Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nekem meg van osztva a netem egy asus RX3041 routerrel, de a szomszéd állandoan töltöget, és ezt szeretném egy kicsit kicsit lecsökkenteni a sebességét, hogy én normálisan tudjak attol netezni. Megoldhato valamilyen beállitással, vagy programma ez, hogy tudjam szabályozni a portoknak a sebességét?
Előre is köszi a választ!

(#4952) localhost válasza Robinhofan (#4951) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, ilyen kategóriájú routerben nincs meg ez a lehetőség.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4953) localhost válasza klambi (#4949) üzenetére


localhost
Közösségépítő

meik = melyik !

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4954) Jag válasza Robinhofan (#4951) üzenetére


Jag
senior tag

Ha kedves a sávszélességed, akkor veszel egy ilyet, ráteszel egy jó kis firmware-t és szépen lekorlátozod a szomszédot.

;)

(#4955) klambi válasza Jag (#4954) üzenetére


klambi
addikt

wrt54GR-re van valami jó tuningos firmeware?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4956) Jag válasza klambi (#4955) üzenetére


Jag
senior tag

Passzolom, sztem Itt kérdezz rá.

(#4957) maru


maru
aktív tag

Használ valaki ilyet? Linksys WAP54G Wireless-G AccessPoint
Az érdekelne mennyi a gyakorlati hatótávolsága?

(#4958) localhost válasza maru (#4957) üzenetére


localhost
Közösségépítő

#4956! :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4959) maru válasza localhost (#4958) üzenetére


maru
aktív tag

Köszi! :B :R

(#4960) rumcais válasza rumcais (#4928) üzenetére


rumcais
csendes tag

Senkinek sem keltette fel az érdeklődését a mobil internet megosztása?
Többször nekifutottam de nem megy, a megosztás 799 hibával leáll, próbáltam proxy telepítésével (Jana) de az se ment. Any idea?? Lécci.

(#4961) Jag válasza rumcais (#4960) üzenetére


Jag
senior tag

Nem volt dolgom még mobil internettel sorry.

(#4962) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Van egy kis otthoni hálózatunk, 3 gép osztozik a 4MBites kábeles neten, amit egy DLink DIR-100 router oszt meg közöttük.
Kérdésem a következő: Hogy tudnám lekorlátozni a gépek letöltési / feltöltési sebességét?
Előre is köszi a választ!

Üdv,
Narancs

Beauty is pain

(#4963) Jag válasza Narancs (#4962) üzenetére


Jag
senior tag

Ha a routered tudja a Qos-t, akkor jó eséllyel azzal.

(#4964) cibuu válasza e=mc² (#4945) üzenetére


cibuu
tag

hol?a vezérlőpult-felhasználói fiókoknál?

(#4965) Narancs válasza Jag (#4963) üzenetére


Narancs
őstag

Kösz a gyors választ, de Qos-sel mégis hogyan?
Csak ennyit látok: QoS WAN Upstream Bandwidth: [itt lehet állítgatni 64K és FULL között]

Alatta azt írja, hogy az VoIP lagolásmentesítését lehet ezzel biztosítani, szal nem kenem hogyan tudnám ezzel három gép letöltési sebességét különbözőképp beállítani.

Beauty is pain

(#4966) Gabás válasza Narancs (#4965) üzenetére


Gabás
addikt

az nem arra van
Netlimitert vagy hasonlót használj

(#4967) Jag válasza Narancs (#4965) üzenetére


Jag
senior tag

Akkor nálad ez nem fog menni.
Nálam ez úgy néz ki, hogy akár külön csoporotkat is létre tudok hozni és IP, MAC, Port, vagy csoport szerint tudok korlátozni. Sebesség, vagy pioritás szerint is....

(#4968) Jag válasza Gabás (#4966) üzenetére


Jag
senior tag

Pedig arra való...

(#4969) Gabás válasza Jag (#4968) üzenetére


Gabás
addikt

csak nem abban a routerben:)

(#4970) shev7 válasza Jag (#4968) üzenetére


shev7
veterán

pedig a QoS nem arra valo :) nehany routerben tevesen QoS-nek hivjak a Bandwidth managementet, de mint a ahogy a neve is utal ra, ez minosegbiztositasra van, azaz megadott feltetelek alapjan bizonyos tipusu csomagoknak elsobseget biztosit. Nincs koze a savszelessegkorlatozashoz...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4971) Jag válasza shev7 (#4970) üzenetére


Jag
senior tag

És nem teljesen mindegy, hogy azt írod a folyamat mellé, hogy High, vagy Low, vagy azt, hogy 20KB?

Illetve nem mindegy, de ha erre is van lehetőség, akkor már mindjárt nem olyan egyszerű a képlet. Szal ilyenkor ezt hogy hívod?

(#4972) shev7 válasza Jag (#4971) üzenetére


shev7
veterán

amikor azt irod oda, hogy 20kB, es ezt ip-hez vagymachez rendeled az a bandwidth management.

A QoS-hez nem kell savszelessegkorlatozas, es savszelesseg korlatozassal nem biztos hogy tudsz QoS-t biztositani. Egy pelda. Ha egy gepen torrent fut, hiaba korlatozod a torrent le/fel toltesi sebesseget a ping meg fog noni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4973) Lortech válasza shev7 (#4970) üzenetére


Lortech
addikt

...azaz megadott feltetelek alapjan bizonyos tipusu csomagoknak elsobseget biztosit.

Azaz menedzseli a meglévő sávszélességet, gazdálkodik vele, a priorizálás segítségével el tudja osztani. A QoS-nek nagyjából mindenhez köze van, ami a forgalomszabályzással kapcsolatos, elég sokmindent magába foglal.

Thank you to god for making me an atheist

(#4974) Gülümaci válasza rumcais (#4960) üzenetére


Gülümaci
tag

Helló!

Már én is próbálkoztam itt érdeklődni a mobil internet megosztásával kapcsoaltban, de nem jött rá válasz. Új még ez a dolog. Én 2 hete vettem mobilnetet és nagy nehezen sikerült megosztani. Igaziból nem nehéz, csak a tűzfalakkal kell vigyázni. Engem az szívatott meg. Két laptop közt akarod megosztani? Ha igen, akkor Jana sem kell. Én próbáltam azzal csinálni, de számomra túl bonyolult a program, és egyáltalán nem működött.
Szóval...Ezen a linken található leírás mukodik.
Én úgy tapasztaltam, hogy az is fontos, hogy az ad-hoc hálózat a server gép irányából legyen indítva.

(#4975) Lortech válasza Gülümaci (#4974) üzenetére


Lortech
addikt

Windows ICS-nek gyak. tök mindegy, hogy milyen netet oszt meg. Megosztod a netes interfészt és onnantól már csak a kapcsolatot kell biztosítani a másik interfésszel 192.168.0.1-en, függetlenül a megosztástól.

Thank you to god for making me an atheist

(#4976) pongee


pongee
csendes tag

Hali!
Olyan érdekes problémám merült fel, amire sajnos nem találok megoldást: otthon a falban végig van vezetve hálókábel, így az egyik szobában a modemből az aljzatba dugom a netet, és bármely másik szobából el kéne érnem elvileg. Node ha bedugom a másik szobában a laptopom, akkor ugyan felismeri, hogy valamilyen hálózatot csatlakoztattam, de "a helyi hálózat nem hozható létre vagy korlátozott" és nem tudok netezni. (Beállítások működnek jól, ha modemből közvetlenül a laptopomba nyomom a kábelt gond nélkül csatlakozik.) És mondom, fura mód megpróbál csatlakozni, mikor csatlakoztatom, tehát a kábelben jel biztos van!
Mi lehet a probléma?

(#4977) Lortech válasza pongee (#4976) üzenetére


Lortech
addikt

Modem és gép közé keresztkötésű kábel, a fali kábel meg egyenes kötésű (patch) kábel vsz.

Thank you to god for making me an atheist

(#4978) shev7 válasza Lortech (#4977) üzenetére


shev7
veterán

de ha azt a keresztkotesu kabelt amit a gepbe dugna kozvetlenul a modembe bedugja a falba, es a falban egyenes kabel van, majd a masik vegen egyenes kabelt dug a falbol a gepbe, akkor gyakorlatilag egy hosszu keresztkotesu kabelt hasznal nem?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4979) Lortech válasza shev7 (#4978) üzenetére


Lortech
addikt

Nem mondasz hülyeséget. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#4980) Jag válasza shev7 (#4972) üzenetére


Jag
senior tag

De nem ilyen egyszerű. :)
Lehet port, választható program, protocol, IP, MAC.
Ezek kiválasztása után állíthatsz class-ot és írhatsz sebességet.

Szal komplex a dolog.
Abban igazad van, hogy simán sebesség korlátozás mellett FPS-t nem fog játszani, de választható még mellé class.

(#4981) Jag válasza shev7 (#4978) üzenetére


Jag
senior tag

Nem az a baj, hogy switch van és az nem tetszik a modemnek?
Mert az nekem nem működött annó, hogy modemet switchbe és bármelyik gép csatlakozhatott.

(#4982) Lortech válasza Jag (#4981) üzenetére


Lortech
addikt

Egy gépnél mindegy, egy gépet rá lehet csatlakoztatni switchen keresztül is modemre, hogy menjen a net.
De itt nem is írt semmilyen switchről. Ha minden kábel jó, akkor csak azt tudom elképzelni mostmár, hogy az aljzat egyenesre van bekötve, és a másik két kábel cross, így a két végpontnál egyenes lesz végül a bekötés. Ehhez még az is hozzájön, hogy sok esetben mindegy a kábel, mert tudnak hordítani a hálózati eszközök, pl. nálam is. Szóval egyre érdekesebb.

Thank you to god for making me an atheist

(#4983) Jag válasza Lortech (#4982) üzenetére


Jag
senior tag

Annó próbáltam switch-es modemes okosságot, nem jött össze. :F

"bármely másik szobából el kéne érnem"
Ebből gondoltam, hogy switch van.

(#4984) pongee válasza Jag (#4981) üzenetére


pongee
csendes tag

nincs switchem. a modem tud olyat, hogy egyikgéphez USBvel, másikhoz meg UTPvel kapcsolódik és frankón megy a net mindkét gépen. Most épp a falban lévő kábelt kötottem be keresztnek, de továbbra sincs eredmény.... Most újrakötöm az egészet, hátha csak az egyik szál van kicsúszva a helyéről... De már teljesen reménytelennek érzem és a wifis routeren gondolkodom :(

(#4985) Jag válasza pongee (#4984) üzenetére


Jag
senior tag

Elég egy sima router is. Ha azt dugod a falba, akkor megy a net mindenhol és még csatlakoznod sem kell. :)

(#4986) pongee válasza Jag (#4985) üzenetére


pongee
csendes tag

most per pill csak egy géppel szeretnék netezni a modemtől 20 méterre :D és ez nem megy. semmi router vagy switch. a másik gépes dolog majd később ;)

(#4987) shev7 válasza pongee (#4986) üzenetére


shev7
veterán

milyen szolgaltato? DSL vagy kabelnet?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4988) pongee


pongee
csendes tag

na most tök elkeseredtem :( bekötöttem egyenesen, semmi.... kereszt-szabványra meg kétfélét tanácsoltak (1-2 és 3-6 csere, illetve 1-3 és 2-6). Bekötöttem jobbról számolva és balról számolva is de semmi....egyes variációkban a gép érzi hogy valami jönne azona fránya kábelen, de nem tud csatlakozni, más verzióknál még ez se... de legalább sikerült magam annyira felhúzni, hogy kihívjam a villanyszerelőt vmikor a jövő héten, még úgyis "garanciális" a munkája, és én fogok egy széket meg két napi kaját, és szépen nézem, ahogy összeszenvedi. Bár ha kitalálja, hogy a fali kábel van megtörve valahol és azért nem megy sehogyse, akkor asszem ideges leszek :W Nektek viszont ezer köszönet és télleg respect :R :R , még ha nem is sikerült a gondomra megoldást találni, sajnos

shev: kábelnet, de mondom, ha a fali kábelt kihagyom, műxik rendesen, a modembe akár egy akár két gépet nyomok bele. még egyszerre is van net mindkettőn

[ Szerkesztve ]

(#4989) Jag válasza pongee (#4988) üzenetére


Jag
senior tag

(#4990) Gülümaci


Gülümaci
tag

A következő probléma merült fel a mobil internet megosztásával: a mobil internetet megosztottam a Wireless Network Connection-ra. Csináltam egy ad-hoc hálózatot a másik laptoppal, és működött minden rendesen. Egy ideje azonban, ha csatlakozik a másik gép is, akkor mindkét gépen 50% körül leterheli a procit az svchost.exe, és a le, ill. feltöltést teljesen leterheli, akkor is, ha nincs forgalom. :F Érdekes, nem? Nincs forgalom, de a le, és a feltöltés bizony tényleg megy, ahogy bír.
Itt egy kép az esetről.
Van valakinek ötlete, hogy mi, és miért csinálja ezt?

(#4991) shev7 válasza Gülümaci (#4990) üzenetére


shev7
veterán

virus, trojai, fereg :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4992) Jag válasza Gülümaci (#4990) üzenetére


Jag
senior tag

Process Explorerel ki tudod deríteni, hogy melyik folyamat zabálja a procid.
Automatikus frissítés, vagy valami automatikusan induló progi? Tűzfal esetleg?

(#4993) Jag válasza shev7 (#4991) üzenetére


Jag
senior tag

Nem volt valami hasonló nevű vírus?
vschost.exe, vagy valami hasonló?

(#4994) sss


sss
senior tag

A lanos túlfeszültségvédők érnek valamit? A routereket akarom megvédeni pl vihar esetén. Tudom, h van erre topik, de nem túl látogatott...Ilyesmire gondolok: [link]

(#4995) Gülümaci válasza Jag (#4992) üzenetére


Gülümaci
tag

Felghostoltam egy szűz rendszert, és azóta jó. Nem pörgeti a procit az svchost.exe.
Nem tudom, mi volt a baj, de az a lényeg, hogy mostmár jó! Köszi a tanácsokat!

(#4996) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok !

En ugy szeretnek megosztani a halozat egyik geperol egy mappat, meghajtot, hogy azt csak egy altalam meghatarozott masik gep tudja elerni.
Amirol megosztok azon XP van, aminek kizarolagos teljes hozzaferest szeretnek biztositani, azon meg Vista.
Fog ez mukodni?
Jelszavas vedelem nem igen mukodik, ha XP-rol osztok meg, ha Vistarol, akkor keri a fiok jelszavat es username-t, amirol megosztottam !

De igazabol azt szeretnem, hogy ne is latszodjon, ott ahol nincsen hozzaferes garantalva,
ja de van egy csavar a dologban, mas mappakat/meghajtokat viszont elerhetove akarok tenni az egesz halozatban :S

Lehet ket munkacsoport resze egy szamitogep egy OP rendszerrel?

Koszonom szepen elore is, nagyon fontos lenne ezeket megtudnom ! :)

(#4997) rdi válasza toM517 (#4996) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem el kéne gondolkodnod valami hálózati oprendszeren :))
Egyébként a nem megosztott mappák szerinted látszanak a hálózaton?

Fej! Tor! Potroh!

(#4998) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Hali mind!
Steames probléma úgy látszik megoldódott. A vicc az, hogy semmit nem csináltam a routerrel... Bár mondjuk most csak egy gép van bekötve (fater kamionos) , nem kettő, de akkor sem értem...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#4999) gardener


gardener
senior tag

A többszöri újra, új néven történő megosztás után a gépeken,rengeteg "üres" már nem élő működő hálózati hely látszódik.
Hogyan lehet ezeket frissíteni,aktualizálni,hogy ezek eltünjenek? :F

(#5000) toM517 válasza rdi (#4997) üzenetére


toM517
aktív tag

Szia,

Latom nem erted mit szeretnek :)
Nos azota mar Vista van mindket gepen, a jelszo kerese mar nem akadaly, viszont tovabbra is azt szeretnem, hogy amit megosztok csak azon a gepen latszodjon (fiokban esetleg ), aminek en engedelyezem.

Tehat van a halozatban 4 gep, ebbol 3on Vista fut, a 4.en meg XP.
Egyik Vistaval rendelkezonek akarom garantalni bizonyos mappak felderiteset, a tobbinek nem szeretnem.
De vannak olyan mappak/meghajtok, amiket megosztanek mindegyikkel, ezekhez meg jelszo sem kell, de mar azt megoldottam, hogy kerjen jelszot, ahoz amihez szeretnek.
Mostmar tehat csak annyi a kerdesem, hogy egyes azonos halozatban levo gepeknel hogyan erhetem azt, hogy csak azt "lassak", amit en akarok, hogy lassanak.

Halozati OP rendszer az meg mi? :) Kicsit bovebben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.