Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) netboy


netboy
senior tag

Egy kis bandwidth control help kellene.

Adott egy router amiből belemegy a net egy pcbe aminek az ip címe 192.168.0.20 és annak a másik hálókártyájához kellene másik 2 gépnek csatlakozni az álltalam beállított sávszéllel.

Erre kérnék én megoldásokat :)

Előre is thx

(#4052) Xpod válasza netboy (#4051) üzenetére


Xpod
addikt

Ha van routered, miért nem arra kötöd a többi gépet? -> QoS és kész.
De ha te a pc másik hálókártyájára akarod kötni a tö9bbi gépet, akkor:
- szükséged lesz egy switch-re
- egy proxy szerver progira. (pl.: EZ-proxy)
A szerver progiban tökéeltesen tudod szabályozni a gépek forgalomi korlátait, protokoll szinten is.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4053) Xpod válasza Relevance007 (#4050) üzenetére


Xpod
addikt

Az a gond, hogy a szolgáltatódnál a kábelmodem MAC címe van beregisztrálva. Ha UTP-n keresztül kötöd rá a gépre, akkor viszont a hálókártyád MAC címe látszik. A modemed MAC címét klónozd a hálókártyádra és menni fog.
Eszközkezelő -> hálókártya -> speciális -> Hálózati cím és itt írod be a kábelmodem MAC címét.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4054) Xpod válasza xEon1337 (#4048) üzenetére


Xpod
addikt

Az Assus egyik LAN portjába kösd bele a TP WAN portját és menni fog. Természertesen a TP WAN beállításait meg kell csinálnod. (DHCP vagy statikus IP cím.)
Ha client módra álllítod a TP-t akkor valszeg úgy működik, hogy a netet a WLAN részről várja és a vezetékes részre továbbítja. Állírsd vissza és elvileg menni fog, tudsz majd vezeték nélküli géppel is csatlakozni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4055) netboy válasza Xpod (#4052) üzenetére


netboy
senior tag

Azért nem routerre kötöm mert az a bandwidth controlt nem támogatja :(

A proxy pedig csak a http, ftp, pop, smtp... stb sávszélt szabájozza nem?

Mi van ha elindítanak a másik gépen egy dc-t vagy torrentet?
(az tiltható pl valahogy hogy ne lehessen file megosztás a hálón? mert az terhelné ugye a swichet)

(#4056) Xpod válasza netboy (#4055) üzenetére


Xpod
addikt

Proxyk általában tudnak:
- portok-protokollok engedélyezése tiltása (Letiltod a DC portját-protokollját akkor nem tudnak DC-zni.)
- IP címenkéti sebesség szabályozás

QoS - ugyanez, de a routerbe van általában integrálva.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4057) xEon1337


xEon1337
őstag

Sikerült megcsinálnom az egészet, köszi mindent :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4058) levis001


levis001
csendes tag

Sziasztok! Van két fu.siemens amilo notebookom,a két gép hálóba kötve,az egyik szervernek van megadva és azon jön a net is,de nem tudok hálózatban játszani a párommal!!! Ja és ha a (pannon mobil) internetet kihúzom a szervergépből és átteszem a másikba néha fel sem ismeri néha meg kell vagy 10 perc hogy kérje a pin kódot.
Köszke! :F

(#4059) netboy válasza Xpod (#4056) üzenetére


netboy
senior tag

Nem tiltanám én le a dc-t csak mondjuk mindennek ami a netet használja, bele kellene tartoznia egy adott sávszélbe.

Továbbá a windows file megosztást azt én valahogy tudnám korlátozni?
Csak mert ugye az nem megy a serverig el mivel az a swichen keresztűl a gépeken történik.

Te milyen proxyt ajánlasz aminél külön lehetne a fel és a letöltési sebességet is állítani és talán ingyenes is magán felhasznállásra?

Én a CCproxyt próbáltam volna de nem nagyon jött be mert fizus is + a sávszél nem korlátozható külön fel és letöltésre.

A QoS -ra ezt találtam...

A QoS-t támogató hálózatokon a magas prioritású üzenetek előnyben részesíthetők alacsonyabb besorolású társaikkal szemben, és konkurrencia-helyzetben előbbiek továbbítása utóbbiak feltartóztatásával garantált sebességen biztosítható.

Akkor most mi is ez a qos?

(#4060) rdi válasza netboy (#4059) üzenetére


rdi
veterán

ilyesmiket keress:

"Az ES-4024A fejlett QoS mechanizmussal rendelkezik, mellyel a fontos funkciók megfelelő működését biztosítja. Ez egy sor QoS processz segítségével történik, mely megakadályozza, hogy hálózati torlódások zavarják az ügyfelek hálózatait. Az ES-4024A intelligens multilayer-képességeivel prioritás szerint felügyeli és sorolja be a beérkező csomagokat az előre meghatározott QoS házirendek szerint. A besorolásban a DSCP (Differentiated Services Code Point) és a 802.1p class of service (CoS) mezők határozzák meg a bejövő csomagok prioritását.
A besorolás és az átsorolás történhet kritériumok szerint is, például MAC- vagy IP-címek alapján, másrészt az ES-4024A-ban a sávszélesség-menedzsmentet tekintve is komoly lehetőségek rejlenek. Például az ES-4024A portonként 4 prioritásszinten alapuló besorolást (priority queue) kínál a forgalom különböző típusai számára. Ezzel lehetővé válik az adminisztrátorok számára, hogy szabályok alapján tervezzék és korlátozzák az UDP/TCP forgalmat, és adott IP- vagy MAC-címek használhatják ki a limitált hálózati erőforrásokat és érhetik el a legjobb teljesítményt
."

Fej! Tor! Potroh!

(#4061) Xpod válasza netboy (#4059) üzenetére


Xpod
addikt

A QoS a csaomagok priorizálást végzi, de legtöbbnél meg lehet hatáozni egy min és egy max sávszélességet is, ezt osztályozásnak nevezik, általában a kettő együtt van. Lásd rdi hsz-ét.

Én anno az EZproxy-t használtam.
A windowsos megosztást az általad vázolt esetben nem lehet szabályozni proxyval. Ha a routerre van rákötve az összes gép, akkor lehet, illeltve ha a szervergépre vannnak rákötve a kliensek, switch meg hasonlók nélkül. (egy géphez egy plusz hálókártya a szerverben.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4062) netboy válasza rdi (#4060) üzenetére


netboy
senior tag

hm...

ha már it tartun a managelhető switcheknél mit lehet állítani?

Az tudom, hogy portokat lehet összekötni 1 switchen belűl de ezen kívűl?

(#4063) netboy válasza Xpod (#4061) üzenetére


netboy
senior tag

"Ha a routerre van rákötve az összes gép, akkor lehet"

De csak ha a router tudja azt a funkciót, nem?

"illeltve ha a szervergépre vannnak rákötve a kliensek, switch meg hasonlók nélkül"

A switch miért gátolja? Ip ill mac cím alapján szeretném a sávszélt állítani.

(#4064) Xpod válasza netboy (#4063) üzenetére


Xpod
addikt

Igazad van, nem gátolja, elírtam, bocsi.

Igen, a QoS-t és az osztályozást a routernek tudnia kell. Általában tudják is.

A managelhető switchnél VLAN-okat lehet létrehozni, port védelmet lehet beállítani.
Ezeket az otthoni felhasználású managelhető switcheket nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4065) rdi válasza netboy (#4062) üzenetére


rdi
veterán

szabályozható sávszélesség , maximalizálás,
adott fizikai porton lévő gépeknél a logikai porton keresztüli egyik forgalom elsőbbséget élvez a másikhoz képest.
pl 80 -as a böngészésre és alacsonyabb prioritásu a 65432 porton keresztüli a fájlcseréléshez

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4066) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Nyomtatószervert szeretnék úgy beállítani,
hogy ha valaki szeretne nyomtatni,
akkor a gép kapcsoljon be(wake on lan).

Melyik topicba menjek evvel a problémámmal?:))

A konfig adott:
Soltek lap+1,7GHz celeron+win XP prof.
nem tudom hogy kell beállítani, hogy valóban felébressze lanon keresztül.

Ha valaki tud kicsi linuxot ami ismeri a HP scanjet nyomtatómat, akkor az is jó.

Köszi!

(#4067) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Srácok..most készülök netet váltani és van egy olyan kérdés,h plusz IPcím ... darab. mire jó ha több van?az cask a megosztás miatt van?vagy ez felárral is jár?köszi a válaszokat.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4068) rdi válasza kem (#4066) üzenetére


rdi
veterán

szerintem azt biosban kell beállítani, de talán a windows kérdések topik :)

Fej! Tor! Potroh!

(#4069) shev7 válasza ::Trunks:: (#4067) üzenetére


shev7
veterán

altalaban felarral jar, es arra jo, ha tobb publikus ip cimet akarsz :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4070) ::Trunks:: válasza shev7 (#4069) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Aha de szájbarágósan eltudnád mondani mivel jobb a több publikus ip cím? :) Bocsi nagyon nem vágom ezt a netes dolgot :B

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4071) netboy


netboy
senior tag

Nem éppen "Otthoni" hálózat kérdés de azért felteszem.

Hogy van az, hogy egy kábeltelevíziós hállózatban a modemeknek van egy belső ip címe pl. 10.0.0.x és közben a netről meg a kliensek 83.x.x.x nek látszódnak?

A másik ami már kicsit inkább otthoni, hogy ha maszkolom a hálózatot úgy hogy 255.255.0.0 akkor 192.168.0.0-192.168.255.255-ig minden gép látja egymást?
Elméletben ha minden igaz így van de a valóságban az xp nem tud más "tartományba" pingelni. Miért lehet? (pl dlink háló 192.168.0.1 és csatlakoztatok egy smc eszközt meg egy linksyst de a gépem maszkját átütöm 255.255.0.0-ra, mégsem érem el a 192.168.1.1 és 192.168.2.1-et)

Egy utolsó a 255 (pl 192.168.0.255) az a broadcastnak van lefoglalva és a 0 (pl192.168.0.0) minek? Ez a két ip mire használható?

(#4072) shev7 válasza ::Trunks:: (#4070) üzenetére


shev7
veterán

ha szervert akarsz uzemeltetni akkor nem art ha az otthoni halozatodrol levalsztva tudod tenni, igy nem kell router moge tenni, es a portforwarddal szivni. Ha annyi ipcimed van ahany gepen netezni akarsz, akkor nincs szukseged routerre.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4073) shev7 válasza netboy (#4071) üzenetére


shev7
veterán

"Hogy van az, hogy egy kábeltelevíziós hállózatban a modemeknek van egy belső ip címe pl. 10.0.0.x és közben a netről meg a kliensek 83.x.x.x nek látszódnak?"

Nem igazan ertem a kerdest, honnan van milyen cime a modemnek? Ha arra gondolsz, hogy egy 10.0.0.x-es cimen a konfigfelulete elerheto, akkor arra a a valasz, hogy mindennek az a cime amit beallitasz neki.

"de a gépem maszkját átütöm 255.255.0.0-ra, mégsem érem el a 192.168.1.1 és 192.168.2.1-et"

Nem csak a geped maszkjat kell atallitani.

A 0 vegu cim az alhalozat cimzesere szolgal (kb kivulrol erre a cimre erkeznek a csomagok) a 255 pedig mint a neve mondja broadcast, mindenki megkapja abban a subnetben azt az uzenetet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4074) Bordoi


Bordoi
őstag

Uraim tud valaki segiteni egy Netgear WGR614 konfiguréséban ?
A kábeles net része megy .
A másik gépben egy Netgear WG111 Usb-s wifi van .
Az istennek sem tudok netet varázsolni a másik gépre .
Látja a Wifit, de nem csatlakozik . :F

:R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4075) shev7 válasza Bordoi (#4074) üzenetére


shev7
veterán

elso korben indits ujra mindent :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4076) Bordoi válasza shev7 (#4075) üzenetére


Bordoi
őstag

Már vagy 100x megtettem ujratelepitettem55x :DDD
Soha nem volt még WIFI-s routerem, úgyhogy full láma vagyok .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4077) Bordoi válasza Bordoi (#4076) üzenetére


Bordoi
őstag

Azt elfelejtettem megemliteni, hogy fix IP-s netem van, hátha számit .

Szerinte a routernél kellene még valamit alkotni mert a PDA-m is látja, de nem tud csatlakozni .

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4078) shev7 válasza Bordoi (#4077) üzenetére


shev7
veterán

pedig mas tanacs nincs :) ha latjak a jelet akkor mukodik. Egyetlen dolog ami kozbeszolhat, hogy wifin nem oszt ip-t a router amig nem inditod ujra. Ha ez is megtortent, akkor valami komolyabb hibanak kell lennie mint valami beallitas. Esetleg egy router reset segithet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4079) Bordoi


Bordoi
őstag

Már reseteltem is . A cucc új, remélem nem rossz . Az IP-t automatice tovább ossza, vagy kell vamit állitani ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4080) shev7 válasza Bordoi (#4079) üzenetére


shev7
veterán

ha be van kapcsolva a dhcp (es be kell lennie mert kabelen megy) akkor mennie kene minden mas beallitasa nelkul.

de a tisztanlatas kedveert, a wifi kapcsolat sem epul fel, vagy "csak" net nincs.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4081) Bordoi válasza shev7 (#4080) üzenetére


Bordoi
őstag

Amennyiben privátban megadom router hozzáfrését, megteszed hogy belenézel ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4082) Bordoi válasza Bordoi (#4081) üzenetére


Bordoi
őstag

No csak sikerült. :D
Mondjuk fogalmam sincs hogyan, mert alig látok ki a fejemből, oly álmos vagyok .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4083) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni:
ADSL modem webes felületére szeretnék belépni routeren keresztül, de valamiért nem jön össze. Régebben valaki leírta már a beállításokat, akkor be is tudtam lépni, csak most már nem találom
A modem egy t-comos Huawei. IP címe 192.168.1.1
A router Linksys WRT54GL IP: 192.168.1.10
A hálókártyának fix ip-t adtam: 192.168.1.2
Arra emlékszem, hogy a routerben a kapcsolat típusát PPPoE-ről static IP-re kellett állítani,( de nem tudom már,hogy mit) és átjárónak talán a router címét megadni. De bárhogy próbálom nem megy.
Légyszi segítsen valaki
Köszönöm

(#4084) baluka


baluka
tag

Hello mkinek!

A következő a gondom: adott egy munkacsoport, mely 9 pc-ből áll, ezek mindegyike egy 24 portos switchs-hez csatlakozik hálózat és internethasználat céljából. Maga az internet kapcsolat mikrohullámú, melyet az Ovislink IP-8000VPN továbbít a switchbe.
A probléma ott kezdődik, hogy mivel az Ovisban a szolgáltató megváltoztatta default jelszót, nem tudok belépni egy-két beállítás céljából, konkrétan szeretném néhány user internethozzáférését korlátozni (torrent portok tiltása stb.).
Mivel resetelni a routert nem szeretném, a jelszó feltörésére nem tudom van-e mód, arra gondoltam, hogy az Ovislink és a switch közé beiktatnék még egy routert, amit csak én kezelnék, melyben aztán nyugodtan tehetnék lépéseket a korlátozások céljából.
Szerintetek ez járható út-e, s ha igen, akkor melyik gyártó melyik routere lenne erre a legalkamasabb?
Előre is köszi!

(#4085) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!
USB WLAN adaptert tudok instalálni egy régi USB szabványú P III gépbe? Van egy Compaq Ipaq gépem, ennél szeretném használni.

Füge

(#4086) Norbi14


Norbi14
senior tag

Már írtam az msn topicba de itt is rá kérdek....nah szal tegnap óta nem tudok msn be bejelentkezni, és a böngésző a www.microsoft.hu www.hotmail.com http://get.live.com/messenger/overview oldalakat egyáltalán nem is tölti be.... :F
másik gépen is ugyenez a helyzet, a net routerrel van szétosztva
msn újra telepítése megtörtént, víruskeresés meg történt.
Valami ötlet h mi lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#4087) netboy válasza shev7 (#4073) üzenetére


netboy
senior tag

"Nem igazan ertem a kerdest, honnan van milyen cime a modemnek? Ha arra gondolsz, hogy egy 10.0.0.x-es cimen a konfigfelulete elerheto, akkor arra a a valasz, hogy mindennek az a cime amit beallitasz neki."

hát egy ismerősöm mesélte és ugy néz ki a dolog hogy a modemnek van egy rf mac címje amire kap egy 10.valahanyas ip-t amin a server eléri a modemet meg ilyenek és van a linkbe dugott eszköz mac cimje amire meg kap egy neten publikus ip-t
Na ezt hogy csinálják...

"Nem csak a geped maszkjat kell atallitani."

De ha a másik gép is át van ütve akkor sem megy :(

"255 pedig mint a neve mondja broadcast, mindenki megkapja abban a subnetben azt az uzenetet."

ha pingelem ez az ip-t akkor miért nem kapok választ?
Milyen csomagok azok a csomagok amiket minden gépnek meg kell kapnia? (mire használják a broadcastot?)

(#4088) ::Trunks:: válasza shev7 (#4072) üzenetére


::Trunks::
senior tag

aha értem.szóval akkor nekem nem kell server.. :D na lenne még egy kérdésem,holott lehet h hülyeség: Na az új nethez vagy modemet kell venni vagy bérelni kell.De van nekem egy rooterem : netgear rangemax wireless router WPN824 v2 és az lenne a kérdésem,h ez használható modemnek is..?vagy csak rooter.fullra nem értek hozzá sajna :) :F előre is köszi

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4089) ::Trunks:: válasza Norbi14 (#4086) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Az idő jól bevan állítva a gépen?ha nem jó az idő,dátum akkor nem jelentkezik be..ez a baromságot.Tapasztalatból nekem 2napig nem volt e miatt.:D:D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4090) shev7 válasza netboy (#4087) üzenetére


shev7
veterán

"hát egy ismerősöm mesélte és ugy néz ki a dolog hogy a modemnek van egy rf mac címje amire kap egy 10.valahanyas ip-t amin a server eléri a modemet meg ilyenek és van a linkbe dugott eszköz mac cimje amire meg kap egy neten publikus ip-t
Na ezt hogy csinálják..."

Mi ezen furcsa? van a mac cime, es ahhoz kioszt egy ip cimet. A masik mac cimhez masik ip cimet oszt, nem olyan bonyolult ez :)

"De ha a másik gép is át van ütve akkor sem megy "

Routert is atirtad?

"ha pingelem ez az ip-t akkor miért nem kapok választ?"

Broadcast uzenetre szabvany szerint nem szabad valaszolni. Pelda ra a dhcp protokoll mukodese. A broadcast uzenetet kuldesz ipcim szerzesert :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4091) netboy


netboy
senior tag

Ha bekapcsolom a gépem, miért nem jelentkezik be a munkacsoportba egyből, miért kell rá 15-20 percet várni? Hogy lehetne meggyorsítani?

(#4092) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hello!

Őszinte leszek, látszólag a gondomnak semmi köze az otthoni hálózatokhoz, de lehet, hogy a "port" vagy a "tűzfal" bűvszó lesz a megoldás, ami meg már közel van, így bátorkodom kérdezni:

pár hete tapasztaltam a következőt:

sem MSN-re (8100030d hibakód) nem lép fel a gép, sem https oldalakat nem nyit meg. (ie6-ban, és FF-ban sem) Emellett az outlook sem hajlandó szóba állni a gmaillel IMAP alapon.

Az ISP a vodafone. Egy oldalon adott annyi támpontot a jószerencse, hogy http-ről https-re váltva "régi a titkosításod, nem engedlek be" üzenettel pattintott le (szemben az eddigi ff-es a kapcsolat alaphelyzetbe állt matrával).

ssl 2.0 van. ssl 3.0 van. tls 1.0 van (legalábbis be vannak pipálva) vírusirtás megvolt, semmi eredmény (hálóról másik gépről), adaware lefutott, csak a szokásos.

Sok hét óta se MSN se email. megőrülök :D

Sejtem hogy valahol a titkosítás körül kell keresni az okot, de sajnos ehhez nem értek.

Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#4093) netboy válasza shev7 (#4090) üzenetére


netboy
senior tag

"Mi ezen furcsa? van a mac cime, es ahhoz kioszt egy ip cimet. A masik mac cimhez masik ip cimet oszt, nem olyan bonyolult ez"

Honnan tudja melyik mac címhez milyen ip-t kell adni?
Honnan tudja hogy annak most egy belső ip-t adjon vagy egy publikusat?

"Routert is atirtad?"

Azt is átkell? Jelen esetben csa switch ként mükszik nem?

[ Szerkesztve ]

(#4094) shev7 válasza netboy (#4093) üzenetére


shev7
veterán

"Honnan tudja melyik mac címhez milyen ip-t kell adni?
Honnan tudja hogy annak most egy belső ip-t adjon vagy egy publikusat?"

Tobbek kozott ezert kell a maccimeket beregisztralni a kabelnetes szolgaltatoknal.

"Azt is átkell? Jelen esetben csa switch ként mükszik nem?"

Nem egeszen... Ha switchkent mukodne, akkor nem o osztana ip cimet az alatta levo gepeknek, hanem az "elso" router.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4095) netboy válasza shev7 (#4094) üzenetére


netboy
senior tag

köszi a segítséget, kielégítő volt....
esetleg a 4091-es hozzászólásra?

[ Szerkesztve ]

(#4096) Norbi14 válasza ::Trunks:: (#4089) üzenetére


Norbi14
senior tag

jól van beállítva...szal nem tudom mi lehet :F valami a routerrel lesz sztem v nem tom, de már nagyon idegesít h nem tudok bejelentkezni msn-re :W

(#4097) NovaBlue válasza DeFranco (#4092) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

a problémádra nemtudom a választ de msn-r efeltudsz menni www.meebo.com -ról is pl és akkor legalább msn-ezni tudsz! esetleg guglizd be a hibakódott hátha beljebb leszel.

üdv

(#4098) Norbi14 válasza NovaBlue (#4097) üzenetére


Norbi14
senior tag

vagy ebuddy.com ;)

(#4099) netboy


netboy
senior tag

Miért célszerű feltelepíteni az ipv6 protokolt?

(#4100) shev7 válasza netboy (#4099) üzenetére


shev7
veterán

miert, celszeru?

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.