Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80201) Pacák


Pacák
senior tag

Én meg ott tartok, hogy elfogyott a türelmem. Valahogy mindig nálam köt ki másnak a melója is, meg látom, hogy vetésforgóban elmennek szabadságra, én meg június végén voltam egy hetet. De ott tartanak megint, hogy jaj mit fogok én csinálni, ha ez a nagyobb meló végre kifut - elmennék szabadságra - mert jó lenne, ha besegítenék ennek is, meg a másiknak is. De leginkább felmondanék a rákba, mert ez így sehogy sem hangzik jól. A belengetett fizetésemeléssel együtt sem.

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#80202) bitpork válasza erdey_a (#80200) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

LOL - lehet túlórázni! Az a világ már szerintem elmúlt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80203) erdey_a válasza bitpork (#80202) üzenetére


erdey_a
őstag

én is azt gondolnám, de nagy multiknál is ez a selling point, hogy a fizetés annyi amennyi, de nyugi, fizetjük a túlórát. Én nem tudom hol élnek ezek. Ha nincs helyben a meló, simán utazik az ember 30-60 percet a munkahelyre, aztán még az ebédszünet se fizetett, aztán irány haza. Így a napi 8 óra igazából 11.
Én már be-bedobom interjukon, hogy a pénz amit kérek az heti 35 óra melóra vonatkozik, de legtöbbször úgy néznek rám mint valami bolondra. Szinte sehol nem ismerik annak a fogalmát, hogy célok és feladatok után fizetnek, nem pedig a munkahelyen eltöltött idő alapján. Ez a nagy hómofisz fellángolás is szépen kialudt. Ebben a szegmensben legalábbis biztosan. Volt olyan ahol ezt jutalomként kezelték. Teljes képzavar. Most akkor szabadnap, vagy home office?

Szóval ezért akarok a mostani helyen maradni. Helyben van, nyár óta jó a fizu is, cégautó, nekem tetsző munka, heti max 35 óra, teljesen kötetlenül, haverok, buli, fanta.
Ilyet többet nem találok.

Vérboci

(#80204) NoLF válasza concret_hp (#80183) üzenetére


NoLF
addikt

Tyu, akkor eleg mergesen zarhattad :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80205) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most ezzel van tele a FB és az Insta,hogy ki mit csinált abban a 6órában amíg nem volt fb és insta,ez nagyon vicces :D

[ Szerkesztve ]

(#80206) fokukac válasza ToBeY (#80205) üzenetére


fokukac
nagyúr

kénytelenek voltunk beszélgetni... :)
és megnéztünk két doktor house-t.

az elmúlt 3 hónapban újranéztük, már a 6. évadnál járunk.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80207) NoLF válasza ToBeY (#80205) üzenetére


NoLF
addikt

én úszni és szaunázni voltam, aztán főztünk és ettünk otthon, végül betettünk egy filmet, én az egészből semmit nem vettem észre, csak a mai hírözön tudatta velem, hogy tengap majdnem vége lett a világnak :DD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80208) ToBeY válasza fokukac (#80206) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én Schumacher doku filmet néztem meg,de nem tetszett mert gyakorlatilag a karrierjének fontos állomásait fésülték össze,azt meg már úgy is tudtam...

(#80209) fokukac válasza ToBeY (#80208) üzenetére


fokukac
nagyúr

az benne volt, hogy 2003-ban a brazil roncs-futamon visszatolták (!) a pályára? És hagyták neki...
És Kimi azért nem lett bajnok. Anélkül meg csak 6-szoros lenne, ugye.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80210) Marcsello31 válasza fokukac (#80206) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ha már doktor hause. Akkor itt van egy kis vicces animáció:
[link] :))

(#80211) Spet válasza fokukac (#80209) üzenetére


Spet
addikt

Utána kellett keresnem, de az Európa Nagydíj volt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#80212) ToBeY válasza fokukac (#80209) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Speciel erre nem emlékszem hogy benne volt,de az is lehet csak átsiklottam felette.
De az egész doku kábé olyanokkal volt tele, amit már láttunk ezerszer pl Coulthard crash Belgiumból

(#80213) Tothgera30 válasza ToBeY (#80205) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sétáltunk, várost néztünk, tengerben fürödtünk, és este vettük észre hogy nehéz volt a kommunikáció a közösségi médián keresztül a családdal. Bár amúgy sem vágna földhöz, más esetben is, ha szabadnapos lennék, biztos hogy film/sorozat vagy valami Xbox játék pörögne, ami ezerszer jobban leköt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80214) ToBeY válasza Tothgera30 (#80213) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát ha nyaralnék én is,lehet lesz@rnám én is van-e FB :D
Amúgy én is netflixet néztem ja...

[ Szerkesztve ]

(#80215) Tothgera30 válasza ToBeY (#80214) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igazából nyaralás nélkül is letojom. :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80216) NoLF válasza Tothgera30 (#80213) üzenetére


NoLF
addikt

Ezek szerint meg mindig vallalhato a viz? Basszus, de repulore pattannek most...

Mentek mashova is, vagy maradtok a kornyeken?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80217) ToBeY válasza Tothgera30 (#80215) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igazság szerint én is csak a messenger miatt tartom fb-t. :U

(#80218) Tothgera30 válasza NoLF (#80216) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jelenleg 26 fok van, nagyon szép, kellemes idő. Szerintem marad a környék, Cagliari csodálatos.

#80217 ToBeY: Lényegében én is, erre még annyira nincs alternatíva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80219) NoLF válasza Tothgera30 (#80218) üzenetére


NoLF
addikt

hehe, azért a csodálatosról nem feltétlen Cagliari jut eszembe, ha szardíniáról van szó, de ti tudjátok ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80220) parandroid válasza Tothgera30 (#80218) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Whatsapp. Bár én ezt is utálom. Amúgy Mo-n járva meglepődtünk, hogy mindenki viberezik. Fura, ez nálunk abszolút nem létezik, ahogy a fb messenger is kikopott rég.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80221) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Akkor azt mondjátok, hogy nyugaton ha kétévente munkahelyet váltasz az már nem jobhopperkedés, nem is csak elfogadott, de egyenesen megköveteli a munkaerőpiac?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80222) NoLF válasza parandroid (#80220) üzenetére


NoLF
addikt

olaszban sem létezik viber, itt meg a legtöbb ismerősöm azt használja.

az olaszoknál még üzleti kommunikációra is azt használják leginkább, ezen meg én lepódtem meg - a normál telefont nem veszik fel, a whatsapp üzenetre meg azonnal reagálnak. fura :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80223) ToBeY válasza parandroid (#80220) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy időben az én buborékokban elég népszerű volt a Viber,de mostanra kikopott,WhatsApp-ot meg még elég kevés embernél láttam.

(#80224) erdey_a válasza NoLF (#80222) üzenetére


erdey_a
őstag

mondjuk ezzel nekem a franciák az agyamra mennek. azok is waccapon hívogatnak mindig, aztán vagy sikerül, vagy nem. ha sikerül is, olyan a minősége, hogy 3 perc után kinyomom, és visszahívom normál vonalon. de azt meg tényleg nem veszi fel néha...

Vérboci

(#80225) parandroid válasza erdey_a (#80224) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, üzleti vonalon is nagyon megy. Sokszor email helyett is már, képek, pdf-ek, kisfaszom. Én megmondtam mindenkinek, hogy nekem a whatsapp értesítések le vannak tiltva, mert irritál, hogy a mindenféle groupchatek miatt úgy villog a kijelző, mint egy epilepsziás diszkógömb, úgyhogy ne küldjenek semmi fontosat, mert csak akkor látom, ha hetente kétszer kinyitom az appot. Az első pár alkalomig azt hitték, viccelek. Azóta ha valami fontos van, akkor felhívnak céges mobilon, hogy figyu, küldtem valamit whatsappon, nézd meg. Én meg onnét átküldöm a saját céges mailcímemre, és megnézem. Hülyék ezek, komolyan.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80226) szőröscica válasza parandroid (#80225) üzenetére


szőröscica
addikt

Compliance nem öl meg senkit emiatt?

(#80227) parandroid válasza szőröscica (#80226) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez olyan, mint amikor az egyik korábbi munkahelyemen (multinacionális, piacvezető nagyvállalat) az első napomon felhívtam az it-t, hogy nem tudok bejelentkezni, pedig megvan az azonosítóm/jelszavam, mire a kolléga azzal nyitott, hogy mi is az azonosító-jelszó páros? Mondom ez valami teszt? De azt mondta, ha nem mondom meg, nem tud segíteni. WTF. Tekintve, hogy töküres, még használatlan profil volt, és a céges rövidhívón hívtam őket, bevállaltam.

Ja, a whatsapp nem a céges mobilon van most sem, mert oda nem lehet semmit telepíteni, hanem a priváton. Én mondjuk azt is jeleztem, hogy engem a privát számomon csak akkor merjenek hívni munkaügyben, ha valaki meghalt, mert csak vészhelyzeti kapcsolattartásra van megadva, és csak a hr-nek, szóval ha a főnököm nem felejti el sürgősen (én nem adtam meg neki), akkor hisztis leszek. Azóta whatsappon sem nagyon küldözget semmit, illetve előtte szól, hogy átküldené ezt-azt. Hiába mondom neki, hogy jöhet rögtön a céges mail-címre, csak néz bután, hogy mit akarok. ¯\_(ツ)_/¯

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80228) concret_hp válasza parandroid (#80227) üzenetére


concret_hp
addikt

nálunk a slack megy nagyon, de olyan szinten, hogy a míting meghíókon meg a git ápdéteken kívül heti 1-2 email jön, amit hasznos elolvasni... :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80229) bobsys válasza concret_hp (#80228) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem ez bejon, gordulekenyen mennek a dolgok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#80230) ladybug válasza BlacKSouL (#80221) üzenetére


ladybug
őstag

Nem tudom honnan van az infód és nem tudom melyik ágazatról, ezért csak az én munkaterületemről tudok beszámolni.
Kifejezetten gyanúsnak találom a 1,5-2 éves munkaidőket egy cégnél (a még rövidebb persze még gyanúsabb). Ilyen esetben szeretem kikérdezni a jelentkezőt és figyelni, hogy beszél az előző munkahelyéről, a váltásokról. Sok mindent le lehet szűrni egy ilyen beszélgetés során.

Téma Whatsapp: Én szeretem és szívesen használom.
A kollégákkal gyorsan tudunk értekezni ès infókat továbbküldeni (pl xy kollégának szülinapja van. mit ajándékozzunk neki?)
A korona időszak alatt a szülői munkaközösséggel ez volt az egyetlen felület, ahol rövid idő alatt meg tudtuk beszélni a változásokat, infókat cserèltünk. Máig megvan a csoport, csak a tagok változnak.

Péter elérhetetlen a közösségi médiában. Ez az egyetlen hely online, ahol aktív. Mind a barátok, mind a rokonság engem keres először, ha valami talàlka van vagy az éves “mi van veletek?hogy vagytok?” beszélgetésre kerül sor.
Így alakult, hogy az ő barátai az én barátaim lettek… :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80231) NoLF válasza erdey_a (#80224) üzenetére


NoLF
addikt

Kosz, akkor nem is kuldok hodeg mailt es probalkozok hidehgivassal tobbe, hanem egybol a whatsappra kuldom a kerdeseimet…

patkanyok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80232) concret_hp válasza bobsys (#80229) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként miután beállogattam, hogy melyik channel ne villogjon / muteolódjon, nekem sincs bajom vele, de marha furcsa, hogy nem emailből kell kikeresni fontosabb dolgokat.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80233) concret_hp válasza ladybug (#80230) üzenetére


concret_hp
addikt

én azért váltottam párszor elég gyorsan:
- ~11 hónap után, miután kiderült, hogy hónapok óta el volt döntve, hogy több száz mérnökév megy a levesbe, aztán még nyugodtan dolgozott rajta párszáz mérnök még 5 hónapot, miközben egyik napról a másikra átraktak egy olyan teambe, amihez 1, nem értek 2, nem érdekel
- ~5 hónap után csődölt a cég
- a próbaidőm alatt felvásárolták a céget, melynek folyományaként nem engedtek el az "új" cég projektjebe, a réginek meg nem jöttek olyanok, amin tudtam volna dolgozni, így miután már 4 hónapja nem csináltam semmit, nekiálltam melót keresni (ott töltött idő total: 13 hónap)
- 1.5 hónap: amikor már kezdtem, akkorra találták ki, hogy felvennének a kvázi álommelónak tűnő helyre, de mentségemre szóljon, ezalatt kész lett a 7-8 hónapra tervezett projekt

egyébként egy időben multinál minden héten jött egy email, hogy üdvözöljük a newcomereket, blabla, egy időben rászántam heti 20 percet, hogy milyen arcok jöttek (alapvetően a skillseteket akartam felmértni), és azért a nagy átlag az ilyen 1-2 évet van egy helyen, aztán tipli, szóval ez eléggé általános (nyilván szakmafüggő is).

jah meg legutóbbi helyen, igaz 3.5 év után: ha cégen belül váltok, akkor abban az évben nem lehet előléptetés, szóval leghamarabb 2023 januárban kaptam volna távolabbról is látható fizetésemelést, úgy, hogy már tavaly nem egy ember mondta, hogy ő azt hitte, hogy a magasabb szinten vagyok már :U (poén 1: fél év alatt sem találtak embert a helyemre, poén 2: kb. 25-30%al több fizuért igazoltam át, mintha idén előléptettek volna januártól)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80234) Ittnemaz válasza ladybug (#80230) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

GDP folyosón elfogadott ez az időtartam. Keress rá hogy csocsó és bullshit, jó cikket találni.
Bár néhol érződik egy személyes sertettseg benne osszesegben nem rosszul írja le.

(#80235) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nem kéne még egy kicsit gyengíteni a forintot? Így kétséges hogy karácsonyra meg lesz-e a 600.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80236) tbs


tbs
addikt

whapp rulez. (amig nem zuzza be a fejlesztest az fb vegleg, addig hiszek nekik. egy f-droid, whapp beta channel user ~8eve)

(#80237) Spet válasza tbs (#80236) üzenetére


Spet
addikt

Sokkal nagyobb felhasználó bázisa van Európán kívül (hiszen mi csak saját tapasztalatainkról tudunk beszélni), minthogy megérje nekik megölni, és mindenkit átterelni saját (Messenger) platformra.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#80238) tildy válasza ladybug (#80230) üzenetére


tildy
nagyúr

Más a te területen, meg más az IT.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80239) emvy válasza tildy (#80238) üzenetére


emvy
nagyúr

IT-ben szerintem contractorkent nem problema, mondjuk alkalmazottkent masfel evente valtani parszor oke, de mondjuk 5x egymas utan mar kerdeseket vet fel. Siman lehet, hogy van ra jo magyarazat, persze.

while (!sleep) sheep++;

(#80240) ladybug válasza concret_hp (#80233) üzenetére


ladybug
őstag

Pont ezért írtam, hogy a személyes elbeszélgetés fontos. Ezeket az infókat ott lehet részletesen megmagyarázni.

Tildy: Ezért is írtam, hogy csak az én területemről tudom beszámolni. ;)
Nyilván vannak olyan területek, ahol gyorsabban váltanak a munkavállalók munkahelyet.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80241) tildy válasza emvy (#80239) üzenetére


tildy
nagyúr

20-32 éves korom közt elég sokszor váltottam így, (5x biztos ) azóta 5.5 év eddig egyik helyen, másiknál 4 eddig .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80242) NoLF


NoLF
addikt

"The man at the front... actually said 'You could have stopped and told us you weren't a petrol tanker," he said.

nincs hozzafuznivalom :D

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80243) BlacKSouL válasza NoLF (#80242) üzenetére


BlacKSouL
addikt

headshot..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80244) kraftxld válasza BlacKSouL (#80243) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hátha befogják jövő héten a daliás focistáinkat dolgozni egy kicsit, mehetnének pár kört a tankerekkel :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80245) concret_hp válasza kraftxld (#80244) üzenetére


concret_hp
addikt

másnak is eszébe jutott

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/10/10/850244689226_597022177966.jpg

(nemtom miért nem tudom beágyazni :( )

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80246) fokukac válasza concret_hp (#80245) üzenetére


fokukac
nagyúr

miből gondoljátok, hogy ahhoz értenének? :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80247) fokukac válasza FehérHolló (#80153) üzenetére


fokukac
nagyúr

nézegettem ma noti-hirdetéseket, és arra lettem figyelmes, hogy van egy imposztorod..! :D [link]
pedig én azt hittem, ritka vagy.... :K

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80248) FehérHolló válasza fokukac (#80247) üzenetére


FehérHolló
veterán

régi arc, még trollkodott is anno.
nincs új a nap alatt.

Skynet is real. It's called Google.

(#80249) Tothgera30 válasza fokukac (#80247) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért a hírdetései között az E7290 igencsak szöget ütött a buksimba. Bár filmezés és netezés alatt, lehet nem lenne nagy előrelépés a fullos 2570P-hez mérten. :B

#80219 NoLF: Lehet. Nekem ez valami más. Mondjuk mindig el akartam jutni Olaszország (főleg) déli részére. Most nagyon bejön... Tudom, több helyen mocskosak az utcák, és vannak hiányosságok... De az az életérzés... A pattogó 2T Vespák... Leghidegebb napokon is 23 fok volt. Beleszerettem. :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80250) NoLF válasza fokukac (#80247) üzenetére


NoLF
addikt

Sajnos nekem is nezegetnem kell, egyszercsak megszunt kepet adni az eddig mindent is kibiro t61esem :(

bar mar szerintem akkor is boven megvolt 3 eves, amikor 6 eve megvettem, sokmindent kibirt. Nemtom hogy kijelzo vagy kabel, egy ideje villogott mar, ma pedig vegleg elsotetult :((

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.