépet is rádugtam a kábelemre és azon ment. Mit a teendő ilyenkor?

(#4195) FernandoT


FernandoT
csendes tag

Sziasztok!

A problémámra a válasz már biztos elhangzott, de nincs időm végignézni 4000 hozzászólást hogy megtaláljam a választ, ezért kérném hogy segítsetek ha lehet.

A probléma: Van egy kábeles internetkapcsolat otthon. A modemre van kötve egy Dlink DI-604-es router amin keresztül két gép között van megosztva a net. Azt szeretném elérni hogy a két gép között működjön a fájlmegosztás az internet melett (ami már mind a két gépen rendesen müködik). A windows-os hálózatbeállító wizard után csak az a gép látja a másikat amelyik elöbb lett bekapcsolva, és az is csak látja hogy ott a másik, de a megosztott mappákat nem éri el. Mikor be szerernék lépni a total commanderrel a másik gépre, mind két gépen ezt a üzenetet dobja ki:

\\(a gép neve) nem elérhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.

A hálózati elérési út nem található.

Gondolom nem egy bonyorult probléma, de az én tudásomat meghaladja.:B

(#4196) rdi válasza FernandoT (#4195) üzenetére


rdi
veterán

esetleg ez nem segíthet?
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#4197) Forest_roby


Forest_roby
őstag

HI!

Van egy win98se -s noti, EDUP wireless lan pcmci adapterrel.
Szeretnem a wireless netet beuzemelni rajta, csak az a baj, hogy 98 -al nincs sok tapasztalatom ilyen teren.
Driver cd volt, fel is ismerte a kartyat, de itt meg is allt a tudasom.....
Hogy lehet tovabb lepni? Kell vmilyen program, hogy wifi -s halozatokat tudjak keresni?

Remelem tudtok segiteni.

Elore is koszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#4198) Forest_roby válasza Forest_roby (#4197) üzenetére


Forest_roby
őstag

vegulis talaltam megoldast.... ha be van a rooteren kapcsolva a titkositas ( asszem wap ) akkor MEG nem tud kapcsolodni, de egyebkent mar van net!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#4199) rdi válasza Forest_roby (#4197) üzenetére


rdi
veterán

[link]
a cikkek között

Fej! Tor! Potroh!

(#4200) Primőr válasza rdi (#4196) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nekem is ilyen bajom van.. de még a gépek se látják egymást... közvetlenül kábellel kötöttem össze őket, de nem adtam semmiféle jelszót..

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.