Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31101) Intruder2k5 válasza tixem (#31080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi az, hogy nem tudod megnézni az otthoni csoport ablakban?

Pedig MS is ezt tanácsolja.

(#31102) gyula20 válasza cool13 (#31094) üzenetére


gyula20
tag

Köszönöm a válaszod !

Azt hiszem a végleges megoldás egy 4-es switsh lesz .
Azért csak bosszant, hogy miért nem tudom használni a WLAN-t.
Valahogy csak át kellene írni az IP-t.

Üdvözlettel:Gyula

kiss

(#31103) tixem válasza Intruder2k5 (#31101) üzenetére


tixem
addikt

Igen, nem dobja be az ablakot. Rákattintok erre és nem történik semmi. Villa negyet a kép, mintha fel akarna ugrani az ablak, de semmi. Egyszerűen nem tudom megnézni a jelszót. És intézőben sem, ott is hiába kattintok jobbal az otthoni csoportra és választom a jelszó megtekintését ott is csak ugrik egyet a kép és nem történik semmi.

Eléggé frusztráló hiba

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31104) Intruder2k5 válasza tixem (#31103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Érdekes, lövésem sincs, hogy mi okozhat ilyet.

Én minden esetre megpróbálnám elindítani a gépet "Csökkentett mód hálózattal" üzemmódban, és megpróbálni ott ezeket, hátha.

(#31105) cool13 válasza gyula20 (#31102) üzenetére


cool13
őstag

Nem én voltam. :D
Gubek-Einste-nek köszönd ezt a választ.

[ Szerkesztve ]

(#31106) #27813376


#27813376
törölt tag

Sziasztok.

Adott egy könyvelőiroda, ami az irodaház nagysebességű központi router wifi jelét tudja használni.
Namost a könyvelésen bővítés van, több gép szeretne megosztott mappákkal dolgozni, nyomtatót osztani, stb. Nem szeretnénk, hogy a megosztott dolgokat lássák mások (jelszó szintén nem megoldás, mivel van, hogy programok is használják külön gépekről ugyanazt az adatbázist), így egy saját hálózatot alakítanánk ki az említett wifi internetet használva.

Kell beszerezni egy AP-t, amire vezetéken csatlakozik egy saját router, aminek a jele immár saját hálózat lesz ugye. Ebből fakad a kérdés, van olyan eszköz (hogy csak egy berendezést vegyünk) ami tudja venni a külső wifi jelet, majd sugározni is mint egy router, saját hálózatot létrehozva? Ha igen, konkrét tipust szeretnék, mit érdemes.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#31107) Gubek-Einste válasza #27813376 (#31106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább két eszközzel kellene megoldani, főleg egy irodában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31108) #27813376 válasza Gubek-Einste (#31107) üzenetére


#27813376
törölt tag

Köszi! Tehát vegyek egy AP-t, meg egy routert, erre gondolsz?

(#31109) Gubek-Einste válasza #27813376 (#31108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31110) #27813376 válasza Gubek-Einste (#31109) üzenetére


#27813376
törölt tag

Én is erre gondoltam, akkor ezen a vonalon futok tovább.

(#31111) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Épp hajkitépésnél tartok, de ezt a mezei problémát 2 nap alatt nem tudtam megosztani. Van 2 gép, enyém win 8.1, routerből kábelesen jön a net, van apám gépe, ő wifi kártyán kapja innen e jelet, és azt akarom, hogy lássa a 2 gép egymást! Már mindent ott nála megosztottam az aktuális meghajtón amit itt nálam látni akarok, és a gépem látja is végre, de amikor rámegyek a meghajtójára azt írja ki: Nincs engedélye a \\...kérjen engedélyt a rendszergazdától vagy valami ilyesmi..mi az isten ez? Már minden ott engedélyezve van, teljes hozzáférést is csináltam a meghajtón meg minden, de nem engedi..! Help!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#31112) gabess96


gabess96
újonc

Hello! Olyan problémám van hogy most beszerelték az új internetet(telekom). Kaptam egy új routert is a régi mellé,mondták hogy muszáj meghagyni ha megszeretném osztani másoknak az internetet(rajtam kívül még 2en vannak akik napi szinten interneteznek) szval meghagytam. De az a baj h amikor bekapcsolom a telefonomon a wifit-t 2db kapcsolódási lehetőséget dob ki. Az egyik a 4es cstornán fut a másik meg az 1-sen. Az lenne a kérdésem hogy, meglehet e oldani valahogy azt hogy 1db ilyen kapcsolódási pont legyen és ne kettő!? Vagy még egyik haverom mondta h vegyek egy spécibb routert mert akkor 1helyre tudok mindent kötni és nem kell külön 2router,vagy hogy vegyek egy külső hálókártyát és akkor ki tudom iktatni a másik routert és még így is tudnak netezni akik akarnak. Köszönöm a segítséged/segítségeteket!! :)

(#31113) mezis válasza gabess96 (#31112) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Pontosan mi a típusa a routereidnek ?

mezis

(#31114) cool13 válasza Gubek-Einste (#31095) üzenetére


cool13
őstag

Kész és működik.
Viszont van egy érthetetlen dolog. A család telefonjai látják, működnek az új routerrel. Tablet is elsőre ment, most már nem. Látszólag kapcsolódtak, de nincs net. Wifi Analyzer kijelzi minden ok. Mit tegyek, mivel próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#31115) Gubek-Einste válasza cool13 (#31114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt wifi csatorna 1-11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31116) cool13 válasza Gubek-Einste (#31115) üzenetére


cool13
őstag

Ezt nem néztem. De wifi analayzer grafikonján a 4-es nél van a csúcs, a chanel kijelzésnél a 11-14 között mutatja a legjobb vételt. Be kellene állítani a routeren a csatornát?

(#31117) tixem válasza Intruder2k5 (#31104) üzenetére


tixem
addikt

Sajna a csökkentett mód sem változtatott a helyzeten.

A hálózattal lehet valami olyat csinálni, hogy lenullázni minden beállítást, fiókot, stb? Vagy újrarakom a rendszert...

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31118) mezis válasza cool13 (#31116) üzenetére


mezis
nagyúr

Tied az a 4-es csatorna vagy a szomszédé ? :F

Gyorsabban jutnánk eredményre egy képpel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31119) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Win10 és Win7 otthoni csoport valahogy összeboronálható? Mert nem igen sikerül. Asztali gépen Win10-ben él az otthoni csoport, de laptopon, win7-en, amikor a csoport jelszavát írnám be, nem tud csatlakozni. Hibát észlel, azt írja. Ötlet?

(#31120) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!

Van itthon egy synology 115j nas. Ez ugye megy 24/7-ben. Szeretném használni a Vpn funkciót, csak elég kezdő vagyok, és lenne pár kérdésem.

A bejövő netet egy Huawei HG8245H Hgw osztogatja, gondolom ezen is kell majd valamit állítani.

A cél az lenne, hogy laptopról androidos telóról, tabletről az itthoni netet használjam. ( Pl most megyek Erdélybe és a TVGo-t, Digionline Tv-t jó lenne nézni, esetleg az itthon tárolt filmeket streamelni.)

Ami eddig megvan: ( Nasnak fix ip-t osztottam, tanulmányoztam a VPN funkciót, be is állítottam, csak az ip címeket nem nagyon értem, hogy mit kell beállítani. stb)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#31121) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !

Tegyük fel, hogy van egy erős számítógépem, és azzal az egyik kollégám, aki sok száz km-re van szeretne renderelni. A renderelni kívánt fájlt le tudjuk tölteni egy közös szerverről.
A logmein-ről tudom, hogy kínál olyan szolgáltatást, ami lehetővé teszi, azt, hogy távolról teljesen át lehessen venni az irányítást egy gép felett, de esetleg van erre más mód is, vagy az említett logmein kínálta lehetőség a legjobb és legelterjedtebb?

Előre is köszönöm :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#31122) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok. A következő problémám lenne.

Adott egy WIFI-s UPC-s router modem egyben. Az egyik szobába mindenképp kell tenne egy wifis routert.

Szereztem egyet (TP-LINK WR743ND). AMint összekötöm a UPC modemmel, abban a pillanatban nem tudom elérni. Csak akkor tudok belépni a beállításaihoz, ha áramtalanítom a a UPC-st.

Továbbá ha be is tudnék lépni, mit kellene beállítanom, hogy sugározza a jelet wifin és kábelon is (jelenleg átviszi már a jelet kábele, de a Wifin semmi, pedig a WLAN jelzés a routeren világít.)

Köszönöm előre is a segítséget.

(#31123) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Épp hajkitépésnél tartok, de ezt a mezei problémát 2 nap alatt nem tudtam megosztani. Van 2 gép, enyém win 8.1, routerből kábelesen jön a net, van apám gépe, ő wifi kártyán kapja innen e jelet, és azt akarom, hogy lássa a 2 gép egymást! Már mindent ott nála megosztottam az aktuális meghajtón amit itt nálam látni akarok, és a gépem látja is végre, de amikor rámegyek a meghajtójára azt írja ki: Nincs engedélye a \\...kérjen engedélyt a rendszergazdától vagy valami ilyesmi..mi az isten ez? Már minden ott engedélyezve van, teljes hozzáférést is csináltam a meghajtón meg minden, de nem engedi..! Help!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#31124) Gabesz87


Gabesz87
veterán

ERRE valaki esetleg tud mondani valamit?

Ill. van egy másik problémám: Heroes VII-el próbálnánk játszani 2-en LAN-on, de nem megy, akármelyikőnk csinálja a szervert, a másik gépen nem látszik, nem jelenik meg. Asztali gépen Win10, kábellel megy a net, közvetlenül a modemről. Laptopon Win7, wifin routerről megy a net. Google-ban rákerestem a LAN játékra, írtak vagy 4-5 portot, ami át kell engedni. Ezt megcsináltam a routerben is, modemen is. Tűzfalat is letiltottam már. Heroes V-t szoktunk játszani, azzal nincs baj (igaz, még a Win10 előtt volt, akkor még 8.1 volt fent, de nem hinném, hogy ez a probléma). Van valami ötletetek, mit csináljak még?

(#31125) mezis válasza sakal83 (#31122) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A két routert össze kell "hangolni".

mezis

(#31126) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Előrebocsájtom, hogy nem értek a témához, szóval minden segítséget előre is köszönök!
Egy közeli családtagomékhoz be fogják vezetni az 1000mbites netet (Digi), a kérdésem, hogy milyen technikai feltételi vannak, hogy ezt ki is tudja majd használni? Wifin és kábelen is szeretnénk kihasználni a lehetőségeket. Mi kell ehhez? Megfelelő wifi router? Hálókártya a gépbe? Erős processzor?

Köszi előre is a segítséget!

(#31127) Gubek-Einste válasza Askformore (#31126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben olyan router amelyik hardveres NAT képes.
Wifi nem lesz meg a teljes sebesség, AC eszközpárral 3-400 Mbps érhető el.
Gépben is erősnek kell lennie a teljes sebességhez de ha egy gépen akarják egyszerre kihasználni a teljes sebességet akkor gyengébb is jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31128) Askformore válasza Gubek-Einste (#31127) üzenetére


Askformore
senior tag

Szia!

Ez a laptop az egyetlen letöltős gép a házban, azon felül csak mobillal használják a wifit, ott nem fontos a sebesség. Szóval veszünk egy általad ajánlott wifis routert, illetve egy külső hálókártya nem kell esetleg a laptophoz ami tudja kezelni ezt a sebességet? Vagy a gyári is bírja?

(#31129) Feri1977


Feri1977
senior tag

..kérlek írjatok erre...Van 2 gép, enyém win 8.1, routerből kábelesen jön a net, van apám gépe, ő wifi kártyán kapja innen e jelet, és azt akarom, hogy lássa a 2 gép egymást! Már mindent ott nála megosztottam az aktuális meghajtón amit itt nálam látni akarok, és a gépem látja is végre, de amikor rámegyek a meghajtójára azt írja ki: Nincs engedélye a \\...kérjen engedélyt a rendszergazdától vagy valami ilyesmi..mi az isten ez? Már minden ott engedélyezve van, teljes hozzáférést is csináltam a meghajtón meg minden, de nem engedi..!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#31130) Gubek-Einste válasza Askformore (#31128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide teljesen felesleges a gigabites net, nem lesz kihasználva.
Külső hálókártya kellene de azzal sem lehetne kihasználni a teljes sebességet mert ehhez gyenge ez a laptop.

#31129) Feri1977
Ha valakinek lesz valamilyen ötlete akkor írni fog.
NE tedd fel a kérdésedet ennyiszer. 24 óra alatt háromszor írtad le ugyan azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31131) Askformore válasza Gubek-Einste (#31130) üzenetére


Askformore
senior tag

Igen tudom, hogy nem lesz kihasználva, de annyira olcsó, hogy nem lehet nemet mondani rá.. most vezetik be a egész városban és akcióznak. Szóval akkor egy erősebb gép kellene.. ebben az esetben mik a minimumok?

Még annyi, hogy egy Kingston V300 60GB SSD van benne, nem a gyári HDD.

Okés, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31132) Feri1977 válasza Gubek-Einste (#31130) üzenetére


Feri1977
senior tag

Bocsánat...elnézést...de akkor valaki leírná legalább azt, hogy mit kell csinálni egy másik gépen ahhoz, hogy innen az én gépemből lássam apám mappáit? Mert látja, csak nem enged bele, azaz valami engedélyt kér!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#31133) Gubek-Einste válasza Askformore (#31131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digi honlapján fent van az ajánlott vagy nézz be a Digi LAN témába és ott kérdez erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31134) Cxgrav válasza Feri1977 (#31132) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Legegyszerűbb, ha létrehozol mind a 2 gépen egy ugyan olyan felhasználót ugyan azzal a jelszóval.
Utána be fog engedni a megosztásba.

Picture me Rollin' by 2pac

(#31135) cool13 válasza mezis (#31118) üzenetére


cool13
őstag

Igen az enyém. De valamiért megoldódott. Most már minden megy. Pedig nem csináltam semmit. :D
Köszönöm mindenkinek!

(#31136) Geripapa válasza merkucyo (#31121) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Teamviewer, az legalább ingyenes otthoni használatra.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#31137) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Problémám a következő, Intruderrel már beszéltünk az N66u topikban erről de nem oda való már, így ez a megfelelő topik neki úgy érzem.
Szóval NAS távoli elérése(Qnap-ts120), esetleg FTP, és magát a routert is, ez lenne a cél.
A hálózat a következő: Szolgáltató a Tcom, szerintem mindent elmondtam ezzel dupla natolás, első eszköz Tcom HGW dlink 704b lan 1 portja van összekötve a router (N66u tomato firmware-el) wan portjával.
Mindkét eszközön engedélyezve van, a DHCP, DDNS szolgáltatás egyiken sincsen még.

A routerre van kötve minden eszköz, ami fellelhető a házban, két lan port foglalt, az egyiken van a NAS a másikon egy laptop, wifin egy másik PC és telefonok.
Router fix ip-vel van regisztrálva a HGW-ben DMZ módban(a hgw tartományában), a NAS a routerben fix ip-vel van regisztrálva lanon keresztül természetesen.
Tehát d-link ip 192.168.0.1-245 ebben a tartományban van a router 192.168.0.25 ip-vel.
A belső lant a router osztja 192.168.1.1-254 tartományban ebben van a NAS 192.168.1.224- ip-vel fixre állítva.

Na most DDNS mindhárom eszközben van dlink, asus, qnap igazság szerint én a qnap-ét használnám mivel nem fizetős, és tartozik hozzá még cloud háttértár is mind például a dropbox(nem kell megújítani mint no ip stb).
Egyébként regisztráltam is rá már így van is DDNS nevem xxxx.myqnapcloud.com. Ha helyesen gondolkodom akkor a külső elérést, csak mobil neten vagy külső hálózatról tudnám kipróbálni, hogy működik e belső hálóról nem!
Nas webes elérés, ftp elérés, router elérés ezzel a DDNS címmel csak külső hálózatból lehetne tesztelni, hogy a portok és beállítások rendben vannak e. De a Dmz miatt nem vagyok biztos hogy jó ez így. Meg a dupla DHCP sem biztos hogy jó! ebben kellene segítség :K
Szerdán jönnek úgyis bekötni az iptv-t, így addig nem esnék neki, gyanítom az felrúg mindent bár nem kéne.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#31138) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Továbbra is várnám válaszotokat a lentebbi problémámra: Win10 és Win7 közt otthoni csoport létrehozása. Jelszót beírva sokáig gondolkodik, de nem tud kapcsolódni.

(#31139) VeryByte válasza Razermazer (#31137) üzenetére


VeryByte
őstag

Az nem rúg fel elvileg semmit.
Jó ez így, nincs ezzel gond, bár én annyit csinálnák, hogy a HGW (d-link) tartományát mondjuk levenném mondjuk 192.168.0.1-192.168.0.100-ra és a router wan-ra nyomnék egy fix 192.168.0.101-et, fixen beállítva neki DNS- t (a d-link legyen az első utána meg mondjuk egy google a 8.8.8.8-al) és gateway is a d-link. A router maradhat DMZ.
A probléma a DDNS lesz ebben az esetben, mivel lehet, hogy nem a valós kinti IP-ddel fog regisztrálni.

Pont ezért lehet, hogy ezt így dobnám a fenébe és simán csak AP-ként használnám a router-t.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31140) krealon válasza berbatov2 (#31120) üzenetére


krealon
veterán

"Van itthon egy synology 115j nas. Ez ugye megy 24/7-ben. Szeretném használni a Vpn funkciót, csak elég kezdő vagyok, és lenne pár kérdésem.

A bejövő netet egy Huawei HG8245H Hgw osztogatja, gondolom ezen is kell majd valamit állítani.

A cél az lenne, hogy laptopról androidos telóról, tabletről az itthoni netet használjam."

Az otthoni VPN szerver eleresenek elso, es legfontosabb feltetele, hogy a VPN szerver portja aktiv, vagyis az internet felol elerheto legyen.
Ehhez szukseges, hogy az internetkapcsolatot biztosito eszkoz, amin port-tovabbitast vegezhetunk, rendelkezzen a WAN oldalon publikus IP cimmel.
Ha a szolagaltatotol eleve NAT-olt (privat) IP cimet kapunk, akkor a sajat VPN szerver hasznalata nem lehetseges.
Privat IP cimek:
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255

Esetedben a HG824H "Status --> WAN Information" oldalan tudod az IP cimet ellenorizni.

A Synology alltal hasznalt port-ok listaja, amiket a NAS fele tovabbitani kell, hogy az egyes szolgaltatsok elerhetoek legyenek az internetrol.

(#31141) mobilizmo válasza Razermazer (#31137) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én a routerben a WAN ip-t beállítottam arra amit a D-Link adott neki, majd kikapcsoltam D-Linkben a DHCP-t.Viszont a DMZ mellett bepipáltam az IP Passthrough-t is. És a DDNS-t a routerben állítanám be. Nekem még az is kellett, hogy a gyári fw helyett Tomato-t tegyek fel, mert ott van egy External IP checker opció.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#31142) Razermazer válasza VeryByte (#31139) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen igen ezen én is gondolkodtam, annyit elfelejtettem írni, hogy a 192.168.0.25 a router ip címe a HGW tartományában természetesen a routerben fix-re van állítva(static)! Az átjáró a nyomi HGW 192.168.0.1-el alhálózati mask a szokásos.
A HGW pedig dhcp-vel oszt ahogy írtam és 192.168.0.10-től -245-ig, na ezt lehet kikapcsolni és az általad említett felállást meglépni.
Maga a router Gateway módban üzemel.
A qnap DDNS szolgáltatása ahogy most van minden beállítva, szépen megkapja a külső WAN-ip-t pont ugyanazt mint ami a HGW-ben van.
Elvben akkor külső hozzáféréssel a megfelelő portok megnyitásával elérném a nast, a nason futó ftp-t, de a router az más tészta nemde?
Gyanítom hogy a routerben van egy olyan opció a DDNS beállításoknál hogy custom url esetleg oda ha beírnám a qnap DDNS elérhetőségét akkor azzal a routert is elérném(megfelelő portokat konfigolva forwardolva)? Lehet ezt Intrudertől majd az N66u topikban megkérdezem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#31143) VeryByte válasza Razermazer (#31142) üzenetére


VeryByte
őstag

A qnap DDNS szolgáltatása ahogy most van minden beállítva, szépen megkapja a külső WAN-ip-t pont ugyanazt mint ami a HGW-ben van.
Akkor ne nyúlj hozzá. :)

Gyanítom hogy a routerben van egy olyan opció a DDNS beállításoknál hogy custom url esetleg oda ha beírnám a qnap DDNS elérhetőségét akkor azzal a routert is elérném(megfelelő portokat konfigolva forwardolva)? Lehet ezt Intrudertől majd az N66u topikban megkérdezem.
Ha a DDNS jó, akkor a router-t is eléred kintről csak a megfelelő porton. De ezt én nem erőltetném.
A custom DDNS-sel meg most ne foglalkozz, az nem azért van.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31144) sgery


sgery
őstag

Jóestét minden kedves fórumozónak!

Nem tudom hogy fogjak hozzá, ezért kis segítséget kérnék a gondomhoz.
Mivel költöztem és a upc csak 10nap múlva köti be az internetet, viszont addig is kell dolgozom, erre kellene megoldás számomra:
A hálózat felépítése:
Van egy tábla pc-m, ebben van kártyás modem beépítve, ezen van internet is. Be tudom tenni dokkolóba, így rá tudok kötni lan kábelt.
Van egy asztali pc-m, szeretném hogy ez elérje a tábla pc internetét. Ezen is van lan.
Van egy nas-om, ezen is van lan (synology), szeretném ha ez is elérné a táblapc netét (főleg a naptár frissítés miatt)
Ezen kívül van w3600-as routerem vagy switchem is.
Addig számomra világos, hogy összekötöm az összeset a routerben. Ez után mit állítsak be, hogy a táblapc netét ossza szét?

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát, nagy segítséget kapnék vele :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31145) Gubek-Einste válasza Razermazer (#31142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router eléréséhez engedélyezni kell a router-ben a remote access-t, ha van működő DDNS-ed akkor eléred a router-t is, függetlenül attól, hogy az hol is lett megadva, a cím a lényege nem a frissítést végző eszköz.

#31144 sgery
A tablet netjét oszd meg és kösd be a router WAN portjába, a többi eszköz menjen a LAN portba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31146) sgery válasza Gubek-Einste (#31145) üzenetére


sgery
őstag

A megosztás miként kivitelezhető?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31147) Gubek-Einste válasza sgery (#31146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a tablet és milyen rendszer van rajta?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31148) sgery válasza Gubek-Einste (#31147) üzenetére


sgery
őstag

Bocsánat, ezt kimaradt.
Windows 10 van rajta teljes értékű.
Samsung smart pc pro

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31149) sgery


sgery
őstag

A windowsban beállítottam, hogy más hálózati gépek is használhassák az internetemet.
Ami nem megy az a router configja. Static ip-nek észleli, de fogalmam nincs hogy töltsem azt ki :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31150) Gubek-Einste válasza sgery (#31149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg DHCP-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.