Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Vasinger! válasza Jag (#4845) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, de azt figyeltem meg, hogy minnél nagyobb vkinek a nete, annál kisseb a latency-je. Dehát.... Mit lehet ez ellen tenni. A szolgáltatót felhívtam, de pingre nem vállanak garit.... Megoldás? Vmien program? A cfos tud pinget lejjebb vinni?

(#4852) shev7 válasza Vasinger! (#4851) üzenetére


shev7
veterán

annal lejjebb amilyen 0 terhelesnel nem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4853) Jag válasza Papa-Georgo (#4849) üzenetére


Jag
senior tag

Router és a lanos gép közé.
Szal routerből kábel ki switchbe, majd onann mehet bármerre. :)

Mi a terv?

(#4854) shev7 válasza Papa-Georgo (#4849) üzenetére


shev7
veterán

a routerhez kosd a switchet :) vagy nem ertem a kerdest

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4855) Jag válasza Vasinger! (#4851) üzenetére


Jag
senior tag

Sztem az annyi.
20-as ping sztem nem gáz....
50-70-es pingel játszom évek óta. (külföldi szerver)

A másik, hogy a latency nem egyezik a pingel. Latency függ hw-től is, függ a szervertől, függhet sok mindentől.
Egy töredezttségmentesítés,, vírusírtás, rendszer optimalizálás, friss driverek segíthetnek.
De a pinged nem fog változni.

(#4856) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

tehát roter egy portjára kössem a switchet, majd switch-re kössek minden további cuccost? Ilyenkor nincs gond olyan eszközökkel amiknek a DHCP osztja ki az IP-t?
Mondjuk a NAS fix-n van.

router - switch - (gép-NAS-AP) Akkor így lehet kötni?

Terv...csak hogy terhelés egyenletesen legyen megosztva, vagy fene tudja..Igazából nem én akartam switchet, de nekem kell beüzemelnem :D
Igazából azt sem vágom, milyen szerepet tölt be isten igazából... :F

Találtam egy ilyet:

Szóval az a firewall helyére megy router, többi pedig ami eddig routeren volt megy switch-be?

[ Szerkesztve ]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#4857) Jag válasza Papa-Georgo (#4856) üzenetére


Jag
senior tag

Akár.
Nincs, erre találták ki.
A switch egy inteligens "elosztó", vagy forgalom irányító. Nem csinál semmi mást, mit a csomagok áramlását írányítja. Tudja, kinek melyik csomag megy.

Egyébként a mai routerekben eleve van egy 4 portos switch. Az nem elég?

[ Szerkesztve ]

(#4858) Papa-Georgo válasza Jag (#4857) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

4port kezd kevés lenni, amúgy nekem bőven elég lenne.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#4859) rdi válasza sss (#4848) üzenetére


rdi
veterán

ha wan wifi bridzs funkciója, azt jó lenne kihasználni....

de ez egy nagyon különös ip cím:
"169.254.59.197 "
ezt honnan kaphattad??

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4860) sksporky válasza sksporky (#4832) üzenetére


sksporky
tag

Valaki a 4832-re valami tippet :)

(#4861) sss válasza rdi (#4859) üzenetére


sss
senior tag

Igazából a külső routeren van csak engedélyezve dhcp, amit meg belső router mögül nem érek el, szóval fogalmam sincs. Nem vmi "alap ip" automatikus ip cím esetén?

(#4862) rdi válasza sss (#4861) üzenetére


rdi
veterán

Jó én külső routeren meghagynám a dhcp szolgáltatást, belső routert meg wifi bridge üzemmódban állítanám be.
Kis hálózatoknál nem kell alhálózatokat létrehozni, fölösleges, tehát elég, ha a "külső" router adja a dinamikus címet.
Wfi bridge üzemmódban természetesen nem kell a kábel a két eszköz közé.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4863) shev7 válasza sss (#4861) üzenetére


shev7
veterán

na beleneztem a routered manualjaba, ugy emlekszem azt montad wrt54gl-ed van.

setup/advanced routing menupont:

Operating Mode. Select the mode in which this Router will function. If this Router is hosting your network’s connection to the Internet, select Gateway. If another Router exists on your network, select Router.

En ezek alapjan vagy kivalasztanam a routert.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4864) sss


sss
senior tag

Rdi, shev7 köszi az eddigi válaszokat is.
Próbáltam gateway-ként meg router-ként is nem sok sikerrel, sztem mára már ráhagyom. Az amúgy nem lehet a gond, h a két router között túl hosszú a kábel? Kb 40m lehet. De router meg hálókártya között teljesen jó, most is arról írok. Ja, és vezeték nélkül azért nem oldható meg mert egy smc vbr7004 a másik.

(#4865) Jag válasza sss (#4864) üzenetére


Jag
senior tag

Azért nem megy, mert a két router másik szegmensben vannak.
192.168.2.1 és 192.168.1.1

Lan-lanba kösd őket.
Első router dhcp, ip-je 192.168.2.1
Második router dhcp off, ip-je: 192.168.2.2
Sztem így mennie kell.

Egyébként Linksysre célszerő a tomato fw-t feltenni, mert van, vagy 4 féle üzemmód választási lehetőség benne.

(#4866) sss válasza Jag (#4865) üzenetére


sss
senior tag

Lan-lanba kötöttem őket, kipróbáltam patch és cross kábellel is.
Első router dhcp, ip-je 192.168.2.1 (ezen érem el a böngészőben)
Második router dhcp off, ip-je: 192.168.2.2 (ezen érem el a böngészőben)
Így ha beírom cmd-be, hogy ipconfig/renew, akkor azt írja, hogy nem érhető el a dhcp kiszolgáló. A 2.2-t tudom a gépről pingelni, a 2.1-et viszont már nem. Egyébként pont tomato firmware van fent rajta, habár nem a legújabb. (1.18)

(#4867) sss


sss
senior tag

Még valami. Ma közvetlenül a modemre kötöttem a belső routert azzal a 40m-es kábellel. Cross kábellel kapott is ip-t dhcp-vel, viszont iszonyúan lassú volt a net. Például 3 perc alatt jött be félig az msn.com. Vmi kisebb cselt kell itt alkalmazni úgy érzem.

(#4868) cibuu


cibuu
tag

Hali!

nem müködik megfelelően a helyi hálózat a wireless router+pc+laptop összeállitással!

adott a pc,amire a linksys wrt54g router van rákötve,és adott egy laptop.
a pc-n winxp sp3,a laptopon winxp sp2van.

megy a net megosztás kiválloan mind két gépen.a helyi hálózatnál meg a pc látja a laptop megosztási mappáját,de a laptoppal nem lehet belemenni a pc megosztásába.

pedig mind a két géppel(laptoppal és pc vel is)
azt csináltam hogy hálozat beállitása varázsló-"ez a számitogép helyi átjáron vagy a hálozat egy másik számitogépén keresztül csatlakozik"-számitogép leirása,számitogép név az kitoltve rendesen(nem ékezetes szoveggel)munkacsoport neve mind a kettőnél OTTHON,fájl és nyomtatomegosztás.
tehát mind a két gépen ezt csináltam meg.

továbbá a pc-n a hálozati kapcsolatoknál helyi kapcsolat ikonnál automatikusra raktam az ip és dn-s kérést,és a laptopon a vezetéknélküli hálozati kapcsolatok-vezeték nélküli kapcsolatnál is automatikusra tettem az ip és dn-s kérést.

a routerembe konfig oldala meg igy néz ki:
(a basic setupnál)
local ip adress:192.168.1.1
subnet mask:255.255.255.0
dhcp server:enable
starting ip adress:192.168.1.2

lécci részletesen irjátok le hogy mit kell állitanom ahhoz hogy a laptoppal is meg tudjam nézni a pc-n a megosztásokat,ne csak a pc-vel a laptopos megosztást. köszi előre is

(#4869) chicken válasza rdi (#4246) üzenetére


chicken
senior tag

Na, így utólag is köszi, de de a Linksys-t még át lehetett állítani "Router"-ről "Gateway" üzemmódba (ez a két opció volt), és a Speedtouch látta is őt, de hiába volt azonos az SSID, stb, nem volt hajlandó szegény Linksysszel kommunikálni egyáltalán.

Végülis szereztünk egy húszméteres UTP kábelt és szépen körbe lett vezetve a lakásban, illetve sikerült egy régi PCI szabványú wireless kártyát is szerezni az ősöreg, eredetileg a Linksysen függő pc-be. Egyébként azt gondolom, amúgy is ez a normális, hogy egy lakásban egy PC és egy laptop esetén teljesen fölösleges kettő darab wireless hálózati átjárót üzemeltetni, mert egyébként nincs semmi baj a Speedtouch-chal, jól működik mint router és gateway. Hogy miért nem akart a Linksys és a Speedtouch beszélgetni, azt feladtam. :)

mens sana in campari soda

(#4870) shev7 válasza sss (#4867) üzenetére


shev7
veterán

Ha azt a kabelt kozvetlenul gepbe dugva minden okes (ugy ertem nem tapasztalsz lassulast) akkor valami kehe van azzal a routerrel... Resetet neki, es vissza egy gyari firmwaret...

cibuu: olvass elso hozzaszolast!

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4871) rdi válasza cibuu (#4868) üzenetére


rdi
veterán

Az örök kérdés: tűzfal?

Fej! Tor! Potroh!

(#4872) sss válasza shev7 (#4870) üzenetére


sss
senior tag

Kipróbáltam az smc routert is, azt kötöttem a 40m+ -os kábellel a modemre, és még annyira sem működött mint a linksys. Ip-t sem kapott, a net még lassabb lett...Nem lehet, h egyszerűen túl messze van a modem a routertől? Meg ha 2 routerrel szeretném áthidalni ezt a távolságot, akkor nem lehet, h ahhoz sokkal komolyabb routerek kellenének? Ja, a szomszéd routerével is össze vagyok kötve. Csak az légvonalban kb 75m.:) Valszeg gépről fogom osztani a notira a netet.

[ Szerkesztve ]

(#4873) sss


sss
senior tag

Na sikerült. :) Szal a router1-ből megy a net a gépbe, és a gépet meg a notit a másik routerrel kötöttem össze, ugyebár swichként, és lanon osztom a netet. Csak remélni mertem, hogy ilyenkor a router vezeték nélkül is tud a notival kommunikálni. Szal ilyen félig vezetékes félig vezeték nélküli swich-ként üzemel a router. A gépnek be kell kapcsolva lenni ha a notebook-on szeretnék netezni, de hát annyi baj legyen. Köszi a segítséget shev7, rdi, jag meg mindenki. :R

(#4874) shev7 válasza sss (#4872) üzenetére


shev7
veterán

Nem lehet, h egyszerűen túl messze van a modem a routertől?

100m-ig mennie kene...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4875) Jag válasza sss (#4873) üzenetére


Jag
senior tag

Sztem mennie kéne.
Próbáld meg átállítani valamelyik opcióra a wlan-t.

(#4876) sss válasza Jag (#4875) üzenetére


sss
senior tag

Eredetileg ezért is raktam fel tomato-t, hogy kipróbáljam ezt az AP módot. De mivel a 2 router között semmi kapcsolat nem volt, ezért hiába detektálta a noti a wlan-t, ip-t azt már nem tudott kapni, mert nem érte el a külső routert. A belső router az osztott neki ip-t, csak a router maga nem kapott semmit dhcp-vel (mármint a belső). Szal most egyelőre marad ez a lanos megosztás, ez müxik szépen, de ha lesz időm majd próbálgatom még.

(#4877) sss válasza shev7 (#4874) üzenetére


sss
senior tag

Elméletileg. Habár lehet, h a felhasználóban van a hiba.

(#4878) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Hali!
Égető problémám a következő:
Albérlőink felé osztom meg kábellel a netet egy smc 7908vowbrb routeren kersztül. A torrentet persze járatják egész nap full sebességen, minek következtében a többi gépen teljesen használhatatlanná válik az internet. A régi zyxel p-320w-n is hasonló volt a helyzet. Nézegettem az új készülék menüjét, találtam benne vmi QoS cuccot, de végül itt sem leltem meg a megoldást. Egy olyan eszközre lenne szükségem (minél olcsóbban), amit a gépük és a router közé illesztve szabályozhatóvá válik a számukra hozzáférhető sávszélesség.

A válaszokat előre is köszönöm

(#4879) Jag válasza Gerasz (#4878) üzenetére


Jag
senior tag

Pedig Qos kell neked...
Linksys routerel és tomato fw-vel agyon lehet szabályozni a sávszélességet.
IP, MAC cím, port, csoport, program szerint is.

(#4880) Jag válasza sss (#4876) üzenetére


Jag
senior tag

A második routenek, kvázi swicth-ként kell működnie. Ezt érd el valahogy és menni fog. :)

(#4881) Roxy


Roxy
tag

Hello!
2 gepet szeretnek halobakotni, ugy, hogy az 1ik geprol menne a net, a masik meg ezen keresztul nezetne. (tudom, hogy egy router egyszerubb es jobb lenne, de erre most nincs keretem :( ).
Milyen megoldast tudtok ajanlani?

(#4882) sss válasza Jag (#4880) üzenetére


sss
senior tag

Próbáltam. Belső routeren dhcp, tűzfal kikapcs, és lan-lan porton volt összekötve a 2 router. De hiába, a gép nem kapott a külső routertől ip-t. Pedig írogattam cmd-be h ipconfig/renew, de semmi.

(#4883) sss válasza Roxy (#4881) üzenetére


sss
senior tag

Amelyik gépről osztod a netet abba kell két hálókártya (1 a netnek, 1 a lannak), és crosslink kábellel kell majd a két gépet összekötni.

1. gép (erről osztd a netet)
A netes hálókártya:
Ezen nem kell semmit állítani, automatikus valszeg.
A lanos hálókártyára:
ip cím: 192.168.0.1
alhálózati maszk: 255.255.255.0

2. gép
ip cím: 192.168.0.2
alhálózati maszk: 255.255.255.0
átjáró: 192.168.0.1
dns: 192.168.0.1

Esetleg pingeld meg őket, ha az müxik akkor már nem lehet nagy baj. Aztán hálózati helyek ott hálózati kapcsolatok. Jobbklikk arra a kapcsolatra amit az internetkapcsolat használ, ott tulajdonságok/speciális ott be kell pipálni, h megengeden más felhasználók a hálózaton ennek a gépnek az internetelérését használják. Meg ott a beállításoknál legalább a http-t válaszd ki. Esetleg a tűzfalakat kapcsold ki ha nem működne. Ha nem felejtettem el semmit, akkor jónak kell lenni. Esetleg hálózat beállítása varázslóval is csinálhatod, csak akkor egyik gépet úgy add meg, h "közvetlen kapcsolódik az internethez", a másikat meg úgy, h "egy másik számítógépen kapcsolódik az internethez".

(#4884) Core2duo6600 válasza sss (#4883) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha jol sejtem az a gondod, hogy az egyik routeren kevés a port, és ezért 1 másikat akarsz swoitchként betenni
No ekkor
amelyik kell veszed a netet, célszerű a linksysel ujabb jobb stb ...
Dhcp ét használd, mert anélkül nem megy rendesen
Második router wan portját dugd be az első valamelyikjébe és az uzemmod automatic config dhcp client vagy valami ilyesmi
Ugyanarra a alhálózati maszkra legyenek beállítva, márha lehet állítani, második routerban dhcp ét akár ki is lehet kapcsolni
Így elvben mennie kell
De csak akkor fog ha az első nem van un. uplink funkciója, ezt nem tudod ki vagy bekapcsolni, vagy van neki, vagy nincs
soknak külön csatija van erre a célra
ha nincs különm akkor a 2 szélső vel érdemes megpróbálni.
Asszem cros kábel kell a 2 router közé, de úgy is észreveszed ha a lámpa kigyullad

lan lan ként soha nem fog menni
Ehhez switch kellene....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4885) rdi válasza sss (#4876) üzenetére


rdi
veterán

De miért nem megy a wifi bridge üzemmódban? Kipróbáltad már?

Fej! Tor! Potroh!

(#4886) shev7 válasza Core2duo6600 (#4884) üzenetére


shev7
veterán

"lan lan ként soha nem fog menni"

LOL... mert ha vesszuk a routernek a 4 LAN portjat az nem switch, ugye? A legtobb routeren mukodik extra beallitas nelkul, a tobbin meg az operation mode atallitasa utan.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4887) shev7 válasza shev7 (#4886) üzenetére


shev7
veterán

nem beszelve arrol, hogy van jopar olyan router, ami defaultbol a wan porton keresztul nem kuldi ki a belso halorol erkezo dhcp kereseket...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4888) sss


sss
senior tag

Az a helyzet, h lanon megoldottam már a net megosztását, egyelőre használom így, mert nem nagyon van most időm, tegnap kezdődött a vizsgaidőszak. :O

Azért kellett vna két routert összekötni amúgy, mert hiába tettem volna a régi helyére az új wlan-ost, túlságosan messze lett vna. A router és a gép légvonalban kb 40m-re vannak egymástól, tehát nem tudtam vna ott wlan-t használni ahol szerettem vna. Próbálgattam összekötni a két routert, lan-lan, wan-lan, patch kábellel, cross kábellel, rengeteg beállítással, de le is írtam itt már a próbálkozásaimat korábban. Mivel 1 routerrel működött rendesen, ezért a gépről most lanon osztom a netet a notebookba. Az új router most swich-ként üzemel (lan-lan port, dhcp ki, tűzfal ki), és így most már tudok a notebookkal vezeték nélkül is netezni végre.

rdi: A wifi bridge üzemmódhoz nem két wlan router kellene? Mert itt egy wrt54gl meg egy smc 7004vbr-ről van szó. De most épp alap fw van fent, majd azért ránézek, h az tud-e ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#4889) klajd


klajd
csendes tag

sziasztok!
ha esteleg valaki tudna segíteni azt megköszönném!!

meg szeretnénk osztani itthon a netet (kábelnet) 2 gépre: egy asztalira és egy laptopra.
egy router segítségével össze is kötöttük a 2 gépet, de csak az asztalin működik a net.
az internetszolgáltató sem tudott sajnos segíteni. elvileg szinte minden jól van már beállítva a laptopon.

ha valaki tudna segíteni mi lehet a gond azért nagyon hlás lennék vagy ha van valaki aki ért hozzá és vállalja a házhoz jövést az szóljon légyszi.

Clau

(#4890) Jag válasza sss (#4888) üzenetére


Jag
senior tag

Pedig logikus gondolkodva Access Pointként üzemelnie kell.
Vagy Bridge üzemmódban.

Persze lan-lan-ban.

(#4891) Jag válasza klajd (#4889) üzenetére


Jag
senior tag

A w-lant be kell állítani.
Milyen router és milyen noti? Milyen oprendszer van a notin?

(#4892) Jag válasza klajd (#4889) üzenetére


Jag
senior tag

Routerben MAC cím klónozva?

(#4893) Tosee válasza klajd (#4889) üzenetére


Tosee
őstag

hálózatban látják egymást a gépek?
Routerben DHCP- engedélyezve?
Tűzfalak esetleg nem blokkolnak?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4894) Roxy válasza sss (#4883) üzenetére


Roxy
tag

Hello! Vegig csinaltam amit leirtal. De nem muxik 100%osan nekem. En latom az elso geprol latom a masodikat, es a megosztott cuccokat is. A masodik geprol azonban az elsot latja, de nem tudok belepni. [link]
Tuzfalakat is kikapcsoltam, de akkor is ezt katam.

[ Szerkesztve ]

(#4895) hakos1987


hakos1987
őstag

Hali!

Lehet, hogy nem jó helyen érdeklődöm, de hogyan lehetne megoldani a köv. gondot?

- chello-s netem van... elvileg 20 mbites, de sajna torrent lassan jön, meg még routerrel el is van osztva a net... úgy tom hogy a peer to peer kapcsolatokat korlátozza a chello. vagyis lassú a torrent meg dc++ is...
vmit nem lehetne ezellen tenni?

ha vkinek lenne ötlete, nagyon megköszönném!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4896) Gülümaci


Gülümaci
tag

Helló!

Vettem mobil internetet a Vodafone-tól. Ezt az internet kapcsolatot szeretném elérhetővé tenni a másik laptop számára is. Mindkét laptop Vistás. Milyen program kell ehhez? Vagy kell egyáltalán? Sajnos nem lehet a "Bridge Connection" opciót választani, mivel a Vodás net betárcsázós... (A "Birdge Connection" csak két nagysebességű internet csatolón lehetséges) Van valakinek ötlete?

(#4897) antipasztor


antipasztor
csendes tag

hakos1987

Azt nem tudom,hogy a chello korlátozza-e a p2p-t(nem hiszem,de ettől még lehet).A p2p-nek pont az a lényege,hogy nem igazán a te letöltési sebességedtől függ,hanem a másik(aktől töltesz)feltöltési sebességétől.
Mennyire lassú egyébként?
Töltsd le ezt,ha minden jól megy,akkor elég nagy sebességet eltudsz ezen érni, és akkor nincsen probléma. http://distribution.openoffice.org/p2p/

(#4898) hakos1987 válasza antipasztor (#4897) üzenetére


hakos1987
őstag

Hali!

Biztos lehetsz benne, hogy korlátozza, srác mondta múltkor aki jött szerelni telót... amúgy sikerült megoldanom! olvastam vhol, hogy a kliensbe be kell állítani titkosítást, valamint 50.000-és 60.000 között kell portot választani... kipróbáltam...eredmény:

ugyanaz a torrent addig max 120 k-val jött, utána 1.6 megával!!

ez is bizonyíték a chello buziságára, de ezekszerint van megoldás:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4899) klajd válasza Jag (#4891) üzenetére


klajd
csendes tag

szia! vista van a notebookon, a gépen xp.
edimax router, ha jól tudom ES-3108P (ez van az aljára írva)

a w-lant hogy kell beállítani?

bocsi a sok kérdésért és köszi hogy válaszoltál!!

Clau

(#4900) klajd válasza Tosee (#4893) üzenetére


klajd
csendes tag

a notebookon nem láto mam ásik gépet... csa ka sajátomat rajzolja ki meg egy olyat h "internet gate device".
hát, tűzfal be van kapcsolva de szerintem nem az lehet a probléma...szerintem::-) bár én semmit nem értek hozzá:-)
a rooter elvileg be van állítva, és ki is jelzi a 2 gépet, hogy kapcsolódik, mert villog mind a 4 kis lámpa a 2 gépnél.

Clau

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.